KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Rebecca Morgan Hétf. Szept. 16, 2024 11:01 am
írta  Catherine Benedict Vas. Szept. 15, 2024 7:44 pm
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 15, 2024 3:58 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Szept. 14, 2024 11:58 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Bruno Manzano Kedd Aug. 27, 2024 4:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Hétf. Aug. 26, 2024 8:56 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
Bruno Manzano
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Bianca Giles
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Alignak
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
Kyle Prescott
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 
William Douglas
Harmadik Tárna - Page 3 I_vote_lcapHarmadik Tárna - Page 3 I_voting_barHarmadik Tárna - Page 3 I_vote_rcap 

Megosztás

Harmadik Tárna - Page 3 Empty
 

 Harmadik Tárna

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Harmadik Tárna // Hétf. Dec. 12, 2011 4:12 pm

First topic message reminder :

Civilek nem léphetnek be, élet- és omlásveszélyes terület.

Az omlásveszély a "KEEP OUT" táblával az embereket és az illetéktelenek hivatott távol tartani. Aki a figyelmeztetés ellenére is nyakába veszi ennek a tárnának a járatait, az onnantól életveszéllyel számolhat: a farkasok ezt a járatot használják a leggyakrabban, sűrűn ellenőrzött és az első mérföld után már gondosan karban tartott járatok kanyarognak.
Több zsákutca is akad félrevezetésnek, megtévesztésnek, a leggyorsabban még mindig a régóta itt élő farkasok tájékozódnak benne.
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_okqi9iS9SS1vr3ap5o2_r1_1280
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
Harmadik Tárna - Page 3 Empty
SzerzőÜzenet
Horatio Haskell
Amarok
Horatio Haskell

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 422
◯ HSZ : 351
◯ IC REAG : 286
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : ezüst gyűrűk, karkötők, nyaklánc
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_nvuue7EB111s95j2so1_250
Re: Harmadik Tárna // Vas. Okt. 11, 2015 10:21 pm

Titkon - vagy nem is annyira titkon - megcsodálom, így félig-meddig felöltözve és vizes fürtökkel. Na jó, az jobban fedi az igazságot, hogy gyönyörködöm benne kicsit, amíg arról magyaráz, hogy későn vette észre az smst. Hát annyi baj legyen, azt hiszem ma ez fogja a legkisebb gondot jelenteni.
- Oké, semmi gond. - elengedem, ahogy kibújik az ölelésemből és ahogy beljebb megy a házba, úgy követem én is. A fürdő ajtófélfájának támaszkodok lazán, amíg befejezi a készülődést.
- Ide, nem messze, falkaterületre. - majd később, amikor már nem hajával lesz elfoglalva elmesélem, hogy miért is a bányába visz az utunk. Ráérek még ezt kifejteni neki, azt hiszem.
- Akkor jó mozgalmas napod volt. - jegyzem meg, ahogy a végére ér a beszámolónak. Aztán én mondom el mi újság felém, nagyjából.
- Ott. Tűzszerészként. - nem mintha bármelyik pillanatban bárki is bombát akarna robbantani a városban, de egyfelől a munkánk nem csupán erre és a helyzetre és esetre szorítkozik, másfelől pedig, mielőtt elmentem volna, valami mást akartam csinálni, mint addig. Az alap katonai kiképzést és a speciális képzést megcsináltam, de mielőtt még munkába állhattam volna, a falka feladat közbejött. Most pedig próbálom onnan folytatni, ahol abbahagytam. Legalábbis meló szempontjából.
- Akkor itt az ideje, hogy te is lásd. - bólintok a bányával kapcsolatban.
- Szóval vadász is vagy? - oké, ez új. Annak idején nem volt divat a fiatal feleségek körében, hogy puskával vadászni járjanak - gondolom, hogy így érti és nem a farkas alakjában való vadászatot -, szóval nem tudtam, hogy ebben is jártas lett és még szereti is.
Én a kényelmes ruhákra szavazok, ha már arról érdeklődik, hogy mit is vegyen fel. A magam részéről farmert, pólót és egy kockás inget viselek, na meg kabátot és bakancsot.
Az út alatt egyáltalán nem bánom, hogy fütyörészik, szeretem hallgatni, meg csakúgy mellette, vele lenni. Bár a dallamot nem ismerem, de hát ebben talán nincs semmi nagyon meglepő, nem vagyok a zene megszállottja.
A kérdését hallva bólintok egyet röviden és valamelyest lejjebb engedem a pajzsom, csakhogy egész biztos legyek abban, csak magunk vagyunk már.
- Részben igen. - adok hangot is a válaszomnak.
Azt egyelőre eleresztem a fülem mellett, hogy baj nincs-e, mert nem tudom megítélni, hogy miként fogadja majd, amit mondani akarok neki. Ráadásként a szégyen is olyan szinten kezd el munkálkodni bennem a bűntudattal karon öltve, hogy attól tartok, menten elsüllyedek itt helyben.
Mindenesetre, mielőtt - feltételezhetően - megbántanám, úgy döntök, hogy valami kevésbé lehengerlővel kezdek. Bár nekem, ami azt illeti, ez is az (volt).
- Szeretlek Aimée. - bököm ki halkan, szinte csak az orrom alatt mormolva, szándékosan nem nagy feneket kerekítve a dolognak. Legfőképpen azért, mert így van, de hazudnék, ha nem volna benne némi bocsánatkérő hanglejtés is, egy egészen hangyányi. Főleg azok után, amit műveltem az elmúlt héten.
Mély levegőt veszek és úgy döntök, belekezdek, aztán majd lesz valami, valahogyan.
- Úgy nagyjából egy hete felbukkant egy kamasz srác az életemben. Azt állítja, hogy a fiam. - megállok és Aimée felé fordítom a tekintetem.
- És úgy tűnik, hogy tényleg az. - számomra ez még mindig mellbevágó hír és nem azért, mert ne akarnám vagy ne örülnék neki. A sokkon túl örülök is, persze, mindig szerettem a gyerekeimet, nem véletlenül őket haraptam be később. Az egyetlen olyan időszak, amikor nem akartam, hogy legyen akkor volt, mikor Aiméet elvettem. Pontosan azért, mert egyik gyermekemet sem kívánom túl élni és annyi kölyök több lett volna, mint amivel elbírok, legalábbis így hiszem.
- És történt még valami... - húzom el a számat, de egyelőre elhallgatok. Egyszerre csak egy dolog.
Vissza az elejére Go down
Odile Lacroix
Renegát
Odile Lacroix

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 300
◯ HSZ : 388
◯ IC REAG : 432
◯ Lakhely : valahol a közel-keleten...
Harmadik Tárna - Page 3 Mb05ue
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_njip8uakFa1rob81ao8_r1_250
Re: Harmadik Tárna // Vas. Okt. 11, 2015 11:14 pm

Nos, ha már nem lett belőle baj, hogy későn érzékeltem az üzenetét, és nem is vagyunk időhöz kötve - no meg nem is megyünk messzire - én sem kapkodom annyira a készülődéssel, szép ráérősre veszem a tempót, miközben beszélgetünk.
- Most mondjam, hogy egy lovarda körül minden nap ilyen mozgalmas? - de nem feltétlenül csak a lovak miatt, annak idején mi is tartottunk állatokat a ház körül, azokkal mindig ennyi "gond" van. Talán neki sem kell részletezni...
- Nem is tudtam, hogy tűzszerész végzettséged is van. -fordultam felé egy pillanatra a nagy készülődés közepette, hiába, a ki-mivel-foglalkozik téma legutóbb kimaradt... akárcsak 150 évvel ezelőtt, de az meg már úgy is se feltétlen fedné le a valóságot.
- Lehet, hogy hülye kérdés, de... hogyhogy nem a tűzoltóságnál helyezkedtél el? -kérdeztem vissza, hisz szerintem az is logikus lenne, még akkor is, ha a chicagóiak között nem egy tűzoltóval is büszkélkedhetünk. De mielőtt Benoît lelépett volna a városból falkaügyek végett, tudtommal az őslakosok között nem volt egy sem. Vagy volt, csak az is kikopott azóta? Tudja a halál...
Azt már csak egy bólintással konstatálom, hogy ideje látnom a bányát, én is így gondolom, szóval ezen aztán végképp nem fogunk összeveszni, bár ha tudnám, hogy miért visz oda, lehet, nem lelkesednék ennyire a kirándulás tényétől.
- Igen, már jó ideje. -húzom ki magam büszkén a kérdésére. Lehet, hogy annyira nem volt régebben sem megszokott, hogy nő űzze ezt a foglalkozást, de én kimondottan szerettem. Sőt, ha tudná, hogy még emberként kezdtem el tanulni... Ezt viszont nem szándékozom az orrára kötni, tekintve, hogy Benjaminnak köszönhető, ő meg nem igazán lopta be magát a férjem szívébe, érthető okokból. Jobb a békesség, magunkat ismerve előbb vagy utóbb úgy is robban majd az a bizonyos bomba...
Megérkezünk, én pedig nem hazudtolom meg magam, már kérdezek is... de minek! Hisz amikor beigazolódik a sejtésem, nem is tudom, hogy hogyan kéne reagálnom igazából. Örüljek, mert igazam volt? Vagy ne, mert valami gáz van...
A "Szeretlek" azt hiszem, tipikusan olyan szó, amit mindenki imád hallani és instant kellemes érzéssel tölti el az ember, legalábbis ha olyantól hallja, akit szeret. De a mostani körülményeket tekintve, bennem ez az elhaló kis motyogás most inkább csak a bizonytalanságot és a türelmetlenséget növelte.
- Miért érzem úgy, mint ha ez inkább egy megelőlegezett bocsánatkérés lenne...? - kérdeztem óvatosan. Vagy időhúzás. Vagy puhítás, mert biztos, hogy valami olyan fog jönni utána, am sokkal kevésbé fog tetszeni?
- Hogy... hogy mid? A fiad... ? - kérdezek vissza megszeppenve, ám mielőtt még közbevághatnék, hogy az, hogy ki mit állít, egy dolog... de mennyi a valóságtartalma? Megelőz, én pedig teljességgel lefagyok. Megtorpanok, hacsak ő nem szorítja eléggé a kezem, akkor az ujjaim is kicsusszannak a tenyeréből, hogy magam előtt fonjam össze őket, dacos, védekező magatartással.
- Na mi? Magadhoz veszed és együtt éltek? Vagy beharapod? -kérdezem vissza talán csöppet indulatosabb éllel, mint az illő lenne, de nem tehetek róla, ami a szívemen, az a számon.
Amiatt egy percig sem hibáztatom, mert a több évtizednyi-évszázadnyi együtt töltött házasságunk alatt esetleg hűtlen volt, mert könyörgöm... én sem éltem remete életet különösebben, és amúgy is, ha nem akkor történt amikor én is a közelében, az életében voltam, mit problémázzak rajta? De egy dolog jóindulatóan szemet hunyni az ilyesmi felett, vagy abban a "naiv" feltételezésben élni, hogy a férjem hűsége biztos a sírig kitart, mint hogy a szemem elé kerüljön a hűtlenségének a két lábon járó bizonyítéka... Ráadásul pár évvel ez előttről! Az eszem megáll... Pláne, ha mindazok után, amit múltkor beszéltünk, tényleg farkast csinál belőle.
Vissza az elejére Go down
Horatio Haskell
Amarok
Horatio Haskell

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 422
◯ HSZ : 351
◯ IC REAG : 286
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : ezüst gyűrűk, karkötők, nyaklánc
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_nvuue7EB111s95j2so1_250
Re: Harmadik Tárna // Hétf. Okt. 12, 2015 12:03 am

- Igen, sejtem. - volt idő, amikor számomra is mindennapos volt az állattartás, igaz nem mostanában, de ettől még pontosan tudom, hogy milyen sok munka is van velük.
- Ha akarod, ránézhetek Carte sérülésére. Állatorvos is vagyok. Egy időben praktizáltam, de aztán munkát váltottam. - tulajdonképpen annyi féle munkám volt már, hogy számon tartani sem könnyű. Az oka igen egyszerű, több, mint száz éve élek itt, egy idő után igen nehezen tudtam volna a munkatársaknak beadni, hogy miért nem telik felettem az idő úgy, mint rajtuk. Ráadásul, volt, amibe bele is untam, kellett a változás.
- Van, az a legújabb. - bólintok egyet, bár annak is már öt éve, hogy megszereztem. Mindegy, igazából nem olyan fontos ez most.
- Nem hülye kérdés. - mosolyodok el halványan mielőtt még érdemben választ adnék a kérdésére.
- Mert a haditengerészet, a tengerészgyalogság a légierő és a katonaság berkein belül van a képzés. A Fort Wainwright volt elérhető közelben úgy, hogy ne hagyjam el a falkát csak emiatt, ott lettem tűzszerész és amikor visszatértem, kérvényeztem Victornál a felvételem. - foglalom össze röviden, hogy miért is őket választottam. Ráadásul falkakézben van a bázis, és szívesen vagyok falkatagok között, akkor is, ha nyilván a bázison sem mindenki az.
- És te mit csináltál a vadászaton és a lovarda irányításán kívül? - kellemetlen vagy sem, de fogalmam sincs, hogy mivel is foglalkozott azokban az években, amikor külön voltunk.

