KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Zachariah O. Danvers Tegnap 9:52 pm-kor
írta  Bruno Manzano Tegnap 8:44 pm-kor
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Aug. 02, 2024 6:05 pm
írta  William Douglas Csüt. Aug. 01, 2024 9:11 pm
írta  Rebecca Morgan Csüt. Aug. 01, 2024 12:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Catherine Benedict Hétf. Júl. 29, 2024 12:15 pm
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  William Douglas Vas. Jún. 30, 2024 7:25 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Abigail Cecile Kenway Csüt. Május 23, 2024 11:01 am
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Ápr. 12, 2024 10:08 am
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:16 pm
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:12 pm
írta  Alignak Vas. Ápr. 07, 2024 7:36 pm
Theodora Zoe Morano
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 
William Douglas
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 
Bianca Giles
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 
Maloney V. Rocher
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Sangilak erdeje - Page 15 I_vote_lcapSangilak erdeje - Page 15 I_voting_barSangilak erdeje - Page 15 I_vote_rcap 

Megosztás

Sangilak erdeje - Page 15 Empty
 

 Sangilak erdeje

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7321
◯ IC REAG : 8928
Sangilak erdeje // Szer. Dec. 14, 2011 10:39 pm

First topic message reminder :

Átváltozások, edzések, stb...
Sangilak erdeje - Page 15 550226b95fbf781f94587b416adcbe06


A hozzászólást Alignak összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Ápr. 29, 2017 10:15 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
Sangilak erdeje - Page 15 Empty
SzerzőÜzenet
Lynx Silverclaw Hunter
Tark - Mentor
Lynx Silverclaw Hunter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 267
◯ HSZ : 202
◯ IC REAG : 176
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak (#8B6969)
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_norrhkLlU21t046cio1_400
Re: Sangilak erdeje // Vas. Nov. 05, 2023 8:00 pm

A kérdésére lágyan elmosolyodtam. Nem tudom, hogy a kettőnk találkozásai miért érintik mindig közvetlenül magát a Holdistent is. Talán ez is egy újabb jel, egy sugallat. Valami, amire oda kellene figyelnem, de vak és süket vagyok rá, pont úgy, mint sok más útmutatásra is voltam életem során. De akár az is lehet, hogy pusztán azért, mert az idei év számára ebben a tekintetben is más és több volt, mint korábban. Átélte egy Isten jelenlétét, és mint oktalan kölyök, megszenvedett egy olyan büntetést, amit még soha ezelőtt. Nem hibáztattam. Sokkal, de sokkal közelebb volt az emberi léthez, mint ahhoz, amiben a Farkas majd ki fog teljesedni. De addig el is kellett juttatnunk. Az Atyjának, és a történtek miatt most már úgy éreztem, hogy nekem is.
- Nem, nem úgy, mint Alignak. - nyugtattam meg a korábbi mosollyal az arcomon és egy kicsit megcsóváltam a fejem - Ekkora hatalma csak az Isteneknek van, a Szellemek...Ők máshogy beszélnek hozzánk. Máshogy vannak jelen. Ne aggódj, semmi olyasmi nem történhet, ami árthat neked.
Beleláttam már abba, hogy a Védőszellemek miként működnek, és igazából... Én sem tapasztaltam még soha olyat, mint amit Alignak által. Erről nem szóltak mesék, erről nem volt útmutató. Kizárásos alapon hát, csak a Hold Istenének van akkora hatalma, hogy másokat meg tudjon szállni. Ahogy velem is megtette. Vele csak Tupilek, a Napisten versenyezhet, hiszen minden álnokságát jóvá tette azzal, hogy visszaadta számunkra az akkor igaztalanul elvett életünket. Egy pillanatra szomorúság futott át a szemeimen. Visszakaptam az életem, de elveszítettem vele azt, aki a legfontosabb volt. Hiszen, miután felépültem, Savannah visszament Anchorage-be, és... Nem. Nem ezért vagyok most itt. De a téma, a "halál", a másik létsík gondolata nem csak engem kavart fel, Bessie-t sem hagyta hidegen, de minden bizonnyal más miatt, mint engem. Nem sokat tehettem, csak a tekintetemmel nyújtottam neki némi kapaszkodót. Nem haragszom. Nincs veszélyben. És nem azért hoztam el ilyen messzire a Laktól, hogy szemtanúk nélkül rázzam ki belőle a lelket, hogy aztán úgy tömködjem vissza, ahogy nekem tetszik. Nem az én tisztem volt ekkora mélységeiben formálni őt. Nem az én kölyköm volt. Ha akarnám, sem lehetne, nem pusztán azért, mert Achilles idősebb nálam, hanem azért, mert Alignak nem csak Savannah társaságától fosztott meg, de mostanra már a Teremtés képességétől is. De ezek ellenére is akadt bennem valami, ami azt súgta, hogy jobbá tudom tenni, valami azt üvöltötte, hogy jobbá kell tennem azért, hogy hű lehessek a szavamhoz úgy, ahogy eddig mindig. És hogy neki is jobb lehessen. Ezt pedig azzal kezdtem el, hogy lehúztam magam mellé a földre azok után, hogy remélhetőleg minden félelmét eloszlattam, és kérdeztem ott, a nedves füvön ülve, hogy beszéljen. Nyissa ki az eddig bezárt száját, mert itt és most van helye a szavaknak és bármi is kívánkozzon ki belőle, nem fog süket fülekre találni. Ám meglepett mindazzal, amit elsőre kiejtett a száján, de nem voltam elutasító, sőt. Mentem vele. Még egyszer "megcsodáltam" a totem baglyot mielőtt visszaadtam volna neki és röviden beavattam volna abba, hogy pontosa mi ez és hogy miért, milyen indíttatásból készült.
Nem értette. Persze, hogy nem értette, de legalább őszinte érdeklődéssel csodálkozott el a szavaim hallatán, és ez jó volt. Tényleg nem számítottam tőle arra, hogy egy csapásra megért majd mindent. Ezt nem a korának, pusztán a származásának róttam fel, hiszen... Ez olyasmi volt, amit azok nehezen fogadtak be, akik nem ebben nőttek fel, és ezzel én is teljesen tisztában voltam. Nem akartam én lenyomni a torkán a világon semmit, pusztán betekintést adni abba, hogy (szerintem) hogy működik a világunk és milyen erők irányítják úgy, hogy észre sem vesszük.
- Biztos vagyok benne, hogy hallottad. - mosolyodtam el, hiszen magam sem képzelődtem, nem vagyok hibbant, csak egyszerűen más a fókuszunk - Hallottad, de nem értetted. Háttérzaj volt, hiába beszélt hozzád. Is.
Én a vadonból származom, ő a huszonegyedik század gipszkartonos biztonságából. Teljesen természetes, hogy számára háttérzaj az, ami hozzám tényleg beszél. De meghallottam helyette is, cselekedtem szerint, amit az ösztöneim diktáltak. Némi reménnyel telve még többet osztottam meg belőle magamból, mint amire gondoltam, hogy fogok, de nem bántam, mert ez közelebb vihette valahogy ahhoz, ahova el akartam juttatni. A döbbent kérdése és az arckifejezése megnevettettek, a föld porához hasonlatos íriszeimet Éganya mosolygós kékje felé emeltem. Aztán kissé lemondóan, de jó kedvűen megcsóváltam a fejem.
