KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Theodora Zoe Morano Ma 12:45 pm-kor
írta  Bruno Manzano Tegnap 10:50 am-kor
írta  Rebecca Morgan Szer. Május 15, 2024 9:33 am
írta  Theodora Zoe Morano Kedd Május 14, 2024 10:54 am
írta  Bianca Giles Hétf. Május 13, 2024 10:20 pm
írta  Abigail Cecile Kenway Hétf. Május 13, 2024 10:06 am
írta  Bruno Manzano Szomb. Május 11, 2024 4:46 pm
írta  Catherine Benedict Pént. Május 10, 2024 11:53 am
írta  Rebecca Morgan Hétf. Május 06, 2024 12:53 pm
írta  Zachariah O. Danvers Pént. Május 03, 2024 8:26 pm
írta  Zachariah O. Danvers Pént. Május 03, 2024 6:08 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szer. Május 01, 2024 12:11 am
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Ápr. 27, 2024 10:59 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szer. Ápr. 24, 2024 8:03 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Abigail Cecile Kenway Szomb. Ápr. 20, 2024 10:29 am
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Ápr. 19, 2024 6:26 pm
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Ápr. 12, 2024 10:08 am
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:16 pm
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:12 pm
írta  Alignak Vas. Ápr. 07, 2024 7:36 pm
írta  Alignak Hétf. Márc. 25, 2024 10:18 pm
írta  Dr. Emily Hart Csüt. Márc. 14, 2024 9:50 pm
írta  Alignak Csüt. Márc. 07, 2024 8:18 pm
írta  Alignak Szer. Márc. 06, 2024 5:10 pm
írta  Arthur Foley Hétf. Márc. 04, 2024 5:25 pm
Zachariah O. Danvers
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Jackson Carter
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Maloney V. Rocher
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Bianca Giles
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 
Alignak
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_lcapÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_voting_barÖnismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató I_vote_rcap 

Megosztás

Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Empty
 

 Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7301
◯ IC REAG : 8908
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Hétf. Szept. 01, 2014 11:13 am

Kedves Játékosok!

Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak... de ettől még lehet szép az élet és jó a móka! Régebbi motorosoknak valószínűleg nem újdonság a forma, de az újaknak sem ördöngösség, ezúttal viszont nem általános, személyiségre vagy Valentin-napra vonatkozó kérdéseket kaptok, hanem nyaralással, utazással kapcsolatosakat.
IC nincs sok alkalom egy-egy nagyobb utazást vagy nyaralást kijátszani, ettől függetlenül biztos megvan minden karakternek a maga hóbortja, szokásrendszere ilyen téren is. Ha mégsem, mert ezen még nem gondolkodtál, itt a lehetőség felmérni a terepet ilyen téren is! Elvégre minél több oldalát ismered a karakterednek - és másokénak -, annál könnyebben mozogsz vele, a többi között.

A kérdéssor aljáról másold ki a kódot és az alapján új hozzászólás formájában küldd el a válaszaidat - akár az összes karaktereddel!

Jó szórakozást! Very Happy

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
5. Hova nem mennél semmi pénzért?
6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?


Kód:
[font=Courier New][color=#ff9933]1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért? [/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]5. Hova nem mennél semmi pénzért?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?[/color] [/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?[/color][/font]

[font=Courier New][color=#ff9933]26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?[/color][/font]

[color=#ff9933][font=Courier New]27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?[/font][/color]

[font=Courier New][color=#ff9933]28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?[/color][/font]
 
[color=#ff9933][font=Courier New]29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?[/font][/color]

[font=Courier New][color=#ff9933]30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?[/color][/font]
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Duncan Corvin
Renegát
Duncan Corvin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 165
◯ HSZ : 1436
◯ IC REAG : 1310
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Mb05ue
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tumblr_nhiuhqZ2lU1sy2z51o1_500
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Hétf. Szept. 01, 2014 12:07 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
2011. őszén, Kubában.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Egymagamban, akkor nem kell senkihez sem igazodnom.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
A távolságtól függ. A kocsit azért szeretem, mert azzal nem vagyok menetrendhez kötve - ha csak nem megyek át más kontinensre...

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Chicagóba.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Őőőő... Azt mondják, mindig van az a pénz. (Szerbia.)

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Immel-ámmal nagyjából. Szállásom legyen - és ne egy rozoga viskó -, a többi annyira nem mérvadó.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- szólok Casnak, hogy megyek (nem szeretnék még egyszer csak úgy felszívódni)
- elköszönök Anne-től
- elköszönök a szerbektől (lélekben)
- közlöm Emsszel, hogy a hosszútávú menetfelszerelése legyen kéznél - rólam lévén szó, sose lehet tudni, mikor szorulok orvosi ellátásra...
- tankolok

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Megjelölöm a területem.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Biztos nem az "idekirándulás Fairbanksbe!" Talán a legutóbbi leruccanásom Anchorage-be, amikor kötöttem azt az alkut?

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
A túl szívélyes, csontig nyaló utcaárusok és ha nincs legalább egy fazon, akivel összerúghatom a port. Mindenhol szükség van barátokra.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Azt hiszem, hamar megy az alkalmazkodás, az más kérdés, hogy mennyire szeretem meg az adott helyet, klímát, mentalitást.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Városi ficsúr vagyok, erdőbe csak kajálni járok.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Megkeresem az első fenyegethető embert és követelem, hogy igazítson útba.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Anne-nel szívesen megyek erre-arra - pontosabban mentem az átharapás előtt. Emmával viszont nap végére kinyírnánk egymást. Fifivel öt perc se kéne...

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
- egy nőstényt (nem vagyok eunuch, vannak igényeim)
- túlélőkézikönyvet és minden tanácsra rácáfolnék (jó unaloműzés lenne)
- narancslevet

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Váltás alsót. Tényleg nem értem, hogy marad ki mindig, aztán mehetek shoppingolni mindenféle fecskefazont meg anyám kínját.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Ami nekem kikapcsolódás, az másnak életveszély, mondjuk úgy, hogy extrém sportolok a szerbekkel.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Castor, Anne, a falka és a kötelezettségeim.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Nincs. A legnagyobb kirándulást az árvaházba kerülésem jelentette.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Félreértettem egy útmutatást, aminek hála benéztem egy helyet és egy melegbárban kötöttem ki. Négy ajánlatot kaptam. Hízelgő lenne, ha tudnám értékelni az ilyesmit.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Káromkodva. Úgyse értik. (Felhívom Emst, hogy mentsen meg.)

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Ha olyan közbiztonság, mint akkor, amikor én voltam ott utcakölyök, akkor nagyon nem! Egyébként Boston nem rossz hely, város-orientáltaknak ajánlom.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Nem, mert gyorsabb voltam a rendőröknél.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
- Casnak bagót vagy piát
- Anne-nek valami kis helyi szuvenírt, bóvlit, annyi kacatot szeret, hogy őrület
- Emnek egy leírást a helyi erőszakszervezetekről és kínzási-vallatási módszerekről
- Emmának kaktuszt... igen, tök mindegy hova megyek, ő azt kapna

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Egy "Daddy's little girl" feliratú kis bögre. Olyan ciki volt, hogy nem engedtem Anne-nek, hogy polcon tartsa. Azóta lehet kidobta.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- New Yorkban felmásznék az Empire State Buildingre, amolyan King Kongosan
- Vegasban bepótolnám az elmúlt öt év májkímélését
- meglátogatnék egy narancsültetvényt... nem tudom hol lelek olyat
- egyszer elmennék Olaszországba kíváncsiságból megnézni a de Luca villát, és hasznát venni az olasz káromkodási-szókincsemnek
- Bostonban felgyújtanám a szülői házat

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Tuti valami "Morcosság-falva mintapolgára" szobrot.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Az aktívat. Nem szeretek egyhelyben tespedni.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Ha betérek ilyen helyre annak általában az az oka, hogy célzottan keresek valakit, nem szoktam lötyögni vagy ilyesmi, szóval... célpont bemér, hely bevesz.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Elküldeném a p*csába. Jó, ha olyan adja és tényleg jó szándékkal, akkor közlöm, hogy nagyon nem alkalmas az időpont és felajánlom, hogy segítek keresni valakit, aki szívesen menne az adott helyre. Nem vagyok minden körülmények között seggfej.
Vissza az elejére Go down
Dr. Emily Hart
Vérvonalfő
Dr. Emily Hart

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 112
◯ HSZ : 596
◯ IC REAG : 651
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató C8gl53oy3ktwets8gb5a
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Ccc4fac0c22c95e316b23871df9b9e9d24223371
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 12:30 am

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Mivel a továbbképzések és az orvosi konferenciák nem számítanak a szememben kikapcsolódásnak, wellness szállodák ide vagy oda így az utolsó nyaralásom az úgy tíz éve lehetett. Olaszországba vitt el a Beharapóm.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Leginkább sehogyan, de egyik opció ellen se lenne kifogásom, amíg a társaság meghagyja a magam kis privát terét is a nyaralás ideje alatt.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Rövid távolságon kocsi, egyébként pedig repülő. A miértek egyszerűek: praktikusságból.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
A toszkánai vidékre még egyszer szívesen elmennék azt hiszem.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Passzolom! Sarkvidékek?

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Mivel a kongresszusok, előadások időrendje és helye többnyire erősen kötött, így muszáj. De a magáncélú utazások esetében sem lenne ez másként, az alaposság embere vagyok.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- Mindent hatszor leegyeztetek a többi gyógyítóval, hogy véletlenül se fordulhasson elő, nincs senki ügyeletben.
- Beköszönök Castornak, lejelentkezem még indulás előtt, ha elcsípem, mint a jó kisdiák.
- Elköszönök Duntól és Anne-től (feltéve, ha utóbbit nem vihetem semmiféleképp magammal)
- Rányitom az ajtót Calebre is. Nem, ne is kérdezd...
- Leellenőrzöm, hogy mindent eltettem-e, amit akartam/kellett.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Becsekkolok a hotelba, ahol a szállásom van.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Valószínűleg az lesz, amikor Duncan megkér, hogy tartsak vele a leendő falkája felé. Már, ha megkér ilyesmire.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Szervezetlenség, kapkodás, késik a gép... csomó dolog van, ami miatt borulhat az egész tervezett rendszer.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Ez nagyban függ attól, hogy mennyire tér el az adott kultúra, az ottani mentalitás az enyémtől. Lássuk be, nem olyan nehéz ezt kivitelezni, így maradjunk annyiban: mérsékelten.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Városnéző körút, ez nem kérdés.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Van a telefonomon GPS, szóval szerinted ugyan mit?

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Nem tudnék egyetlen embert kiemelni. Az olyan útitársakat kedvelem, akikkel el lehet érdemben társalogni egy-egy hosszabb szakaszon, ugyanakkor nem tolakodóak. - Ezek ellentéteit viszont párosával lógatnám ki a repülőből. Nem bírom a túlzott érdeklődést, illetve, ha az aurámba másznak.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
- fürdőruhát
- motorcsónakot
- azt a hímet, aki ez utóbbit megveszi

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Nagyon ritkán fordul elő, hogy valami elmarad. Legsűrűbben olyan idegesítő apróságok, mint a rágó, papírzsepi, stb felejtődik ki. - És persze pont akkor lenne rájuk szükség.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Nem nagyon van időm ilyesmire, ha akad, akkor többnyire a GoldenWolf-ban lelsz meg.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
A munkám 0-24 órás készültséget követel és egyben a szenvedélyem is, így nehezen szakadok ki az általa kreált mókuskerékből. És most már itt van Anne is...

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Amikor apum legelőször vitt el a patológiára nyolc évesen, mert kisírtam, az számít? Én imádtam.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Véletlenül rossz szobába nyitottam be, habár az ott lakó pár nem igen zavartatta magát, sőt...

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Nem segítséget kérek, hanem a sérülés súlyosságától függő eszközöket. Activityzve is, ha kell.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Nem. Burlington egészen egyszerűen unalmas szürke fotóként él az emlékeimben. Semmivel nem különb bármely másik amerikai városnál.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Nem, de még előttem a farkasélet. Ha oda jutok, az tuti valamely hozzám közel álló és az iránta érzett lojalitásom miatt lesz.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Személyes apróságokat, hagy ne soroljam fel egyenként. Mindenkinek valami találó kis helyi jellegzetességet, amiről tudom, hogy örülne neki - de mint minden más, ez is a szekrény aljában végzi. A lényeg a gesztuson van: fontosak nekem, gondolok rájuk a távollétemben is.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Strasszköves kínai manikűrszett. Mentségére szóljon, a reszelő veszettül jó volt benne!

