KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Egon Candvelon Tegnap 7:30 pm-kor
írta  Bruno Manzano Csüt. Júl. 04, 2024 9:58 am
írta  Bruno Manzano Csüt. Júl. 04, 2024 9:57 am
írta  Catherine Benedict Szer. Júl. 03, 2024 1:36 pm
írta  William Douglas Vas. Jún. 30, 2024 7:25 pm
írta  Bruno Manzano Csüt. Jún. 27, 2024 9:25 am
írta  Theodora Zoe Morano Szer. Jún. 26, 2024 7:48 pm
írta  Bianca Giles Vas. Jún. 23, 2024 6:40 pm
írta  Theodora Zoe Morano Vas. Jún. 23, 2024 11:25 am
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Jún. 22, 2024 10:43 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Abigail Cecile Kenway Csüt. Május 23, 2024 11:01 am
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szer. Ápr. 24, 2024 8:03 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Ápr. 12, 2024 10:08 am
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:16 pm
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:12 pm
írta  Alignak Vas. Ápr. 07, 2024 7:36 pm
Bianca Giles
Hajnal - Page 3 I_vote_lcapHajnal - Page 3 I_voting_barHajnal - Page 3 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Hajnal - Page 3 I_vote_lcapHajnal - Page 3 I_voting_barHajnal - Page 3 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Hajnal - Page 3 I_vote_lcapHajnal - Page 3 I_voting_barHajnal - Page 3 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Hajnal - Page 3 I_vote_lcapHajnal - Page 3 I_voting_barHajnal - Page 3 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Hajnal - Page 3 I_vote_lcapHajnal - Page 3 I_voting_barHajnal - Page 3 I_vote_rcap 
Jackson Carter
Hajnal - Page 3 I_vote_lcapHajnal - Page 3 I_voting_barHajnal - Page 3 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Hajnal - Page 3 I_vote_lcapHajnal - Page 3 I_voting_barHajnal - Page 3 I_vote_rcap 

Megosztás

Hajnal - Page 3 Empty
 

 Hajnal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7316
◯ IC REAG : 8924
Hajnal // Csüt. Júl. 30, 2015 2:54 am

First topic message reminder :

Jóval napkelte előtt minden Első újabb, már jól ismert fájdalomra riad fel álmaiból. A tetoválás égetően mar bele a lapockáitokba, lelki szemeitek előtt megjelenik a Szikla. Az a szikla, amit mindannyian jól ismertek, aminek az emlékét sosem lesztek képesek kitörölni az emlékezeteitekből. Az üzenet nyilvánvaló. A fájdalom szinte sürgetően erőteljes. Sietnetek kell, ha napkeltére oda akartok érni. Tupilek üzenete nem várhat egy percet sem, jobban teszitek hát, ha nyitott és kíváncsi szívvel mihamarabb eleget tesztek a hívásnak.


A hozzászólást Alignak összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 06, 2015 10:51 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Hajnal - Page 3 Empty
Hajnal - Page 3 Empty
Hajnal - Page 3 Empty
Hajnal - Page 3 Empty
Hajnal - Page 3 Empty
Hajnal - Page 3 Empty
Hajnal - Page 3 Empty
SzerzőÜzenet
Annakpok
Szellem
Annakpok

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 825
◯ HSZ : 311
◯ IC REAG : 336
◯ Lakhely : Fairbanks - Viktoriánus kúria
Hajnal - Page 3 Tumblr_m9m89lyscl1rcnrx8o1_500
Re: Hajnal // Szomb. Aug. 08, 2015 8:37 pm

Nem tudhattuk. Annyi mocskot szórt elénk, melyben nem lehetett kiigazodni. Talán a fürkész elmelovasoknak sikerülhetett vagy sikerülhetett volna, de én sosem tartoztam közéjük. Bennem előbb pattan el a húr, hamarabb lobban fel a láng. És akár magamat is elégetem vele, nem érdekel. Sosem érdekelt, mégsem haltam meg soha. Vagyis idén tavaszig. Hogy félek-e, amikor elindulok? Amikor hagyom, hogy a csontjaim porrá zúzódjanak, s emberi testem átadja helyét a fenevadnak? Izgat-e egy percig is, hogy mi fog történni velem? Mindenki tudja a választ ezekre a kérdésekre. A fejem olyan forró, mint egy télire begyújtott kályha, s ahogy Tipvigutból kirobban a dühe, villámokat szórva pattintva szikrát közöttünk, úgy indulunk meg Sangilakkal Denaali felé. Csak őt akarom szaggatni, ha Eska, vagy Yee útban van, hát kikerülni próbálom őket, de jobb, ha ők maguk is kitérnek. Látok, de a harag erősebb, hát inkább cselekszem. A józan ész különben sem az én asztalom.
Teljesen mindegy, hogy ki ér oda előbb. Nem fontos a sorrend, csak a végeredmény. A vérét akarom, arra vágyom, hogy takarodjon a szemünk elől, hogy beledögöljön a sok igazságba és ultimátumba, amit a nyakunkba hajigált. Nem vagyok óvatos, de sosem volt kenyerem. Hát könnyedén el tud ragadni valami új élmény. A szabadságvesztés teljes, nyomorba döntő, fullasztó mocsara.
Tudok szeretni, de vajon minek teszem? Mit számít, hogy szeretek-e? Azért kell, hogy öljek? Hogy gyalog legyek ezen a sakktáblán? Nem! Én a király vagyok és a királynő, együttesen. És megtörhet az élet százszor, ezerszer, de soha nem hódolok be önként senki akaratának.
Önként nem is. Most sem. De nincs mit tenni a Hűséges képessége ellen, mit sem számít, hogy az ezüstöt bírom-e, hogy szabad vagyok-e, hogy valaha voltam-e az. Szűkölni nem fogok, hacsak arra nem kényszerít, de már nem tépem, hanem szinte hízelgek neki. A fenevad a lábai elé hever, hanyatt fekszik, hasát mutatja és hagyja, hogy azt tegyenek vele, amit csak akarnak. De nem gondolkozik, nem tesz semmit, ami önálló szülemény lenne cselekedeteiben. Csak egy báb. Nyugszik, de akarattalan. Semmi. Senki. Ér így valamit a meghunyászkodás?
Bár nem vagyok jó testvér, nem voltam az soha, mégis üvöltenék, ha képes lennék rá. Sangilakért szólna haragom, látván mit tesz vele a szörnyeteg. Tipvigutot sajnálnám, amiért megköttetett, hiszen ezt egyikünk sem érdemli meg. A megoldót keresném tekintetemmel, bocsánatáért esedeznék pillantásommal, s talán ki is mondanám elmesíkra eresztve a vallomásomat, azt, hogy ebben a tetves életben ő az egyetlen, akit szeretek, s akit megölnék, ha ezen múlna, hogy Denaalitól megszabaduljunk. De vele halnék én is, stílusosan. Mert semmit nem teszek úgy, ahogy arra kényszerítenek, saját értékrendem vala.
Ne vedd észre, Anguta, világért se lásd meg, hogy van egy harmadik testvéred is, aki áldozatául esett a haragnak. Ne foglalkozz velem, ahogy nem tetted sohasem. Nem érdekelsz. De Nagojut! Ugyan, kérlek! Nincs semmi baj. Ez az egész máshogy is felfogható. Hisz már ismerem Sangilak képességét, bennem hullámzott a Legerősebb ereje; lopta el tőlem mindenemet a Megoldó, hogy kikényszerítse vallomásomat; ölette meg velem az Álmodó Ekonit másodszor is. Sok volt már, de nem elég. Megkaptalak most téged is, magamba fullasztottalak, s ha egyszer képes leszek elgondolkodni azon, miért ólomsúlyúak tagjaim, s miért vagyok tehetetlenebb porszem annál, ami valaha voltam, még hálás is leszek neked. Hiszen sosem lehet tudni, hogy mikor fog előnyömre válni ez a megismerés. Legalább már tudom. Tudom, hogy micsoda kinccsel rendelkezem. Szabad vagyok rabként is. Talán.
Nem sajnállak Denaali, pedig sajnáltalak. Volt az a pillanat, amikor azt hittem, hogy érdemes rád pazarolnom elnyomott szánalmamat. Most mégis hagyom, hogy elmenj, s ha lefoszlik rólam a béklyó, úgy üvöltve válok önmagammá, ledobva magamról a fehér farkast, mit sem foglalkozva azzal, hogy ruhátlan nőként talán még annál is bizarrabb látvány vagyok, mint amilyen indiánként voltam. Alakváltás kell? Mindünknek sajátja, de lásd, te szörnyeteg, nekem különösen.
Meglepheti Nagojutot, hogy köré fonódnak karjaim. Nincs semmi értelme annak, hogy ölelésembe vonjam, de mégis megteszem. Nem azért, ami ma itt történt. Nem magasztos okból, nem szeretetből. Csak úgy. Mert így esik jól, így akarom. Én nem fogok sírni, többé nem fogok sírni. De mégis kellene.. Sírsz helyettem, mondd? Érezted a szabadságomat a béklyók alatt?
Semmi voltam, s nem szerettem az a semmi lenni. De mégis otthonos volt, hisz a szabadságomban, férfiségemben, nőiségemben, kevert neműként sem tudtam soha szeretni magam. Semmiként miért lett volna más?
Utoljára fogok elmenni innen, hacsak nem szól közbe újabb csapás, meglepetés. Jogom van megváltoztatni az akaratom. De most még nem teszem. Mert még nem látom újra, hogy ki vagyok én. De legalább megpróbáltuk. Az is valami, nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Tipvigut
Szellem
Tipvigut

