KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Zachariah O. Danvers Tegnap 9:52 pm-kor
írta  Bruno Manzano Tegnap 8:44 pm-kor
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Aug. 02, 2024 6:05 pm
írta  William Douglas Csüt. Aug. 01, 2024 9:11 pm
írta  Rebecca Morgan Csüt. Aug. 01, 2024 12:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Catherine Benedict Hétf. Júl. 29, 2024 12:15 pm
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  William Douglas Vas. Jún. 30, 2024 7:25 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Abigail Cecile Kenway Csüt. Május 23, 2024 11:01 am
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Ápr. 12, 2024 10:08 am
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:16 pm
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:12 pm
írta  Alignak Vas. Ápr. 07, 2024 7:36 pm
Zachariah O. Danvers
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 
William Douglas
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 
Bianca Giles
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 
Maloney V. Rocher
Katonai Kórház - Page 2 I_vote_lcapKatonai Kórház - Page 2 I_voting_barKatonai Kórház - Page 2 I_vote_rcap 

Megosztás

Katonai Kórház - Page 2 Empty
 

 Katonai Kórház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7321
◯ IC REAG : 8928
Katonai Kórház // Hétf. Dec. 12, 2011 4:01 pm

First topic message reminder :

A kórház épülete a bázis mellett található. Itt civilt és a hadseregben szolgáló embereket egyaránt kezelnek, valamint minden tisztet, irodában dolgozót, de még a visszavonult veteránokat is remek ellátásban részesítik. Mindemellett felkészültek minden egyes katasztrófahelyzetre, a kórház alatt (is) atombunkereket alakítottak ki, valamint nagyjából 1000-1500 civil befogadását teszik lehetővé az ilyen helyzetekre.

Katonai Kórház - Page 2 Vveqf93zdf2pnbygxqzz
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
Katonai Kórház - Page 2 Empty
SzerzőÜzenet
Colin e’Lemaître
Wagabond
Colin e’Lemaître

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 311
◯ HSZ : 121
◯ IC REAG : 131
◯ Lakhely : Akárhol...
Re: Katonai Kórház // Pént. Ápr. 26, 2013 5:50 pm

Csak vigyorogtam a köpenyről szóló kis monológján, fel-fel pillantva rá, miként azzal ügyködtem; a köszönetére pedig épp ugyanilyen arcjátékkal biccentettem egyet.
A fokok pedig sorjázva nyelődtek el alattunk, noha kevésbé sem olyan gyorsan, mint ahogy nem rég még fölfelé nyargaltam rajtuk. Mosolyom változatlan volt, sőt... valójában még szélesebbre váltott, ahogy Abi a nevemet kezdte el próbálgatni.
- e'Lemaître... - segítettem ki szórakozottan. - De ígérem a Rust-ra is azonnal hallgatni fogok! - nevettem fel halkan, kicsit már fesztelenebbül, hiszen már elhagytuk az imént kifosztott rendelőt, még annak környékét is. Noha, eddig sem voltam túlzottan ideges, már megszoktam a szélhámoskodást. Egyszerűen, így késő hajnalban még lassabban forog az agyam.
- Nincs azzal gond. Én épp ellenkezőleg vagyok így. - pillantottam fel rá oldalasan, ahogy már csak az utolsó emelet veszett el utánunk. Természetesen arra utaltam, hogy én az általuk használt "r" betűvel szoktam bajban lenni, de hát ezt már embere válogatja. Ki hol élt, és hol nőtt fel. A mai világban hál' égnek ilyen gond már nem igazán van.
- Egyébként pedig, "még mindig kedves Abigail", igen, francia vagyok. - vigyorogtam, mint valami túltápolt vadalma. Igazán szórakoztatott az őrző társasága, tekintve, hogy nem csak a viccet értette, de ő maga is kifejezetten jól használta... habár egészen bújtatottan.
Az utolsó lépcsőről már csak ledobtam magam, majd indultam is meg a büfé irányába. Befelé egészen tisztán láttam a jelzőtáblát, szóval, ha azóta nem költöztették el, akkor bizonyára még a helyén áll.
És így is volt, innentől kezdve pedig már csak a kávékkal kellett elbíbelődnöm, amiket igazán gyorsan meg is kaptam, azt követően pedig végül úgy döntöttem, hogy a valós sztoriba fogom beavatni Abigailt. Ennyit megérdemelt.
A szavaim egymást követték, nem méláztam el köztük, csak sorba állítva a történéseket, és azok miértjét hadartam el mindent. Végül felsóhajtottam, és hátradőltemben magamhoz húztam a kávés poharat, hogy a maradék löttyöt is kikortyoljam belőle.
- Valahogy meg is értem... - mosolyodtam el haloványan, amint a tisztelt kollégáról ejtette el a véleményét. Valójában, nekem sem volt túl szimpatikus a fickó, tekintve, hogy már csak a kiállása is annyira mű volt, hogy az már fájdalom.
- Látja, maga biztos benne, én pedig szimplán megyek a fejem után. - szólaltam meg hangja elcsendesülését követően, kicsit visszatornázva magamat előre, alkarjaimat elfektetve az asztallapon. - Nem ismerem a várost, ritkán járok be. És jelenleg nem volt opció, hogy keresgéljek. - vontam oldalra ajkaimat, majd félrepillantottam. - Igen, nem egész egy órája. Annyi se... - sóhajtottam fel egészen fáradtan és keserűen, visszavezetve lélektükreimet a nőre.
Lassan emelkedni kezdtem, és ha Abi is végzett, úgy előle is elemeltem a poharát, és a kettőt egybetűzve hajítottam a legközelebbi kukába.
- Megköszönném. Ha ránézne... - felkaptam az irathalmazt, tenyereimben megsikamlottak a kartonok, összecsusszanva a köpennyel.
- Igazából, nem hiszem hogy komolyabb baja lenne, sőt. De bizonyára ehhez maga jobban ért. - engedtem magam elé a másikat, hogy a rövid, ámbár kanyargós folyosón át csakhamar a szabadba érkezzünk. A kocsim változatlanul az útpadkán vergődött, mintha csak egy odadobott szemét lett volna.
- Az lesz az. Ha be mer mellém ülni. - böktem fejemmel a sehogy se álló autó felé, határozott léptekkel nyargalva felé. Ha pedig Abigailnek se volt ellenére, úgy kinyitva a járgányt, feltártam neki az anyósülést, majd megkerülve az egész kocsit, felrántottam a vezető oldalt is. Csak félig ültem be, előtte még sietősen hátra raktam azt a kötegnyi aktát, ami a kezemben volt, és csak azt követően bőgettem fel a motort.
Örültem, hogy együtt érzett a dologgal, és hogy Tarajos-t nem kell tovább magára hagynom...
Aztán elindultunk... úgy kanyarodtam le az úttestre, mintha az életem múlna rajta... Siettem, tény... persze megölni nem akartam magunkat, ellenben igazán tudtam volna értékelni, ha már visszafelé nem telik egész fél órába az út...
- Sokkot kapott... Arra keltem hajnalban... - informáltam Abit egyhangúan, folytonosan pásztázva az előttünk elterülő flasztert, az azon cikázó fényeket, melyek egy-egy kirakatból vetültek rá. - Mikor eljöttem, csak feküdt, és kapálódzott... fújtatott... Remélem, hogy még... - fordultam le közben a föld útra, elhagyva az országutat, közeledve Fairbanks határa felé.
- ...kitart, mire visszaérünk. - csak rágtam a szavakat, mintha a tükör előtt magolnék valami beszédre. Aztán még egy kanyar következett, némi lápos süppedés, és jégpáncél. A kocsi hullámozva futott be a fák ölelése közé, majd azokon túl lassacskán kezdett kirajzolódni a lovarda homályos képe.
- Az ott már... - rázkódtam még kettőt az ülésen, két bukkanó között - ...a cél. - mosolyodtam el végre, az egész kocsiút óta először.
A percek lassan kúsztak el a fejünk fölött, mire végre megérkeztünk. Rohanvást állítottam le a motort, majd rúgtam ki az ajtót oldalra, hogy már ki is ugorjak az ülésről. Tenyerem az autó tetejébe mart, fejemmel pedig behajoltam Abihez.
- Jöjjön, ott az istálló. - böktem az említett hely felé, majd már indultam is meg, félig futva, félig sétálva. Szorított az idő, és az sem volt utolsó, hogy aggódtam... valami istentelenül... Ujjaim a zsebeimbe matattak, hogy mihamarabb előkaparjam belőle a nyugtatóhoz szükséges dolgokat, ezzel együtt pedig már fordultam is be a pajtába, átrohanva Tarajos karámjáig. A kisajtót sürgetve nyitottam ki, már kintről látva a még mindig földön heverő lovat.
- Itt vagyok... hééé... itt vagyok... - csúsztam be mellé térden, majd félguggolásba emelkedtem, tenyeremmel finoman simítva végig az állaton. - Nyugi, nincs semmi baj... - csitítgattam a még mindig fújtató csődört, majd kaptam át pillantásomat a nőre, amennyiben megérkezett.
- A neve Tarajos. Óvatoson jöjjön be, nem lesz gond. Én mindjárt jövök... - cseréltem helyet végül Abivel, ha nem ellenkezett, majd az istálló másik oldalához sétáltam, felfeszítve egy méretes ládát. Gyógynövényekért kutattam, amikkel összekeverhetem a B-vitamint és a magnéziumot.
És bingó!
Szinte már fel is ujjongtam, mihelyst megtaláltam a növényeket...
- Na, mit gondol? - kiáltottam át Abigailnek, csupán a vállam fölött nézve el felé egy röpke pillanatra, mialatt már egy kis tálat is találtam, amibe elkezdtem összetörni a nyugtató hozzávalóit... A kezem stabil volt, mégis meg-megremegett, ahogy próbáltam a lehető leggyorsabban összeaprítani a dolgokat...

Folytatás...
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7321
◯ IC REAG : 8928
Re: Katonai Kórház // Kedd Ápr. 30, 2013 9:45 am

SZABAD TERÜLET
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Vittoria de Luca
Falkatag
Vittoria de Luca

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 359
◯ HSZ : 94
◯ IC REAG : 104
◯ Lakhely : Holiday In
Re: Katonai Kórház // Kedd Júl. 23, 2013 6:54 pm

Marco (alias Luca) & Vittoria

*Ha az embernek van egy hivatása akkor annak él. Nekem több is volt ami azt illeti, a fő az a séf és üzletvezető. Ám ez nem befolyásolja azt, hogy több évtizedig gyerekorvosként működtem. Igen, hiányzott. Nem maga az orvoslás, hanem a gyerekek közelsége. A nevetésük és minden olyan, ami velük járt. Hogy még akkor is tudnak nevetni, mikor épp egy balesetből tértek magukhoz.
Ma egy iskolabuszba ment bele valami, így a Memorial túlcsordult és egy részüket ide küldték. Én is ide tartoztam, mint kölcsön orvos, aki egyébként nem praktizál csak beugrós. De a túltengés miatt bizony ma ugrottam. Egyik kórteremből rohangáltam a másikra. Varrtam, gipszeltem, vizsgálatokat írtam elő... szülőket nyugtattam, vagy épp közöltem, hogy a gyermeke nem élte túl. Egy ilyen volt, s ez maradt a végére, mert a gyereket megpróbálták megműteni és eltartott egy darabig. Nem akartam senkivel találkozni. Lépteim egyenesen a gyógyszerraktárba vezettek, hogy leltározzak egyet, ha már itt vagyok. Nem kéne, de kell valami ami leköti a figyelmem. Kicsit eltereli a figyelmem arról az űrről ami bennem van. Az évek alatt nem egy ilyet tettem már, de mégis... minden alkalommal nehéz és kicsit sem könnyebb. Mintha minden alkalom az első lenne. Hajam egy copfba van összefogva, ahogy a kávémmal a kezemben leülök a raktár egy szegletébe. Mellettem a fűzet és a toll. Lábaim felhúzva, azonban a fehér köpeny szét volt gombolva, így látszódott a ruhám, melynek anyaga és lezsersége lehetővé tette, hogy így felhúzott lábakkal se látszódjon semmim. Na nem mintha ez bárkit is érdekelt volna, vagy épp látta volna. A kávém felénél tartottam, mikor fejem a falnak vetettem és énekelni kezdtem. Fájt... s hirtelen egyszerre volt könnyebb és minden sokkal valóságosabb. Barna íriszeimben fájdalom csillogott, szomorúság és bizony a magány. Egyedül voltam ebben a rohadt városban. De van ilyen, majd holnap jobb lesz... mindig jobb. De ennyi nekem is jár.*
Vissza az elejére Go down
Luca Nazario
Gyógyító
Luca Nazario