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- Olaszországban a saját kis birtokomon élvezni a naplementét a számomra fontosak és egy jó bor társaságában
- cseresznyevirágzást nézni Japánban
- CERN
- ellátogatni Auschwitzba, túlélőkkel beszélgetni az ottani orvosi kísérletekről
- a Szellemek síkjára, bár kétlem, hogy ez kivitelezhető anélkül, hogy az örök vadászmezőkre kárhoztatnék

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Orvosi egyetemet / kórházrészleget ?

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Szeretem vegyíteni a kettőt. Két városban mászkálós nap mellé elfér egy medence mellett ücsörgős simán.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Ismerősök ajánlása alapján, de nem jellemző, hogy én olyan sokat járnék ilyen helyekre.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Udvariasan megköszönném és - úgy, hogy ő ne tudja meg - átadnám másnak az utazás lehetőségét.
Viszont, ha tudom, hogy direkt ki akart cseszni velem... akkor őt hívom el magammal, igya meg a levét annak, amit főzött!
Vissza az elejére Go down
Yetta Northlake-Nacrosh
Renegát
Yetta Northlake-Nacrosh

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 176
◯ HSZ : 709
◯ IC REAG : 741
◯ Lakhely : Rørvik (Norvégia)
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Fdc5tz
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tumblr_inline_p3jvqxuWTA1qlt39u_250
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 1:39 am

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Ömm... Jerseyben voltam pár napot még az elmúlt másfél évben.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Társasággal!

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért? Bármelyik jöhet, bár az állatokon való utazást hanyagolnám hosszú távra.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Szeretném körbeutazni a Földet, ha már hosszú élet adatott és minél több helyre eljutni.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Szerintem nincs ilyen hely.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Hellyel közzel. Szállást intézek, rákeresek a környékbeli látni valókra, amiket esetleg nem ismerek, de ezen felül nem spilázom túl a dolgot.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- szerzek valakit, aki vigyáz a nyuszikra, míg távol vagyok
- megnézem, mindent áramtalanítottam-e a lakásban.
- elköszönök azoktól, akik fontosak nekem, de nem tartanak velem az útra
- szendvicset gyártok! // X"D //
- kitakarítom a kocsit, ha azzal megyek

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Táska ledob, várost a nyakba vesz!

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Fairbanks-be jönni, azt hiszem.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Ha valami oknál fogva meghiúsul az egész? (:

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Rendkívül nyitottnak tartom magamat, s habár vannak dolgok, amiktől még az én karomon is feláll a szőr, mégis igyekszem tiszteletben tartani és elfogadni a helyi szokásokat és a magam szintjén alkalmazkodni hozzájuk.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Mind a kettő vonz. Veszélyesen.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Az első arra tévedőtől megérdeklődöm az útirányt. Ha olyan helyen tévednék el, amerre a kutya se jár, arra ott a térkép meg a GPS.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Bármelyik rokonommal, a Jersey-i falkából a kis bandánkkal, Darren/Jenny/Ryan ööö... igazából stopposokat is felveszek bátran, ha kellően odateszik magukat jófejség terén!
Akivel tutira nem húznánk sokáig, az Dante. Nem bírom a karót nyelt egyedeket.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
- egy dögös hímet, bizonyos D-arrent.
- a nyuszijaimat, akik szabadon sokasodhatnának, így lenne vacsoránk
- mélyebb palacsintasütőt, mert az multifunkciós

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Fürdőruhát, basszus! Pedig már egy csomó van belőlük.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Otthon a lakásomon. Meg néha eljárok futni, szépen ki van építve a városban (Anchorage gyk.) az erre alkalmas út.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Darren és nem kevés bizonyítási vágy magam felé, hogy képes vagyok nem elszökni a felelősség elől.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Nem volt kiemelkedő, de az iskolai táborokat szerettem.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Ciki? Kinek ciki? Nekem vagy másoknak? :'D Inkább hagy ne soroljam.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Olyan tipikus lenne... Egyébként valószínűleg elvánszorognék valami kulturáltabbnak tetsző helyig - hotel, kórház, benzinkút, bármi - ahol remélhetőleg kicsit is beszélik a nyelvemet.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Iiigen! Mert ezerszer kellemesebb és melegebb és tengerpartosabb, mint ez az Alaszka nevű jégkatlan.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Nem, bár egyszer majdnem bent fogtak egy éjszakára Mexikóban minket a srácokkal. Szerencsére apu kimentette a hátsónkat.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
- Darren: magamat? :$
- Olen: magamat valami émelyítően snassz, de vicces feliratú pólót, "nagytesós" szöveggel rajta.
- Jenny: magamat helybéli ezüstékszert, ruhakiegészítőt
- A Pit törzsközönsége: magamat ingyen kör egy helyi italspecialitásból

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Minden olyan ékszerem, ami nem ezüst? Na jó, ami tényleg gagyi, az egy playboy-nyuszi fejes, kis fekete fülbevaló pár.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- dinnyét lopni valamely mediterrán piacon
- arab területen közlekedési dugóba keveredni és kikerülni onnét
- tevegelni
- szarvasra vadászni a Fekete-erdőben
- miértcsakötlehet?!
- Izlandot bejárni

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Természeti katasztrófát! Azoknak mindig női nevük van úgyis.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Egyértelműen az aktívat. Úgy... 0-24ben.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
A helyiektől érdeklődök, elvégre ki tudhatná jobban náluk, hogy melyik hely balhés és melyikben vannak a legjobb partyk az éjjel? Na ugye!

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Olyan nincs, hogy nekem ne tetszene. Hacsak nem Castor azt üzente, elfogyott a regimentje vagy Dante küldi. Annak nyilván oka lenne.
Vissza az elejére Go down
Darren Northlake
Vérvonalfő
Darren Northlake

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 311
◯ HSZ : 1999
◯ IC REAG : 2027
◯ Lakhely : valahol Alaszkában
◯ Feltűnést kelthet : végigtetovált karok, ezüst fülbevalók, gyűrűk, karkötő, nyaklánc
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Cwvam61lhomr6dpggpwe
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po9_r1_250
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 2:05 am

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Tavaly kiruccantam Ash-sel Kanadába.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Társasággal. Közösen minden nagyobb buli, főleg, ha a kompánia is megfelelő.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Szeretek a földön maradni, szóval repülőre, hajóra végszükség esetén szállok.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Norvégiába. Hiányzik a szülőföldem, 16 éves korom óta nem jártam ott, aztán mehet a menet a nagyvilágba. Világkörüli turné.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Egy ivartalanítási központba. Ha van ilyen.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Semennyire. Elindulunk, aztán úgyis lesz valami, nem? Ha a társaságból valaki flottul megszervezi az egészet, az ellen se ágálok, de nem szeretem, ha nagyon megkötik a menetrendet.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- összepakolok egy hátizsákot - azért valami cucc legyen nálam
- akit érek, annak beköszönök, hogy leléptem, majd jövök
- elrabolok minimum egy valakit, aki velem jön
- falka szinten is kicsekkolok
- Ryan lelkére kötöm, hogy vigyázzon a többiekre (ha csak nem épp őt rángatom magammal)

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Attól függ, kivel megyek. Ettől függően lehet felnőtt-tartalmú cselekvés, vagy szimpla város / környéknézés.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Vicces, mert nem volt igazi nyaralás, és egyedül voltam. Amikor '45-ben kitagadtak, és épp német földön a Fekete-erdőn vágtam át, elkezdett zuhogni az eső és egy kisebb tábornyi dezertőrbe botlottam. Érdekes emberek voltak, hallgatásra méltó történetekkel, eszembe juttatták, hogy egyszer minden vérfarkas emberként kezdte. Onnantól igyekszem ezt nem szem elől téveszteni.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
A hangulat totális mélypontra kerülése, feszültség a társaságban.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Tök könnyen megy, szeretek új dolgokat megismerni és ez a nyitottság sokat segít új helyeken.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Természet. Abszolút. A várost is szeretem, de mégis az erdők-mezők állnak hozzám közelebb.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Addig bolyongok, amíg ismerős helyre nem tévedek. Nem esek kétségbe, szerintem tök poén, éppen ezért GPS-t, térképet meg telefont se használok ilyenkor. Maximum ha valamiért sietek.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Hangulatgyilkossal nem szeretek utazni, mindenki más jöhet. Még a szottyadt öregasszonyok végtelenített monológját is elhallgatom az unokák hadáról.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
Túl kevés a három! Aaajjjj...
- az Angry Birdsös pizsinacimat
- vázlatfüzetet ceruzával, radírral (igen, ez egy, nem érdekel!)
- Yettát (lakatlan sziget lévén ezzel ő is jól járna)

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Az eszemet. Nem, komolyan! Olyan vagyok nyaraláskor, főleg új helyen, mint egy infantilis kölyök, a legnagyobb jóindulattal se mondaná meg rólam senki, hogy hány éves vagyok.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
O'Connors forever!

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
A családom és a falka.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Nincs. A legnagyobb utam a Rørvik-Sarpsborg távolság volt.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Betévedtem pucéran egy táborba, ahol 7-től 14 éves korig táboroztattak gyerekeket... Fogadás volt, vesztettem, na!

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
A sérülés mértékétől függ. Ha K.O. vagyok, akkor nyilván sehogy, ha még eszemnél, akkor jajgatok. Valahogy megpróbálnám elmutogatni, mi a fene bajom van.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Abszolút! Gyönyörű vidék, bár aki a városokat szereti, annak lehet nem jönne be... Nincs sok szórakozási lehetőség, de aki nyugira vágyik, az itt bőségesen eltölthet több napot is.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Voltam, az említett tábori affér nyomán. Rám hívták a rendészetet kiskorúak megrontása és közszeméremsértés vádjával Texasban. A pontos helyre nem emlékszem, seggrészeg voltam. Nagyjából két hetet lehettem bent, mire Ryan úgy döntött, hogy megunta a szívatást és kihozott.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Magamat egy darabban? Oké, ez hosszú lesz:
- Victornak valami különleges ezüst csecsebecsét
- Ash-nek törpös színes falvédőt, ha túl gyerekesnek tartaná már, akkor simán csak színeset
- Ryannek gumikacsát, amire az adott ország zászlaja van festve
- Noah-nak hokiütőt
- Jamesnek ha tudnám, amit nem tudok, meg remélve, hogy egyszer csak felbukkan vennék valami király feliratú gyerekgöncöt - ez mehet felesbe Roxnak
- Yettának ezüst jegygyűrűt. Jó, vicceltem, neki hoznék egy több órás élménybeszámolót meg egy rakás prospektust és közölném, hogy nézzen jól körül, legközelebb ő is jön (ha nem vele mentem)

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Először meg kéne vitatnunk, melyikünk mit ért gagyi alatt. (Egyszer vettem egy felhúzható játékkutyát, ami ugatás helyett az amcsi himnuszt énekelte de csak addig, amíg hátraszaltót nem dobott, utána előröl kezdte. Egy hétig a halálba idegesítettem vele az egész Farkaslakot, aztán tűnt a kutyus... Szerintem valaki az Amarokból megunta, de nem sikerült kiderítenem ki. Shane és Sheila között vacillálok.)

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- dinnyét lopnék Yettával tengerpartos helyen
- Eiffel-torony tetején késő éjjel leánykérés (még ha csak szívatásból is)
- részt venni a Velencei Karneválon
- címlapsztorivá válni az adott helyen a vakáció ideje alatt
- végignyargalnék az afrikai pampákon hófehér farkasként - bennszülött bolondító napot tartva

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Valamilyen gyermekvédelmi alapítványt azt hiszem. (Igen, a nudizásom ellenére is.)

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Attól függ. Általában az aktívat szeretem, de van, hogy rám jön a lustaság és olyankor csak döglök a napon, henyélek másokkal, élvezem, hogy csak úgy vagyunk.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Az elején találomra betámadnék pár forgalmasabbnak tűnő helyet, ha egyik sem jön be, akkor megkérdezek pár helybelit. Ha azok se jönnek be, új helyet nyitok (jó, nem).

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Nem tudom, milyen úti cél nem jönne be nekem, de tényleg. Jó, ha Kirilltől kapnám, akkor lehet inkább lepasszolnám.
Vissza az elejére Go down
Sofia Salucci
Falkatag
Sofia Salucci

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 213
◯ HSZ : 223
◯ IC REAG : 165
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Tetőtől talpig Nike cuccokat viselek általában, és fejhallgatót
Sose figyelj a színpadra, Te csak Táncolj! Ha táncolsz, a színpad fog figyelni Rád! Mert a színpad is Te leszel.
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 5:53 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Tavaly, Korfun.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Egyedül.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Repülő (első osztály), vagy kocsi.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Új-Zélandon még nem jártam.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Nincs ilyen hely.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Általában megszervezik helyettem az utazási irodában, vagy a menedzserem. Mielőtt ismert ember lettem, arra mentem, amerre épp a kedvem, vagy a „szél sodort”.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- Engedélyt kérek Castortól
- Jól kialszom magam
- Összecsomagolok
- Szexelek egy jót valakivel
- Elköszönök


8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Welcome drink! Wink

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Kubát nagyon imádtam!