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 842
◯ HSZ : 383
◯ IC REAG : 327
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : farkasom teljes szemgolyója ébenfekete
Hajnal - Page 3 Tumblr_nve53yB0JW1tznrduo8_250
Re: Hajnal // Szomb. Aug. 08, 2015 11:26 pm

Hajt a vérem, szabadjára eresztett dühöm, farkasommal együtt mozdulunk, tökéletes összhangban és harmóniában; egyet akarunk, véget vetni ennek az egésznek. Ennek, amely vért követel, nem csak a miénket, de másokét is és a sok manipulatív ámítás, Atyám titka - amelyet árulásnak élek meg - és minden egyéb után, amit ezen a hajnalon ha tetszett, ha nem, le kellett nyelnem, végül megérkezik a pont I-re, mi pedig már nem akarunk többet hallani, többet megtudni, többet elviselni szótlanul és tettek nélkül.
Robbanva cselekszem, a vérét akarom, a szándék ott lobog bennem, de pislákoló józanságom még visszafog. Vagyis vissza fogna, ha nem következne be az, ami.
Hosszú létem alatt egyetlen egy alkalommal fosztottak meg a szellemek attól, ami tulajdonképpen én vagyok. Mozdulatlanságba bilincseltek és a halálomat követelték, most pedig újra átélem.
Van egy pillanat, ami csak a miénk az Idegennel, amikor a világ körülöttünk megáll és többé nem mozdul, amikor a pillanatba fagy minden és mindenki. És ekkor pórázt köt rám, olyat, amelyet képtelen vagyok elkerülni, szétszaggatni. Amely megbéklyóz és arra ítél, hogy képtelen legyek mozogni, beletaszít abba a mozdulatlanságba, amelyet csak én vagyok képes meglátni, pontosan azért, mert én vagyok a Jégvihar. Most pedig csak kósza és szánalmas árnyékot csinál belőlem, ami ellen aligha tehetek, holott megpróbálom.
Szabadulni akarok és ehelyett térdre zuhanok, eltépném láthatatlan láncaimat, gyors lennék, olyan gyors, hogy fel se foghassa, de képtelen vagyok mozdulni. Megfoszt mindattól, ami vagyok.
Nyolcszázharminchárom évem kérdőjeleződik meg, az életem, a létem, helyem a Tizenhármak között, minden, amit valaha tettem, amit feláldoztam a feladatomért, amiről lemondtam, amit elvettek tőlem, az élet, amelyet sosem élhettem, a boldogság, amit sosem kaphattam meg, a döntéseim, amelyeket meghoztam; vajon joggal vagyok-e a Jégvihar, minden Villámok atyja, a Leggyorsabb mindközül?!
Elszáll belőlem az erőm és ezzel együtt elvesz belőlem egy darabot, egy olyat, amelyet talán nem is biztos, hogy szánt szándékkal szív magába belőlem. Bilincset tesz rám, ólomsúlyút és szánalmas, nevetséges lenyomatát hagyja meg annak, ami valaha voltam. Aki egyetlen pillanattal korábban még ÉN voltam.

Érzékelem, ahogyan Sangilak és Annakpok is mozdulnak, mintha egész életünkben azt gyakoroltuk volna, hogy ennyire tökéletes legyen az összhang közöttünk. Lelkünk húrjai egyazon dallamra pendülnek, de sajnos egyikük sem jár nagyobb sikerrel, mint én.
A Legszabadabb is béklyót kap, elviselhetetlent, ahogyan én is, a Legerősebb pedig minden sebzést a magáénak tudhat, amelyet az előbb még ő okozott. Ha képes lennék mozdulni, ha megint Önmagam lehetnék, üvöltenék, tombolnék, viharként pusztítanék testvéreimért, és nem csak kettejükért, hanem mindenkiért. És mégis képtelen vagyok rá. Szégyen.
Az erőm elhagy és mást szolgál, szemeim látják a gyorsaságot, amellyel fivéremet a szikla tetejére viszik, úgy tartva, ahogyan a rongybabát szokták. Marionett bábokként használ minket az Idegen már az elejétől fogva. És most mindennél erősebben érzem, hogy pusztulása lenne az egyetlen Megoldás, mégsem tudom véghez vinni.
Gyűlöllek Deenali, ahogyan Alignakot is, benned pedig Atyám mélységeset csalódtam. Olyan alkuval küldted Ezt ide hozzánk, amely méltatlan Hozzád, Hozzánk egyaránt.
Nem kell a megváltás, sem pedig a megbocsátás tőletek. Egyikőtöktől sem. Mi mindannyian meghoztuk a magunk áldozatát, a saját életünket adtuk, lemondva mindenről, ami bárki mást születése jogán megillet. És mégsem volt elég. Vér vért kíván, de mennyit még??!
Kaskae szavai, Nagojut kérlelése, Eyeekalduk suttogása és a többiek reakciói mind csupán alig érzékelt háttérzajként zsongnak füleimben és elmémben.