Azt hiszem azért hangzik megelőlegezett bocsánatkérésnek, hogy szeretem, mert az is. Ezt azonban nem mondhatom neki, így csendben maradok a válasz helyett és inkább azt vezetem fel neki, hogy felbukkant Bastien. Ami úgy tűnik őt is épp eléggé sokkolja. És akkor még ez volt a kevésbé vészes vallomásom.
Ahogy megáll, én is így teszek, a kezét kihúzza az enyémből és míg ő karba fonja őket maga előtt, addig én jobb híján zsebre vágom a magaméit vele szemben.
- Igen. - erősítem meg azt, amit az imént mondtam el, a srác tényleg a fiam. Érzem az indulatot, ami benne munkálkodik és kihallom a hangjából is. Nyelek egyet, mert a fején találta a szöget, tényleg azt szeretném, amiket felsorolt.
- Fogalmam sem volt arról, hogy létezik. Az anyja tizennyolc éve se szó, se beszéd, egyszer csak lelépett és soha nem keresett meg később. Ma már nem is él. - gondolom ebben Bastien csak nem hazudna, nem volna értelme. Fogalmam sincs Liliann miért döntött úgy, hogy nem avat be abba, a gyermekemet várja, de tény, hogy nem tette meg. Nem csak szórakozás volt vagy egyéjszakás kaland, számított nekem és azt hiszem, vagyis azt hittem, hogy én is neki. Hát úgy tűnik, hogy tévedtem. Nem is kicsit.
- Be fogom harapni. - nem terveztem újabb kölyköt, igazság szerint egyáltalán nem. De azt sem terveztem, hogy a tizenhét éves fiam egyszer csak megjelenik azzal, hogy az apja vagyok. Még csak nem is sejtettem egy héttel ezelőttig, hogy a világon van. Azóta pedig többször is megfordult velem a világ.
Csendben maradok egy darabig, Aiméet figyelve közben. Előhúzom a kezeimet a zsebeimből és felé nyújtom őket, azt jelezve, hogy szeretném, ha elfogadná és megfogná őket. Ha így tesz, akkor magamhoz húzom és szorosan az ölelésembe vonom, ha nem, akkor csak magam mellé eresztem mindkettőt és maradok a helyemen. Mindig is ingoványos talajon jártunk mi ketten, bármelyik pillanatban robbanhatott az a bizonyos bomba és attól tartok megint egy ilyenen ülünk épp. És most az sem segít, hogy elméletben képes vagyok egy robbanószerkezetet leállítani mielőtt még beütne a krach.
- Dühös vagy? - fogalmam sincs, hogy miként is áll a dologhoz, de annyi biztos, hogy már ez sem ment könnyedén. Közben pedig egyre szorosabbra záródnak a lelkemet szorító pántok. Szégyellem magam, amiért a szívem kettészakadna és azért is, amiért nem voltam képes a múltat lezárni és békében eltemetni. Bűntudatom van, amiért belerángatom valamibe, amit egyáltalán nem érdemel meg.
Vissza az elejére Go down
Odile Lacroix
Renegát
Odile Lacroix

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 300
◯ HSZ : 388
◯ IC REAG : 432
◯ Lakhely : valahol a közel-keleten...
Harmadik Tárna - Page 3 Mb05ue
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_njip8uakFa1rob81ao8_r1_250
Re: Harmadik Tárna // Kedd Okt. 13, 2015 10:16 am

- Ez komoly? -kérdezek vissza meglepetten amikor kiderül, hogy állatorvos is akad a családban - Hát ez tök jó! Akkor ha visszaértünk, megmutatom. Persze csak ha belefér az idődbe. Annyira nem vészes. -az volt, még napokkal, hetekkel ezelőtt, mostanra már egész szépen meggyógyult, de az sosem árt, ha gyakrabban látja orvos.
Csak egy bólintással nyugtázom a Fort Wainwrightos magyarázatát, így már egyből érthetőbb a dolog - és jó tudni, hogy ilyen jellegű katonai kiképzést is kapott a szentem. És ne felejtsem el, hogy ne akarjak kiállni ellene, mert valószínűleg röhögve nyomna le, mint a bélyeget...
- Ezt-azt, mikor mit. Elég sok mindent, voltam még kereskedő, utcai zenész, tolmács, régész... -sorolok egy párat a teljesség igénye nélkül, hisz volt több is, mikor épp mihez volt szükségem, vagy mire volt igény, kereslet.


Nos, túl messzire nem jutottunk a tárnában, lévén amikor meghallom a nagy hírt, és egyből földbe gyökerezik a lábam a döbbenettől. A magyarázatára csak felvonom a tekintetem, nem túl biztató - sem az, hogy eddig nem tudott a létezéséről, se az, hogy már nem él a gyerek anyja, bár azt jó tudni, hogy nem én voltam az egyetlen, aki csak se szó se beszéd faképnél hagyta. Valamivel kisebb a lelkiismeret-furdalásom miatta, bár azt hiszem, jelen helyzetben az enyém röhögve elbújhat az övé mögött.
- Aha. -felelem diplomatikusan, csak hogy ne csak álljak itt némán, ám amikor hangot ad neki, hogy beigazolódik a sejtésem, képtelen vagyok megállni, hogy ne vágjak vissza egy szemforgatással, mielőtt ismét rajta állapodna meg a tekintetem.
- Lottóznom kéne, komolyan... -motyogom magam elé, de aztán csak állok és várok, hogy mondjon valamit, vagy beszámoljon az egyéb terveiről, hadd ne én húzzam már ki belőle mondatonként. Nem mint ha nem szeretnék játszani, de most a hátam közepére sem kívánom ezt a fajtát...
A felém nyújtott kézre csak felszökik a szemöldököm, de meg se moccanok, a kezeim maradnak a mellkasom előtt összekulcsolva, köszönik szépen, nem kérnek sem puhítgatást, sem vigasztalást. Most nem. Ilyen helyzetben, ilyen körülmények között, ilyen hírek után nem.
- Hogy ééén? Dühös? Épp örömtáncot készülök lejteni, csak Isten lássa lelkemet, elfelejtettem a kezdő lépéssort... Szerinted?! -vágok vissza, hülye kérdés esetében ő se számítson különb válaszra. Még komolyan kérdezi?! Még hátrébb is lépek, de csak azért, hogy nekidőlhessek a tárna kőfalának - most valahogy kellemes biztonságérzettel tölt el a kő hűvöse, legalább a hátam legyen fedezve, ha már szemből ilyen támadásnak vagyok kitéve, pont a férjem által.
- Csak egyet árulj el... Azért harapod be, mert Arthur és Mary után még egy kölyök kell a boldogságodhoz, nem akarod, hogy akár egy is kimaradjon a sorból, vagy mert félsz attól, hogy esetleg te élnéd túl őt? -vonom fel a szemöldököm, kemény szavak, de vele ellentétben én sosem voltam szülő, szóval annyira nem tudom átérezni, hogy mi munkálkodhatott benne akkor, amikor az összes gyerekét beharapta.
Vissza az elejére Go down
Horatio Haskell
Amarok
Horatio Haskell

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 422
◯ HSZ : 351
◯ IC REAG : 286
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : ezüst gyűrűk, karkötők, nyaklánc
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_nvuue7EB111s95j2so1_250
Re: Harmadik Tárna // Kedd Okt. 13, 2015 3:06 pm

Biztosítom arról, hogy szívesen ránézek a lovára, elvégre ezért is ajánlottam fel. Azt érdeklődéssel hallgatom, hogy mivel foglalkozott korábban, nálam is hasonlóan szép hosszú ez a lista.
És én bolond még azt hittem, hogy ez lesz a kevésbé vészes téma, ami ma felmerül kettőnk között. A tény, hogy van még egy fiam - akinek lemaradtam élete első tizenhét évéről -, úgy tűnik az első ütköző pont közöttünk a nagy viszontlátás öröme óta. Miért is gondoltam, hogy ezúttal könnyebb lesz majd?! Elvégre neki és nekem nagyon rövid és nagyon viharos volt a kapcsolatunk, nem számít hány évtized vagy évszázad telt el azóta.
Ahogy a barlang falának támaszkodik, én is így teszek és zsebre vágom mindkét kezem. A lottózásra tett megjegyzését eleresztem a fülem mellett. Rosszul esik, hogy így áll az egészhez, nem tudtam arról, hogy Bastien létezik, számomra is derült égből villámcsapás volt, tulajdonképpen még most is emésztgetem a dolgot.
Cinizmusa pedig csak még inkább rátesz erre az egészre egy lapáttal - nem mintha nem volna épp eléggé nagy az a bizonyos kupac így is -, és keserű érzéssel csengnek vissza füleimben a szavai, miszerint számíthatok rá.
Újabb kemény szavak záporát kapom meg, mire megrázom a fejem és ellököm magam a faltól.
- Oké Aimée, mit akarsz mit mondjak erre?! A fiam. Akkor is, ha halvány fogalmam sem volt a létezéséről eddig. Fordítsak inkább hátat neki és küldjem el melegebb éghajlatra? Mégis minek gondolsz te engem? - tisztában vagyok azzal, hogy nem kellene tovább szítanom a tüzet kettőnk között, de dühös vagyok. Dühös vagyok azért, mert nem ért meg, mert nem áll mellettem, mert haragszik. Mert - gondolom - zokon veszi, hogy nem éltem cölibátusban az elmúlt két és fél évszázad alatt. Ő lépett le a házasságunkból és hagyott ott a fenébe...
- De, hogy válaszoljak a kérdésedre, azért teszem meg, mert meg akarom tenni! - most komolyan meg kell magyarázzam miért akar valaki Teremtő lenni? Rendben, hogy a saját kölykét átharapta és nem be, de a végeredmény szempontjából ez teljesen lényegtelen. Nem volt kötelező megtennie tudomásom szerint.
- Egyáltalán miért veszed ezt ennyire zokon? - az indulat elcsitul a hangomban, marad a kíváncsiság. Azt hiszem sejtem a választ, de hallani akarom. Bastien anyja a múlt, a srác pedig nem csecsemő bár, ha az lenne, akkor is előbb történt volna, minthogy újra megtaláltuk egymást Aiméevel, ezért nem nagyon tudom hová tenni, hogy ennyire dühíti a dolog.
Vissza az elejére Go down
Odile Lacroix
Renegát
Odile Lacroix

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 300
◯ HSZ : 388
◯ IC REAG : 432
◯ Lakhely : valahol a közel-keleten...
Harmadik Tárna - Page 3 Mb05ue
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_njip8uakFa1rob81ao8_r1_250
Re: Harmadik Tárna // Szer. Okt. 14, 2015 12:57 pm

Érzem a haragját, már amennyi kiszivárog felém a pajzsán keresztül, de azt hiszem, ez is bőven elegendő - mint ha amúgy nem sütne az egész lényéből, hogy nincs elragadtatva a reakciómtól. Nem önuralom kell hozzá, de végighallgatom, hadd mondja, ha már ő sem vágott a szavamba, én is megállom.
- Egy szóval sem mondtam ilyesmit. -jegyeztem meg morcosan, de aztán ismét csak vártam, hogy alább hagyjon a kifakadása, s csak akkor szólaltam meg újra, amikor nekem szegezte a kérdést. Akkor viszont első reakcióként kínomban felnevettem.
- Hát ezt nem hiszem el... -löktem el magam a faltól, ahogy megcsóváltam a fejem - Ezt még komolyan kérded? Azok után, amennyit veszekedtünk már eddig is ezen az egész gyerek témán?! -kérdezek vissza, mert gondolom, hogy már a könyökén jön ki az egész, és semmi kedve még egyszer végigzongorázni az egészet.
- Tud egyáltalán arról, hogy létezünk? Erről az egész világról? Vérfarkasok, szellemek, őrzők...?! -mutattam rá, majd magamra - Vagy ha igen, legalább megkérdezted róla, hogy akarja-e ezt az egészet a nyakába kapni? Azt mondtad, hogy azért nem akartál annak idején vérfarkassá változtatni, mert szerettél volna megkímélni ettől az egésztől... Őt nem? -jönnek az újabb kérdéseim, ha már annyira kíváncsi rá, miért veszem ennyire zokon ezt az egészet. Az egyiket távol tartja mindettől, mert szereti, a másikat meg egyenesen belerángatja, mert... szereti?
- Egyébként nem értem, milyen reakciót vártál tőlem... Melyik nő repesne az örömtől, ha a férje egyszer csak beközli, hogy amúgy van egy zabigyereke? -azok után, hogy abból a szerencsétlen házasságból meg egy se, mert... régen az egyik fél miatt nem lett semmi belőle, most meg a másik miatt lehetetlen küldetés,  szóval erről ennyit - Már nem azért, de óvszerről hallottál már egyébként? Vagy csak úgy kíváncsiságból, hány gyereked felbukkanására számítsak még a közeljövőben, hmm? -nem, nem vártam el, hogy cölibátusban éljen, de azt hittem, legalább ennyi esze lesz. Oké, értem én, hogy kicsi az esélye, de hát na... mit is várok, férfi.
- Tudod mit? Csináld. Harapd be. Vedd magadhoz. Neveld fel. Foglalkozz vele. Csinálj, amit akarsz, mert úgy is mindegy, hogy én mit gondolok róla, magadban már úgy is eldöntötted, és kétlem, hogy csak azért meggondolnád magad, mert én nem vagyok elragadtatva a hírtől. -jegyeztem meg szárazon. Gondolom, csak azért mondta el ezt az egészet, mert nagyon is jól tudja, hogy ha titkolta volna és magamtól jövök rá, akkor még inkább kiakadok rajta, két rossz közül meg ez tűnt a kisebbiknek. Hát akkor rajta, áldásom rá, megkapta.
- Ha beharapod, úgy is falkatársak leszünk, szóval sok választásom nincs. Vagy megbékélek idővel, vagy legrosszabb esetben tovább állok, de annyira csak nem lesz szar a helyzet. -vontam vállat, bár múltkor már említettem neki, hogy hosszabb időre tervezek itt. Amúgy is, milyen gyávaság lenne egy kölyök miatt lelépni a falkából. Arról nem is beszélve, hogy ha házastársakként még egyenlő felekként is kezeljük egymást, de a falkabéli hierarchiában jóval fölöttem áll, szóval nem hiszem, hogy lenne beleszólásom abba, hogy dönt.
Vissza az elejére Go down
Horatio Haskell
Amarok
Horatio Haskell

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 422
◯ HSZ : 351
◯ IC REAG : 286
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : ezüst gyűrűk, karkötők, nyaklánc
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_nvuue7EB111s95j2so1_250
Re: Harmadik Tárna // Csüt. Okt. 15, 2015 12:37 pm

