KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Rebecca Morgan Hétf. Szept. 16, 2024 11:01 am
írta  Catherine Benedict Vas. Szept. 15, 2024 7:44 pm
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 15, 2024 3:58 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Szept. 14, 2024 11:58 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Bruno Manzano Kedd Aug. 27, 2024 4:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Hétf. Aug. 26, 2024 8:56 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
Bianca Giles
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Alignak
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
Kyle Prescott
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 
William Douglas
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_lcapTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_voting_barTranszalaszkai Csővezeték - Page 2 I_vote_rcap 

Megosztás

Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
 

 Transzalaszkai Csővezeték

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Transzalaszkai Csővezeték // Csüt. Május 29, 2014 11:46 am

First topic message reminder :

Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 17b-10438

Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 17b-10417

A Transzalaszkai Csővezeték (Trans-Alaska Pipeline System – TAPS, más néven Alyeska Pipeline vagy Alaska Pipeline) egy Alaszkát észak-déli irányban átszelő, 1286 km hosszú kőolajvezeték, mely a Prudhoe-öböl partján lévő lelőhelyeket köti össze az Alaszkai-öbölben lévő jégmentes kikötővel, Valdezzel.

Az acélcső elvileg ellenáll a lövéseknek is, de 2001. október 4-én egy erősen ittas vadásznak mégis sikerült lyukat ütnie rajta egy hegesztési helyen, ezzel 6000 barrel (950 m³) veszteséget okozott. A vadászt letartóztatták.

A városban található szakasz egy rövidebb része turistalátványosság, táblák és egy kis pihenő szolgálnak menedékül és információforrásul az arra járóknak. A szakasz további része átszeli a vadont, végigfutva az egész államon.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Empty
SzerzőÜzenet
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 24wr02t
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Giphy
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Szer. Júl. 09, 2014 1:18 pm

/ Rocky & Nia – Days Of Vengeance IX. /

Érzem, hogy jót sikerült mondanom. Ha mellé tudnám tenni egy ismert ember nevét, biztos hangzatosabb lenne, de a célnak így is megfelelt. Nem vagyok az az idézgetős típus. Inkább a lényeget jegyzem meg, nem a pontos szavakat.
Nia gyanakszik és talán hallja a lépteimet, de nem láthat. Hecate-nek nagyon sietős, Lilith biztos ráparancsolt, hogy hozza a szőkét. Kőkemény hierarchia lehet náluk. A naiv ábrándok Nia-t is megmosolyogtatják lélekben. Persze, hogy ő a bosszantó, ha a másik a pasijára pályázik. Úgy érzem, ezt nem vette a szívére. Nem egy ilyen műboszi véleményére fogja alapozni, mit gondol magáról.
Afelől nincsenek kétségeim, hogy Dominic képes egy kisebb hadsereget mozgósítani az elrablásomra. Egy csapatot kinyírtam, de zsoldosokat mindig lehet találni. A nekrofília kiüti a biztosítékot a páromnál. Nem mondom, én se vagyok oda ettől. A vérfarkasok pusztítanak, ölnek, rongálnak, de az azért nem gyakori, hogy őrizgetik a testet és holtában is megdugják. Vagy eladják a darabokat ereklyének? Biztos, hogy léteznek körök, amik megveszik, sőt keresik. Nia lelke háborog. Szegénynek ezek az utolsó csapások a győzelem előtt. Rendesen próbára van téve az önuralma és a lelkiereje. Ezek rosszabbak, mint Lawrence-ék, pedig már az a házaspár is megviselte őt. Üzlet. Szerintem Dominic kavart valamit. Megállapodhatott az özveggyel, hogy mindent elintéz neki, amit csak akar, ha engem megkínoznak és megölnek. Többet én nem látok bele ebbe a szóba, de tévedhetek is. A szektánál nincsenek határok, ezt egyre jobban látom.
A párocskám érzései egyre durvábbak. Már a karóbahúzásnál is láttam, hogy nem ítél el, most viszont tetőfokára hág benne a gyilkolási vágy. A kétely visszahúzza, két pólus között vergődik. Azt hiszem, ő is inkább az olyan megoldásokat szereti, mint én. Eszembe nem jutott, hogy Dominic-et megölje. Inkább életben hagyom, de pokoli körülmények közt és szerintem ő is így akar tenni ezzel a libával meg a többivel. Hecate már rendesen felhúzta, szinte lángol.
Megállok, mikor megtorpannak. Pont úgy hívja, ahogy engem csábított a gót a boltban. Az meg élvezi. Nem semmi banda, sose unják meg a kufircolást egymással, a háta mögött meg kibeszélik a másikat. Nem tetszik az ötlet, hogy szobára megy vele. Közbe kéne lépnem, de ez most nem alkalmas időpont. Ahogy becsukja az ajtót, ott állok a szoba előtt és hallgatózom. Ha baj lesz, azonnal megjelenek és villámgyorsan lecsapok. Hecate mégsem olyan lelkes. Szerintem fél, hogy Lilith megbünteti, amiért későn hozta a fürdetőnőjét. Valami hatalmas medencét képzelek el illatos olajokkal és különleges szerekkel, amiben áztatja a picsáját az „Úrnő” és hagyja, hogy megmossák a hátát. Itt minden férfi alárendelt, szolga. Csak egymást szeretik a női vezetés tagjai. Talán a szőke kivétel volt, ő bevállalta volna Jensent és Dominic-en is dolgozott rendesen. Jut eszembe, az ügyvéd úrnak nincs isteni neve? Mindenki Dominic-ként emlegette. Akkor az a Silvanus valami mást jelent. De vajon mit? Mindegy.
Az egóm megint kap egy kis cirógatást. Dalton az én fizimiskámmal hódította meg ezt a banyát. Jó hallani és ha Nia most nem röhögi el magát, akkor soha. A bolond csaj pont annak tesz vallomást, akit megátkozott. Elviszik a démonok. Nem tudom komolyan venni ezt a nőt. A szőke egy gátlástalan ribanc és a vörös is, de ők tudták, mit csinálnak. Ez viszont... Szerintem a pszichiátrián körbemutogatnák és sose engednék ki. Hogy valaki ennyire ne lásson az orráig és ennyire bizonygassa a hülyeségeit. Igaz hívő, kételynek nyoma sincs benne. A nyöszörgésből már tudom, hogy Nia elintézi. Hallom a páromat jönni-menni, kötözni és ragasztani. Nyisszantások is hallatszanak, de nem húst értek. Ahogy Nia közeledik az ajtóhoz, elérkezettnek látom a pillanatot, hogy előkerüljek. Kamera sehol, itt akkor váltok láthatóból láthatatlanná és vissza, mikor akarok és mikor senki nincs a környéken. Most pedig a kezemet a kilincsre teszem és benyitok ebben az idióta maszkban. Tudom, hol áll Nia, mert hallottam. Úgy jövök, hogy ne üssön le lehetőleg. A lenti fickót is sejtheti a jelmez alatt, úgyhogy egy tarkóvakarással jelzem, ki vagyok.
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Szer. Júl. 09, 2014 6:19 pm

Legalább démonok visznek el, és nem az „ááárnyak”. Biztos van különbség.
Hűha! Valaki jön! Lépteket hallok, és látom az ajtórésen beszűrődő fényben, hogy valaki megáll a küszöb előtt. A kilincs lenyomódik. Lélegzetvisszafojtva várok. Az ajtó mögött lapulok, ugrásra készen, hogy leüssem az illetőt. Egy magas alak lép be álarcban és köpenyben. Csak akkor fújom ki a levegőt, mikor elkezdi vakarni a tarkóját.
- Stephen… - eresztek meg egy sóhajt megkönnyebbülve, miután becsukja maga mögött halkan az ajtót. – A szívbajt hozod rám… De gyorsan ideértél! A rajongódat lerendeztem. Kiéltem rajta a fodrászhajlamom. – vihorászok gonoszdin. – Lilith következik a listán. A fürdőszobájában vár. Nagyon szeretném én elintézni a szukát. – pusmogom, miközben várakozón nézek Stephenre. A szemeim alig látszanak ki a maszk résein.
Megvárom mit felel, majd az ajtóhoz lépek fülelni. Semmi mozgás odakint. Szép lassan elfogynak a kellemetlen emberek, akik belakják ezt az exkluzív kócerájt.
Kilopódzok a folyosóra és megindulok arra, amerre Hecate vezetett. A jobboldali folyosón haladok. Egyik oldalán van egy-két olyan fenyőajtó, mint a szobáké, de a szemközti falban egy más jellegű ajtó áll. Kancsóikból vizet öntő nők képét faragták rá. Minden bizonnyal ez lesz a fürdőszoba. Ide ki is érződik az édesmandulából és a barackmagból készült illóolajok illata. A balzsamos aroma lágyan belengi a folyosót.
Érdekes hangfoszlányok szöknek meg odabentről.
- Kérem… kérem ne bántson! – könyörög egy fiatal lány végsőkig elkeseredett hangja. Sírásába idegen női alt vegyül, amint jóízűen nevet.  Boszorkányos a hangja. Lilith. Összeszorul a szívem a zokogás hallatán. Mi a franc folyik odabent?
Szeretnék egyedül bemenni. El is mutogatom Stephennek a szándékom. Remélem beleegyezik. Ha gáz van, az úgyis kihallatszik, és akkor közbeavatkozhat.
Lilith előbb-utóbb kiszúrja, hogy a jelmezben nem a lánykái trollkodnak. Bízom abban, hogy nyerek némi időt, és ilyen-olyan lehetőségeket. Fel kell mérnem a terepet odabent.
Bekopogok.
- Na, végre, Cinthya drágám! – döngi élvetegen Lilith. – Gyere, gyere!
Benyitok, s belépek a görög fürdőre emlékeztető kerek helyiségbe. Körös-körül hófehér oszlopok tartják a kupolás mennyezetet, míg középen padlóba süllyesztett hatalmas, kerek kád kapott helyet.
Anna már benne ül, nyakig elmerült a tejben, melynek felszínén úgy ringatóznak a piros rózsaszirmok, mint sok kicsi csónak.
Ahogy a tekintetem felvándorol a mennyezetre, megrökönyödök. Ilyesmit sem gyakran látni. A kád fölé van felhúzva egy meztelen lány. Fejjel lefelé lóg a bokáinál fogva. Követem a csigákon mozgatott sodronykötelének az útját. Kézi csörlőben végződik a falon.
A csuklóit hátrakötötték. Lehet vagy 16 éves. Talán annyi sem. Tágra nyílt, barna szemekkel mered rám, mint egy riadt őzike.
Szegényt úgy sajnálom. Ebben az álruhában elég rémisztően festek, pont úgy, mint bármelyik gyilkos szektatag. Hiába érinteném meg csitítólag a maszkom száját a mutatóujjammal, csak még hátborzongatóbban hatna a jelenlétem. Jelenleg nincs rá mód, hogy megnyugtassam, pedig annyira szeretném. Én tudom, már nincs veszélyben, de ő azt hiszi, én is bántani jöttem.
Anna személyiségzavarral küzd, és nem tudja eldönteni, hogy Báthory Erzsébet legyen, vagy Lilith?
Az úrnő hátrafordul a válla fölött. Csókra termett, telt ajkaival anyaian rám mosolyog.
- Ah… kedvesem... Megint az áldozóruha? Reménytelen eset vagy. – ezzel előrefordul, és a tarkóját a kád szélének veti. - Ne haragudj, drágám, de nem bírtam kivárni, míg ideérsz.
Körülötte mécsesek egész serege ég. Hanyagul le van dobva mellé a bíborvörös selyemköntös. És egy kasza. A tekintetem szinte ráfagy. Ez az eszköz sokat ront a romantikus összképen. Kakukktojás számba megy itt, ebben az esztétikus környezetben. Nem vitás mire kell. Ez a normálatlan ribanc vajon hány érintetlen lányt ölt meg az örök ifjúságért?
A fogoly még mindig pityereg, hátha meghat vele minket.
- Kérem…
Anna fáradtan felsóhajt.
- Édesem, hallgass már el! Te is sorra kerülsz. – döngi fölényes kegyetlenséggel. Kecses karját felnyújtja a levegőbe, és másik kezével végigsimít rajta. Azt hiszem, most behunyja a szemeit.
- Mi lesz már, Cinthya? Masszírozz meg! – utasít parancsolón. Türelmetlen hangja kéjes nyögésbe torkollik, ahogy helyezkedik. Bal kezével odalent matat a combjai közt. Hollófekete tincsei kígyózva ringanak a tejben, miközben kényezteti az ölét. Istenszerű, tökéletes teste lehet a valóságban is, nem csak a fotókon. A haja, a bőre szép, a mellei kerekdedek, ahogy ki-kibukkannak a hófehér nedűből.
Odasétálok. Maszkom mögül felpillantok a lányra. Csorognak a könnyei. A homlokán és a halántékán folynak végig, bele szabadon lógó barna hajába. Az arca egyszerű, hétköznapi, de a teste formás, a bőre hamvas, makulátlan. Van egy olyan érzésem, hogy még szűz.
Tej után vérfürdő? Anna halmozza az élvezeteket?
Leülök az úrnő feje mögé, és belemegyek a játékba. Leküzdöm az undort, s ujjaimmal lágyan megérintem a vállait. Lassú kézmozdulatokkal simogatom a formás domborulatokat.
- Óh, igen!... Ez az... Mmm... – sóhajtozza, majd elalél a gyönyörtől. Félrebillenti a fejét, felkínálja ezzel a nyakát is.
Az ujjaim felszaladnak a porcikára. Közben zakatolnak a fogaskerekeim. A lány nem láthat meg álarc nélkül, és Stephent sem. Viszont azonnal cselekednem kell, hogy megmentsem.
Anna még mindig simogatja magát, nekem meg lángol a fejem zavaromban. Most már látom innen közelről, hogy a szemei be vannak csukva. Jobb kezével elkapja a csuklóm. A mellére akarja húzni a kezem, hogy ott is cirógassam. Ebben már nem vagyok partner. Most pattan el a húr nálam. A kezemet kitépem a főboszorka ujjai közül, megtámaszkodom a vállain, és ránehezedek, hogy a tej alá nyomjam, míg feje búbjáig el nem lepi.
Anna veszettül rúgkapál, a kezeivel kalimpál. Ide-oda tapogatózik a kád peremén, próbál megkapaszkodni. Hangosan gurgulázik, ahogy haláltusáját vívja. Rámarkol a csuklóimra, de hiába. Nem bír velem. Minden izmom megfeszítem, s mindkét karom könyékig merül a tejben. Anna orrából és szájából hatalmas buborékok tódulnak a felszínre. A kádban hullámzó tej sugarakban fröccsen a márványpadlóra. Kicsapják a formás lábak. Minden elázik a közelben. A mécsesek sorra kihunynak körülöttünk. Ahogy Anna élete is mindjárt.
Nem tudom Stephen benyit-e közben. Ha igen, láthatja mi történik. Nem kímélem ezt a nőt. Még egy utolsó buborék buggyan fel, és a test elernyed. Még várok, majd hosszú másodpercek múlva engedem csak el Lilith vállait.
Végtagjai élettelenül lafognak ki a kádból. Lábai terpeszben. A tejben szétterülő fekete hajkorona közepén ott lebeg a csábos arc, ami hajdanán rengeteg férfit vezetett meg. Üveges tekintete egyenesen a felkötött lányra szegeződik.
Ő minden ízében reszket. Halálosan fél. Tőlem is. A sírás a torkára forrt.
Ahogy meggyőződöm róla, hogy Anna immár többet nem mozdul, felegyenesedem. Vége. Megöltem. Könnyeket nem hullajtok érte. Perverz elégedettség jár át. Megérdemelte. Csak nézem a művem. Most már maga a Sátán kefélgeti. Apám vajon ehhez mit fog szólni? Hazaérve az lesz az első dolgom, hogy gúnyosan az orra alá dörgölöm. Ez a tettem neki is szól. Meg fogja érteni a benne rejlő üzentet.
- Engedjen el… Kérem!… Ígérem, nem mondom el senkinek amit láttam. – kérlel szakadatlanul a szegény lány elvékonyodó torokhangon.
- Már biztonságban vagy. – búgom. Az álarc némileg eltorzítja a hangom. – Ki fog jönni a rendőrség, ne aggódj.
Nyersen beszélek. Szívtelennek hathatok. Szokatlan ez a stílus tőlem, de most fojtottam meg egy embert. Még fel sem fogtam a tettem súlyát. Hát mégis bemocskoltam a kezem. Egy biztos. Ha a halálom után pokolra kerülök, ott is megtalálom Annát és nem lesz nyugta tőlem.
Kemény, határozott léptekkel elindulok az ajtó felé. Eszemben sincs leengedni a lányt. Szeretném biztonságban tudni, de egyelőre ott fent van a legjobb helyen. Stephennek és nekem van még egy kis elintézni valónk. Nem hiányzik, hogy velünk jöjjön, vagy meglássa kik vagyunk, mit művelünk, meg a Rovert. Csak útban lenne és megbonyolítana mindent még jobban.  A legfontosabb: nem tud személyleírást adni rólunk.
Majd a rendőrök leszedik a kötélről. Azzal a járulékos kis szégyennel, amiért a nyomozók meztelenül találnak rá, meg fog birkózni.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 24wr02t
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Giphy
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Csüt. Júl. 10, 2014 1:59 am