Az Idegen eltűnik és az egésznek vége lesz - legalábbis most egyelőre - és nem marad más csak mi, háborgó és megtépázott lelkünkkel.
A póráz lehull és érzem, ahogyan visszatér az erőm, de már nem tudok rá úgy tekinteni, mint eddig. Deenali kihasználta, megbecstelenítette, bemocskolta, erőszakkal elvette, majd nagy kegyesen visszalökte hozzám, amikor már nem kellett neki tovább. Azt a valamit, ami meghatározott minket a Bestiámmal, amire mindennél jobban büszke voltam, joggal, hiszen elkísért egész életemen át. Edzettem, fejlesztettem, megismertem titkait. Különlegessé, egyedivé, a Jégviharrá tett...

Térdelve maradok a földön, a porban, üresen meredő tekintettel, mint akiből kimartak egy pótolhatatlan darabot. Hiába a regeneráció, hiába a "mágia" vége, az Idegen felszívódása. Elvittél valamit belőlem Deenali és ezt sosem bocsátom meg neked, nem számít, hogy lélegzem-e eztán vagy sem.
Vissza az elejére Go down
Sangilak
Szellem
Sangilak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 838
◯ HSZ : 236
◯ IC REAG : 220
◯ Lakhely : ahol Hart van
Hajnal - Page 3 Tumblr_inline_nmzx7b0juh1rifr4k_500
Re: Hajnal // Szomb. Aug. 08, 2015 11:39 pm

we've gone too far
from pride to shame

Támadunk, s habozás nélkül fogadom el Anguta fejemben csengő felkínálkozását. Harcolsz velünk, Testvérem? Gyere! Utána nyúlok, érte kapok. Ez az életerő, ami benne, bennünk rejlik messze több, mint bármely lényé ezen a világon, pusztító lökés, mámorító adrenalin, amivel pont ezért óvatosan is bánok. Ne részegítsen meg, hogy elvegyem tőle mindet, mert itt csak egy valaki vesztét kívánom. A Testvéreimét nem, az övékét soha.
Hálára nincs időm, figyelmem kifejezni, köszönetem a támadásom, ahogy a közös erőt használva csapok le. Érezd a Legerősebbet. Érezd a Teremtőt.
Nevetségesen üt vissza kívánságom. Láthatatlan, foszló pókfonál ez a kapocs, amin keresztül érzem ereje áramlását, azt a fajta gyilkos áramlatot, ami nekem is jutott, ami elvesz és pusztít kíméletlenül. Mohó hurok, mely nem nekem engedelmeskedik, nem az enyém, mégis ugyanaz, de megállítani képtelen vagyok, hiába kapok egy pillanatra érte. Add vissza, ez az enyém! Egyedül nekem van jogom térdre kényszeríteni vele bármelyik Testvéremet is!
Látom Tipvigutot összeesni, a porban csúszni, ahogy soha előtte, ahogy nem méltó hozzá, megalázó és saját lelkem is beleremeg. Én tettem vele, így érzem, holott semmi közöm nem volt hozzá. Látom Annakpok dacos büszkeségét eltaposva a kényszerű megadásban, miközben csupán sejtéseim lehetnek róla, miképp tépi, emészti ez a Szabadot. Hogyan? Miért? Nem érdekelnek egyelőre a válaszok, csupán az, hogy mindezt helyettük is visszafizessem, hogy e kietlenné tett táj elnyelne az Idegen testét. Arcát sebzem, karját tépem, ahogy egy éve Kilaunnal is tettem. Nincs béke, nincs testvéries kézszorítás, együttérző vállveregetés. Tűn el, szűnjön meg létezésed, akkor is, ha az maga után vonja minden erőm elvesztését. Takarodj a közelükből!
A döbbenet hat rám csak józanítón. A döbbenet, amit a vissza kapott sérülések okoznak, azok a sérülések, amiket rajta ejtettem. Arcomon karomnyomok futnak végig, pedig nem érintett, vállam reccsenő cuppanással adja tudtomra, hogy közel jár elhagyásomhoz, minden esetre már tökéletesen hasznavehetetlen.
Az őrület határán táncolva üvöltök rá félig emberi, félig farkast idéző hangon, a földön térdelve másik két Testvérem mellett. Felé nyúlok, a hurkot az ő nyakába vetném, el akarom szívni minden erejét, hogy évszaázadok óta ő legyen az első, aki eképp tér meg általam a Szellemek közé, ám hasztalan. Mintha fénylő pajzs védelmezné, ami visszautasít minden vérmocskos próbálkozást. Morgok és tajtékzok, fenyegetve figyelmeztetem - el a többiek közeléből, el a mellettem fekvőktől, mert vagyok olyan meggondolatlan, hogy akár fél karral is újfent neki essek. Hogy meri őket kushadásra ítélni?

Odatartom neki a karom, pedig mennyit bizonygattam, hogy apró karcolás, semmi több. Mégis hajthatatlan. Szelíden, de határozottan nyúl sérülésem felé, kezét nem teszi bőrömre, mégis érzem a belőle áradó melegséget. Az egyik ostoba kölyök a színem előtt szájára vette Unalaqot, hogy hagyhattam volna megtorlatlanul ezt?
Hagyom, hogy szemrevételezzen, kitisztítsa a már alig vérző sebet, majd nagy gonddal bekötözi, mozdulatai közben türelemről, önfegyelemről beszél. Hangja halk, mégis csendességében megrovó, ami mögött színtiszta aggodalom lakozik.
Át akarta venni, vagy visszaadni az okozónak. Nekem szükségem lesz a karomra vadászatkor, még ügyesebb vagyok nála, nem maradhatok hátra. Az gyengeség lenne tőlem. Csókot nyomtam arcára.
- Én mindig elég erős leszek ahhoz, hogy ne kelljen rajtam használnod az ajándékodat.