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 205
◯ HSZ : 39
◯ IC REAG : 46
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Katonai Kórház // Kedd Júl. 23, 2013 7:30 pm

Tömött iskolabusz ütközött, nálunk pedig nem volt sok ellátásra szoruló katona, így ide hozták azokat, akiket a városi kórház hely és ellátás hiányában nem tudott fogadni. Nem voltak a szívem csücskei a gyerekek, lármásak, nyughatatlanok, szófogadatlanok - legalábbis elég sok - és folyton bőgnek, komolyan nem értem azokat, akik gyerekvállalásra adják a fejüket, de ilyenek is kellenek, különben kihalunk. Meg hála a jó égnek egyszer felnőnek!
Megpróbáltam jó pofát vágni ahhoz, hogy némelyik egy kevéske zúzódásból is hatalmas drámát csinált, ilyenkor a komolyabban sérült, de csendesebb táborhoz mentem, hogy lehiggadjak, mielőtt több sérülést szerez a gyerek a mancsom alatt, mint amennyivel behozták. Jó, önfegyelem, és orvosi eskü meg miegymás, ennek ellenére ezek a miniemberek kiakasztóak!
Miután elláttam azokat, akiket rám sóztak hozzám hoztak, úgy éreztem, nem fog ártani némi magány és csend. Egy olyan hely, ahol nincs vérszag. Mert itt az volt, szinte fojtogatóan tömény. A farkasom úgy feszült nekem belülről, hogy komoly erőfeszítésembe került megőrizni emberi mivoltom; ki akart törni, falni, ölni...
Először a mosdóba mentem, hogy hideg vízzel megmossam az arcom, aztán céltalanul indultam meg a folyosón, egyetlen cél vezérelt: minél messzebbre jutni a baleset áldozataitól. Ha ennyi próbára tesz az ilyesmi jogos a kérdés, hogy minek csinálom? Hát pont ezért.
Megálltam az egyik ajtónál, nem néztem, hol voltam, csak nekitámaszkodtam, ha van bent valaki s ki akar jönni, várjon, épp összeszedem magam! Mikor nagyjából lecsitítottam a szörnyetegem, eljutott a tudatomig az, amit eddig kirekesztettem. Ének az ajtó mögül... Ellöktem magam tőle, s úgy bámultam a fémet, mintha az választ adna a bennem dübörgő kérdésekre. Ismerős volt a hang, nekem pedig ettől megugrott a pulzusom.
Nem, ez nem lehet...
Bekopogtam, mert a lobbanékonyságom ellenére se vagyok egy paraszt.
Vissza az elejére Go down
Vittoria de Luca
Falkatag
Vittoria de Luca

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 359
◯ HSZ : 94
◯ IC REAG : 104
◯ Lakhely : Holiday In
Re: Katonai Kórház // Kedd Júl. 23, 2013 8:30 pm

*A csend mely rám telepedett szinte elemésztett. A kávém sem esett jól, azonban nem tudtam mit kezdeni azzal, ami történt. Persze az élet rendje és ezt tudtam, mégis... olyan kicsi volt és még élhetett volna. Annyira apró teremtés, aki valószínűleg még senkinek nem ártott. Ezért szerettem a gyerekeket. Hisz még megvan az ártatlanságuk, nem nyomja az élet rájuk a bélyegét. Most nem bírtam mosolyogni, mindig is volt olyan pillanat mint a mostani. Ezért is kezdtem el énekelni, de azzal csak a magányom nőt. A sötétség súlya, mely szinte fojtogató volt. Ahogy haladtam a dallal, tekintetem lehunytam és nem érdekelt, hogy szemeimből egy könnycsepp gördül végig. Pajzsom félig lent volt, amely csak arra volt elegendő, hogy a vérvonalam rejtse el és a pontos korom mindenki elől.
A dallamot, melynek ütemét a lábammal vertem halkan a hideg kőre egy kopogás szakította meg. Melyre hangom is elhalt és ujjaimmal töröltem meg az arcom, hogy eltüntessem könnyeim nyomát. De fel nem álltam... ráérek egész éjszaka akár számolgatni. Nem sietek sehova és amúgy sem muszáj megtennem.*
- Tessék... * Hangom a megszokotthoz képest kissé zordabb, mégis... még így is lágyan és kedvesen csengett, ahogy kiszóltam. Fejem kissé oldalra biccentve vártam, hogy belépjen az illető, bár gőzöm sincs, hogy ki az és azt végképp nem értem, hogy miért kopog. Viszont ahogy meglátom. Szemeim kikerekednek és csak pislogok nagyokat, még a szemeim is megdörzsölöm. Oké, ma egész nap kísértett a jellegzetes illata, de ezt betudtam annak, hogy hiányzik a kölyköm. De basszus... képzelődni nem szoktam.*
- Marco? * Szakadt ki a kérdés belőlem hitetlenkedve és maga a tény, hogy itt áll előttem valahogy elvonta a figyelmem és észre sem vettem, hogy a farkasom mintha puskából lőttek volna ki ront mentálisan a másikra a szeretetével letarolva annak a pajzsát.*
- Bocsánat... * Sütöttem le a szemem, miközben a farkasom visszazártam a ketrecébe, hogy hagyja békén a másikat és így, ha akarja visszatudja húzni a pajzsát. Igazából nem tudtam, hogy milyen érzelmek keringenek bennem. A farkasom a rá jellemző heves, vehemenciával húzódott volna a kölykéhez, míg én... én egyszerre akartam megölelni, elzavarni, megkérdezni, hogy hogy van és... Mit lehetne mondani egy ilyen helyzetben?*
- Hogyhogy itt? * Kérdeztem a kézen fekvőt és inkább bele ittam a kávémba mely után Marcora emeltem barna íriszeim. Ezer és egy kérdés, érzelem kavargott bennem. De a jó kedv, az mely folyton kísér most nem volt sehol. Hiányzott a másik? Igen. De a sértése... azaz még most is megelevenedett előttem. Ránéztem és csak a szemeim hunytam le, hogy elűzzem a fájó képeket. Ezért hagytam el... mert nem tudtam már úgy tekinteni rá. Csak ez volt az mely folyton felelevenedett előttem. Mely kísértett éjszakákon át... ez, amit tett és nem az, hogy miként szeretett.*
Vissza az elejére Go down
Luca Nazario
Gyógyító
Luca Nazario

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 205
◯ HSZ : 39
◯ IC REAG : 46
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Katonai Kórház // Kedd Júl. 23, 2013 9:41 pm

Meg akartam győződni róla, hogy csak kísértetiesen hasonló-e a hang, vagy a gazdája is az,a kit sejtettem. Tudni akartam, és menekültem is volna egyszerre, de miután kopogtam és kiszólt, hogy szabad, egyszerűen gyávaságnak éreztem volna elfutni. Nem, ilyet akkor se teszek, ha az életem függne rajta, szemen köpném magam, ha eliszkolnék.
Magamat doppingoltam mindezzel, s így be is tudtam nyitni. Aztán a küszöbön megtorpantam, ahogy megláttam Samathát, s még a lélegzetemet is visszatartottam egy pillanatra.
Ez nem lehet igaz!
Sokkolt, de csupán egy szívdobbanásnyi időre, utána már azzal voltam elfoglalva, hogy farkasa az enyémnek ugrott, ezzel pedig úgy söpörte félre a pajzsom, mintha ott se lett volna soha korábban. Erre pedig megrándult az arcom, mert eszembe jutott, hogy hajdanán miképp parancsolt haza a vérvonalunk segítségével, azt hittem első nekifutásra, hogy most is ezért rontott be hozzám. Tévedtem, ettől azonban nem lettem boldogabb.
A farkasom örült, hogy ennyi év után viszontláthatta a Teremtőjét, én azonban mereven néztem a nő arcát, tekintetem kemény volt, a megvadult farkasom lopakodott a felszínén, a farkas, amelyiknek kellett volna az anyja, de őt is sértette a múlt. A múlt, ami egyszerre kötött minket össze elválaszthatatlanul és ásott közénk kérlelhetetlen, mély szakadékot.
Csak biccentettem a bocsánatkérésre, s amint visszahúzta a farkasát, felrántottam a pajzsom. Semmi köze hozzá, mit érzek, bár már megtudhatta, akkor sem szándékoztam továbbra is az orrára kötni. Az egyetlen, amit innentől megtudhat, azt legfeljebb rideg vonásaimról, távolságtartó pajzsomról és kegyetlen, kék szememből olvashatja ki.
Tudom, hogy ő is vívódik, de ezen nem tudok segíteni. Sőt, ha tudnék, akkor se tenném meg. Szenvedtem eleget nélküle, most se sokkal jobb, érezze mindezt ő is!
- Itt dolgozom. Néha a városiban - feleltem tömören, szigorúan arra szorítkozva, amit kérdezett. Nem is akartam többet tőle, igazából ennyi bőven elég volt, s már indultam is volna, de nem ment.
Csak álltam és néztem őt, magamba szívtam a látványát, a nőét, akit hajdan annyira szerettem, hogy emberi mivoltomat is habozás nélkül dobtam félre azért, hogy vele lehessek. Mekkora marha voltam! És mégis... még most is... Csak az önfegyelmem és a gyűlöletem tart tőle távol.
- Mit keresel itt? - kérdeztem hűvösen, indulattól enyhén remegő hangon. Nem akartam kiabálni, nem akartam kimutatni a haragom, a megindultságom. - Minek jöttél Fairbanksbe?
Vissza az elejére Go down
Vittoria de Luca
Falkatag
Vittoria de Luca

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 359
◯ HSZ : 94
◯ IC REAG : 104
◯ Lakhely : Holiday In
Re: Katonai Kórház // Kedd Júl. 23, 2013 10:21 pm

*Éreztem a farkasa örömét, a benne kavargó ellentétes érzelmeket, ahogy Ő maga is befogadhatta arra a pár pillanatra a sajátjaimat. De ahogy Ő, úgy én is próbáltam eltekintene ezek felett. Igyekeztem nem tudomásul venni a farkasa örömét, a férfi sokkolódását, ahogy a sértettségüket is. Nekem ez szarabbul ment, lássuk be, sosem voltam jó színésznő és a szemeibe sem tudtam nézni, annak ellenére, hogy nem én voltam a hibás. Az már más kérdést, hogy magam okoltam mindenért, ezt nem érezheti. Vagy csak sosem akart tudomást venni róla? Arról a mardosó kínról mely ott volt nyolcvan éven keresztül és még akkor is, mikor az ajtón kiléptem? Nem tudom, de akarom egyáltalán tudni? Válaszát hallva azonban felálltam és a poharam az egyik polcra helyeztem a maradék kávémmal együtt. Könnyed léptekkel indultam el a másik felé, még ha arcom kissé merev is volt. Tőlem lássuk be, szintén nem meg szokott módon. *
- Amint láthatod... raktárazom... legalábbis azt kéne. Különben meg, gyerekorvos vagyok és riasztottak a baleset miatt. * Adtam meg a választ, miközben a másik elé érkeztem. Barna íriszeim egészen eddig a másik jegességét nézték, és ha akartam volna sem tudtam volna elrejteni a bennük rejlő szeretettet és szomorúságot. Lassan kezdtem el körbe járni a másikat, hogy lássam milyen lett. Az idő nem sokat dobott a külsején, azonban mégis más volt... új és mégis olyan ismerős. Elmém újabb képeket pörgetett le, melyeket szintén próbáltam kiűzni magamból. Mögötte megállva hajoltam a füléhez, hogy a választ megadjam az utolsó kérdésére is.*
- A név... de Luca és utána járok, hogy miért hasonlít Castor kísértetiesen a bátyámra. * Adtam meg az egyenes választ, amiről tudhatta a másik, hogy igaz. Többek közt, ha más nem abból, hogy soha nem hazudok. Ez nem változott, azonban én igen. Amint befejeztem, pár lépéssel ismét elé kerültem és hosszú, finom ujjaim a másik alá fűztem, hogy hüvelykujjammal végig simítsak az arcán. S oldalra biccentett fejjel nézzek a másik szemeibe.*
- Melyik falkához tartozol és mióta? * Éreztem rajta a jellegzetes szagot, ám kérdésem csak puszta formalitás. Tudtam, hogy a másikhoz, ám velük még nem találkoztam. De nem a Hotel szagát éreztem rajta. Mit akartam tőle? Még magam sem tudom... csak azt a sajgó ürességet töltötte meg a látványa, a közelsége mely évek, évtizedek óta bennem tátong. Farkas vagyok, anya és valaha szerelmes nő. Kellett a fiam, a szeretőm és a szerelmem közelsége. S ehhez mérten lágyultak is a vonásaim.*
Vissza az elejére Go down
Luca Nazario
Gyógyító
Luca Nazario

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 205
◯ HSZ : 39
◯ IC REAG : 46
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Katonai Kórház // Csüt. Júl. 25, 2013 7:30 pm