- Nem, sajnos személyesen nem. Csak a Teremtőm. Mondhatjuk, hogy lényegében a Nagyszülőm.
Nem mondtam sem apát, sem anyát, hiszen Powaqa meséi arról regéltek, hogy benne élt mindkét nem, emiatt volt tökéletes, emiatt kellett nekünk is erre törekednünk. Elég erősnek lenni ahhoz, hogy a férfiak csatáit megvívjuk, elég érzékenynek lenni ahhoz, hogy gondoskodni tudjunk másokról, a családunkról. A fairbanksi falka lett az új, választott családom, és itt voltam, és nagyon igyekeztem gondját viselni az egyik ifjú tagjának.
Ha Annakpok maga nem is, hát talán Teeremtőanyám most büszke lenne rám. De ehhez a gondoskodáshoz valódi pofonok helyett a kimondott szavak is hozzájárultak. Nem éreztem jól magam a bűntudatától, viszont sokkal inkább helyénvalónak éreztem ezt most, mint a vidámparkban akkor, amikor megsebezte a kezem. Az nem számított, az nem érdekelt, ez viszont igen, méghozzá olyan mélységekben, amitől számomra is megbicsaklott a lét, és az őszinte érzéseit és bocsánatkérését is ehhez mérten fogadtam.
- Megbocsájtok. - feleltem kemény és komoly tónussal, igyekezve elkapni a szemeit, hogy ne csak érezze, hanem lássa is, hogy nem csak üres frázisokkal dobálózok - Azért vagyunk itt, hogy mindkettőnknek jobb legyen, remélem, hogy ezt érted.
Azt hiszem, hogy ez elég nyilvánvaló lehetett még számára is, és ezt igenis elvártam, hogy megértse, nem úgy, mint az én múltam, vagy a Hiúz és a Bagoly történetét. A Bagolyét, aki bölcs volt, és türelmes. A madarak közt veszélyes, rettegett és erős ragadozó, de mindig kivárt, és a legmegfelelőbb áldozatra csapott le. Még akkor is, ha az én mesémben ő lett az áldozat. De a Hiúz is tévedhet rossz vidékre, Ő sem csúcsragadozó. De a kettő közül most az én állatom aratott győzelmet. Hiszem, hogy nem véletlenül.
Türelmesen hallgattam a válaszát, és valahol mélyen át tudtam érezni mindazt, amiről beszélt. Nem azért, mert én valaha is átéltem, hanem azért, mert nekem mindig is kijelölt utam volt, én már a beharapásom előtt tudtam, hogy Harcos leszek. Szomorú és rideg volt elképzelni a céltalan tengődést, arra pedig felprüszköltem, hogy esetleg azzal tenne a Falkáért, hogy takarít és vacsorát készít. Ez hülyeség. Ennek semmi értelme. Rögvest meg is csóváltam a fejem, hogy már az előtt biztosítsam arról, hogy rossz úton jár, mielőtt a gondolata végére érhetett volna. Kissé előre hajoltam, hogy a keze után nyúlhassak.
- Még nem tartasz ott, hogy a Falkának hasznos lehess, ezt felejtsd el, mert nem fog megtörténni. - ez nem bántás, ez  a dolgok menete - A legnagyobb haszon, amit tehetsz, hogy tanulsz, fejlődsz és nem okozol még több galibát. - egy picit megrovó pillantással illettem, de semmi olyasmit nem akartam éreztetni vele, ami visszakanyarodik mélységeiben a történtekhez - Most magadért kell tenned, azért, hogy méltó lehess a Farkasodra, és ne emberi dolgokkal foglalkozz, mert semmi értelme, ha még öt-tíz év múlva is csak toporogsz, és még hamarabb meg is halsz, mint emberként, mert nem jutottál előrébb az emberi gondolataidnál. Mi lenne az igazi célod? Mit szeretnél? Melyik rang érdekel? Milyen irányban látod magad? Kanguyak, Tark, Tatkret? Bármelyik is legyen, legyél velük többet, láss bele a mindennapjaikba. Hadd mondják azt rólad az Atanerknek és a Malguknak, hogy lelkes vagy és érdeklődő. Ne a kacsa meg a muffin kell, sem a takarítás. Az akarat. A vágy. A cél.
Még egy utolsót szorítottam a kezén, mielőtt elengedtem volna, mert igazából ez volt a lényeg. Rendben, értem, hogy a kinti akadálypálya borzasztó unalmas, hogy az edzések rutinnak tűnnek, de ezen még mindig lehetett változtatni, emelni a tétet, és a képességei szerint olyan kihívások elé állítani, amik nem csak az érdeklődését tartják fent, hanem túlmennek némi pofonosztáson.
A kérdésére megint könnyeden nevettem. Mesélnék-e? Persze, hogy mesélnék. Reggelilg tudnám mondani az egészet, de mégis inkább megpróbálom visszafogni magam, hiszen nem kellene egy egész napot étlen-szomjan idekint töltenünk. De érezhette az energiáimon, hogy boldoggá tesz erről beszélni.
- Semmi közük nincs a farkasokhoz. - tettem egy határozott, nevetős kijelentést, aztán beletúrtam a hajamba. Kicsit elgondolkoztam, hogy adhatnám ezt át neki úgy, hogy talán megértse - Hmm... Amikor még ember voltál, kérted "istentől" egy döntés előtt, hogy küldjön egy jelet? Vagy érezted azt, hogy "isten" kérés nélkül is jelet küldött neked, amikor nehezebb helyzetben voltál? - kedves érdeklődéssel döntöttem oldalra a fejem, és Bessie vonáait fürkésztem, miközben a saját ujjaimmal kezdtem mesélés közbeni, öntudatlan játékba - Hát, a Hiúz és a Bagoly "isten" jele, és ha figyelsz a körülötted lévő világra, te is meghallod őket. Újra és újra hallod és látod ugyanazt a jelet, és rajtad áll, hogy mit kezdesz vele. Minden állat más értéket képvisel, és ahogy a farkas létünktől sem szakadhatunk el, úgy a többitől sem, hiába nem adják oda nekünk a testünket, az útmutatásuk mindig tiszta.
Én ebben hittem, ebben nőttem fel, ez vezetett oda, ahol most vagyok. Akár meghallottam, akár nem vagy csak nem vettem tudomást róla. A Legerősebb erdejének tövében most minden néma volt, de ez bennem nem ébresztett kétséget. Esetleg Bessie-t nem győzte meg az én "igazamról", de mivel az utolsó hívószót követtem, nem is számítottam arra, hogy most bármiféle igazításra lenne szükségem. Megrántottam a vállaim, és igyekeztem azzal lezárni, mint minden korábbi próbálkozást, hogy egész egyszerűen... Mások vagyunk máshonnan jövünk, másban hiszünk. Az viszont biztos, hogy nem képzelődöm, és remélem, hogy Bessie nem megy el ebbe az irányba.
- Igazából tök mindegy, hogy te elhiszed-e vagy sem. - vontam le a konklúziót minden sértettség nélkül - Ami tény, hogy itt vagyunk, és én támogatlak téged, neked pedig ki kell találnod, hogy innentől milyen irányba indulsz el. A lényeg ez, nem pedig az, hogy miért, milyen okoktól vagy hittől vezérelve jutottunk el idáig.
Ebben a végletekig hittem, hiába tudtam volna ezt is azzal megmagyarázni, hogy márpedig a kijelölt ösvény és társai, de... Ebbe már tényleg nem akartam belemenni és valami teljesen jelentéktelen hitvitát szítani kettőnk között. Motiválni akartam, feltolni a semmiből a valakibe, azon pedig nem segített volna, ha ilyen apróságokon bukunk el.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 574
◯ IC REAG : 483
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Sangilak erdeje - Page 15 6hrlxO3
Re: Sangilak erdeje // Csüt. Nov. 09, 2023 8:38 pm