/ Rocky & Nia – Days Of Vengeance IX. /

Szegénykémet majdnem halálra ijesztettem. Az egyezményes jelzésre könnyebbül csak meg. Összefoglalja a történteket, én pedig röviden reagálok, mert mennünk kell, ha haladni akarunk.
- Igyekeztem. Lilith a tiéd, én csak figyelni fogok.
Nem tudom, mit talált ki neki, de remélem, elég méltó büntetést. Hagyom, hogy füleljen. Én tudom, hogy nincs kint senki, de ezt nem árulom el. Nem semmi akció, amit ma itt végrehajtunk. Eddig egy csonkítás van, több zúzott seb meg két levágott copf. A nők rémálma. Tőből nyisszantotta le, egy határozott mozdulattal. És mindezzel a szőke ribancot fogják vádolni, remek.
Követem Nia-t jobbra, ahonnan több szagot is érzek. Lilith kéjes luxusfürdőt vesz, finom illatokkal és egy vendéggel, aki a hangja alapján kínzás áldozata lesz. Nem őt akarjuk megmenteni, de Nia gondoskodni fog róla, biztos vagyok benne. Távolabb, a folyosó bal oldalán érzem az orosz szagát az egyik ajtó mögül.
Nia-t meghatja, hogy szemtanúja lehet egy perverz eseménynek és meg akarja állítani. Nem szívesen, de beleegyezem, hogy egyedül menjen be. Azt mondtam, mindenhová vele megyek, de ha külön kéri, akkor csak lesben állok. Itt maradok az ajtónál és hallgatózom. A víz csobog, a kislány zokog, Nia pedig játssza a fürdetőnőt. A csukott ajtó mögül vagyok fültanúja az eseményeknek. Szerencsére az özvegynek se tűnik fel, hogy az ál-Cynthia milyen csendes. Sok különféle illatszert érzek és alkoholos italokat is plusz mécseseket. A kislány sírva könyörög. Én nem őt sajnálom, hanem Nia-t amiatt, hogy megint miket kell látnia. Lehet ezt még egyáltalán fokozni? A hang fentről jön, irreális magasságból. A plafonról lógatják? Hm, érdekes. Undorodom, ahogy hallom a szektavezért élvezkedve nyögni. Szerintem nimfomán. Kívánja a szexet, hajszolja, de nem élvezi, akármennyire akarja. Ezért dobja fel mindenfélével és ezért váltogatja a partnereket. A hatalmat viszont élvezi, az biztos.
Hallom, hogy Nia ügyesen dolgozik rajta. Nem tudom, próbálta-e már nővel, erről még nem beszéltünk. Manapság sokan kipróbálják fiatalkorukban és én nem ítélném el, ha kiderül, hogy maga mögött tud hasonló tapasztalatokat. Amikor elkezdődik a csapkodás és egyre hevesebben pancsolnak a vízben, akkor rontok be. Meglátom a helyiséget, de rögtön fókuszálok a csőrös maszkos alakra. Nagyon fura így Nia-ra nézni. Most fojtja bele a dúsgazdag özvegyet a fürdőjébe. Az ajtót becsukom magam mögött. Szörnyű csata zajlik. A szörnyű az benne, hogy mibe keveredett az én elmebeteg ellenségem miatt. Emberölés. Hát képes rá, ha eléggé messzire megy valaki, mint ez a társaság. Én is durvultam, de eddig mindegyiknek meghagytam az életét idebent. Kicsalhatta volna a kádból, de azzal talán gyanút kelt. És van egy szemtanúnk, aki előtt nem szabad lelepleződni. Én őt is kiiktatnám gond nélkül, de Nia inkább megmentené. A lány nem tudhatja, hogy nem ide tartozunk és ez ellen én sem fogok semmit tenni. Még annyit se kellett volna mondani, amit a párom közölt. Ránézek a lebegő testre és a csápokként szétterülő hajkoronára. Ennyi? Hiányérzetem van. Sokkal rosszabbat érdemelt volna. Teljes lelki és testi terrort, az élete megrontását, a szépsége elvételét, a hírneve besározását és nélkülözést. Vizsgálom Nia-t, de megbánás nincs benne. Elégedett a tettével és élvezi, hogy Lilith-nek vége, de épp azért ilyen kegyetlen és közönyös. Ha majd felfogja, mit tett, azt hiszem, kell neki egy kiadós tisztító sírás.
Én csak az ajtóban állok és egy szót sem szólok. Mikor közelít felém, kinyitom az ajtót és kinézek, mintha így tudakolnám meg, van-e kint valaki. Még mindig nincs más szag, sem zaj, tiszta a terep. Ha Nia kijön, becsukom az ajtót és megölelem. Rögtön utána elindulok vissza a folyosón. A jobbra lévő fenyőajtók közül az egyik mögött hallom az orosz szuszogó hangját. Elaludt. Az az érzésem, hogy ő itt a leggyakorlatiasabb alak. Kertészkedik, drogokkal üzletel és a lakásomba is be tudott hatolni lebukás nélkül. Nem hülye, hanem képzett és képes használni az eszét. Két ajtó van és a felénk közelebbi mögött szuszog. Ha Nia sietne, megállítom a vállánál fogva, ahogy ő tette, mikor a jelmezeket megtalálta. Kíváncsiskodó szemekkel nézek rá az ostoba maszk mögül és az ajtóra mutatok. Már nyitnék be, de egy horkantást hallok és mozgást. Az orosz fordul, majd a lábait leteszi az ágyról. Matatást hallani, majd telefonon pötyögést. Nia-ra nézek. Az orosz beszélni kezd:
- Hajnali 4-kor a St. Clair Gimnáziumnál vagyok az édességbolttal szembeni sikátorban. Átadom az árut egy fánkosdobozban, 10 kiló tiszta herkát, te pedig bőröndben a pénzt, ahogy szoktuk
Á, a komoly üzletember azért szundított el, mert pár óra múlva indulnia kell. Ebből nem lesz semmi, csak még nem tudja. 10 kiló? Milligrammjáért is vagyonokat kérnek, ha lehet hinni a híreknek. Csak zsebpénz, ami a melegházból befolyik neki. Nem lepődnék meg, ha a terítő pont az iskolát célozná meg.
- Mi? Csak fotózással voltál megbízva. Ne érdekeljen, mi van vele
Ha ez az, akire gondolok, akkor még érdekesebb a szituáció. A nagykereskedő pont azzal diskurál, aki a kompromittálónak szánt fényképeket készítette rólam a szőke kurva közreműködésével. Mellesleg az is díler. Ráhúzzuk a vizes lepedőt szépen. Az orosz nem mond többet, kinyomja a palit. Sóhajt egyet és feláll az ágyról. A folyosón nincs más, csak mi. Készen állok, hogy ha kijön, szájbarúgjam, de megcsörren a telefon. Nem a mobil, hanem a belső, a piros. Ezek szerint minden szobában van. Elég idegesítő a csörgése, de szerencsére nem kell sokáig hallgatni. Loncsarov felkapja a kagylót:
- Silvanus - jelentkezik be. -Baszki, Merlin, szard már le, hogy meg van nyomódva a paradicsom!
Azt hiszem, értem. Az egyik mágus hívta fel. Nem akar rossz minőséget áldozni a szellemeknek. Az orosz viszont két lábbal áll a földön. Itt üzletelhet nyugodtan és senki nem keresi az erdő közepén, ráadásul nagyokat dughat is luxuskurvákkal. Cserébe szemet huny a sok sületlenség fölött, amivel körítik az egészet. Őt nem érdekli, milyen árut kapnak az istenek. Ha a paradicsom egyik oldala nyomott, szerintem Loncsarov inkább elfordítja, minthogy kicserélje. Azért mérges, mert ilyen hülyeséggel zargatják.
- Tudom, tudom... Jó, mindjárt hozok egy másik adagot - mondja és el is képzelem hozzá a lehajtott, meghunyászkodó fejet. Gondolom, szembesítették azzal, mi a dolga.
Lecsapja a kagylót, ami nagyot csattan. Egy ingerült orosz nyelvű szöveget mond, nyilván káromkodik. Várom, hogy meginduljon kifelé, de megint a telefonján kezd pötyögni. Megvárom, hátha hasznos lesz az infó, amit hallok.
- Tigris, megvan az ütemterv. Chesterton reggel 7:30 körül ér a Tennessee és a Kendall sarkához. Foglaltam egy szobát a közeli panzióban. Még ma éjjel odamegy egy embered átvenni. Dupla adag injekciót lőjön bele, mert kurva nagy melák. Egy embered várakozzon ott és hívja a mentőket, mikor a köcsög elájul. Hívni fog titeket. A többi embered 7-kor legyen a mentőállomáson. A mentőautó rendszámát átküldöm. El ne tévesszétek, baszdmeg! Idehozzátok, kifizetem a béreteket és senki nem kérdez semmit. Tiszta? Reméltem is.
Most meg kéne ijednem, mert úgy illik. Megtervezték rendesen. Álmentősök és egy nyugtatólövedékes sólyomszem a szomszédban. Oké, tudom, mit csinálunk. Loncsarovot mindjárt kiiktatjuk, a mentőállomás pedig kap majd egy névtelen telefont, hogy ellenőrizze azt a kocsit. A fotósra pedig ráállítjuk a zsarukat a sikátorban egy másik anonim hívással. Meglesz itt mindenki. Fogalmam sincs, ki a Tigris, de nem kizárt, hogy komoly előrelépés lesz a drogmaffia elleni harcban, amit intézünk. Ez igazi titkos hadművelet. Az orosz a cipőjét fűzi és hamarosan az ajtóhoz jön. Jobbra fog menni, mert arra van a főbejárathoz vezető lépcső. Ahogy nyílik, én áthúzódom a másik irányba, hogy hátulról csapjak le. Kurva nagy melák, mi? Te meg börtöntöltelék, csak még nem tudod...
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Csüt. Júl. 10, 2014 12:29 pm

A nagy istennő csillaga leáldozott. Sebesen száguldó hullócsillag volt. Mekkora csalódás lesz ez a gótnak. Szeretett Lilith-je alámerült a szellemek alvilágába.
Az elcsúfítása nekem is eszembe jutott. Ha lett volna kéznél sósav, abban fürösztöm meg. Ám egy jó plasztikai sebész csodákra képes. Anna visszanyerte volna régi szépségét, de a halálból nem tud visszajönni. Annyi pénze nincs.
Milyen egyszerű elvenni egy másik ember életét. Nem éreztem közben semmit. A gyűlölet és a bosszúvágy teljesen eltompította a józan eszem. Talán borzasztó, de üdvözlöm, hogy így történt.
Ez a sátáni jelmez, mintha valami sötét kórsággal fertőzne meg. Hatalmat ad és erőt. Vajon ki hordhatta eddig? Mielőbb meg kell tőle szabadulnom. A lángok martalékává fog válni.
De valahol hálás vagyok a szolgálatáért. Segített ráébredni; erős vagyok. Erősebb, mint Lilith, de a legfontosabb, erősebb vagyok apámnál. Nem vagyok jobb nála, de neki sincs már hatalma fölöttem. Soha többé nem köthet magához. Úgy érzem, új fejezet kezdődik az életemben.
Azt hiszem a maszkot mégsem pusztítom el. Inkább otthagyom apám íróasztalán búcsúajándéknak. Ha nem is volt szektatag, ebből mindent érteni fog, főleg miután eljutnak hozzá a hírek. A lánya más emberré vált, és büszke magára.
Lehet, az üzleti kapcsolataiba is sikerült belepiszkítanom. Nem tudom.
Anna duplán megérdemelte a halált. Zavart a létezése is. Elkövette az én olvasatom szerinti két legnagyobb bűnt. Nem csak apámra vetett szemet, de meg akarta ölni a férfit, akit szeretek. Stephent senki nem veheti el tőlem. Senki. Ehhez mindig lesz egy-két szavam.
Remélem, Dominic számára is világos lesz az üzenet: nem félek a hozzá hasonlóktól. Szövetkezhet ellenem akár az ördöggel is, hidegvérrel levadászom vele együtt. Lefekvés előtt meg majd megpróbálok sírni.
Rohadtul feldühített ez a banda.
Ahogy a fürdőből kifelé jövök, a fellógatott lány kérve kér, hogy ne hagyjam ott fent, de szóra sem méltatom. Nem azért, mert nem érzek vele együtt. Nagyon is sajnálom, de neki már nem eshet baja. És azt sem akarom, hogy útban legyen. Csúnya dolognak volt szemtanúja, és még nem végeztünk.
Stephen a kivégzés kellős közepén rontott be a fürdőszobába. Nem tudom mit szól ahhoz, amit tettem, képes lesz-e ezek után úgy nézni rám, ahogy eddig. De a melengető ölelése, amit a folyosón kapok, nem jelenthet rosszat. Talán tart tőle, hogy a lelkem elszenvedett valami sérülést. Franc tudja. Dolgozik bennem az adrenalin, és időre lesz szükségem, hogy felfogjam mi történt valójában.
Sietve visszamegyünk a folyosón, hogy folytassuk a bosszúhadjáratot. Stephen a vállamnál fogva fékez meg az egyik ajtó előtt. Megállok és felpillantok rá. Kezd melegem lenni az álarc alatt. Alig várom, hogy levehessem.
Hallgatózunk. Stephen benyitna, de meggondolja magát a bentről jövő horkantásra.
Valaki aztán szöszölni és matatni kezd odabent. Ahogy az orosz kertész erős akcentussal megkezdi a telefonbeszélgetést, összenézek Stephennel. Ugyanarra gondolunk. Az orosz ma lecsúszik a randiról. Most már tuti, hogy ő pakolta tele a borotválkozószekrényt és ő küldte ránk a zsarukat. Szerintem Stephen semmire sem vágyik jobban, minthogy lerendezze vele. Lorenzonak igaza volt, a kertgazdálkodás csak hobbi, álca.
Tovább fülelek. Fotózás? Csodálatos! Nem is alakulhatna szebben. Sorra előkerülnek a sáros tagok, akik részt vettek ebben az egészben.
Kisvártatva fülsértő hangon kezd csörögni a másik telefon. Merlin… Csak ámulok, miféle történelmi neveket képesek magukra aggatni, mintha ezzel javítanának az imidzsükön. Majdnem elröhögöm magam azon, ahogy Silvanus beszél Merlinnel a paradicsomról. Én megviccelném a fazont, aki a giminél várja az oroszt. Küldetnék neki 10 kiló paradicsomot.
A kagyló lecsapódik, és követi egy zamatos orosz káromkodás. Várnám, hogy halljam a lépteit, ahogy kifelé megiramodik, de nem ez történik. Megint megejt egy telefonhívást. A pofám leszakad! Tigris? Ki ez? A Karate kid?
Hallom miket szövegel a kertész. „Kurva nagy melák” meg „köcsög”? Hangtalan kacaj rázza meg a vállaim. Összeszorítom a számat és megcsóválom a fejem. Óóó, gyerek! Mekkora verés van kilátásban. Stephen biztos nem kíméli majd.
Szánalmasak. Bonyolítják itt maguknak a dolgokat a mentővel. Azt azért meg kell hagyni, hogy jól kifundálták az elrablás részleteit. Jah, Stephent is csak úgy tudják elkapni, ha távolról benyugtatózzák. Tartanak tőle. Nagyon helyes.
Viszont nem kell nekünk fuvar. Jöttünk mi magunktól is.
A sietős léptek zajára nyomban elhátrálok az ajtótól. Stephené a pálya, engedje csak ki a gőzt.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 24wr02t
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Giphy
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Csüt. Júl. 10, 2014 2:01 pm

/ Rocky & Nia – Days Of Vengeance IX. /

Ezekben a maszkokban az a legrosszabb, hogy nincs meg köztünk az arcjáték. Csak a szemek és a kontúrok, a testmozgás játszik, ha nem akarunk beszélni. Alig várom, hogy levegyem a köpenyt és a csőrös álarcot. Nia-ban új érzések hadakoznak egymással. Eltökélt és elégedett, aggodalmas, de erőteljes. Határozottan azt érzi, hogy legyőzhetetlen. Csak nehogy ezért rontson el valamit véletlenül. Tartott attól, mit szólok, de az öleléssel mindent elmondtam. Nem vádolom, meg kellett tenni. A kislányt még le lehetne akasztani onnan. Ha túl sok vér tolul a fejébe, abba is belehalhat. Nem érzem betegnek, úgyhogy szerintem a fiatal, csúcson lévő szervezete ki fogja bírni. Ha nem, akkor se minket vádolnak és ez nekem fontosabb, mint egy idegen élete. Az nem oszt, nem szoroz.
A hallgatózásunk során Nia-nak is tetszik, hogy mindenre fény derül. Ha tényleg úgy van, ahogy gondoljuk, márpedig valószínű, akkor hamar vége lesz a rémálomnak. Azt kezdem érezni, hogy Nia-nak nem is csak törődésre és pátyolgatásra lesz szüksége, hanem elfogadásra. Először saját magának kell kiértékelnie és elfogadnia a tettét. És azt, hogy erre is képes. Nem bűn megbosszulni olyan kaliberű dolgokat, amiket átéltünk. Amíg a törvény emberei nem találnak rá, addig nem bűn, én azt mondom. A páromat mulattatja a társalgás, érzem benne, hogy látja a helyzetben az abszurditást. Mi más is lenne fontosabb az áldozás előtti éjszaka közepén, jócskán éjfél elmúltával, mint egy rakás jó minőségű paradicsom? Őrület, szó szerint. Elvigyorodom a maszk alatt, mikor látom Nia vállait rázkódni. Az orosz nem szeret engem. A jelzői érdekelnek a legkevésbé. Nem azokat akarom megtorolni, hanem minden mást. A becsempészett drogot és a kibaszott mandragóráját a kórházi ágy alatt.
Nia átadja az intézkedés jogát. Lilith az ő harca volt és Dominic is, ez viszont az enyém. Megosztozunk a gazembereken. Az ajtó befelé nyílik és ahogy az orosz kilép, kirúgom a lábát és a vállánál megfogva a szemközti falhoz vágom. Nehéz ember, így nagy erőt vetek be. Lefejeli a kékre festett falat és összevérezi, de ennyitől nincs kiütve. Kemény fickó, igazi maffiózó. Azt se tudja, ki támadta meg, de már fegyverkezik is. Nem mondom, felkészült. Itt a kastélyban nem lenne kitől tartani. Szerintem ez alapfelszerelés nála, hordja, ha kell, ha nem. Féltérdre érkezik és visszanéz, miközben próbál felállni. Kést vesz elő és felénk néz. Vérző homlokkal szól, ahogy feláll:
- Na, mi van, Cernunnos? Megint túllőtted magad?
Ez a név semmit nem mond nekem. Lehet valami újabb viking isten vagy hasonló. A lenti magas fickót sejtheti mögötte. Nia-hoz nem szól, csak ránéz. Megindulok és a bal karját próbálom megfogni. Egész ügyesen mozog. Ellép és felém vág a késsel. Úgy harcol, mint egy becuccozott ellenféllel, akivel nem szabad kíméletesen bánni, ha ő akarja túlélni. Én gyorsabb vagyok, elkapom a késes kezét, majd a torkához nyúlok és behajítom a szobájába. Nagy erőt alkalmazok, úgyhogy egész az ágyra repül. A fejét bevágja a díszes ágyfőbe és rohadtul fáj neki. Vicsorog és fogja a fejét, de már kezd is feltápászkodni. Ezt nem várom meg. A szomszéd szobából telefoncsörgést hallok. Valakit keresnek, ezzel foglalkoznunk kell majd. Most viszont ráugrom, innen a folyosóról egy igazán állatias ugrással két kézzel a levegőben. Loncsarov szúr a késsel, de csak elcsapom a jobb kezét és kihullik belőle a kés. Ahogy ráérkezem, ökölbe szorított kézben végződő alkarjaimmal püfölöm az arcát. Egyet jobbal, egyet ballal és még egy ilyen kör. Közben bordánüt és kiabál, de beléfojtom a szót. Senki nincs, aki meghallaná, még a fürdőben fellógatott lány is csak foszlányokban hallhatja. Van benne erő és küzd, de a csépeléstől kifekszik, mielőtt komolyabb kárt tehetne bennem. Ilyet a K1-ben látni vagy pankrációs rendezvényeken. Elájult, nem lesz vele gond. Nem ölöm meg, csak elvarrom a szálait.
Az az átkozott csörgéshang nem szűnik a szomszéd szobában. Felvenni nem fogom, de látogatóra számítok, aki inkább odamegy személyesen. Önmagában nem gyanús, hogy ennyi drogos között valaki nem veszi fel a telefont. Lehet, hogy a vöröst keresik, aki lesunnyogott beszállni harmadiknak Cynthia és Dominic mellé.
Kiszólok Nia-nak:
- Figyelj, hogy jön-e valaki!
Nyers vagyok, de most sürget az idő. Hallanám és kiszagolnám, ha jönne valaki, de a páromnak is kell feladat és nem akarok színt vallani. Ez az ugrás is épp elég fura lehetett neki. Kevés ember képes ilyen gyorsan mozogni és ekkora távolságot átugrani, azokat is a legnagyobb harcművészek között kell keresni. Körülnézek a szobában. Az óriási franciaágy fölött egy sárkányt ábrázoló, vörös és zöld színekben pompázó festmény van. Egyik oldalon szekrény és dobozok. Szag alapján azokban van a drog. A mobil az első, amit megnézek. Az elküldött sms-ek között ott van a mentő rendszáma. Megjegyzem. Nem kell felírnom, jó a memóriám. Az asztalon látok egy kancsó limonádét. Tudtam én, hogy ez az egyetlen józanéletű a csapatban. A telefont simán belepöttyintem. Ha magához is tér, ezt ugyan már nem használja. A rendőrségnek biztos vannak műszaki szakemberei, akik majd feltérképezik és megtalálják benne a bizonyítékokat a Tigris, a fotós és a többi alvilági alak számával. Találok egy nagyon hasznos ábrát a telefon mellett a falon. A ház összes belső melléke rajta van nevekkel és termekkel, mindez térképen ábrázolva. A pince, a földszint, az első emelet, ahol most vagyunk és a tetőtér. Kint tiszta a levegő, úgyhogy Nia-hoz szólok:
- Gyere, itt a térkép! Szerintem ezen a helyen lesznek a mágusok, a szentélyben.
Cernunnos valami belső őr lehet. Loncsarov egyáltalán nem volt meglepődve a támadás milyenségén. Lehet, hogy nagy harcos a magas fickó, aki beengedte. A földszinten az előtérből balra nyíló termet jelölték a nevével. A szagát onnan éreztem, úgyhogy egyértelműen ő az. Ha Nia sem dönt máshogy, akkor elindulhatunk a lépcsőhöz. A másik irányban kell menni, hogy a szentélyt elérjük. Figyelek, hátha megjelenik, aki csörgette a szomszéd szobát. Oda is benéznék, de most nem szánok erre időt. Ha Nia meg akarja nézni, akkor viszont nem tiltom le. Módszeresen kiiktatunk mindenkit. Az orosz ki van ütve, más pedig nincs a közelben, így halkan beszélhetünk.
- Mi a terv? Ezeket még elintézzük, aztán fuvar Dominic-kel és vissza, majd a rendőrök riasztása névtelenül?
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Csüt. Júl. 10, 2014 8:08 pm

A folyosóról figyelem Stephent, ahogy lendületesen az orosznak esik. Cernunnos? A megtermett kertész egészen mást sejt a maskara alatt, mint aki valójában bújik meg benne.
Loncsarovot kemény fából faragták, nem adja magát könnyen. Ahogy megvillan a kés kezében, összeszűkül a szemem. Láttam Stephent hogyan fegyverezi le a nagykéses Lucillet, de az egy bolond öregasszony volt, ez meg itt egy trabális orosz fickó. Stephen minden esetre nem ad neki lehetőséget a fegyvere használatára. Hatalmas, már-már emberfelettinek tűnő erővel bevágja az ágyra, majd egy nagy szökkenéssel ráveti magát. Ilyen ügyességet és fürgeséget még valóban nem láttam. Stephen harcstílusa figyelemreméltó.
Hangosan puffognak az ökleik, ahogy férfiasan dulakodnak. Aztán az orosz bedobja a törölközőt Stephen kemény ütéseitől. Eszméletlenül fekszik ki alatta.
- Wow! Ügyes! - minden elismerésem a páromé.
A telefon meg csak csöng türelmetlenül és kitartóan. Idegesítő. Akárki is a hívó, fel fog jönni az emeletre.
Stephen utasítására csak bólintok. Kint maradok a folyosón a nyitott ajtó előtt őrködni. Közben be-be pillantok a szobába. Látom mit ügyködik.
- Várj! – állítom meg, mielőtt beledobná a telefont a limonádéba. – Van egy ötletem. Az még jól fog jönni.
Meggyőződöm róla, hogy nem jár erre senki, és odaszaladok hozzá.
A bejárat mellett a fogasra felakasztott férfikabát zsebéből kilóg egy pár barna bőrkesztyű. Ez kapóra jön most is, és később is, mikor „bepelenkázom” az ügyvédurat. Belebujtatom a kezeimet és így veszem el Stephentől a mobilt. Megkeresem az ominózus SMS-t, amiről a kertész beszélt, majd kihúzom az asztal fiókját. Toll és papír után kutatok. Ott találok. A papírlapot felcsapom az asztalra és az ujjaim közé kapom a tollat. Balkezes vagyok, de most a jobbal kaparok nyomtatott betűket. Kínszenvedés így írni, jó ronda írás, de azért olvasható:
„4:00 Díler a St. Clair Gimnáziumnál lévő sikátorban
Orvlövész szállt meg a Tennessee és a Kendall sarkához közeli panzióban
7:00 Tigris emberei a mentőállomáson.”