Nem tetszett, hogy elindult felém, jobban örültem volna, ha marad a seggén, ennek ellenére egy tapodtat se mozdultam, rezzenetlenül álltam, s vártam, hogy elém érjen, hogy feleljen, hogy azokra a kérdésekre is választ adjon, amik bennem kavarogtak, ki azonban sose mondtam volna őket. Nem, annak az időnek vége, mikor mindent megosztottam vele, mikor minden apró kis semmiséget elmondtam, akár csak azért, hogy jobban ismerjen, akár azért, hogy megnevettessem.
- Keselyű lettél? - kérdeztem foghegyről a körözésekor. Éreztem magamon a tekintetét még akkor is, mikor kikerült a látóteremből, egyszerre melengetett és fagyasztott, ha ez sokáig így megy tovább, szétfeszít ez a fajta kettősség. És ő kínzott tovább...
Hátulról a fülembe súgott, mire megrándult a szám, mintha vicsorogni akarnék, de végül semmit sem lett belőle. Nem, még egyszer nem fogom elveszteni miatta az önuralmam, ha bele gebedek is, ne dönti romba azt, amit évek hosszú munkájával építettem fel: magamat.
- Még mindig ennyit ér neked a név? - érdeklődtem, holott úgyis tudtam a választ. A nő szemébe néztem, tekintetem hűvös volt, energiáim viszont viharosak, hevesek, távolról sem erősítették meg azt a rideg nyugalmat, amit a pillantásommal igyekeztem közvetíteni.
Elrántottam a fejem, mikor hozzámért, tekintetemet azonban el nem szakítottam volna az övétől. ha nem próbált újból megérinteni, közelebb hajoltam hozzá, kedvesség vagy gyengédség még mindig nem volt bennem, s ebben a gesztusban sem akadt semmi romantikus vagy vágyakozó.
- Mennyire lennél dühös, ha azt mondanám, hogy a te hálátlan fiad bemocskolta? - Halkan beszéltem, suttogásnál alig volt több a hangom. - Széttördelnéd a csontjaimat újból, dolcezza?
Én nem lágyultam, később talán kicsit bánni fogom, hogy nem voltam most kedvesebb, kíméletesebb, ebben a pillanatban azonban semmi mást nem éreztem, mint elárvultságot. Magamra hagyott, elfutott attól, amit ő maga teremtett, s ahogyan ő valószínűleg a pofont, úgy én ezt nem tudtam megbocsátani.
- Érzed rajtam, nem? - feleltem kérdéssel, kissé nyersen.
Vissza az elejére Go down
Vittoria de Luca
Falkatag
Vittoria de Luca

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 359
◯ HSZ : 94
◯ IC REAG : 104
◯ Lakhely : Holiday In
Re: Katonai Kórház // Csüt. Júl. 25, 2013 8:43 pm

*A foghegyről vetett kérdésére nem feleltem, csak egy vidámságtól igen szegényesen megáldott kacagással feleltem. Keselyű, dög evő... S ezt pont az a férfi kérdezi, aki ismer. Az, akivel éltem és mindent megosztottam, az, aki szeretett és talán pont azért, mert én még a keserűség nyomán is megtartottam a vidámságom, az ártatlanságom. Mikor elé értem, ismét a tekintetét kerestem ám a kérdése csak egy elnéző mosolyt csalt az ajkaimra.*
- A vér... a vér az, amit senki nem tagadhat meg Marco. * S bár enyhe célzás volt, hogy Ő sem tagadhat meg engem, hiába rekeszt ki, hiába húzza fel a pajzsát nyakig. Attól még Én teremtettem és bárhogyis ellenkezik, ez nem fog változni még akkor sem, ha Pokolba kíván. Azonban a válaszomban benne volt az is, hogy igen, a vezeték nevem még mindig fontos számomra. Ám ezt Ő maga is tudta, hisz ha akkor nem engedtem belőle akkor bizonyára ezek után sem fogok. Érintésemre elrántotta a fejét és kezem csak visszahullt magam mellé. Talán ez rosszabb volt, mint amikor... nem, attól semmi sem lehet rosszabb. De akkor miért érzem a sajgást ott mélyen? Miért akar az a valami megszakadni a visszautasításától?
Mikor közelebb hajolt, pillantásom akaratlan rebbent az ajkaira s nyaltam meg a sajátom. Hiába láttam üresnek, fagyosnak Marco tekintetét. Hiába tudtam, hogy semmi ilyen szándéka nincs, mégis... felrémlett a kép, mikor utoljára így hajolt közelebb. Tekintetem visszarévedt a kék mélységbe. S kerestem... kerestem azt a vágyakozó tekintetett, mely mindig vidáman csillogott ha rám tekintet. Ki ha csábítani akart sunyi fények voltak benne, melyek mégis annyi mindent ígértek s végül adtak is. Szavaira azonban energiáim felcsaptak. Hevesen, dühödten, sértetten olyan vehemenciával, hogy még így, a pajzsán keresztül is érezhette korom, farkasom erejét és vad dühét. Valószínűleg így sem volt kellemes a másiknak, azonban nem volt olyan fojtogató, elemésztő mintha pajzs nélkül volna. S ezt a megszólítás sem enyhítette, hiába villantak rá lágyan íriszeim. Így is közel voltam hozzá, de tettem egy lépést közelebb és ha nem hátrált, hát segítettem neki, hogy a mögötte lévő csukott ajtónak feszüljön a háta.*
- Soha, soha nem bántottalak Zucchero. (Kedvesem) Te magad voltál az, aki megtette. Figyeltem rád, de ismertelek is. Hagytam, hogy ki add magadból, hogy kidühöng és megtudjuk utána beszélni. Bármit, bármit mondtam volna nem használt volna. Sosem használt, ha veszekszem veled. S utáltam, gyűlöltem, hogy minden alkalommal olyan volt, mintha a falnak beszélnék. Minden veszekedés alkalmával megöltél bennem valamit. * Beszéltem, hangom természeténél fogva lágy így nem hallatszott ki a keménységem. De ezt sosem bántam. Sosem voltam az a nagyhangú valaki, nem szerettem kiabálni. Kezeim a válla felett támasztottam meg, azonban tekintetem kékbe fordult, a farkasom kékjébe.*
- Nem csak a Te bestiád fene vad Marco. Az enyém sem különb, ne felejtsd el, hogy Tőlem kaptad. A különbség annyi, hogy tudni kell kezelni, elzárni. De HA valóban szégyent hoztál a nevemre, nem a csontjaid töröm el. Bármennyire szeresselek, bármennyire fájt az elmúlt időszak a saját kezemmel végezlek ki Ciccio.(Kicsim.) * Hangom halk, szinte a szájába beszélek, olyan közel vagyok hozzá. Ám ha nem ostoba - már pedig, pimasz, bunkó és undok mindig is volt, de ostoba sosem -, akkor láthatja, hogy beletenyerelt abba, amire valóban ugrom. De lássuk be, pontosan tudta a másik, hogy miként fogok reagálni a szavaira. Azonban továbbra is azt kutattam, akibe beleszerettem. Aki kicsit sem könnyedén, de végül elcsavarta a fejem. De nem láttam belőle semmit. Nem, Marco nem lehet ilyen. Ennyire nem lehet más... Váratlanul csaptam le ajkaimmal az övére, hogy legalább egy kicsit a felszínre hozzam azt, aki ott volt Konstantinápolyban. Ha sikerült, pár pillanat után elhúztam a fejem és továbbra is a farkasom kékjével néztem a szemébe.*
- Nem csak rajtad fogott az idő Marco... Mikor megütöttél meghalt az a nő egy bizonyos szinten, aki előtte voltam. Negyed annyit sem tűrök mint akkoriban. * Figyelmeztetés? Nem, csak jó tanács, hogy jobb ha vigyáz a szájára. Ne felejtsük el, hogy valaki lehet vicces, valaki utálhat, lehet pofátlan de a minimális tiszteletet mindenki megérdemli. S ehhez ragaszkodtam is. *
- Sok minden mást is érzek... de nem az érdekel, hanem az, amit Te magad mondasz.
Vissza az elejére Go down
Luca Nazario
Gyógyító
Luca Nazario

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 205
◯ HSZ : 39
◯ IC REAG : 46
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Katonai Kórház // Szomb. Júl. 27, 2013 4:55 pm

- Milyen igaz. - Hangom sűrű volt, ragadós, keserű. Tudtam én, hogy nem tagadhatom meg, de ez visszafele is igaz volt, bár ahogy ismerem, neki ez egyáltalán nem okoz problémát. Ami nekem fejfájás és némi lelkiismeret-furdalás, de nem annyi, hogy komolyabban számoljak vele.
Éreztem a belőle felcsapó energiát, ami a pajzsomnak feszült, heves volt, telve vad indulattal. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor éreztem felőle ilyesmit, a mostani alkalommal együtt, valahol jó tudni, hogy olyasmit váltok ki belőle pár perc után, amit azért nem mindenki tud ilyen rövid időn belül.
- Látod, ez volt a baj, hogy csak beszéltél, mindig a szavak, pedig ha ismertél volna, ha figyeltél volna, ha tanultál volna az eredménytelen alkalmakból, akkor módszert váltasz, de nem tetted. Hogyan tudtam volna kordában tartani azt, ami tőlem teljesen különbözött? Szavakkal? Beszéltem volna magamban, magyaráztam volna a farkasomnak? - Kezdtem én is dühös lenni. Úgy éreztem, hogy az a nyolcvan év elfecsérelt idő volt, annyi mindent tehettem volna, annyi mindent tanulhattam volna tőle, de pocsékba ment az a sok év, mert a fenevadam sodort, Samantha pedig nem fogta rövid pórázra. Az én feladatom lett volna? Az enyém, aki akkor egy álmodozó, idealista, romantikus marha voltam?
A becézgetés se csillapított, a "Ciccio" csak még jobban felbőszített. Nem voltam már kölyök, és hiába a Teremtőm, az elmúlt időszakban elég távol kerültünk egymástól ahhoz, hogy ne érezzem elfogadhatónak ezt a megszólítást. Egyébként se a fiacskája voltam, hanem a szeretője, a Ciccio pedig mintha rám akarta volna erőszakolni a fiú szerepet. Lehet, hogy ez ostobaság volt, de akkor sem szerettem.
Közvetlen közelről nézhettem a szemébe, minden érzelem könnyedén leolvasható volt róla. Még mindig túl nyílt, még mindig sebezhető, és ez... fájt. De nem mutattam jelét, nem is lett volna rá alkalmam, mert  következő pillanatban megcsókolt, mire elkerekedett a szemem. Miért teszi ezt velem?
Váratlan tettéről eszembe jutott, mikor egyszer még pár hónapos kölyökként meggondolatlanul belé martam szavaimmal, utána pedig semmi más vágyam nem volt, mint kiengesztelni, megvigasztalni... Mire észbe kaptam, már átkaroltam a derekát, fordítottam magunkon és testemmel az ajtóhoz préselve csókoltam vissza. Akkor tértem magamhoz, mikor feltűnt, hogy a pajzsom leolvadt, és minden apró energiaszikrát érzek a nőstény felől. Akkor aztán ellöktem magam tőle és három lépést hátráltam.
Hüvelykujjamat végighúztam a számon, ez a mozdulat pedig egyaránt lehetett törlő és évődő. Hosszú idő óta először élvezhettem érezhettem a csókját.
- Ez jó, mert én meg negyed annyit se fogok adni neked, mint azelőtt - húztam el a szám, s elindultam felé, megálltam előtte, kezem a kilincsen volt. Arcvonásaim rendezettek, pajzsom ismét fent. Tudtam, mire gondolt, az előbb bemutatta, az a baj, hogy ez talán még tetszett is. - A hegyi falkához tartozok már egy ideje. - Lenyomtam a kilincset, jelezve, hogy ideje lesz kilépnie az ajtó lapja és a testem közül, mert bizony dolgom van. - És ha tudni akarod, Marco is már rég halott, ne keverj vele, nem ő vagyok.
Vissza az elejére Go down
Vittoria de Luca
Falkatag
Vittoria de Luca

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 359
◯ HSZ : 94
◯ IC REAG : 104
◯ Lakhely : Holiday In
Re: Katonai Kórház // Szomb. Júl. 27, 2013 8:32 pm