- Hogy van merszed a Nővérem erejét ellenem fordítani?!
A vállamat szorongatva állok fel, nem hagyva fel a figyelmeztető morgással, amibe Kaskae tébolyult nevetése vegyül. Tudom, hogy mit érzel, Főnök. Tudom, hogy a lelked üvölt a kínoktól és a kétségektől, a kéretlen gyötrődéstől. Bocsáss meg, amiért a sárba tiprom.
Változik a külseje, ehhez hasonló pedig eddig csak angutától láttam, ám az eddig történtek után már nem lepett meg, hogy a Teremtő képességét is elbitorolta. A szemem láttára vált a törékeny sápadt arcú ősi külsőn emlékeztetőjévé, óriássá, így kerülve szemmagasságba velem.
Egy szívdobbanásnyinál is rövebb pillanatra rettenet cikázott végig gerincem mentén, ahogy a szemébe tekintve az ősök haragja nézett vissza rám. Az elárultak dühe, a kétségbeesettek tajtéka, a Vadászok zsákmánykövetelő vérszeme.
Sorban tépnek belém Testvéreim képességei az emlékek zavaros örvényén át, amik káosz és magány lavináját zúdítják rám. Mintha zuhannék, mintha elragadna az ő sötétségének mélysége. Ismerős sötétség, ismerős tajték, amit provokálni akarok. Adjon még belőle, lepjen el vele, hadd keljek birokra így is, mert tudni akarom, melyikünk lenne képes elpusztítani ezt a vilgot.

~~~

Nincs talaj a talpam alatt, torkomra könyörtelenül szorulnak ujjai, úgy lógat ki a semmi fölé. Pontosan ott, ahol Atyánk meghalt. Hideg szél jár körbe, zuhanással kecsegtet, miközben a hátamon érzem a hajnal néma érintését.
Sikítanak, sírnak, a korábbi iszapos indulattengerbe kristálytiszta patakként csordogál az aggodalom, a félelem, az ijedség. Karmazsinvörös tekintetemet az Idegenébre fúrom. Mintha nem is csupán ő egyedül, hanem benne még legalább százan kívánnák látni a mélybe zuhanni Sangilakot. Mintha ugyanennyien rimánkodnának megértésért, könyörögve azért, hogy abba hagyhassa, hogy ne kelljen ezt tennie.
Yee hangjára hunyom csak szemem, engedem a minden porcikámat átjáró feszültségnek, hogy távozzon belőlem. Rendben van. Ahogy kívánod, Nővérem.
Elhajít, akár egy koncot én pedig nem próbálom most szépíteni esésemet, idejekorán megállítani földön való csúszásom-gurulásom. Vállamat fájdalom szaggatja, arcom sebeit por csípi, ám ezeket háttérbe szorítva tolom magam ép karommal térdelő helyzetbe. A sarkaom ülök, ernyedt jobbom az ölemben, a másik testem mellett, ökölbe szorítva.
Tekintetem a földre mered, utolsóként lesújtó emlékének terhétől. Éppcsak megrebben a szemem, öklöm megadóan kienged, miközben csökönyös gondolatok ostromolják továbbra is elmémet. De az én Naturalakjaim nem kívánják a halált. Egyikük sem kíván haza menni, nekik itt van az otthon, nekem pedig mellettük, mindkettejük mellett...
Küldj haza, Denaali.
Hazug. Hazug vagy, s ezért gyűlöllek, megeskettél és én teljes szívemből kívántam, hogy jó Tarkod lehessek. Hogy a bennem élő sötétséget, ezt a pusztító, halált hozó erőt a Te szolgálatodba állíthassam, hogy végre az arra érdemest szolgáljam vele, a nagyobb jót. Én teljesen megnyíltam, Te pedig ennyi mindent takartál el szemünk elől. Gyűlöllek. Mégis gyászollak újfent, Apám Testvére, mert a szándékod tiszta volt.
- Döntöttem - szólaltam meg azzal egyidőben, hogy ő elhallgatott, metsző tekintetemet pedig rá emeltem, hogy továbbra is a farkas szemével illessem. - Teljesítem Tupilek parancsát. Feláldozom a szívemnek legkedvesebbet és a magam helyébe léptetem erőm méltó örökösét. - Felálltam, felszegtem kissé állam még úgy is, hogy szavaim megadásról és behódolásról árulkodtak. - Nem leszek az egység ellen, nem fosztom meg Testvéreimet a megváltástól, de az én beleegyezésemet csak akkor kapja meg bárki is, ha a Többiek mind fejet hajtottak Tupilek akaratának. Előbb nem.
Mert elsőként, vagy legalábbis elsők közt tudom mindkét szerepre a megfelelőt, hát beleegyező biccentésemet tőlem kapjátok meg utolsóként. Ha már nem lesz ellenkezés, ha már egyetlen akarat lesz csak, mert az ellen nem fogok küzdeni.

A távozó után tekintettem, ám figyelmemet nem sokáig tudhatta magáénak, mivel Anguta lassan kisajátította. Nem szóltam, nem állítottam meg, s csupán akkor léptem utána, amikor percek óta állt a perem szélén. Észleltem a tudat pillanatnyi kihagyását, az alvás csendességét, ami egy pillanatra elragadta, s ekkor tettem vállára a kezem.
- Pihenj le. - Szavaim félúton voltak a tanács és a parancs között, hiszen én sodortam a fáradság ezen fokára, másképp viszont nem tudtam hálát nyilvánítani. Talán nem is várta el tőlem.
~ Figyelj rá kicsit, nem sokára jobban lesz ~ üzentem Yee-nek, én pedig, mintegy őrségváltás gyanánt, letelepedtem arra a helyre, ahol az előbb még Anguta állt. Hátamat mutattam a többieknek, s többé nem kívántam szólni. Nem faggattam őket álláspontjukról, elképzeléseikről, félelmeikről.
Hagytam, hogy évszázadok vonszolják magukat lomhán a lelkemben, miközben energiáimmal a távozókét súroltam. Egymás után csordogáltak el az általam élettelenné aszott tisztásról, a halott vidékről, mígnem csak Annakpok maradt.
Nem próbáltam hangulatában, energiáiban olvasni, meghagytam neki az önvizsgálat perceit, a haragot, mindazt, amit rajta kívül más talán nem is érthet meg. Még éreztem magamban a korábbi erőt, elevenen vibrált bennem, heves volt, élettel teli... Vártam. Utolsóként kívántam elhagyni a tisztást, ám a Szabadnak a jelek szerint arra is felhatalmazást adtak a Szellemek, hogy keresztül húzza a Legerősebb kívánságát. Kelletlen sóhajtással vettem tudomásul, hogy közönségem lesz.

Apró jelzés volt csupán, amikor elérkezett az idő. Más sose vette észre, én éreztem mindössze: az utolsó pillanat, amikor az elkobzott erő még az enyém. Ideje hát búcsút vennem tőle és visszaadni, amit elmartam, ami Földanya kegyéből az enyém lehetett kis időre.
Felkeltem, majd nyugodt léptekkel elindultam. Annakpok mellett álltam meg, ám egy szót sem szóltam, az ő vállát nem érintettem, a távolság is kényelmes három méter volt közöttünk. Egy másodpercig óhatatlan késztetsét éreztem, hogy felhívjam rá figyelmét: jegyezze meg ezt a pillanatot, mert nagyon keveseknek adatott csak meg, hogy szemtanúk legyenek. Elvégre a Legerősebbnek nem az a sajátja, hogy amit elvesz, azt vissza is adja.