Végül a mentő rendszámát is odafirkantom.
Az örökírót ledobom az asztalra. Nem lesz rajta az ujjlenyomatom, a papírt viszont összehajtogatom és becsúsztatom a nadrágzsebembe. Az orosz mobilját a hátizsákom egyik elérhető rekeszébe menesztem.
Stephen odahív a térképhez. Alaposan áttanulmányozom, és megjegyzem mi merre található.
- Menjünk. – mondom.
Stephen kérdésére bólintok, miközben kilépünk a folyosóra és elindulunk a dolgunkra.
- Igen, valami hasonló a terv. De nem mi telefonálunk… - elhallgatok.
Hallom a fellógatott tinilány hangját. Egyfolytában hahózik, és kéri, valaki engedje le. Egyre hangosabb, ahogy közeledünk a folyosó vége felé.
Az elágazáshoz érve láthatjuk a másik folyosón azt a langaléta fickót megállni Lilith fürdőszobája előtt, aki beengedte a kertészt a főbejáraton. Lehet, hogy ő telefonált, és elindult megnézni, az orosz miért nem veszi fel a kagylót, közben pedig megütötte a fülét a lány segélykérése?
Benyit a fürdőszobába, mire a lány éles sikoltása hasít a kastély csöndjébe.
A hústorony mogorva fickó kiszúrja Lilith halott testét a kádban és besétál.
- Ne, ne, kérem ne bántson! – sírja föntről a fogoly torokhangon.
Futásnak eredek, hogy megelőzzem a bajt. Odatrappolok a nyitott ajtóhoz, Cernunnos a fürdőkád szélénél áll, és Annát bámulja. A fölötte csüngő pityergő tinilány, mintha nem is érdekelné.
Az érkezésemre megfordul. Érzelmek nélküli, rideg ábrázata semmi jót nem ígér. Jó colos figura, a pillantása gyilkos. Porcikáiban nyers erő tanyázik, ez nem kétséges.
Odalép a kaszához. Lehajol érte, és felveszi. A mozgása túlságosan higgadt. Biztos magában, nekem meg futkos a hideg a hátamon. Hosszú léptekkel jön felém. Mereven bámul, miközben dühösen markolja lapát tenyereivel a kasza nyelét. Hát ez kiszúrta, hogy nem ide tartozom.
Ha lenne pisztolyom, tuti lepuffantanám, de így más megoldást kell találnom. El kell tőle venni azt a K kaszát.
Beszaladok az első oszlop mögé. A toronymagas fickó meg utánam iramodik és meglendíti a fegyverét. Suhogva metszi vele a levegőt, aztán megint vág. Az eszköz éle fémesen énekel, ahogy az oszlopot találja el vele, ott, ahol pár másodperce voltam. Nem kérdés, hogy alaposan megélezték a szerszámot, mert ottmaradt egy vékony nyisszantás a fehér tartópilléren. Úgy fejmagasságban.
Az oszlop takarásában maradok. Talán vicces, ahogy akörül fogócskázunk, de a megfelelő pillanatra várok.
Ismét suhint, szerencsére elég magas, így könnyen lehajolok az elsüvítő kasza elől. A mozgásom könnyed és táncos. Nagyon rossz ez a hacuka most, csak korlátoz. Jobban oda kell figyelnem mit csinálok, hogyan lépek és hova teszem a kezem. A síkos selymen eleshetek, ha rálépek, vagy ha rátenyerelek. Az akrobatikus ugrásokat teljesen ellehetetleníti. Karommal félrelebbentem a testemről a lebernyeget. Talán annyira nem is kéne capoeirázni a lógó csaj előtt, hátha felismeri a jellegzetes mozdulatokat.
Levetem magam a márványpadlóra. Mögöttem a fickó. Két kézzel megtámaszkodom, miközben hátratekintek rá. Nézheti a fenekem. A jobb lábam a talajon, de a ballal hátranyúlok és a lábfejem beleakasztom a bal bokájába. Egy fürge rántással kihúzom alóla, így terpeszbe kényszerül. Azonnal cselekszik a jobb lábam is, amivel elölről akaszkodom az ő jobb vádlijába. Mindkét lába be van akadva az enyéimbe, és ahogy a pasas elé fordulok, hanyatt esik. A gáncsolás pillanatok alatt zajlik le.
A kaszát erre eldobja. Szándékosan. Inkább verekedne.
Megragadja a köpenyegem. Erősen megrántja, de nem kerülök földre tőle. Szembepördülök vele, erre ő talpra ugrik. Nekem ront, és megmarkolja a torkom. Annál fogva taszít a legközelebbi oszlopnak. Hátizsákostul nekipuffanok. Legalább tudom milyen szar érzés, ha a gigámat ropogtatják és nem kapok levegőt.  Egyik kezével elenged. Letépi a csőrös maszkot a fejemről. Meglepődik, hogy van alatta még egy. Beletérdelek az ágyékába, mire felmorran. Nem akar elereszteni, csak fojtogatna tovább, ha hagynám. Belenyomom a szemeibe az ujjaimat. Jó erősen, izomból, mélyre. Érzem a kesztyűn keresztül is, ahogy a puha szemgolyók hátrébb tolulnak a gödrükben.
Az óriásira nőtt kelta istenség fájdalmasan felüvölt. Mindkét kezével a szemeihez kap, miközben hátra tántorodik. Utánalépek, és becsületesen gyomorszájba rúgom. Ettől begörnyed, de összeszedi magát. Azt hiszem, alaposan felbőszítettem. Vicsorogva, fújtatva mered rám. Be kell látnom, hogy nem az én súlycsoportom. Kettőnk közül ő bírná tovább ezt a verekedést, de nem adom fel.
Megint rúgok, mire elkapja a bokám. Röhögve markolja.
Megpördülök, kezében a bokámmal, letenyerelek a padlóra, és a másik lábammal kirúgok hátrafelé. A talpam a mellkasában puffan, mire elereszt és hanyatt vágódik a kádban. Belecsobban a tejbe. Egyenesen Anna meztelen testére esik, de olyan szerencsétlenül, hogy a kupáját bevágja a kád élébe. Hangosan nyekken. Hogy meghalt-e, vagy szimplán elájult, nem tudom. Minden esetre nem mozdul, csak ringatózik Lilith fölött, széttárt lábai közt a nő arcával. Fura egy 69-es.
- Ugye… ugye leszednek?... Kééérem…! – nyüsszög a lány.
Most már nem szívesen hagynám odafönt. Ha Stephen itt van, rápillantok. A bejárattól nem messze van a csörlő fogantyúja. Ha segít, és letekeri, akkor a kád szélénél nyúlászkodva elkapom az egyre lejjebb ereszkedő, meztelen lány karját, hogy magamhoz húzzam.
Vacog, ahogy lefektetem a hideg márványra. Kioldom a kezeit fogva tartó kötelet, majd Lilith bordó selyemköpenyéért nyúlok, és ráterítem. Tudja kié, de most még ennek a ruhadarabnak is nagyon örül.
A lábát is kiszabadítom. Kapkodva jár a kezem, mert sietek.
- Nem lesz baj, gyere. – segítem fel talpra ezzel.
Összefogja magán a köntöst, és úgy csattog mezítláb mellettem, ahogy a vállát átkarolva terelem ki a fürdőhelyiségből.
Az álarcot útközben felkapom a padlóról. Erre még szükségem lesz. Ajándékba szánom.
Nem visszük magunkkal a lányt. Az első szobaajtón befordulok a folyosóról vele. Közben kikapom a kulcsot a zárból. Belül van.
A tinilány nem érti mi történik vele.
- Itt elbújhatsz. – mondom a szobában.
Ő leül az ágy szélére, és a füle mögé tűri a haját. Össze van zavarodva és retteg.
Hátranyúlok a zsákomhoz. Tudom hol van benne az orosz mobilja. A lány kezébe nyomom.
- Ahogy kilépek a szobából, hívd a 911-et. Mondd nekik, hogy a Loncsarov birtokon vagy.
Remegő ujjai közé veszi a készüléket. A nadrágzsebemből előhúzom a papírdarabot is, amire feljegyeztem az orosztól hallottakat. Ezt is átnyújtom neki. Megnézi mi van ráírva.
- Add a kiérkező rendőröknek a mobillal együtt. Nagyon fontos. Jó? - nézek a szemébe.
A lány szaporán bólogat.
- Ha megkérdik, hogy ki szabadított ki, jó lenne, ha két maszkos férfira emlékeznél.
Tudja, hogy lány vagyok, hallja a hangom, de talán ennyi kegyes hazugság belefér azok után, amit érte tettünk.
- Oké. – bólogat, és megjelenik az arcán egy kis mosoly. – Köszönöm.
- Én is. – gyengéden megérintem a vállát, s ezzel sietve magára hagyom.
Beszélgetnék még vele szívesen, érdekelne hogy hívják és mióta tartották fogva, de az idő sürget.
A szoba kulcsa az kezemben lapul. Amint kilépek a folyosóra, már zárom is be vele az ajtót. Biztonságban lesz odabent, és tutira nem lopakodik utánunk.
Hatalmasat sóhajtok. Elsétálok a szoba elől. Előrántom a saját telefonom. Lorenzot hívom.
- Hozd a kocsit, és gyere le hátul a pincébe. – sürgetem meg kurtán. Direkt nem szólítom a nevén.
Ha Stephen itt van velem, vagy a közelben, felé fordulok.
- Max negyed óra, és itt vannak a zsaruk. – mondom. A mágusokra most nem lesz időnk. Dominicot berámoljuk a csomagtartóba, és tipli padlógázzal.
Az ügyvédet nem hagyom itt, még vár rá egy mókás műtét. Arról semmi pénzért nem mondok le. A sebész már ott van a raktárépületben.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 24wr02t
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Giphy
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Csüt. Júl. 10, 2014 10:19 pm

/ Rocky & Nia – Days Of Vengeance IX. /

Bólintok a madárjelmezben, ahogy Nia megdícsér. Érzem benne, hogy lenyűgöztem. Ahogy azt is, hogy őt is bosszantja a telefon csörgése. Loncsarov mobilját átadom, mikor elkéri. Bízom az ötletében, bár még nem látom át teljesen. Trükkös, hogy a másik kezével ír. Így aztán senki nem ismeri fel az írását. Jó, ha el tudják olvasni egyáltalán. A lényeget leírta. Azért nem semmi belegondolni, mekkora erőket mozgattak meg, hogy engem megkaparintsanak. Aki kilószámra üzletel a drogokkal, annak persze ez apróság.
Amikor Nia elkezd rohanni a folyosón a magas férfi után a fürdőbe, én is futok. Nem akarok mindent elintézni helyette, így hagyom, hogy tegye, amit jónak lát. Mikor berohan, én kint maradok és láthatatlanná válva megyek be. Az úrnő pusztulását az őr nem úgy nézi, mintha óriási veszteség érte volna. Félelmet érez. Valahol az ő sara is, hogy ez bekövetkezhetett. Közel megyek, de nem avatkozok be, amíg nem muszáj. Nia-t most látom először komoly harci tudást bemutatni. Ügyes és kecses, akár egy táncos. A kasza veszedelmes fegyver lehet, de a párom capoeira-tudása győzedelmeskedik. Tejben füröszti ezt a nagy barmot.
A kislány visít. Tiniként biztos nagyon megrázó neki. Legszívesebben fejbeverném, hogy elájuljon és ne beszéljen fölöslegesen. Így is túl sokat látott. Akkor jövök elő látható formámban az ajtóból, mikor Nia nyugodtan beszél hozzá. Én egy szót sem szólok. A csörlővel leeresztem a felakasztott lányt. Most esik le, hogy pont így volt fellógatva az az alak is, amit az ajtómra festettek. Kivéve a lábait, de itt biztosra mentek, mindkettőt megkötözték. Amíg Nia a gyerekkel foglalkozik, én felkapok egy nagy fürdőlepedőt és egy kisebb, de vastag törülközőt. A nagyobbik nőstényoroszlánt mintáz, a kisebb egyszerű vörös textília. Dominic-ot majd körbetöröljük a kicsivel és belecsavarjuk a nagyba. A meglepetés pedig csodálatos lesz. Nia is, de az enyém is.
Mikor a párom bekíséri a gyereket a szobába, én kintmaradok. Egy pillanatra belegondolok, hogy egy ilyen hamvas szépségen vajon hányan akartak osztozni. Megvan a pedofília is, ezt senki nem ússza meg. Hallom, hogy Nia mit talált ki. Rámfoghatnák, hogy az egyik maszkos én voltam, de ki lenne a másik? Lorenzo? Valami alibit meg kell majd beszélnünk. Nem tetszik ez nekem. Ki kéne nyírni a gyereket, az lenne a legegyszerűbb. Ő az egyetlen tanú és merész dolog bízni benne. Dominic semmit sem látott. Az orosz Cernunnos-t vádolná és Cynthia-t. A három drogos kurva részletkérdés, nekik aztán nem nagyon fognak adni a szavukra. A mágusok meg nem tudnak semmiről. Tűkön ülnek, mivel a szépséghibás paradicsommal Loncsarov szabotálta a ceremóniát. Biztos felszentelik a helyet a holnapi orgiára. Lesz itt nagy meglepetés, hajjaj.
Mikor Nia kijön, a sóhajából megkönnyebbülést érzek. Mintha befejeztük volna. És így is gondolja, már hívja Lorenzo-t. Én is sóhajtok és megfogom a kezét, így indulok vele lefelé a lépcsőn.
- Szépen elintézted a kaszást, ma petite guérriere! - mondom neki harcosnak szólítva franciául. - És a tervet is ügyesen kidolgoztad. Ezekkel az ügyvéd urat majd körbe lehet takarítani és becsomagolni - mutatok a törülközőkre, amiket át is adok.
Mikor leérünk és a tekintetem az oroszlános ajtóra téved, Nia-hoz szólok:
- Menj előre, én is mindjárt jövök – mondom neki, majd bemegyek abba a szobába. Lakószoba is, de erősen military stílusú. A falakon kínai és japán festmények, alattuk polcokon és tartókon számtalan kés, szai-kard, katanák és még két kasza. Injekciós tűk is vannak meg az asztalon egy zacskó por. Fürdősó illata van. Azt hiszem, erről hallhattunk a hírekben, hogy mennyire agresszívvé teszi az embereket. Cernannus tényleg cuccozott, sportember és harcos létére. A szokásos lakóbútorok is megvannak, kicsit keletiesebb stílusban, mint a többi helyen.
Igazából nem is érdekelt ez a szoba, csak kifogást kerestem, hogy meglépjek. Villámgyorsan felborítom a bútorokat, összerugdosok mindent és a polcokról is leverek pár dolgot, mintha valódi dührohama lett volna a szoba lakójának. Ez egybevág majd Loncsarov vallomásával. Figyelek és csak akkor indulok kifelé, mikor Nia már messze van a folyosón. Kimegyek innen és felrohanok a lépcsőn farkassebességgel. Láthatatlanná válok a fordulóban és balra indulok. A mágusoknak még tartogatok valamit. Anyjukkal szórakozzanak, ne velem. A szagokat követem, de a térkép alapján is tudnám, hol van a szentély. Óriási terem, van vagy 10 méter magas. Plafonig érnek az ablakok, de vörös bársonyfüggöny lóg rajtuk behúzva. Itt minden megvan, amit a Boszorkánykonyhában láttunk. Szobrok, füstölők, gyertyák és egy rakás okkult kacat, amiről fogalmam sincs. Meg piros gyümölcsök és középen egy jó öt méter hosszú, két méter széles asztal aranyszegélyű és -rojtozású vörös lepedővel. Eszembe jut a versike. „A gyönyör a hentes asztalán történik” Köré pentagramot festettek, az öt csúcsánál gyertyák égnek különböző színekben és illatokban és a gyertyák mellett egy-egy áldozókés áll ezüsttartóban. Azokhoz biztos nem nyúlok.  Kitüntetett helyen, fejmagasságban a falra erősített kis aranytrónon egy mandragóragyökér ül pálmalevelek között, jól megvilágítva. A varázslók az ablaknál állnak. Várják a friss paradicsomot. Pont olyanok, amilyennek Mary Mama leírta őket. Orosz fazonok, szinte biztos, hogy ezen a nyelven kántáltak. Nincsenek drog hatása alatt, tiszták, viszont a vezetőjüknél érzek valamilyen fura szagot. Volt egy májbeteg ismerősöm, akin mindig ilyen édeskés, kicsit fémes szagot éreztem. Rákot diagnosztizáltak nála. Kiszagoltam, ahogy a kutyák is ki szokták. Ezt a tényt, Merlin betegségét fordítom most ellenük és a hitüket. Már előre kidolgoztam a jelenetet. Átsuhanok a termen villámgyorsan és megállok a gyökér előtt, onnan pedig szózatot intézek hozzájuk berekedt, suttogó hangon, ahogy sosem szoktam beszélni.
- Megtévedt gyermekeim, figyelmezzetek szavamra!
A mágusok egymásra néznek, majd körbe a teremben. Meglepettséget érzek, az egyikben félelmet is. Eljönnek az ablaktól és tanácstalanul jönnek-mennek. Suhogtatom a köpenyemet a trónnál és megérzik a légáramlást. A hosszúhajú letérdel és fejet hajt. Érzem, hogy a kisember, a vezetőjük megveti érte. Merlin át is veszi a szót a gyökérre meredve:
- Lélek, szólj hát!
Szórakoztató színdarab. Értetlenséget érzek bennük és a hosszúhajú is felnéz.
- Három ember, három lehetőség. Alkut ajánlok – folytatom ezen a torz hangon.
Merlin gyanakodva néz, a másik kettő pedig összetszi a kezét. A térdelő feláll és figyel. Érzem, hogy borzongnak. Nem tudom, milyen szertartásokat csináltak eddig, de lehet, hogy, most találkoznak először a természetfelettivel.
- Nevezd meg magad, lélek! Mi a Főnix Testvériség papjai, Lilith szolgái vagyunk, akivel még az Isten sem bírt, sem az angyalai. Ugyan mit tudsz ajánlani, mint hogy a leghatalmasabbat szolgáljuk?
Főnix Testvériség? Nekem arról egy hamvaiból feltámadó madár jut eszembe, de nnél mélyebb jelentése is lehet. Egyiptomi mítosz, ha jól tudom. Mindegy. Én azt az egy dolgot választottam ki, amit biztosan el tudok játszani.
- Lilith elmenekült Ádám elől. Én adtam neki új feleséget és ő segített, hogy rátegyem a kezem az emberiségre. Lucifer jött el hozzátok.
Merlin megrökönyödik, a másik kettő is retteg. A hosszúhajút az ájulás környékezi meg.
- Az alku egyszerű: versenyt hirdetek és aki méltó a győzelemre, ahhoz visszajövök. Ti mindvégig engem szolgáltatok. Lilith is az én törvényeim szerint él, de van egy különbség köztünk. Az én hatalmamnak nincs határa – mondom nekik, majd elrohanok köztük. Érzik a légmozgást és megdermeszti őket a félelem. Megállok az asztalnál és megfújom az egyik gyertyát, majd a másikat és így körbemegyek.
- Merlin rákos, az első áldozat ő legyen. Vágjátok ki a beteg szervet és tegyétek le elém. Utána ismét eljövök és elárulom a következő feladatot.
Merlin elsápad. Észveszejtő félelmet érzek benne és megalázottságot. Szerintem titkolta a betegségét vagy ő sem volt vele tisztában. Ha ezek vallanak, senki nem fogja érteni, honnan tudtak a rákról. A Sátán megmondta, persze, legyintenek majd a rendőrök. Körbefutom az asztalt és még nagyobb körben a termet. A mágusokat magukra hagyom és farkassebességel rohanok le innen az előtérbe. Még hallom, ahogy Merlin fenyegeti őket:
- Elvesztitek a lelketeket, mint Faust! Tedd le azt a kést, Mitra!
Ha az ő életéről van szó, akkor már érvel az erkölccsel, de egy rakás embert feláldozott amúgy és ott hibázta el, hogy velem szállt szembe. Eljátszottam a Sátánt vagy Mephisto-t, ha már Faust. Második körre persze nem megy vissza a kísértő, de jó eséllyel lesz egy friss hulla és két gyilkos, mire a rendőrök kijönnek. Mitra, újabb ismeretlen név, de ezzel már nem is foglalkozom.
Csak lent, az előtérben válok láthatatlanná és futok a pincébe Nia-hoz. Megint leizzasztottam magam, de megvan a magyarázat. Benyitok és figyelek, hogy a ribancok nem tértek-e magukhoz. Dominic nagy adagot kapott, miatta nem aggódom. Ha kell segíteni a tisztogatásban, akkor megcsinálom. Ne Nia törölgesse a szaros seggét... Aztán mehet a törülközőbe, majd vállra, mint a sózsák és futás a kocsihoz.
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Pént. Júl. 11, 2014 12:32 am