Megint a régi téma. Mi és a közös gyerek, pontosabban annak hiánya.
Ma, amikor elmentem hozzá, nem akartam veszekedni, bár tény, hogy tudtam, nem lesz egy gyalog galopp a beszélgetésünk, azt viszont álmomban sem hittem volna, hogy pont a fiam miatt robban közöttünk valami.
- Még mindig itt tartunk? Mert ha gyerekünk születik, az annyival jobb lett volna, úgy nem csak engem hagysz el, hanem őt is. Tényleg fantasztikus lett volna! - haragszom és nem is akarom rejteni előle. Bastien az én fiam, nekem illene emiatt a legjobban kiakadnom, ehhez képes ő csinál miatta patáliát, ráadásul csak részben értem (meg), hogy miért.
- Vagy magaddal vitted volna őt is? - hogy aztán apa nélkül nőjön fel. Egyik jobb ötlet, mint a másik.
- Az Isten szerelmére Aimée! Bastien a fiam, te a feleségem, a kettő egyáltalán nem ugyanaz. Fogalmad sincs milyen egyszerre kölyöknek és házastársnak is lenni. Rohadtul nem egy leányálom! Az pedig, hogy mit akartam vagy nem akartam akkor, nem egyenlő azzal, hogy mi lehetett volna, de ma már rohadtul nem releváns egyik sem, mert esélyt sem adtál arra, hogy kiderülhessen. - ő ment el, elhagyott minden lelkiismeret furdalás nélkül. Idővel talán meggondolom magam és beharapom, mit tudom én, sosem volt lehetőségem erre rájönni, utólag meg már felesleges rajta gondolkozni.
- Például azt, hogy támogatsz és mellém állsz, elvégre házasok vagyunk, ez lenne a dolgunk! Halvány gőzöm nem volt arról hol vagy a nagyvilágban vagy, hogy egyáltalán élsz-e. Hát bocs, hogy nem vonultam szerzetesnek utánad! - viszont nem nősültem újra sem. Sosem állítottam, hogy a legerkölcsösebb életet éltem, de a körülményekhez képest, azért igyekeztem és nincs lelkiismeret furdalásom azért, mert vágytam arra, hogy boldog legyek.
- Hihetetlen vagy... - döbbenet vegyül a harag érzésébe. Övön alulinak érzem, amit mond minden szempontból. Egyfelől, ma sincs száz százalékos hatékonyságú védekezési forma - kivéve a cölibátust -, másfelől ez végképp nem tartozik rá, akármennyire is a feleségem. Tizennyolc éve is az volt, valahol a világ másik felén, Liliann pedig nem csak félresikerült éjszaka örömteli része volt. Fontos volt nekem, nagyon is.
Szavaira farkasom morogni kezd. Eddig csak csendes szemlélője volt az eseményeknek, de most egyértelműen hozza a nőstény tudtára, a legkevésbé sem tetszik neki, hogy úgy viselkedik a másik, mintha engedélyt kért(ünk) volna tőle a beharapásra, főleg úgy, hogy bestiám jóval idősebb és erősebb az övénél, arról nem is beszélve, hogy rangban is felette áll a falka hierarchiában. Bastien az én fiam, de a kölyök a farkasom kölyke lesz, és ő is akarja a beharapást, ami nem tartozik másra.
- Nem kértem az engedélyed. - morgom az orrom alatt a farkasom mordulásával vegyes hangon.
Most rajtam a sor, hogy megforgassam a szemeimet. Ha így vagy úgy, de lenyugszik, akkor mire volt jó ez az egész cirkusz?!
- Remek. - fűzöm hozzá és szusszanok egyet. Úgy tűnik veszekedni is még mindig ugyanolyan jól tudunk.
- Hazaviszlek. - nem kötelező, ha akar, mehet a lábán is, bár akkor az elég nagy séta lesz. Willowra nem itt és nem most akarok rátérni, mert azután, amit most alakítottunk, lehet már nem is lesz rá szükség. Nem tudom megmondani. Na ennyit a nagy újrakezdésről...
Vissza az elejére Go down
Odile Lacroix
Renegát
Odile Lacroix

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 300
◯ HSZ : 388
◯ IC REAG : 432
◯ Lakhely : valahol a közel-keleten...
Harmadik Tárna - Page 3 Mb05ue
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_njip8uakFa1rob81ao8_r1_250
Re: Harmadik Tárna // Kedd Okt. 20, 2015 6:09 pm

- Miből gondolod, hogy akkor is elhagytalak volna? -csattanok fel a szavai hallatán, mert már a feltételezés is sértő. Bár, egy esetben talán nem, és ahogy folytatja a szapulást, és a mi-lett-volna-ha fantáziálgatását, én sem fogom vissza magam. Mondjuk mint ha eddig olyan hú de nagyon visszafogtam volna...
- Maximum akkor, ha nem te vagy az apja. -vágtam a képébe, mert jah, akkor esélyesen akkor esélyesen inkább dobbantottam volna gyerekestől-mindenestől, minthogy az ő szeme elé kerüljek. Ebben az egy esetben. Talán.
- Nem, valóban nincs fogalmam... -morogtam az orrom alá, amikor meg már megint ő az aki felhozza ezt az egész korábbi témát, meg az elhagyást, hát bennem is fentebb ugrik a pumpa.
- Hogy én nem hagytam rá esélyt? Azért vicces úgy dobálózni ilyen szavakkal, hogy amikor esélyt kaptál volna, akkor meg te voltál az, aki nem különb módon, angolosan távoztál. -vetem a szemére, hisz lehet, hogy én voltam az aki először lépett, de 150 évvel ezelőtt épp fordított helyzet volt. Simán újrakezdhettük volna, megpróbálhattuk volna együtt, a korábbi akadályokat magunk mögött hagyva, erre? Sértett büszkeségből, bosszúból, vagy másból, de ő is úgy döntött, hogy inkább önállóan éli tovább az életét.
- Hát basszus! Támogatlak és melletted vagyok, de ilyenben...? Esetleg ne neveljem fel helyetted, vagy valami...? -nevettem fel kínomban, mert ez már tényleg abszurd volt, amikor pedig azzal jön, hogy hihetetlen vagyok, már gurul is a maradék egy szem gyógyszerem, jó messzire és sötétbe ebben az elcseszett bányában.
- Hogy én vagyok hihetetlen? Hát elmész te a jó fenébe... -csattantam fel kiakadva - Most mégis mit vársz tőlem, mit mondjak erre? Az őszintét, vagy amit hallani akarsz? Mert az előbbit már hallhattad. Amúgy meg téged ismerve úgy is rohadtul mindegy, mit mondok, mert teszel rá magasról és mész a saját fejed után. Mint ha pont az én szavam számítana ilyen kérdésekben. -fújtam a végére.
- Nem annak szántam. -közöltem szárazon az engedélyes felszólalására, miközben az én íriszeim is borostyánba fordultak, állva a tekintetét, nyújtva a köztünk beállt csendes, és talán ezzel is tovább mélyítve a kettőnk közt húzódó szakadékot, ha még egyáltalán lehetséges ilyesmi.
- Rendben. A kocsinál megvárlak.-feleltem diplomatikusan miután közölte, hogy hazavisz. Szívem szerint elküldtem volna a búsba, hogy aztán egyedül menjek haza, mert akar a halál kínos csendben autózni mellette pont ezek után, de kár, hogy olyan messze volt ide a lovarda, ennyi gyaloglásra pedig nem vágytam egy ilyen veszekedés után. Másfelől... ha már így elcseszte a napomat, ez a legkevesebb, amit ezek után megtehet értem, így aztán sarkon fordultam, és visszatrappoltam az autóhoz, majd az anyósülésre bevágódva, duzzogva-fújtatva vártam. Nem tudom, tényleg körbe akar-e nézni, vagy csak kifogás volt, hogy olyan helyen közölhesse a fia tényét, ahol biztosan senki nem hall minket és nem zavarhat közben, de tény, hogy sikerült jól beleválasztania. Sürgetni aztán nem fogom, ha akar, nézzen körbe előbb, még így is előbb hazaérek vele, mint ha gyalogolnék.
Vissza az elejére Go down
Horatio Haskell
Amarok
Horatio Haskell

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 422
◯ HSZ : 351
◯ IC REAG : 286
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : ezüst gyűrűk, karkötők, nyaklánc
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_nvuue7EB111s95j2so1_250
Re: Harmadik Tárna // Kedd Okt. 20, 2015 7:07 pm

- Mégis miből kellene azt gondolnom, hogy nem tetted volna meg?! Milyen alapot adtál rá?! - vágom oda dühösen. Elhagyott, nem egyedül, hanem egy másik férfival és nem vagyok olyan naiv, hogy ne feltételezzem, nem csak egymás jó barátai voltak, pusztán azt nem tudom, hogy már a szökés előtt is vagy csak azután melegedtek össze. Hiába voltam már akkor is farkas, amennyi időt együtt töltöttek, a hím szaga folyton körbelengte őt. Az egész rohadt hát tőle bűzlött, az Isten verje meg!
- Tessék??! - mordulok, a szavai pedig egyenesen a földbe döngölnek. Végtelen keserűség önt el, alattomosan kúszva végig a testemen. A fiam miatt veszekszik velem, amikor a szavai... amire utal...
- Így volt, mi?!! - csendesen és némi undorral a hangomban koppannak közöttünk a cseppet sem kérdésként elhangzó szavak. Nemet mondtam akkoriban a gyerekre, ő viszont akart. Hát most abszolút úgy értelmezem, hogy el is érte a dolgot, pusztán az apajelöltet cserélte le hozzá. Hogy nem vettem észre?! Én ostoba-ostoba, felszarvazott hülye barom...
- Volt előttem példa, hogyan kell csinálni. - vágok vissza, szinte csak a fogaim között szűrve a szavakat. Tény, hogy elhagytam én is, bár nem én őt először. Nem tudtam benyelni amit velem tett annyi évvel később sem, jobbnak láttam hát eltűnni és igen... volt bennem némi bosszúvágy is.
- Jaaa, hogy csak abban támogatsz, ami kényelmes vagy ami neked tetszik?! Hát ez remek! - csattanok fel ismételten. Szó nem volt arról, hogy kivételek is volnának, marha jópofa ez így, mondhatom.
- Kösz nem, megoldom magam, nem egyszer csináltam már végig egyedül. - jegyzem meg halkan és durván. Egyik gyerekem vagy kölyköm felnevelésénél sem volt segítségem, nem most terveztem kérni. Tőle sem. Mégis minek néz?!
Arra nem reagálok semmit, hogy elmehetek a fenébe, mert csak utána vagyok hajlandó. Ha már úgyis másban is előttem járt, akkor nosza, nehogy ebben előzzem meg. Elmondta mit gondol, én is, azt hiszem nincs mit ezen tovább ragoznunk.
- Jó. - mordulok ismét, amikor a kocsihoz indul el. Nem megyek utána rögtön, elvégre tényleg azért (is) jöttem, hogy körbe nézzek, ha már átvettem az egész helyet. Nem tart sokáig a dolog, fél óra talán, ennyi idő viszont - ha nem is a tárnák mély feltárásához, de - mindenképpen kell, hogy lehiggadjak. Nem igazán úgy sikerült ez a beszélgetés, mint terveztem és nagyobb gondot el sem mondtam. Bár fogalmam sincs, hogy ezek után egyáltalán elő akarok-e hozakodni vele.
Mikor visszamegyek az autóhoz, szó nélkül vágódom be Aimée mellé és indítom el a motort. A korábbi dühömből mostanra csillapodott valamelyest és a feszültség is megvan még, no meg a fájdalom, amit viszont elrejtek magamban jó mélyre. Még most sem tértem napirendre afölött, amit arról mondott, hogy akkor lépett volna le, ha nem én vagyok a gyereke apja. És mint tudjuk, végül lelépett. Ez pedig egyre csak kattog az agyamban, amíg csendben ülve autózunk vissza a Lak felé.
- Willow közölte, hogy még mindig szeret, én meg mindkettőtöket. Ő nem akarja újrakezdeni velem, én nem akarom újrakezdeni vele. Történet vége. - se felvezetés, se finom megközelítés. Csak így az arcába tolom az egészet. Dühös vagyok és ordítani tudnék jelen pillanatban, ezért nincs több erőm ahhoz, hogy finomkodjak. Nyers vagyok és durva és bunkó. De kimondtam, bár azt nem tudom mennyire érte meg... azt hiszem semennyire...
Vissza az elejére Go down
Odile Lacroix
Renegát
Odile Lacroix

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 300
◯ HSZ : 388
◯ IC REAG : 432
◯ Lakhely : valahol a közel-keleten...
Harmadik Tárna - Page 3 Mb05ue
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_njip8uakFa1rob81ao8_r1_250
Re: Harmadik Tárna // Kedd Okt. 20, 2015 8:01 pm