Az erő eleven hullámokban csapott ki belőlem, hömpölyögve söpört végig a tisztáson, mint egyetlen, frissítő hullám, hogy visszatérjen az elhagyatottakhoz. Benned él az erőnk, Idegen? Te vigyáztál rá, amikor mi a halál ösvényén jártunk? De tőled nem veszik vissza. Téged nem hagynak el, megtarthatod az egészet, míg én csupán percekre bitorolhatom környezetem erejét, s a holtat sincs jogom, lehetőségem visszahozni, ha egyszer mindent elvettem tőle. De a vidék képes visszafogadni azt, amit bemocskoltam, Földanya képes megtisztítani a szennytől.
Zöldellő füvön lépdelek tovább, úgy hagyva magam mögött a tisztást, mintha sose vetettem volna rá képességemet kiéhezett vadként. Magam mögött hagyom Annakpokot is, hogy mindketten megkapjuk végre az áhított magányt.
Az áldozat, az utód. E kettősség járt bennem, a vágy, hogy szét tudjam választani a kettőt, vagy legalább elűzni, száműzni ezen gondolataimat elmém legmélyére. Nem akartam ezen gondolkodni, a lehetőségeket számításba venni, mert az olyan volna, mintha már valóban döntöttem volna. Igen, döntöttem: nem akarom őket odalökni mindennek. S mégis... hogyan tudnék innentől a szemükbe nézni, ugyanúgy tekinteni rájuk? Tudva, amiről sejtelmük sincs. Fordítsak hátat nekik? Keressek másokat e feladatra? Hiszen már megtettem, Tupilek! Kétszer hagytam magukra őket, egyszer, mikor elnyelte őket az Atanerk utáni gyász, majd alig pár hónapja, a hajnalig tartó halál óráiban. S tessék, ennyit értem vele - mindig visszatérek hozzájuk, hogy végül én okozzam a vesztüket.
Felnéztem a hajnal fényeiben fürdő égre a fák ágai között. Úgy éreztem, senki sem tekint vissza rám, nem érdemlem meg, hogy válaszokat kapjak. Az Ősök dühösek, s amíg ki nem engestelődnek, ez nem is lesz másképp, addigra viszont már nem lesznek kérdések, amiket feltehetnék, mert minden csupa halálszagú válasszá válik.
Térdere rogytam.
Vissza az elejére Go down
Kilaun
Szellem
Kilaun

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 840
◯ HSZ : 401
◯ IC REAG : 486
◯ Lakhely : Fairbanks (#71637D)
Hajnal - Page 3 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Hajnal - Page 3 Tumblr_nff819Au511s49yexo6_250
Re: Hajnal // Hétf. Aug. 10, 2015 2:48 pm

To Father: You led my way then disappeared
How could you just walk away and leave me here?


Sokakat kebelezett be a kíváncsiság, a harag és a keserűség azok után, hogy visszatértünk az életbe és folytathattuk ott, ahol abba kellett volna hagynunk. Megint. Sokan várták már ezt a pillanatot, mindennél jobban vágyták megtudni Tupilek üzenetét, s hogy pontosan miképp, hogy hogyan kíván bennünket háborúba hívni Teremtőnk. Én nem.
Bármit megtettem volna azért, hogy ez a hajnal várasson még magára legalább egy emberöltőnyit. Félek. És ez a félelem beleissza magát az utamat adó talajba, recsegve karmolja bele magát a fák törzseibe. És ahelyett, hogy ez valamicskét oldódna Testvéreim társaságában, csak egyre zavaróbb és hatalmasabb gombócként gyűlik össze a gyomromban. Egész egyszerűen nem akarom tudni. Nem vagyok kíváncsi semmire, amit az Idegen meg kíván osztani velünk. De ahogy a percek peregnek, tudom, hogy minden óhajom a visszájára fordul.
Testvér? Bátyám? Én üdvözöllek Téged! Nem kell vitatkozni hát azon, hogy ki fér bele ebbe a körbe, hogy van-e hely Tizennégynek ott, ahol Tizenháromnak terítettek asztalt. Boldogan felállnék, hogy átadjam a helyem, mert nekem már nem tud fájni a régmúlt, hiszen a jelenben is bőven kijutott mindebből. Talán észre sem vennék, hogy eltűntem, s talán nekem sem hiányoznának. Talán el tudnám őket felejteni...

Engem nem bánt és nem sért semmi, ami Magas Hegy létezését formálta. Nekem nincs már büszkeségem, ami felsírhatna, amiért látnom és éreznem kell a szeretetet, amit Atyám táplál irányába. Rengeteg dologra emlékeztetett, amikor ott álltam Vele szemtől szemben, és tudom, hogy a legjobb lenne csendes megfigyelőként minden részletet magamba szívni, hiszen egyszer talán az én dolgom lesz majd tovább adni, elmesélni mindezt és azt a tanulságot, ami egyelőre még nem jelent meg előttünk. Ami képtelen áttörni a fokozódó érzelmek páncélján. Én csak haza akarok menni...
Sőt. Menekülnék, hiszen már nem csupán a régmúlttal vagyok kénytelen azonosulni, hanem mindannyiunk tavaszi tragédiájával is. Nem kell megmutassa, mégsem tehetem meg, hogy elzárjam magam a Vörös Hold emlékképei elől. Mégis, villanásokként törnek elő belőlem az emlékek. A Tizenhármak arca, ahogy ítéletet mondanak felettem. Ahogy felém hajítják lándzsáikat. Ahogy gyávaságomban fürödve bukok el újra és újra. Szinte érzem, hogy egy esztendővel korábban miként szaggatta Sarah gyomrát a vascső, amivel átszúrtam.
Elfog a szédülés. Nem kapok levegőt és egyszerre akarom megölni és megölelni ezt a... valakit. Hiszen őt adott fegyvert Alignak kezébe, ő fenyegette meg a feleségem, ő akart megfosztani a gyermekünktől. De ő adott erőt Atyánknak, hogy feltámasszon bennünket. Ő tette lehetővé, hogy visszatérhessek, hogy ne csak egy feketére alvadt, kimoshatatlan és idegesítő vérfolt maradjon belőlem a nappali közepén. Ez azért ccsak számít, nem? Én tudom, milyen két urat szolgálni és azt is tudom, hogy bármennyire tűnne logikus lépésnek a választás, egész egyszerűen... képtelen vagyok rá. A Rémálmodó... Denaali (?) megmondta, hogy nélküle talán valóban nem vagyok az, aki. Szükségem van rá, nem? Vajon neked is szükséged van a Fényre és a Sötétségre ahhoz, hogy létezni tudj az évszázadok között?

Megszédülök. Néhány tétova lépés egy magányos, szalvétányi táncparketten itt, ahol semmi más nincs, csak halál. Halál! Hány éjjelen át hívtalak, hogy keblemre ölelhesselek végre egyszer és utoljára! És most? Tálcán kíválod azt, amiért sóvárogtam, amit talán éppen csak sikerült elengednem. Arcon ütsz a saját hazugságommal. Talán még mindig jobban vágyom rá, mint ahogyan azt próbálom elhitetni magammal és a környezetemmel. Felelősség? Ugyan, kérlek... Azt már rég felzabálta valami sokkal ősibb, sokkal ösztönösebb önzés, ami semmi mást nem akar szolgálni, csak a saját jólétemet. És mégis... akad valami ebben az őrületben, ami szöget üt a fejembe és képtelen vagyok elereszteni. Én nem akarom átadni a tudást. Én nem akarok egy imposztort a magam helyére, az Álomfarkas nem leképezhető, nem pótolható. Én nem... nem tudom, hogy mondhatnék le róla.
De az emlékek és a mondatok szépen szőtt füzére egyetlen pillanat alatt szakad le mindannyiunk nyakáról.