Ha tudnám, hogy Stephen legszívesebben fejbe kólintaná a gyereket, finoman megdorgálnám. Nem azt a szegény lányt kell bántani, épp elég sokkhatás érte.
Oké, értem, hogy Stephen csak jót akar, mert aggódik az inkognitójáért, de azért ezt mégsem kéne. És akkor azt még nem is sejtem, hogy ki is nyírná. Arról is sürgősen lebeszélném.
Ahogy a lépcsőn lefelé menet megfogja a kezem, az ujjai közé bujtatom a sajátjaimat. Csibészes vigyor görbül az ajkaimon.
- Jól esett ez a kis rugdalózás. – duruzsolom Stephenre emelve a pillantásom. – A telefonálással meg ne mi vesződjünk már… Van elég dolgunk.
Leérünk a földszintre. Hihetetlen ez a nyugalom, ami körbe vesz minket a kastélyban. Szép lassan elfogyadoztak a jómadarak.
– Ez jó ötlet. Kösz! – veszem el a törülközőket Stephentől.
Arra, hogy menjek előre, majd ő is utánam jön, bólintok.
- Rendben. Ha lent nem találsz minket, akkor az épület előtt leszünk a kocsinál.
Ezzel elfutok arra, amerről feljöttünk a pincéből. Még hallom, ahogy Stephen tör-zúz az őrszobában. Azt hiszem sejtem mit művel és miért. Nagyon okos!
Végigrohanok a lefelé vezető folyosókon és elnyel a hűvös félhomály. A fáklyák ropogva égnek a fehérre mázolt falakon.
Lorenzo már lent vár a kéjcella előtt. Az orrát fogja, hogy védje a kifelé terjengő bűztől. Az én orromat is megcsapja a fekália rémes szaga. Egek!
- Nyugi, csak én vagyok. – szólok, mielőtt lelőne ebben a vámpírhacukában.
- Basszus! – morran fel Lorenzo. Határozottan örül nekem, amiért nem egyedül kell itt lennie. – Itt meg mi a franc történt?
Már ő is látta a hegyes ágydíszen csücsülő meztelen szőkét, alatta a beszart ügyvédet, és az ágy lábához bilincselt vöröst. Belesett a rácsok között míg rám várt.
- Csoportdinamikai tréning. – felelem.
Az ajtót belököm a kezemmel és odalépek az ágyhoz.
– Bocs, hogy olyan nyers voltam a telefonban, de volt velünk más is. – magyarázom közben.
- Semmi gond. Az árnyékod hol van?
Elnevetem magam. Méghogy Stephen az árnyékom! Vicces. Mindig Lorenzot emlegetem úgy, mint az árnyékomat.
- Mindjárt jön. Van egy kis dolga. – hadarom gyorsan, és visszatartom a lélegzetem az ügyvéd fölött.
Leoldom a nyakamból a köpenyt. Az ágy végébe dobom, hogy kéznél legyen. A csőrös maszkot beteszem a hátizsákomba, aztán a batyut ismét a vállamra kapom.
A bilincseket, melyek Dominic végtagjait rögzítik az ágyhoz, leszerelem úgy, hogy a csuklóin és a bokáin rajt maradjanak.
- Segítenél? – tudakolom az olasztól. Látom fintorog, de az ügyvéd elé áll. Én hátulról gördítem az oldalára, ő meg elölről húzza a karjánál fogva.
Nem vagyok finnyás, ezt is meg kell csinálni, ha már el akarom rabolni. Tojok rá, hogy Dominicot be kell pelenkázni. A műtét simán megér ennyit. Úgyis kesztyű van rajtam. A gusztustalan, mindenféle testnedvektől bűzlő lepedőt megragadom fejtől és legyűröm a fickó fenekéig. Nem egy leányálom, de a vastaggá hajtogatott anyaggal sikerül megszabadítanom a terméstől.
Lorenzo közben kelletlenül felnyög és olaszul elkáromkodja magát. Félrefordítja a fejét. Belőle sem lenne szociális gondozó.
A fekete selyemköpenyt terítem most az ernyedt test alá. a kapucnit a fejébe húzom, és megkötöm a szalagot az álla alatt. A törülközőket terítem alá következőként. Lorenzo visszafekteti Dominicot, és köré bagyuláljuk őket.
- Mehet a csomagtartóba. – mondom.
- Remek! – döng morcosan az olasz, és lehajol, hogy a vállára kapja az ügyvédet. Jó erőben van a srác, könnyedén intézi.
Ha tudnám, hogy közben Stephen hogyan szívatja a mágusokat, térdcsapkodva visítanék a röhögéstől. Szépen egymásnak ugrasztja őket. Sajnálom, hogy erről lemaradtam. Persze mit sem sejtek az egészről. Szentül meg vagyok győződve arról, hogy a kelta istenség lakosztályát rugdossa szét.
Lorenzo felviszi a pincefeljárón az ügyvédet. Abban a fehér fürdőlepedőben olyan, mint egy múmia. A feje a testőr fenekénél himbálózik.
Mephisto a kastély előtt parkol. Annak a szobának az ablaka, ahova bezártam a kislányt, az épület mögé néz, ahol a tagok kocsijai parkolnak, úgyhogy nem lát minket.
Felnyitom a csomagtartót, megvárom míg Lorenzo bevágja Dominicot, és lecsukom. Nem kíméli a fickót. Úgy nyekken, mint egy krumpliszsák. Szerintem még meg is rugdosná, ha tehetné.
- Találtál valamit az üvegházban? – érdeklődöm, miközben beszállok az anyósülésre. A hátizsákom magamnál tartom.
- Kint lóg a kötél a főgerendán az akasztáshoz.
Füttyentek egyet.
- Ejha!
- Ti intéztetek valamit?
- De még mennyire!!! – döngöm baljósan. - Majd nézd a híreket. – vigyorodom el. - Nyomd a gázt. Nemsokára kiér a rendőrség. Olyan úton menj, hogy elkerüljük őket. Nem hiányzik, hogy szembejöjjön a hadnagy.
- Mondanod sem kell.
Ha Stephen is végez és előkerül, megvárjuk míg bepattan a kocsiba, aztán Lorenzo a gázra tapos.
Pillanatok alatt kiérünk a főútra, haladunk egy darabig, aztán Lorenzo betereli a kocsit az erdőbe vezető földes útra. Ez már nem a Loncsarov birtok területe. Leállítja a motort, és kikapcsolja a fényszórókat. Várunk. Perceken belül vijjogva szirénázó rendőrautók száguldanak el mögöttünk, nyomukban a mentővel és a hullaszállítóval.
A kislány ügyesen csinálta.
Kivárjuk, még a kék-piros fények eltűnnek az út végén a fákon túl, aztán Lorenzo újra indít. Mephisto motorja bőszen felbőg.
A Rover a folyóparti raktárépületig meg sem áll. Közben odafelé felhívom a sebészt. Kinyitja nekünk a garázsajtót, és Lorenzo beparkol. A hordágy oda van készítve a falhoz.
Kiszállok, és odalépek a félvér nőhöz. Fekete maszkom már levettem a kocsiban. Öleléssel üdvözöljük egymást.
Ha Stephen és Lorenzo is kiszállnak, Sabina köszön nekik.
- Uraim, a doktornő. – mutatom be ekként, névtelenül egymásnak a bosszúállás résztvevőit. A doki megérti miért van szükség az anonimitásra, viszont engem ismer, és én is őt. Megegyeztünk, hogy hallgatunk, mint a sír, és ez a művelet lesz a mi kis titkunk. Minden köztünk marad. A srácok közreműködéséről is beszámoltam, persze nevek nélkül, így tudott a jöttükről.
Dr. Sabina Castler igazán bájos, csinos teremtés, de a sors csúnyán elbánt vele. Vagyis egy fickó. Brutálisan megerőszakolta. A tettes azóta sem került elő. Sabina nem rajong a férfiakért. Nincs bennük sok bizodalma, viszolyog tőlük. Ezért is volt ő az, akit felkerestem a kérdésemmel: Lenne-e kedve megleckéztetni egy szemét nőmolesztálót, aki meg akart erőszakoltatni egy pornóssal? A doktornő kapva kapott az alkalmon, és mindent elrendeztünk ma estére. Nem lesz túl nagy, bonyolult műtét, úgyhogy nem kellenek különleges gépek és segédeszközök. Jóformán csak szike, tű, és cérna.
Felnyitom a csomagtartót. Benne ott szunyókál az ügyvéd.
- Ő az? – kérdi megvetően a doktornő, amint bepillant.
- Igen, ő. – duruzsolom elégedetten vigyorogva.
Már gurítja is a hordágyat. Lorenzoval ketten kiemeljük az ügyvédurat és ráfektetjük a kerekes ágyra. Sabina már bilincseli is a rácsokhoz a kezeit meg a lábait.
A testőrömhöz fordulok, és lágy hangon így szólok:
- Vidd haza a barátomat, légy szíves.
Persze Stephen maradhat is, ha szeretne. De nem muszáj végignéznie, ahogy a doktornő felvágja az ügyvédúr tojásait abban a helyiségben, ahol engem tartott fogva.
Én maradok, és háttal a falnak dőlve figyelem az operációt.
Dominic golyóit egy-egy átlátszó üvegkupicába tesszük az asztalra, amit előzőleg becipeltünk a zord helyiségbe. Ott hagyjuk neki az orra előtt, ha felébred, egyből lássa, mi az ábra. Pokoli fájdalmat fog érezni az ágyékában, ugyanis nem kapott fájdalomcsillapítót. Szenvedjen csak.
Ha Stephen hazamenne, egy búcsúcsókkal válok el tőle, és jó éjszakát kívánok. Lorenzo hazafuvarozza, majd visszajön értem.
A műtét után eltakarítunk mindent. Kivéve a hordágyhoz bilincselt ügyvédurat és a heréit a kupickában. Azokat már nem kell visszaműttetnie.
Mielőtt Lorenzoval hazamennék, a doktornőt is elvisszük a lakására.
Otthon veszek egy kellemes forró fürdőt és még pirkadat előtt ugrok az ágyamba. Olyan jót alszok, mint még soha. Apám mit sem sejt az egész szökésről. Másnap első dolgom lesz elégetni a ruháimat, és fertőtleníteni a Rovert. Ééés elmegyek egy utcai telefonfülkébe, hogy felhívjam a rendőrséget azzal, hol találják Dominic O"Briant.
Az alibink meg az lesz, hogy… aludtunk. Mindenki otthon a saját kis ágyikójában.

/Köszönöm a játékot! Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 4128487724  rituálé  /
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 24wr02t
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 Giphy
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Pént. Júl. 11, 2014 10:04 am

/ Rocky & Nia – Days Of Vengeance IX. /

Nem váratom meg Nia-t túlságosan. Az én sebességemmel hamar felfutok az emeletre és vissza. A elghosszabb a színjáték, de azt sem viszem túlzásba. Izzadtan érkezem a pincehelyiséghez, ahol még mindenki nagyban ájuldozik. Nia éppen most szedi le Dominic-et, de okosan rajtahagyja a bilincseket. Én is segítek, mondjuk inkább Nia-t váltanám ki, mint Lorenzo-t. Az jár a fejemben, hogy Jensen a nagy baráti kapcsolatai miatt vajon tudta-e, hogy a Főnix Testvériség fel akar engem áldozni. Sosem találkoztunk és önmagamért nyilván nem számítanék neki, de azt láthatja, hogy a lánya odavan értem és hogy jó hatással vagyok rá. Még mosolygósabb, nyugodtabb azóta, hogy összejöttünk. Ha a rendőrségen észrevették, otthon is látszania kellett a változásnak. Ha tudta, akkor is fontosabb volt az üzlet, mint a lánya boldogsága? A szerelmet nehéz pótolni, de a pénzt lehet. Vagy ő, mint üzletember máshogy gondolkodik? Én nem firtatom, majd Nia megkérdezi tőle és elmondja nekem. Egy biztos: az első családi ebédre vagy vacsorára rosszabb szájízzel fogok elmenni. A párom Shonte-val ijesztgetett, de a temperamentumos fekete nő prosztósága eltörpül Jensen sunyisága mellett.
Mindenki másnál jobban érzem a fekália szagát, de igyekszem erősnek lenni. Én se mennék soha gondozónak, orvosnak, de most egy cél lebeg a szemem előtt: Dominic megleckéztetése. Egy szemét húzásom még nekem is van a végére. A vörös telefonjával ugye képet készítettem Dominic-ről. Amíg tart a törülközőbe csomagolás, megkeresem az ügyvéd úr holmiját és abban a telefonját. A felesége nevét hozom elő a névjegyzékből és a számot betáplálom Morgana telefonjába, aztán pedig kép küldése ezzel a szöveggel: „Jó a buli! Morgana”. Nem tudom, hogy az asszony és ő milyen kapcsolatban voltak, de egy ilyen kép szerintem tönkrevágja az egészet. O'Brianné biztos alszik már és reggel fogja látni az MMS-t, talán egy időben azzal, hogy közlik vele a férje letartóztatását és azt, amit Nia tesz vele. Az idétlen jelmezt én is leveszem és magammal viszem összecsomagolva. A saját álarcomat csak zsebrevágom.
Lorenzo kapja a cipekedés feladatát és nem is veszem át tőle. A másik sunnyogó. Fáradozzon csak. Hú, de megfenyegetett, mikor lekoptattuk. Láthatja, hogy Nia-n egy karcolás sincs. Én ki vagyok izzadva és kaptam egy pár nagy bordaütést az orosztól és a kemény fején az alkarom is nagyokat csattant, de a fájdalmat nem mutatom. El fog múlni. Ennél rosszabbakat is túléltem már. Az olasz előtt egy szót sem szólok arról, hogy mit csináltunk. Vele nem tárgyalok, ha nem muszáj. Legalább az akasztókötelet megtalálta. Ha nem voltak óvatosak, a kötélen lesz szövetminta az áldozatok nyakáról. „Ozirisz Termében” párat meg lehet találni. Azt még megnézhettük volna. Mindegy, majd hánynak a zsaruk.
Lorenzo kérdésére elvigyorodom. „Valamit?” A fél szektát kiirtottuk vagy ártalmatlanná tettük és rájukuszítottuk a zsarukat. Nia okosan irányítja Lorenzo-t, aki megint játssza az agyát, hogy magától is tudta volna. Idegesítő fazon. Az erdő közepén, messze a birtoktól csendben kivárjuk, hogy a hatósági intézkedés végetérjen. Egy halott biztos van, Lilith. Ha a mágusok komolyan vették az ördögi ajánlatot és összekaptak, akkor lehet plusz egy vagy kettő is. Megnéztem volna a nagy csatát az áldozókésekkel a szentélyben, de sietni kellett. Ez lesz a legszebb az egészben. Már elképzelem a kihallgatást. „Miért ölték meg a társukat?” „Lucifer megjelent és hatalmat ígért, ha megtesszük.” Bulvárlapok címlapjaira való. Nem örülök, hogy nagy hírverés lesz belőle, de mi megússzuk és elégtételt vettünk.
Kíváncsian várom, mi lesz Dominic sorsa. Trükkös, ugyanott bánik el vele, ahol őt kínoztatta az ügyvéd úr. Nem mutatkozom be a doktornőnek, csak biccentek. Végre egy normális szakember, aki nem ellenünk dolgozik, hanem velünk és a stílusa se bosszantó. Távolságtartó velem és Lorenzo-val, de Nia-val már barátságosabb. Mikor a párom el akar küldeni, az olaszra nézek:
- Menjen nyugodtan! Megvárom az utolsó simításokat.
Így is teszek. A férfiagy ilyeneket látva mindig végiggondolja, milyen lenne, ha az ő testrészével tennék ezt. Fájdalmas lenne, megalázó, de nekem visszanőne. Dominic viszont innentől csak szopránt énekel. Eddig csak átvitt értelemben volt töketlen a nőkkel, most már tényleg az. Eunuch lett, kappan, aki turkálhat a kis szemétdombján a cellában. Karrier pipa. Házasság pipa. Lelki béke pipa. A csajozás lehetősége pipa. Ebből már nem lesz ember. Végignézem a műtétet Nia mellett és végig fogom a kezét, néha szerelmesen rámosolygok. Kicsit olyan ez, mintha moziba mentünk volna. Egy jó durva filmre. Az ügyvéd úr arcát is megnézném, ahogy felébred és sikít a fájdalomtól, majd megijed a hangjától. Utána pedig meglátja a golyóit az üvegben és összerakja, mi történt vele. Utolsó húzásként még megpróbálhatja ránkkenni az egészet, de egy egy egyszerű szállodai tanácsadó és egy fantomképrajzoló hogy tudott volna ilyet tenni? Különben is otthon aludtunk, ki-ki a maga lakásában. A kislány pedig két férfit fog emlegetni. Visszafelé elvitetem magamat. Búcsúcsókkal engedem útjára Nia-t és odaadom neki a jelmezemet és a saját álarcomat, hogy semmisítse meg az övével együtt. A lehető leghalkabban megyek haza. Nem hiányzik, hogy Mary Mama szabotálja az alibimet. Még le sem zuhanyzok, csak kicsit megmosakszom, csendben. A ruháimat berakom a szennyesbe a többi közé. Majd holnap elindítok egy mosást. Beállítom az ébresztőt és hanyattdobom magam, majd óriásit alszok. Vége a rémálomnak és a bosszú nagyon édes volt. Most már lesz normális randink is. Csak az lesz, remélem.

/ Én is nagyon köszönöm!  Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 218417366  /
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Hétf. Júl. 14, 2014 8:25 am

Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Hétf. Szept. 22, 2014 2:38 pm

Jyotsana & Connor


This is the first day of my last days

Mit mondhatnék, marhára élvezem, hogy végre, legalább most, ennyi idő után nagyobb távokat tehetek meg anélkül, hogy összecsinálnám magam a fájdalomtól. Nem értem egyébként, persze az még mindig jobb, hogy regenerálódunk, mint az, hogy sose nő vissza rendesen a kezem, de basszus, cseppet sem könnyű. Azt saccolták, hogy tíz hónap lesz, mire rendesen visszanő. Az azt jelenti, hogy január, és állítólag a legfájdalmasabb rész hátra van: az ujjak meg a kézfej.
De a szilánkosra tört lábikóim legalább már rég visznek, bár hülyeség, de mégis, minél jobban terhelem, annál jobban érzem, hogy azért még mindig fájnak. Vagyis hát hogy volt velük némi probléma a közelmúltban.
Valahol, egészen közel a falkaterülethez, kiszúrtam ezt a csövet. Ki az a hülye, aki ekkora csövet rak az erdő közepére? Nagyon kíváncsi voltam rá, hogy kinek van ekkora fürdőszobája, szóval némi egy-pecc-kimehetsz után eldőlt, hogy melyik irányban fogok elindulni, mert amúgy bármerre néztem, ez az izé beleveszett az erdő zöld mindenségébe.
Egy ideig csak fütyörészve ballagtam, levegőztem, mert jó gyerek vagyok, nem rongálok, pedig páran már megelőztek. Olvastam a cső oldalán mindenféle monogramos szerelmeket meg kedves politikai nézeteket tükröző feliratokat. Na nem mintha politizálnék, de arra biztosan nem szavaznék, aki ilyen választékosan képes valaki mást sértegetni. Jó engem sem kell félteni, de a szó elszáll, az írást meg az olyan kis gyámolatlan tökök is olvassák, mint én.
A dögöm jóval többet akar kisajtolni a helyzetből, mint én magam, úgyhogy a huszadik perc trappolás után valahogy felkínlódom magam a cső tetejére. Fél kézzel roppantul strapás, egyszer le is seggeltem, mert nem tudtam rendesen kapaszkodni. Aztán körbenéztem, nem látta senki, fantasztikus, leporoltam a fenekemet (vagyis hát a nadrágomat a fenekemnél) és nekiveselkedtem még egyszer. Hasonló kedvesség szaladt ki a számon, mint a korábbi felirat a falon, amikor a félkezem csonkjára kellett támaszkodnom és azon felgyűrni magam, de megcsináltam. Aztán hason elterültem, magamhoz ölelve a csövet vallottam neki röpke szerelmet, aztán mikor kissé csillapodott a kezem, felkeltem és egyensúlyozva kezdtem lépkedni a cső tetején. Amikor végül sikerült elég magabiztos lennem, már kocogtam, aztán szaladtam, persze belebuktam az egyik illesztésnél kiálló perembe, és akkor most újra visszautalnék arra a politikai feliratra. Kétszeres intenzitással.
Elhasaltam, bevertem az államat, és ha csak nem akartam volna felrobbantani ezt az egészet, kénytelen voltam engedni a gravitációnak és újra nyekkenni a földön, mert kétlem, hogy ez az olaj vagy gáz értékelte volna, ha én éppen öt karommal felszántom a csövet csak azért, hogy kisebbet pottyanjak.
Akkor elölről...
De azért nézelődhettem volna - mert akkor nem másztam volna vissza a csőre egyáltalán. Néhány méterre odébb, de már azért látótávolságon belül láttam egy kis pihenőszerűséget. Ott biztos ki van írva, hogy kinek a wc-jéhez tartozik ekkora csatornacső, plusz megehetném a kis zsendvicsemet is, amit Faye készített nekem reggel és most a narancslevem mellett pihen az oldaltáskámban. Mindegy mostmár ennek, biztos így is teljesen összenyomódott már a súlyom alatt...
Ahogy odaérek a pihenőhöz, gondoltam, le kellene szállni. Néhány másodpercig filóztam ugyan, de végezetül ledobtam a táskámat a földre, vettem pár mély lélegzetet, és megkíséreltem egy előreszaltóval levágódni a betonozott talapzatra.
A lelkesedésem nagyobb volt, mint a szaltózáshoz meglévő kompetenciám, akkora lendülettel pörögtem-forogtam a levegőben, hogy többet fordultam, mint kellett volna. Örültem, hogy talán lehet belőle dupla-szaltó, azonban ahhoz meg már nem volt elég a szufla, így hatalmasat nyekkenve placcsantam el a betonon, mint egy szerencsétlen béka. //dobás//
- Óóóó, hogy szakadna rá...
Nyögöm végül fájdalmasan, mert perill ahhoz sem érzek magamban elég erőt, hogy felkeljek, mert nagyjából mindenem lezsibbadt, ami a betonnal találkozott. Ez fasza lesz, remélem, hogy nem kell gurulnom hazáig. Nem baj, időm van, ölelgetem hát a betont úgy, ahogy korábban a csővel tettem. Szia beton, Connor vagyok. Van valakid?
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 25p5tur
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Hétf. Szept. 22, 2014 4:41 pm