A szavait hallva akaratlanul is ökölbe szorulnak a kezeim, ahogy a tekintetem a tárna teteje felé emelem, mert... ez annyira nem fair. Tudom, hogy az ő szemszögéből annak tűnik, aminek, és nem is hibáztatom érte, de ha tudná, hogy mennyire nem úgy történtek a dolgok, ahogy ő azt feltételezi. Hogy megpróbálom-e megvédeni a becsületemet? Esélytelen... nyugodt körülmények között talán még hinne is nekem, de kétlem, hogy most akár szemernyit is elhinne belőle...
- Hogy mi?! -kérdezek vissza némi értetlenséggel, amikor visszakérdez, majd amikor leesik, hogy milyen félreérthetőek voltak a szavaim, legszívesebben a tenyerembe temetném az arcomat.
- NEM! -bukik ki belőlem az igazság, és az energiáimból is érezheti, hogy az igazat mondom, de amilyen csökönyös, makacs fejű skót tud lenni, nem hiszem, hogy foglalkozik jelen helyzetben ilyesmivel.
- Mondhatom, te is mindig a legjobbakból tanulsz... -felelek hűvösen a sértésére, amikor pedig a támogatással jön nekem, csak egy "aaaaargh"-t kap tőlem reakcióként. Az idegeimre megy! És még mindig azt hiszi, hogy azért hagytam el, mert megcsaltam? Akkor szemellezősebb, mint hittem, és az évek múlásával is csak egyre rosszabb lett a helyzet.
- Sok sikert hozzá. -teszek pontot a téma végére. Nem is értem, hogy mit várt különösebben, ha ellenzem, az se jó, ha rábólintok, az se, ha közlöm, hogy csinálja egyedül, megsértődik, ha rákérdezek, hogy az én segítségemre tart-e igényt, akkor meg még inkább. Én ezt nem vagyok hajlandó tovább játszani, így miután közli, hogy hazavisz, tudomásul véve vissza is megyek az autóhoz.
Lévén elképzelésem sincs, mennyi ideig akar váratni magára, az első pár percben dühtől és haragtól forrongó energiákkal tartom magam, megemberelve, hisz az hiányzik legkevésbé, hogy pont egy ilyen veszekedés után lásson gyengének, érzelgős kislánynak, mint ha már ennyi is padlóra küldene... pedig legszívesebben zokogni támadna kedvem attól, hogy azok után, hogyan váltunk el legutóbb, rekordidő alatt meddig süllyedtünk. Van még ettől is lentebb? Biztosan, de egyelőre nem szeretném megtapasztalni.
Távolba révedő tekintettel pásztázom a közeli erdőt, fejemet az ablak hűvösének döntve, és mire észbe kapnék, már egymás után szánkáznak végig a könnycseppek az arcomon. A fene beléjük, hogy pont most...! Sietve letörlöm őket, és csak átkozom magam, hogy pont most nem bírok megálljt parancsolni nekik. Közben pedig csak telnek-múlnak a percek, hogy már azt se tudom, mióta várok a férjemre, ám ahogy megérzem a közeledő energiáit, sietve próbálom eltüntetni a sírás nyomait. Képzelem, mennyi sikerrel, a vörös szemeim túl árulkodóak, így aztán ahogy Benoît is bevágódik mellém a kocsiba, elfordítom a tekintetem, és amíg le nem parkolunk a lovarda előtt, nem is szándékozom felé nézni. Gyerekes, tudom...
Azt hittem, hogy az eddigiek után már nem jöhet más, de tévedtem. Ahogy egyszer csak kibuknak belőle a szavak, bennem az ütő is megáll pár pillanatra, és sutba dobva minden eddigi elhatározásomat. Felhúzom a lábaimat, hogy átkaroljam őket ahogy összekucorodok az ülésen, és hosszú percekig meg se szólalok, csak bámulok magam elé, megtört tekintettel - mert ezzel az utolsó kegyelemdöfésével már magam sem tudom, mit kezdjek... vagy mit reagáljak. És azok a fránya könnyek már megint kikívánkoznak, hogy az isten verje meg őket. Miért nem mentem inkább gyalog? Ott kedvemre bőghettem volna, rénszarvasok közt amúgy sem ciki.
- Múltkor még azt mondtad, hogy már csak barátként szereted. -emlékeztetem a viszontlátásunk pillanatára alig hallható hangon. Nem számon kérően vagy gyanúsítgatóan, csupán egyszerű tényként - És sosem feküdtem le Benjaminnal, ahogy gyermeket sem vártam soha senkitől. Történet vége. -zárom én is rövidre a nagy vallomásokat, kezdjen amit akar vele, magyarázkodni oly felesleges is lenne. Ha elhiszi, halleluja, ha meg nem... Hát, új rekorddal zárunk. Csak érjünk már haza...
Vissza az elejére Go down
Horatio Haskell
Amarok
Horatio Haskell

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 422
◯ HSZ : 351
◯ IC REAG : 286
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : ezüst gyűrűk, karkötők, nyaklánc
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_nvuue7EB111s95j2so1_250
Re: Harmadik Tárna // Kedd Okt. 20, 2015 8:36 pm

Hiába tudja a farkasom, hogy igazat mond a nőstény a gyerek kérdését tekintve, nekem nem olyan könnyű ezt így benyelni. A mai napig nem tudom, hogy pontosan miért hagyott el, hogy miért gondolta jobb megoldásként, ha egyszerűen faképnél hagy, hátra sem nézve. Tudom, hogy sok hibát elkövettem a házasságunkban, de sosem állítottam, hogy szent lennék. Szerettem és a lehetőségekhez mérten - a közös gyereket leszámítva - megadtam neki, amit tudtam. Mégis egy nap arra eszméltem, hogy se szó, se beszéd, de még egy üzenet sem, egyszerűen csak... elhagyott. Azóta pedig, annyiszor, annyiféle magyarázatot próbáltam találni... és azt hiszem, sosem fogom megtudni vagy megérteni, hogy miért tette. Könnyebb hát makacsul ellenállni a szürke érzékeinek és megtagadni az egyértelműt.
Csupán morranok egyet a tiltakozására, de nem felelek rá. Nem csak az ő szavait vonom kétségbe, hanem a saját bundásom érzékeit is.
Kifelé indul a tárnából és amikor már nem hallom lépteinek visszhangzó, ütemes zaját beleöklözök a barlang sziklafalába. Hallom, ahogy elroppan a csont, és a vérem szaga azonnal betölti az orromat, ahogy felhorzsolom a bőrömet. De nem érdekel, nem foglalkozok vele. Begyógyul ez is, mint minden más seb.

Beülök a kocsiba mellé. Ha nem látnám vörös szemeit, akkor is tudnám, hogy az egereket itatta, a jármű légterében ott a semmivel sem összetéveszthető sós könnyek illata. Normál esetben szorosan magamhoz ölelném és megcsókolnám, hogy vigaszt nyújtsak, de most túlságosan is sértett vagyok és könnyebb erre koncentrálnom, mint a bűntudatra, ami most már nem csak a sok szarság miatt mar, amit érzek és tettem, hanem amiatt is, mert tudom, hogy miattam sírt, hogy fájdalmat okoztam neki, pedig ez az utolsó dolog, amit tenni akartam. Vagy még az sem.
Csendben maradok, csak haladunk az úton és közben több minden rág belülről, mint, amit képes lennék most megszámlálni. Felhúzom magam mindenen és kinyitom a számat, de ahogy kiejtem a szavakat, tudom, hogy nem kellett volna. Nem így és nem most.
Érzem a változást energiáiban és látom, ahogy felhúzza a lábait, körbeölelni azokat. Csendben maradok.
Elsírja magát.
Elszégyellem magam.
- Tudom. - jegyzem meg csendesen, indulat nélkül. Őszinte voltam akkor is, őszinte vagyok most is. Nem tudtam, hogy bármit is érzek még Willow iránt, úgy hittem, hogy már régen lezártam vele. És aztán... ha tehetném, kitépném magamból ezt az érzést, mert csak fájdalmat okoz mindenkinek. Aiméenek, Willownak... és nekem.
- Sajnálom. - halkan csendül ez az egyetlen szó, de annyi minden van benne. Sajnálom, hogy megbántottam, hogy fájdalmat okoztam, hogy ide jutottunk, hogy annyi mindenen úgy mentünk át, ahogyan, hogy elhagyott, hogy elhagytam, hogy nem adtam meg, amire annyira vágyott, hogy nem adhattam meg a közös gyermeket.
Hülye vagyok... annyira hülye.
- Annyira sajnálom. - olyan sok mindent mondanék még. Én őt akarom, tényleg akarom, megígérném, hogy nem bántom többé, hogy boldoggá tenném. Kérném, hogy bocsásson meg, hogy engedje, hogy szeressem és ezúttal jobb férje és társa legyek. De aligha hiszem, hogy bármelyikhez is jogom volna.
Felé nyúlnék, letörölném könnyeit, karomba vonnám. De ehelyett, a mozdulatom megáll a levegőben és erőtlenül hullik le sebes kezem.
Vissza az elejére Go down
Odile Lacroix
Renegát
Odile Lacroix

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 300
◯ HSZ : 388
◯ IC REAG : 432
◯ Lakhely : valahol a közel-keleten...
Harmadik Tárna - Page 3 Mb05ue
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_njip8uakFa1rob81ao8_r1_250
Re: Harmadik Tárna // Kedd Okt. 20, 2015 10:12 pm

Je te souhaite d'être heureux
Et tellement d'être aimé
D'en prendre tout ce que tu peux
Et autant que tu m'as donné


Megérkezik. Ráadja a gyújtást, majd lassan betölti a köztünk lévő csendet a motor kellemesen brummogó hangja. Próbálok úgy tenni, mint ha minden a legnagyobb rendben volna, holott én is tudom, milyen hiába való - lerí rólam, hogy nincs, minden rezdülésem az érzéseimről árulkodik aljas mód elárulva, én pedig csak gyűlölöm, hogy ennyire képtelen vagyok valami semleges álarc mögé bújni. De már úgy is mindegy, nem igaz...? A kimondott szavakat nem lehet semmissé tenni.
Ahogy még egy utolsót belém rúg a szavaival, mintha az utolsó védőbástyáimat zúzta volna porrá vele, kegyetlenül, megsemmisítve. A szemeimet is lehunyom néhány pillanatra, mint ha az megállíthatná a könnyeket. Pedig dehogy állítja...! Hallom a szavait, de szinte fel sem fogom a súlyukat, egyszerűen úgy érzem, hogy ennyi. Azt hittem, hogy a bányában elhangzottak után képtelen leszek még többet elviselni, most azonban úgy érzem, mint ha valami különös minden-mindegy állapotba kerültem volna, átesve a ló túloldalára.
Vall, vallok, sajnálja, én is sajnálom, fáj neki, fáj nekem... Nesze neked jóban, rosszban... A szavaira csak erőtlenül bólintok, és már a mellettünk elsuhanó táj sem köti le a figyelmemet, mint eddig. Csak lehunyom a szemem,majd a fejem a térdemre hajtva próbálom kizárni a külvilágot. A motor berregését, az autó tova suhanó hangját, a férjem energiáiban beállt változásokat, a könnyeim sós és a vérének fémes illatát, ami oly alattomosan kúszik az orromba...
Én is sajnálom. Azt, hogy annak idején úgy döntöttem, hogy ott hagyom, esélyt sem adva magunknak a közös életre hosszú távon, azt, hogy olyan türelmetlen voltam vele... hogy annyit veszekedtünk az akaratoskodásaim miatt, hogy mindig csak megnehezítettem a dolgát, holott csak jót akart nekem és próbált megvédeni a maga módján... És hogy talán túl késő, mire sikerült ráébrednem erre az egészre. Hogy hol is hibáztam... és hogy hogyan érzek még mindig iránta.
Hacsak nem kérdez, úgy én sem nyitom szóra a számat, amíg le nem parkolunk a lovarda mellett, csak akkor pillantok fel, mint valami gubójából félve előbújó pillangó, majd ahogy megbizonyosodok róla, hogy jó helyen vagyunk, sietve megtörlöm a szemem, megpróbálva legalább egy fél n elfogadhatóbb emberi külsőt varázsolni magamnak. Inkább nem akarom tudni, mennyire sikerült...
- Köszönöm. És... én is sajnálom. -felelem csendesen, búcsúzásképp, mert annyi mindent akarnék mondani neki, hogy félő, ha belekezdenék, sosem lenne vége. A kevesebb több, és akárcsak esetében, én is képtelen lennék jelen helyzetben kifejezőbben tudomására adni, hogyan is érzek a történtek kapcsán. Nem csupán a mai este, hanem az egész eddigi, együtt töltött rövidke időszak alatt...
Hacsak nem állít meg, úgy csak bezárom az ajtót, majd mint valami élő halott, vánszorgok vissza a faházba, mélyen eltemetve magam az ágyam párnahalmai közé, másra sem vágyva, mint hogy egyedül legyek és végre úgy engedhessek utat az érzéseimnek és könnyeimnek, hogy senkinek nem okozok kellemetlen pillanatokat vele.


// Amennyiben nem jössz utánam, úgy részemről ez lenne a záró. Köszöntem, te életem megrontója, egy élmény volt Harmadik Tárna - Page 3 1839924927 sírós ...és nem hittem volna, hogy itt fogunk kikötni. //
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Harmadik Tárna // Szer. Okt. 21, 2015 8:53 am

Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_no5ce8kCi41uuir2po1_400
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Joana Lynn Palmer
Tark
Joana Lynn Palmer

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 308
◯ HSZ : 304
◯ IC REAG : 246
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak
◯ Feltűnést kelthet : A két karját és mellkasát borító tetoválások
Harmadik Tárna - Page 3 6edceb
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_o3n2ns48RQ1qgannno2_250
Re: Harmadik Tárna // Pént. Okt. 23, 2015 6:23 pm



Alec & Joana


Baromi régen nem jártam már a bányák tárnáiban, pedig régen, amikor még nem nagyon volt autó, egek, mennyit használtuk! Pikk-pakk le lehetett érni a hegyről a városba. Bár tény, eleinte elég sokszor eltévedtem, de aztán hamar megtanultam a járást, hogy hol éppen merre forduljak. Ebben bíztam most is, hogy még eléggé élénken élnek bennem az emlékek, mert tényleg nem tudtam volna megmondani, mikor jártam itt utoljára. Úgyhogy úgy döntöttem, felmérem azért a tudásomat, mennyi maradt meg a régi emlékekből, meg ismét felfedezem magamnak ezt a helyet. Azért a többieknek szóltam, hogyha holnapig nem kerülnék elő, jöjjenek és keressenek meg, mert tuti eltévedtem.
Fogtam egy kisebb táskát, pakoltam bele magamnak egy kis teát, meg szendvicset, mert emlékeim szerint elég hosszú az a tárna, főleg, ha még el is tévedek, na meg ha már ott vagyok, többet végig is járok a bányában. Ez ma egy ilyen kirándulós nap lesz. Meleg holmit is vettem, túrabakancsot, kabátot, sapkát és a kesztyűm sem maradhatott el. Ezek után már semmi sem tartott vissza, hogy megkeressem a titkos tárnalejárat bejáratát, onnantól pedig nem volt megállás.
Eleinte egészen jól ment a dolog, mert nem volt túl sok elágazás, szinte csak egyenesen kellett mennem. Kicsit később jöttek a nehézségek, amikor megjelentek a többutcás elágazások, akkor viszont lehunytam a szemem és az ösztöneimre bíztam magam. Szerencsére tudat alatt megvolt még a térkép a fejemben, így mindig megindultam valamelyik irányba, nyilván hamarosan ki is fog derülni, hogy jó felé megyek-e és az ösztöneim jól súgtak-e.
Teljesen nyugodtan sétáltam, még dúdolgatni is elkezdtem és az állapot egészen addig tartott, amíg meg nem éreztem az ismerős energiákat. Hát ez frankó... Miért pont itt kell összefussunk? Még jó idő, mire innen kijutok - feltéve, hogy jó irányba fordultam le -, elfutni pedig nem tudnék előle, mert ha én érzem őt, nyilván ő is engem, innentől pedig csak rohadt ciki lenne, mert a legutóbbi elágazás óta már legalább tíz percet sétáltam. És ki tudja, hova vezet, tehát értelme sem lenne visszafutni. Szóval nincs más hátra, mint előre, éljen!
- Szia - köszöntöttem, amint megpillantottam - Mit keresel errefelé? - kérdeztem egyből, mert nem túl szokványos, hogy egy kóbor bemerészkedjen a tárnába, főleg, hogy omlásveszély hívja fel a veszélyre a figyelmet a kijáratnál. Lehet, hogy baromi nagy vihar van odakint, aztán bemenekült? Vagy csak kalandvágya volt? Esetleg eltévedt? Fene tudja, én türelmesen álltam meg előtte, ha akarja, ossza meg velem, de talán túlélem, ha nem avat be a dologba. A múltkori, stégen történt találkozónk után már azt sem tudtam, hogy álljak a kettőnk ügyéhez, vagy éppen hozzá.
Vissza az elejére Go down
Alec Scott
Renegát
Alec Scott

