I. A Farkasok Városa
Anchorage egy falka nélküli város, ezért is szeretik az átutazóban lévő, vagy falkára, kötöttségekre nem vágyó farkasok. A helyiek már meg se tűrnék, a legutóbbi, 2004-es falkaalapítási kísérlet vége az lett, hogy széttépték az önkényes Atanerk-jelöltet, majd a várost ölelő erdőben egy-egy fára, a négy égtáj irányába kitették a maradványait – elrettentésül a többi bolondnak.
:: Farkastörvények Anchorage-ben ::
Egyszerű szabályok szerint élnek, amik se kimondva, se leírva nincsenek, az évek formálták őket:
– a kisebb és gyengébb kitér a nagyobb és erősebb útjából
– bárki letelepedhet hosszabb-rövidebb időre, nincs szűrő
– érdekkapcsolatok kialakulhatnak, szövetkezések egy erősebb ellen, különösen ha annak már gyanúsan nagy a befolyása a helyi farkasokra és a területi szabályokra
– kis territóriumok vannak, amíg nem adsz az ellenkezőjére okot, tiszteletben tartják a tiédet is
– aki megpróbál falkát alapítani, vagy hierarchikus rendbe suvasztani másokat, halál fia
– szabad jövés-menés van
– konfliktusok esetén általában személyes ügyekről, leszámolásokról lehet beszélni, nem csoport-csoport elleni küzdelemről (ilyesmire itt még nem is volt példa és ügyelnek rá, hogy ez így is maradjon)
– a magad ura vagy, de magadra is számíthatsz csak első sorban, így kétszer is gondold meg, kivel akarsz tengelyt akasztani és megéri-e.
:: Őrzők és kirándulók ::
Mivel a farkasoknak érdekük, hogy viszonylagos béke legyen a városban és ne bolygassák őket, így az őrzői aktivitás alacsonyabb. Az itt lévő őrzők a fairbanksi Protektorátushoz tartoznak, ám ez a csapat egy megállapodás értelmében pusztán formalitásból van jelen a városban, csak elvétve szólnak bele az itteniek ténykedésébe, ezzel nagyobb teret adva a farkasoknak.
Anchorage-be sokan, több okból kifolyólag is el-ellátogatnak Fairbanksből, ám ezeknek
a kiruccanásoknak is vannak megkötéseik, amennyiben a falka vagy a Protektorátus tagja vagy. Ha huzamosabb időre mész, előtte mindenképp egyeztetned kell – engedélyt kérned – a vezetődtől! Enélkül jobb, ha Fairbanks felé inkább nem mész többet, Anchorage-ből is sürgősen távozz, mert nem kívánt küldöttséget kaphatsz a nyakadba, akik hazatoloncolnak és a „mézes hetekből” vérfürdő lesz. Vagy legalábbis egy kiadós fejmosás, büntetés, lefokozás.
Amennyiben csupán pár napról (maximum 3) lenne szó, úgy nem szükséges engedélyt kérned, de erősen ajánlott, hogy jelezd a távolmaradást. Mindenkinek kínos az utólagos magyarázkodás.
Kölykök (még 25 éve sincs, hogy beharapták) és
Tanoncok kizárólag idősebbek, tapasztaltabbak kíséretében, vagy kísérőjeként látogathatnak el ide! Aki egyedül kóricál itt, az készülhet a legrosszabbakra – nem csak a Teremtő/Mentor/Vezető büntetése, megtorlása miatt, hanem mert az ittenieknek a kicsik prédák. (Mivel a tapasztalatlanságuk veszélyes önmagukra és másokra nézve; akik pedig itt élnek, nem arról híresek, hogy védőszárny alá kapnak mindenféle aprólékot. Az erős él, a gyenge meghal.)
:: Városi "hierarchia" ::
Értelemszerűen az erősebb, idősebb farkasok tudnak maguknak jobb, kényelmesebb helyet megkaparintani – ha akarnak –, így minél közelebb merészkedsz a belvároshoz, számíthatsz rá, hogy úgy akadhatsz egyre erősebb vérfarkasokba.
Hallgatólagosan működik, hogy a 300 felettieket már ferde szemmel nézik, de ok nélkül nem tesznek egyik ellen sem. A városban élő farkasok csak akkor fognak össze egyöntetűen, ha Atanerk veszély van.
Nem nézik jó szemmel azt se, aki kölyökkel együtt érkezik, vagy beharap valakit, a kölyök potenciálisan maga után vonzza, hogy a Teremtője minél nagyobb biztonságban akarja tudni, ezért szövetkezik, többeket bevonhat – falka alert!
100 év alattiak nem nagyon maradnak életben, a védelemért kuncsorgók szintén hamar a föld alatt (vagy szemeteskonténerben) találhatják magukat. Hiába szabadabb a város sok másikhoz képest falka-viszonylatban, a farkastörvények keményen érvényesülnek.