Connor & Jyotsana


Értem én, hogy kisebb mérnöki csodának számít ez az egész Alaszkán átívelő fémkígyó amiben az 1968-ban, fent északon, a Beaufort-tenger mélyén talált kőolajat szállítják szerte az államban, de akkor is, könyörgöm… Ez mi?! Mert hogy viccnek rossz, az biztos. Hát hol voltak a természetvédelmi szakemberek és a biológusok, amikor ez a borzadály megépült? Ilyen durva és otromba módon keresztülvágni az erdőket, megbolygatva, elszakítva egymástól a helyi növény- és állatpopulációkat! Arról nem is beszélve, hogy belegondolni is félelmetes milyen mennyiségű olajszennyezést okoztak a különböző hibák és rongálások az elmúlt néhány évtizedben. Szép dolog, hogy az elmúlt 1 évtizedben alig pár köbméternyi olajömlés volt, de azt hittem, rosszul leszek, amikor néhány napja a múzeumban megtudtam, hogy néhány évtizeddel korábban, pont itt Fairbanks határában több mint 2500 köbméter olaj ömlött ki, mert valami idióta megrongálta a vezetéket… Hihetetlen, hogy amire mi évszázadokon át úgy vigyáztunk, azzal mások milyen felelőtlenül viselkednek, hogy néhány év, évtized alatt milyen mértékben képesek károsítani…
Az eszem megáll, komolyan. Pláne, ha azt is figyelembe vesszük, eddig mennyi időt töltöttem a város körüli erdőkben, és csak most, 9 hónap után értesültem erről a technikai „csodáról”. Egy múzeumból. Mielőtt még a húgomra is rázúdítottam volna mindazt az elégedetlenkedést  amit ez az egész felismerés kiváltott volna, egy-két napot a könyvtárban töltöttem, hogy alaposabban utána olvassak, hogy is volt ez az egész, no meg milyen károkat okozott pontosan az olaj a helyi flórában, faunában. Aztán úgy döntöttem, aktuális kutatásaimat kissé pihentetve utánanézek, hogy napjainkra mennyire fedezhető fel az egykori „rekord-olajömlés” helye.
Nos, azt kell mondjam, felfedezhető. Igaz, avatatlan szemek számára talán semmit nem mond az a zöldellő növénytakaró, ami a vezetékek körül borítja a talajt, de én már elég jól ismertem ahhoz a területet, hogy feltűnjön, a szennyezésre érzékeny fajok közül egy sem található a közelben, sőt… szinte csakis igénytelen, magas tűrésű növények láthatóak. Szép, mondhatom…
Táska a földre, én pedig már neki is láttam, hogy mindenféle talaj- és növényi mintákat szerezzek a területről, miközben egy mappába folyamatosan jegyzeteltem az észrevételeimet. S ezáltal olyan szinten sikerült belemerülnöm a munkába, hogy csak jó pár perccel később figyeltem fel arra a különös zajra, ami a vezetékek felől érkezett. Mivel a közelben senkit sem láttam, vagy érzékeltem, így sejtettem, hogy távolabbról hozhatja a fém a hangokat, és nem is adtam neki különösebb jelentőséget. Azonban van az a pont, ahol már hiába próbálunk tudomást nem venni róla, nem megy. Mint ahogy most nekem sem, így aztán egy dühös szusszanással visszapakoltam a cuccaimat a hátizsákomba, majd a több mint 1 méter átmérőjű olajcsővezetékhez léptem, hogy a fülem rátapasztva kiderítsem, merről érkezik a hang… Utána pedig el is induljak felé. Miután azt sikerült beazonosítani a hangok alapján, hogy valami emberszabású okozhatja őket, lelkiekben már mindenre felkészültem… huligán fiatalokra, eltévedt kisgyerekre, unatkozó turistákra… de hogy egy csetlő-botló, szerencsétlenkedő,  helyben hagyott kis farkaskölyökre, arra aztán végképp nem.
-Elnézést, hogy megzavarom a mutatványozásodat, de megkérdezhetném, mégis mit művelsz? Ha cirkuszi fellépésre gyakorolsz, akkor nagyon eltévesztetted az irányt, a város másik felében a helyed, és egyébként is… harmatos kis „farkaspalánta” létedre miért nem a falkád területén játszadozol? Még csak elfutni sem tudnál, ha bármi történne. -vontam fel a szemöldökömet, hisz még ha egészséges lett volna, sem sok esélye lett volna egy idősebb, ellenséges farkas ellen. Hát még ilyen állapotban…
Vissza az elejére Go down
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Hétf. Szept. 22, 2014 5:01 pm

Meg kellett volna ijednem, amikor hallani véltem a felém közeledő hangokat. De a mellkasi- és pocakfájdalmam valahogy sokkal jobban lekötött, a félelemfaktoromat pedig valahol még anyukám méhében hagyhattam el. Persze tudok én futni ha kell, nagyon is gyorsan, csak hát általában mindig túlságosan későn kapcsolok, hogy na akkor ez az a helyzet, amiből iszkolni kellett volna.
Ha a kioktató nőstény bántani akart volna olyan módon, hogy meghaljak, akkor szerintem nem burkolt jótancsáként vágta volna hozzám ezt a sértést, szóval lustán támaszkodom fel az államra, hogy szemrevételezzem, kivel is van dolgom.
- Gondolod, hogy lenne esélyem a cirkuszban?
Pislogok fel rá, mert hát végül is mit vegyünk le az egészből, ha nem azt, hogy figyelt és látta a szerencsétlenkedésemet. Persze, én sem gondolhatom komolyan, hogy ezzel belépőt nyerhetnék oda, mégis lelkes vagyok, meg hát... Ha már nem akar megenni, akkor humorizálhatunk, nem? Bár ki tudja, lehet, hogy ő is olyan lesz, mint Sheila. Akkor majd neki is küldetek vodkát, ha megtudom a nevét.
- Te indiai vagy?
Kerekednek el a szemeim, aztán nagy meglepetésemben felnyalábolom magam a földről, leporolva a pólómat és a nadrágom szárát. Aztán közben a táskámért nyúlnék, ami még mindig a földön hever.
- Bocsi, nyilván semmi közöm hozzá. Meg hát... elég egyértelmű. Ööö... - vakarom meg ép kezemmel a tarkómat, és közben érzem, hogy a kis dögöm roppantul óvatos szimatolással közeledne az idősebb nőstény felé, érdeklődő kis vakarék, bár ez persze sokakat eléggé fel tud piszkálni - Vicces, mert fel se tűnt, hogy ilyen messze járok. - adom tudtára röpke kacajjal a tényeket - Csak meg akartam tudni, ki szült ide egy ekkora csövet, aztán jöttem. Meg persze megszoktam már, hogy sétálok, úgy másfél éve Seattle-től jöttem idáig, képzelheted.
Ha nem üt le, hát én beszélek, végre civilizált(nak tűnő) társaságba botlottam, és teúristen, lehet, hogyha elmondom valakinek, hogy találtam egy kóbor farkast, kitüntetnek! Na jó, azért ez túlzás.
- Bocsánat, tök udvariatlan vagyok. Ööö, a nevem Connor és nem lett volna szabad tegezzellll... tegeznem. - pislantok fel újra a nőre - Szóval akkor most... Futnom kell?
Kérdezem meg végül felvont szemöldökkel, kissé bizonytalanul, mert hát végül is én csak a táblát szeretném elolvasni, de lehet, hogy inkább a Google lesz a barátom ehelyett a nőstény helyett.
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 25p5tur
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Kedd Szept. 23, 2014 6:49 am

-Ha jelen állapotodban hagynád abba a gyakorlást, nem túl sok – talán pattogatott-kukorica árusként, ha már helyre jött a kezed. Ha meg nem adod fel a gyakorlást, ki tudja, még bármi lehet. -maradtam az őszintén diplomatikus válasznál, hisz annyira én sem voltam tisztában vele, mik is a pontos követelmények egy ilyen helyre. Még fiatal, szóval sok mindenre fogékony lehet, ha meg annyira érdekli, majd átirányítom Heinéhez – amilyen cirkuszokat képes leművelni, biztos jobban képben van ezekkel a dolgokkal.
-Igen, az. -mondhatni, ha már a külsőségeknél tartunk. A régi szép idők, amikor még a kinézetem ellenére naivan nekiálltam győzködni az embereket, hogy valójában Amerikából jöttem… Azóta én is elkényelmesedtem. Minek magyarázkodjak annyit, amikor ennyire lerí rólam a származásom? Akarom mondani, egykori tanítványomé…
-Nincs ebben meglepő, lakos számban lassan Kínán is túltesz az ország, már így is több a lakosa mint az EU-nak, az USÁ-nak és Indonéziának együttvéve. -teszem hozzá magyarázatként a döbbent tekintetét látva. Igaz, itt fent északon sem Kína, sem India szülötteiből nincs túl sok, de ami késik…
-A csövet gondolom a kivitelezők „szülték ide”, a bányászati joggal bíró olajtársaságok kezdeményezésére, a jóváhagyó pedig az akkori elnök, Nixon volt. -feleltem a kérdésére, ha pedig ez nem lenne elég részletes kifejtés számára, akkor nagy fiú, gondolom van annyi sütnivalója, hogy tudja, a könyvtárban érdemes további információk után kutakodnia. Bár kétlem, hogy egy ennyi idős fiút épp Alaszka olajbányászata foglalkoztatna ilyen részletességgel. A „nagy” vándorlása említésére azonban kissé felszökik a szemöldököm… annak ellenére, hogy a farkasom ugyanolyan rendületlen nyugalommal fogadja a csöppség érdeklődését, mint ha mi sem történt volna.
-Csak nem kiscserkésznek álltál, vagy valami hasonló túrázós társaság tagja vagy? Seattle-ben én is jártam régebben -pontosabban a helyén, amikor még nem város volt, hanem számos kisebb, indián település, de a lényeg ugyanaz - és nincs épp kimondottan közel. A Teremtőd ötlete volt? -kérdezek vissza, hisz a szavai alapján úgy tűnik, nemrégiben történt ez a nagy vándorlás, és tekintve, hogy milyen fiatal, ráadásul farkas is… Azt meg csak remélni merem, hogy a balesete előtt volt a nagy utazásuk, és nem ilyen nyomorékként túráztatta meg a teremtője. Értem én, hogy eddzük a fiatalok regenerációját, de azért ez… kicsit tőlem  is sok lenne. Egy ilyen korútól, legalább is.
-Semmi baj, Connor. -mosolyodtam el a bocsánatkérése hallatán - Tény, hogy a korkülönbséget tekintve a magázás helytállóbb lett volna, de annyi baj legyen… magunk között vagyunk, tegezz nyugodtan. -mosolyodok el én is, mert valahol szívet melengető, hogy milyen kis csetlő-botló, és ennek ellenére mégis milyen kíváncsi és pozitív tud lenni. Igaz, ha épp az Alfájával tárgyalnék és úgy esne be a semmiből, jobban preferálnám a magázást, de így, hogy semmi hivatalos ügy  nem kívánja meg, én sem ragaszkodom hozzá. Pláne, hogy eddig semmi sértő nincs a tegezésében, nem úgy, mint egyeseknek nem is olyan rég a gyóntatószékben.
-Nem kell. Ha szeretnél futni, megpróbálhatsz, de azt hiszem, azzal kissé elkéstél. Legalábbis ha előlem próbálnál… -igaz, ha akkor indult volna el, amikor meghallottam az általa keltett zajokat, az is késő lett volna ellenem, de azt meg nem kell tudnia.
-A kérdésemre azonban még mindig nem válaszoltál. Hogyhogy kimerészkedtél a falkád területéről ilyen állapotban? -elevenítettem fel a kérdést, ha már elfelejtette volna… azonban nem számonkérésnek szántam a dolgot, csupán érdekelt, mi az indíttatása. A kalandvágy, a saját falkatársai utasítása, vagy valami más?
Vissza az elejére Go down
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Csüt. Szept. 25, 2014 10:01 am

Kicsit nehéz ebben a kiterült testhelyzetben nevetni, de azért csak kipréselek magamból egy röpke kacagást. Még hogy kukoricaárus, hát az eszem megáll! Minden esetre a mondandója végén kihívó vigyorra húzom a számat.
- Ó, hát ha valóban így gondolod, akkor csak győzd kivárni! Nem vagyok az a feladós fajta.
Tudom, mindig erre hivatkozom, de akkor is. Seattle-től Fairbanks-ig sétáltam, hát nehogy pont egy hasraesés vegy el a kedvem egy nagyszerű artistakarrier lehetőségétől! Várjunk csak... én nem is akarok artista lenni.
Őszinte csodálattal hallgatom azt a roppantul tudálékos és kielégítő választ, ami a származása kapcsán kerül szóba. Ejjha! Csípem én az okos nőket, szó se róla, persze azon kár lenne már csak gondolkodni is, hogy esetleg elhívjam-e inni valamikor, csak hát na.
- És te állampolgár vagy, vagy csak zöldkártyád van? - kotnyeleskedem, mert eszembe jut az elmúlt hónapok sorozatdömpingje - Ismered a The Big Bang Theoryt? Már persze nem azt, hanem a sorozatot! Abban is van egy indiai srác, Raj Kooth... Kútra... Ő, szóval Raj-nak hívják és van egy rész, amiben bepánikol, hogyha elveszti a munkáját, haza kell mennie Delhibe a szüleihez. Persze nem veszti el, Sheldon ad neki.
Valami azt súgja, hogy ez tökéletesen felesleges fél perc volt az életéből, de ne tűnjek már én se annyira ostobának, nem? Ő a népszámlálási statisztikákban király, én pedig a sorozatokban.
- Nixon? Vávávárj... vele volt az a Watergate cucc. - háh, köszönöm suli - Hát, a Fehér Házig biztos nem caplattam volna el, de köszönöm a tájékoztatást.
Nyilván nem vezet odáig a vezeték (vagy ki tudja?), de ha már humorkodom, akkor ne hagyjam abba a csúcs előtt.
- Kiscserkésznek? Én? Pfff... - nevetek fel, de el is komorodok, ahogy a Teremtőm szóba kerül - Nos... Nem. Ő kimondottan megtiltotta, hogy elinduljak. Csak hát, tudod milyen ez, beharapnak, aztán rásóznak valakire, aki átharap, és szeret és foglalkozik veled, aztán egyik nap köszönés nélkül lelép és otthagy egyedül. - megrántom a vállaimat, mert jobbat nem tudok - De tökmindegy, mert azóta is lelépett, de mostmár nem megyek utána.
Nem azért, mert nem szeretem. Hogyne szeretném, hiszen az ő farkasa él bennem, de egyszerűen elegem volt abból, hogy az egész életemet valami végtelen buszjárat potyautasaként töltöm el, hol kidobnak, hol megszánnak és felvesznek, de... A végén mindig kidobnak. Ez van.
Annak örülök, hogy nem sértettem meg a hirtelen jött tegeződéssel, bár a további kedvessége a széles mosoly mellett még nagyobb adag zavart táplál, hiszen ha már így hangsúlyozta a korkülönbséget, talán ezer éves vagy kétezer. Hm, kétezer éve volt már India? Mindegy, a lényeg az, hogy jól esik a szívemnek, hogy egy kétezer éves indiai megengedi, hogy privátban tegezzem.
- Okés! Akkor tegezlek. - kicsi csend, apró, somolygó szemforgatás - Te is tegezhetsz ám.
Nevetem el magam, hátha ezzel motiválom őt is valami hasonlóra, de hát azt nem lehet tudni, hogy a kétezer éves indiaiak mit találnak kedves humornak.
- Akkor, ha nem bánod, inkább kihagynám. - mármint a futást. Épp elégszer teszem meg ahhoz, hogy ne kínozzam magam vele, ha nem muszáj.
Amikor másodjára is felteszi a kérdését, kicsit megint összezavarodom, mert azért tök bunkó dolog nem válaszolni valamire, de úgy látszik, hogy Nixon és Kína lakossága sokkal érdekesebbek lehettek az agyam számára, mint az, hogy ilyen falkás dolgokkal foglalkozzak. Néha el is felejtem, hogy van nekem olyan.
- Ja, ne haragudj. Hát, ahhoz nem kell túl sok bátorság. Mármint, oké, persze, értem én, kicsi vagyok, levadásznak, nyekk. - húzom el a jobb mutatóujjamat a nyakam előtt egy gyors mozdulattal - Másfél éve vagyok csak farkas és abból majdnem egy egész évet kóboroltam. Azt mondták rám, hogy Ronin vagyok. Hozzászoktam. - vonok vállat - Volt egy próbám, tudod? És akkor bekerültem a falkába, de aztán beleszaladtam egy nősténybe, és megkérdeztem, hogy viking-e... Meg ilyesmi. Aztán kicsit helyben hagyott. De tök igaza volt, mert tényleg lövésem sincs a falkaéletről, de próbálkozom. Fél évig ki voltam ütve, szóval nem is nagyon lógtam még a pajtásaimmal. Még nem szoktam hozzá, de azért igyekszem. - van egy olyan sanda gyanúm (de tényleg csak nagyon sanda), hogy ha sokáig akarok élni, akkor a jövőben nem kellene ennyit fecsegnek magamról idegeneknek, de aki azt gondolta rólam egy pillanatig is, hogy remek farkas vagyok, az talán sokkal hibbantabb, mint én - Az állapotom meg, hát, ez van. Volt már rosszabb is. Tudod Seattle-ben zsoldos falkába kerültem, ott gyakorlatilag minden nap megvertek, ahhoz képest ez lepkefing. - kis csend - Mármint nem tudom, hogy a lepkék finganak-e, azt tudom, hogy a borzok igen, de nem is erre akartam kilyukadni. - fantasztikus, annyira pazar, hogy ötéves szintre zuhanva kezdek félköröket rajzolni a virgácsommal magam elé a földre - És te miért vagy itt?
Próbálok inkább témát váltani, mert talán annak több haszna lesz, mintha a kisállatok bélműködéséről tartanék eszmefuttatást, amikor egyébként egyáltalán nem értek hozzá.
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 25p5tur
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Szer. Okt. 01, 2014 7:55 pm

Helyes, bólintok elégedetten arra, hogy nem az a feladós fajta… a fajtánkból a „feladós” fajta az átlagnál jóval rövidebb átlag életkorral rendelkezik. Az meg már tényleg csak kellemes meglepetés, amikor végre kíváncsi fülekre találnak a szavaim, és nem az unalom- és nemtörődömség szülte cigarettafüst-felhőket kell legyezgetnem magam körül cserébe… Ilyenkor azért hiányzik az egyetem.
-Akármilyen furcsának is tűnik… -de itt születtem, és a szüleim is idevalósiak, szóval mondhatni, hogy állampolgár vagyok, de -…vérfarkasoknál kicsit másképp mennek a dolgok. Személyigazolványt sem megyünk néhány évente újíttatni. Egyébként a papíron az áll, hogy állampolgár vagyok. -igaz, amikor jöttem, nagy hirtelen „csak” zöldkártyát sikerült intézni, de ki a kicsit nem becsüli… bő fél év alatt már a rendes iratok is belefértek.
Ahogy a sorozatra terelődik a szó, csak megrázom a fejem. Vagyis… hallomásból ismerem, de hol van nekem időm arra, hogy leüljek sorozatokat nézni? Ha még a Mythbusters vagy valami természetfilm lenne…
-Raj, értem. -bólintok lassú kimértséggel, milyen kreatív nevet sikerült találniuk… csak annyira tucat név, mint amerikaiak között a Joe… vagy John. Mindenesetre ahogy tovább hallgatom a fiú lelkes mesélését, csak lassan sóhajtok egyet.
-Nem csodálom, hogy nem akar hazamenni… Azt is megosztották a sorozatban, hogy miért az a pánik részéről? -kérdeztem, mert nekem, aki évekig ott élt, mondani sem kell… ellenben belegondolni, hogy ha tudtam volna, hogy én se egyedül térek haza, hanem az összes testvéremmel együtt… Na jó, az még talán vonzó is lett volna, de mi nem is úgy élünk, mint valami tradicionális indiai család. Ellenkező esetben… mondanám, hogy én is pánikoltam volna, de szerintem a kevésbé türelmeseknél előbb elszakadt volna a cérna.
-Igen, igen… jó helyen kapizsgálsz. -mosolyodom el a fiú szavaira, úgy tűnik, még sem olyan reménytelen a mai fiatalság. Amikor azonban a történelmi vizekről egy sokkal személyesebbre evezünk, immár sokkal komolyabban hallgatom a kölyök történetét… Ezek szerint már az átharapója is lemondott róla? Egyáltalán miért ajándékoz meg bármelyik farkas az ajándékával valakit, ha aztán sajnálja az időt, hogy foglalkozzon az illetővel, megtanítsa, hogyan is használja azt?
-Igen, tudom… Csak sosem értettem meg, mi motiválja az ilyen vérfarkasokat. -utalok a „teremőire” - Biztos volt valami oka rá, hogy egyedül hagyott, igaz, a köszönés nélkül akkor sem mentség. Nem lehet, hogy a feljebbvalójától kapott valamilyen megbízást? Vagy te tettél valamit? -kérdeztem rá, hisz minden éremnek két oldala van, attól függetlenül, hogy többnyire csak az egyikkel szoktunk szembesülni a történtek folyamán. Vajon a teremtője, az átharapója hogy látják ezt az egész helyzetet? Ettől függetlenül azonban eszembe jut még valami, ami nem elhanyagolható dolog a nagy önállóság közepette. Majd ne felejtsem el megkérdezni róla…
-Valószínű, hogy jól döntöttél, még ha nehéznek is tűnik megállni, hogy ismét utána eredj. -nem csinálok titkot belőle, hogy én is az övéhez hasonló véleményen vagyok, ha eddig ezt csinálták vele, valószínű, hogy a jövőben sem lenne ez másképp.
A közös megegyezésen alapuló tegezésen csak ismét elmosolyodok, majd ha már nincs futhatnékja a fiatalságnak – amit egy ilyen hasas után teljes mértékben átérzek – akkor inkább tovább hallgatom, ahogy az életéről mesél. Tetszik, hogy ilyen beszédes, hogy még nem él benne az idősebb korosztályok állandó gyanakvása és konoksága, hogy annyira… fiatal. Lelkes. Őszinte. És mindannak ellenére, amik történtek vele, még mindig optimistán tud állni a dolgokhoz.
Amikor azonban meghallom, hogy telt az eddigi élete a falkában, csak a tenyerembe temetem az arcomat. Hangya rágta megpöndörödött pitypanglevél, ezt inkább szavakkal sem minősíteném… Mi jót és szépet kell még megtudnom erről a falkáról? Azt hiszem, nem maradunk beszédtéma nélkül legközelebb sem, ha keresztezik egymást útjaink a mélyen tisztelt Alfával…
-Szóval másfél éve? Az nem túl sok. -vonom össze a szemöldököm, és ezúttal vissza is kanyarodok a kérdéshez, ami az előbbi kis monológ közben fogalmazódott még meg bennem - Akkor jól sejtem, hogy még a képességedet sem igazán tudod uralni, igaz? -kérdezek rá a lényegre térve - Megkérdezhetem, hogy kinek a vérvonalához tartozol? Ha már a Teremtőd nincs melletted, legalább akad olyan farkas a falkában, aki segíteni tud neked, hogy később elsajátíthasd a használatát? -mert igaz, hogy egyedül sem lehetetlen megtanulni, annak idején nekünk is ment, de hol vannak a mai fiatalok ahhoz képest, ahol mi voltunk annak idején? Mi voltunk az elsőnk, nem kellett más, idősebb farkasoktól tartanunk… És az is igaz, hogy sokkal de sokkal gyorsabb és eredményesebb a tanulás, ha van, akitől segítséget kérhet az ember.
-Attól, hogy nem vagy tisztában a falkabéli élettel, nem az a megoldás, hogy úgy megvernek, hogy fél évig szinte csak felmosórongynak vagy jó… Gondolom szorult beléd annyi értelem, hogy ha valaki felvilágosítana, akkor utána egy idő után azzal sem lennének gondok. -a Nixonos utalása alapján legalább is úgy tűnt, értelmes gyerek - Erről jut eszembe, hol vannak ilyenkor a mentorok? Azt ne mondd, hogy egy sincs a falkában, mert… -mert mindjárt sírva fakadok, esküszöm.
Hallgatom, hogy korábban honnan jött, s mit ne mondjak, a múltja sem tűnik túl biztatónak… Seattle? Az ottani falka nem ismerős, de így az elhangzottak alapján egész spártai lehetett a hangulat. És mondanám, hogy így már érthető, miért úszta meg ilyen jól a kölyök ezt a hosszú vándorlást, de azt hiszem, itt még mindig inkább a hatalmas szerencséjének köszönheti a dolgot, mint a fizikai erejének és harctudásának.
-Hogy én? -kérdezek vissza sóhajtva a kérdésére – most mondjam, hogy még magam sem vagyok biztos benne? Nekem is rettentő kínos, ha csak eszembe jut, hogy már több mint fél év eltelt, és még mindig nem tudtuk meg idejövetelünk okát… Így aztán maradtam is a jól bevált „sablonoknál”.
-A munka miatt, főleg. A környék növényvilága kapcsán készítek kutatást. Most is épp egy hasonló teremunkát csináltam, amikor felfigyeltem a zajokra, amit a csöveknél csaptál… -paskoltam meg fél kézzel a hatalmas fémkígyókat - Meg mint utólag kiderült, unokám is akad a környéken, úgyhogy amikor épp van idejük rám, olyankor őket is boldogítom. -mert nem ez egy nagymama dolga? Kár, hogy annak ellenére, hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz, mégis ilyen ritkán találkozunk.
Vissza az elejére Go down
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Pént. Okt. 03, 2014 1:46 am