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 375
◯ HSZ : 134
◯ IC REAG : 133
◯ Lakhely : Fairbanks // Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : Nyakra felúszó, liánszerű tetoválás
Harmadik Tárna - Page 3 14mcjkp
Re: Harmadik Tárna // Szomb. Okt. 24, 2015 4:41 pm

Joana
& Alec


Kezdem megszokni itt. Habár még mindig nem döntöttem a maradást illetően. Ami van az csak Josh. És az, hogy vele vészelek át, ameddig kell.
Szóval, marha nagy magányomban döntöttem úgy - mivel Josh is a maga repülős szarjaival van elfoglalva -, hogy alone wolf-ot játszom, és körbemászom a várost.
Ebből adódóan fogalmam sincs, hogyan keveredtem a bányák közelébe, egyszerűen csak megtörtént. A bejárat előtt azért hezitáltam, de mit nekem medve, nem?! Azon kívül más nem jöhet elém, ez esetben pedig maximum vacsorázunk egy jót. Én, meg a szürke.
Szóval elindultam, befelé, mint valami kicseszett Robin Hood. Eleinte zökkenő mentes is volt az egész, sima terep, laza kanyarok, még untam is. A második tárnánál viszont már nekem is okozott némi fejtörést a tovább haladás. Államat vakargatva fékeztem le, majd a két járat közül végül a balra esőt választottam.
- Nem is értem mi a szarnak jöttem be. - magyaráztam csak úgy, magamnak, ahogy már némi alj alatti liános növénnyel is meg kellett küzdenem. Az alagút pedig szűkült idővel, ami megint csak nem volt ínyemre. - Tényleg nem értem mit keresek itt basszus. - hörögtem csak, ahogy némi pókhálót vakartam le a képemről. Szuper, ennél unalmasabb már csak az lenne, ha hatszáz denevér járna tangót a hajamba!

Aztán a harmadik tárnába értem. Mondanom sem kell, ott már nem csak fejtörést okozott a helyzet, de kis híján lábtörést is. Tekintve, hogy az egyik szegély mentén, sikerült beomlasztanom a talajt.
- A francba már! - horkantam fel, kitépve a lábamat a gödörből. Még a fejemet is ráztam, de fittyet hányva az egészre haladtam tovább.
Csend volt. Fület bénító csend. A saját lélegzetem kezdett lassan az őrületbe kergetni, mikor akaratlanul is megállásra kényszerültem. Előttem egy ívesen megformálódott szakadék terült el, amibe nem sok kellett hogy beletrappoljak.
- Hát kurva jó. - morogtam, igen. És akkor? Nem akartam már visszafordulni, sőt... egészen kíváncsi lettem, hogy hova lyukadok majd ki. Ekkor érkezett a hang, amit csak az illat volt képes megelőzni. Noha, a vaksötétben hiába fürkésztem a gomolygó szürkeséget, nem sok mindent láttam. Pedig farkasom jószerével próbált rásegíteni a látási viszonyokra, de azt hiszem kisebb porköteg is került a gépezetbe. Na, az alól sikerült végül megpillantanom az érkező nőstényt.
- Jézus, ezt nem muszáj. - köszönés helyett, ja. Ilyen illedelmes vagyok. De végül csak "megerőszakoltam" magam. - Szia, Jo. - vontam oldalra a számat.
Szó se róla, nem miatta voltam kedvetlen. Sokkal inkább azért, ami a múltkor történt. A stégen. Nem voltam magamra túl büszke.
- Ezt akár én is kérdezhetném tőled. - jegyeztem meg, majd felé léptem párat. - Kóborlok, jobb híján. Más dolgom nem nagyon van. És te? Piknik van? - tettem fel a kérdést kissé idétlenül, ahogy lefékeztem előtte. - Mondjuk mindegy, mert innentől kezdve ciki van. - böktem fejemmel a mögöttem meredő szakadékra. - Azon agyaltam, jobbról meg lehetne kerülni, de nem kizárt, hogy még így is leseggelünk az aljára. - pedig részemről nem sok esély lenne rá, de be kell látnom... Zsizsikelés ide, vagy oda... ez még magának Unalaq-nak is necces lenne.
- Na, mennyire vagy hős? - kerestem meg Joana tekintetét, majd egyszerűen, választ sem hagyva neki ragadtam meg a karját, hogy magam után vonjam. Ujjaim finoman, mégis szorítón markolták csuklóját, miközben már a fal mellé rángattam magunkat.
- Visszafordulhatsz, nyuszi. - villantottam egy féloldalas vigyort, majd megtettem az első lépést a peremen.
Vissza az elejére Go down
Joana Lynn Palmer
Tark
Joana Lynn Palmer

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 308
◯ HSZ : 304
◯ IC REAG : 246
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak
◯ Feltűnést kelthet : A két karját és mellkasát borító tetoválások
Harmadik Tárna - Page 3 6edceb
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_o3n2ns48RQ1qgannno2_250
Re: Harmadik Tárna // Hétf. Okt. 26, 2015 9:18 pm

- Öööhm, oké - szusszantottam erre a „nem muszáj” dologra, mert hirtelenjében azt sem tudtam, hova tegyem az egészet. Mit nem muszáj? Sétáltam volna el mellette? Vagy fordultam volna vissza? Egyáltalán nekem szólt? Mindegy, nem is foglalkozom vele, mert végül kiprésel magából egy köszönést is, úgyhogy én már meg vagyok elégedve.
- A bánya falkaterület, szóval.. - vontam meg a vállam, nem fejezve be a szavaimat. Szerintem ez mindent elmond, mégis mit keresek errefelé, azt azért mégsem fogom neki elárulni, hogy a tárna másik vége a Lak közelében ér véget, elégedjen meg annyival, ami minden kóbor számára is ismert volt; ez itt bizony falkaterület. Nyilván nem éppen a legszokványosabb kikapcsolódások egyike az, hogy pont itt kóborlok, de talán még mindig több „okom” van itt lenni, mint neki. - Ahha, gondoltam a napfény és a friss levegő helyett inkább a sötétben és a porban fogyasztanám el az uzsimat - nem voltam rá mérges, mégis volt valami cinizmus a hangomban, amit nyilván ő is kiszúrhatott.
Ahogy a fejével hátrabökött, kissé oldalt dőltem, hogy kikukucskálhassak mögüle, mégis mire érti ezt a ciki van dolgot, aztán ahogyan észreveszem azt a szép, tátongó lyukat a talajban, az én képemről is lefagy a mosoly.
- Hát ez frankó - ráncoltam a homlokomat, miközben ismét őt kezdtem el fixírozni. - Vajon mennyire lehet mély? - tettem fel a kérdést, majd kiléptem előle-mögüle, hogy a szakadék széléhez trappoljak. Volt néhány nagyobb kődarab a földön, ezekből szedtem fel egy nagyobbat, hogy aztán szépen beleejtsem a tátongó ürességbe. Nem ért földet olyan hamar, mint szerettem volna, de véleményem szerint nem is volt olyan vészes a dolog. - Nyilván nem lenne túl kellemes belezuhanni, de azt hiszem túlélnénk a dolgot - sétáltam vissza hozzá a kezeimet porolgatva. Egy-két csonttörésbe még úgyse halt bele senki, pláne olyan, aki farkasból van, bár ez nyilván nem azt jelenti, hogy szeretném kipróbálni ezt a szabadesős dolgot.
Már épp válaszra nyitottam volna a számat, hogy ugyan ne vicceljen már ezzel a hős dologgal, én nem félek semmitől, de egyből megragadta a karom, hogy elkezdjem maga után vonszolni. Csak a mosolyom lett szélesebb, ahogyan halkan felkuncogtam, persze, mert szabad országban élünk, erre ő itt egyből eldönti helyettem a dolgot.
- Nyuszi? Kikérem magamnak! Inkább indulj meg végre, mert a végén halálra unom magam itt mögötted - léptem utána én magam is a vékony szegélyre, csilingelő kacagásom pedig visszapattant a falakról. Bárcsak fogtam volna be a számat… Bár ki tudja, ennek volt-e köszönhető, merthogy a következő pillanatban bizony robajlani kezdett körülöttünk minden, először csak rendkívül halkan, mintha egérkék rohangásznának a fejünk fölött, aztán hirtelen megnőttek és igencsak hangossá vált a dobogás, míg végül azt vettem észre, hogy a fejem fölött már a plafon reped. Ösztön munkált bennem, amikor láttam lehullani az első nagyobb darabot, löktem én bizony Alec-en, csakhogy nyilván a szakadék peremén táncolva neki sem megy olyan gyorsan a haladás, én viszont mindenképpen ki akartam térni a lezúduló kövek elől.
- Alec! - rémült kiáltásra futotta csupán, ahogyan a nagy sietségben megcsúszott a lábam a szegélyen és csak akkor vettem észre, hogy még mindig szorongatom a karját, amikor már nem volt talaj a lábam alatt.
Vissza az elejére Go down
Alec Scott
Renegát
Alec Scott

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 375
◯ HSZ : 134
◯ IC REAG : 133
◯ Lakhely : Fairbanks // Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : Nyakra felúszó, liánszerű tetoválás
Harmadik Tárna - Page 3 14mcjkp
Re: Harmadik Tárna // Szer. Okt. 28, 2015 7:03 pm

Az éles válaszán csak vigyorogtam. Habár nem túlzottan, még a végén elbízza magát! Egyébként is, biztos voltam, hogy akárcsak engem, őt is jobban fogja érdekelni az a marha nagy szakadék, ami az útba került.
Hagytam is, hagy nézze, ha már van szeme úgy se tehet mást, és ahogy elnézem, most már teljesen a helyén is van neki mindkettő.
- Most tényleg saccoljak? - vetettem oda a kérdést, nem várva rá igazán választ. Helyette csak figyeltem, miként tüsténkedik - dob le egy kő darabot a mélybe.
- Ötletes. Számoltál legalább? Eeegy missziszipi... satöbbi? - húztam az agyát, főleg azért, mert: jól esett. És egyébként se mondta senki, hogy nem tehetem, még akkor sem, ha... tudjuk mi történt a múltban.
- Egyébként, szerintem sem olyan mély. - léptem mellé, ezúttal már a komolyabbik felemet halászva elő. Bele néztem, le a nagy sötétség pofájába ami lazán visszaröhögött.
Részemről nem tudtam volna pontosan megmondani, hogy milyen mélyen lehet a segge, szóval... dobtam is a témát. Inkább elindultam, vonva magam után a nőstényt is, ha már így alakult, akkor játszunk.
- Unod? Háhh! - kacagtam, ezúttal halkabban. Elvégre már dolog közben voltam, és nem szerettem volna, ha idő előtt csúszik ki a lábam alól a talaj.
Már csak azzal nem számoltam, hogy velem együtt ő is felnevet - az most részletkérdés, hogy miért -, a kettőnk morajlása pedig olyan erővel cikázott végig a falakon, hogy a barlang jobbnak látta: bemutatni; és összerongyolni alattunk.
Hallottam, miként kezd repedésnek a fal, majd villant is bele íriszeimbe a rianás, ahogy csak a cerkával húzol egy alaktalan vonalat!
- Fú, baszki. - nyögtem, de minek? Ő meg már lökött, előre... Sietni próbáltam, közben meg lehetőleg nem belevágódni abba a marha nagy sötétbe, ami alattunk várt tárt karokkal.
Közben a fejemre hullottak a darabok, amik megválva eddigi ölelésükből döntöttek úgy, hogy ennyi volt, villany leolt. És már hiába való volt minden... Zsizsikek, Muszklik... hasztalan volt a dolog. Joana megcsúszott, markolása adott csak fényt a szemeimnek, ahogy ösztönösen kaptam utána, ragadtam meg csuklóját.
- Jo! - kiáltottam én is - a saját nevemmel együtt, ami az ajkairól szakadt fel -, ahogy egyik karom őt, a másik meg jobb híján magamat próbálta menteni. A szegély viszont omladozni kezdett, eltűnni alólam. Siettem, kapkodtam, húztam magammal a nőstényt a szakadék másik vége felé.
Ja, meg a szarnak egy pofon...
Késő volt...