VMdbSQI.jpg


Lynx és Bessie




*Ez a Szellemes téma még nagyon új volt nekem, bár Achilles mesélt az Elsőkről, ami már olyan régi történet, hogy inkább már csak legenda, de csak érintőlegesen ahogy tőle elvárható. Sosem merültünk bele  mélyen és a racionális világomba nagyon nem illett bele…persze a bestia sem, de őt legalább éreztem, minden rezdülését, minden vágyát, minden dühét és amikor kibújt a bőrömből, a testét is, éreztem én is a vér ízét ami szétáradt a szájában a vadászat végével, a hó hidegét, a patak vizének ízét amivel a szomját csillapította, és az egész világ illatát ami belengte az erdőt ahol jártunk. Alignak ámokfutását csak egyszer éltem át, csak egyszer éreztem a saját bőrömön, jóllehet az első és utolsó szilveszteremen amit a falka tagjaként éltem meg, megjelent de nem vette át a hatalmat felettem. Az idei nagyon is beleégett az elmémbe. Most azonban nem féltem, és Lynx is megnyugtatott, hogy Sangilaknak nincs szándékában testeket megszállni, nem is tehetné. És eljutottunk megint a Szellemekhez, akikkel nem tudtam mit kezdeni. *
-Hogyan vannak jelen? *Ez azért érdekelt, meg akartam érteni azt amiről Lynx úgy beszél, mintha csak egy reggeli szeánsz, egy mindennapi rituálé lenne. Erről Achilles nem mesélt, talán mert nem élte át soha, neki nem jelentek meg a farkasok Szellemei és nem hagytak jeleket, vagy csak nem tudott olvasni bennük. Egyszerű ember, egyszerű farkas aki nem halad a korral és legszívesebben a vadonban élne. Az ő lételeme a harc, a vadászat, a szabadság. Engem azért más is érdekel, azért is akartam visszajönni. Persze fogalmam sem volt arról, hogy mi vár rám….de ha itt maradunk, már biztosan túllennénk azon amit tegnap fejeztünk be.
Nem Sangilak vélt jelenléte ijesztett meg igazán, hanem a halál gondolata ami szóba került, és halványan szomorúságot éreztem Lynx felől, amit annak tulajdonítottam, hogy elveszíthetett valakit akit nagyon szeretett. Amikor a szemeibe néztem, már nem láttam a szomorúság árnyékát, de biztatást, megnyugtatást igen, ennek ellenére nem szívesen ültem le a fa közelébe, de engedtem Lynx kezének noszogatásán és végül letettem magam. A bagoly szobrocska előkerült a kérdéseim mellé, majd megint eltűnt tenyerem rejtekében, én pedig gazdagabb lettem egy újabb történettel. Csodálatos volt, a bennem élő romantikus alkat mindig is vevő volt a szépségekre, a csodákra és ez mindkettő volt egyszerre. Mégis értetlenül bámultam Lynxre, bár nem vontam kétségbe a szavait, nem hittem azt róla, hogy őrült lenne és a hangok csak a fejében léteznek, még sem tudtam…felfogni azt amiről beszélt. Volt bennem hajlandóság arra, hogy elhiggyem, hogy _higgyek_ benne,  de csak ha elmagyarázza minként lehetséges. Megmagyarázta. Lehunytam a szemeimet, hogy visszaidézzem az elmúlt éjszakákat, jóllehet semmi kedvem nem volt hozzá, mert csak a szenvedést, a gyötrelmet és az izzó, égető fájdalmat jelentette. Hamvában holt vállalkozás volt, hogy kiszemezgessem azokat a hangokat, melyeket „háttérzajnak” érzékeltem, és ennek megfelelően ki is söpörtem az elmémből, mint amire nincs szükségem. A sikertelenség és az, hogy egyszer az életben valami csodának lehettem volna a résztvevője elmulasztottam, elkeserített és kicsit bosszantott is. *
-Fogom valaha is hallani? Gondolom ez nem olyan, hogy ha kérem, beszél hozzám, de ugye nem kell megint egy büntetést végigélnem ahhoz, hogy megszólaljon? *Lynx szemeibe néztem, a végére pedig elmosolyodtam, mert még nekem is vicces volt kicsit a bakugrásokkal tűzdelt eszmefuttatásom. Akartam hallani, látni, érezni, ha már hozzám tartozik, mellém szegődött és kvázi összekötött minket a Tarkkal. Ehhez az is kell, hogy jobban megismerjem, mit miért mond és tesz, miért épp azokat a szavakat használja, miért lát és hall hiúzt és baglyot. Azon már túl voltam, hogy félvér indián. Itt sokak vérében fellelhető, nem is ez volt a nagy dolog, hanem az, hogy akkor élt. Már Henrynél is ledöbbentem, nála mondjuk azért, mert mondhatni híresség volt, de mégis ki tudhatna többet az igazságról, mint az, aki maga is átélte? Ami azonban még Henry hírénél is többet nyomott, az Annakpok és Lynx közötti nagyon kicsi vérvonalbeli idő. Ha nem is ismerte személyesen, azért az unokájának lenni nem semmi. El is kerekedtek a szemeim amikor róla beszélt de úgy is maradtak amikor ezt közölte.*
-Hűűűű, azért ez…..váááóóóó! *Én nagyon messze voltam Sangilaktól, nem is volt senki aki első kézből tudott volna róla mesélni, mint ahogy Lynxnek a Teremtője. Talán egészen másképp láttam volna a világunkat, ha annyi mindent tudok és úgy, mint Lynx a vérvonalam Első atyjáról. Anyjáról. Hmmm….A történetet megértettem, de még nem fogtam fel igazán, ahhoz szerintem több kell, de voltak kétségeim a jövőt illetően, amiket Lynx némileg eltörölt azzal, hogy biztosított arról, segíteni fog megtalálni önmagam, de az ok, m ár bűntudattal töltött el. Nem csak rá hoztam szégyent, hanem a többi Mentorra is, de úgy tűnt, csak Lynx kapott jelet arra, hogy ki kell köszörülnie a csorbát. Hálás voltam a jelenlétéért, sokat jelentett még ha nem is tudtunk beszélgetni, és pont ezért fájt jobban most, hogy szembesített a saját érzéseivel. *