Persze, logikus. Mármint, hogy vérfarkaséknál másképp mennek a dolgok, mondjuk ami hamis papírt én kaptam, azt csak úgy intézték, azóta is az van meg és fogalmam sincs, mihez kezdenék, ha elhagynám valahol. Valószínűleg meg kéne egyem azt, aki igazoltatni szeretne. Rossz vicc.
- Ja, hát hülye vagyok... Csak olyan fura belegondolni, hogy milyen lehet egy száz vagy háromszáz éves hétköznapi élete. - ha meg is érem, az még baromi messze van, egyelőre a saját életkorom kihívásaival sem nagyon tudok zöld ágra vergődni.
Nem tudom, mi baja van Raj-zsal. Jópofa karakter, na! Idióta, de jópofa, nem mondaná meg róla senki, hogy asztrofizikus.
- Meg hát! - csattanok fel egészen lelkesen, mert jól esik, hogy érdeklődik, és még csak meg sem fordul a fejemben, hogy esetleg untatom - Mindig beszél Skype-on a szüleivel. És távházasítani akarják, meg nem járhatna papíron fehér csajokkal... Aztán később Priya, a húga is megjön, és ő se járhatna fehér sráccal. Meg mindig a rangidős pasi a főnök, például Raj megmondhatná a húgának, hogy mit csináljon. Meg tömeg is van. Mármint Delhiben, azt mondják.
Borzasztóan sekélyes egyébként, hogy minden a kapcsolatok körül forog a sorozatban. Meg persze a főszereplő körül, de róla aztán órákig tudnék mesélni, szóval inkább bele sem kezdek.
- Háh, király!
Bólogatok, mint egy autótacskó. Rég volt már, hogy valaki - még ha burkoltan is -, de megdicsért. Jó, ott van Faye, de ő elfogult.
Persze holtában hal az egóm, mert jön a Colin téma. Szívesen beszélek róla. Mármint, egyáltalán nem esik jól alapvetően, de ha már belemelegedek, akkor jobb szeretem rendesen és tisztességel kipuffogni magam, nehogy valami bent rekedjen és nyomasszon vagy valami. A feltételezéseire csak megcsóválom a fejem.
- Áh. Ő ilyen. - még legyintek is a meglévő mancsommal - Tudod, van itt a falkában egy testvére, meg a régi szerelme is, aki most az Anyukám. Mindkettejüket mindig elhagyta, és most Fairbanks-ből is búcsú nélkül ment el, pedig itt még nem is volt a falka tagja, mint Seattle-ben. Jó persze, azt aláírom, hogy néha az agyára tudtam menni, de legalább szerettem. És azt hittem, hogy ő is. Pedig nem. És az Anyukám még átharapni sem tud állítólag, mert kicsi. Ami vicces, mert az én vagyok.
Érdekes, hogy egy vérfarkas még több évszázadosan is lehet bizonyos dolgokhoz "kicsi". Nem mondom, hogy szokatlan, csak így nincs előttem annyira a kép, hogy na majd ha én nagy leszek... Mert valami mindig lesz, amihez sosem leszek elég nagy.
- Köszönöm.
Sandítok lefelé, amikor egyetért a döntésemmel, holott neki ez nem lenne se feladata, se semmije. Fogalmam sincs, hogy ki ez a nőstény vagy hogy mit keres itt, de nagyon örülök neki, hogy összefutottunk.
- Hékás, ennyire nem nagy gáz!
Muszáj vagyok zavartan felkacagni, ahogy a tenyerébe temeti az arcát, és ingerem lenne odanyúlni, hogy lefejtsem onnan a kezeit, de azért ezt csak mégsem illik, nem? Még jó, hogy a tegezésből nem lett nagy baj, ki tudja, hogy ebből mi lenne. Plusz indiai, szerintem az indiaiak nem szeretik, ha fogdossák őket.
- Hát a képességemmel semmit nem tudok kezdeni. - közlöm szinte felháborodva - Eddig egyszer sikerült véletlenül használni, abból is az lett, hogy majdnem megettem a... - a? - Egy lányt.
Bazsalygok szomorkás energiapihécskéket rebegtetve kifelé a füleimből, és inkább a többi kérdésére próbálok válaszolni.
Martineznek hívják, állítólag itt van a városban... Vagy volt, nem tudom. Kontrollnak nevezik a képességet, bár az első százcsillió évben nem tudok vele mit csinálni. És nem is ismertem mást soha az életben, akinek ilyen vérvonala lett volna. Persze Colint max, de ő nem számít.
Persze Nicholas azt mondta, hogy minden képességnek megvan a maga csodája, de hát ebben ő sem tud nekem segíteni. Amikor pedig Sheilát veszi elő, megint nevetnem kell.
- Ugyan, nem nagy dolog. Már majdnem ötszáz éves, biztos rossz pillanatban kaptam el. Megeredt a nyelvem, na. Pedig én csak érdeklődtem, meg... Jó, tettem egy-két megjegyzést arra, hogy a lányok nem tudnak verekedni. Azt talán nem kellett volna.
Nem tudom, hogy miért én érzem magam kellemetlenül azért, mert rosszat gondol Sheiláról, mert én sem teszem. Lehet, hogy velem van a baj, de hát... Velem történt, az én testem bánja, szóval ha én nem haragszom, akkor más se tegye!
- Vannak, vannak... És jók is, tényleg. Én voltam pofátlan.
Próbálom menteni a menthetetlent, mert inkább rám orroljon meg, mint Sheilára, mert ha ez esetleg kiderül, akkor megint el fog verni, és azért ennyire nem szeretnék repetázni. Vagyis addig biztos nem, amíg vissza nem nő a kezem.
Miközben magáról mesél, én sunyi mód eloldalgok a pár lépésre eső padocskák felé, hogy lecsüccsenjek és a táskámmal molyoljak. Mondják, hogy a csajok tudnak egyszerre többfelé figyelni, de nekem is megy. Kiteszem a szendvicseket és az üdítős flakont.
- Akkor te tudós vagy? Az tök klassz, biztos jó sokat kellett tanulnod. Én is szeretnék tanulni. Nem kell valami segítség? Ja, és ha nem haragszol meg, gyere! Meghívlak ebédelni! - nevetek fel, és széles mosollyal nyújtom felé az egyik alufóliába csomagolt szendvicset, szigorúan héj nélküli kenyérrel - Unokáááák? - kerekednek el a szemeim, aztán leesik - Jahogy, ja. Vérvonalunokák, gondolom. Remélem. - nem akarok belegondolni, hogy hány évesen kellett szüljön igaziból, ha már most unokái vannak egy ilyen fiatal testtel - Ez tök rendes tőled. Az én nagyimék leszartak, inkább beadtak az intézetbe, mert... Hát, apámról fogalmam sincs, anyám meg otthagyott náluk. Úgy látszik, hogy tényleg velem van a baj.
Vonok vállat, látszólag könnyedén, és közben próbálom kihámozni a saját kis kajámat a fóliából, hogy beleharaphassak végül. Próbálok nem csámcsogni.
- Te nem fogsz csatlakozni a falkához?
Bukik ki belőlem a kérdés hirtelen. Nem tudom, talán örülnék, ha lenne egy új barátom, vagyis hát egy jófejnek tűnő ismerősöm a mindennapjaimban, amikor elszabadulok az óvó anyai mancsok öleléséből.
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 25p5tur
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Vas. Okt. 05, 2014 11:29 am

-Ne aggódj, előbb-utóbb majd megtudod te is. -felelem, hisz az eddig hallottak alapján egész életképes kölyöknek tűnik - Egyébként meg nem kell semmi eget rengetőre gondolni. Nagyjából ugyanolyan, mint bárki másé, leszámítva a vadászatokat, verekedéseket, meg az életet a falkával. Te még fiatal vagy, így aztán még rengeteget fogsz erősödni, meg lehet, hogy időközben kicsit fentebb is tornázod magad a ranglétrán.-foglaltam össze tömören a dolgot.
A magyarázat hallatán igaz, kissé felszökik a szemöldököm, de azért megerősítően bólintok a szavaira, úgy tűnik, tényleg képben van a miértekkel. Igaz, kérdéses, hogy mennyire tudja, hogy a való életben is hasonlóan mennek a dolgok, vagy esetleg abban a hitben él, hogy csak a sorozat kedvéért hozták így össze? Azt hiszem mindegy is, nem most fogok belemenni ilyen kulturális kiselőadásba, mindenesetre hálát adok az égnek, hogy egy kérdést se szegezett nekem a téma kapcsán, mint… „te sem randizhatsz fehérekkel?”, meg hasonlók.
Hallgatom a fiú Teremtőjének, kapcsolatainak történetét, melyről önkéntelenül is a gordiuszi csomó jut eszembe, olyan kusza, hogy azt már lehetetlen lenne valaha is kibogozni… Elszökött teremtő, itt maradt testvér és régi szerelem, ebből az utóbbi most pótmama szerepét tölti be az itt maradt kis kölyöknél… Azt hiszem, ebből se semmi sorozatot készíthetne egy-két élelmesebb forgatókönyvíró.
-Ha ilyen sok hozzátartozója volt a falkában, akkor nem hiszem, hogy a te hibád lenne, hogy lelépett. Mondanám, hogy inkább a rokonság elől akart menekülni, de az alapján, amit korábban említettél, azt sem tartom valószínűnek. – hisz Seattle-ben csak ez a kölyök volt a hozzátartozója, ha jól vettem ki a szavaiból - Tudod, Connor, minden viszonyítás kérdése. Mindig akadnak majd olyanok, akikhez képest kicsi leszel. - még akkor is, ha nem tud rólunk…
-Nincs mit. -felelem a köszönetére, amikor azonban menteni próbálja a menthetőt a korábbi megjegyzése után, önkéntelenül én is elmosolyodok. Inkább visszaejtem a tenyeremet az ölembe, és hallgatom, hogy melyik vérvonalhoz tartozik. És az, amit hallok, mit ne mondjak, elég elkeserítő. Ahogy a határozott névelő után hirtelen hal el a mondata, hogy inkább javítsa magát, következtetni enged arra, hogy az az „egy lány” valószínűleg többet jelent számára, mint egy a sokból, de ha már ennyire belemerült a mesélésbe, inkább majd később kanyarodok vissza rá. Csak el ne felejtsem.
-Ez eddig nem hangzik túl biztatóan. -jegyzem meg, csak hogy én is mondjak valamit, amikor azonban meghallom, melyik vérvonalhoz tartozik, csak kérdő tekintettel nézek rá - Már sok mindennel találkoztam az életben, de ez még nekem is új… -jegyeztem meg némi döbbenettel a hangomban - Azon, hogy eddig nem igazán sikerült használnod a képességed, mondhatni semmi meglepő nincs, kár szomorkodnod miatta… Akad több olyan vérvonal is, amelyek évekig tart, mire sikerül bármi kézzel foghatót produkálni vele. De ha tényleg ilyen nehezen elsajátítható ez a Kontroll, akkor nem csodálom, hogy nem terjedt el jobban. – az evolúció természete már csak ilyen - Jut eszembe, egyébként mit tudtok kontrollálni vele? -mert bár a neve szép, sokkal okosabb nem lettem tőle. Lehet, hogy nem ártana ezt a bizonyos Martinezt is felkeresnem, hátha még a városban van? Szívesen megtudnék többet is a vérvonaláról, melyik tervérem vérvonalából mutálódott…
-Egy jó tanács a későbbiekre, Connor, sosem szabad lebecsülni az ellenfelet. És egy idősebb vérfarkast hergelni sem épp életbiztosítás. Még ha tényleg nem is tud verekedni, lány létére, egy ötszáz évestől is kaphatsz olyan nyakast, hogy hónapokig az ágyat nyomod utána.
Legalább mentorok vannak, már fél siker… Attól aztán végképp nem kell tartania, hogy annak a bizonyos idősebb nősténynek a nyomába eredek, bosszút állni, van nekem jobb dolgom is, mint egyesével nevelni a falkatagokat, pláne, hogy nem tudok róla, hogy lenne ilyen idős leszármazottam a városban. Amúgy van nekik is Alfájuk, vérvonal-felmenőjük, legyen az ő gondjuk.
-Igen, mondhatni, olyasmi… És volt időm bőven tanulni. Örömmel hallom, hogy téged is vonz a dolog. -felelem, ahogy a fiút követve én is közelebb sétálok a padhoz, az „ebédmeghívás” pedig újabb kellemes meglepetésként ér – el is fogadom, hogy aztán a padon magam is helyet foglaljak mellette, hátizsákomat magam mellé rakva a padra.
-Köszönöm.-látok neki a szendvics kicsomagolásának - Persze, hogy vérvonal-unokák, a vér szerintiről már jócskán lekéstem… -legalábbis ha ezt a testet nézzük. Ha nem egy korábbi tanítványom lett volna az egyetemről, és nem ismertem volna már korábbról, akkor még talán felmerülhetne a kétely, hogy tényleg vannak vér szerinti leszármazottjai is, de így teljesen kizárt.
-Ez nem hangzik túl jól. Sosem értettem az ilyen embereket, akik lemondanak a saját vérükről. -jegyeztem meg keserűen, ahogy nekiláttam a szendvicsemnek, amikor azonban meghallottam a fiú kérdését, nem sokon múlott, hogy nem nyeltem félre a meglepetéstől.
-Nem sok esélyt látok rá. -magam sem tervezem, arról nem is beszélve, hogy ott sem hiszem, hogy tárt karokkal fogadnának. Áh, nem… azt a kártyát már rég eljátszottam, szerintem Castor kisebb szívrohamot kapna, ha ilyesmivel állítanék be hozzá. Nem vagyok én ilyen kegyetlen.
-Viszont… ha ez számít, úgy tűnik, még egy jó darabig itt leszek a városban. -legalábbis ha a dolgok jelen állását nézzük. Néhány újabb harapás a szendvicsből, hogy az is fogyjon.
-Mondd csak, Connor… Megkérdezhetem, hogy hogyan lett belőled vérfarkas? A fiatalabb éveidről már meséltél, ahogy a farkasként töltött múltadról is, már csak az átkötő „kapocs” hiányzik a kettő között, hogy teljes legyen a kép. -magyaráztam, hogy érdekelt, hogy vajon balesetből történt az, ami, vagy szándékosan változtatták át? Nem mind ha bármelyik előélettel is megbocsátható lenne az, amit aztán műveltek vele…
Ha pedig túljutunk ezen a témán, vissza is kanyarodok egy továbbihoz, amit annyira próbált kerülni, de azt hiszem, nem árt erről is tudnom:
-Említetted azt a lányt, akit majdnem megettél. Az is itt történt a városban, vagy még Seattle-ben? Mi történt pontosan? -azon kívül, hogy kölyök létére elvesztette az irányítást, ami nem meglepő…
Vissza az elejére Go down
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Pént. Nov. 07, 2014 11:28 pm