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Kitörik a kedvenc cipőm sarka.. XDDD

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Könnyen alkalmazkodom szerintem. Eddig még nem voltak problémáim.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Vegyítem a kettőt. Miért ne?

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Élvezem a helyzetet. Egy ideig kódorgok, aztán a szimatomra hagyatkozok.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Szívesen utazok olyannal, aki kellemes társaság… paparazzikkal a nyakamon viszont biztos nem szeretném a pihenésemet tölteni.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
- egy hím
- egy nőstény
- a kedvenc cipőm


16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Néha ezt, néha azt. De nem probléma, be tudom szerezni ott is, ahol épp vagyok.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Legjobban azokat a helyeket szeretem, ahol lehet táncolni is. Az orfeumból ki lettem tiltva, szóval azt elkerülöm (egyelőre)

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Hát ha kapok egy kecsegtető ajánlatot, az elég nagy visszatartó erő tud lenni!

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Anyámmal a Malcesine-ben eltöltött nyaralásaink. <333

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Lássuk csak. Azt hiszem nem volt ilyen. Mármint biztos voltak olyan dolgok, amire más azt mondaná, hogy ciki… de a hülyeségeimen általában jót derülök, nem veszem magamra.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Ha nincs a közelben semmi, és nem komoly a sérülés, hát kivárom, míg összeforr a seb. Egyébként próbálok keríteni egy őrzőt, hátha segít. Farkasként biztos nem mennék kórházba, vagy egy idegen falkához… kóbor farkashoz kuncsorogni.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Itáliát mindenkinek látnia kell legalább egyszer az életben! Verona egyébként is nagyon kedvelt célpontja a turistáknak, szóval még szép, hogy ajánlanám!

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Nem ültem még sitten.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Magamat, mindenkinek! Very Happy

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Egy spanyol zenedobozka, amit ha felnyit az ember, a közepén egy női és egy férfi mini szobor forog körbe, mintha táncolnának.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- Tandem… még sose próbáltam, de nagyon vonzz az élmény
- Flashmob inkognitoban a város főterén
- Manapság már szinte mindenhol van swinger klub, szóval…
- Vadvízi evezés… még azt se próbáltam, pedig jó lehet
- Szex a Fehérház Ovális irodájának az asztalán


27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Valami csini cipőszobrot el tudnék képzelni, vagy egy neves tánciskolát, ami a nevemet viseli. Szerintem ez elég méltó lenne hozzám.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Aktív. Az elégíti ki a mozgásigényem.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Megkérdezem a helyi fiatalokat, vagy csak lődörgök magamban, és ahol a legtöbben állnak sorba… oda megyek én is. Ahol hosszú a sor, az csak jó hely lehet, nem?

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Megköszönném a lehetőséget, de nem élnék vele.
Vissza az elejére Go down
Flora Ashwood
Informátor
Flora Ashwood

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 51
◯ HSZ : 188
◯ IC REAG : 120
◯ Lakhely : Salt Lake City (Utah)
◯ Feltűnést kelthet : Sárga VW Beetle típusú személyautóm, bájos szempilláival ;)
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Avatar_victoria_justice_mtv_s_eye_candy_promo_19L6Xy0q.sized
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 5:54 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Nyaralni??? Olyat még nem csináltam.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Ha mennék, akkor a nővéreimmel mennék a legszívesebben.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Szeretek vonatozni, vonattal utazni. A vonaton fel lehet állni, sétálni, wc-re menni, és nézegetni, ábrándozni.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Nagyon-nagyon szeretnék egyszer újra hazalátogatni, Novi Sadba.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Sivatagos helyekre.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Semennyire. Eddig ha elutaztam, azt nem önszántamból tettem, hanem azért, mert kellett.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
Ha egyszer nyaralni utaznék el, akkor:
- Engedélyt kérnék Willtől az utazáshoz
- Szabit kérnék a munkahelyemen
- Kötnék utasbiztosítást
- Vennék egy útikönyvet a helyről, ahova megyek
- Megtanulnék pár alapmondatot a helyi nyelvből, ha nem beszélem

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Szeretem lemosni magamról az út porát, amint lehetőségem nyílik rá.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Nem nyaraltam még, de Bergenben sokszor bicikliztem a szabadnapjaimon a hegyekben, van sétahajóztam a fjordok között. Nagyon imádtam mindkettőt!

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Lebetegedés.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Elég sok helyen éltem már, megszoktam a változatosságot, és az elején még persze nehezebben ment, de most már nagyon könnyen tudok alkalmazkodni.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Inkább a természetben. Imádom a hegyeket, és az erdőket…

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Ha van valaki a közelben, megpróbálok tőle segítséget kérni, ha nincs, akkor megpróbálok magamtól eligazodni. Nem nagyon jellemző, hogy eltévedjek bárhol is, mert elég jól tudok tájékozódni.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
A nővéreimmel, és Barnával szívesen elutaznék bármikor. Szerintem nincs olyan jelenleg az életemben, akivel ne bírnék ki egy napot sem. Alapvetően szerintem jó a viszonyom mindenkivel, akit ismerek.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
- Frida
- Fiona
- Barna

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Kissé szórakozott tudok lenni olykor. Költözködéskor általában csak pár bőröndnyi holmit vihettem magammal, ezért előfordult, hogy néhány szeretett ruhadarabot magam mögött hagytam… vagy egy-egy könyvet.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Kimegyek az erdőbe sétálni, vagy íjászkodni. De nekem az is kikapcsolódás, ha vendégeket fogadhatok az otthonunkban, és süthetek, főzhetek rájuk.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Kötelességtudat. Anyagiak. (Saját étteremre gyűjtök.)

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Nincs. A nyarakat mindig otthon töltöttük. Nagy termőföldünk volt, haszonállatok… nem hagyhattuk ott őket, szóval a ház körül segédkeztünk, ha nem volt iskola.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Nem nyaraltam még, ezért még nem volt ilyen.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Beszélek szerbül, magyarul, szlovénül, norvégül és angolul. Ha az előbbi négyet nem is értik meg ott, ahol vagyok, az angol világnyelv. Valaki biztos megértene. Egyébként szerencsére ilyenre még nem volt példa, és remélem, hogy nem is lesz soha.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Novi Sad nagyon szép! Ajánlanám, de azért óvatosságra inteném azt, aki oda látogat.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Szűz Mária! Nem, dehogy!

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Fridának valamilyen szép, és feltűnő ezüst ékszert. Imádja az ezüstöt (elég sok farkast távol tart), meg a feltűnőséget is.
Fionának szerintem valamilyen szép kendőt, vagy valamilyen kézműves terméket. Ő értékeli a kézzel készült dolgokat.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Van egy gipsz alapon álló, festett üveggömböm még Bledből. A festés nagy része már lekopott a gipszről, de én akkor is nagyon imádom!

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- Vidékre jellemző ételek/édességek megkóstolása
- Bérelnék biciklit, és azzal mennék városnéző körútra
- Vidámparkot ki nem hagynám
- Beköszönnék a helyi őrzőknek, esetleg barátkoznék velük, ha nyitottak rá
- Vásárolnék egy öltözetet a helyi népviseletből


27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Nem vagyok én olyan nagy ember. Nem hiszem, hogy ilyenre sor kerülne… eléggé zavarba hozna a dolog.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Mindenképp az aktív pihenést. Feküdni otthon is tudok az ágyamban egész nap, ha akarok.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Hát, valamilyen kulturális szórakozási lehetőség után néznék. Színház, vagy mozi… vagy művészkávézó, hangulatos beülős hely. Kocsmákba és diszkókba nem mennék, nem az én világom.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Elmennék, ha Will is elenged, és a munkahelyemen is elengednek. Nem bántanám meg az illetőt azzal, hogy visszautasítom a kedves gesztust, és megpróbálnám jól érezni magam.
Vissza az elejére Go down
Rahim Alidad
Kölyök
Rahim Alidad

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 184
◯ IC REAG : 135
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : extravagáns ezüst színű Aston Martin DB9 sportkocsija
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Fdx9ud
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Ra_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 5:55 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Több országban is van otthonom. Gondolom az nem számít nyaralásnak, ha azok egyikébe utazok. Tavaly Rióban voltam egy hónapot.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Társasággal. Egyedül unalmas lenne!

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Magánrepülő. Wink

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Igazából már minden olyan helyen voltam, ahova nagyon el szerettem volna jutni… szóval passz.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Van az a pénz…

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Maximálisan.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- Mivel alapvetően Iráni állampolgár vagyok, ezért utána járok, hogy milyen feltételekkel utazhatok ki az adott országba. Nem fogadják ugyanis mindenhol tárt karokkal az Irániakat.
- Leegyeztetem apámmal, hogy kell-e neki akkor a magángép, amikor el akarok utazni… mert ha neki szüksége van rá, akkor bérelek egy gépet.
- A házvezetőnőmmel becsomagoltatom a cuccaimat.
- Szólok az ügyfeleimnek, hogy „X”-ideig nem leszek elérhető, ne is keressenek.
- Ha olyan helyre megyek, akkor védőoltást nem mulasztok el adatni magamnak.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Bérelek egy autót.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Annyit utaztam már, hogy nem tudnék kiemelni egyet sem. Általában nem szoktam mellélőni, szóval eddig mindegyik jó volt.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Ilyenre még nem volt példa. De ha valakinek akkor érne a halálhíre, aki fontos nekem… hát, az eléggé tönkre vágná…

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Könnyen, mert hozzászoktam.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Nem vagyok az a túrázós típus.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Nézd. Beszélem a perzsa, az azeri, a kurd, a török, az arab és az angol nyelveket. Valamelyiken csak megértetem magam…

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Hesmmal… a fogadott fivéremmel, vagy a szüleimmel is nagyon szívesen utazok. Esetleg valamilyen csinos nő társaságában.
Jehova tanújával nem utaznék sehova… rosszul vagyok tőlük.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
- Yacht, teljes felszereltséggel
- Nő(k)
- Függőágy

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Semmit. Ha ilyen baki történne, repülne a házvezetőnőm.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Valami igényesebb helyen. GoldenWolf kaszinója például egész jó.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Ha olyan munkát kapok, amiben elég nagy kihívást látok, és ezért nem akarom félbehagyni. Az anyagi motiváció ilyenkor csak másodlagos.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Nevetni fogsz, de Teheránban, amikor ott nyaralt egy család a kislányukkal, Nicole-al. Nekem iskolaszünetem volt, és sok időt töltöttünk együtt azon a nyáron. Sajnos azóta se tudom mi van vele.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Egy transzexuálist nőnek néztem… de még időben távozóra fogtam, amikor leesett a dolog.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Megmutatom a „bibimet”. Meg a „help”-et szvsz mindenhol megértik. Vagy nem?

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Aki szereti a hideget, annak igen.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Büntetlen előéletű vagyok. Volt egyszer egy gyorshajtásos ügyem, de börtönbe nem kerültem, és egyénként is el lett simítva egy csinos kis bírsággal a dolog… aztán egy kis kenőpénzzel azt is eltüntettük a rendszerből. Szóval hivatalosan nyoma már annak sincs.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Nem szoktam ajándékot hozni mindenhonnan, ahova elutazok. Nem szokás ez nálunk.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Gravírozott Svájci bicska.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- Helyi menő kaszinó
- Helyi nők
- Helyi masszázsszalon
- Helyi éjszakai élet
- Helyi szépművészeti múzeum, ha van

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Egy színarany banánt! Wink XDDDDDDDDD

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Helyfüggő. De többségében az aktív pihenés híve vagyok.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Mivel előre tervezek mindig, ezért előre utána járok, hogy melyik a legjobb hely, és oda megyek.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Nem mennék el.
Vissza az elejére Go down
Dr. Paloma Santiago
Ember
Dr. Paloma Santiago

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 38
◯ HSZ : 277
◯ IC REAG : 292
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Fehér "Honda VFR800 ABS" típusú motorral közlekedek
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 2wq5ouh
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 200x112_giphy44_zps66f27f08_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 5:57 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Idén, július végén két hetet. New Yorkban lógattam a lábamat, az egyik egykori egyetemista barátnőmnél, Meadownál.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Attól függ, hogy milyen kedvem van. Egyedül is feltalálom magam, nem vagyok elveszett lélek. Wink

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Ez a távolságtól függ. Ha én vagyok a sofőr, inkább motoron indulok neki a nagyvilágnak… Ha messze kell mennem, akkor egyértelműen repülő. Vonaton eddig nem sokat utaztam, mert valahogy nem alakult úgy a dolog. Hajón pedig nyaraltam, ott maga a hajó volt a pihenés helye, nem az volt a lényeg, hogy honnan visz hova.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Ideje lenne tiszteletem tenni Mexikóban, ha már egyszer apám révén közöm van ahhoz az országhoz is.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Szibéria. XD