ET alapján a városban lakó farkasok száma maximum 10 lehet! IC okokból kifolyólag ez a szám duzzadhat, de max 5-tel – ezt a Staff is figyeli.
:: Issumatar, az Elöljáró ::
Attól a lehetőségtől félve, hogy állandó jelleggel jönnek-mennek majd az olyan anchorage-i karakterek a magányosok közt, akik erővel és életkorral egymás fejére licitálnak, ebben a szabadelvű, már-már demokratikusan hierarchikus rendszerben az övé az egyetlen nevén nevezett tisztség.
Egy fős poszt, olyan vérfarkas tölti be, aki:
- a városból származik (vagy legalábbis sok-sok éve itt él már, kötődik a területhez)
- a városban lett beharapva (ez opcionális, de erősen ajánlott)
- legalább 300 éves
Ő a város irányítója, ami annyit tesz, hogy ő tartja számon az összes itt élő farkast, és igyekszik megtartani ezt a függetlenséget, de senkinek nem parancsol, nem Alfa vagy Atanerk. Adott esetben kilóghat az alá-fölérendelt viszonyból, ha lakik itt például egy nála idősebb, erősebb farkas, de amikor kell, ő szervezi egységbe a többieket, ha rendet kell tenni vagy a hatalomra törni vágyókat, potenciális falkaalapítókat darabokra tépni.
Diplomáciai ügyekben is ő a központ, nem hoz igazából semmilyen döntést, csak egy elvet képvisel, nem parancsol senkinek, csak egy gócpont, akit mindenki ismer, akit meg lehet keresni, és ha valaki le akar itt telepedni, akkor is nála kell kezdeni a jóváhagyási köröket. Mindezeket figyelembe véve, erőteljesen Semleges karakter, aki szervez, vigyáz a rendre, ám senkinek a semmijébe nem szól bele.
A tisztséget betölti: Solomon LaChazar:: VW - Városi Wikipédia ::
Anchorage Alaszka legnépesebb városa (az állam lakosságának közel fele itt él), egyben önálló közigazgatási egység. Északon a Matanuska-Susitna kerülettel, délen a Kenai Peninsula kerülettel, keleten a Valdez-Cordova kerülettel szomszédos.
Egy háromszög alakú félszigeten helyezkedik el, melyet a Cook Inlet (a Csendes-óceánnak a Seward-félsziget és a szárazföld közötti keskeny öble) két nyúlványa határol: a Knik Arm (északnyugatról) és a Turnagain Arm (délnyugatról); a szárazföld felől pedig a Chugach-hegység (keletről). Valódi tengerpartja azonban nincs, az összegyűlt hordalék ugyanis szabályos sármezőket alkot. A városon kívül az önkormányzat irányítása alatt áll egy 5063 km²-nyi földterület, melynek nagy részét a Chugach-hegység teszi ki.
Nyáron az átlaghőmérséklet 13 és 23 fok között mozog,
télen pedig -7 és -15 fok között (az enyhe téli időjárás a tenger közelségének köszönhető).
1914-ben alapították az alaszkai vasút építését szolgáló kikötőként (nevének jelentése 'horgonyzóhely'),
az első házhelyet 1915. július 9-én adták el, utcahálózatának nagy részén látható, hogy tervezőasztalon készült. A következő évben már telkeket lehetett itt venni, majd 1920-ban az USA kormánya lemondott a település irányításáról, és megtartották az első helyi választásokat. Önálló kerületté 1938. augusztus 15-én vált. Az
1940-es években a két katonai támaszpont építése komoly fejlődést jelentett.
(Az 1964. március 27-én kitört nagypénteki földrengés kilenc áldozatot követelt, és jelentős anyagi károkat okozott, főleg a városközpontban, illetve az agyagos talajú vagy hegyoldalak alatt fekvő területeken. A földmozgás nyomán elinduló szökőár nem ért el a városig.) Az állandó földrengésveszély miatt a házak nem lehetnek 21 emeletnél magasabbak.Az
1980-as években a Transzalaszkai Csővezeték bevételeinek köszönhetően más városok mellett Anchorage-ban is
emelkedett az életszínvonal, bővült az infrastruktúra. Az 1990-es évektől
a gazdaság húzóágazata a turizmus (különösen a síturizmus).
Alaszka legfontosabb kikötője: az államba érkező áruk több mint 95%-a halad át rajta. Az alaszkai vasút- és közúthálózat egyik csomópontja. Nemzetközi repülőtere a Ted Stevens International Airport. A legtöbb munkahelyet a turizmus, az olajipar, valamint kormányzati-katonai létesítmények adják. Anchorage-től északra két fontos katonai támaszpont van, az Elmendorf Air Force Base és a Fort Richardson.
Lakosság: 298,610 fő (2012-es adat)
(Nagyobban!)