*Nem, valóban nem okozott problémát az, hogy nem tagadhatom meg. Már csak azért sem, mert eszembe sem jutott ilyesmi. Számomra akár tetszik, akár nem Ő a családom még akkor is, ha épp már az ágyam évtizedek óta nem melegíti, ahogy a szívemben sem szeretet kél hanem keserűség ha eszembe jut. Attól még a kölyköm volt, ahogy a szeretőm is egykoron.
A vádaskodásával azonban elevenemre talált és láthatta, ahogy a kezem a vállai fölött még megtapasztva is megremegnek. Gyűlöltem, hogy tudta mit kell mondani ahhoz, hogy fájjon. Hogy minden egyes hanggal csak megforgassa bennem azt a bizonyos tőrt amit belém vágott annak idelyén. De azt még jobban, hogy mind ezt láthatta a tekintetemen még ha nem is érezte.*
- Most sajnáljam, hogy nem vagyok és nem is voltam egy állat? Hogy nem bírtam bántani azt, akit szeretek? Én szerinted miből tanultam? Egyszer, egyetlen egyszer sem ütöttek meg, még kölyökként sem. Ha megtörtént volna, HA Martinez vagy bármelyik társa egyszer is megütött volna, akkor a Tiéd nem esett volna olyan rosszul Marco. Úgy tanítottalak, ahogy engem is tanítottak. Pedig ugyan az a farkasunk mentalitása is nem csak a kinézete. Ne engem hibáztass azért, mert TE Marco, Te nem is akartál ellenállni a kísértéseknek. * Néztem a szemeibe és most először láthatott a lágyság helyett keménységet, még úgy is, hogy ott volt benne a fájdalom. No meg persze az ön vád, mert nem voltam képes megverni. Tudtam, hogy ez kellett volna de egyszerűen nem tudtam megtenni. Hogy is, miként is bánthatnám azt akit szeretek? Akkor, akkor mikor megtettem... akkor is érezhette, láthatta, hogy minden egyes ütéssel saját magamba martam. Nekem fájt az, amit teszek én éreztem helyette is.
Azonban ajkaim viszonzásra lelnek, a pillanatnyi megdöbbenés után. Korábbi dühöm egy pillanat alatt hunyt ki, ahogy megéreztem a derekamon karjait. Kezem a nyaka köré fonódott, ahogy ajkaim éhesen de mégis a maguk lágyságával tapadtak a másikéra. Mintha pótolhatná azt a 31755 magányos éjszakát. Testemben a szikrák életre kéltek, ahogy a hátam a hideg fém ajtónak feszült, ahogy kezeim ragaszkodva vonták a másikat. Hiányzott és ezt Ő maga is érezhette, ahogy azt is, hogy szükségem van rá. De azt hiszem, ezzel egyedül voltam, ahogy a vágyammal is. Hisz pillanatok alatt hátrált ki, s én csak néztem... néztem ahogy ott áll és Én igyekszem vissza hűteni magam, némán, csendesen véve a levegőt és szabályozva szívem heves dobbanásait. De Marco ismét megoldotta a dolgot egyetlen mondattal és tekintetem lesütve haraptam az ajkamba. Valahol megértettem, hogy miért bánt. Gyerekes dacból. De mikor ismét közel ért csak a tekintetem emeltem rá ismét, a korábbi hévtől kissé kipirult arccal.*
- Saját magadnak is hazudsz... Legalább annyira akarsz adni is mint bántani. Szerinted nem vettem észre mert beléd voltam feledkezve? Nem látok ez mögé a rezzenéstelen arc mögé, ami alá rejteni akarod, hogy még mindig fáj? Ha Marco meghalt volna, akkor nem élne még benned a fájdalma, a keserűsége sem. De te is tudod Zucchero, hogy nem foglak innen kiengedni... még. * Révedtem el a tekintetébe, keresve valami támpontot de aligha akadt ilyesmi. De nem álltam el, az ajtóból felőlem aztán nyomogathatta a kilincset napestig is.*
- Vagy hogy akarsz elmenni? Megütsz? Megint? * Kacagtam fel keservesen miközben megingattam a fejem és tincseim ide-oda röpködtek az arcom körül.*
- Tudod... az első pofon a legnagyobb Marco... de, már nem hagynám. De Te, te képes vagy belátni, hogy mekkora marha voltál? * Simítottam az ujjaim a tarkójára s ha elértem kissé határozottabban fogtam rá - de persze nem fájdalmasan - ahogy ismét magamhoz vontam és loptam tőle még egy csókot. Már ha persze nem repültem el eddigre a raktár másik felébe.*
Vissza az elejére Go down
Luca Nazario
Gyógyító
Luca Nazario

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 205
◯ HSZ : 39
◯ IC REAG : 46
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Katonai Kórház // Szer. Júl. 31, 2013 8:58 pm

- Nem vagyunk egyformák, neked elég volt a szóáradat, nekem más kellett volna, de persze ez mit számított? - Tettem egy széles, hirtelen gesztust, amolyan tanácstalanul széttárt karosat. - Képtelen voltam megbirkózni a farkassal, te is láttad! Nem a te érdemed, hogy nem emésztett fel a szörnyeteg, mert nem tudtál változni, nem tudtad a kölyköd a saját szokásaid elé helyezni, itt az eredmény! - mutattam végig magamon, hangomból pedig sütött a keserűség, a vád. - Én nem te vagyok, soha nem is voltam, nálam nem használt, ami rád hatott, miért nem vetted le a szemellenződ? Vagy adtál volna másnak, keményebb kezűnek...
Kibukott minden kétség és kérdés, amiket az elmúlt évek alatt halmoztam fel, s hirtelen mázsás súlyt éreztem a mellkasomon.
- Szerettelek. Annyira szerettelek, hogy vakon is beleugrottam volna az ismeretlenbe, csak azért, hogy veled lehessek. Beleugrottam egy feneketlen, sötét kútba és nem tudtam kimászni, mert ahelyett, hogy kötelet dobtál volna, vagy megmondod, hol másszak ki, a kút történetéről csacsogtál.
Honnan kellett volna tudom, hogyan állhattam volna ellen az ösztönnek, ha a kilengések után szomorú szempár és órahosszas beszélgetés várt, nem volt különösebb fájdalom, saját bőrön tapasztalt kín, amihez köthettem volna a bűnöket, amiket nem követhettem el. A farkasom se érezte a szavak súlyát, mert azok csak szavak, elszállnak a széllel. Brooks szavai ragadtak meg egyedül, de azok is úgy, hogy előtte kényszerhelyzetbe kerültem.
Láttam a tekintetét, olvastam belőle, mindketten megsebeződtünk, egymást bántottuk és bántjuk még most is, mert a büszkeség, a múlt nem hagy mást nekünk. Valahol mélyen, lelkem egy eltemetett kis zugában szeretném megölelni, megvigasztalni, bocsánatot kérni, ám egy másik zug, amiben hajdani mivoltom romjai hevertek, nem engedett. Se a makacsságom, se a büszkeségem, se a dacom.
Ez a kettősség, ez a hiány, ez a vágyakozás villant meg abban a csókban, aminek nem lett volna szabad megtörténnie. Elárult az, hogy viszonoztam, de mikor olyan odaadón reagált minden érintésre, simogatásra, becéző érintésre... Milyen régen volt, istenem.
De észbe kaptam - csak későn - és eltávolodtam tőle, hogy utána villámló tekintettel hallgassam szavait, amik megerősítették, hogy bizony lebuktam. Hiába markoltam a kilincset, ha nem enged, nem megyek, így legalább volt kifogásom arra, miért töltöttem több időt a társaságában, mint az egészségügyileg megengedett lett volna.
A kérdése betalált, egy pillanat alatt felhúztam magam, öklömmel pedig nagyot vágtam az ajtó mellett a falra. Nem hátráltam, nem bizony, mereven a szemébe néztem, összeszorított fogakkal hallgattam tovább keserű szavait, s mikor csak lopni akart egy csókot, alsó ajkába haraptam, nem engedtem, hogy elhúzódjon, csak pár másodperccel később, de akkor meg én mentem utána, adtam puszit ajkaira, cirógattam őket a sajátjaimmal, miközben éreztem, hogy megőrülök.
- Engedj ki! - követeltem ujjaimat végighúzva finom állán, miközben szédítő mélységekbe rántó szemét kutattam.
Vissza az elejére Go down
Vittoria de Luca
Falkatag
Vittoria de Luca

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 359
◯ HSZ : 94
◯ IC REAG : 104
◯ Lakhely : Holiday In
Re: Katonai Kórház // Csüt. Aug. 01, 2013 2:06 am

*Marco első kérdésére már nyitottam is a szám, de Ő csak folytatta és én meg még mielőtt megszólalhattam volna, hallgattam el. Csak hallgattam és minden egyes pillanatban egyre nehezebb és rosszabb volt. Nehezemre esett hallgatni a szavait, s nem azért mert ezt én magam ne láttam volna. De ott, hogy "és nem tudtam kimászni, mert ahelyett" elpattant valami és életem során most először emeltem fel a hangom vele szemben.*
- Na, most elég!!! * Kiabáltam rá és bár viccesen hathatott az én természeténél fogva kislányos hangommal, de nem tűrtem több szót és ellenkezést ez ha a hangomon nem is, de a hangsúlyomon hallatszott ahogy a tekintetemen is látszott. Nem, nem használtam a vérvonalam azonban ha akarta volna és maximum akkor tudja befejezni, ha a szavamba vág, az pedig most nem volt ajánlott. Pláne, hogy egyből folytattam is még a légvételem is észrevétlen volt.*
- Hibáztam, sosem tagadtam. De hallod Te egyáltalán, hogy mit mondasz??? Hányszor Marco... hányszor láttad azt abban az időszakban, hogy a saját kedvemre teszek??? Hányszor láttad azt, hogy magammal foglalkozok? Egyszer sem. Azok, amik nekem is örömet okoztak az együttléteink voltak. Semmi több... Mikor nem voltál otthon, mikor a jó ég tudja, hogy merre jártál sem aludtam. De nem akartalak láncra verni, mert nem lehet bezárni senkit. Hagytam, hogy menj, hogy ne érezd azt, hogy nincs szabadságod, hogy hozzám vagy kötve, hogy ahogy előtte ugyanúgy megmaradt a saját életed. Bíztam benned annyira, hogy visszafogod magad. S nem azért, hogy majd egyszer hálás legyél, nem azért, mert nekem így volt kényelmes. Hisz fogalmad sincs arról, hogy mit éreztem akkor mikor nem voltál ott. Azért hagytam Marco, hogy ne érezd azt, hogy megfojtalak, hogy a szerelmed ne öljem meg ezzel. * Kiabáltam, persze a második kérdésemig. Utána ösztönösen halkult el a hangom és észre sem vettem, hogy a pajzsom már rég nem volt a helyén. Hogy minden apró érzelem bárkinek látható aki képes befogadni és csak elhalad az ajtó előtt. *
- Hibáztam Marco... de talán magadba kéne nézned és nem csak mást hibáztatnod. * Nem, én sosem voltam túl büszke ahhoz, hogy elismerjem a hibáimat. Hisz azokból tanul az ember. Nos én is tanultam, többek között azt, hogy nem lesz még egy kölyköm. S ezzel el is intéztem az összes többit, de ez nem jelenti azt, hogy nem láttam meg őket. Csak azt, hogy nem esem ugyan abba a gödörbe megint. Iriszeim, melyben ott volt minden bánatom és szeretetem, sebezhetőségem és keménységem, vágyaim és csalódottságom és végül odaadásom. De ha a tekintetem nem lett volna elég, hát kapott belőle egy kis ízelítőt mely csak még jobban felkavarta mind a kettőnkben az álló vizet. De legalább elértem némi reakciót a részéről, még ha csak röpkét is. De tovább beszéltem, és tudtam, hogy kérdéseim nem fogja elnyerni a tetszését csak azt nem, hogy azaz egy legalább olyan mélyen érinti mint engem. Láttam lendülni a kezét - bár az irányt még én magam sem mértem fel - és pillanatok alatt kaptam el, még mielőtt saját magában kárt tehetett volna, s íriszeim ismét kékbe fordultak ahogy rászorítottam a csuklójára és "kedvesen" megcsavartam egy kicsit, ahogy közben lefelé nyomtam. De nem, nem az volt a célom, hogy megalázzam és térdre kényszerítsem. Erről az is árulkodott, hogy ha sikerült elérnem akkor vele egy ütemben én magam is lefelé csúsztam az ajtólapjánál. Sosem tekintettem kevesebbnek mint én magam vagyok, egyetlen egyszer fejeztem ki nyilvánvalóan az uralmam és még ugyan azon az éjszakán az erőm is felette. Viszont, többnek sem tartottam. Arcomon egy kósza könnycsepp perget végig, de nem gyönyörködhetett benne sokáig hisz akár sikerült, akár nem tudatosan nyitottam rést a pajzsán. Nem letaroltam, nem vettem el semmit belülről mint amennyit Ő maga adni akart, épp csak annyira nyitottam meg, hogy amit adni akarok azt megkapja. Megértse végre, hogy miről beszéltem... A következő pillanatban egy emlék volt az mely selymesen szivárgott belé és jelent meg a szemei előtt. Nem, még most sem voltam durva, bár tény, kitaszítani sem tudott...