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Attól függ. Ha hirtelen jön az utazás, akkor semennyire. Akkor spontán vagyok. Ha már előre betervezett az út, akkor azért próbálok valami programot összeállítani magamnak, de ahhoz se ragaszkodok foggal körömmel. Alapvetően inkább a spontán dolgok híve vagyok.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- Kérek szabit. Nekem is van főnököm…
- Leellenőrzöm, hogy biztos minden rendben legyen a foglalássokkal. Elég ciki lenne ott helyben pofára esni, hogy valamit benéztek/benéztem
- Írok egy listát, ami alapján becsomagolok. A lista hasznos dolog, hidd el nekem!
- Rendbe rakom a házat
- Elköszönök Mallorytól, és meghagyom neki a szálloda/hotel/stb. címét és telefonszámát, hogy ha valami lenne, tudja hol tud elérni


8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Zuhanyozok.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Hawaii, a szüleimmel.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Bármilyen negatívum, ami keresztül húzza a terveimet.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Nem szokott problémám lenni ilyenekkel. Alapvetően kíváncsi típus vagyok, szóval szeretek beleolvadni a környezetembe, kipróbálni a helyiek mindennapjait. Szokásokat, gasztronómiai jellegzetességeket, stb.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Szép a természet… de jelenleg a város külperemén, az erdő szélén lakom. Szóval ha már utazásra adom a fejem, akkor inkább városnézős, emberektől hemzsegő helyet választok.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Nem esek kétségbe. Az angolt vagy a spanyolt azért elég sok helyen megértik. Kérdezősködök, de ha nincs kitől kérdeznem, akkor ott a telefonomon a GPS.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Olyanokkal utazom szívesen, akik hasonló beállítottságúak, mint én… hasonló az érdeklődési körük, így nincs vita azon, hogy hova menjünk, és mit csináljunk. Akivel semmi pénzért nem utaznék sehova, az a „drága” ex-férjem.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
- Puska, elegendő lőszerrel. (Attól, hogy ember nem lakta hely, bármilyen vadállat feltűnhet. Nem árt, ha meg tudom védeni magam, nem? Vagy ha nem keverednék ki onnan, az utolsó golyó jó lesz nekem!)
- Jó nagy kés.
- Kartonnyi öngyújtó.



16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Őőőő.. esernyő?

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Szeretem a pubokat, de jól elvagyok otthon is. Amennyit dolgozom, nincs túl sok szabadidőm.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Gyomorrontás? X’DDDDDDDDDDDDDDDDDD

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
A Hawaii nyaralásunk. Találtam a parton egy nagyon szép kitűzőt, amit nagyon sokáig őriztem, hogy emlékeztessen arra a nyaralásra, de aztán sajnos pénzzé kellett tennem. Ott nagyon boldog volt az egész család, pedig nem puccos szállodában kényeztettek minket.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Az út rossz oldalán vezettem. Majdnem frontális karambol lett belőle.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Attól függ. Ha olyan a sérülésem, amit magam is el tudok látni, akkor nem kérek segítséget. Traumatológus az alapvégzettségem…
Amúgy… nem hiszem, hogy van nagyon olyan hely a világon, ahol legalább az angolt ne értenék meg.


22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Persze. Kalifornia jó hely!

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Még belföldiben sem… és nem is akarok! Very Happy

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Nem tudom. Ilyen téren is spontán vagyok, általában hirtelen ötletből vásárolok ajándékot. De ha valakiről tudom, hogy kifejezetten gyűjt valamit, akkor próbálok a gyűjteményéhez beszerezni egy újabb darabot.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Egy Gucci parfümhamisítvány. Olyan az állaga mint a víz, de annyira cuki volt az üvege, csak azért vettem meg. Filléres költség volt… de az az üveg tényleg nagyon szép!

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
- Helyi ételjellegzetességek
- Helyi italok, ha van specialitásuk
- Imádom a kaland/aquaparkokat. Ha van olyan, azt tuti nem hagyom ki
- Éjszakai élet
- Állatkert, ha van. Szeretem az állatkerteket.


27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Szerintem semmilyet. Very Happy

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
A kettőt vegyítem.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Ha van ott ismerősöm, vagy nyaralt ott ismerős korábban, akkor az ő véleményét kérem ki, ha nincs ilyen, akkor a szállásadómat kérdezem meg, vagy a neten megnézem a kínálatot, és az alapján döntök.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Nem mennék el. Ha tetszene is az úti cél, valszeg ilyen hirtelen akkor se utazhatnék el a munkám miatt. Az ilyet nekem előre le kell egyeztetnem.
Vissza az elejére Go down
Eleanor Penelope Douglas
I. Gyógyító
Eleanor Penelope Douglas

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 53
◯ HSZ : 191
◯ IC REAG : 179
◯ Lakhely : Fairbanks
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató C4nb2yobj4uadr9um8s
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 6:33 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
10 évvel ezelőtt, Aaronnal Hawaiin.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Amióta nem a fiammal járnék nyaralni, azóta nem jutott időm – se kedvem – a vakációzásra.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Ha sietek, akkor repülő, de egyébként autó, ugyanis imádok vezetni, tökéletesen kikapcsol az utazás olyankor. Csak az út van és én vagyok, semmi nem zavar.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Ausztráliába, ezúttal nem egyedül.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Ilyen hely nincsen.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Legyen hol megszálljak, a többi meg majd kialakul.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
1. Elrendezek minden folyamatban levő ügyet a munkahelyemen, hogy ne terheljek senkit plusz feladatokkal, amíg én szabadságon vagyok.
2. Veszek egy pár új cipőt, amelyben kényelmesen utazhatok.
3. Leellenőrzöm, hogy minden iratom megvan-e.
4. Meghagyom az elérhetőségemet, hogyha bármi baj lenne, el tudjanak érni.
5. Megkérek valakit, hogy gondozza a növényeimet, amíg távol vagyok.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Betérek egy helyi cipőboltba.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Életem első fairbanksi síelése.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Egy rossz hír az otthonmaradókról, otthonmaradóktól. A tudat, hogy nem segíthetek.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Úgy gondolom, hogy szinte bármihez képes vagyok alkalmazkodni, de ennek könnyedségét a helyzet és a hely határozza meg.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Hangulatomtól függ.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Kerítek egy térképet és megpróbálok eligazodni magamtól. Ha nem megy, akkor kérdezek. Valakit csak találok, akivel meg tudom értetni magam.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Aaronnal és Williammel bárhová elmennék, s olyan nincs, akivel ne bírnék ki egy napot se. Mindenkiben meglátom a jót, s egy nap nem hosszú idő.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
A kedvenc cipőm, egy kép a férjemről és a fiamról valamint egy jó könyv. Nem vagyok igazi túlélő, akkor legalább vigyek olyat, amitől hosszú ideig nem élek, de amíg igen, addig kényelmesen érzem magam.

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Semmit nem felejtek el. Amit nem viszek magammal, arról úgy gondolom, hogy nem véletlenül kerülte el a figyelmemet, így nem tekintem elfelejtettnek általam.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Bármilyen penészvirágul is hangzik, a válaszom nagyon egyszerű: elmerülve egy kádnyi, habfürdővel teli meleg vízben egy jó könyv és otthonom nyugalmának társaságában.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Az, hogy imádom a munkámat és függnek tőlem a betegeim.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Mary-Beth halálának évében először fordult elő, hogy apa is el tudott jönni velünk nyaralni. Béreltünk egy kis, tóparti házat, s olyanok voltunk, mint egy igazi, boldog család.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Nem vettem észre, hogy földszinti apartmanunkban nyitott ablaknál zuhanyzom, s nem elég, hogy az utcafrontról beláttak, de hallották azt is, ahogyan énekelek. Nem tudom a meztelenségem vagy az énekhangom lebukása érintett-e kellemetlenebbül..

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
A nonverbális kommunikáció csodákra képes.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Nem szeretek ajánlgatni, mert azzal önkéntelenül is befolyásolom a másik fél értékítéletét, ami pedig nem kenyerem, a munkámon kívül sosem.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Természetesen még soha nem történt velem ilyen!

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Kulcstartók és hűtőmágnesek mániákus ajándékozója vagyok.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Egy plüss teve. Elképesztően ronda, nagy helyet is foglal, de megláttam és éreztem, hogy nekem ez kell.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Ezt országa válogatja, de a legkülönlegesebb – és/vagy legbizarrabb – helyi ételt mindenképp megkóstolnám.

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Nem tudom elképzelni, hogy ilyesmi előforduljon. Ha bármit is elneveznének rólam, az legfeljebb egy Katonai Kórház lenne vagy egy Pszichiátriai Központ.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Passzív.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Kinőttem már abból a korból, hogy belevessem magam az éjszakába, de ha mégis megtenném, akkor a fiamra hallgatnék.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Természetesen megtartanám ezt az információt magamnak és örömmel elutaznék, sűrűn megköszönve a kedvességét és azt, hogy gondolt rám.
Vissza az elejére Go down
Xavier Wilburn
Harcos
Xavier Wilburn

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 96
◯ HSZ : 144
◯ IC REAG : 90
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Kifogástalan "merev" eleganciája, jobb keze csuklóból hiányzik.
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 200x80_giphy_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 7:14 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
2012 augusztusában, a gyerekekkel, Floridában.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
A gyerekeimmel.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Kocsi, vagy repülő.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Cardiffba. Hatvan éve nem jártam a szülővárosomban.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Közel-Kelet.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Teljes mértékben.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
Egyeztetem az úticélunkat a gyerekekkel, kiválasztom a megfelelő szállodát, megkérek egy barátot hogy nézzen rá a házra amíg nem vagyunk otthon, összeállítok egy programot, és természetesen jelzem a protektorom felé is.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Megkérdezem a gyerekeket, hogy mihez volna kedvük.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
A nászutam Liliana-val Párizsban.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Ha valamelyik gyerekemet baj éri.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Nem okoz nehézséget az alkalmazkodás.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
A gyerekektől függ, de próbálom változatossá tenni a közös programokat, hogy mindenkinek a kedvére tehessek. Ez nem mindig olyan egyszerű.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Kérdezősködök, megkeresem a kivezető utat. Higgadt maradok.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
A gyerekeimmel szívesen utazok bárhova. Mindenkit el lehet viselni, a megfelelő körülmények között.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
Egy fotót a családomról, napelemes műholdas telefont, tűzgyújtásra alkalmas eszközt.

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Mindig magammal viszek mindent, amire szükségem/szükségünk lehet.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Otthon. Egyelőre még nem ismerem tüzetesen a várost.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Kötelesség. Család, őrzők, munka felé.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Nincs. A szüleim idősek voltak, nem utazgattunk. A nyarakat otthon töltöttem, a környékbeli gyerekekkel játszottam, vagy táboroztam az ökölvívó társakkal.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Ilyen nem volt.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Minél gyorsabban. 911 vagy 112 és hasonló segélyhívószámokkal próbálkozom.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Szerettem Walest. Bár már nagyon régen jártam ott, de ajánlanám.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Igen. Ügyészként ki kellett hallgatni az egyik elítéltet más ügy kapcsán. Én magam elítélve soha nem voltam. Törvénytisztelő állampolgár vagyok.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Thomasnak dobverőket, Samanthának valamilyen illatszert.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Mi számít gagyinak?

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Öreg vagyok én már a bohóckodáshoz. Átadnám a terepet a gyerekeimnek, én meg figyelnék rájuk.

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Remélem semmilyet. Nem szeretem a hivalkodást.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Én szeretek aktívan pihenni, de a gyerekeim igényeit a saját igényeim elé helyezem.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Nem járok éjszakai szórakozóhelyekre. Esetleg sétálok egyet, és nézelődök.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Attól függ, hogy ki lenne az, aki meglepne vele. Talán elfogadnám a meghívást.
Vissza az elejére Go down
Sam Kerrington
Ember
Sam Kerrington

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 30
◯ HSZ : 127
◯ IC REAG : 93
◯ Lakhely : A gépem vagy egy süti előtt megtalálsz
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Giphy
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Kedd Szept. 02, 2014 10:57 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Sosem voltam nyaralni. Hacsak a keresztapámnál töltött időket nem számolom.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Nem tudom. Mindkettőben van jó, rossz.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Kocsi. Akkor állok meg és ott, ahol akarok.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
A Nagy Korallzátonyok. Búvárkodni.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Ahol a magamfajtákat felnégyelik, nyilvánosan megkövezik, vízbe fojtják, börtönbe vetik.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Spontán jön. A zsaruk kiváló rögtönzést ösztönző személyek.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
Eltüntetem otthonról a hackelés árulkodó jeleit, kiürítem a hűtőt, ha hosszabb időről van szó, egy hátitáskába rakom a szükséges holmimat, jegy/tankolás és indulás.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Bekapcsolom a gépem.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Keresztapámhoz mentem. Két településsel arrébb lakik.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Nem voltam még vakáción, nem tudom.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Mivel nem akarom, hogy megverjenek, alkalmazkodom. De amúgy ezzel nincs bajom. Nem vagyok barátkozós, de igyekszem vegyülni.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Természet. Egy fa nem kérdez idegesítő dolgokat.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Nem szoktam eltévedni.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
A laptopom.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
Én, a laptopom és a pótaksijai.