Őszintén? Csak egy messzi távlatokba elmerengő kacsacsőr-grimaszt vagyok képes produkálni, amikor azzal jön elő, hogy majd megtudom. Ebben én cseppet sem vagyok ennyire biztos, de valahol azért roppant nagy királyság, hogy rajtam kívül mindenki elhiszi, hogy én majd nagy és erős leszek. Lehet, hogy igazuk van? Mondanám, hogy majd meglátjuk, de az még baromi messze van. Azért felkacagok kicsit.
- Ne gondolja senki, hogy nem vagyok motivált, de perpill már annak is örülök, ha a másnapot megérem. De köszi azért, jól esik, hogy így gondolod.
Mármint hogy talán még a ranglétrán is feljebb mászhatok. Mondjuk ahhoz előbb két ép kéz kéne ugyebár.
Látom ám azért - vagy csak látni vélem -, hogy mennyire kiakad a sztorimon. Jah tudom, ezerszer rosszabb, mint valami brazil szappanopera, tessék, már nyomorék is akad benne szerény személyemben. Mondjuk vak éppenséggel nem vagyok, de a félkezűeket is lehet sajnálni. Asszem.
- Teljesen mindegy. A lényeg az, hogy nincs itt. És nem is hiszem, hogy valaha visszatér majd.
Nagyon igyekezem úgy tenni, mintha legbelül sem fájna egy cseppet sem, de basszus! Mégis csak a teremtőm, egy része mindig is ott lesz bennem, és ösztönösen is vágyódni fogok utána, mint valami kis... buzi. Úristen, ettől a gondolattól kellemetlenül érzem magam.
A viszonyítására jót nevetek, mert tök igaza van.
- Na ja, de az se mindegy, hogy egy-két másikhoz képest, vagy... mindenkihez képest.
Nem szomorkodom én, azt hiszem, hogy már beletörődtem ebbe az egész kontrollosdiba, de attól még elég izé, hogy nincs olyan körülöttem, aki egyáltalán elkezdhetne rendesen tanítani a használatot illetően. Igazi mágus lennék, ha magamtól tanulnék meg mindent. Lehet felvésem életcélnak, hogy keressek egy másik ilyen farkast a világban, ha már egy kicsit nagyobb leszek.
- Hát a másikat. - pislogok a nőstényre nagy szemekkel - A gyengébbeket. Colin, a teremtőm egyszer például rávett arra, hogy túrkáljak az orromban, tudom, hülyeség, de nevettünk. - jó, hát így kimondva tényleg baromi idétlen és komolytalan, de na - És emlékeket is ki tudunk kényszeríteni.
Persze nyilván más elmondani, mint gyakorlatban tapasztalni, de erről nem nagyon tudok neki prezentációt tartani, és az igazság az, hogy nem is nagyon szeretnék. Ki tudja, mit láthatnék meg a fejében, amitől kiakadok? Nem, köszönöm, Naomi óta véletlen se túrkálnék senki fejében.
- Tudooom... - rúgom meg a földet a cipőm orrával, ahogy a jó tanácsot hallgatom - Igazad van. Persze tudnom kellett volna akkor is, amikor kinyitottam a számat, de világ életemben szájas voltam, nem tehetek róla.
Még egy kicsit el is nevetem magam, bár ez megint olyan, mint az orrtúrkálós dolog. A fejemben tökéletesen logikusnak tűnik, kimondva azonban az egész tök ciki, és legszívesebben visszaszívnék minden egyes szót, amit kimondtam, mert tökre nem mentség, hogy világ életemben ilyen voltam.
- Vonz hát! Bár így esélytelen, hogy suliba menjek, meg nem is tudnám miből kifizetni, szóval otthon tanulok többnyire, könyvtári tankönyvekből. - osztom meg vele félvállról az információt, mert hát mi ez ahhoz képest, hogy egy igazi tudóssal ülök egy padnál? - Jó, persze, tudnom kellett volna, nyilván, csak... Ehh, jó étvágyat!
Terelem inkább a tárgyat egy mosollyal, meg persze egy harapással is. Tök jó lehet nekik, hogy van felmenőjük, aki vigyázni akar rájuk. Nekem még a vérszerinti nagyszüleim is csődöt mondtak, szóval tudom értékelni az ilyesmit. Persze ha lenne valaki, aki naphosszat a nyakamban liheg, akkor meg szabadságot akarnék, szóval visszás a helyzet, meg mindenkinek az kell, ami nincs ugyebár...
- Valahol megértem. - vonok vállat - Sosem voltam könnyű eset. Ők meg öregek voltak és nem tudták tartani a lépést. Ez van.
Kissé bánatos képpel pillantok a nőstényre, amikor bevallja, hogy nem valószínű, hogy csatlakozik a falkához. Bezzeg a jófejek mindig kívül maradnak.
- Kár.
Mostyogom az orrom alatt, mintha meg sem történt volna, bár kétlem, hogy pont egy ilyen idős farkas elől tudnám eltitkolni, hogy megszólaltam, de nem is ez a célom igazából. Nincs célom, csak megint meggondolatlanul szaladt ki a számon valami.
- Na, ez nem kár! - máris sokkal jobban hangzik, bár nem tökéletesen, de azért jobban. Bár nem tudom, mit várok, hogy majd akkor összejárunk, meg randizgatunk? Persze, nyilván velem akarja tölteni az idejét a családja helyett, evidens...
Amikor rákérdez arra, hogy hogyan lettem vérfarkas, megrágom az aktuális falatot a számban, a szendvics maradékát pedig finoman leteszem a padra. Felemelt mutatóujjal jelzem, hogy pillanat, csak lenyelem a falatot, és közben azon aggódom, hogy talán pont most jön el az a rész, amivel mindent sikerül elrontanom, hiszen abszolút nem rózsás történettel készülök előállni, de ha akarnék se tudnék hazudni neki. Akkor meg kár a gőzért.
- Említettem, hogy intézetis voltam... Javítós, hogy egész pontos legyek. A seattle-i falkának voltak beépített emberei ott is, mert suhancokra pályáztak vérfrissítés végett, mivel zsoldos falka volt, és olyanok kellettek a köreikbe, akik mindenre kaphatóak. Namármost... - hagyok egy kis szünetet - Le akartam lécelni. De erre csak úgy volt lehetőség, ha valami oltári hülyeséget csinálok, szóval... Felvágtam a csuklómat, hogy átvigyenek a kórházba. Onnan akartam meglépni. Ami sikerült is, leugrottam az első emeletről, azt hiszem, eltörtem a bokámat is, mindegy. Sikerült elkúsznom egy sikátorig, ahol ott volt az eredeti teremtőm, és azt mondta, hogy egy feltétellel nem ad fel. Én meg gondoltam, ha már idáig eljöttünk, akkor igazán elélek én egy vesével is, ha ez a szabadság ára, de végül is beharapott, és elvitt a falkához. Ennyi.
Nagyot fújtatok, és igyekszem csak lopva pillantani az arcára, mert nem tudom, mennyire vagyok felkészülve az arckifejezésre, amit láthatnék rajta. Csalódottság? Undor? Nem tudom, ilyesmikre számítok.
De a vége még rosszabb, mint ami lehetne, mert most meg Naomiról faggat. Az első reakcióm a mély hallgatás, míg végül eltökélten pillantok fel rá.
- Nem akarom őt bajba keverni, oké? - a lehetőségekhez képest igyekszem igen komoly és határozott hangszínt megütni, mert tényleg megvesznék, ha Naominak azért lenne baja, mert én idegeneknek pofázok róla - Itt volt. Meg akartam lopni, nem jött össze, kedves volt velem, és megfogtam a karját, és olyasmit láttam, amit nem kellett volna. Aztán később találkoztunk a folyónál, ott volt vele a kutyája, aki megugatott, amire a farkasom bepöccent, és ráhördültem. Persze a lány ezt zokon vette, elesett a jégen, ahogy faképnél akart hagyni, és én megijedtem, mentőt akartam hívni, mire teljesen bepánikolt és... Átváltoztam előtte. - hagyok apró szünetet - Még idejében el tudott menekülni. Azóta már törölték a memóriáját a herripotterek, és már rám sem emlékszik, szóval ez az egész teljesen lényegtelen, kivéve persze, hogy meg akartam enni, de végül erre sem került sor. De ez mégis miért érdekel? Tök hülyeség...
Nem hinném, hogy ki fog nevetni, de azért eléggé zavarban vagyok, ezért is titulálom hülyeségnek a dolgot, és ezért is próbálok kérdéssel hárítani, csak ne kelljen visszaidéznem megint azokat a pillanatokat, amikben elcsesztem ezt az egészet.
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 25p5tur
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Vas. Nov. 09, 2014 1:25 pm

Megmosolyogtató a kölyök hozzáállása, és önkéntelenül is eszembe jut, milyen volt, amikor mi voltunk még ilyen „kicsik” annak idején, valamikor régen… Igaz, az sok mindenben más volt, hisz mi voltunk az elsők, nem hemzsegett az egész bolygó vérfarkasoktól, mint napjainkban egyre inkább. De pont ez volt a nehézsége is – mindent magunknak kellett megtapasztalni, megtanulni, megismerni, hisz kitől kértünk volna segítséget?
-Értem. -bólintok arra, hogy mennyi reményt fűz a teremtője visszatéréséhez, és inkább azt hallgatom érdeklődő kíváncsisággal, hogy mégis mi a vérvonaluk erőssége? Igaz, a felhozott példára csak felvonom a tekintetem, hát, ha valamire, akkor nem épp ilyenre számítottam, de végül is amit akartam, megtudtam belőle. Felettébb… erős és veszélyes képesség, azt kell mondjam, bár így talán érthető is, miért olyan nehéz az elsajátítása. És hogy miért vannak olyan kevesen, akik képesek rá. Ennek fényében azonban még inkább szégyenletes, hogy a teremtője ahelyett, hogy a vérvonal fennmaradását biztosítani, inkább a könnyebb utat választotta.
-Mondanám, hogy majd kinövöd, de… eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy nem valószínű. -feleltem nevetve, elég volt csak Heinére vagy Emmára gondolnom, egyiküknek sem kell a szomszédba menni segítségért, ha csípős nyelvre van szüksége.
-Azért dicséretes, hogy ez sem akadályoz meg. A kortársaid többsége inkább választja ilyen esetben a kényelmesebb megoldást, és inkább a TV előtt lóg, vagy csavarog, ahelyett, hogy megoldást keresne, hogy tudná folytatni a tanulást. -kap egy dicséretet tőlem, mert tényleg megérdemli, ilyen hozzáállással.
-Köszönöm, viszont! -harapok én is a szendvicsemből, és már épp folytatnám, amikor Connor megelőz, így aztán inkább arra válaszolok. Nos, falkatag biztos, hogy nem leszek, de mindenesetre megmosolyogtató, milyen reakciót váltanak ki belőle a szavaim. Mondanám, hogy jó érzés, hogy végre olyan is akad a városban, aki nem a testvérem és örül az itt létemnek, de azt hiszem, lassacskán már a leszármazottaim is megbékélnek a tudattal, hogy én is létezem. Sőt mi több, itt élek. Mondjuk ők járnak jobban, ha megbékélnek, mert ha nem, akkor is maradok még egy darabig a jelen helyzet szerint.
-Oh. Milyen mozgalmas életed volt a harmatos korod ellenére. -bólintok lassan, ahogy a beharapásának történetéhez ér, az egyszer biztos, hogy nem mindennapi eset. Az viszont már kevésbé, hogy egyes falkák ilyen célok végett toborozzák az új tagokat…
-Ne aggódj, Connor, miattam aztán nem kell tartanod tőle. Nem szokásom ok nélkül bárkit is bántani, és nem hiszem, hogy bármi olyat tett volna, amivel kiérdemelne ilyesmit tőlem. -nyugtatom meg a fiút, amúgy meg, mégis mit kezdenék? Menjek, köpjem be az Alfájánál, hogy tudtad-e, Castor, hogy…? Gondolom, a legkisebb baja is nagyobb annál, mint hogy kibe van belezúgva a falkája egyik kölyke…
Ahogy Connor a történet végére ér, ismét csak lassú bólintás következik – kezdem magam úgy érezni, mint azok a bizonyos műanyag bólogatós kutyák az autók hátsó ablakában, amik néhány évtizede olyan népszerűek voltak…
-Ismerős szituáció, fiatal korban megesik az ilyesmi. Mondanám, hogy ne okold magad miatta, hisz végül senkinek se esett baja, de gondolom, sok megnyugvást nem jelentene. Ráadásul az elvesztett emlékeket sem adja vissza semmi. -fejtem ki egy kicsit bővebben, amikor azonban megemlíti, hogy hülyeség az egész, csak megrázom a fejem.
-Nem mondanám. Még ha most talán nem is érted az összefüggéseket, hogy miért. -mindjárt úgy is megtudod.
Még volt egy-két harapás a szendvicsemből, azt a magam nyugodt, kényelmes tempójában fogyasztottam el, ennyi „várakozásba” még senki sem halt bele, majd miután a szalvéta maradványait gombóccá gyűrve a kukába ejtettem, kezemről pedig lesöpörtem azt a néhány szem apró morzsát, ami rátapadt, folytattam a mondandómat a fiú felé fordulva:
-Segíteni szeretnék neked, Connor. -kezdtem bele, hogy aztán néhány pillanatnyi idő után tovább folytassam - Bár minden problémádra nem tudok gyógyírt, és a múlt történéseit sem tudom megváltoztatni, de a jövőd egyengetésében segíteni tudok. Legyen szó akár az iskolai tanulmányaidról, akár a vérfarkasként elért eredményeidről. Említettem, hogy egy darabig még mindenképp a városban maradok  - amennyiben elfogadod a segítségemet és te is a vérvonalunk tagjává válsz, úgy biztosra veheted, hogy amíg szükség van rá, én melletted leszek. Mit szólsz hozzá?-ajánlottam fel a lehetőséget neki, hogy ha szeretné, a saját kölykömmé fogadom. Most azonban egyelőre vártam… órákig, sőt, napokig, hetekig képes lennék még mesélni neki, de mindez úgy is fölösleges, amennyiben nem mutat érdeklődést iránta, ha viszont bármi kétsége vagy kérdése lenne, akkor azt sem árt most tisztázni.
Vissza az elejére Go down
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Vas. Nov. 09, 2014 8:45 pm

Tök fura, hogy boldogan kacarászva jelenti ki, hogy totál mindegy, mindig ilyen kis szájkaratés leszek. Azt hinné az ember (fiatal farkas), hogy az ilyen idős farkasok szigorúan veszik az ilyesmit. Persze meglehet, hogy amúgy jókat szórakoznak a kisebbek hülyeségein, na de ha épp ellenük vetjük be a nehéztüzérséget... Na, hát azt nem szokták annyira szeretni. Persze lehet, hogy Jyotsana ezt valamiféle hobbiként fogja fel, ebben az esetben viszont minden elismerésem, roppant egyedi, és ha kell, akkor szívesen leszek fizetés nélküli bérbohóc, ha épp túl nagy a csend körülötte.
- Jó, hát azért én is szoktam tv-zni.
Jegyzem meg csak költői jelleggel. Azt meg nem teszem hozzá, hogy utálom, hogy mindig olyan kicsinek tűnök a világ szemében, és... Például azt sem szeretném, hogy Naomi egyszer majd... Talán, azt gondolja, hogy tényleg az maradok. Lehetek okos és intelligens, jó eszem van, ezt sosem vitatták el tőlem, és ha már nem vagyok izomagyú állat, akkor lehetnék agyizmú állat is. Nem?
- Harmatos... Ez milyen kifejezés már! - nevetem el magam, mert már nem feszengek azon, hogy mit fog szólni. Mert ha képes volt így reagálni és nem fintorogva vagy éppen kikelve magából, nekem az már elég.
- Hát, mert nem is. Ez fix, ő nem olyan!
Nyomatékosítom a nőstény szavait, mert ezt elképzelni sem tudnám, hogy Naomi akár egy gilisztára rátaposna... Ha egeres lenne a lakása, biztos, hogy előbb térdelne le a földre és kezdené el szépen kérni a kisállatot, hogy menjen ki, minthogy letegyen egy egérfogót.
- Nem, azokat nem...
Fordítom oldalra a fejem, és a csővezeték oldalát kezdem el fixírozni. Elszomorít az egész, és az is, hogy ezekbe a pillanatokba áll bele a csend, a tehetetlenség pedig továbbra sem szűnt meg, még így sem, egy újkeletű, többszáz éves pajtással az oldalamon sem. Ez sem változtat azon, hogy nem kellek senkinek, és hogy még arra sem vagyok méltó, hogy valaki emlékei közt szerepelhessek. Szar ügy.
- Hmm?
Pislogok rá gyorsan, összeráncolt homlokkal, mert tényleg nem értem az összefüggést... Basszus! Lehet, hogy ez a nőstény valami herripotter-kém! Lehet, hogy azért küldték utánam, hogy leteszteljenek, lehet, hogy Mandy szervezte az egészet! Baszkikuli, hát ezt most jól elcsesztem... A szívem olyan hevesen kalapál hirtelenjében, hogy Jyotsana segítségkínálására néhány oktávval feljebb csendül meg a hangom.
- Tényleg?
Pihegem, aztán mivel elég komolynak tűnik az arckifejezése, inkább kussolok és várom a folytatást.
Amiket felsorol... Úgy érzem magam, mintha maga a Mikulás trappolna előttem, jó lassan húzva maga után a cókmókját, amiből kilóg egy gitár nyaka csak azért, hogy elcsábítson. Jyotsana, az indiai Mikulás, höhö... Visszatérve... Minden marhára hihetetlen. Mint az internetes sikersztorik, amikor a csöves talál egy kukában egy nyertes lottószelvényt...
Egyedül akkor ugrik meg a pulzusom még jobban, amikor arról beszél, hogy váljak a vérvonala tagjává. Nem tudom, hogy pontosan mi riaszt meg, de azt hiszem, hogy a farkasom ösztönösen menekülne innen... Nos, minél messzebbre.
- Nem is tudom, mi a vérvonalad! - csóválom meg a fejem nevetve - És ha tudnám is, nem ismerek én annyira senkit errefelé, aki el tudna vállalni. A mentorom Illuzionista, de... Mindegy, ő csak a mentorom. - legyintek - Vagy... Várjál... - azt hiszem, kezd leesni a tantusz, de ez meg olyan ciki. Mert ha most jól értem, amit értek, akkor azt olyan pofátlanság megkérdezni, mert ha meg félreértettem és nem is erre céloz, akkor meg éghetek, mint a száraz avar... - És mégis miért tennél ilyesmit?
Méregetem kissé gyanakvóan, mert ezzel a kérdéssel nem is kellett egyértelműen kimondanom semmit, de mindent bele lehet érteni, plusz... Már csak maga az is, hogy segít tanulni emberként is és farkasként is, pedig ismer vagy húsz perce és az is úgy kezdődött, hogy elbénáztam egy szaltót és pofára estem a lábai előtt.
- Tudod, mi a szomorú? - pillantok fel rá kissé szomorkásan, még mielőtt megvárnám, hogy rendesen válaszolhasson a kérdésemre - Az, hogy nagyon szeretnék valami olyat, amit most elmondtál. És már kétszer megígérték. Meg előtte az emberi életem is párszor. Aztán mindenki rámunt, mint egy hülye kis kacatra, és... Nem akarok még egyszer ilyesmibe esni, érted? Akkor inkább leszek teljesen egyedül, mert magamat még el tudom viselni, ha másoknak már elege van belőlem.
Nehéz hinni a "harmatos" korom ellenére keményen leckéztető múltamnak hála. Pedig rá akarom vágni, hogy igen. Hogy új esélyt akarok, mert ennyi jár nekem. És persze egy részem ki is hátrálna a dolog elől valami olyasmivel, hogy ezt még meg kell beszélnem otthon. De gyűlölöm, hogy mindig én vagyok a palacsintazabáló kissrác a háznál. Lehet, hogy egy ilyen döntésnek hatalmas súlya van, de talán itt az ideje férfiként viselkedni, és saját döntéseket hozni a saját életemmel kapcsolatban. És ha hibázok, akkor a saját hibáimból tanulni és gazdagodni valami tapasztalattal. Nagyon kevés esélye van egy korombeli farkasnak a saját közösségén belül arra, hogy bármilyen helyzetben lehessen választási lehetősége. És... Miért kellene megtagadnom valami olyasmit, amire a társaim többségének még csak lehetősége sincs?
Persze ez azzal jár, hogy végleg el kell engednem Colint. És a farkasom talán pont ezért ficereg és váltana tolatásba azonnal. Mert ő még remél, és nem akar meghalni úgy, mint az előző farkas, akinek pedig ő vette át a helyét. Ez az egész annyira... gáz...
- Ez már a harmadik farkasom lenne. Megígérsz nekem valamit? - persze a világon semmi sem kötelezi arra, hogy megtegye, de azért én reménykedem - Ha ezzel sem működne, ne hagyd, hogy negyedszerre is megpróbáljam.
Vannak dolgok, amikkel szembe kell néznünk, akár tetszik, akár nem. Egyébként sem saccolok magamnak túlságosan hosszú életet, de ami hátra van, azt jó lenne mostmár egy bundás pajtással leélni. Ha valami nem megy, azt kár erőltetni, és ha egyszer kibukik, hogy genetikailag alkalmatlan vagyok farkasnak (már ha van ilyen), csak időpocsékolás lenne újra és újra meglovagolni a témát.
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 25p5tur
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Hétf. Nov. 10, 2014 11:41 am

A kölyök megjegyzéseit csak egy-egy halvány mosollyal nyugtázom, mialatt elfogyasztom a szendvicsem maradékát, hogy aztán egy sokkal komolyabb téma felé terelgessem a beszélgetés folyamát. Ó, ha tudnám, hogy most milyen gondolatok kavarognak a fejében…
A hangszínváltásra csak egy csöppet meglepett tekintettel reagálok, de betudom a lelkesedésnek a dolgot, mielőtt komolyabban nekiállnék filozofálni rajta, hogy vajon mi válthatta ki belőle ezt a reakciót.
-Troll. Gyorsabban regenerálódunk, mint a többiek. -feleltem, némi kiegészítéssel, ami remélhetően sok újat nem mondott neki. De figyelembe véve, hogy milyen fiatal még, mint vérfarkas, ráadásul milyen felelőtlen teremtője volt, nem lennék meglepve, hogy ha még olyan alapismeretekkel sem lenne tisztában, mint az egyes vérvonalak - Ó, emiatt nem kell aggódnod, ez már kevésbé ritka vérvonal, mint a tiéd – biztosra tudom, hogy a falkátokban is akad ilyen farkas. –egy pedig most készül csatlakozni, akiről szintén „biztosra” tudom, hogy „el is tudná vállalni”. Csak ahogy látom, az a bizonyos illető nem igazán töri magát a csatlakozással.
¬-Meg mint azt már mondtam, amíg szükséged van rá, a közeledben maradok. -tettem még hozzá kiegészítésként az aggodalmát hallva, hogy honnan fog mentort keríteni magának… mondanám, hogy mellettem úgy sincs szüksége senki másra, de örökké úgy sem maradhatok mellette, így ő is jobban jár, ha a „hozzátartozóival” is megismerkedik idővel. Másfelől ennek a képességnek a fejlesztése jóval egyszerűbb, úgy hiszem, mint néhány testvéremé, vagy akár az, amit most birtokol a fiú.
-Hogy miért? -kérdezek vissza, elmerengve a kérdésen. Ó, mennyi válasszal elő tudnék állni…!
-Mindig is szerettem a fiatalokkal foglalkozni, tanítani őket, egyengetni az útjaikat, elvégre ti vagytok a jövő, akik a későbbiekben is biztosítják a vérvonal fennmaradását. Másfelől, ha már te is a világunk része vagy, te is megérdemled, hogy valaki végre segítsen eligazodni benne, pláne, ha az előéletedet tekintjük. -utalok itt arra, hogy mindenki lepasszolta az első (vagy második?) adandó alkalommal, amint lehetősége adódott rá, ahelyett, hogy inkább foglalkozott vele. Azt hiszem, már ez is bőven magyarázattal szolgálhat a kérdésére, azonban volt még valami, ami ha nem is döntő szerepet játszott a dologban, de mindenképp hatással volt a döntésemre.
-Tudod, Connor… emlékeztetsz az egyik kölykömre. Igaz, őt sokkal fiatalabb korában ismertem meg, de nagyjából veled egy idős lehetett, amikor beharaptam. -említettem egy hasonlóságot, pedig mennyi lett volna még! Diegóról is lemondtak a szülei, hátrahagyták a kikötőben, ahogy megérkeztek Amerikába… A kinézetük – a kék szem, a sötét haj, világos bőr – az a sokáig nyugton maradni képtelen, besózott természetük… Azt, hogy Diego már rég halott, vagy hogy miket tett, egyelőre inkább nem reklámozom, majd egyszer, később, ha úgy alakulnak a dolgok és Connort is érdekelni fogja, elmesélem neki. Ha tanul más hibájából, akkor már megéri.
-No? -kérdezek vissza azt a szomorú tekintetet látva, ám ahogy meghallom a szavait, igazat kell adnom neki.
-Az alapján, amit meséltél, nekem úgy tűnik, hogy nem a te hibád volt, hogy így alakultak a dolgok. Ha veled lett volna problémájuk, akkor most te sem lennél itt. -hisz melyik falka bajlódik egy olyan kölyökkel, aki csak púp mindenki hátán? Gondolom, mindkét teremtőjének akadt fontosabb dolga, mint hogy vállalja tettei következményét, és egyszerűbb volt lerázni a kicsit, mintsem érdemben bármit is csinálni vele.
-Egyébként szép elképzelés az is, hogy teljesen egyedül boldogulsz, de őszintén, Connor… te is tudod, hogy ilyen korban az nem jelentene túl sokáig megoldást. -egy ilyen fiatal kölyök, segítség nélkül… csak az a kérdés, hogy a zsaruk, az őrzők, vagy egy nagyobb farkas, vagy falka talál rá előbb, amint bármi gondot okoz.
A kérdését hallva így látatlanban is rábólintok az ígéretre, pedig ez aztán tényleg nem szokásom – azonban ez most egyáltalán nem az a helyzet, és a fiút sem úgy ismertem meg, mint aki vissza akarna élni a helyzettel, pláne, ha azt nézzük, hogy a valós személyemet még csak nem is ismeri.
-Ó… -mosolyodok el talányosan, de most amilyen jól hangzik, hogy garantált az ígéret, a másik irányból közelítve talán pont ezért is félelmetes az egész -Ezt biztosra veheted. Ha egyszer átharaplak, ha akarnál, se tudnál másik Teremtőt találni magadnak. -próbálkozni azt lehet, de ha azt nézzük, hogy mennyi idős vagyok, talán csak apám lenne képes rá, hogy átharapja – ő viszont már csak elvből sem tenne ilyet a saját lánya leszármazottaival, pláne, ha első fokú az illető.
Ebből aztán már azt is gyaníthatja, hogy a külsőm ellenére én is az idősebb korosztály táborát gyarapítom, még ha nem is feltétlenül tudja, hogy pontosan mennyi az annyi.
Hagyok neki még némi időt, hogy átgondolja magában az imént hallottakat. Eszem ágában sincs tovább ígérgetni és bizonygatni, hogy de márpedig én nem fogom magára hagyni, mint a többiek, hisz egyrészt egyszer már megígértem neki, másrészt csak magamat hitelteleníteném el vele. Ha elfogadja amit kínálok, akkor idővel úgy is meglátja, hogy betartom a szavam. A kora ellenére már így is több mindenen ment át vérfarkasként, mint mások évek, évtizedek alatt, így aztán eszem ágában sincs csupán még egyet belerúgni, hogy aztán nevetve magam mögött hagyjam. Inkább segítek neki megtalálni a maga útját, és kellő felkészültséggel engedni el a kezét, amikor már egyedül is biztosan boldogul és helyt tud állni… és ki tudja, lehet, hogy mire észbe kapok, 100-200 elteltével majd egy nap olyan hírt kapok, hogy az elveszett, reménytelen kölyökből valahol ő is egy falka Alfája lett…
-Nos, Connor, mi a döntésed? Elfogadod a segítségemet? Szeretnéd, ha kölykömmé fogadnálak?-fordultam felé, feltéve a nagy kérdéseket, immár nyíltan, mindenféle körülírás és sejtetés nélkül, hisz ha már elvártam tőle, hogy egyedül  és most hozzon döntést, ahelyett, hogy napokig rágódna rajta és mérlegelné a lehetőségeket, az volt a legkevesebb, hogy legalább tudja, mire számítson – hisz ha igent mond, ahogy már korábban is említettem, nem lesz mód visszacsinálni, vagy semmissé tenni a dolgot, ha úgy tartja kedve. Illetve semmissé tenni lehetne, de azzal a lehetőséggel csak igazán ritkán éltem, így most sem szeretnék ehhez folyamodni, hacsak nem muszáj. Véleményem szerint semmi akadálya, hogy a fiú vérfarkasként élje, hisz ilyen pozitív hozzáállással, azok után, hogy mi minden történt… csupán egy kis segítségre van szüksége, hogy végre egyenesbe jöjjön az élete, és legyen némi biztos pont, amire támaszkodhat a későbbiekben.
Vissza az elejére Go down
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Hétf. Nov. 10, 2014 12:28 pm