Egy mosoly, melytől a hasamban lepkék kezdenek el repkedni pedig még csak meg sem szólalt. Kék tekintet, mely csibészesen villan, ahogy megragadja a kezem és a meleg aszfalton iramodik meg utána lábaim.
- Hova megyünk Marco? Áruld el... * Nevettem fel, hiába égette a talpam a meleg aszfalt. Már későre járt, de az aszfalt még nem hűlt le. Éreztem a sült hal illatát mely alattunk elterülő térről szivárgott fel, a távolban madár csiripelt amit én magam is csak azért haltam, mert jó a hallásom. A nap a szemembe sütött, de ettől függetlenül vakon követtem a másikat és megsem próbáltam kitakarni.*
- Csak bíz bennem Samantha... * Jött a válasz, mely kérdés nélkül is ment. Pár pillanat után megálltunk vagyis Marco és én későn vettem észre, így lazán neki ütköztem a hátának, ami miatt bocsánatkérőn sütöttem le kíváncsi íriszeim.*
- Nézd Sam... * Vont a kezemnél maga mellé s utána elé, mit sem foglalkozva azzal, hogy épp neki mentem. Éreztem a belőle áradó izgalmat, a reményt, hogy tetszeni fog nekem is. Pedig csak nem rég épült fel, de nekem honvágyam volt mely meglátszott az arcomon, a hangulatomon. Tekintetem a távolba meredt és csillogó szemekkel, ámulattal néztem ahogy a víz fodrozódik, a nap megtörik rajtuk és ezer egy felé szórja fényét apró csillagokat képezve, ahogy itt-ott áthatol a víz felszínén. Ahogy ott álltunk, megszállt a nyugalom is és nem bírtam megszólalni, nem tudtam mit mondjak és a cserfes lány nem találta a szavakat. Csak elmerült a látványban, érzésekben és Marcoban.*


Itt kezdődött majdnem minden. Most érezhette azt, amit akkor bennem keltett hisz majdhogynem rajtam keresztül látta az egészet. Ugyan azt érezte amit én, amit akkor nem érzett. De a következő kép már távolabbi.

Átülve a kanapéra, közvetlen a bejelentésem után, hogy elhagyom a várost mesélni kezdtem. Hangom ábrándozó volt, ahogy Sammuelel való találkozástól, a farkasig, a beharapásomig és a neveltetésemre is kiterjedve már farkasként elmeséltem neki. Mindent amire csak emlékeztem, mindent amiről tudnia kellett. S ha kérdése volt válaszoltam. Azonban egyvalamit, most érezheted. Illetve több valamit, a saját érzéseit és az enyémeket is. A reményt, hogy nem ijesztem el, hogy nem fog félni és ellökni. Minden mondatom alatt ott volt az a kétségem, hogy miként fogadja amitől szabadulni sem tudtam. Nehezemre esett bejelenteni a távozásom, fájt itt hagynom, de már így is túl sokáig maradtam. Minden egyes hang alatt megbújt, rettegésem, hogy elveszítem. Amit felváltott a boldogságom, hogy ez nem lesz így. Hogy velem jön, hogy továbbra is szeret és akar. Egyszerűen madarat lehetett volna velem fogadni annyira boldog voltam ettől.
Pár órával később viszont féltem, hogy az utolsó pillanatban táncol vissza és gondolja meg magát. A kétségek, hogy rossz Tanítója, Teremtője leszek, hogy nem tudom megadni neki azt, amire szüksége van. Hogy nem lesz elég neki, az ami nekem volt. Utána pedig a büszkeség amint lábra áll és körbe-körbe ugrál, ahogy neki iramodott a sűrűbe vetve magát és én pedig követem. Nem erőszakoskodva, hagyva, hogy játsszon de aztán terelgetve, megmutatva neki, hogy mi az ami kell a farkasának, megmutatva, hogy hogyan csinálja. Egyszerre töltött el örömmel és felelősséggel, hogy ne sérüljön meg  a kelleténél jobban.


A következő már sokkal később van, pár évtizeddel az előző képre, mikor már semmi nem volt olyan, mint ahonnan indultunk. Már minden kusza volt kettőnk között. Elromlott valami és bűzölögni kezdett, mintha csak egy zöld almát tettem volna ki a napra, mely megérik és aztán fokozatosan rohadni kezd. S a bűze elvész a friss levegőben és senki nem veszi észre csak átlép a gyümölcs felett.

Az ablakon tekintettem ki, kezemben egy bögre zöld teával. Az előttem elterülő utcákat hó takarja, s csak azért nincs teljesen sötét mert a növő hold fényét visszaveri a fehér lepel. Tekintetem csak az utcákat kémleli, melyen csak olykor-olykor rohan ide oda egy ember. Fejem a hideg ablaknak támasztom, ám hiába ropog a kandallóban tűz, hiába érzem az égett fa szagát, lengi be a házat a friss kalács illata melyet én magam sütöttem. Az űr ott van bennem, melyet csupán csak az aggodalom leng körbe. "Nem sokára jövök Dolcezza. Sietek." Ez már legalább hat órája volt és Én csak vártam. Három magasságában tekintetem a megterített asztalra vetült, melyen már kihűlt minden, ahogy a ház is és a teám is a kezemben. Nem mozdultam, látni akartam, hogy jön, hogy nincs baja és nem történt semmi komoly. Csak eltévedt és feleslegesen aggódom már megint. De nem jött én pedig a zongorámnál kötöttem ki ahogy játszani és énekelni kezdtem. Mint mindig most is kikapcsolt az agyam, ha játszottam. De a boldogság és a mosoly helyett, most a gyász, az aggodalom, a vágy, a hiány mardosta azt mely megmaradt ekkora belőlem. Pár perc múlva felálltam és elpakoltam, majd bebújtam a hideg, kietlen ágyba. Nyoma nem maradt annak ami volt, csak a kész étel a hűtőben, mely nem meglepő hisz mindig főztem. Az álom, a fáradság nehezedett rám és nyelte magába az a mély sötétség minden érzelmem mikor a nap már magasan járt.

Így teltek a napjaim, az éjszakáim mikor nem volt velem. Az ablakban ültem, vártam, reméltem, hogy nem tesz semmi butaságot, hogy megbírja állni mert Ő maga ezt akarja és nem azért mert nem szabad. Hanem azért mert bár farkassal megáldva - szerinte elátkozva - de ember, érez és felfogja az amit tesz helytelen. A képet megszakítottam, én magam sem voltam képes arra, hogy tovább mutassam, hogy megmutassam mi volt akkor mikor elmentem és mi az, mely utána évekig, évtizedekig bennem volt. Nem bírtam és Őt sem akartam kínozni. Nem a lelkét akartam meggyötörni, csak azt, hogy lássa. Itt óbégat, sárt dobál, közben nekem sem volt könnyű. A földön térdelve, hátam az ajtónak vetve, csuklóját még mindig fogva öleltem át s míg az emlékeim záporoztak halkan nyugtattam kezeim apró, gondoskodó simításával a hátán és hangom csitításával. Valószínűleg Ő is velem egy magasságban volt, hisz az emlékek alatt kizárt, hogy ellen tudjon állni, de aztán még meg is lephet, nem tudom, hogy mennyit változott vagy erősödött.

//Paff... és nem a bűvös sárkány, hanem én magam. Ezek után nem tudom, hogyan változik meg vagy épp aktuális-e a reagod vége, de azért én lereagálom. Legfeljebb ha nem fér össze, akkor hagyd figyelmen kívül. :)S ha valamelyik emlékkép nem jó, akkor azt jelezd pm-ben és felkelek reagálok rá és át is írom.//

Arcom csak a másikét kémlelte, de nem akartam a farkasom használni és nem is érdekelt. S bár az én pajzsom lent volt, valahol mélyen tudtam, hogy amint kiszakadok belőle Ő visszafogja húzni a sajátját. Bár egyébként sem nyitottam akkora rést, hogy kiszivároghasson bármi. Az arcában, kék szemeiben kerestem a válaszokat. Többek között azt, hogy megértette-e. Nem, még most sem tudtam megütni, fájdalmat okozni neki. Inkább megmutattam, s nem azért mert gyáva voltam hanem mert szerettem. De azt még mindig nem akartam megtudni, hogy ugyanúgy-e mint régen. Mikor felé hajoltam, hogy csókot lopjak Tőle, mint annak idején jócskán érett nőként egy-egy pillanatában az éjnek. Fogai finoman martak belém mire visszahúzódtam, de követte a mozdulatom és ajkaim finoman nyíltak meg, miközben ismét barna íriszeim csak hívogatták és kutatták. Kutatták azt benne akit ismertem. Megváltozott, ezt én magam is láttam de ez nem volt baj, hisz az idő erre van. De, ahogy simogatott mégis az ott pislákoló parázs finoman kapott lángra mely már meg is kapta a hideg zuhanyát, hiába a simító ujjai, melybe belefordítottam az arcom.*
- Tényleg ezt szeretnéd? Elmenni? *Bíztam egy nemleges válaszban de tudtam, hogy míg követel nem engedem nemhogy ki, de még két méterrel odébb sem. S ismételten nem azt vártam, hogy könyörögjön vagy megalázkodjon. Csak egy őszinte választ és normális hangsúlyt. Sosem volt más elvárásom, hisz ezeket én nem neveztem volna annak, hanem alapnak. *
Vissza az elejére Go down
Luca Nazario
Gyógyító
Luca Nazario

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 205
◯ HSZ : 39
◯ IC REAG : 46
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Katonai Kórház // Szomb. Aug. 10, 2013 3:01 pm

[Reagzene]

Befogtam, amikor rám kiáltott és próbáltam nem túl önelégült fejet vágni. Valami perverz élvezettel töltött el, ha ilyennek láthattam, sose akartam bántani - korábban, míg együtt éltünk -, mégis, ha ilyen reakciót sikerült kiváltanom belőle, örültem. Ilyenkor mutatta meg, hogy nincs olyan mennyei magaslatokban, ahova én emeltem a legelején, hogy ő is csak egy farkas a sok közül, semmivel sem jobb. Ez az illúziórombolás viszont úgy tűnik, még mindig kellett, nehogy megfeledkezzek róla egy pillanatra is.
Egyre halkabban beszélt, a haragot pedig rohamosan váltott fel egy sokkal veszélyesebb dolog, amit érezhettem felőle, amiből ha csak ízelítőt kaptam, már elfogott a keserű bűntudat, amit eszembe se volt kimutatni. Elrejtettem, elzártam, a büszkeségem mögé száműztem, skandáltam magamban, hogy nem érdemli meg, hogy tudjon róla.
- Amikor magamba néztem, akkor is téged találtalak, mindazt, amit okoztál, amit a farkasom dúlt fel, amit tőled kaptam, amihez... - nem voltam elég erős.
Összevontam a szemöldököm és félrepillantottam, nem akartam tovább állni a tekintetét, látni mindazt, ami benne kavargott, a sok sebet, amit én okoztam, a közös múlt nyomait... Fojtogatott a közelsége.
Mikor dühítő kérdése után a falba ütöttem volna, elkapta a csuklóm, mire az én tekintetem is villant, főleg, mikor térdre kényszerített. Halkan morogtam, nem tetszett, hogy ilyesmire kényszerített, még ha ő is a földön kötött ki. Velem ne tegye ezt! Pedig teszi és teheti is, mert erősebb, mert a Teremtőm, mert minden joga és képessége megvan hozzá, sőt, több mindenhez is. S ha mindez nem lett volna elég, még a pajzsomon is rést ütött!
Farkasom elzargatta volna az övét, legalább olyan szívesen, ahogy hozzá bújt volna, ám mielőtt akár csak megpróbálhattam volna ezt az reménytelen kísérletet, már jöttek is az emlékek. Emlékenként üresedtem ki, csitult el a farkasom, tűnt el belőlem egy időre minden hév. A végén már ott ültem vele szemben a sarkamon és néztem az arcát, amin még mindig ott csillogtak a korábbi könnyek nyomai. Könnyű lenne most megölelni, bocsánatot kérni, megbocsátani, ám mégis képtelen voltam megtenni. Csak ültem, a tekintetét fürkésztem, s ahogy révetegen csókoltuk egymást, cirógattam arcát, mintha visszakaptam volna egy szeletet a múltból, ami ugyan fájdalmas volt, mégis kellett, mert bármennyire is tagadjam, hiányzott. Hiányzik. S ez volt az, amit erőnek erejével nyomtam el magamban, mert a büszkeségem hatalmas várként zárta el.
- Igen - válaszoltam halkan, de határozottan, majd egy pillanatra lesütöttem a szemem, de aztán újra ránéztem. - Csak úgy felbukkantál... ez sok... Nem örülök annak, ami történt, ami ilyen messze sodort egymástól minket, mia cara (drágám). Azokat viszont félretenni sem tudom és szerintem te sem. - Felálltam, ha hagyta, és a kezemet nyújtottam felé, hogy felsegítsem, mert nem fogom úgy kinyitni az ajtót, hogy azzal toljam félre. - Ha a városban maradsz, valószínűleg még összefutunk - mondtam mintegy búcsúképp, ha felállt és ellépett az ajtótól.
- Ne akard többé Marcót - néztem még hátra a vállam fölött, ha eljutottam az ajtónyitásig. - Naiv volt emberként és gyenge farkasként, mindkettőnknek könnyebb nélküle, szóval ne hívj többé úgy. Az én nevem Luca.
Azzal becsuktam magam után az ajtót, magára hagyva őt, hogy aztán sietős léptekkel a legközelebbi kijárat felé vegyem az irányt. Nagyon nagy szükségem volt egy szál cigarettára.