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Még pótaksit. Az sosem elég.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Gépezek, olvasok, sétálok.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
A nemiségem, a priuszom.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Egy folyópartra mentünk, akkor még nem voltak tesómék. Apuval horgásztam.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Nem emlékszem ilyenre.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Sehogy. Nem akarom, hogy kiderüljön, mi vagyok.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Passz. Szerintem jó hely. Az emberek jófejek, kivéve, ha nem. A táj miatt érdemes idejönni.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Kintiben nem voltam.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
A laptopomnak hoznék. Pótaksit és RAM-ot.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Cukrászsapis kulcstartó.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Sütik. Cukorkák. Szörf. Búvárkodás. Muffinok

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Ilyen sosem fog megtörténni.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Darab fa szintű alvás. Naná, hogy passzív.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Idegen országba be sem tehetem a lábam…


30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Nem tud meglepni. Látni fogom, és gyorsan átírom arra, ami nekem jó. És úgysem mehetnék el. Pech.
Vissza az elejére Go down
Kilaun
Szellem
Kilaun

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 840
◯ HSZ : 401
◯ IC REAG : 486
◯ Lakhely : Fairbanks (#71637D)
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató C8gl53oy3ktwets8gb5a
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tumblr_nff819Au511s49yexo6_250
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Szer. Szept. 03, 2014 3:43 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Bármilyen meglepő, nem szoktam nyaralni járni. Ettől függetlenül kevés olyan hely van a világon, ahol ne jártam volna.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Egymagamban, ha az utódok levadászását vakációnak lehet nevezni.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Nem tudok autót vezetni, ám ha utasként kell így közlekednem, azzal ki vagyok békülve. Nagyon szeretek repülni, bár fémdobozba zárva nem az igazi, én inkább a hosszadalmas gyalogtúrák megrögzött híve vagyok.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Nekem nincsenek ilyen vágyaim, de mindenhova szívesen mennék, ahova esetleg a feleségem szíve vágyik.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Németországba.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Cseppet sem jellemző rám a tervezés, szeretem a spontán dolgokat és a hirtelen jött ötlettől vezérelt megmozdulásokat.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
Nagyon unalmas kitöltője leszek ennek a kérdéssornak: semmit. Amire szükségem van, azt egy röpke illúzióval megoldom vagy megszerzem, amikor a szükség úgy kívánja.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Ha új helyre kerülök, először mindig a helyi emberek gondolkodásmódját és beállítottságát igyekszem felmérni, hogy miket és milyen módon gondolnak a világról, amiben élnek.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Az Európába vezető első utam, amikor szembesültem a fehér ember minden "csodájával". Persze ez is elmúlt, idővel.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Egy hirtelen jött sortűz... Viccet félretéve az, ha valamiért mozgásomban és felfedezésemben korlátozottnak érzem magam.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Szerintem kiválóan alkalmazkodom. Alaptermészetemnél fogva végtelenül nyitott, kíváncsi és érdeklődő vagyok a világ különbözőségei felé.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Természetben, természetesen.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Visszafelé követem a saját szagomat?

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
A kölykeimmel mindig is szívesen kalandoztam, de valószínűleg Sangilakkal nem sokáig maradnánk meg városnézésen belül.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
Abigail, Yee és... hát, ha mindenképpen kell egy harmadik "dolog" is, akkor egy tálca sütemény.

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Pénzt és ruhákat.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Az erdőben, a Bölcs Hallgató mellett ücsörögve vagy Abigail házában.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Az életből való teljes kiábrándultságom vagy a városban tartó tetoválásom a nyomósabb ok?

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
A végső letelepedésünkig vezető vándorlás ér? Másmerre nem igazán voltam gyerekkoromban.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Egy merénylő fejbelőtt. Mondjuk csak súrolt, de azért az elég kellemetlen, nem?

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Azért az a sérülés, amit én magam nem tudok ellátni a regenerációmmal, az elég fajsúlyos ahhoz, hogy megszólalás nélkül is feltűnjön az arra járóknak. Vagy sehogy, mert ájultan teljesen mindegy, milyen nyelvet (nem) beszélek.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Elvonatkoztatva a személyes véleményemtől igen. Alaszka egy olyan hely, ami igazán próbára tudja tenni az embereket, és ha valaki kiállja a zord próbákat, páratlan gyönyörűségekkel jutalmazza őt az anyatermészet.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Te jóságos ég, dehogy!

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
A börtönből?
Illetve... Nem tudom, Abigailnek biztosan a helyi népművészet nyújtotta lehetőségekből választanék... Azt hiszem, hogy Yee-nek is.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Nem vásárolok szuveníreket.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Hát ez most lehet, hogy meglepő lesz, de...
- Bungee-jumping
- a helyi konyha jellegzetességeinek elfogyasztása, illetve némi jártasság szerzése
- ha nagyon nem megy az élet, talán elutazom Tibetbe, hogy megtaláljam önmagam
- termálfürdő (ez hamarosan meg is valósul)
- nicns ötödik Sad

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Ez a kedvenc kérdésem.
Azt hiszem, hogy egy antik könyvesbolt névadója igazán lehetnék.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Passzív, teljes mértékben.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Egy a lényeg: minél kevesebben vannak, annál biztosabb, hogy remekül megleszek.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Igazán megköszönném szívből, hogy gondolt rám, de a tetoválásom okozta korlátokra fognék mindent, és így még kellemetlen helyzetbe sem kell hoznom magam azzal, hogy közlöm a véleményemet.
Vissza az elejére Go down
Ethan O'Neill
Falkatag
Ethan O'Neill

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 168
◯ HSZ : 235
◯ IC REAG : 188
◯ Lakhely : Fairbanks
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Fdx9ud
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 1414878052578558_animate
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Szer. Szept. 03, 2014 4:18 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Floridában, a hatvanas években. Minden megvolt, amit egy klasszikus nyaralás magában foglalhat: új terület, új barátok, szép hölgyek, krokodilok, napsütés, az utolsó búcsúeste pedig hatalmas máglyarakás és tűztánc.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Egymagamban indulok, ha igénylem, akkor szerzek társaságot is, ott helyben, de haza is egyedül megyek, ez biztos.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Ha nem muszály mindenképpen repülni, úgy szeretek sofőrrel utazni. A vezetéssel sincs különösebb bajom, de jobb elkerülni az olyan dilemmákat, minthogy elunom a vezetést, és azon kell gondolkozzak, hogy késlekedjek a kényességem miatt, vagy olyasmit tegyek, amit nem akarok. Ez érthető, igaz?

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Alison személyes terébe, bár kétlem, hogy célzottan erre irányult volna a kérdés. Azt hiszem, hogy Párizs kedvemre való lenne.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Vissza a szülőföldemnek csúfolt szigetországba.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Én nem szoktam tervezni. Persze vannak kivételes esetek, ha egy konkrét cél motiválja az utazásomat, úgy a végletekig alapos vagyok. Ha csak kiruccannék, úgy fizetek valakinek, hogy helyettem tervezzen mindent.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- Megborotválkozom.
- Biztonságos helyre teszem a Ládát.
- Búcsút veszek a farkasaimtól.
- Keresek valakit, akivel gyorsabban telik az idő, míg az indulásra kell várakoznom.
- Papírt és tollat biztosítok magamnak.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
A leendő szálláshelyem minőségét ellenőrzöm.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Nem igazán szoktam ilyesmiket rangsorolni. Mindegyiknek megvan a maga szépsége, maradjunk ennyiben.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Dilettáns személyzet a szálláson.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Látszólag nagyon könnyen, mélyen belül azonban gyűlölöm a változást, ragaszkodom a saját, régi értékeimhez.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Ha lehet, inkább a városokban rontom a levegőt, jobban el tudok vegyülni.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Ha van rá módom, igyekszem nem látványosan cirkuszolni és keresni egy csinos asszisztenst, aki kisegít, és barátságossá teszi számomra az idegen ismeretlent. Ha ezt a lehetőséget kizárjuk, akkor egyenes út vezet a heveny idegösszeomlásig, csak szép csendesen.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Senkivel nem bírnék ki egy napot sem, alapjáraton. Ám szükség törvényt bont, bárkihez tudok jó pofát vágni, és muszáj is leszek, ha komolyan gondoltam ezt az egész gyereknevelősdit.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
A Ládám, a kölyköm, és Alison. Abból mi lenne...

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Amit valaki más elfelejt nekem becsomagolni. De nem vagyok szétszórt, mindig tudom, hogy mire van szükségem.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Bár ennyire egyszerű lenne... A munkámból adódó, igen korlátozott lehetőségeket alapul véve a Hotel szolgáltatásaival kell beérnem, vagy az otthonommal.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Elég kellemetlenül venné ki magát, ha frissen beiktatott egyházi személyként máris bejelenteném, hogy "kiveszek pár nap szabit".

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Egyszer voltunk Svájcban. Másra nem is emlékszem.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Velem nem igazán történnek ciki dolgok. Nem engedem. Mert ha mégis így történne, hát kihoznék belőle egy számomra előnyös szituációt.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
A világért sem. Hideg van, állandóan zuhog az eső, ki sem látsz a ködtől, de ha még éppen jó idő is van, az emberek állandóan a rossz időről beszélnek, az emberek a sznobizmus magasiskoláját képviselik, és undorító módon tejet öntenek a teájukba.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Rácsok mögött voltam. Az Átharapóm börtönzött be, amíg le nem éltem a megölt farkasa éveit, őszintén szólva fogalmam sincs, hogy pontosan mennyi időt.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Nincsenek ajándékozásra méltó személyek az életemben. Legfeljebb Dominic-nek egy helyi növényt, aminek legalább az egyik része mérgező.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Az életteremben nincs hely semmi feleslegességnek.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Szerintem már mindent kipróbáltam, amit egy ördögtől származó egyén ki akarhat próbálni az életben.

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Imádnám, ha lenne egy hatalmas szobrom, gondolati szinten - mondjuk lecserélhetnék rám a Szabadságszobrot. De mivel nem képviselek semmi ilyesmit, inkább egy örök életű festmény lehetnék a Louvre-ben, azt hiszem, hogy minden adottságom megvan ahhoz, hogy ilyen módon zarándokoljanak hozzám az emberek.
A másik véglet valami templom vagy zárda esetleg, ami megkaphatná a nevemet. Ha pápa leszek, remélem, idővel lesz rólam elnevezve tér vagy sugárút.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
A hangulatomtól függ.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Minél magasabb az alkohol és a kéj bűze, annál biztosabb, hogy visszatérő vendég leszek.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Javasolnám, hogy küldje el helyettem a kedves édesanyját, már ha van neki. Ha nincs, akkor is.
Vissza az elejére Go down
Dana Berger
Latro
Dana Berger

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 414
◯ IC REAG : 408
◯ Feltűnést kelthet : pillangó tetoválás tarkón
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 6edceb
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 578ef4314c580e68593986c030fd5b2da456342c
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Szer. Szept. 03, 2014 4:55 pm

~kéééészül ^^

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Anyámmal New Yorkban, nem sokkal az előtt, hogy elváltak volna apámmal.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Társaságom mindig akad, ha egymagam indulok itthonról, akkor is.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Saját kocsi, mert senkihez és semmihez nem kell igazodnom általa. Ott állok meg pihenni, ahol akarok, azt veszek fel, akit akarok...

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Párizsba. Illetve, ha tudnám, hol tartózkodik épp drága beharapóm, akkor oda.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Bostonba és környékére

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Vissza az elejére Go down
https://viennemoore.tumblr.com/northstar
Abigail Cecile Kenway
Vezető Gyógyító - Mentor
Abigail Cecile Kenway

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 62
◯ HSZ : 891
◯ IC REAG : 927
◯ Lakhely : Fairbanks, kertváros
◯ Feltűnést kelthet : Aida - 2016.01.13
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Jkh91u
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Iei050
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Mb05ue
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Fdx9ud
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tumblr_inline_n4blpo39WO1s6fq3n
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Pént. Szept. 05, 2014 9:51 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Tavaly augusztusban, amikor Mandyvel New Orleans-ba utaztunk. Igaz, némi őrzői munka kapcsán, de azért maradt idő a nyaralásra is.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Társasággal.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Elefántháton utazni! Na jó, komolyra fordítva a szót, bár a vizet imádom, a hosszabb vízi utazásokat rosszul viselem, így azokat ha lehet, mellőzöm. Még régebben, Indiában gyakran vezettem, (az ottani tömegközlekedés egy rémálom, bár megvan a maga hangulata) de miután Európában nem fogadják el az ottani jogosítványt, azóta nem vezettem. Egyébként ha utasként ülök autóban, azzal is ki vagyok békülve, rövidebb távolságoknál szívesen utazok autóval, vonattal, vagy más tömegközlekedési eszközzel. Hosszabb távolságoknál egyértelműen repülő.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Ennyire sürgős „álom-úticélom” nincs, de ha a következő utazásaim helyszínéről kéne döntenem, akkor szívesen mennék Afrikába. Esetleg Ausztráliába. A lényeg, hogy meleg legyen…

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Van olyan hely, ami Alaszkánál is hidegebb? Északi-sark? Antarktisz? Szibéria…?