Minden eltűnt; a gravitáció szembe köpött, én pedig engedve a vonzásának adtam meg magam.
Zuhantunk, éreztem, ahogy a testem többszörösen ütközik a falnak, ágaknak - talán -, egy-egy hasadék is szívesen állt az oldalamba.
Azt hiszem ordítottam is, miközben Joana-t még mindig szorítottam. Egy darabig... aztán már csak úgy hittem. Hiszen ujjai, csuklója helyén valami sárba göngyölt gally markolta a tenyeremet.
Aztán vége volt... leértünk.
Hangos csattanással kóstoltam be a földet, hogy utánam még egy jó adag törmelék is elheverhessen rajtam. Éreztem, ahogy saját vérem serken... éreztem a szagát, a bűzét...
- Joana! - üvöltöttem fel kínlódva, miközben próbáltam kiásni magam a mocsok alól. - Jo! - "hívtam" őt újra, mialatt végre kihámoztam magam. Kapkodva pillantottam körbe: mindenhol romok, törmelékek... Az illatát kerestem.
- Jo, kérlek! - ezúttal már ástam, magam körül tapogatóztam, őt kerestem...
Valami pedig fájóan nyílalt belém...
Vissza az elejére Go down
Joana Lynn Palmer
Tark
Joana Lynn Palmer

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 308
◯ HSZ : 304
◯ IC REAG : 246
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak
◯ Feltűnést kelthet : A két karját és mellkasát borító tetoválások
Harmadik Tárna - Page 3 6edceb
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_o3n2ns48RQ1qgannno2_250
Re: Harmadik Tárna // Pént. Okt. 30, 2015 11:02 pm

- Költői kérdésről hallottál már, okostojás? - szúrtam vissza, de semmi gonoszkodó él nem volt a hangom, erről pedig széles mosolyom is árulkodott. - Mindent én csináljak? - ha már ő is, akkor én is pimaszkodtam tovább, számolhatta volna ő is a missziszipiket, akkor legalább remek lett volna a munkamegosztás.
- Szuper! Egyébként, nem tudom, feltűnt-e, de egyetértettünk! - cukkoltam tovább. Nem olyan típus voltam, aki sokáig haragszik bizonyos dolgok miatt, bár ez nem jelenti azt, hogy fátylat dobtam rá. Csupán kár lett volna alapból megölni a hangulatot mondjuk amiatt, ami a stégen történt.
Nem is volt aztán idő ezen kattogni, mert húzott maga után, aztán kacarásztunk mindketten, ahelyett, hogy inkább befogtuk volna. Értékeltem, hogy próbált sietni, de akkor is én voltam szarabb helyzetben. Bár, ahogyan a repedést láttam, az ő feje fölött is végigfutott, úgyhogy igazándiból teljesen lényegtelen volt. Az viszont már kevésbé, hogy megcsúsztam. Kedves volt tőle, hogy utánam nyúlt és elkapott, egyetlen pillanatra csillant fel csak a remény, hogy vissza tud húzni és nem kell zuhannunk, csakhogy a szegély sem akart egy helyben maradni, így hamarosan élőben próbálhattuk ki, milyen a néhány pillanatig tartó szabadesés.

Fájdalmas nyekkenéssel érek földet, útközben valahogyan Alec is kicsúszott az ujjaim közül és már én sem éreztem az ujjait a csuklómon. Szívás. Legalább egymás hegyére-hátára érkezünk majd, hiszen annyira elkavarodni csak nem tudunk egymástól, hiába ismerem a szőkenős-zuhanós-etévedős viccet.
Gerincembe hasít a fájdalom, ahogyan valami szikla belenyomódik, de ezzel még közel sincsen vége. A szikladarabokból rám is hullik, egy egészen szép nagy darab pedig a karomra pottyan. Látni mondjuk nem látom, mert tök nagy port kavartunk, ráadásul itt lent tiszta sötét van, de érzem, hogy nagydarab lehet, mert.. egyszerűen nem érzem a karom! Oké, nem esek pánikba, mély levegőt veszek, amitől egyből prüszkölni kezdek, hála a levegőben úszkáló tengernyi porszemcsének. Amint viszont alábbhagyott a hirtelen adrenalin löket, hála égnek megéreztem a karom. Legalább nem szakadt le! Már ezt is jó dolognak könyveltem el. Ekkor hallom meg Alec hangját is, ami hatalmas megkönnyebbüléssel tölt el. Legalább jól van. Annyira legalábbis biztosan, hogy beszélni tudjon.
- Nyugi, itt vagyok… És megtennéd, hogy leszállsz a lábamról? - erőtlen nevetésem köhögésbe torkollott, ahogyan magam is elkezdtem ficánkolni, hogy érezze, hol kezdődik az én és hol ér véget az ő. Fogalmam sincsen amúgy, hogy ő állt-e a lábamon, vagy arra is szikla zuhant, de remélem hamarosan kiderül.
- Segítenél kérlek? Azt hiszem egy benga kő esett a karomra és egyedül nem tudom leszedni - persze leguríthatnám róla, de azzal nyilván több kárt okoznék, úgyhogy kénytelen voltam segítséget kérni. Egyébiránt teljesen nyugodt voltam, még csak pánikolni sem kezdtem. Tark voltam, a veszély olykor a mindennapjaink részét képezte, bár azért elég cink lenne egy Harcosnak, hogyha betonomlás következtében dobná fel a pacskert.
Vissza az elejére Go down
Alec Scott
Renegát
Alec Scott

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 375
◯ HSZ : 134
◯ IC REAG : 133
◯ Lakhely : Fairbanks // Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : Nyakra felúszó, liánszerű tetoválás
Harmadik Tárna - Page 3 14mcjkp
Re: Harmadik Tárna // Szomb. Okt. 31, 2015 6:22 pm

Kotortam, körmeim alá mart a törmelék, ahogy Joana-t kerestem.
Kérlek, legyél jól! Zakatolt bennem a gondolat, és nem vágytam másra, mint hogy előbb-utóbb - inkább előbb - meghalljam a hangját, vagy legalább megtaláljam. Egyben, és élve.
A homlokomról koszos verejték csordult a szemembe, amit jobb híján a salakos öklömmel töröltem le. Olyan sötét volt, és bár jól láttam alapvetően így is, a körülöttünk(?)/körülöttem gomolygó por nem szolgált jó barátként.
Újra kiáltottam, nem adva fel a reményt, hogy végre jelet; szól, vagy akármi. Az adrenalin fűtött, és az aggódás - amit normális esetben nyilván tagadni fogok -, hajtott az ereimben lüktető vér heves irama. Aztán meghallottam, tőlem alig három méterre a hangját.
Lendületesen indultam meg felé, de ahogy felálltam azonnal össze is rogytam. Gyötrő fájdalom járt át, amit eddig nem éreztem, aminek nyilván a hirtelen jövő megnyugvásom adott helyet.
A kő- és törmelék darabok közé zuhantam, ösztönből fogva rá bal lábamra. A saját vérem szaga kezdett el az orromba gyűlni, miközben tenyeremet melegségével mosta át.
Ó, hát voltam én ennél szarabb helyzetben is! Szóval nem érdekelt, és bár kínlódtam, haraptam össze a fogaimat; elkúsztam a nőstényig.
- Jo. Itt vagyok. - érintettem meg ahol értem - azt hiszem először a nyakán, aztán az arcán. - Jól vagy? - kérdeztem feszülten, hangomba rejtett izgalommal, ahogy az említett nagydarab kőre simítottam a tenyereimet. Nem vártam, és nem is szóltam, na meg: végképp nem számoltam háromig. Minden erőmet összeszedve markoltam meg az alját, és egyetlen határozott mozdulattal kaptam fel, majd dobtam arrébb. Persze, következmény mindig van, így a robajlás következtében újabb adag törmelék zuhant ránk. Saját karommal védtem magamat, és egyben Joana-t is, ahogy tudtam.
- Héj, kislány. Megvagy? - szólaltam meg, miután elcsendesedett körülöttünk minden. Arcom az arcában, hogy meggyőzödjek "minden oké", aztán elmásztam mellőle, hátamat a legközelebbi falhoz vetve próbáltam kinyújtani a lábam.
- Gyere ide. - intettem is neki, egyelőre rohadtul nem figyelve fel a vállamon éktelenkedő, kisebb kráterre. - Eltört a karod? - lihegtem, szenvedtem, de igyekeztem ezt nem a tudtára adni. - Mert... Szükségem lenne a muszklidra. El kéne reccsenteni a lábamat. Újra. - mert így elég furán fog összeforrni, a regenerálódásom pedig már most elkezdődött.
- Itt... - fogtam rá a kezére, majd vezettem azt végig a lábamon. - És itt. Ne kímélj. - villantottam sötét íriszeimet az övébe, ám mielőtt megtette volna, amire kértem... ismét megfogtam a csuklóját. Kicsit közelebb húztam magamhoz, homlokomat pedig ha akarta, ha nem az övének toltam. - Csináltad már. Épp ugyanúgy kell. Mint akkor... - egy emlék, egy foszlányos régi kép volt a szemeim előtt, amikor hasonlót kértem tőle.
Végül elengedtem, és csak arra vártam, hogy csinálja. Hogy törje, zúzza össze a csontjaimat. Utána ráérünk agyalni a továbbiakon...
Vissza az elejére Go down
Joana Lynn Palmer
Tark
Joana Lynn Palmer

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 308
◯ HSZ : 304
◯ IC REAG : 246
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak
◯ Feltűnést kelthet : A két karját és mellkasát borító tetoválások
Harmadik Tárna - Page 3 6edceb
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_o3n2ns48RQ1qgannno2_250
Re: Harmadik Tárna // Pént. Nov. 06, 2015 12:12 am

Hallom, ahogyan mozog, legalábbis szerintem ez történik a hangok alapján ítélve, aztán egy nagyobb puffanást is hallottam, mintha hús csapódott volna a szikláknak. Aggódva emeltem fel a fejem, hátha látok belőle valamit, de sajnos elég korlátozottak voltak ebben a helyzetben a látási viszonyok. Ráadásul hamarosan már a képe kúszott a látóterembe és nem kicsit könnyebbültem meg.
- Voltam már jobban is, de megmaradok - válaszoltam némi mosolygós éllel a hangomban. - Te jó ég, nem gondoltam volna, hogy fogok még valaha ennyire örülni a képednek. Már bocsi - jegyeztem meg, miközben visszaejtettem a fejem a sziklára és még egy sóhajt is megengedtem magamnak. Ami persze köhögésbe torkollott, de összességében tényleg jól voltam. A karom feltehetőleg eltörött, de nem foglalkoztam vele. Amikor megéreztem az ujjait a nyakamon, majd az arcomon, tenyeremet simítottam az övére, hogy aztán ujjaim közé foghassam a kézfejét.
- Te jól vagy? - kérdeztem tőle, mert hallottam, hogy az előbb elzúgott, a por szagába keveredő fémes aromáról nem is beszélve. Összeszorított állkapcsom mögül tört elő a morgás, amikor hirtelen kapta le a karomról a sziklát. Automatikusan görnyedtem némileg oldalra, hogy mellkasom elé húzzam a sérült kezemet és az éppel fogjak rá, ezzel mintegy biztonságba igyekezvén juttatni a sérült végtagot. Az újabb törmelék érkezésekor még inkább összehúztam így magam, de Alec is védett, így ezt mindenféle nagyobb sérülés nélkül megúsztuk.
- Meg, persze. És te? - kérdeztem vissza, hiszen ennek a törmelékomlásnak a nagyobb részét ő fogta fel, bár szemmel láthatólag nem esett komolyabb baja. Ép kezemmel ülő helyzetbe tornáztam magam, arcomon grimasz futott végig, amikor megindultam felé az intését látva és a szavait hallva. Kellemetlen volt a köveken mászni felé, ráadásul szinte minden porcikám fájt. Nem adtam azonban hangot mindennek, szép is lett volna, ha ennyi kicsinált volna, rosszabbat is túléltem már.
- El. De nem olyan vészes - legalábbis bíztam benne, bár tekintve, hogy egy egész szikla esett rá, lehet szilánkosra tört, fogalmam sincsen. Jelen pillanatban nem is azzal foglalkoztam, jobban érdekelt az, hogy kijussunk innen.
- Volna értelme? Nem igazán tudnám mivel rögzíteni és akkor lehet megint csak rosszul forrna össze és ha kijutunk innen - mert ki fogunk -, akkor megint lehetne törni - osztottam meg a véleményemet a dolgot illetően, bár én tuti nem fogom lebeszélni róla, ha annyira nagyon szeretné. Ott voltam már mellette, hagytam, hogy végigvezesse a kezemet a lábán. Mély levegőt vettem, egy kézzel azt sem tudtam, miként fogjak hozzá, de szerencsére megállított. Ismét ráfogott a csuklómra, én pedig nem ellenkeztem, amikor közelebb húzott magához. Verejtéktől és portól piszkos homlokunk ért egymásnak, lihegtem, úgy hallgattam a szavakat. Ép kezem ösztönösen simult arcára-fülére a szavai elhangzása után.
- Biztos vagy benne? - kérdeztem még utoljára, kissé elhúzva az arcom tőle, éppen csak annyira, hogy a szemeibe tudjak nézni, de kezem nem húztam még vissza. Ha erre is bólintott, akkor magam is hasonlóan tettem és egy mély levegőt véve fordultam ezúttal immár a lába felé.
- Kell a segítséged. Fogj rá itt a lábadra - húztam ezúttal én a kezét, ráfogva a csuklójára és odatéve a tenyerét, ahová gondoltam -, és nyomd lefelé, ha szólok olyan erősen, amennyire csak tudod. Oké? - néztem a szemeibe és ha készen volt, akkor nem volt más hátra, mint előre. Ép kezemmel nyúltam a lába alá, erősen fogva rá arra. - Most! - szólítottam fel és egyből rántottam is felfelé a lábát, bízva abban, hogy elég erősen szorítja lefelé, hogy eltörhessem. Egyedül nem tudnám megcsinálni, legfeljebb akkor, ha ráülnék, de gondolom az meg nem lenne túlságosan kellemes neki. - És akkor a következő… - ugyanaz a procedúra, mint az elsőnél és ha sikeresen végeztünk, tök kimerültem dőltem neki a sziklának mellette. Fáradt voltam, mintha a levegőben úszkáló tetemes pormennyiség az elmémre is rátelepedett volna, nehéz volt a gondolkodás és legszívesebben lefeküdtem volna aludni, pedig teljes mértékben tisztában voltam azzal, hogy nem lehet.
- És most hogyan tovább? - szinte csak suttogtam, mintha konkrétan fájdalmat okozna a puszta beszéd is. Nem maradhatunk itt, mennünk kell. Itt még a telefon sem működik, ráadásul a csipogóm sem hiszem, hogy sokat érne, már ha egyáltalán nem tört az is ripityára a becsapódáskor. - Mennyire szar a lábad? - elsősorban az a buktató tényező, mert egy kézzel én még csak-csak elboldogulok, na de egy lábbal már lehet nehezebb lesz a dolog, főleg, ha másznunk is kell. Tekintetem már a felfelé „utat” pásztázta, vajon mennyire lehetünk mélyen. Milyen egy elcseszett helyzet ez…
Vissza az elejére Go down
Alec Scott
Renegát
Alec Scott

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 375
◯ HSZ : 134
◯ IC REAG : 133
◯ Lakhely : Fairbanks // Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : Nyakra felúszó, liánszerű tetoválás
Harmadik Tárna - Page 3 14mcjkp
Re: Harmadik Tárna // Kedd Nov. 10, 2015 12:40 pm

Éreztem az érintését, és adott körülmények között nagyon is jól esett. Legalább ettől/ebből tudtam, hogy élek, akárcsak abból, hogy hallottam őt; és a szívét dobogni.
- Túl élem. - mosolyodtam el, noha kevésbé sem lehettem szívderítő látvány azzal a sok mocsokkal a képemen, ami odaragadt. De nem is hagytam neki időt arra, hogy felmérje a dolgokat, sem engem. Sietve kaptam fel a követ, ami a karját nyomta el, majd hajítottam arrébb. Jövevényes járulék az újabb adag törmelék, aminek nagy része rajtam landolt, tekintve, hogy a testemmel a nőstényt védtem.
- Meg... - morogtam kicsit, egyáltalán nem volt ínyemre a helyzetünk. Elég nevetséges, hogy két érett, felnőtt farkas így jár... Ezt valljuk be.