//Ha csak nem állítasz meg valahogy, akkor nekem ez volt a záró, és ebben az esetben köszönöm szépen a játékot! ö.ö//
Vissza az elejére Go down
Vittoria de Luca
Falkatag
Vittoria de Luca

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 359
◯ HSZ : 94
◯ IC REAG : 104
◯ Lakhely : Holiday In
Re: Katonai Kórház // Szomb. Aug. 10, 2013 5:56 pm

*Marco arca továbbra is rezzenéstelen volt és... nem, nem érdekelt. Mert tudtam, hogy nem ilyen. Hogy titkolja, ha nem lett volna elég az, hogy ismerem, akkor pedig ott volt az, hogy nemsokkal ezelőtt leolvadt a pajzsa és Ő maga tárta fel előttem még ha nem is akarta. De annak kifejezetten örültem, hogy nem most akart velem akadékoskodni és befogta. Sosem vártam el, de nem csak Ő volt zaklatott. Az már más kérdés, hogy lényegesen jobban kezeltem a farkasom és az indulataim is, mint Ő. A mondatára megingattam a fejem és ahogy elkapta a sajátját én csak lesütöttem a magamét.
Aztán jött az, amit nem kellett volna... a keze lendült, ám ezúttal az enyém is bár tény, hogy nem fenyítésre. Ez már nem járja, hogy akkor jár el a keze, amikor akarja. Nem, már nem vagyok hajlandó elviselni tőle sem. Vagy csak nem akartam, hogy fájdalma legyen? Hogy saját magának okozzon fájdalmat? Valószínűbb az utóbbi még ha a szavaim nem is erről árulkodtak. Viszont az emlékeim igen, melyekkel megsoroztam a másikat, még ha nem is erőszakosan hanem csak finoman, mintha épp selyembe bugyolálnám. Nem érdekelt a morgása, ahogy villanó tekintete sem. Nekem is olyan van, ámbár nem mutattam meg neki.
Pár pillanat múlva azonban már ott volt, velem és bár a helyzet nem volt valami meghitt, én mégis boldog voltam. Itt van velem. Mintha csak akkor lenne, mintha még szeretne. S a magam megszokott, természetes lágyságával, szeretetével viszonoztam minden érintést. Nem voltam kimért, voltunk mi már közvetlenebb helyzetben is. Hiányzott... Pokolian hiányzott az elmúlt száz évben. De dacért, makacsságért nekem sem kellett sosem a szomszédba menni, pláne, ha megaláztak. Arcom ösztönösen simult a kezéhez, az arcához, teste melegéhez. De nem volt sokáig jelen, hisz kérdésemre a válasza kiábrándító volt. Talán naiv feltételezés volt, hogy egycsapásra minden jó lesz. Hogy az idő begyógyította a sebeket, melyet egymáson ejtettünk. Még bennem sem gyógyult, akkor miként feltételeztem, hogy majd benne megfog? Mikor lesüti tekintetét ösztönösen indul meg kezem az arca felé, hogy visszaemeljem. Nem azért, hogy rákényszerítsem, hogy a szemembe nézzen. Hanem ezt én, arra vettem, hogy szégyelli magát és bármi is történt, egy de Luca sosem szégyelli azt amit tett. Egy de Luca vállalja, még akkor is, ha épp nem volt helyes döntés. S bár nem úgy a vérem, mégis csak az. Kifacsart mi?*
- Nem, nem tudom... de lehet jobb.* Feleltem halkan, miközben kezem az övébe csúsztattam, hogy Én magam is felálljak és nem tartottam fel. A városos részre bólintottam, nem, ezek után bizonyára nem hagyom el egy ideig. Amíg lehet, maradok. Marcot illető szavaira csak megingattam a fejem.*
- Csak álmodozó s pont ezért tudott szeretni. * Pont ezért volt olyan, amilyen. Szerethető. Még emberként (is), csillogó íriszeivel nézte a világot. Hajtotta a kíváncsiság, a vágy, az ösztön, a tudás és persze az örökmozgó jelleme. Szerettem. S ha másmilyen lett volna, mondjuk egy begyöpösödött valaki valószínűleg nem történt volna ez. Azonban mikor kiejti az új nevét tekintetem felkapom de már csak az ajtóval szemezek, mely épp be csukódót. Nem, nem üzenet... nem akarom megtörni a pajzsát. Bár mondanám, hogy hol talál, hogy mi a nevem és kérdezném, hogy miért ezt a nevet választotta. De valahol büszkeséggel is tölt el, meg ezernyi félelemmel. Vicces, hogy egyetlen farkas aki képes ezt az érzést elérni. De csak visszaültem és rajta gondolkodva ittam meg a kávém, mely már rég kihűlt és végeztem el a monoton leltárazást, mielőtt én magam is elhagytam volna a helységet, a kórházat és az erdőbe vetettem volna magam.*

//Én is köszönöm. ő.ő//
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7321
◯ IC REAG : 8928
Re: Katonai Kórház // Kedd Aug. 13, 2013 9:29 pm

Katonai Kórház - Page 2 Cooltext834921243_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Hattie D. van de Vliert
Felderítő
Hattie D. van de Vliert

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 173
◯ HSZ : 80
◯ IC REAG : 93
◯ Feltűnést kelthet : Ha nem hord kontaktlencsét, akkor a jobb szeme világoskék, bal szeme borostyán színű. (Farkasának mindig.)
Katonai Kórház - Page 2 Hattiederek_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Katonai Kórház // Szer. Jan. 29, 2014 8:58 pm

Katonai Kórház - Page 2 Annhattie_www.kepfeltoltes.hu_
Ann-Róta Amundsen & Harrietta D. Saint-Claire

Ez a nap sem sietett máshogyan alakulni az eddigieknél. Van elég munka, amibe temetkezzem, s ahogy az utóbbi hetekben legtöbbször: ma is a sebesültekkel és az ő ügyeik intézésével foglalkozom.
Nem vagyok ápolónő. Akartam az lenni, gondoltam rá, hogy elkezdem a képzést, de közbejött Derek és nem ápolóvá képeztem át magam katonából, hanem feleséggé. Nem mondom, hogy megbántam. FRG vezető lévén így is rengeteg időmet töltöm a katonai kórházban, sebesült katonákat látogatok, érdeklődöm róla, hogy miben tudnék a családjuk segítségére lenni, ilyesmik. A mai napon viszont várok valakit, valakit, akinek a kezébe kell adjam egy nagyon jó barátom életét.
Gyakorlatozási baleset, ennyi történt vele. Nem volt kiküldetésen, így nem szállították Németországba azért, hogy ellátásban részesítsék. Maradt hát neki a fort wainwrighti kórház, melyet a legnagyobb tiszteletlenséggel sem mernék felszereletlennek nevezni. Ám az bizonyos, hogy vannak hiányosságai. Momentán egy érsebész hiányzik belőle, legalábbis egy olyan érsebész, akiben meg is bíznék én vagy bárki más.
Amíg az előtérben várakozom, magam elé idézem a levelet, melyet fogalmaztam. Egyrészt, mert szeretem elütni az időt valamivel, míg várok, másrészt pedig kedvemre való végigpörgetni újra és újra a szavakat. Megnyugtatnak.

Tisztelt Ms./Mrs. Amundsen!

Előre is elnézését kérem levelem tömörsége miatt. Hallottam munkásságáról, s bátorkodom önhöz egy kéréssel fordulni. Érsebész konzíliumra hívnám meg Fort Wainwrightba, a katonai kórházba. Egy sérült katona ügyében. Az állapotát érintő dokumentumokat a levélhez az alábbiakban csatolom. Kérem, hogy sürgősen keressen fel a bázison, súlyos esetről van szó.

Kelt. Fairbanks, Fort Wainwright, 2014. január 27.

Harrietta Darshana Saint-Claire
FRG Vezető


Nem vagyok orvos, ez világosan kiderül a levélből is. Azt sem tudom, hogy pontosan kit várok, s azt sem látom előre, hogy a vezető főorvos mit fog szólni a magánakciómhoz. Momentán viszont nem is érdekel az egész. Túlságosan fontos számomra az emlegetett katona. A néhai feleségével nagyon jó viszonyban voltunk, s megígértem joynak a halála előtt, hogy mindent megteszek a férjéért, vigyázok rá helyette is. Nem szeretem megszegni a szavam. S különben is, civil vagyok, engem nem köt annyira a hadsereg szabályzata.
Vissza az elejére Go down
Ann-Róta Amundsen
Ember
Ann-Róta Amundsen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 38
◯ HSZ : 11
◯ IC REAG : 19
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Katonai Kórház // Pént. Jan. 31, 2014 10:33 am

Ann-Róta & Hattie


A munka nem áll meg. Soha nem áll meg. A csúszós utakon annyi baleset van, hogy már a baleseti sebészek is az őrület határán vannak, ráadásul ha eret érint a dolog, rögtön hozzánk küldik a betegeket. Persze mi meg küldhetjük őket vissza, mert a mi területünk kicsit specifikusabb, nem feltétlenül egy nagyobb zúzódás miatt fogunk érprotézis műtétet indikálni.
Nekünk sebészeknek most szerencsére kevesebb a dolgunk. Azt még tavaly év végén letudtuk, ami nagyon sürgős és tényleg létfontosságú volt. Alig lézeng itt pár ténylegesen a szakterületünkre eső. Talán ezért is van az, hogy már délelőtti műtéti program után be tudok jutni az orvosiba egy kávéba. Ekkor nyom a főnököm a kezembe egy nagyon vaskos levelet, ami nekem van címezve. Morcosan kapom ki a kezéből és szinte kislányos daccal vonulok a sarokba elolvasni. FRG... Nem kell 10 másodpercnél tovább gondolkodnom, hogy miért olyan ismerős ez a rövidítés. Szóval konzíliumra invitálnak. Ó, a Főorvos úr meg fog pukkadni a méregtől!
A leleteket átnézve viszont átjár a gondolkodás harmóniája. Tényleg súlyos eset. Ami pedig döbbenetes, hogy ezek szerint a Fort Wainwrightnak nincs megfelelő háttere az ilyen komplikált esetekhez. De Dániából jöttem és megyek megoldani.