-Persze, értem. Tudom. *Nem kellett a kemény és határozott hang ahhoz, hogy felfogjam a tettemmel nem csak magamnak okoztam rosszat, és a jövőben nem csak magamért kell dolgoznom. Lynx felelősséget vállalt értem, értünk azután, hogy a vidámparkban voltunk, később persze rájöttem, hogy az nem csak fesztelen szórakozás volt, hanem próba is, de semmi okom nem volt arra, hogy haragudjak, mert elhallgatta előttem. Inkább csak meglepett, másrészt jóérzés kerülgetett azért, mert bevállalta. Eszembe jutott, hogy talán azért, mert segítettem neki amikor őt büntették, de most már tudtam, hogy annak semmi köze nem volt ahhoz. Lynx alapból ilyen, ezért is akartam jóvá tenni. Nem tudtam hogyan induljak el ezen az úton, mert minden amibe belefogtam kudarccal végződött. Ha viszont nem teszek semmit, haszontalannak érzem magam, mintha kitartott lennék, vissza akartam adni valamit abból amit a falkától kaptam, de úgy tűnt ezt az utat nagyon elrejtették előlem. *
-Ó, igen. Nem okozok még több galibát. *Nos, nagyon úgy festett a dolog, hogy maradok a kitartott szerepnél és…azt hiszem többet kellene olvasnom a baglyokról. Erre a gondolatra a bestia prüszkölt egyet, mint Lynx amikor a muffinokat emlegettem. Kissé sértve érezte magát amiért bagolynak tituláltam, de remélhetőleg ő is megérti és átérzi ennek a jelentőségét, mint Lynx farkasa a hiúzzal. A hosszú monológ közben magamra gondoltam, arra a kettősségre amivel soha nem tudtam mit kezdeni és ami miatt gyakran – általában amikor Achilles a falhoz vágott – megkérdőjeleztem a választását, a döntését. Biztosan engem kellett a kölykévé tennie? Biztos, hogy jó ötlet volt a Legerősebb vérvonalába választania egy apró, törékeny nőt? Aki ráadásul a végletekig romantikus alkat és pont a harc áll tőle a legtávolabb? Lenéztem a kezemre ami Lynx tenyerében nyugodott, az érintés kellemes volt, olyan, mint amikor Niallhoz bújtam, hogy megnyugodjak. A közelsége fontos volt, felszabadított bennem valamit, egy gátat. *
-Igazából nem tudom hol lennék a legalkalmasabb azzal az ellentéttel ami megadatott. *Reméltem, hogy érti, még ha nem is öntöm konkrét szavakba, de azt hiszem ez olyan lesz, mint az esküvői tortakóstolás. Mindebe bele kell kóstolnom ahhoz, hogy kiderüljön, melyik áll hozzám és a farkasomhoz a legközelebb, melyik rang az amiben mindketten helyt tudunk állni. *
-Nem fogok takarítani, mondtam, hogy nem az a célom. *Bármennyire is szerettem, és talán nem lenne büntetés, de ha mégis azt kapnám feladatul, akkor alantasnak érezném. *
-De köszönöm a tanácsot, igyekszem megtalálni a nekem valót. *Ezzel elhatározásra jutottam és le is zártam a „továbbtanulási tanácsadást” egyszerű volt, csak tennem kellett érte, nem úgy Lynx történetének megértéséhez. Szerettem volna többet megtudni a bagolyról és a hiúzról, arról hogyan láthatnám és hallhatnám, ha már útmutatást adnak. Rákérdeztem, Lynx meg nevetett aminek most örültem, de majdnem szívbajt kaptam amikor beletúrt a hajába. Még a végén rám fogja, hogy az is miattam ment tönkre. Kényes volt a hajára és már megtanultam, hogy ne viccelődjek vele, ezért csendben maradtam. Arra viszont nem számítottam, hogy Istenről fog kérdezni. Visszarántott a múltba, arra a napra amikor végleg hátat fordítottam Istennek és mindennek amit képviselt. *
-Nem emlékszem. Kislány voltam még amikor anyukám meghalt és azóta nem hiszek benne. *Paff. Ateista vagyok a nagymamám legnagyobb bánatára. Ő akkor sem veszítette el a hitét amikor anya meghalt és akkor sem amikor apa ment el végleg. Csodáltam érte, de nem tudott visszavezetni egy olyan valakihez, aki elvette a két szeretett embert tőlem. Így azonban nehéz lesz meglátnom a hiúzt és a baglyot. El is húztam a számat bocsánatkérőn, amiért ilyen vagyok. Lynx hitt benne, hitt a Szellemekben és mindenben ami túlmutatott a racionális énemen. A bestiában is csak azért hiszek, mert érzem, mert a lényem része, mondhatni kézzel fogható, bár a létezésén még mindig elcsodálkozom néha. De! Ha már ebben „kénytelen” vagyok hinni, akkor talán a bagoly és a hiúz sem áll tőlem messze. *
-Szeretnék hinni benne. *Bólintottam, hogy magamat is megerősítsem ebben. A hit bennem volt, hiába száműztem a tudatomból, valahol a vágy arra, hogy higgyek valamiben magamon kívül, ott volt mindig is. Olyan sok minden történt ami eltávolított ettől az érzéstől, hogy végül egy poros polcon kötött ki az elmém egy hátsó szegletében. Másrészt Lynx-et ez vezette el hozzám, ahhoz, hogy segítsen, hogy támogasson és nem akartam, hogy emiatt ő bukjon el. Tudom, hogy a hit nem ezen múlik, de most csak ebbe tudtam kapaszkodni. Felnéztem rá amikor erről biztosított és végtelen hála töltött el.*
-Köszönöm, hogy mindannak ellenére amit neked okoztam, támogatsz és segítesz. Nem fogok ismét csalódást okozni. Tényleg. *Az utolsó szót megnyomtam kissé, mielőtt még kételkedne, vagy azt mondaná, hogy ne ígérjek előre. Az elmúlt hét megtanított arra, hogy nem minden fekete és fehér, hogy a tetteimnek nem csak rám nézve vannak következményei. Megerősített lélekben, a testem majd meggyógyul, ha ott nem is marad nyoma a lelkemben igen. *
-Megtanítasz rá? Hogy hogyan lássam és halljam én is a jeleket.