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Nagyon, legalább két héttel indulás előtt el szoktam kezdeni listát írni arról, hogy miket kell még elintéznem, kiderítenem! A szállásfoglalás alap, ahogy az is, hogy orvosi szempontból utána járok, mire kell számítanom, vagy szükséges-e előtte valamilyen védőoltás… Ha nem beszélem a helyi nyelvet akkor akkor egy zsebszótárt is mindenképp beszerzek, ahogy térképet is az adott városról, környékről… Bár tudnám minek, amikor azzal is mindig sikerül eltévednem… Akkor még pénzváltás, valami kis útikönyv beszerzése, hogy ha már ott vagyok, tudjam, mit érdemes felkeresni, esetleg fellapozom a fotóalbumomat, hogy van-e ismerősöm az adott környéken, akit szívesen látogatnék meg… Ó, és az étkezési kultúra! Csak mert ha húst hússal esznek, akkor még valami harapnivalót is csomagolni kell magamnak… És a papírok! Te jó ég, milyen galiba lenne, ha pont azokról feledkeznék meg… És azt hiszem, még sorolhatnám egy darabig, de nem akarok ennél is jobban untatni bárkit is…

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
Lásd az előző kérdést, bár egy csöppet több, mint öt dolog…

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Attól függ, milyen hosszú volt az út… de egy frissítő zuhany és kiterülni az ágyon, kipróbálni, mennyire kényelmes, az mindig nyerő párosítás.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Életem kb. első 25-30 éve másból sem telt, mint hogy 2-3 évente új helyre költöztünk… jobb esetben, amikor nem egy évben 2-3-szor váltottunk lakhelyet, ráadásul családdal is sokat kirándultunk mindig az aktuális környéken, szóval mondhatni, szinte az egész életem egy nagy kirándulás. Nem hiszem, hogy tudnék választani belőlük…

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Ha pont akkor történik valami baj, és lenne rám szükség otthon, amikor távol vagyok, és képtelen vagyok segíteni…

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Azt hiszem mondhatjuk, hogy a sok költözés megedzett ilyen téren, szóval könnyen.  Egyébként is, India után a többi országba beilleszkedni már mondhatni, gyerekjáték.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Is-is, hangulattól és nyaralástól függ. Miután hajlamos vagyok eltévedni, egyedül biztos nem indulnék a természetben túrára, mert az életben nem találnék vissza… Ellenben egy városnéző körút során szinte bárkitől lehet segítséget kérni.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Először is megpróbálok nem kétségbe esni, másodszor megpróbálok segítséget kérni valakitől… akár járókelőtől, de ha nem beszélünk közös nyelvet, akkor végső megoldásként még mindig ott van a telefon.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
A férjemmel bármikor szívesen utazok, kár, hogy ilyen téren most „meg van kötve a keze”. Egyébként az elmúlt 10 évben főleg kollégákkal, mentoráltakkal utazgattam. Hogy kivel nem bírnék ki egy napot se… Hogy kivel nem bírnék ki egy napot se? Jó kérdés, az ismerőseim közül így hirtelen nem is tudnék példát mondani…

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
A férjemet, mindenképp!  Ennyi idősen biztos rengeteg tapasztalata van arról, hogy hogy éljünk túl a vadonban, így másra nincs is igazán szükség… de ha már muszáj választani, akkor a másik kettő legyen mondjuk… ivóvíz és néhány tábla csoki.


16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Amilyen bőszen szoktam készülni egy-egy utazásra, ritka az, hogy én otthon felejtsek valamit, de ha mégis, akkor többnyire valami jelentéktelen kis apróságot, amire amúgy se lenne szükségem jó eséllyel.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Otthon? Vagy a városközpontban jóga-órán, vagy Kodát sétáltatva a folyóparton.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
A munkám és a lelkiismeretem, hogy nehezen viselném el, ha pont a távollétemben történne valami, pláne azok után, hogy most már én felelek a gyógyítókért. Igaz, az is komoly visszatartó erő, hogy a férjem sem hagyhatja el a várost, pár napra szívesen elmenekültem volna vele valamerre kikapcsolódni.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Az első Holim (Színek Fesztiválja, India egyik legnagyobb ünnepe), na, az igazán emlékezetes volt! Ahogy az egész város színes festékfelhőben úszott és minden csupa szín, és festék, és zene, és tánc, és hangulat és emlék és…

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Amikor az egyik nyaralás alatt az egyik ismerősünk rosszul lett, én pedig figyelmetlenségemben rossz gyógyszert nyomtam a kezébe… Hát, maradjunk annyiban, hogy ha nem is kellett kórházba menni, de még rosszabbul lett.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Orvos vagyok, gyógyító vagyok, és hála az égieknek, annyira még egyszer sem sikerült lesérülnöm külföldön, hogy ne tudtam volna kikúrálni magam. Inkább a másikra szokott példa akadni, hogy tőlem kérnek segítséget.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Nem kell azt ajánlgatni, szerintem már így is több a turista meg a bevándorló, mint az „őslakos” londoni.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Te jó ég, dehogy! Legalábbis azért nem, mert törvényt szegtem volna. Mint orvos, viszont akadt rá példa, még Indiában. Egyszer, amikor még ismeretterjesztő előadást tartottam, egyszer meg még tanonc koromban, amikor úgy eldurvult az egyik verekedés, hogy a mentorom, kihasználva az alkalmat magával vitt, hogy gyakoroljam a gyógyítás varázslatot besegítsünk az ottani dokinak.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Hm, jó kérdés… Szeretek olyan ajándékokat választani, amik nem csak az adott helyre emlékeztetnek, de valami kis személyes kötődése is van ahhoz, aki kapja, no meg több hasznát veszi az illető, mint hogy kirakja otthon a polcon porfogónak… Szó mi szó, nem szokott egyszerű menet lenni, mire mindenkinek megtalálom az „igazit”. Az örök, jól bevált „B” ajándékötlet nálam a feliratos póló vagy bögre, amivel mosolyt lehet csalni a másik arcára, de szeretem a különböző népművészeti dolgokat is… Ha most mennék nyaralni, a férjemnek jó eséllyel valami kis faragott, szerencsehozó amulettet választanék, Alice minden bizonnyal valami könyvet kapna tőlem, amit a tanulmányaihoz is fel tud használni, Mandynek valami ékszert vagy kiegészítőt hoznék, Willnek pedig némi helyi édességet, hogy győzze energiával azt a sok munkát…

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Lehet, hogy néha kissé túlzásba tudok esni ha vásárlásról van szó, de gagyi szuveníreket akkor sem szoktam venni.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Konkrét helyhez köthető kívánság nem sok van, ellenben sok olyan van, amit bármilyen új helyen örömmel kipróbálok, mint például…
1, a helyi ételek, ha lehet, igyekszem pár tradicionális fogás receptjét is megszerezni ha lehet, a helyiektől, ha nem sikerül, akkor egy szakácskönyv formájában
2, könyvesboltok! Vagy antikváriumok, hihetetlen kincsekre lehet bukkanni a polcok között.
3, az adott ország jellegzetes táncait is szeretem megnézni, ha lehetőség nyílik rá, kipróbálni
4, a helyi gyógymódok tanulmányozása, mert érdekes, és mert szeretek más kultúrákból is átvenni olyan hasznos dolgokat, amiket aztán én is tudok alkalmazni később a munkám során
5, egyszer szívesen kipróbálnék egy túrát teveháton, a Szaharában, lehetőleg úgy, hogy ne tévedjünk el és ne ez legyen életem utolsó kirándulása

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Nem hiszem, hogy ilyesmitől kéne „félnem”, de ha mégis, hmm… mondanám, hogy egy kórház, amit rólam neveznek el, igazán nagy megtiszteltetés lenne, de az nem kimondottan turistalátványosság… Hmm… egy vidékies hangulatú kis cukrászda vagy kávézó? Mondjuk olyan, ahol a reggeli kávé és sütemény mellett egy bőséges könyvespolc is várja a vendégeket.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Attól függ… Ha viszonylag nyugis nap van a rendelőben és főleg agymunkát végzek, akkor jól esik az aktív pihenés, hogy fizikailag is lefárasszam magam, ha fizikailag is kimerítő, rohangálós napom van, akkor egyértelműen a passzív pihenést részesítem előnyben. Mostanában egyébként egyre inkább a passzív kikapcsolódás mellett döntök.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Ilyenből nincs problémám, mivel éjszaka alszok, nem pedig szórakozni járok… Ha mégsem, akkor dolgozok jó eséllyel egy tábortűz mellett sztorizgatunk a barátokkal, ismerősökkel, számomra ez a „szórakozás”, nem pedig az éjszakai bárok és diszkók…

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Nem hiszem, hogy lenne olyan úti cél, ami nem tetszene, de ha mégis, megköszönném, és mivel nem szeretném megbántani az illetőt, ajándékot visszautasítani pedig nem illik, megkérdezném, nem bánna-e, ha egy másik utazásra cserélném be a választását. Mivel nem szeretek hazudni, valószínűleg megosztanám vele, hogy mik az aggályaim az adott hellyel, amiért változtatni szeretnék, aztán ki tudja? Lehet, hogy a végén még eloszlatja a kétségeimet, és kedvet kapok hozzá!
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Szer. Okt. 15, 2014 3:55 am

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Kifejezetten nyaralni? Szerintem soha, sehol. Ha utaztam, akkor az eddig mindig költözködés volt. Nekem nem hiányzik az életemből a nyaralás, a hetekig tartó semmittevés.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Ha vakációzásra adnám a fejem, egyedül mennék, vagy elrángatnám magammal Briant.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Egyikkel sincs gondom, de hajózni kifejezetten jobban szeretek, mint repülők ülni.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Szeretnék majd visszalátogatni Japánba. Talán Asami még ott van.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Arra a területre, ahol az a falka élt, ahol Kilaun hagyott.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
A költözködéseket többnyire előre leszervezzük, de volt rá példa, hogy nem volt idő erre, és csak elindultunk annak reményében, hogy jól sül el a dolog.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
Öt dolgot nem tudok felsorolni. Becsomagolok… még egyszer körbejárom az addigi otthonom, hogy elbúcsúzzak tőle, aztán elbúcsúzok másoktól, ha van kitől.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Körbejárom a helyet, kitapogatom mit.. merre találok, hogy majd el tudjak igazodni.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Nagyon élveztem életem első hajóútját.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Nem tudom, de fő a pozitív hozzáállás.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Eddig mindig könnyen ment, eléggé befogadó vagyok

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Abszolút természetpárti vagyok.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Útbaigazítást kérek.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Brianel sokszor költöztünk már, vele szívesen… bármikor. Falkával, falkatagként nem hiszem hogy kibírnék egy napot is.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
Briant, Asamit, Kilaunt.

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Néha egy-egy ruhát.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Kimegyek a természetbe, és élvezem.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Ha van valami, ami fontosabb az útnál.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Nincs.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Nem tudok ilyenről.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Elsősorban Őrzőtől kérnék segítséget… ha nem találnék Őrzőt, akkor emberektől. Beszédes, ha megmutatom a sérülést, nem kell értenem a nyelvüket ehhez.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Nem tudom, hogy hol születtem. Azt se tudom pontosan, melyik vidék volt az, ahogy gyerekkoromban neveltek. Valahol itt volt Észak-Amerikában, de ennél pontosabbat nem tudok.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Nem voltam börtönben. A farkasom él nap mint nap húsbörtönömbe zárva.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Nem tudom. Ha nyaralni mennék, valószínűleg helyi jellegzetességet.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Ha ez számít, még mindig cipelem magammal azt az írógépet, ami még annak idején Brian-től kaptam. Egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy megváljak tőle.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Vezetés, szigorúan felügyelet alatt. Helyi szokások. Tanulmányoznám a hely időjárását. Úsznék a delfinekkel. Nem tudok ötödiket.

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Szerintem semmilyet.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Mikor melyiket. Van, amikor inkább lustálkodni van kedvem, van amikor jobban szeretem tevékenyen eltölteni a pihenésre szánt időmet.