A falhoz érve nem vágytam másra, minthogy legyünk ezen az egészen túl. Mert persze, jó móka barlangosdit játszani, de nem törött karral és lábbal. Egyik az övé... a másik az enyém. Legalább ezen semmiképp nem veszünk össze!
Aztán arra kértem, hogy törje el a lábam újra. Tudtam mit akarok, még ha a helyzetünk tekintetében elég macerás volt minden.
- Nem lesz gond, Jo. - fordítottam felé a tekintetemet, hangom ezúttal már élettelenül rezgett bele a levegőbe. - Van itt néhány vaskosabb gyökér. - böktem a fejemmel a törmelékek felé - az egyikkel a'sszem még hadakoztam is zuhanás közben. - Azzal tudjuk rögzíteni. A felsőmet meg mindjárt leveszem, azzal oda tudjuk kötni. - magyaráztam, remélve, hogy nem fogja azt mondani, hogy nem teszi meg.
Ahogy arcomra, fülemre futottak ujjai, akaratlanul is tovább fúrtam a homlokomat az övébe. A szemem lehunytam, csak a lélegzetére figyeltem, melyet jól hallhatóan a por mardosott. Egyik kezem végül a karjára simult, azon áthaladva érintettem meg kezét, azt, amelyik az arcomon pihent.
- Biztos. - pillantottam vissza íriszeibe, majd egy röpke bólintással is jeleztem felé, hogy mehet. Felkészültem.
Ott szorítottam le a saját lábam, ahol kérte, és amint jelt adott olyan erővel nyomtam le, amilyenre csak képes voltam. Aztán üvöltöttem, de legalább nem úgy, mint egy lotyó. Reccsent a csontom, a fülembe még pár másodperccel később is zengett. Bár, meglehet csak a következő törés visszhangzott fel bennem.
Még lihegtem, ziháltam egy ideig, a fájdalom beette magát minden porcikámba. Haraptam az állkapcsom, a homlokomról meglehetős mennyiségű izzadság csordult alá. Hideg volt, és nyirkos... akár csak a barlang gyomra.
- Rögzítem. Aztán mehetünk valamerre... - szólaltam meg végül, hogy kérdésére is választ adjak a nagy szenvedésem közepette.
Arra még megkértem, hogyha tud, hozzon a leomlott törmelékek közül egy erőseb ágat, gyökeret... akármit, amit talál. Ha pedig megtette, úgy lekaptam magamról a felsőmet - kettétéptem, majd a gyökeret a lábamhoz erősítve csomóztam magamhoz.
- I'm sexy and I know it... - dalolásztam, mintha egyébként nem a marha nagy trágya közepén lennénk. - Tudom, inkább írjam le. Itt kösd meg légyszi. - mutattam a lábam alsó részére, ahova már nem tudtam lehajolni.
- Elég szar. De pár perc és indulhatunk. Mondjuk arra. - böktem ujjammal az egyetlen valamire való út irányába. Sok lehetőségünk nem volt. Felfelé esélytelen volt, maximum jobban összetörtük volna magunkat. Viszont a kráter, ahova lezuhantunk, egy újabb járatnak bizonyult. Legalábbis látszatra.

Csendben teltek a percek, a saját légvételem és Joanaé volt egyedül, ami megtudta törni. Végül lassan elkezdtem feltápászkodni, ép lábamra engedve a súlyomat.
- Gyere szívi. Légy a támaszom. - intettem neki a fejemmel, hogy jöjjön közelebb, ha nincs ellenére. Egyik kezemmel átkaroltam a nyakát, tarkóját, másikkal a falat támasztottam egyelőre. - Karoddal mi a szitu? Nem kéne azt is rögzíteni? - mert nem venném a szívemre, ha miattam forrna rosszul össze a csontja, vagy kellene újra eltörni, csak hogy rendbe jöjjön. Akárhogy is... akármi is történt velünk most, vagy a múltban. Fontos volt nekem.
- Ígérd meg, hogy ezután, ha kijutunk innen... együtt zuhanyzunk. - tört fel belőlem a nevetés, egybeolvadva a szórakozottságommal. Ha már ekkora szarban vagyunk, legalább próbáljuk meg élvezni, nem?!
Aztán elindultunk... be a sötétség szájába...
Vissza az elejére Go down
Joana Lynn Palmer
Tark
Joana Lynn Palmer

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 308
◯ HSZ : 304
◯ IC REAG : 246
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak
◯ Feltűnést kelthet : A két karját és mellkasát borító tetoválások
Harmadik Tárna - Page 3 6edceb
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_o3n2ns48RQ1qgannno2_250
Re: Harmadik Tárna // Szer. Nov. 11, 2015 10:35 pm

- Oké - bólintottam kissé bizonytalanul, de eszem ágába sem jutott vitatkozni vele. Ha ő így szeretné, akkor legyen, nem fogom csak azért nem eltörni a lábát, mert nincsen hozzá gyomrom, vagy nem szeretném. Ő kérte, akkor megteszem és bízom abban, hogy elég tartós rögzítést tudunk csinálni a gyökerekből is és nem kell ismét átélnie a törés okozta fájdalmat, ha innen kijutunk. Mert nem szerettem volna, éppen elég lesz most megropogtatni a csontjait.
Libabőrt fakaszt az érintése, ahogyan végighúzza kezét a karomon és nem azért, mert hűvös volna a levegő. Én magam is lehunyom a szemeimet, próbáltam legalább egy pillanatra kizárni a külvilágot, a karom tompa lüktetését, a torkomat kaparó port és a szorult helyzetünket. Ennek persze az lett az eredménye, hogy sikeresen visszakalandoztam pár évet, akkorra, amikor még minden rendben volt. Aprót rázva a fejemen hajoltam el tőle és húztam ki a kezem az ujjai közül, hogy aztán magam is bólintsak, amikor közli, biztos az akaratában.
Ezután már nem volt más, minthogy eltörjem a csontjait, az első kiáltása után pedig ijedten kaptam fel a fejem. Miért nem gondoltam erre, basszus!
- Alec! - sziszegtem rá - Bakker, én tudom, hogy baromira fáj és tökre sajnálom, tényleg, de ha így sikítozol, újabb adag kőomladékot kapunk a nyakunkba. Harapj rá valamire, kérlek, vagy szorítsd össze az állkapcsod! - nem volt semmi utasítás a hangomban, inkább kissé kétségbeesett voltam. Nem azért, mert ránk zuhanhat ismét a plafon, hanem szimplán azért, mert én okozom neki a fájdalmat. Igazság szerint.. valahol úgy véltem, megérdemli azok után, amit tőle kaptam, de a másik felem meg rettentő rosszul érezte magát a dolog miatt, még akkor is, ha tulajdonképpen ő kért meg erre az egészre.
- Innentől már csak jobb lesz - kúsztam hozzá közelebb, amikor mindkét törésen túlvoltunk, láttam, ahogyan a verejték tükröződik a homlokán, szerettem volna megérinteni és letörölni onnan, hogy nyugodjon meg, most már tényleg minden rendben lesz, de valahogyan nem jöttek sem a szavak, sem a mozdulat. Rendben lesz egyáltalán minden? A gyülekező szürke felhőket az újabb kérése űzte tova, én pedig egyből mozdultam is, hogy keressek egy vastagabb, viszonylag egyenes és hosszabb ágat. A szerencse ezen a téren mellénk állt, mert találtam is, aztán csak türelmesen ültem a fenekemen, amíg ledobta a pólóját és elkészítette a rögtönzött rögzítést. Meg kellett állapítsam, hogy sajnos - vagy nem sajnos -, de még mindig túl jól néz ki póló nélkül (is).
- Azt akartam mondani, hogy tisztában vagyok én is vele, de ha ezt szeretnéd.. - vontam meg a vállam, képemen máris egy halvány mosoly uralkodott. Szorult helyzetben is képes voltam viccelődni és az agyát húzni, pont úgy, ahogyan ő meg nekiállt dalolászni. Javíthatatlanok voltunk, azt hiszem. Segítettem neki megkötni, egy kézzel sajnos nehézkesen ment, de megoldottam. Nagyjából egy kézzel is sikerült összeeszkábálnom a csomót, a meghúzásában pedig a számmal segédkeztem. Senki ne mondja, hogy nem vagyok képes feltalálni magamat.

Amint úgy érzi, készen van, én is összeszedem magam. A táskám még épp az utolsó pillanatban kiszúrom, van benne némi kaja, meg innivaló, ha nagyon eltévednénk, ráadásul szerintem még elemlámpát is dobtam be, bár elég jól látunk anélkül is, meg tuti ripityára tört az is.
- Mire mennél nélkülem, látod? - kuncogtam röviden, ahogyan közelebb araszoltam hozzá és hagytam, hogy átkaroljon. Arra az oldalára álltam, hogy a sérült karom legyen hozzá közelebb, így az éppel meg tudtam fogni a csuklóját, így is tartva őt egy kicsit.
- Nem kell, jó lesz ez így - rosszabbat is kaptam már, ez igazándiból semmiség volt. Meg amúgy is szerintem ripityára tört, szóval össze kell majd puzzleözni, azt meg a világért sem tudnánk itt megcsinálni. Ha meg rosszul forr össze, hát annyi baj legyen, túlélem.
- Én közös fürdőre gondoltam, de egye fene, megelégszem a zuhannyal is! - halkabbra fogtam a nevetésem, de ugyanolyan jól szórakoztam, mint ő. Nem lenne jó, ha megint kapnánk egy kis követ a nyakunkba. Képtelen lettem volna karót nyelve tekinteni erre az egészre, mert hiába voltunk nagy pácban, akkor sem én lettem volna, ha elkezdek siránkozni. Igenis egyetértettem azzal, hogy próbáljuk meg élvezni a szitut, inkább ez, minthogy picsogjunk. Fúj.
- A barlangnak ezt a részét nem ismerem, itt még sosem jártam, remélem nem zsákutca lesz - gondolkodtam hangosan, miközben már előrefelé csoszogtunk és egészen magunk mögött hagytuk az okozott kis kráterünket.
- A sors fintora, hogy pont együtt zúgunk bele egy ilyen kilátástalan helyzetbe, nem? - keserű mosoly szaladt a képemre és ha továbbra sem dobott fel valami témát, hát megtettem én. - Ha már így összezártak minket, akkor mondjuk mesélhetnél. A miértekről, például - fordítottam felé a fejemet, hogy rá tudjak nézni. Az pedig, hogy mire szerettem volna magyarázatot kapni, szerintem az ő számára is teljesen világos volt.
Vissza az elejére Go down
Alec Scott
Renegát
Alec Scott

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 375
◯ HSZ : 134
◯ IC REAG : 133
◯ Lakhely : Fairbanks // Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : Nyakra felúszó, liánszerű tetoválás
Harmadik Tárna - Page 3 14mcjkp
Re: Harmadik Tárna // Csüt. Nov. 12, 2015 7:22 pm

Igaza volt. Nem kellett volna üvölteni. Persze ez pont egy olyan dolog, amit nem igazán tudok szabályozni. Akárhogy is, egy törés nem épp csiklandoz.
Mindegy, a másodikra már befogtam, és igyekeztem ráharapni minden fogamra, pisszenés nélkül tűrni a fájdalmat. Jó szar helyzet volt. Jobb lett volna, ha nem így alakul, és szimplán felőröljük egymás idegeit, de úgy tűnik a sorsnak valami hülye fintora van. Elég hülye.