Megjelenés
Vissza az elejére Go down
Lynx Silverclaw Hunter
Tark - Mentor
Lynx Silverclaw Hunter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 267
◯ HSZ : 202
◯ IC REAG : 176
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak (#8B6969)
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_norrhkLlU21t046cio1_400
Re: Sangilak erdeje // Kedd Nov. 14, 2023 7:10 pm

Tényleg nem gondoltam komolyan azt, hogy a magam hitvilágából bármire is olyan választ fogok tudni adni neki, amit könnyedén megért vagy elfogad, de nem is ez volt a célom. Meggyőzni pedig végképp nem, viszont tényleg szívesen meséltem ezekről a dolgokról és hát, Bessie-n kívül nem igazán szoktak tolongani az érdeklődők. A kérdésére egy kicsit szélesebb mosollyal feleltem.
- Erről talán Lilivel kellene beszélned. - biztos voltam benne, hogy az Anernerk több közvetlen tapasztalattal jobban át tudná neki adni - Vagy egy Őrzővel. Aki erre érzékeny és van tehetsége, az bármikor tud velük beszélni. De hogy úgy vannak-e ilyenkor jelen, mintha el sem mentek volna, azt nem tudom. - amit én átéltem, az egészen más volt, hiszen azokra a percekre, órákra magam is a Szellemek közé tartoztam - Én úgy hiszem, hogy egyszerre vannak mindenütt és sehol, a világok közt, hogy néha egy erősebb szellőt ők fújnak, ők duzzasztják a folyót... - kicsit elkezdtem magam ostobának érezni, szóval zavartan felnevettem és gyorsan hozzátettem - Miattuk virágzik a rét, meg süt a Nap, meg tudod, ilyen ezoterikus hülyeségek.
Még legyintettem is, mert hát, a mai világban a feminista spiri csajok beszélnek így, és ez gáz. Nem mondom, hogy elrontották az ősi tudást, de a rossz üzenetet közvetítik, nem túl jó a marketingjük sem, és ezért lett ciki ez az egész igaz helyett. Aminek most a zavarommal egy kicsit én is megittam a levét.
Ha hagyom, hogy eluralkodjon rajtam a "halál" miatti veszteségérzet, akkor semmit sem tettem volna itt és most magunkért, hosszútávon pedig a saját életemért sem. Nem hagytam hát, mert nincs halál, nem úgy, ahogyan azt mi élők megéljük. Tényleg mindkettőnknek arra kellett koncentrálnunk, hogy a jelenünket és ezt az életünket gazdagabbá tehessük. Például a Bagoly totemével, és mindazzal, amit a hagyományok, a szokások és a történtek fényében jelentett mindkettőnknek. Legalább is, szerintem.
Aranyos volt, ahogy koncentrált, ahogy látszólag megpróbálta visszaidézni az elmúlt napok éjszakáit, lázasan keresve és kutatva a huhogó hang után. De úgy tűnt, nem találja azt, amiről márpedig én megmondtam, hogy megtörtént, és ez érzékelhető  csalódottsággal töltötte el. Magamra emlékeztetett, az ifjúkoromra. Persze én akkor még csak tizenöt telet láttam, fele annyit, mint amennyit Bessie, de neki itt és most volt ez is újdonság a farkasok létezésével együtt. Meg persze, később is. Amikor azt hittem, hogy a totem arra van, hogy értem létezzen és nem azért, hogy én szolgáljam.
- Ez nem valami "csoda", Bessie, ne így fogd fel. Biztos vagyok benne, hogy hallottál már baglyot életedben, pláne, hogy az erdő közepén élsz. Meg kocsiajtó becsapódást is például a zsúfolt városban, ahogy én is, de itt is most nem tudnám mondjuk utóbbiról megmondani, hogy mikor, mert... Akkor és ott nem számított. Valaki becsapta a kocsiajtót és kész. Nem nekem szólt. - én is teljesen figyelmen kívül hagytam volna a Baglyot, ha nem sikolt alatta a Hiúz, szóval igazából ez tehet róla - Tudod, hogy megy ez az elveszett tárgyakkal, nem? Minél inkább keresed, annál jobban elveszted, mintha csak hagynád, hogy az találjon meg téged. Régen nekem is rossz szokásom volt felbújtani az erdőt, csak hogy hiúzra leljek, nyilván, sosem akkor találtam. De mindig jött, amikor a legkevésbé sem vágytam rá, mert mindig tudtam, hogy ha megkeres, akkor valami változni fog.
Nem akartam azt mondani, hogy "és általában nem jó irányba", mert igaz, hogy minden, életemet felkavaró és megrázó esemény előtt ott volt, de utólag már belátom, hogy csak az utamra terelt, és ide, Sangilak erdeje mellé is csak így juthattam el. No, persze a Hiúz messze más értékeket hordoz magában, mint a Bagoly és talán Bessie számára majd akkor lesz ott, ha fontos helyzetben türelemre van szüksége. Nem tudom. Talán majd felhívom Powaqát és megkérem, meséljen nekem az Éjjeli Sasról.
Élveztem, hogy a Szabad említése és a rokoni kapcsolatunk okán ennyire ledöbbent. Jópofa volt, de tényleg. Igazából, ahogy a mentori jegyzetekből tudom, Ő sem esett olyan messzire a Legerősebbtől, épp csak egy fokkal járt alattam. Persze ez időben okozhat hatalmas szakadékot, tudom.
- Ugye? - kérdeztem vissza még mindig mosolyogva - Mi is rajongtunk érte, emlékszem, minden este a tűz körül faggattuk a későbbi Teremtőanyánkat, hogy meséljen róla.
Akkoriban még ezek a mesék hitették el velünk, hogy már beharapás előtt többek és jobbak voltunk másoknál, mi több, kiválasztottak. Azóta már mind felnőttünk, és ez a büszkeség ad erőt a legtöbbünknek, hogy átevickéljünk az élet kihívásain, de a rajongás... Az már csak a nosztalgiaérzésben van meg. Ezt élhettem most át újra kissé Bessie által és hálás voltam neki érte. A bűntudatért már kevésbé, de értettem és elfogadtam, szükségem viszont a továbbiakban nem volt rá. Úgy döntöttem, hogy megbocsájtok neki, mert anélkül nem haladhattunk volna tovább. Azt pedig végképp nem akartam, hogy erre az érzésre alapozzuk a kettőnk jövőét, hogy Ő azért legyen velem hajlandó tanulni, mert kötelességének érzi. Vagy hogy én tanítsam azért, mert mardos, hogy mennyire sajnálja. Tudom, elfogadom, elengedtem és innentől nem erre van szüksége egyikünknek sem. Főleg azért, mert nem éreztem, hogy hazudna, amikor kifejezte, hogy tudja, hogy igazából mindkettőnk jóléte miatt vagyunk most itt. Ez már jobb alap volt, és ilyen szempontból a múlt hét nekem már nem számított. Ha valóban közös a célunk, akkor innen már csak előre tekintve kell előre haladunk érte.
Ahogy Ő megértette az én oldalamat is, én úgy az övét is, és eszem ágában sem lett volna valami alantas kulimunkára kijelölni, csak hogy hasznosnak érezze magát. Persze az mindig jó, ha részt vállal a közösségi életben, de ne azért tegye ezt, mert nincs más lehetősége, hanem azért, mert Ő is akarja és belátja, hogy Falkaként csak úgy tudunk együtt élni és jól működni, ha mindenki hozzátesz egy darabot magából. Ha Ő alkalomadtán kitakarít vagy vacsorát főz, ám legyen, de ez nem lehetett mindennapos. Főleg, hogy az eddigiek és a saját megérzéseim alapján egy esélyesen domináns nősténnyel osztja meg a lelkét. Mondjuk a Malgukot ez nyilván nem érdekelte volna semmilyen helyzetben, de nem is egy hetes házimunkát osztott ki neki, szóval... Talán lehetett sejtése.
Próbáltam elmagyarázni neki, hogy egyelőre még túl távoli dolgokra vágyakozik, de neki tényleg csak annyi a dolga, hogy megüljön a fenekén, fejlődjön és megmutassa, hogy érdemes. Hogy akarja a farkaslétet, és hogy képes rá. Hiába vedlené le a pelyhes bundát, akkor is nagyon sok lenne még előtte, és még annyi felelősség is. Aki már nem kölyök, azzal a Falka sem olyan toleráns. Ráadásul még vagy száz évig akkor is én halnék meg Tarkként adott helyzetben Őt védve, mint fordítva, mert nekem ez a dolgom. Jó lett volna megtalálni az övét.