Mozdulnék. Valamit tennem kell. Valamit muszáj, mert egy rég megpecsételt hűség retteg, hogy megint utolsó lesz a sorban, és csúffá, gyávává lesz mindenki szemében. Tipvigut? Tipvigut, kelj fel! Kérlek, kelj fel! Annakpok? Miért hajolsz meg most? Mi történik, hogy pont itt és pont most adod fel önmagad? Ahogy te kushadsz, én abban a pillanatban mozdulok, esek, kapálózok Yee és Eska mellé. Ez elég? Nem tudom. Nem volt tudatos lépés, de ha már a harcos lelket nem vagyok képes támogatni, hát ott leszek azoknak, akik talán még számítanak rám ebben a Körben. Ebben, amiben olyan szívesen átadtam volna a helyem a Magas Hegynek. Fel sem fogom, hogy mit jelentenek a további szavai. Csak figyelek, és most először hálás vagyok azért, hogy Sangilak él. Őszintén és szívből szűkölök bele a csata zajába, ahogy a föld kissé megremeg a becsapódástól. Megnyugvást hazudott a pillanat. Elhittem, hogy vége. Sangilak befejezte ugyanúgy, ahogy rég. Nem szegte meg a szavát.
A legrosszabb Rémálmomban rekedtem, megosztva mindenkivel úgy, hogy még csak nem is én alkottam. Az óriás testvér a szemünk előtt győzte le azokat, akikben a legtöbb reményünk volt. Szeretném visszafogni Yee-t, amikor öccse felé mozdul, de önzés volna az is. Kell, szükségem van valakire, akibe a szó fizikai értelmében kapaszkodhatok. Hiába ülök, támaszkodok a földön, úgy érzem, hogy az bármikor megnyílhat alattam és elemészthet. Visszhangos dübörgés az ítélet. Le vagyok sújtva. Meg akarok halni. És nem a "nemes" célért, csupán azért, hogy ne kelljen itt lennem, hogy ne kelljen ezt végigcsinálnom, mert képtelen vagyok rá.


To my Brothers&Sisters: But nothing could ever stop us
From stealing our own place in the sun
We will face the odds against us
And run into the fear we run from

Szeretnék Denaali után kiáltani, hogy ne menjen el. Maradjon itt. Hiszen azzal, hogy távozik, valaminek végleg és megmásíthatatlanul pontot tesz a végére, holott sem én, sem a többiek nem állunk készen még egy vessző meghúzására sem. Nem figyelek másra, csak azt a pontot nézem, ahol a testvér eltűnt, miközben körülöttem tajlik az élet. A forrongó, fekete és lila láva, ami az ereimben folyik, egyre hevesebben buggyan fel, szívem minden dobbanása mérget fecskendez a lelkembe, míg szemem örvénylő fergetegén át villanásokból és elhaló morajokból manifesztálódik előttem a valóság, a közelmúlt és a történelem minden szívszaggató és lélekmarcangoló pillanata. A molyrágta hálón keresztül fakad ki az, amit nevezhetnénk akár könnynek is, de az talán túl romantikus volna egy ilyen helyzetben. Valami megbújik az agyam legeldugottabb zúgában, ami még nem mutatta meg tejfogát, nem tudok rájönni, hogy pontosan mi lehet az, de azt tudom, hogy meg fog ölni, ha egyszer felfedezem.
A Tizenhármak ereje egyre csak gyengül. Idő közben megnyúlt szemfogaimat villantom lassan, megbabonázva a távozók felé. Most meg mit csináltok? Ne menjetek el! Ne hagyjatok itt! Először Denaali, most a többiek... Lassan mindenki eltávozik, csak néhányan maradunk, ki-ki saját gondolataival küzködve. Próbálva lenyelni azt, ami már percekkel ezelőtt a torkunkon akadt.
Nem. Tudom, hogy ezt nem leszek képes megtenni. De mit is...? Várjunk csak.
Eltorzul tekintetemmel az elsötétült Napot keresem. Állom a szúró fájdalmat, amivel retináimat gyötri. Mit is nem leszek képes megtenni, Atyám?
Eltört.
Ezer és ezer szilánkra robbant a Nap, én hallom, az én fejemben megtörténik. Mintha csak egy ér pattanna el odabent, recsegve, ropogva töltve meg a fejem az őrület hangjával. Felüvöltök. Tajtékzok. Hosszan nyúlik el, majd belehal az érzelmekbe. A zihálásba. A tényekbe.
Négykézlábra támaszkodom, úgy közeledek Nagojut felé, és már nem vagyok képes árulónak bélyegezni, mert már azt sem tudom, hogy az pontosan mit is jelent. Gondolkodás nélkül próbálom felfalni, kisajátítani őt és mindazt, ami a szívében lobog: a Hűséget. Iránta, irántuk, a világ iránt. Szabadíts meg tőle Nagojut! Te az álmaidat akartad nekem adni, hát te, mondd csak: el tudod venni a hűségemet? El tudod tépni ezeket a láncokat?
- Abigail terhes.
Bukik ki belőlem ez a két szó, amit még senkinek sem mondtam el, amit mindeddig jótékony biztonságban dédelgettem és imádtam az otthonunk falai közt. De most... Kibuggyant belőlem, ahogyan a zokogás is, ahogy előrehajolva a térdelő Nagojut ölébe ejtem a homlokom, karjaimmal követelve, szorítva a derekát.
Könyörgöm, ne hagyjatok itt! Nem akarok egyedül maradni... Képtelen vagyok rá! Most, ez a Kör jelenti számomra az egyetlen biztonságot, nem maradhatok magamra. Hogy megyek így haza? Hazamehetek még egyáltalán? Tupilek... Miért adsz az egyik kezeddel, hogy utána kitépd a szívemet a másikkal?
Meg akarok akarok halni. De nem így. És nem most. Nem a gyermekem után.
Vissza az elejére Go down
Eska
Szellem
Eska

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 831
◯ HSZ : 287
◯ IC REAG : 306
Hajnal - Page 3 11kczms
Re: Hajnal // Hétf. Aug. 10, 2015 3:54 pm

Miért érzem úgy, hogy ez a megbékítés nem járt sikerrel? Miért zakatol a szívemben a gondolat, hogy jobb lett volna, ha a halált választom? Minden szenvedésével együtt?
A gyermekek nem hibásak szüleik kimondatlan vétkei miatt. Csak mi, igaz? Csak minket súlyt még mindig Alignak átka, holott nem tettünk mást, mint egy elködösült, őrült elmének megadtuk a nyugalmat. Az ő hibája, hogy ezzel nem tudott élni, én boldogan szenderültem volna jobb létre bármikor… Idén is, csak éppen Tupilek, az én drága, istenként tisztelt Atyám visszaterelgetett azzal, hogy holtomban sem lenne semmi jobb. A csalódottság könnyeket rajzol lelkem tükreibe, soha, egy pillanatig sem ingott meg benne a hitem, de most… Ezernyi darabra törik bennem valami, hallom a csilingelését. Mindezt ezért?
- Hagyjátok már abba… Hát nem hallottátok? Nem tudtok ártani neki.
Nyöszörgöm bele a forgatagba, hosszú másodpercekbe telik, mire az agyam felfogja a szívszorító valóságot. A tényt, hogy tulajdonképpen semmiben sem vagyunk mi a legjobbak, mert van valaki, aki könnyedén lopja el tőlünk azt, amitől addig egyedinek érezhettük magunkat. Becsapva érzem magam. Felnézek az égre, tudod, Atyám… vajon mi követtük el a nagyobb bűnt azzal, hogy megöltünk egy zsarnokot, vagy ti, hogy egy hazugságra építettetek fel minket? Miért most? Miért nem akkor? Mert most már jobban fáj? Mert azt hiszitek, hogy fáklyásmenet volt az életünk? Hogy nem szenvedtünk eleget? Hogy nem vesztettünk semmit? Egy nagy szart. Mi kell még? Minden kell? Szánalmas. Ugyanolyan bosszúálló rohadék vagy, mint a testvéred. Nem érdemled a tiszteletünket, nem érdemelsz te semmit. Épp olyan hibás vagy, mint mi mind, és tudjátok mit? Ti odafenn, ilyen elcseszett teremtőkkel nem csoda, hogy mi is azokká váltunk. Szívesebben intenék be nektek, és mondanám azt, nézzétek csak, miként pusztul el az, amit a világnak adtatok, ami belőletek indult, de ezen a ponton százszorta különbnek érzem magam nálatok. Én nem fogom hagyni, hogy a vérvonalam semmivé váljon, csak mert valaki képtelen belenyugodni a halálba. Az ég szerelmére, hát együtt vagytok, ott a halálban, tőlem bezzeg még annak a lehetőségét is elvettétek, hogy a túlvilágon viszontláthassam a lányomat.