Ahogy letelik a műszakom én már autóban is vagyok. Még az autóban bekapok pár kekszet, hogy az éhségem elnyomjam, az ebédet is átugrottam. Nem szeretem halogatni a dolgokat. Pláne nem az olyat, ahol egy emberi élet forog kockán.
Belépve a kórházba gyorsan végigjártatom a tekintetem. Egészen más hely ez, mint a miénk. Merevebb! Legalábbis az atmoszférája. Az információs pulthoz lépek és közlöm az őrrel, hogy Dr. Ann-Róta Amundsen vagyok és érsebészi konzíliumra jöttem. Nem mászkálok oda senkihez külön, bár egy közelben álló hölgy jól hallhatta a nevem és az érkezésem okát.
Vissza az elejére Go down
Hattie D. van de Vliert
Felderítő
Hattie D. van de Vliert

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 173
◯ HSZ : 80
◯ IC REAG : 93
◯ Feltűnést kelthet : Ha nem hord kontaktlencsét, akkor a jobb szeme világoskék, bal szeme borostyán színű. (Farkasának mindig.)
Katonai Kórház - Page 2 Hattiederek_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Katonai Kórház // Szomb. Feb. 01, 2014 11:02 am

A türelmetlenség nem tartozik a mindennapi tulajdonságaim közé, de úgy látszik, hogy ebben az egy dologban tartogat még számomra meglepetéseket a ma. Azon veszem észre magam, hogy a kórház bejáratától nem messze állok, s ütemes dobolásokkal verek visszhangot a falak között. Jár a lábam, mint a motolla, s amint ez feltűnik, elérkezettnek látom az idejét, hogy megfegyelmezzem magam. Nem nézhetek ki úgy, mint egy idegroncs, elvégre elég rossz képet festenék mind magamról, mind pedig a férjemről.
A férjem. Nem tudok rá úgy gondolni, mint aki halott. Hiába tudom, hogy ez így van, mégsem megy, s minden egyes cselekedetemet átitatja az, hogy nem akarok szégyent hozni rá. Egy ezredes felesége nem lehet szeles.
Kihúzom magam, nyugalmat erőltetek tagjaimra, s úgy döntök, hogy teszek egy rövid sétát a kávéautomatáig. Nem, mintha szomjas lennék, de ettől függetlenül valamivel le kell kössem magam. Már majdnem elindulok, amikor elsiet mellettem egy nő, akit eddig még nem láttam a bázison. Megálljt parancsolok hát kávézásomnak, s követem a tekintetemmel az ismeretlent.
Érzékeimnek hála nem kell közelebb mennem hozzá, így is tökéletesen hallom mindazt, amit a pult mögött posztoló ápolónak mond. Tekintetem összekapcsolódik a felém pillantó kiskatonáéval, ajkaimra mosoly költözik, s elindulok feléjük. Az ápoló tudta, hogy én várom az érsebészt. Kénytelen voltam megosszam vele, elvégre furcsán vette volna ki magát, ha csak céltalanul várakozom, majd lecsapok egy sebészre, akivel tulajdonképpen semmi dolgom nem lenne.
- Dr. Amundsen! - szólalok meg kis idő múlva a nő háta mögül.
Amennyiben felém fordul, úgy kezet nyújtok neki. Nem tudom, hogy megrázza-e majd, vagy ignorálja a mozdulatomat. Rengeteg olyan sebésszel találkoztam már, aki eléggé féltette a kezeit ahhoz, hogy még kezet sem fogott senkivel. Röhejes, de megtanultam nem ítélkezni mások szeszélyei fölött.
- Üdvözlöm, a nevem Harrietta Saint-Claire! Én írtam önnek a levelet. - mutatkozom be, s közlöm ezzel a lendülettel azt is, hogy a levél tőlem származik.
Sose lehet tudni alapon. Nem lehet az ember elég óvatos, s eléggé lényegre törő. Ezt a katonaság tökéletesen megtanítja, na meg nekem a felderítői státuszom is hozza a lényeglátást. Nem is lehetne másképp. Szégyent hoznék a falkámra, s akkor megnézhetném haló poraim.
- Köszönöm, Tanya, innentől átveszem! - mosolyogok a pult mögötti ápolónőre, majd ismét Dr. Amundsen felé fordulok.
- Kérem, jöjjön velem! Bemutatnám a beteg családjának. Amíg odaérünk, felteheti a kérdéseit, melyek esetleg felmerültek önben. Orvosilag nem sokat tudok mondani az aktákban lejegyzetteken kívül, de hátha van valami, ami más, s lényeges lehet.
Karommal mutatom az utat, hogy merre kívánok majd menni, s hogyha a doktornő elindul velem, akkor utunkat egyenesen a beteg kórterme felé vesszük.


//Ami a beteg állapotát illeti, szabad kezet adok neked a leírásában! Te kezeled, kreálhatsz neki esetet. Wink//
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7321
◯ IC REAG : 8928
Re: Katonai Kórház // Csüt. Márc. 06, 2014 9:19 am

JÁTÉK FAGYASZTVA
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Eleanor Penelope Douglas
I. Gyógyító
Eleanor Penelope Douglas

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 54
◯ HSZ : 191
◯ IC REAG : 179
◯ Lakhely : Fairbanks
Katonai Kórház - Page 2 C4nb2yobj4uadr9um8s
Re: Katonai Kórház // Vas. Júl. 06, 2014 6:45 pm


Will & Ellie
Time to say goodbye?


I'm falling apart, I'm barely breathing
With a broken heart that's still beating
In the pain, there is healing
In your name I find meaning

Idejét sem tudom megmondani annak, hogy mióta görnyedek a papírjaim fölé. Talán, hogyha felnéznék az órára, akkor ki tudnám számolni ahhoz képest, hogy mikor ment el az utolsó betegem mára, de nem jut időm arra sem, hogy ezt a fejszámolást megejtsem. A nyakamba rengeteg papírmunka szakadt a napokban, s lassan beléjük fulladok. Szeretem én a munkámat, nagyon is szeretem, de jó lenne, hogyha nem hinnék, hogy mindent én fogok megoldani!
Se szeri se száma azoknak az iratoknak, amiket aláírtam már ma. Jelentések, beutalók, tervek, engedélyek. Lassan összefolynak a szemeim előtt a betűk, úgy érzem, hogy muszáj szünetet tartanom. És egy kávé is nagyon jólesne.
Felkelek az asztal mellől, majd az iroda egyik sarkában álló kis asztalhoz lépek, melyen a vízforraló és a kávéfőző díszeleg. Általában magamnak nem szoktam kávét készíteni itt, hanem hozok magammal reggel és azt iszom egész nap, de van, amikor szükségem van némi koffeinpótlékra. Ez a mostani helyzet is olyan.
Miközben várom, hogy lefőjön a kávém, fel-alá kezdek járkálni az irodában. Mindig ezt csináltam, valamiért így sokkal jobban megy a gondolkodás. Komolyan, hogyha árkot tudnék ásni a lépteimmel, akkor már sok láb mélyen lennék, annyit koptattam itt a szőnyeget. Csak akkor nem sétálgatok, amikor beteg van nálam. Akkor csak gondolatban kalandozok néha el az unalomig ismert történetek alatt, melyeket milliószor kibogoztam már, de melyek tulajdonosai ritkán tudnak változtatni a hozzáállásukon. Ezért is vagyok itt. Hogy hallgassam őket. De vajon engem ki hallgatna meg?
Amióta a titkárnőm behozta az ügyvéd üzenetét, nincs olyan nap, hogy ne rettegnék egy újabb hívástól. Én akartam elkészíttetni azt a papírt, de mégsem vágyom arra a bizonyosságra, hogy elvált nő vagyok. Nem akarom elképzelni Will arcát, amint kézhez kapja a levelet, s benne a jogszabályízű paksamétát, hogy a pontozott vonalra rója rá a nevét. Még a gondolattól is összetörik a szívem, pedig tudom, hogy az volt a helyes lépés, hogy én aláírtam azokat a papírokat. Nem ragaszkodhatok egy olyan álomhoz, amely már soha többé nem lehet az enyém. Hagynom kell, Will hadd legyen szabad. Így helyes! Csak tudnám, hogy miképpen beszélek erről Aaronnal?! Nem hiszem, hogy megértő lesz. Akármi történt közte és az apja között, nem hiszem, hogy jó szívvel be fogja emelni a döntésemet. Nem akarok harcolni vele. Nem akarok harcolni senkivel!
A kávéillat, mely orromba kúszik, az riaszt fel sétáló révedezésemből. Odalépdelek a főzőhöz, hogy csészémbe töltsem a jó erős feketét. Figyelem, ahogy a belemártott kockacukor olvad benne, s közben megint csak nem a munka körül járnak gondolataim. Persze a mosoly már csak reflexből is az ajkaimon ül, sose lehet tudni, hogy mikor ront be valami fontos miatt valaki azon az ajtón mögöttem. Nem kellenek a furcsa, aggódó kérdéseik. A világ higgye csak: jól vagyok. Akkor talán én is elhiszem.
Vissza az elejére Go down
William Douglas
Protektor, Harcos
William Douglas

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 102
◯ HSZ : 912
◯ IC REAG : 814
Katonai Kórház - Page 2 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po9_r1_250
Katonai Kórház - Page 2 Tumblr_o447nrBXyw1qbwrnuo5_500
Re: Katonai Kórház // Vas. Júl. 06, 2014 9:47 pm

I think about the years I spent just passing through
I'd like to have the time I lost and give it back to you
Válási papírok. - Fejemben ugyan olyan közönyösen csengtek a szavak, mint ahogy Mandynek odavetettem a Vörös Hold éjszakáján. Nem fogom aláírni őket. Ezt már akkor tudtam, mikor kézhez kaptam, kissé megremegő kézzel és ereimben pillanatok alatt megfagyó vérrel, elhűlt tekintettel olvastam a hivatalos sorokat. Azok is pontosan ilyen fojtó közönnyel vágták arcomba: a feleségem, gyermekem édesanyja azt kéri tőlem, hogy engedjem el.
Önzőség tőlem mindezt megtagadni, hiszen ha valaki, akkor ő megérdemelné! Tényleg megérdemelné... Aaront sem marasztaltam, engedtem a döntésének és engedélyeztem az áthelyezését, holott marasztaltam volna, vakon bízva benne, hogy ami eltörött, még javítható. Hogy az idő megtérítheti az elvesztegetett éveket.
De be kellett látnom, hogy esetében a kiesett időt nem pótolhatom. Az a nyolc éves fiúcska, akinek égnek meredt forgójánál a haja, nincs már. Felnőtt lett és mint ahogy a tanoncok kezeit sem fogják egy idő után már mentoraik, úgy a szülőknek is el kell tudniuk engedni a gyerekeiket. - Elengedtem hát. Nem a felnőtt ifjút, hanem azt a nyolc éves formát, aki az emlékeim közt élt.
Ám hogy ugyan ezt megtegyem az édesanyjával is? Nem, azt hiszem, erre képtelen lennék. Önző módon ragaszkodom hozzá - vagy inkább az emlékéhez? Még a legmagányosabb farkasok is vágynak egy társra útjuk során. Egyszerűen... szükségük van rá.

Szeretem; ez kétségtelen és nem fakult az évek során. Minden egyes utamba tévedő nőben őt kerestem, hozzá hasonlítottam és mindegyik kegyetlen, csúfos módon maradt alul. - Talán ennek a ténye, talán valami régről jövő, hirtelen feltámadó kamaszos harci kedv az, ami végül rávesz arra, hogy személyesen keressem fel.
Az egyik bázison állomásozó informátorom által jutok be az épületkomplexumba, s azon belül ő irányít el "Miss Martinez" irodája felé.
Még mielőtt a gyanú feléledne, le kell szögezzem: nem miatta van itt az informátorunk. Már az előtt itt állomásozott, hogy Ő és Aaron a városba érkeztek. Nem figyeltetem, nem küldtem láthatatlan testőrséget a nyakába, nem akarván felhívni rá senki figyelmét és valahol... valahol ezt a fajta szabadságot szerettem volna meghagyni neki, még ha nem is tud róla.
Az irodánál kezet fogok búcsúzóul a kollégával, s máris szembesülnöm kell az első akadállyal. Ami... nos, nem az elakadó szavaim Ellie viszontlátása kapcsán, hanem a nejem titkárnője és annak karakán "harcmodora".
Odabent az irodában is hallani, ahogy egy morgósabb hang vitázik egy vékonyabb, nőiesebb és határozottan beszédesebb tulajdonosával.
- Azt mondta, nincsenek nála. Akkor ne jöjjön itt az időpontokkal, biztos akad öt szabad perce. Eleanor...!- A kisasszony még akkor is mondja a magáét, mikor benyitok Ellie irodája ajtaján. Épp csak nem csügg rajtam, minden erejével próbálva visszatartani!
Még az ajtóban is elém furakodik, bocsánatkérően tekintve a felettesére, miközben valamit magyaráz. Meg se hallom, tekintetem elsiklik felette és az asztal mögött ülőt figyelem kopott-barna pillantásommal. Nekem nem kellenek szavak az elnézéskéréshez, ott ül a tekintetemben mindaz, hogy mennyire hülyén érzem magam, amiért csak így berontottam.
Elvetemült egy ötlet volt, így az ajtójában állva belátom. Még a titkárnőt is elfelejtem első körben kiengedni, csak akkor lépek félre, mikor megköszörülve torkát figyelmeztet rá: távozna, én meg útját állom.
Vissza az elejére Go down
https://viennemoore.tumblr.com/northstar
Eleanor Penelope Douglas
I. Gyógyító
Eleanor Penelope Douglas

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 54
◯ HSZ : 191
◯ IC REAG : 179
◯ Lakhely : Fairbanks
Katonai Kórház - Page 2 C4nb2yobj4uadr9um8s
Re: Katonai Kórház // Vas. Júl. 06, 2014 10:24 pm