Kicsit oldalra döntöttem a fejem, mert nem voltam benne biztos, hogy jól értem azt, amit mondott. Fogalmam sem volt arról, hogy neki egyébként mi adatott meg, nem ismertem igazán, a Farkasát nála már sokkal jobban, és emiatt tudtam, hogy a szokottnál nagyobb szakadék tátong köztük. De ez csak érzés volt, nem kimondott tények. Egy pillanatra elfogott az aggodalom. A vidámparkos eset után nem úgy nézett ki, mint aki indokolt esetben kihátrál az erőszakból, és az Erő Lányaként ildomos lett volna egy napon közénk állnia. Ez nyilván nem volt feltétel csak a vérvonala miatt, de ez volt a tendencia. Persze egy büfésoros pofon nem egyenlő az öléssel, akkor sem, ha mindkettő indokolt, ezt megértem. Csak nem szoktam hozzá. Jószerével az összes Muszkli, akit ismertem, az előbb üt, aztán (esetleg) kérdez kategóriájába tartozott. És ez persze önmagában nem jelentette azt, hogy nem állja meg a helyét máshol, csak... Ha Ő nem tudja, hogy merre, én mégis mit mondhatnék? Barátságosan meglapogattam a hozzám közelebb eső térdét.
- Tudod, mit? Nem is baj. Egyébként is sok idő lenne még, mire valóban rangot is kaphatnál, addig lesz időd mindenbe belekóstolni. - próbáltam biztatni és igazából nem hazudtam, mert Tarkká sem válhatna hirtelen, akkor sem, ha holnapután nem lenne többé kölyök - Esetleg, az addigi évtizedekben kicsit elengedhetnéd Apád kezét. Rengeteg ingóság van Falkatulajdonban, és egy olyan könyvelő, aki hasznot is hoz, mindig becsülendő.
Voltak tiszta és kevésbé tiszta helyek, utóbbiakat jószerével de Lucától örököltük meg mondjuk, de ez nem számított. Azt tudtam, hogy a lovarda ügyeit intézi, de talán a Vezetőség számára sokkal szimpatikusabb lenne, ha mondjuk... Az Upperrel vagy az Orfeummal foglalkozna, ahol az igazán nagy pénzek mozognak. Nem tudom, csak egy gondolat.
Megköszönte a tanácsaimat, én felfogtam, hogy ez igazából egy (talán) kéretlen adalék volt a részemről. Nem akarom és nem is fogom megmondani, hogy mihez kezdjen magával, ez sem az én tisztem, de úgy éreztem, hogy talán adhatok neki némi iránymutatást. Ennél jobban én sem akartam sem győzködni, sem pedig befolyásolni.
Ahogy abban sem, hogy megértessem vele, hogy pontosan miért és hogyan nyilvánulnak meg a totemek a világunkban, és hogy igazából a farkasoktól teljesen függetlenek. A hajam itt és most nem érdekelt, ahogy a ruhám sem, hiszen magunk voltunk, nem figyeltek árgus szemek, az lehettem, aki akartam. Hümmögtem egyet arra, hogy már nem hisz Istenben, hiszen a legtöbben igen, szóval a példám nem sokat segített vele megértetni az alapokat, cserébe megosztott velem egy szomorú foltot az életéből.
- Sajnálom. - őszintén hangzott az együttérzésem, nem csupán sablonos, kötelező válaszként - És megértelek. - kicsit felszusszanva néztem el oldalra, de ha már Ő őszinte volt velem és megnyílt, megtehettem én is, főleg, hogy sok időt fogunk együtt tölteni és előbb-utóbb úgyis kibukott volna - Én is megtagadtam a hitemet, amikor hét évvel ezelőtt elvesztettem a párom. Azóta is próbálok visszatalálni, mert, ha nem teszem, akkor nem élhetek úgy, ahogyan tudom, hogy Ő azt nekem kívánná. És azt hiszem, hogy ez az egész - néztem vissza rá - Te meg én, a Hiúz és a Bagoly is... ebben segít. Még akkor is, ha a Te körülményeid nem voltak túl szerencsések.
Néhány pillanatra hagytam, hogy a társammá lett, szomorú magány átjárja az energiáimat. Nem titkoltam. Minek? Szavakkal már elmondtam mindent, és soha, senki előtt sem volt célom úgy tenni, mintha ne lenne rám a mai napig hatással, már amikor szóba került.
- Nem kell. - szelíden elmosolyodtam arra, hogy végső soron szeretne hinni ebben - Nekem ez a kapaszkodóm, ha neked más, és működik, az is teljesen rendben van.
Ismertem elegeket és láttam már eleget ahhoz, hogy tudjam, hogy a "hit" rengeteg formát ölthet. Ki Istenben, ki Éganyában, ki önmagában, a pénzben, a jótétben, a munkájában vagy az erőben hisz, de mind-mind ugyanúgy sikerre vitte a saját sorsát. Én a magamét osztottam meg vele, a sajátját neki kell megtalálnia, de bárhogy is lesz, nekem mindig a Bagoly fog róla szembe jutni.
- Mondanám, hogy nem az én döntsem volt, hogy a Vadmacska a Bagolyra vadászott... - nevettem el magam a szavaira és a köszönetére - Mondjuk, tényleg nem. De nem mondom. Tudom, milyen leckét kaptál, szóval elhiszem, hogy valóban sok mindent át fogsz értékelni.
Az első pofon a legnagyobb, ezt mindenki tudja. Bessie viszont ezt korán kapta, és ha az emberi fele elég érett, akkor ezt képes lesz a kortársaival ellentétben a saját hasznára fordítani. Mert én hiába toporgok itt, ha Ő nem akarja, nem tudok mit csinálni, sem Niall, sem bárki más.
- Háááát, nem is tudom... - néztem végig rajta játékosan, mintha egyáltalán esély lenne arra, hogy nemet mondok - Talán? Esetleg? - húztam egy kicsit, aztán elnevettem magam - Nem mondom azt, hogy meditálj, az Niall reszortja, és mondtam, hogy minél jobban keresed, annál távolabb fogsz tőle kerülni. - tény, mert a meditálással semmi bajom sincs, én is naponta teszem, de megítélésem szerint az másfajta irányból mutat utat - Ha elfogadod, hogy a Bagoly mostantól érted, veled és miattad bukkan fel, akkor az első lépés megvan. Még csak igazinak sem kell lennie. - na, hát ezt most ugyan jól megmondtam - Lehet egy nyaklánc, amit valaki nyakában észreveszel. Egy azt megemlítő sor a könyvedben, amit olvasol. Címlaphír a Daily News Minerben, hogy a sitkai madárintézetből kiengedtek egy újabb gyógyult madarat. Vagy a huhogás. Esetleg szemtől szembe látod is. És akkor... - na, itt jött be a "csoda" a képletbe - El tudsz egy lépést távolodni. Megkérdezni magadtól, hogy mit tud neked ott és akkor mondani a maga tulajdonságaival. Esetleg, akinek a nyaklánc a nyakában lóg, fontos lehet a számodra és össze kellene barátkoznotok... Nem tudom. Ez olyan... Intim dolog.
Már nem úgy értve, mint a szex, hanem hogy... Ez a lélek olyan privát mélységeiről szól, amit nem lehet csak úgy megosztani, kiteregetni, mert szavak sincsenek rá. Fogalmam sincs, hogy a nyilvánvalón kívül miért pont a Bagoly, és hogy mi olyan dolog lehet az életében, ami megfontoltságra és kivárásra inti a kapkodás helyett azért, hogy utána belőle lehessen a legnagyobb szárnyas vadász. Pontos, csak akkor kockáztat, amikor megéri és nem fecsérli sem az idejét sem az energiáját olyasmire, ami nem fontos. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg jelentése van még, amivel nem voltam tisztában, csupán felületesen.
- Majd olvass róla, ha van kedved. Akkor több mindent meg fogsz tudni arról, hogy mire kell figyelned. Szerinte, legalább is. Úgy az üzenete is tisztább lesz.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 574
◯ IC REAG : 483
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Sangilak erdeje - Page 15 6hrlxO3
Re: Sangilak erdeje // Hétf. Nov. 20, 2023 1:25 pm