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Brianre hagynám a választást. Hasonló az ízlésünk.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Megköszönném, de nem mennék el.
Vissza az elejére Go down
Naomi Sharp
Mágus
Naomi Sharp

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 34
◯ HSZ : 1289
◯ IC REAG : 1194
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Lépten-nyomon csetlik-botlik :D
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Iei050
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató C8gl53oy3ktwets8gb5a
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Fdc5tz
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Dgp3lk
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 35vrgfpooos34qs2op1
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Szer. Okt. 15, 2014 11:24 am

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
15 éves koromban a Seychelle-szigeteken. Mióta Maya megszületett, nem érzem, feljogosítva magam arra, hogy bárhol is nyaraljak.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Amikor vakációztam, mindig a szüleimmel és az öcsémmel mentem. Jelenleg nem tudom, hogy lenne, de mivel hajlamos vagyok bajba kerülni, egyedül úgysem tehetném.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Repülő, mert gyors és kényelmes, és ha már nyaralni megyek, akkor inkább az adott helyre koncentráljak, minthogy napokat töltsek utazással. Persze, ha mondjuk egy világkörüli hajóútra óhajtanék eljutni, azt nem repülővel tenném. ^^

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Valahová Afrikába, a délibb részeibe, érdekel a kultúrájuk, meg egy szafari túrára is szívesen beneveznék.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Ez helytől független, de oda nem mennék, ahol éppen háború dúl.

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Semennyire, a túlszervezettség nem az én asztalom, ahogy esik, úgy puffan. Általában utazási irodával mentünk, ők leszerveztek mindent. Jelenleg sem bonyolítanék túl semmit.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
1. Becsomagolok.
2. Eszek még egy jót.
3. Milot leadom a nagyiéknál vagy Pandánál.
4. Elköszönök a nagyiéktól, az Őrzőktől, a Mentoromtól, Pandától és Connortól.
5. Kimegyek a reptérre.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Annak a nyakába borulok, aki kijön elém, és minden létező élményemet elregélem neki, szerintem órákig nem szabadulna.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Nem is tudom, a legtöbbet szerettem gyerekként, különösen egyik sem emelkedik ki, de mégis, nevezhetjük a legjobbnak azt, amikor Fairbanksbe érkeztem, mert az változtatta meg az egész életemet.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Ha nyaralni mennék, és egyedül, akkor a folyamatos eső mindenképpen elrontaná a hangulatomat, egyébként összességében inkább az, ha nem túl kedvesek az ottaniak.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Nagyon könnyen, bár ügyetlen vagyok, de szerintem alapvetően tök könnyen megtalálom a hangot bárkivel, már aki beszél azokon a nyelveken, amiken én. Ha nem, maximum mutogatok, de kétségbeesni sehol sem fogok.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Mióta tudok a természetfeletti világ létezéséről, nem szívesen túrázom, főleg nem idegen helyen, tudom, hogy városban is előfordulhatnak, de ott talán kevesebb az esélye a bajba kerülésnek.

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Attól függ, ha vannak emberek, kérdezősködök, ha van 3G, használom a térképet, ha semmi sem működik, és tök egyedül vagyok, megpróbálok arra visszaindulni, ahonnan jöttem, hátha sikerül valahogy ismerős terepre tévednem.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
A nagyiékkel, Pandával és Mandyvel szívesen utaznék bárhová, illetve a tesómmal és a kislányommal is. Connorral nem bírnék ki egy napot sem, és nem azért, mert ne szeretnék vele utazni, sőt nagyon is, hanem mert túl veszélyes lenne, ha mi bárhol is kettesben lennénk.

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
Connor, Panda és Mandy. Úristen, abból mi lenne…

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Bármit, ami fontos lehet, valami mindig otthon marad.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
A nagyiéknál elsősorban, náluk minden délután felér egy wellness hétvégével.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Az, hogy csak Tanonc vagyok, és egyedül nem mehetnék sehová sem városon kívül.

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Legszívesebben a csúszdaparkokra emlékszem vissza, de azokból mindet szerettem. Tudom, hogy Anchorageben is van egy, oda szívesen elmennék, de egyelőre nem engedhetek meg magamnak ilyesmit.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Hát… szerintem ez mindenkivel előfordul. 14 évesen, amikor Spanyolországban nyaraltunk, szintén kikötöttünk egy csúszdaparkban, és hát, mit mondjak… úgy bukkantam elő a víz alól, hogy nem volt rajtam a bikinifelsőm. Elég gázos volt, de szerencsére az akkori párom hamar megmentett a szénné égéstől.

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Mutogatom, hogy hol fáj, és jajgatok, gondolom ez elég egyezményes jel arra, hogy valami baj van az adott testrésszel.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
New York mindenképpen megér egy túrát, vagy többet is, ha valaki szereti a városnézést, és az éjszakai élet sem kutya.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Külföldön még nem voltam börtönben.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Nagyinak valami külföldi édességet, amit itthon kikísérletezhet, nagypapának valami vadászattal kapcsolatos dolgot.
Pandának cuki pandás cuccot, ha már így ráaggattam ezt a nevet.
Mandynek valami olyasmit, ami a helyre jellemző tárgy, és persze jól is néz ki, esetleg nagyon érdekes.
Connornak gyűjtenék valamit, kavicsokat, kagylókat, esetleg homokot, beraknám egy üvegbe,amit üvegfestékkel kidíszítek és azt adnám át, valami kis cuki mütyürrel egyetemben. Fogalmam sincs, miért ezt, talán mert nem olyan átlagos.
Hűtőmágnest persze mindenki kapna…

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Hűtőmágnes. Mindig, mindenhonnan. Ennél gagyibb szerintem nem létezik, de attól még kihagyhatatlan.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
1. Bungee-jumping
2. Vadvízi evezés
3. Szökőkútban táncolás (Tudom, ez itthon is menne, de itt nem akkora poén)
4. Nagykorúaknak szóló tevékenység a természet lágy ölén, főleg tengerparton…
5. Valamint szeretnék egyszer motorcsónakot is vezetni, így feltérképezhetném esetleg a környező szigeteket.

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Fogalmam sincs, de az ügyetlenséghez biztos lenne köze.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Mikor melyiket, mindkettőnek megtalálom a napos oldalát. Most épp határozottan passzív pihenésre vágynék, esetleg valami olyan helyen, ahol se Connornak, se nekem nincsenek meg a természetfeletti dolgaink. Kár, hogy ilyen nincs…

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Szerintem a szálloda recepcióján, illetve az idegenvezetőtől kérdezném meg, lehet, hogy nem a legjobb és legforgalmasabb helyet fogják mondani, de legalább nem is valami zűröset.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Megmondanám az igazat, meg persze azt is, hogy nem mehetek el, mert nem engedi a munkám, és ha ismerek olyat, akinek tetszene, megkérdezném, hogy esetleg átruházhatom-e. Persze, ha a hozzám legközelebb állók lepnének meg valamivel, akkor megpróbálnék elmenni, hogy ne bántsam meg őket, már ha páros útról van szó, akkor úgysem az úti cél a lényeg, hanem a társaság.
Vissza az elejére Go down
Jackson Carter
Informátor
Jackson Carter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 693
◯ IC REAG : 559
◯ Lakhely : Fairbanks
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató 2jb181u
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Tumblr_opnc2ghWGY1vqbvcbo4_400
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Szomb. Júl. 18, 2015 5:01 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
Tavaly szeptemberben, Oroszországban, a családunk vidéki nyaralójában Moszkva közelében.

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Társasággal. Egyedül unalmas.

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Ha nagy távolságról van szó, akkor repülőgép, hisz ez a lehető leggyorsabb. Kisebb távolságoknál a motort, vagy a kerékpárt. Sokkal jobban lehet haladni velük, mint autóval, még ha az utóbbi kényelmesebb is.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Ha már Alaszkába költöztem, azt hiszem, az itteni dolgokat sem ártana kipróbálni, felfedezni, szóval… a mendenhalli jégbarlangokat előbb vagy utóbb mindenképp sorra kerítem, Juneau úgy sincs olyan vészesen messze, és állítólag a világ legszebb helyei közt tartják számon.

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Az Egyenlítő környékére, szerintem két nap alatt meghalnék a melegtől. Régebben is nehezen viseltem a családi nyaralásokon, igaz, akkor még kevesebb beleszólásom volt, meg őszintén? Érdekelt is, hogy milyen arra…

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Az oda- és hazajutást mindenképp, mert ciki, amikor egy idegen országban rekedsz, illetve az sem árt ha van valami fix szállásod, azon felül nem szoktam túlszervezni a dolgokat.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
1, Foglalok valami szállást magamnak, mert mégse kelljen már az utcán, vagy valami lepukkant motelben dekkolni, mert épp minden hotel tömve van.
2, Utána nézek a biztosítási dolgoknak… ami van, az az adott helyen használható-e, vagy újat kell kötnöm arra az időre?
3, Beszerzek néhány útikönyvet és térképet az adott helyről, mert jó buli idegenvezető nélkül felfedezni egy-egy új helyet, de azért mégiscsak ciki, ha úgy megy haza az ember, hogy pont a legnagyobb nevezetességek valamelyikét felejti ki. Nincs például párizsi út az Eiffel-torony nélkül…
4, Váltok valamennyi pénzt. Mert tök jó dolog a bankkártya, de külföldön nem biztos, hogy sok hasznát tudjuk venni, az meg elég kínos helyzeteket tud szülni.
5, Valami úgy is ki fog maradni, mert mindig kimarad, de azért lecsekkolom még egyszer a bőröndömet, a jegyem, az iratokat…

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Eszek! Útnak indítom a csomagjaimat a szállásom felé, majd keresek valami jó kajáldát, ha külföldön vagyunk, akkor lehetőleg olyat, ahol a hely specialitásait is ki lehet próbálni.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Amennyit utazni szoktam, már rég nem tartom számon őket… Volt sok olyan amit élveztem, akadt olyan is, amit kevésbé, de nagyon kirívó, vagy különösebben kedvenc nincs köztük.

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Ha végre nem munka ügyben utaznék, hanem kikapcsolódásból, és rögtön az elején lebetegszem.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Egészen könnyen. Már egészen kicsi koromtól kezdve sokat utaztam, úgyhogy hála az égnek nem szoktam kétségbe esni, ha valami idegen helyre kerülök. Valahogy feltalálom magam.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Régebben jobban lekötöttek a városnéző körutak, de miután életem nagy részét New Yorkban éltem le, egyre inkább tudom értékelni, ha néhány napra elszakadhatok a városok nyüzsgő forgatagától…

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Ha sikerül találnom olyan embert akivel beszélünk közös nyelvet, akkor annyira nem nagy a para, nemes egyszerűséggel megérdeklődöm, hogy hogyan, merre tovább. Ha nincs ilyen ember a közelben… akkor meg ugyanez a helyzet, csak activity stílusban – beszéd, mutogatás, rajzolás, aztán valahogy csak sikerül megértetnem magam. Ha végképp nem megy, akkor meg egyedül útnak eredek, amíg nem találok egy olyan pontot, ami ismerős a számomra és segít eligazodni.

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?Akikkel jól kijövök, és nem untatnak halálra… Erinnel például bármikor szívesen utazok bárhová. És kivel nem? Tekintve, hogy újabban Mimivel pár órát is alig bírunk elviselni egymás társaságában, nem hiszem, hogy kibírnánk több napot, vagy akár egy hetet is összezárva „nyaralás” címszó alatt…

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
Öngyújtó, kés, a kispárnám.

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
Gyógyszert. Mivel alapból csak ritkán szedek bármit is, valahogy sosincs eszemben, hogy esetleg később nem árt, ha kéznél van. Mondjuk ha az utazás alatt rám tör a fejfájás…

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Egyelőre a Carlson Center jégkoripályáján, ha megint beüt a tél, majd feltérképezem a korcsolyázható tavakat is a környéken.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Jelenleg a munkám. Korábban meg épp a munkám miatt utaztam olyan sokat…

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
Amikor Afrikában nyaraltunk és kipróbáltuk, milyen elefántháton túrázni. Emlékszem, nekem annyira tetszett, hogy amíg ott voltunk, többször is végigcsináltam a komplett túrát. Ez már önmagában is elég emlékezetes, hát még az, hogy a nyaralás végére úgy leégtem, hogy vagy két hétig a halálomon voltam, bármi vagy bárki hozzáért a hátamhoz.