A kávé marja a torkomat, s a fejem is fáj. Gondolom magas a vérnyomásom, úgyhogy nem kellene még kávét is innom rá, de ha már elkészítettem, akkor nem fogom kiönteni. Visszaülök vele az íróasztalomhoz, leteszem a csészét az asztalra, s miközben fél kézzel kavargatom benne a már régen felolvadt cukrot, újra az előttem heverő papírokat figyelem. Próbálok felfogni róluk valamit, bármit, ami előrébb vinne a feladattengerben, de nem sok sikerem van a dolgokat illetőn.
Zajt hallok odakintről, de nem foglalkozom vele. A titkárnőm karakán, határozott személyiség, akárki is jön ilyenkor hozzám, azt úgyis el fogja hajtani. Vagy.. mégsem?
Beleejtem a kanalat a csészébe, melynek hatására pár csepp kávé landol az asztalomon és a porcelánhoz közelebbi papírok sarkán. Felszisszenek, amint észreveszem. Egy zsebkendőért nyúlok, hogy felitassam a barna löttyöt az iratokról, de közben fel is pattanok az asztal mögül meglepettségemben.
- Hagyd csak, semmi baj! – veszem elő a tőlem telhető legnyugodtabb hangomat.
Ugyan, mi baj lehetne? Hiszen itt élek már több, mint egy éve és még mindig nem jött el hozzám, vajon most minek köszönhetem a látogatását? Biztos elhozta a papírokat. Igen, csak az lehet! S bármennyire is nem vágyja egyetlen porcikám se azt, hogy lássam a nevét rajtuk, muszáj ezt csendesen, zárt ajtók mögött intéznünk.
Mondhatnám a szerencsétlen, munkájába és kötelességtudatába belefagyott titkárnőnek, hogy ő a férjem, engedje csak be, de olyan sután hangzana. Hiszen ha aláírta, akkor már nem az. Szentséges ég! Nem lennék Mrs. Douglas többé? Ez rosszabbul hangzik élőben, mint ahogyan elképzeltem. Akkor logikus döntésnek tűnt, de most hibának. Mindegy, mosolyogva kell megegyem, amit főztem. Hát teszem is.
- Mi szél hozott erre ezen a kései órán, Will? – kérdezem kedveskedőn.
Már a legutóbb is sikerült leküzdjem azt, hogy a nyakába vessem magam, mint egy szerelmes tini, pedig akkor még szó sem volt válásról, úgyhogy most sem mozdulok sokat felé, csak kijövök az íróasztal mögül, s megtámaszkodom annak Williamhez közelebb eső, hosszanti oldalán, közvetlenül a Dr. Martinez asztali táblácska előtt, kitakarva ezzel azt.
A titkárnő kimegy, ajó becsukódik, s mi kettesben maradunk. Annyira mondanék valamit, úgy hiányzik még pár szó, de egyszerűen nem sorjáznak elő belőlem. Csak nézem őt és várom, hogy elmondja mi volt ennek a berontásnak az oka. A rezdüléseit figyelem, azt, hogy vajh' mennyit változott az elmúlt évek alatt? S közben saját szívverésemet számolom. Igen, még mindig ugyanarra a szeretetdallamra ver, legyen akárhány papír, írhatta rá akárhány példányban a nevét, a lelkemnek örökké a férje marad. De szabad lesz. Így helyes, így kell lennie! - győzködöm magam, míg várom jövetelének okát ajkairól felhangzani.
Vissza az elejére Go down
William Douglas
Protektor, Harcos
William Douglas

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 102
◯ HSZ : 912
◯ IC REAG : 814
Katonai Kórház - Page 2 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po9_r1_250
Katonai Kórház - Page 2 Tumblr_o447nrBXyw1qbwrnuo5_500
Re: Katonai Kórház // Szer. Júl. 16, 2014 4:57 pm

Ellie pillantását elcsípve félreállok az ajtóból, mint valami nagyra nőtt óvodás, akit most intett rendre az óvónénije, hogy utat engedjek a titkárnőnek. Ha szívbajos volnék, talán még össze is rezzennék arra, amilyen hévvel bevágódik az ajtó a mélynövésű 'magas sarkas' után, de nem igazán tudnak ilyesmivel riogatni. Nem úgy a megválaszolatlanul közöttünk libegő kérdéssel, amit az imént Eleanor elejtett.
- Bocs a Kerberoszért.- Sután, szinte már bocsánatkérően pillantok felé, elütve az azonnali válaszadást. Nem akartam addig forszírozni a témát, míg a titkárnője is idebent tartózkodott - mindenkinek kellemesebb így azt hiszem - most pedig már én magam is inkább fordulnék ki utána és személyesen tőle kérnék elnézést. Talán még kávéra is meghívnám, akármilyen idegesítő a fajtája. Csak abba az áthatóan kék szempárba ne kelljen tekintenem. Csak ne kelljen szembesülnöm Tőle a tényekkel: tényleg vége mindennek.
Míg Ellie az asztalánál helyezkedik, addig én a hátsó zsebemből négybe hajtott, kissé meggyűrt papirost vadászok elő és hajtogatok ki. Kissé éltes, nyúzott már, de még így is hűen tükrözi akaratomat: nincs rajta a szignóm a feleségemé mellett.
- A postai küldözgetés valahogy nem az én formám, így gondoltam, személyesen hozom el neked. - Nyújtom felé, vegye csak el, nézze meg, noha mire oda tekinthetne az üres, kipontozott vonal felé, már szavaim is megerősítik a dolgot:
- Ha tényleg ez az, amit szeretnél, akkor aláírom. Cserébe viszont tőled szeretném a miérteket hallani és nem holmi hivatalos sorokat olvasni. - Hangom határozottnak tetszik, ahogy az ajtó "fedezékét" alig hagyva el állok a kedvessel szemközt. Ugyanakkor aki ismer - ő pedig túlontúl ismer, évtizedek távlatából is, hiszen ennyi idősen az ember jelleme már nem igazán változik az évek présének hatására sem - tudhatja, hogy a katonásnak tetsző, egyenes módi mögött azért ott bujkál némi bizonytalanság is, mely jelenleg a helyzet ismerős-idegen voltának szól.
Vissza az elejére Go down
https://viennemoore.tumblr.com/northstar
Eleanor Penelope Douglas
I. Gyógyító
Eleanor Penelope Douglas

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 54
◯ HSZ : 191
◯ IC REAG : 179
◯ Lakhely : Fairbanks
Katonai Kórház - Page 2 C4nb2yobj4uadr9um8s
Re: Katonai Kórház // Kedd Júl. 22, 2014 2:06 am

Annyi érzés szalad rajtam keresztül abban a pillanatban, amikor meglátom Willt, hogy a szavaira csak egy kis, nevetős mosollyal tudom kiadni magamból az érzéshullámot. Feszült vagyok, a gyomrom görcsben, de még mindig meg tud mosolyogtatni, egyszerűen csak azzal, hogy van, hogy a szavait hozzám intézi és közben itt is van, s nem csak álmodom a jelenlétéről.
- Majd kiheveri! – legyintek elnézőn. Biztos vagyok benne, hogy a titkárnőmtől fogok még hallani erről a belépőről, de nem rossz értelemben, inkább idegesítően érdeklődőn. S én lágy mosollyal fogom hárítani a kérdéseit, mert az az érzésem, hogy nem ez lesz életemnek az a találkozója, amiről a legszívesebben beszélek majd.
Szó bennszakad, hang fennakad, lehelet megszegik. Olyan érzésem van, mintha csak a halálos ítéletemet csomagolta volna elő a farzsebéből, s bár a mosoly még mindig ott ül ajkaimon, semmi valós érzelmi töltete nincsen. Halott. Mint amilyen a lelkem lett abban a pillanatban, hogy tintával a nevemet róttam erre az istenverte papírra.
Viszont megtettem. Miközben érte nyúlok, nagyon koncentrálok rá, hogy ne remegjen a kezem. A döntéseinket mi hozzuk, ezt én hoztam, s nem akarom, hogy az igazat lássa rajtam. Azt, hogy összetörtem saját ötletem súlya alatt.
- Igazán rendes tőled, de nem kellett volna csak ezért idefáradnod!
Felnőttes válasz a felnőttes témára. Ezzel akarom megölni a bennem tomboló vihart. Búzavirágkék csillanás siklik a papírra, s még mielőtt tovább folytathatná a beszédet észreveszem, hogy nincs mit elolvasnom a neve helyén. Csak pár szívdobbanásnyi idővel azután sikerül eltüntessem a reményt pillantásomból, hogy Willre tekintettem. Nem hátrálhatok, nem lenne fair. Bolondot csinálnék belőle is és magamból is. Éppen ezért nem engedhetem meg magamnak, hogy lássa rajtam: megkönnyebbültem. Bár ez igaz, de a megkönnyebbülés csak átmeneti. A szavainak súlya alatt megroppan az akaratom és lelkem nyugta is.
- Talán üljünk le. – javasolom tétován. Nem sétálok vissza az asztalom mögé. Nem kell a védőháló, nem vagyok ellenségek között. Csak a válási papírokat dobom az íróasztalra, majd ellököm magam attól, s megindulok az irodában álló fotelok felé. Nem vagyok az a pszichológus, aki kanapéra fekteti a betegeit. Én az egymás szemébe nézős beszélgetésben hiszek. Ezért is áll a két fotel szemben egymással, s a kör alakú, üveges dohányzóasztal is úgy van elhelyezve, hogy ne verjen éket az ülőalkalmatosságok, s a rajtuk helyet foglaló személyek közé.
Addig minden könnyen megy, amíg emelt fővel elsétálok a fotelig, s leülök, Willnek pedig felkínálom a velem szembeni helyet. Udvariatlanság lenne nem ránézni, ezért tekintetemet folyton őrajta pihentetem, mindannak ellenére, hogy könnyebb lenne a földet lesni, vagy a cipőm orrát.
- Továbbléptél. – kezdem ezzel, majd meg is bánom rögtön. Nem szép dolog tőlem, hogy rá akarom hárítani a felelősséget, éppen ezért sebesen folytatom, mielőtt még reagálhatna. Arcvonásaim „ne haragudj, nem így akartam”-ot tükröznek.
- Úgy értem, hogy azzal, hogy Aaront elküldted, számomra úgy tűnt, hogy elszakítottad magad tőlünk, ezúttal véglegesen. Nem akarlak korlátozni többé a szabadságodban Will. - csak egy hajszál választ el attól, hogy kimondjam: „szeretlek”. Nem tehetem. Nem lenne fair ezzel terhelnem őt. Hiszen elengedni készülöm, nem bűntudatot kelteni benne.
- Szeretném megadni neked ennyi hosszú év után azt a szabadságot, hogy az az ember lehess, aki előttünk voltál. Túl régen mentél már el. Nem bitorolhatom a nevedet tovább, nem lenne szép tőlem.
Nem tudom kimondani azt, hogy el akarok válni. Nem akarok. De azt sem mondhatom neki, hogy szívesebben maradnék a felesége, mert sosem szűntem meg szeretni őt. Minden olyan nehéz! Általában szeretem azt, amilyen vagyok, de most teher a jellemem. Nem tudok sem hazudni, sem igazat mondani, s ez rosszabb minden másnál. Akármennyire is igyekszem, nem sikerül teljesen elkendőznöm a feszültségemet. A fotelkarfa anyagát sepregetem kezemmel, mintha lenne rajta akármilyen szösz. Emlékezhet, akkor viselkedtem régen is így, ha zavart valami. Ha titkoltam valamit. S még ha nem is tudtam, hogy mit titkolok, ő mindig rájött, mert olvasott a sorok között. Vajon most fog-e? Azt hittem, hogy tudok dönteni, de nem. Nem megy. Legszívesebben kirohannék a szobából és elrejtőznék a női mosdóban, mint egy ostoba tini, s addig sírnék, amíg el nem fogynak a könnyeim. Azt hittem, hogy erős vagyok, hogy már nincs rám ilyen hatással, de amint belépett, tudtam, hogy elvesztem. S ezzel a magyarázatkereséssel nem segített a dolgok menetén. Már nem tudom, hogy volt-e olyan pillanat ebben az egész ügyvédes, válásos előkészítős folyamatban, amikor tiszta szívből elhittem: ez a jó ötlet. Jó, nem helyes. Mert helyesnek még mindig hiszem, de jónak? Aligha. Hiába hazudok a külvilágnak, magamnak nem tehetem. Nem akarom elengedni a férjemet. De nem tudom, hogyan vonhatnék vissza olyat, mint egy válási papír. Valószínűleg sehogy nem kellene. Rossz ez a helyzet, komforttalan, hát olyasmibe menekülök, amiben otthon vagyok. Kérdezek. Mert van itt valami, amit remény és reménytelenség ide vagy oda, tudni szeretnék. - Mi az oka annak, hogy nem írtad alá? - remeg bele a hangom egy kicsit. Szeretnék egy okot hallani. Egyet. De nem szabad ezt éreztessem vele. Felnőttek vagyunk, nem ragadtathatom el magam. A remegést viszont visszaszívni nem tudom. Csak csendben várom hát a válaszát.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Katonai Kórház //

Vissza az elejére Go down
 

Katonai Kórház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Fairbanks :: Mindennapi élet :: Fort Wainwright-