VMdbSQI.jpg


Lynx és Bessie




*A „hogyan vannak jelen” egy igen egyszerű kérdés, a válasz rá azonban összetett. Nem is vártam mást, de azt sem, hogy a Szellemekről beszélő Lynx maga sem tudja a pontos választ. Őrzőt meg végképp nem ismertem, találkoztam néhányukkal azon a szilveszteréjen, de nem mélyedtem bele a kapcsolatok kiépítésébe, nem sokkal azután pedig elhagytuk Fairbanks-et. Lynx ajánlása azonban felkeltette az érdeklődésemet és függetlenül a Szellemekkel való beszélgetés képességétől úgy gondoltam itt az ideje, hogy őrzőkkel is találkozzak. A jelenlét azonban még mindig megfoghatatlan volt – nyilván – és Lynx olyanokat mondott, melyek inkább egy romantikus regény lapjain fellelhetők. Én mindenesetre jobban értettem, semmint azt gondolta volna, mert ő nevetett és kissé zavartan, míg én komolyan bólogattam. *
-Szerintem ezek nem hülyeségek. Ha mindenhol jelen vannak…és sehol, akkor akár lehetnek ők a szellő, vagy ha mérgesek, akkor a vihar. Nagyon szépen mondtad el. *Azért persze a végén picit elmosolyodtam, de ez neki szólt, az ő zavarának, a nevetésének, annak a kisfiús feelingnek amit produkált. A romantikus énem sokkal jobban el tudta így képzelni, még ha igazán nem is fogtam fel, mert ebből az következik, hogy a következő nagyobb szellőben is Szellemet „látok” majd, de tudjuk, hogy ez így, ebben a formában nem igaz. El kellett engednem a racionalitást, amire az életem épült, és az egyik felét már sikerült, hála a bestiának, aki mindennek ellenére bennem élt és olykor még – elég gyakran – ki is bújt a bőrömből. A másik fele ez volt, amivel még meg kell küzdenem, mert megfoghatatlan. Másrészt viszont vevő voltam arra, hogy nincs halál, csak egy másik létsík, ami sokkal szimpatikusabb volt annál, hogy a halál után nincs semmi. Ettől féltem a legjobban, a nemléttől, az elmúlástól, hogy egyszer csak nem leszek, a világ pedig tovább rohan, változik, él. Nélkülem….és én nem láthatom. Nem lehetek a részese.
A Lynx által elmesélt bagolyhuhogásnak sem voltam, hiába igyekeztem visszaemlékezni és mivel kihagytam, roppant bosszantó volt és elkeserítő is. Csalódott voltam amiért elszalasztottam és nem volt mentség a részemről az sem, hogy éppen szenvedtünk az ezüstlánctól, a lelkiismeret furdalástól és a szégyentől. A magyarázat viszont felmentett és jobban éreztem magam tőle, az arcomon is biztosan látta Lynx, hogy megkönnyebbültem és a vonásaim között, a tekintetemben megjelent a „ja, persze, tényleg” érzése. *
-Neked szólt, nem nekem. *Bólintottam, megértve a lényeget, de biztos, hogy ezek után nyitottabb fülekkel járok majd a világban. Lesz egy időszak amikor, ha nem is keresem tudatosan, mindenben a baglyot hallom majd, és persze el fog múlni, le fog ülepedni bennem, de a figyelem valahol azért megmarad. Mondhatni Lynx bogarat ültetett a fülembe, bagoly képében. Szívesen hallgattam őt, vevő voltam mindenre, mert különleges volt, soha nem hallott, soha nem tapasztalt és számomra egy csoda, de mindez nem fért fel azzal, amit Annakpokról és a Teremtőjéről mondott. Hogy mennyire közel állt ahhoz, hogy megismerje. Csak egyetlen fok a farkas létrán ami elválasztotta tőle, az nem olyan hosszú idő. *
-Hallottam történeteket Sangilakról, de nem sokat és azok inkább legendának tűntek, semmint igaz történetnek, azért így mégis más. Az a világ amelyben te éltél és a többi, veled egykorú farkas, sokkal érdekesebb, mint az én jelenem, amiről majd, ha megérem, mesélhetek az ifjaknak. Sokkal közelebb voltatok a természethez, a farkasok és a Szellemek világához. *Ennek ellenére viszonylag gyorsan elfogadtam a bestiát, az ajándékot, a farkaslétet, valamiért nem okozott gondot, mert éreztem őt, ott volt velem, a gondolataimban, a tetteimben…de bíztam abban, hogy Lynx világát is gyorsan sikerül majd a magamévá tenni. Csak hinnem kell benne, és én hittem is. Magamban már kevésbé, legalábbis ami a Bestia és a köztem lévő szakadékot illeti, elég nehéz volt megtalálni a helyem, a helyünk a falkában. Muszkliként mindenki azt várta tőlem, hogy üssek-vágjak és azt jól csináljam, de ha megtettem, akkor az volt a baj. Nem találtam az egyensúlyt. Próbáltam ezt elmagyarázni Lynx-nek is, de azt hiszem, ahogyan Achilles nem értette meg, úgy Lynx-nek is nehéz lesz. Talán egy olyan Muszklival kellene beszélgetnem és tőle tanulnom, aki hozzám hasonlóan nő. A korábbi türelemre tanítást Lynx még azzal fokozta, hogy próbált megnyugtatni, nem baj ha nem találom a helyem. Tudom, hogy csak jót akart, vagy még ő is tanácstalan volt, de úgy hangzott, mintha egy ötévest akarna meggyőzni, épp csak a fejemet nem simogatta meg. Mondjuk a térdem paskolása pont olyan volt, mintha megtette volna. Picit elhúztam a számat, önkéntelen reakció volt és nem a türelmetlenségemé. Egyszerűen csak kétségbeejtő volt, hogy még mindig ennyire kicsinek látszom, érződöm, akit pátyolgatni kell, akit nyunyurgatni. Arra viszont már reménnyel telve kaptam fel a fejem, hogy engedjem el Achilles kezét. Szerettem őt, de néha túl sok volt, és az első lépés, hogy ő engedjen el, az volt, hogy kiharcoltam a külön szobát. A másik a „hasznot hoz” kifejezés volt, amiről korábban beszéltem is, amiből számomra hiány volt és bármit megtettem volna azért, hogy ne érezzem magam haszontalannak. *
-Jó, utánanézek, hol vehetnék hasznomat, de ha még mindig nem mehetek sehova kísérő nélkül, nehéz lesz elengednem a kezét. *Nagyot sóhajtottam, mert tudtam, hogy én szúrtam el azzal, hogy elkóboroltam a falkaterületről. Ha nem találkozom Dakotával, talán senki nem tudja meg, de nem ez vezetett akkor. Nem állt szándékomban bárkit is becsapni, tilosban járni úgy, hogy szándékosan csalok és majd jót nevetek a végén, ha sikerül. Egyszerűen csak átadtam a gyeplőt a bestiának és élveztem, hogy élvezi. Az egyetlen dolog amiben mindketten egyetértettünk okozta a vesztünket, de még az egy hét láncra verés után is azt éreztem felőle, amit a magam lelkében is; megérte. Legalábbis az a része, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz az igényeink, az már nem volt jó érzés, hogy ezzel másoknak is bajt okoztam, de Lynx esélyt adott arra, hogy jóvá tegyem. Megígértem neki is és magamnak is, hogy nem okozunk több galibát, és megfogadom a tanácsait is, mert azok jó irányba vezetnek és azzal is tisztában voltam, ha most ebbe nem gyömöszölöm bele magam, akkor nem lesz több húzásom. Nem akartam elveszíteni mindazt amiért eddig megdolgoztam. Visszakanyarodtam inkább a megoldáshoz, a bagolyhoz és a hiúzhoz, róluk kérdeztem Lynx-et de ezzel olyan témába tenyereltem bele, ami jelenleg nagyon messze állt tőlem és ezt meg is osztottam vele. Ezzel együtt egy olyan momentumot az életemből, amiről eddig csak Achillesnek meséltem. Nem mintha nagy titok lett volna, de alkalom nem volt rá, másrészt a veszteség fájdalma miatt nem szívesen beszéltem róla. Az, hogy megnyíltam előtte, őt is erre késztette és hálás voltam érte. Nem azért, mert a saját küzdelmével engem akart terelgetni, hanem, hogy ennyire őszinte volt. A szívem szakadt meg az ő veszteségétől, mert tudom, hogy egy farkas életre szóló párt választ magának, és azt elveszíteni a legnagyobb fájdalom, már csak azért is, mert a hosszú élet, hosszú fájdalmat és magányt jelent. Ezt éreztem felőle is, mert hagyta, hogy érezhessem, és ez megtiszteltetés volt. Most én fogtam meg az ő kezét néhány röpke pillanatra, az együttérzés átjárta a lelkemet, de a sajnálat helyett csodálatot éreztem. *
-Biztos, hogy sikerülni fog, még nélkülem is, mert erős vagy és kitartó, és ezt nagyra tartom, de már csak ezért sem foglak cserbenhagyni. *Elengedtem a kezét és visszadőltem az eredeti pozíciómba. Ölemben összefontam az ujjaimat és elgondolkodtam azokon a dolgokon, amikről eddig beszéltünk. Hinni akartam, most már kétszeresen is abban, hogy a bagoly és a hiúz majd segít, nem csak nekem, hanem Lynxnek is. *
-Hát úgy áll a helyzet, hogy nekem egyelőre nincs más kapaszkodóm, szóval próbát teszek vele, aztán majd meglátjuk. Az első huhogás után azonban….*Nyitva hagytam a mondatot egy mosollyal kísérve, mert hát kicsit viccesen hangzott, de tény, hogyha én is kapok egy jelet, onnantól már nem lehet nem hinni benne. Ehhez azonban az kellett, hogy megtanuljak _figyelni_ a jelekre és ne vakon, süketen induljak el azon az úton, melyen Lynx magával visz. Persze nem Lynx lett volna, ha minden komolyságot felváltó könnyedebb témában már nem viccelődik. Pimaszul húzta az agyamat néhány másodpercig, amit természetesen nem vettem készpénznek, de belementem a játékba. *
-Biztosan? Ugyan már! *Színleltem az elégedetlent míg meg nem éreztem, hogy „megadja magát”. Niall nevénél ismét bűntudat kerülgetett, de nem akkora, mint amekkorát Lynx iránt éreztem. *
-Niall. Vele is beszélnem kell. *Érezhető volt, hogy egy ígéretet kell beteljesítenem, amit elfelejtettem, vagy csak nem volt rá alkalom, vagy csak….elkerültem az alkalmat. Most viszont több okom is lett rá hirtelen. Lynx közben folytatta, én meg bólogattam…mert elfogadtam, de azzal kissé megzavart, hogy nem kell igazinak lennie. Értetlenül néztem rá, még a homlokomat is ráncoltam és talán ennyi elég is volt neki ahhoz, hogy pontosítson. *
-Intim! *Hörrentem erre a végén, mert az intim sok mindent jelenthet, de erre speciel én nem mondtam volna. *
-És ha félreértelmezem? Veled előfordult már? Hogy nem jól értetted amit mondani akart? S utána mi történt? Megint megjelent és mérges volt, aztán jobban a fejedbe verte? *Egy bagoly medál valaki nyakában sok mindent jelenthet. Akár azt is, hogy össze kell borozzak vele, de azt s, hogy veszélyes rám nézve és kerülnöm kell. Elég könnyen bele lehet futni a végzetbe.*
-Sosem gondoltam, hogy a farkaslét zoológiai kutatásra ösztönöz majd. *Játékosan szemet forgattam, mintha türelmetlen és elégedetlen lennék, de távol álltam tőle. Végül muszáj volt rátérnem az ittlétünk pontos okára is. *
-Na és pontosan mit is kell tennem? Mi az amivel kezdjük a jó útra térésemet? *Eltökélt voltam és természetesen úgy gondoltam, hogy a beszélgetés csak egy része annak, ami miatt Lynx ide hívott. A másik már tettekről szól és – ez nem türelmetlenség volt a részemről – én kész voltam tenni is. Itt és most. *