Miután rögzítettük a lábamat - amit elkönyveltem fél sikernek - ideje volt tovább állnunk. Noha, azt nem tudtam szó nélkül hagyni, ahogy az imént a szájával húzta meg a kötésemet. De már csak akkor szólaltam meg, mikor felegyenesedtem, rátámaszkodva a nőstényre.
- Mire? - gúnyolódtam volna, de kivételesen nem tettem. - Semmire cicám. Semmire. Nélküled csak fél ember vagyok. - mosolyodtam el, majd kicsit a füle felé hajoltam. A lélegzetem finoman csapódott le a bőrén. - Amit az előbb a száddal csináltál... vágod. Azt megmutathatnád még egyszer. - szavaim végén már felkacagtam, persze csak érzéssel. Nem kívántam még egy adag barlang omlást. Belecsíptem az oldalába, csak hogy érezze a törődést, majd kicsit még ficeregtem álltamba, közben elhajoltam. De nem sokáig. Következő mondatára felrántottam a szemöldökömet, és egész hirtelen fordultam ismét felé. Az orrom majdnem bekoccolta az övét, de nem érdekelt.
- Hmmm... igen. A fürdő sokkal jobban hangzik. - hallgattam el egy pillanatra, ahogy az íriszeit fürkésztem. - Addig se kell álljak! - borítottam homlokomat az arcába, nevettem - még mindig csak halkan - míg végül ténylegesen elhajoltam tőle. Kicsit azért a hajába kócoltam, annak már úgyis mindegy. Mondjuk még így is szép volt. Ez kétségtelen.
Közben az utat fürkésztem, hogy merre tudnánk haladni, kivergődni ebből az istenverte kráterből.
- Ahogy elnézem, elég fura lenne ha jártál volna itt. - vágtam egy hülye fejet - Szerintem itt vagy ötezer éve nem volt senki. - legalábbis nekem úgy tűnt hogy ez az út vonal eddig járatlan. Nincs kitaposott út, nincsenek friss, vagy pár éves nyomok. Kietlen, nyirkos, és hideg volt. Már, ami képes voltam hirtelen leszűrni. - Vagy ilyen helyeken nyaralsz? - húztam az agyát, szélesedő vigyorral a képemen.
- Úgy gondolod? Végül is, elég groteszk, hogy pont itt találunk egymásra. - vonom meg a vállam, teljes komolyságot erőltetve magamra. De végül megint csak halk kacajba torkollnak szavaim. - Igen, amúgy tényleg mókás kedvében van a sors. - helyeselek végül, ahogy lassacskán megindulunk - jobb híján - előre. Mondjuk bicegek, és a tempó se valami eget rengető, de azért nem csigába nyomatom.
Viszont a következő szavai jéggé termesztették az egész mozdulatomat. Lefagytam - noha csak néhány másodpercre. Nyeltem; főleg port.
- Áh. Igen. Épp aktuális lenne színt vallanom. - próbáltam még most is elszórakozni, de szavaim nagyon is komolyak voltak. - Jogos. - biccentettem is, két lépés között. - Remélem, nem hagysz itt, ha elmondom. - átpillantottam rá, őt karoló kezemmel megsimítva álla élét.
Még kerestem a szavakat, helyettük pedig egyelőre csak a fogamat rágtam. Mély levegő, halk sóhaj. Aztán belekezdtem.
- Akkoriban túl bonyolult lett minden. Te én, meg az egész. Az egész alatt a dolgomat értem. - csempész vagyok, ő is nagyon jól tudja - Zsákutcára futottam. Velünk, és a melóval. Az emberekkel... Túl fontos lettél. Jó ez így... mindegy mert, igaz. Az lettél. Elkezdtelek félteni, és át kellett verjelek. Azt akartam, hogy utálj, ezért küldtelek be abba a fegyver boltba is. Ahol megszívtad. Miattam. Ez... ez kellett, mert különben már nem lennél itt. Aznap, emlékszel? - eddig magam elé, a földnek beszéltem, most viszont szögegyenesen ránéztem - Amikor elmentem. Elkaptak. Elég csúnyán helyben is hagytak, voltak vagy tízen. Azt mondták, azt veszik el, ami nekem a legdrágább, h a már én is kegyeskedtem őket meglopni. Én az ékszereiket vettem el. Ők Téged akartak. Ne nézz így. Ah. - lehajtottam a fejemet. Elég kellemetlen volt az egész. - Önös érdek volt, sajnálom. Nem akartam, hogy bajod legyen. Azt mondtam nekik, velük megyek, dolgozom nekik, téged pedig megöllek. Elhitték. Többet pedig nem mentem vissza hozzád. Nem kerestelek. - hogy mennyi az, amit megértett, vagy amit elhitt ez már az ő dolga. Részemről igazat mondtam. Azért vertem át, azért csesztem ki vele, mert elakartam marni magamtól. Mert túlságosan féltettem. Mert túlságosan szerettem... De ezt egyelőre nem kívántam az orrára kötni. A szavaimból - nagyjából - így is levághatta.
Vissza az elejére Go down
Joana Lynn Palmer
Tark
Joana Lynn Palmer

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 308
◯ HSZ : 304
◯ IC REAG : 246
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak
◯ Feltűnést kelthet : A két karját és mellkasát borító tetoválások
Harmadik Tárna - Page 3 6edceb
Harmadik Tárna - Page 3 Tumblr_o3n2ns48RQ1qgannno2_250
Re: Harmadik Tárna // Csüt. Nov. 12, 2015 11:55 pm

- Úh, lécci, mondd el ezt még párszor! - csak húztam az agyát, igazándiból ennyivel is bőven meg voltam elégedve. Nem voltam híján az önbizalomnak és az egómat sem kellett már tovább növelni, de az ilyen szavak mindig jólesnek az ember lányának, még akkor is, ha esetben nem is voltak annyira őszinték. Bár jelen pillanatban ezt nem tudtam eldönteni. A kérését hallva vele együtt kacagtam, vagyis inkább csak kuncogtam, mert nem akartam ismét hahotázni kezdeni. - Te jó ég, pedig semmi szexis nem volt benne - szerintem legalábbis, úgyhogy legyintettem is. Amikor belecsípett az oldalamba, automatikusan rántottam a derekam oldalra, miközben vigyorogva csóváltam meg a fejem és forgattam meg a szemeimet. - Javíthatatlan vagy, Alec Bess - fűztem hozzá nevetős hangon.
A következő pillanatban belemászott a képembe, még szerencse, hogy nem vagyok egy ijedős alkat, így tök fapofával tűrtem és vártam, vajon eszkimó puszi lesz-e a vége, de nem az volt. Aprót bólintottam, igen, a fürdő szerintem is sokkal jobban hangzott, aztán megkaptam a plusz hozzáfűzést, majd a homlokát az arcomba nyomta.
- Te is megragadtad a lényeget - paskoltam meg a feje búbját, nevetős hangon adva neki választ. Halkan nevettem fel, amikor a hajamba borzolt, tényleg mindegy volt már neki, koszos volt, kócos volt, meg amúgy sem halok bele, ha csálén áll a hajam. Főleg itt, ahol rajta kívül senki sem lát és amúgy is sötét van.
- Ki tudja.. Annyi alagút van ebben az átkozott barlangban! - vontam meg a vállam, bár igazság szerint kicsit kezdtem parázni. Mi van, ha zsákutca? Akkor jól megszívtuk, mert a kráterből aligha tudnánk kimászni, mert szerintem ha felállok a vállára sem érnénk el a tetejét, annyi szikla meg nem zúgott le, hogy lépcsőt csinálhassunk belőlük. - Aha. Már mondtam, amikor összefutottunk, hogy piknikezni jöttem ide, teljesen ideális hely a kikapcsolódásra és nyáron még csak leégni sem lehet itt - tódítottam magam is, hasonlóan széles vigyorral a képemen, mint ami a hímén ült.
Sejtettem, hogy a témafelvetésem nem fog osztatlan sikert aratni, de úgy voltam vele, hogy időnk bőven volt és talán csak nem fogok belerokkanni a válaszba. Hiába tagadtam le a múltkor, hiába közöltem vele, hogy nem akarom tudni a miérteket, mert úgy talán könnyebb a hátam mögött hagyni az egészet, de most úgy voltam vele, hogy igenis tudnia akarom, hogy igenis tartozik ennyivel.
- Az majd kiderül, ha színt vallasz - használtam az ő szavait, ajkaimon biztató mosollyal, amire a simítása is csak rátett egy lapáttal. Nem fogom megenni, abban biztos lehet, ahogyan a felesleges hiszti és kiakadás sem az én műfajom. Legyen bármi is az igazság, egészen biztos vagyok benne, hogy nem fogom itt hagyni. Egyikünk sem járna túl jól vele.
Amikor belekezd, csendben kezdem hallgatni, akkor sem szólalok meg, amikor azt mondja, hogy fontos lettem neki. Mindössze az arcom fordítottam felé, keresve a tekintetét, de ő a földet pásztázta. Nem tudtam hibáztatni érte, így inkább én is az utat figyeltem. Csak akkor néztem rá ismét, amikor felém fordította a fejét. Bólintottam, igen, emlékszem. Ha akarnám, sem tudnám kitörölni az emlékeim közül. Ahogyan buktak ki belőle a szavak, az én szemeim úgy kerekedtek el, teljesen csodálkozó és valamilyen szinten hitetlenkedő vonásokat kölcsönözve a pofimnak. Elfordítottam róla a tekintetemet, amikor ő is így tett és ahogyan befejezte, csak néma csendben baktattam mellette. Nem volt más, csak a csoszogásunk és a heves légvételem hangja. Talán percek is elteltek, mire képes voltam megszólalni, felemeltem a fejem és felé fordítottam a tekintetem.
- Ez.. - hiába kezdek bele, egyből megakadok. Krákogás, most valamiért cserbenhagynak a szavak. - Erre egyszerűen nem tudok mit mondani - csóváltam meg a fejem, mert nem akartam elhinni mindazt, amit hallottam. Hogy miattam tette mindezt, hogy azzal, hogy szétzúzta a kapcsolatunkat, megmentette az életemet, vállalva azt, hogy gyűlölni fogom, hogy fájdalmat okoz mindkettőnknek.
- Még soha senki nem csinált ilyet értem - buktak ki belőlem ismét a szavak. Még soha senki nem áldozott fel értem valami olyasmit, ami fontos volt neki. Soha senki nem szeretett még annyira, hogy képes legyen erre. Kis nevetés szökik ajkaimról, amit hirtelen vágnak el, zavarodottság érződik belőle, mert fogalmam sincsen, miként kezeljem ezt az egészet helyzetet, miként viszonyuljak ezután hozzá, a múltunkhoz, ehhez az egészhez. Dühösnek kellene lennem, amiért ezt tette? Meglehet. Én mégsem érzek semmi ilyesmit. Valami egészen furcsa dolog kezd el motoszkálni bennem, amit egészen pontosan azóta nem is igazán éreztem és talán most először, de megrémülök ettől.
Vissza az elejére Go down
Alec Scott
Renegát
Alec Scott

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 375
◯ HSZ : 134
◯ IC REAG : 133
◯ Lakhely : Fairbanks // Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : Nyakra felúszó, liánszerű tetoválás
Harmadik Tárna - Page 3 14mcjkp
Re: Harmadik Tárna // Szomb. Nov. 14, 2015 5:11 pm

Igen, ebben igaza van.
Javíthatatlan vagyok. De nem is akarok másmilyen lenni. Ellenben őszintén élveztem az ágyrágást, amit lerendeztünk mindazon idő alatt, míg próbáltuk kitalálni merre is lenne ildomos elindulni.
Szerintem csak böktünk, no meg... sok lehetőségünk nem volt. Már csak abban reménykedtem, hogy hamar túljutunk ezen az egészen.
- Igen, pontosan ez volt a lényege. - somolyogtam az orrom alatt, hiszen nyilván mind a ketten tudtuk, hogy messziről nem erről volt szó. Viszont kár lenne, ha elbízná magát; bár szó se róla, nagyon szívesen fürödnék vele azért jól szórakoztam.
Legalábbis addig, míg fel nem dobta a témát arról, ami a múltban történt. Kellemetlen érzés járt át, még akkor is, ha tudtam: minden joga meg van hozzá, hogy megtudja. Főleg, mert én voltam az a semmirekellő, aki magára hagyta őt a szarban.
Szaggatottan sóhajtottam fel, ahogy végül belekezdtem; és ha nem is húztam el sokáig, ha nem is rágtam meg minden egyes szót, végül a végére értem.
Nem voltam magamra büszke, és eléggé szarul is éreztem magam az egésztől. Főleg így, hogy felidézhettem a dolgot. A percek pedig lazsáltak, elnyúltak... ránk borították a csend némaságát. Talán nem bántam, talán mégis. Egészen tanácstalan voltam.
Fáradt pillantással kerestem meg a tekintetét, ahogy végül megszakította talpunk zaját, légzésének rezgését, ami már-már andalítóan tapadt rá a fülemre.
- Semmi baj. - nem is vártam el, hogy mondjon rá bármit is. Igazából nem is nagyon hittem, hogy lehet erre mit mondani. Elbasztam, ez tiszta és visszafordíthatatlan. Ostoroztam is érte magam legbelül. Ostorozom magam azóta, hogy elhagytam őt. A lelkiismerettel szinte lehetetlen megbirkózni - esetemben.
Újabb szavai hallatán ösztönösen vontam meg szemöldökömet, és ha nem is állt meg közben, én tettem róla. Lefékeztem a lépteinket, tenyerem pedig finoman mart rá a vállára, ahol eddig pihent.
- Nem mintha érdem lenne. - lógattam a fejem, nem tudtam rá nézni. - Megragadtam a jobbik rosszat. Az egyszerűbbet. Visszamehettem volna. Elszökhettünk volna! - dühödten emelkedett a hangszínem, és már épp megütöttem volna a kelletlenebbik frekvenciát, mikor visszavettem. Nem kívántam még egy adag törmeléket a fejünkre.
- Helyette elmentem. Elvesztettelek. Elhagytalak. És igen, védeni akartalak, azt akartam, hogy élj. Ha ez az ára, akkor nélkülem. - sosem mondtam neki, mit éreztem iránta. Ő pedig sose kérdezte. Azt se tudom, hogy ő egyáltalán érzett-e irántam akkoriban.
- Annyira sajnálom... - csuklott el a hangom, koponyám oldalát, az övéhez ütve. Csak finoman, szinte nem is érezhette, ahogy odakoppant. - Vissza kellett volna mennem érted. Ki kellett volna állnom érted. Talán most nem utálnál ennyire. Talán más lenne minden. - én tudom. Most már tudom, hogy ezt kellett volna tennem. Akkoriban mégis azt gondoltam, hogy azzal segítek neki, ha lelépek. Ha nem hozom rá a bajt.
Érte tettem, ez az egy biztos. Csakis érte. Akárcsak azt, ahogyan az utolsó napokban bántam vele.
Mindért csak korholom magam.
- Nem akartam, hogy bajod essen. - tettem még hozzá, ezúttal indulattól mentesen.
De haragudtam. Haragudtam magamra, és a világra.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Harmadik Tárna //

Vissza az elejére Go down
 

Harmadik Tárna

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

 Similar topics

-
» Első Tárna
» Második Tárna

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Városhatárokon kívül :: El Dorado Aranybánya-