- Nem teljesen mindegy már, mi történt akkor? Mit tehetett volna Tupilek? Hogy Alignak el is menekülhetett volna, hisz jól tudta mire készülünk? Miért ez a lényeg? Miért nem az számít, hogy a véreink, az örökségünk, a fajtánk fog kipusztulni, ha nem tesszük meg? Miért ér többet egyetlen egy élete, mint az összes többié? Az a feladatunk, hogy védjük a hagyatékunkat, és ha ez az ára, akkor én megteszem, és ti is elgondolkodhatnátok rajta, hogy mikor bukunk nagyobbat. Én részemről nem vagyok hajlandó végignézni, hány leszármazottam hal meg minden évben, míg csak van kinek elbuknia, és mindig egyre kisebbnek és kevesebbnek érezni magam.
Talán szívtelennek tűnök, de fogalmuk sincs, hogy már most tudom, ki az, akinek az életét odaadnám, hogy békében élhessen tovább a többi. A szívemnek még mindig legkedvesebb gyermekem, az egyetlen, aki tudja az igazságot, aki a legbüszkébbé tett minden megmozdulásával, akinek a halála pokollá változtatná a létemet. De… vele együtt halni közel sem tűnik olyan fájdalmasnak, mint nélküle tovább, a tudat nélkül, hogy valahol még ott van, és csodálatos bástyája a vérvonalamnak. A francba Denaali, rohadj meg…
- Viszont, abban mélységesen egyetértek Kaskaeval, hogyha meghalunk, te is velünk halsz, Denaali, az áldozatod már megvolt, hát legyen meg az utódod is. Az új Kör, amennyiben megszületik, ne épüljön hazugságra, ne rettegjenek mindig attól, hogy van valaki, aki tudtuk nélkül fogja össze őket, és mindegyiküknél hatalmasabb, nincs zsákbamacska. Tiszta lap, teljesen.

Yee… zokogva fúrom bele a fejem a mellkasába, kislány vagyok, végtelenül csalódott, gyenge, lemondó. Ez túl sok, talán mindig túl sok volt, csak egy elhibázott döntés voltam, de akkor sem vagyok képes felfogni, miért teszik ezt a világgal, amit létrehoztak. A saját életem nem oly értékes számomra, mintha a testvéreimét nézném, de együtt halni még mindig a legnagyobb csoda, ami történhet velünk, de nem így… nem úgy, hogy előtte mind önként tépjük ki szívünket a mellkasunkból. Együtt sírunk, és valahol ez megnyugtat, nem csak én roppantam össze a jelen súlya alatt, csak épp míg Eeyeekalduk ilyen, én egész életemben álarcot hordtam, mi már darabjaira robbanva szét tűnt el a semmiben.
Boldogság? Miről beszélsz, az egekre? Nevetséges szó, és csak több fájdalmat hagy maga után, ha egyszer már éreztük, hat év. Nekem ennyi jutott belőle, de teljes sosem lehetett, mert tudtam, hogy vége lesz. Szánalmas, ahogy minden a mi fejünkre van csupán olvasva, holott lehetett volna másként, ha ők úgy akarják, mindketten tudtak róla, s ahogy manapság jól ismerik a hangzatos szlogent, a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el…
S most? Ennek mi értelme? Acsarkodás. Nem látjátok? Hát ebben sem fogunk egyetérteni, szerintetek ez vezet valahová? A holtakból faragott trónusról akarjátok végignézni, ahogy minden végérvényesen tönkremegy? Csalódást okoztok, tudjátok meg, ti is. Alignak nem lep meg, eddig sem tette, de Atyám… összetöröd a szívemet. Még, ha nem is érzed jogosnak a vádjaimat, legalább érezd, mit követelsz, legalább nézz a reszketegen dobbanó, vagy épp haragtól pumpáló szívekbe, és döntsd el, megéri minden gyermeked fájdalma azért, hogy az évszázadok óta világot rettegésben tartó bátyát megnyugodjon? Megéri a tizenhárom ártatlan élete, akiknek talán csak annyi a bűnük, hogy szeretjük őket? Elárulom, hogy gyűlölni fogod magad miatta, mert ismerlek, ismerni véllek, és ez nem te vagy.
Nézd csak, a szeretett Denaalid idő előtt a halálunkkal fenyegetőzik. Vajon ez benne volt a tervben? Része a nagy egésznek? Elvégre, biztos sokra mennénk vele, ha csak egy évszázad múlva hajthatnánk végre ezt a borzalmat. Kész káosz, őrület. Legalább te… Denaali, viselkednél úgy, hogy tiszteletet kaparj ki magadnak, ez csak értetlenséget szül. Megértelek, értem, mit vettünk el tőled, de nincs jogod jobban hiányolni Atyánkat, mint nekünk, akiket ő teremtett. Elvégre… tőlünk te vetted el, és nem csak te szeretted őt jobban bárkinél. Akkor ez most hogyan is van? A fűszálakon pihentetem az arcomat, mintha csak az anyaföld suttogását akarnám meghallani. Yee elszalad, fölöslegesnek gondolom, nem ölné meg Sangilakot, nem teheti, nem logikus, akkor nem sikerülne a nagy terv, Alignak tombolna, ezt pedig nem akar, igaz?
S egyszer csak már nincs köztük, csak a bizonytalanságban fuldokló Kört hagyta maga után, az egyet nem értés magvait, egy olyan jövőt, amire egyikünk sem vágyik, de előbb-utóbb mindenkinek rá kell majd jönnie, hogy nincs más út. Bíznom kell benne, s őszintén, ha Sangilak belátta, akkor mindenkinek be kell. Annakpokért aggodalom kél a lelkembe, de míg haragos irányomba, amiért ott hagytam őket, eszemben sincs úgy tenni, mintha minden rendben lenne, csupán csak tekintetemmel simítom végig, és apró mosoly kúszik arcomra, amikor összefonódnak Nagojuttal. Van benne valami… reménykeltő, de talán csak próbálok kapaszkodni a legkisebb szalmaszálba is.
Könnyeimet szárítsa fel a vészterhes hajnal, meglódulok, nem megyek oda senkihez, én a Hajnali Köd vagyok, s itt és most már nincs helyem. Ölelések, sosem elsuttogott vallomások, meghagyom most nektek, majd eljön még az az idő, amikor már nem maradnak titkaink egymás előtt, de most… mindenki nyalogassa úgy a sebeit, ahogy szíve diktálja. Az enyém magányra szomjazik, miként magányos már nagyon régóta, még úgy is, hogy tizenkét testvére van. Sóhajtva válok semmivé a fák közé veszve, csak én, s tán ti, odafenn halljátok az égbe vonyított fájdalmamat, amibe minden bennem tobzódó érzelemfoszlány belevegyül, így eresztem ki magamból őket, hogy később, ha megnyugodtam, csak a hideg, logikus gondolataim maradjanak, mikből felépíthetem az új, s egyben utolsó álarcomat.