Kényszeredetten nevetek fel, amolyan "hát ez nem lehet igaz" kifejezéssel, amikor Jyotsana a vérvonalát tekintve is bemutatkozik nekem. Pont így, pont most... A kabátujjam élettelenül ficereg a hiányzó kézfejemen, mintha valami ómen lenne vagy tudom is én, micsoda. Mivel elég feltűenően bámulok le ujjaim hűlt helyére, talán a nőstény számára sem túl nagy ördöngősség rájönni, hogy mit látok ennyire "viccesnek" a helyzetben.
- Sosem értettem, mér' Troll. De határozottan szimpatikus, igen...
Nyekergek kicsit még mindig hitetlenkedő, csodálkozó kacarászással, némi szomorú félelemmel, hiszen már többször elgondolkoztam rajta, hogy talán nekem is Trollnak kéne lenni, mert egy igazi kis köcsög vagyok. Meg egybként is, amennyit engem vertek az elmúlt másfél évben, szerintem vérvonalképesség nélkül is marhára belejöttem már a regenerálódásba, az életstílusomhoz minden esetre elég erős mankó volna, ha gyorsan regenerálódhatnék.
Csak bólogatok: arra is, hogy akadnak Trollok a falkában is, meg arra is, hogy megígérte, egy darabig a közelben marad. Értékelem az őszinteséget. Mármint, hogy nem ígér olyat, hogy majd örökre együtt leszünk és minden este kézenfogva pattogunk el a naplementébe, mint valami giccses képeslap életre kelt álomcsaládja.
- Én... nem tudom, mit mondjak. Nem hiszem, hogy tudnék veled vitatkozni, de ez egyszerűen olyan... felfoghatatlan.
Mármint hogy tényleg nem hazudik és őszintén az a célja, hogy segítsen a kicsiknek, és hogy nem koloncot, hanem értéket és lehetőséget lát bennünk, pulyákban. Nagyon hülyén hangzana, ha így, pár száz év távlatból megdicsérném. Szerintem érezheti rajtam, a megszeppentségemben, hogy gyakorlatilag köpni-nyelni nem tudok.
- Majd egyszer... mesélsz róla?
Pislantok fel óvatosan, amikor az egyik kölykéhez hasonlít. Egyelőre nem tudom, hogy ennek örüljek-e vagy sírjak, de... Például az egyik videojátékban volt olyan, hogy az öreg mester a halott fia után nevezte el a főhőst, és évekig úgy tűnt, hogy utálja... És csak jóval később derült ki, hogy végig a fiaként tekintett rá. Na mindegy, megint elkalandoztam. Talán jobb most ilyen helyekre "menekülni", mint kőkeményen szembe nézni ezzel a lehetőséggel és a döntésem súlyával.
- Tudom... De eddig valahogy mindig sikerült. A történtek ellenére valami csoda folytán piszok nagy mázlista vagyok, mert bár mindent elveszítettem szép lassan, de az életem mindig megmaradt. Ne kérdezd, hogy csinálom. Biztos a karma.
Engedek meg magamnak egy kicsit szélesebb mosolyt, mert ha már egyszer indiai, akkor ezt neki biztos nem kell túlmagyarázni. Más ötletem meg őszintén szólva egyáltalán nincs.
- Őőő... - szaladnak össze a szemöldökeim lassan, amikor azt mondja, hogy nem találhatnék magamnak másik Teremtőt - Ezt most nem tudom, hogy pontosan hogy értelmezzem, de lehet, hogy jobb is.
Persze lehet, hogy az életkorára utal, fene se tudja, de azért remélem, hogy nem arra, hogy a jelenlegi farkasommal együtt a maradék önbecsülésemet is elvenné tőlem, és hogy tényleg nem fogadna be utána már senki más. Te jó ég, remélem, hogy nem valami megbélyegzett nőstény, akinek a kölykei a társadalom peremére vannak szorítva... Bár, nem mindegy? Dehogynem az, egyébként sem vagyok most sem celeb, és nem is nagyon terveztem az lenni. De legalább nem hátrált ki az ígéret elől, és összességében nekem most csak ez a fontos.
Hirtelen harapok a szám szélére. tényleg, tényleg nagyon szeretnék gondolkodási időt kérni. De nem tehetem. Hogy nézne már az ki? Basszameg... Fel kell kelnem, ide-oda lépegetek, meglévő kezemmel a tarkómat vakargatom.
Ne haragudj rám, Colin. Vagyis hát tudod mit? Haragudj! Nem érdekel. És te... Tudom, hogy nélküled nem éltem volna túl eddig, de mit köszönhetek neked? Hogy egy kiskutyával sem vagy képes egy helyiségben megmaradni? Hogy majdnem felzabáltad azt a lányt, aki iszonyatosan fontos számomra? Nem akarlak gyűlölni, nem akarok haragudni rád, de... Azt hiszem, hogy nekünk ennyi volt, pajti.
- Elfogadom. Szeretném.
Jelentem ki kiszáradt szájjal ugyan, de a helyzethez képest a lehető legnagyobb nyugalmat próbálva magamra erőltetni. A barna bundás farkasom szűkölve ficereg a bőröm alatt.
- De Ő azt hiszem annyira nem...
Préselem ki a számból, nyomást érzek a tarkómon, a halántékomon, az ínyemben. Azt már megtanultam, hogy az ösztönök ellen egy kölyök emberi elméje igazán nem képes labdába rúgni, és ez az ösztön most a menekülést plántálja belém, pedig én nem akarok menekülni. Mégis, olyan páni félelem fog el már attól, hogy elképzelem Jyotsana farkasának erejét, hogy lever a víz. Nem tudom, miért gondolom valahol az egyre távolodó ép eszemmel, hogy Jyotsana látott már hasonlót, de mégis, szeretném remélni, hogy tudja, mihez kezdjen ezzel a helyzettel. Minden esetre bízom benne, hogy nem kell megvárnunk, amíg tényleg alakot váltok teljesen, mert elég gáz lenne, ha a percekkel ezelőtt emlegetett kergetőzést egy ilyen helyzetben kellene bepótolnunk.
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 25p5tur
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Kedd Nov. 11, 2014 11:44 am

Értem én a poént, és van bennem annyi tapintat, hogy a rövid, tömör jellemzés mellé nem tartok bemutatót, miszerint ha bárki farkasként végigkarmolja a karomat, hány röpke másodperc alatt tűnik el maradéktalanul – részben, mert hosszú utat jártam be ahhoz, hogy ilyen szintre jusson a képességem, másfelől az eddigi statisztikák alapján nem valószínű, hogy a kölyöknek valaha is lehet ennyire gyors…
-Mit mondtak, mennyi idő, amíg rendbe jön? -pillantok a sérült karja felé, gondolom, legalább egy hozzávetőleges dátumot csak megadtak neki, hogy mire számítson. Ha ő is közénk tartozik, már kezdheti a matekozást, hogy mennyivel előbb fog rendbe jönni. Hmm… adjam fel neki házi feladatnak a kiszámítását?
Arra, hogy felfoghatatlannak tűnnek a szavaim, csak halványan elmosolyodok. Nem csodálkozok rajta, nehezen elhihető, magam sem sok olyannal találkoztam, akit hasonló célok fűznek. Manapság már a vérfarkasok is egyre inkább átveszik az emberek közt manapság oly divatos önzőséget, és csak magukkal foglalkoznának ahelyett, hogy a jövőre is gondolnának.
-Persze, ha szeretnéd. -feleltem a kérdésére, majd egyszer, ha már kicsit helyre rázódott az élete – nem hinném, hogy jó ómen lenne, ha épp most kezdenék neki ódákat zengeni a halott kölykömről, pláne, ha már hozzá hasonlítottam.
-Tartsd meg ezt a jó szokásod! -mosolyodok el az okfejtése hallatán - Sőt, mondhatnám, hogy a képességünk fejlődésének is ez az egyik kulcsa. Van az a régi mondás, hogy ami nem öl meg, az erősebbé tesz… Nos, nálunk igazán találó, csak egy dolog van, amit nem szabad elfelejteni – attól, hogy gyorsabban regenerálódsz, még nem vagy halhatatlan. -tetszik vagy sem, ez alól még én sem vagyok kivétel, legalábbis ha úgy nézzük, hogy én is képes vagyok meghalni, még ha eddig úgy néz ki, hogy nem is véglegesen.
-Ne aggódj, nem kell semmi rosszra gondolnod. Idővel majd megtudod. -nyugtattam meg, hisz ha egyből nem is, de előbb-utóbb mindenképp szeretném felfedni magam előtte. Még ha nem is most, hisz elég újdonsággal kell megbarátkoznia egyelőre, amik jelen helyzetben fontosabbak, mint az, hogy ki is vagyok valójában.
Látom a vívódását a kérdésem kapcsán, a töprengését, én azonban csak türelmesen, szótlanul ülök a helyemen továbbra is – ha már hosszas gondolkozási időt nem kapott tőlem, legalább azt a pár percet hagy gondolja át magában nyugodtan, ami rendelkezésére áll. Szerencsére nem is kell sokáig várnom, megszületik a döntés, én pedig egy bólintással nyugtázom a választását.
-Rendben. -felelem, amikor pedig a farkasára terelődik a szó, én is felkelek a helyemről - Azt nem csodálom. Kibírod még egy kicsit? Segítek. -fordulok felé, majd teszek néhány lépést az erdő sűrűje felé, mutatva az irányt.
Nem mondom, hogy olyan sokan lennének itt, de mégiscsak nyilvános közterület, és más sem hiányzik nekem, mint hogy megint bekerüljek a helyi újságba, még ha név nélkül is, csak mert egy erre kóválygó turista épp meglesett átváltozás közben… Egyébként is szebb, illőbb helyszíne egy ilyen eseménynek az erdő védelmező sötétje, mint egy ilyen, böhöm, ormótlan nagy fémvezeték szomszédsága.
A pajzsomat egy kicsit lentebb engedem – nem nagyon, épp csak annyira, hogy az energiáim segítségével egy kis nyugalmat és önfegyelmet kényszerítsek az apró kis bundásra, mielőtt bajt okozna itt nekünk. Mint egy mentális nyakörv-póráz-szájkosár kombináció, hogy abban vezessék a végzetébe, nekem pedig önkéntelenül eszembe jut, amikor pár 100 évvel ezelőtt engem vezettek sokkal rosszabb körülmények között a halálomba… Össze is rázkódok csöppet, hogy elűzzem a rossz emlékeket, és amennyiben a fiú követ, inkább mutatom az utat, hogy merre menjünk.
Túl messzire nem, szerencsére elég jól ismerem a környéket ahhoz, hogy nagyjából 10-15 percnyi séta után az erdő egy olyan elhagyatott részébe érjünk, távol minden túraösvénytől, ahol jó eséllyel senki sem fog zavarni minket.
Az utolsó néhány méteren látok csak neki, hogy miután a hátizsákomat ledobtam a földre, a ruhadarabjaimtól is megszabaduljak, azután pedig csak egy szempillantásnyi időbe telik, s az indiai nő helyett már egy sötét bundás, borostyánszín tekintetű farkas álljon a helyemen.
~ Készen állsz?  ~ pillantok fel rá, s amennyiben a válasz igen, akkor ~ Kérlek, ülj le. ~
Ha esetleg nemet felelne, akkor várok még néhány percet, amíg összeszedni magát, vagy elbúcsúzik az előző farkasától, amit szeretne, de pár perc elteltével így is, úgy is elhangzik a kérésem. Jobb előbb túlesni az ilyesmin, mint órákig elhúzni.
Vissza az elejére Go down
Connor Harris
In Memoriam
Connor Harris

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 28
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 266
◯ Lakhely : Anchorage (#33cc33)
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 C8gl53oy3ktwets8gb5a
Transzalaszkai Csővezeték - Page 2 67856195ac32bd820f2b7d0c6528406642088fee
Re: Transzalaszkai Csővezeték // Kedd Nov. 11, 2014 3:44 pm

Hirtelenjében nem tudom, hogy pontosan mire is céloz, aztán rájövök, hogy teljesen hülye vagyok... Mi másra célozna, mint a kezemre? Szinte látszik is a megvilágosodás szikrája az arcomon, amikor leesik a tantusz.
- Januárt mondtak.
Hogy most pontosan mikor is lesz, azt nem tudom. Az elejln vagy a végén... És az egy dolog, hogy visszanő, de a fene tudja, hogy mikor fogom tudni rendesen használni, mivel a törött lábaim is helyrejöttek ugyan, de azért még elég sokáig éreztem, hogy kellett egy kis idő ahhoz, hogy bejáródjanak, és néha még mindig sajgást érzek a csontjaimban. Mint valami ízületes vén tata.
Azt hiszem, hogy az a bizonyos kölyök egészen más lapra tartozik és bár szeretném tudni, hogy mégis miben lehetünk ennyire hasonlóak, csak bólogatok és elfogadom, hogy még várnom kell a bővebb magyarázatra. Mindig azt hittem, hogy eredeti vagyok, hogy ekkora gyökér nincs még egy a világon, de nagyobb dolgokért is estem már pofára (meg hasra ugyebár), szóval túl fogom tenni magam ezen.
- Ó, hát azzal nagyon is tisztában vagyok, hogy mennyire nem vagyok halhatatlan. - jegyzem meg egészen tudálékosan - De ettől még mindig könnyen vagyok a pofonosztás fájdalmasabbik oldalán.
Egyáltalán nem vagyok miatta szomorú, tényleg. A verekedés sosem állt távol tőlem, plusz, amióta farkas lettem, hát... A zsoldos falkánál is állandóan ez ment. Itt egy törés, ott egy leszakadt fülecske, csak hogy a hasznomra váljon.
- Ha te mondod...
Persze, kíváncsi vagyok, hogy ne lennék az... Bár ha kicsit pesszimistábban állok a dologhoz, akkor gyakorlatilag mindegy is, hiszen egyáltalán nem szeretnék még egy Teremtőt. Az meg végül is hót mindegy, hogy azért, mert nem is lehetne vagy azért, mert beleunok abba, hogy mindenki focilabdája legyek. Komolyan, mint valami prosti, akit mindenki használ, csak éppen fizetni felejtenek el neki. Azért ettől a gondolattól vigyorognom kell, de lehajtom a fejem, hogy annyira azért ne legyen feltűnő, mert furcsa lenne előadni ezt a gondolatot. A végén még sikerül megsértenem azzal, hogy stricinek titulálom akaratlanul is.

A kérdésére csak indokolatlanul heves és hosszan tartó, bólogató fejbillentéssorozattal reagálok. Félek, hogyha kinyitnám a számat, elhánynám magam, és egyáltalán nem tetszik a helyzet. Ahogy felkel, én is felpattanok, szintén indokolatlan tempóban, letámaszkodom az asztalra, és próbálom követni arra, amerre vezet. Most, ebben a néhány segítség nélküli pillanatban ez az egész beszélgetés a világ legrosszabb ötletének tűnik, ostobaságnak és borzasztó nagy hibának. Kicsit úgy érzem magam, mint amikor elhatároztam, hogy öngyilkosságot színlelek. Amikor a kezembe vettem a kést, akkor jó ötletnek tűnt, egy fájdalmas, veszélyes, de mindenképpen jövedelmező választásnak ahhoz, hogy jobb jövőm legyen. Amikor azonban a fájdalom áthatolt a sokkon és megláttam a véremet, és azt, hogy mennyire durván ömlik a csuklómból, mindent megbántam. Vissza akartam csinálni, mert megijedtem a következményektől. Most pontosan így érzem magamat, az életösztön, a biztonság elhagyásának veszélyérzetétől terhesen. Zizegő barnaságom plántálja belém az élni akarást, és ott keres rajtam fogást, ahol épp nem szégyenli. De voltaképpen... Jól jártam. Jobban, mintha még mindig az intézetben kéne lennem, tudom.
A nőstény energiáinak semmibe sem kerül maradásra kényszeríteni Colin farkasát, nem fog kitörni, ha ő nem engedi. De szinte hallom a fejemben azt a dacos, pánikkal átitatott szűkölést, ami most jobban fáj, mint Sheila leckéje.
Fogalmam sincs, mennyi ideje baktatunk, a legrövidebb út is egyszerre tűnik most borzasztóan hosszúnak, mégis egy pillanatnyi, kimerevített képnek. Ahogy a léptek lassulnak, a szívverésem csak felgyorsul, de a mindennél jobban vágyott szabadulás már nem jön el soha. Jyotsana hatalmában megkötözve többet nem látom már az ezüst szemű, barna négylábút.
Hogy magamat vagy a testetlen farkasomat próbálom-e gőzerővel győzködni arról, hogy így lesz a legjobb, azt nem tudom. Nem figyelem árgus szemekkel a nő vetkőzését és átalakulását. Nem szemérmességből, hiszen melyik kamasz ne lenne oda meg vissza attól, hogy egy nő meztelen a jelenlétükben... A szemeim összeszorítása az eltökéltség utolsó megjelenési formája csupán.
Nem válaszolok a fejemben megszólaló hangra, nem is hiszem, hogy képes lennék rá, csak szótlanul törökülésbe vágom magam, sőt, inkább zuhanok, mert a lábaim nem igazán akarnak tartani. Én nem akarom, hogy félreértsen, nem akarom, hogy azt gondolja, hogy meggondoltam magam. Meg akarok szabadulni Colintól és minden terhétől, amit rám rakott. Tiszta lapot akarok, mert úgy érzem, hogy baromira megérdemlem.
Végül felnyitom a szemhéjaimat, és most először megcsodálom leendő anyám bundás valóját. Cseppet sem ébreszt bennem félelmet, nem érzem tőle fenyegetve magam. Az energiái közt fuldokló barna kölyök azonban annál inkább.
Az a szerencsém, hogy tudom, hogy megy ez. Hogy mivel jár ez a folyamat. Egy kis beleakadással ugyan, de ültömben kibújok a kabátomból. Nem tudom, hogy pontosan hova szeretne harapni, hogy elég lesz-e a meztelen karom vagy másként képzelte el, de ennyivel azért igyekszem hozzájárulni a közös munkához. Közös... Micsoda távolinak tűnő most ez a kifejezés.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Transzalaszkai Csővezeték //

Vissza az elejére Go down
 

Transzalaszkai Csővezeték

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Városhatárokon kívül :: Erdős terület-