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Egyszer egy afrikai szafari kirándulás alatt valami csoda folytán sikerült leszakadnom a csoporttól, és ezt a többiek csak a túra végén realizálták… mondjuk én elvoltam mint a befőtt, pláne, hogy halvány gőzöm sem volt róla, hogy szinte már az egész személyzet engem keres, abban a reményben, hogy előbb találnak meg, mint én az oroszlánokat… A ciki az a fejmosás volt, amit utána kaptam… először a személyzettől, aztán anyámtól, majd apámtól, Erintől, aztán megint anyámtól, meg úgy egy hónapig szinte minden rokonomtól, hogy de hogy lehetett ennyi eszem…

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Azért reménykedem benne, hogy a világ minden táján veszik a lapot, hogy ha pl. ömlik a vér az oldalamból, akkor gáz van, és elkél némi orvosi segítség. Anélkül, hogy kérnie kéne az embernek.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Mindenképp! Olyannak legalábbis, aki szereti a városnéző túrákat, nem hiába, New Yorkban aztán akad látnivaló bőven, legyen szó akár történelemről, kultúráról, vagy rendezvényekről.

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Nem, se külföldiben, se hazaiban, és nem is tervezem a jövőben egyiket sem kipróbálni.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Ha már nyaralni megyek, nem azzal akarok egész idő alatt stresszelni, hogy úúúristen, kinek milyen ajándékot vigyek. Esetleg, ha meglátok valamit és egyből valamelyik ismerősöm jut eszembe róla, akkor talán, de amúgy ennyi. A családban úgy is mindenki sokat utazik a versenyek miatt, szóval már rég megkopott a külföldre utazás varázsa, újdonsága. Mást nem, ha valamelyik hely különösen megtetszik, később ismét felkeresem; ahelyett meg, hogy ajándékot hoznék valamelyik ismerősömnek, inkább az illetőt is magammal viszem, ha úgy gondolom, tetszene neki a hely.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Egy hatalmas, tiritarka plüss papagáj – természetesen Erinnek, vigasztalásul, miután szakított a pasijával.

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
1, Vadvízi evezés
2, Egy túlélőtúra a vadonban
3, Magashegyi hegymászás, vagy esetleg jégmászás
4, Mélyvízi búvárkodás, mondjuk megnézni a Nagy Korallzátonyokat Ausztrália partjainál
5, …és ha már víz, egyszer kíváncsiságból a szörföt is kipróbálnám

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Sportstadion!!!

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Aktív. A passzívat meghagyom nyugdíjas éveimre…

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Ha nem egyedül jöttem és valamelyik útitársam járatos a környéken, akkor rá bízom az ilyesmit, ha esetleg nem vagyok ilyen szerencsés, akkor leszólítok egy helyi lakost az utcán, hisz tőlük jobban ki ismerhetné a helyet? Mondjuk remélhetően egy velem nagyjából egykorú valakitől érdeklődök, jó eséllyel akkor az érdeklődési körök is közelebb állnak egymáshoz, mint ha mondjuk egy nyugdíjas nagymamát állnék neki faggatni…

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Nem hiszem, hogy bárki olyasvalaki próbálna utazással meglepni, aki nem ismer eléggé ahhoz, hogy tudja, hova utaznék szívesen, de ha mégis… megpróbálom vele tapintatosan közölni, hogy annyira nem bejövős az úti cél, nem lenne-e gond belőle, ha esetleg cserélnék? Vagy közösen választunk valami új úti célt és cserébe jöhet ő is velem!
Vissza az elejére Go down
Erin Carter
Ember
Erin Carter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 223
◯ Lakhely : New York, Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : általában mindenhol feltűnést kelt
Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató Rachel
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató // Szer. Szept. 30, 2015 11:36 pm

1. Mikor voltál utoljára nyaralni és hol?
2014. nyarán, apával és anyával Maui gyönyörű partjainál süttettük a hasunkat

2. Társasággal vagy egymagadban vakációzol inkább?
Családdal szeretek a legjobban, de ha nincs kivel nyaralni menni, én elmegyek egyedül is. Elég kreatív vagyok ahhoz, hogy feltaláljam magam! Wink

3. Milyen utazási formát részesítesz előnyben (kocsi, vonat, hajó stb...), és miért?
Mindegyik változat izgalmas, de ha nagy a táv, akkor a repülő a kényelmesebb.

4. Hova szeretnél mindenképp eljutni, amint megteheted?
Fú, ez jó kérdés! A kori miatt rengeteg csodálatos helyen megfordultam már. Európa bármelyik országába szívesen elmennék újra. Nagyon tetszenek a régi korokat idéző hangulatos városok, teljesen más, mint Amerika!

5. Hova nem mennél semmi pénzért?
Olyan őserdőbe, ahol még kannibál törzsek élnek. Nem szeretnék senki vacsorája se lenni! Very Happy

6. Mennyire szoktad megtervezni, leszervezni az utazásaidat?
Ha egy mód van rá, akkor a legalapvetőbb dolgokat szeretem előre megszervezni, de előfordult már az is, hogy hirtelen el kellett utaznom. Nem estem akkor se kétségbe, mivel elég rutinos világutazó vagyok már.

7. Mi az az öt dolog, amit mindenképp megteszel utazás / indulás előtt?
- Az utazási célpontomnak megfelelő ruhatárat csomagolok be magamnak.
- Egyeztetek állatorvossal, ha olyan helyre kell mennem, ahova Katya-val korábban még nem utaztam, mivel nem szívesen hagyom otthon a papagájomat.
- Ha Amerikán kívülre utazok, akkor érdeklődök az ottani közbiztonsági viszonylatokról, felírom az Amerikai nagykövetség címét és telefonszámát
- Csak annyi készpénzt váltok, amennyi feltétlenül szükséges. Ha lehetőség van rá, akkor a kártyáimat használom külföldön is.
- Utána nézek, hogy milyen szabadidős, sportolási lehetőségek vannak a szálláshelyem környékén.

8. Mi az első, amit megérkezés után teszel?
Alapos zuhany. Szerintem mindenkinek van egy jellegzetes szaga, amikor utazik, és ezt szeretem lemosni magamról, hogy felfrissülhessek.

9. Melyik volt életed legjobb kirándulása, utazása?
Én nagyon imádtam a családi afrikai nyaralásunkat a tevetúrával egyetemben. A bátyám végigszenvedte, ő nem bírta azt a hőséget, és szerintem a tevéjével se tudott igazán összebarátkozni, de én nagyon élveztem, ráadásul a szőke hajkoronám miatt folyamatosan körbeudvaroltak a férfiak. Szegény apának folyton rajtam kellett tartania a szemét, nehogy megfújjanak. Tekintélyes tevecsordát kaphatott volna értem, ha hajlandó lett volna kiházasítani, de hallani se akart róla. Szerencsére. Very Happy

10. Mi tudja totálisan tönkretenni a vakációd?
Ha lebetegszem. Szerencsére csak egyszer volt ilyen, de eléggé lelombozó volt, hogy a szállodai szobában kellett kuksolnom.

11. Mennyire könnyen / nehezen alkalmazkodsz idegen városokhoz, kultúrákhoz?
Mivel mindig is rengeteget utaztunk, ezért nagyon könnyen alkalmazkodok.

12. Inkább a természetben túrázol, vagy városnéző körútra mész, ha nyaralsz?
Ha nyaralni megyek, az legalább 10 nap, kevesebbre nincs értelme. Szeretem, ha minél sokoldalúbb a nyaralás, ezért mindenre szakítok időt. Ha tengerparton nyaralok, akkor napozok, kipróbálom a vízi sportokat, csellengek a városban, bejárom a partszakaszt... reggelente kocogok a homokban... meg ilyesmik.
Ha hideg helyre megyek... (jól bírom a szélsőséges időjárást) akkor mindenféle téli sportot kipróbálok, forralt borral melegítem fel magam... sétálok a csizmám alatt ropogó hóban a városban, vagy a fák között az erdőben.
Mindenhol jól tudom érezni magam!

13. Mit teszel, ha egy számodra teljesen idegen helyen eltévedsz?
Nem esek kétségbe, kérek útbaigazítást. Ismerve magam, még élvezném is az ilyen izgalmas helyzetet!

14. Ki az akivel szívesen utazol és kivel nem bírnál ki egy napot se?
Jackivel, a bátyámmal bármikor bárhova elutazok szívesen, ahogy a családom minden tagjával is.
Naomival azt hiszem nem lenne túl vidám egy közös nyaralás... szóval azt kihagynám. (Ezzel egyébként szerintem ő is mélységesen egyetértene.)

15. Mi az a három dolog, amit egy lakatlan szigetre mindenképp magaddal vinnél?
1. Csónakot
2. Lapátot
3. Szextánsot (nem mintha tudnám, hogy kell használni, de ha már lakatlan az a sziget, egy idő után csak rájönnék)

16. Mit felejtesz el általában magaddal vinni?
A mobiltöltőmet rendszerint otthon hagyom. Szerencsére ebből nem szokott gond lenni, mert az adatkábelét a laptoptáskámban tartom, a laptopom meg mindig nálam van, szóval a gépen keresztül fel tudom tölteni a telefonomat is.

17. Ha épp nem utazol semerre, hol kapcsolódsz ki Fairbanksben / Anchorage-ban?
Nemrég érkeztem Fairbanksbe, nem sok helyet ismerek a városban, de a Holiday Inn Wellness részlege határozottan tetszetős!
New Yorkban szerettem kijárni futni a Central Parkba, vagy korizni a műjégpályán a gyerekekkel.

18. Mi a legfőbb visszatartó erő, ami miatt nem utazhatsz / nyaralhatsz?
Ha versenyre készültem, akkor mindent a háttérbe szorítottam, és az edzésekre koncentráltam. Volt, hogy emiatt nem mentem nyaralni, de egyáltalán nem szomorkodtam, mert a kori volt a legfontosabb!

19. Van valami emlékezetes vakációélményed gyerekkorodból? Ha igen, mi?
A korábban említett afrikai nyaralásunk! Imádtam!

20. Mi a legcikibb, ami valaha megesett veled nyaraláskor?
Mikor a nagyiéknál nyaraltunk Oroszországban, be kellett ugranunk Jackie-vel a néptánccsoportba kisegíteni a nagyi együttesét. Az nagyon ciki volt, mivel végigbénáztuk az egészet!

21. Olyan vidéken sérülsz le, ahol nem beszéled a nyelvet és ők sem igazán a tiédet. Hogyan kérsz segítséget?
Hát... azért az angolt csak beszélik, nem? Esetleg az oroszt?
Ha nem beszélik egyiket se, akkor mutogatok, meg megmutatom a sebem. Ebből csak leesik a tantusz.

22. Ajánlanád a szülőföldedet nyaralási célpontnak? Miért / miért nem?
Naná! Imádom New Yorkot!!!

23. Voltál már külföldi börtönben? Ha igen hol és hogyan jutottál oda?
Hála Istennek: NEM.

24. Kinek mit hoznál haza ajándékba?
Valami helyi jellegzetességet, de nem verném magam nagy költekezésbe. A mi családunkban nem szokás a nagy ajándékozás, inkább csak jelképes apróságokat adunk egymásnak, de azt se minden alkalommal.

25. Mi a leggagyibb szuvenír, amit nem volt szíved otthagyni?
Van egy giccses holland fapapucsom. Very Happy

26. Top öt dolog, amit kipróbálnál, ha bárhova utazhatnál?
Nincs ilyen listám, és mivel szeretem a spontán dolgokat, ezért ha látok egy-egy utazásom során valami szokatlant, ami felkelti a figyelmem és mindenképp ki szeretném próbálni, akkor kipróbálom.

27. Milyen turistalátványosságot emelnének a tiszteletedre vagy neveznének el rólad?
Turistalátványosságot? Hááát... szerintem nem lenne olyan. Ellenben sokszor álmodoztam róla, hogy majd kitalálok egy új elemelt a műkoriban, és azt rólam fogják elnevezni. Ez már csak vágyálom marad.

28. Az aktív vagy a passzív pihenést részesíted előnyben?
Kell mindkettő! Százalékos arányban 80% aktív, 20% passzív

29. Az éjszaka a szórakozásé! Idegen országban kire hagyatkozol a hely kiválasztásában, hogyan / mi alapján döntesz, hova térsz be?
Beülök egy taxiba, és megkérdezem a sofőrt. Aztán ha a hely kívülről szimpatikusnak tűnik, és nem egy eldugott sikátorban van, hanem forgalmas környéken, akkor benézek.

30. Mit tennél, ha valaki holnap egy utazással lepne meg - de nem tetszene az úti cél?
Megköszönném a lehetőséget, és egyben vissza is utasítanám. Ha valaki meg akar lepni egy utazással, szerintem ismerjen legalább annyira, hogy tudja... hova mennék szívesen, és hova nem.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató //

Vissza az elejére Go down
 

Önismereti móka Vol.3. - Nyárbúcsúztató

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Önismereti Móka
» Önismereti móka Vol.4. - Dalban mondom el
» Önismereti móka vol.5. - életem playlistje
» Önismereti móka Vol.2. - Valentin napi kiadás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Leírások & OOC :: Szabadidő :: Archívum [Szabadidő]-