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 842
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Hajnal - Page 3 25p5tur
Re: Hajnal // Kedd Aug. 11, 2015 7:17 pm

” Why then am I scared to finish what I started?
What You started, I didn't start it…


” Már nem is tudom, fel kell adnom, befejezem amit kezdtem,
Amit kezdtél, mert nem én kezdtem…”


Hiába buknak felszínre a kérdések belőlem végeláthatatlan forrásként, a semmibe tartanak csupán, hisz céltalanul, mint a padlón szerteguruló üveggolyók, hogy miután aprót koppanak a kemény fán, a sosem használt kis zugok sötét homályába vesszenek.
Ahogy a testvéreim Denaalinak rontanak, hirtelen annyira felgyorsulnak az események, hogy szinte már egybe olvadnak, én pedig csak riadtan, földbe gyökerezett lábbal próbálom követni őket. Szívem szerint a testvéreimre kiáltanék, hogy fejezzék be, viselkedjenek már a korukhoz méltóan, de hiába… ahogy legidősebb testvérünk felveszi a harcot ellenük, ismét egy újabb titkát fedve el előttünk, birtokolva a saját képességeinket, egyszeriben világossá válik számomra – itt már úgy sem tehetek semmit, hisz mindannyian csupán jelentéktelen sakkbábuk vagyunk őseink tábláján, gyenge és lassú Gyalogok a legyőzhetetlennek tűnő Vezér ellen.
Hiába a több évszázad alatt megszerzett minden tudás és tapasztalat, mégis kicsinek, tanácstalannak és tudatlannak érzem magam a vállunkra nehezedő kötelességek súlya alatt. Hallom Nagojut és Eska kiáltását, Yee kétségbeesését, Sangilak szavait, de minden hiába, annyit érünk vele, mint ha vizet hordanánk a tengerbe.
Az agyam már rég feldolgozta azt, amit a szívem még mindig képtelen elfogadni. Hisz milyen nyilvánvaló, egyszerű és logikus? Hogy ez eddig miért is nem jutott eszünkbe…? Hisz valóban nevetségesen elenyésző ár 26 élet azért, hogy több százak, ezrek élete meneküljön meg Alignak bosszújától élete hátralévő részében. Még az önmagam életéről is önként lemondanék, ha tudnám, hogy atyáink betartják a szavukat, és amit Denaali ígért, valóban úgy lesz, azonban ahogy belegondolok, kit kéne magammal vinnem, hogy törlesszem az adósságunk a szellemek felé, egyből a szívembe mar a kétség, és kétségbe esve kiált fel, hogy ne…

…Tupilek azonban meggyőzte őt arról, hogy a gyermekek nem hibásak szüleik kimondatlan vétkei miatt.

Ha valóban így gondolod, atyám, akkor miért várod el, hogy a gyermekeink szenvedjenek a mi hibáink miatt? Hisz fogadni mernék, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy a szívemnek legkedvesebb történetesen egy leszármazottam…
- Ha a gyermekek nem hibásak szüleik kimondatlan vétkei miatt, akkor miért minket büntettek a ti döntéseitek miatt, atyám…? -suttogom lemondóan, hisz végső soron az ő akaratukból részesülhettünk az ajándékukból, nekik köszönhetjük, hogy olyanokká lettünk, mint ők magunk…
Ti mutattátok meg az utat! Ti tanítottatok minket, ti adtatok nekünk célokat, hogy misszionáriusok módjára terjesszük az örökségeteket a világban, hogy aztán egy szó nélkül engedjétek el a kezünket. Hibáztunk… hogyne hibáznánk, hisz mindenki tudja, hogy új utakat, ösvényeket lehetetlen akár egyetlen botlás nélkül felfedezni, ám ahogy mi, úgy ti is hibáztatok – miért mi fizessünk meg minden árat? Ez nem alku, vagy piaci alkudozás, ahogy Denaali nevezte, hisz abba nekünk is lehetne beleszólásunk, ha nem is számottevő, ó nem… ez feltétel nélküli megadás… Egy egyirányú út a keresztények Poklába, ahonnan akármennyire is szeretnénk, már túl késő visszafordulni és csak rajtunk múlik, mennyire nyújtjuk hosszúra az utat.
- Vajon lehet-e valós és igaz az ártatlanok vérével megpecsételt béke? -bukik ki belőlem akaratlanul is, miután végighallgattam Eska szavait, neki, Denaalinak, és a többieknek egyaránt címezve a kérdés. Hisz ezt az egész fennálló helyzetet a vérbosszú szülte, miért lenne másképp, eztán? A tizenhárom áldozat nem követelhetné ugyanolyan alapon az őket megillető bosszút? Egy ördögi kör, amiből képtelenség kitörni addig, amíg valaki nem enged a büszkeségéből.
Büszkeség…
- Ennyit arról, hogy tegyük félre az önnön büszkeségünket, Sangilak. Azt hiszed, más talán nem akar ugyanúgy biztosra menni, mint Te magad is? Más nem félti ugyanúgy a sajátjait? Ilyenkor könnyű az utolsó helyért kapkodni, de kíváncsi vagyok, akkor is ilyen magabiztos és erős leszel-e, ha minden Testvéred elmúlását a saját bőrödön fogod érezni.- világítottam rá egy apró tényre, nyugodtan, csendesen és minden támadó szándék nélkül. Hisz amennyire félelmetes lehet elsők közt a halálba sétálni, legalább annyira nehéz lelkileg elviselni az, ha az egészet végig kell nézni.
Mire Denaali semmivé foszlik a közeli erdő fái között, azon kapom magam, hogy a könnyeim sebes csermely módjára találnak utat maguknak az arcomon, több évtized, évszázad után talán most először… Tudom, hogy mi a feladatom, a feladatunk, ahogy azt is, hogy erősnek kell lennem. Csak még egy kicsit, mielőtt mindennek vége lenne, de vajon képesek leszünk összefogni és örökre pontot tenni ennek az őrületnek a végére? Vagy a végtelenségig nyújtjuk büszkeségünkben, mígnem mindannyian elfogyunk és belefáradunk a harcba, hogy elfásultan dobjunk el magunktól mindent, ami egykoron fontos volt számunkra? Szeretnék hinni benne, hogy igen, képesek vagyunk rá.
Ahogy a testvéreim lassan szétszélednek a szélrózsa minden irányába, én magam is bevetem magam az erdő fái közé, hogy megnyugvást keressek, magamhoz ölelve és homlokon csókolva minden leszármazottam, de hogyan is találhatnék, amikor ketrecbe zárt madárként hánykódom egykori szülőhelyemen anélkül, hogy egyáltalán tudomásuk lehetne róla, mekkora szükségem is van rájuk?
Egyik könnycsepp a másikat követi és akaratlanul is eszembe jutnak a régi idők, amikor még mind fiatalok voltunk, lelkesek és tettre készek, hittünk benne, hogy bármire képesek vagyunk együtt… amikor még kisgyermekként, naivan és ártatlanul, kötelességek és követelések nélkül nevettünk boldogan, élvezve az életet… ó, ti régi szép idők, visszasírlak titeket!


// ...ezt is megéltük, Surával Jézus Krisztus Szupersztár musicalre írtam reagot. //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Hajnal //

Vissza az elejére Go down
 

Hajnal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

 Similar topics

-
» to my loyal ones :: 04.08 - hajnal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Project: Black Star :: Dead or Alive (Part II.)-