Megjelenés
Vissza az elejére Go down
Lynx Silverclaw Hunter
Tark - Mentor
Lynx Silverclaw Hunter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 267
◯ HSZ : 202
◯ IC REAG : 176
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak (#8B6969)
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_norrhkLlU21t046cio1_400
Re: Sangilak erdeje // Pént. Nov. 24, 2023 6:49 pm

Először meglepett, aztán egy kicsit még jobban zavarba hozott, hogy Bessie nem gondolta hülyeségnek azt, ahogy a hitem szerint a szellemek köztünk járnak. Aztán még meg is dicsért. Hiába vicceltem, érezhette, hogy egyébként komolyan beszélek, és igazából az Ő további példáiba sem tudtam belekötni, mert... Igen. Nekem kellett az, hogy Savannah ott legyen olykor a lágy szellőben vagy a viharban.
- Köszi? - mosolyodtam rá végül - Annak meg örülök, hogy nem tartasz komplett idiótának.
Emiatt is tudtam, hogy a halál, mint véges dolog, nem létezik. Nem a fekete, tudatlan semmi vár ránk, ha eljön az időnk. Hanem egy teljesen új világ, amiben ugyanúgy meg kell tanulnunk létezni, ahogyan ebben is. Ha pedig igazán szerencsések vagyunk, a szeretteink körében találjuk magunkat. Hiszem, hogy amit én átéltem, az nem szemfényvesztés volt, mert hát, az sem lehetett az, hogy magával Tupilekkel is találkoztunk, aki aztán visszaeresztett bennünket a kolonc, emberi testünkhöz.
Talán nem jól fogalmaztam. Nem arra céloztam, hogy azért nem vette észre a bagolyhuhogást mert az nekem szólt helyette. Azt sem tudta, mit keressen. Engem is hidegen hagyott a Hiúz minden sikolya egészen addig, amíg ott nem termett előttem. De azon a napon valakinek... Vagy valaminek ott kellett teremnie, ha férfivá akartam válni. Az pedig, hogy ez a Hiúz lett, nem az én döntésem volt. Felsóhajtottam, és úgy döntöttem, hogy tisztázom vele a dolgokat.
- Nem, nem ezt mondtam! Legalább is, nem ezt akartam. - nehéz volt, mert még sosem kellett senkit "tanítanom" a Kanien'keha:ka hitéről és szokásairól, aki nem köztünk nőtt fel, aki nem szimbólumokban tanult meg gondolkodni - A népemben mindenki úgy kapta meg a saját totemét, hogy a tizennegyedik születésnapján vadásznia kellett. Tudtuk, hogy aznap, a vadászat közben az első állat lesz az, ami megjelenik előttünk - Őt kellett elejtenünk és totemünkké tennünk. Te erre nem voltál felkészülve. És már a régi hagyományok sem léteznek. - tettem hozzá szomorkás szeretettel - Neked szólt, de máshogy sosem tudtad volna meg. Mondhatjuk úgy, hogy én "csak" arra kellettem, hogy elhozzam és megmutassam őt neked.
A világért sem degradáltam volna le a saját szerepemet, de reméltem, hogy ezek után Bessie majd jobban megérti, hogy én ezt hogy látom és hogyan élem meg. Én többet már nem fogom a huhogásra felkapni a fejem, de így, az által, hogy a Hiúz őt jelölte ki prédának, meghallhattam annyira, amennyire kellett ahhoz, hogy Bessie-hez irányítsam.
Arról nem szólt a fáma, hogy maga Annakpok osztozott-e volna bármi hasonló hitben, erről Powaqa meséi sosem szóltak. De maga is indián volt, szóval gondolom, hogy közelebb állt ehhez a világnézethez, mint a teljes racionalitáshoz. Hiába voltam
ennyire közel hozzá, sosem ismertem és sosem tudtam róla többet, mint amennyit a Teremtőanyám megosztott velünk. Azon viszont felnevettem, hogy mennyivel érdekesebbnek találja az idősebb farkasok életét és korát a sajátjánál. Aranyos volt.
- Gondolod, hogy akkoriban mi nem éreztük unalmasnak a saját jelenünket? - nekünk az volt a természetes, amiről ma nosztalgiázva mesélünk - Mi is vágytunk volna abba a múltba, amiről az őseink meséltek, aztán... Most nézd meg, itt picsogok neked, és hogy élvezed. - nevettem, mert nem gondoltam picsogásnak, csak éreztetni akartam vele, hogy az Ő korában én sem gondoltam, hogy valakit majd el tudok kápráztatni a fiatalságom éveivel - És ne általánosíts, én egy őslakos törzsbe születtem. Más korombéli vagy idősebb, akár tisztán európai eretnekségnek gondolta volna mindezt, a hozzánk hasonlókat pedig tűzzel-vassal űzték, ahogy végül a népemet is. - ma már tudtam róla tényként beszélni anélkül, hogy elfogott volna az indulat, úgyhogy most sem érzékenyültem el - Abban pedig biztos vagyok, hogy rengetek történet tényleg csak legenda, szóval jobb nem mindent elhinni. Ez már csak így megy. De azt tudom, hogy hogy Annakpok, úgy Sangilak is létezett a többi testvérükkel együtt, és igazából ez a fontos. Csodát teremtettek egytől egyig és a mi dolgunk az, hogy méltók legyünk a nevükhöz.
Én sosem voltam a szó szoros értelmében igazán Szabad vagy öntörvényű. Az én szabadságom abban öltött formát, hogy én döntöttem el, kihez és miért vagyok hűséges.  választásom mindig is szabad volt, sosem kényszer, és amikor Powaqa utamra engedett a törzsből... Az is csak azért történt meg, mert szabadon döntöttem úgy, hogy megszegem a szabályokat. Bessie-nek sem kell a Legerősebbé válnia csupán az ereje végett. Az Erő is rengeteg formában ölthet testet, és nem árt, ha az izmai mellé majd az elméjét, a lelkét és a szívét is erőssé teszi. Talán ezen az úton már meg is indult, csak még nem vette észre, hogy halad rajta. De ez még nem baj, ahogy az sem, hogy most még fogalma sincs arról, hogy milyen irányban akarna esetleg "szakosodni". Próbáltam vigasztalni, hogy egyébként is nagyon korai lenne most döntést hoznia, de úgy látszott, hogy a kedvesnek szánt gesztusommal igazából egy kicsit megbántottam, ettől pedig nem éreztem jól magam, mert nem ez volt a szándékom, de nem kértem bocsánatot. A jó szándék által vezérelve még elég dolgot fog kapni és hallani, ami nem épp a kedvére való, ezzel meg kell tanulnia együtt élni. Ráadásul szerintem még nagyon jó ötleteket is adtam neki, hogy hogyan tehetné még pluszban hasznossá magát a főzés-mosás-takarítás helyett. A válaszára rajtam volt a sor, hogy kicsit elhúzzam a szám, de inkább amolyan tudálékos jelleggel.
- Nem csak Atyád kísérgethet ide-oda... - dörmögtem kicsit mélyebb hangonn, mert például... én is itt vagyok, és - Ezért élsz Falkában. Ezért is.
Tudom, hogy idegesítő lehet, de igazából kölyöknek lenni a világ legjobb dolga. Rengeteg olyasmi jár neki alanyi jogon, ami senki másnak sem. A Mentornak mindig rá kell érnie, Ő a prioritás, ha halaszthatatlan dolga van, kísérőt kap, még csak könyörögnie sem kell... Arról nem is beszélve, hogy a hibáival is elnézőbbek. A legtöbbel, legalább is.
Mivel most ezen a szálon egyébként sem tudtunk haladni, jobb is volt, hogy visszakanyarodtunk ahhoz, amivel viszont igen. Szerintem különben is, a lelkének sokkal nagyobb "edzésre" van ebben az időszakban szüksége, mint a testének. Nyilván, azt sem szabad elhanyagolni, de a vidámparkot én még mindig nem felejtettem el, sem azt, amit akkor tapasztaltam vele kapcsolatban. A lelke volt éhes, az vágyott többre és másra, valamire, ami talán közelebb hozhatja az embert és a farkast is egymáshoz. Úgy gondoltam, hogy ez a téma talán lehet egy kisebb híd-kezdemény. Úgyhogy meséltem, próbáltam vele megértetni egy modernebb felfogáshoz hasonlítva mindent, de eléggé mellé nyúltam. Nem akartam, főleg azért nem, mert ezáltal már csak becsületből én is kénytelen voltam a saját terheimet felidézni, de hittem, hogy talán segíthet. Hogy miért fontos az, hogy valamiben igenis legyen hitünk, és az egy dolog, hogy nekem megvolt a sajátom, neki nem kellett, hogy ez legyen. Azon kívül, hogy faragtam neki egy baglyot és hogy már percek óta a saját dolgaimról mesélek neki, igazából semmi oka nem volt "beadni" a derekát vagy egyáltalán foglalkozni az egésszel. De úgy tűnt, mégis megtette. Megfogta a kezem, én hálásan szorítottam vissza kissé, a szabad kezemet pedig a kézfejére tettem, ezzel zárva az ujjait mindkét tenyerem melegségébe. Rámosolyogtam, úgy, mint aki tényleg hinni akart neki, abban, hogy erős és kitartó. Napról napra jobban megy, de látványosan mérhető különbséget mégis csak az évek, évtizedek hoznak el.
- Ha ilyesmit ígérsz, a végén még be is hajtom.
Elnevettem magam, aztán elengedtem a kezét, amikor éreztem, hogy húzódna. Arra pedig csak elmélyült csendben bólintottam, hogy már szóban is világossá tette, hogy kezdésnek megteszi számára az általam bemutatott út. Nem akartam készpénznek venni. De volt egy olyan gyanúm, hogy ha egyszer tényleg elkezdi felfedezni a jeleket, magával fogja ragadni az az egyértelműség, amit a Totem adhat neki.
Egy kicsit húztam az agyát, könnyedebb hangot megütve újra a borúsabb témák után. A replikájára még el is nevettem magam, aztán kezdtem volna a magyarázatba, de Bessie megtorpant Niall nevénél.
- Ne siesd el. Biztosan nem fog elzavarni, de elé csak akkor állj, ha tényleg tudod, mit akarsz mondani.
Nem azért, mert Niall annyira pokróc lenne, de én már a nevének hallatára is képes lettem volna vigyázzban állni, mert ő a Vezetőm. A világért sem húznám az idejét feleslegesen és felkészületlenül. Még teljes csatakomban is jobban leuralt ez az érzés, mint az alkohol, szóval... Számomra ez tényleg fontos.
Bessie teljesen lesokkolt a szóhasználatomtól, amivel hirtelen nem tudtam mit kezdeni, mert.. ha egyszer az! Igen is intim.
- Az! - "ripakodtam" rá, mint egy dacos gyerek - Valami... valami a lelked legbelsőbb mélyéről, ami csak rád tartozik, amit csak te érthetsz meg, ami... ami... - nem tudom - Intim, hát basszus!
Megint beletúrtam a hajamba, hurrá a zavartság, de hát én tényleg nem úgy értettem, ahogy a szót a leghétköznapibb értelemben a szexualitáshoz kötötték. Intim. Bensőséges.
A kérdéseire viszont már komolyan feleltem, mert jogos volt és értelmes. Hogy félreértelmeztem volna? Nem. Hogy hittem-e azt, hogy hiba volt követni? Igen. De utólag mindig kiderült, hogy sosem tévedett egyikünk sem.
- Csak olyan volt, hogy Őt hibáztattam, mert meg voltam róla győződve, hogy rossz útra terel. Amiről utána kiderült, hogy a szükséges volt ahhoz, hogy több lehessek, mint addig voltam, és ma már megértem és hálás vagyok érte. -talán ezt lehetett volna félreértelmezésnek nevezni, de az csak az adott pillanatban tűnt volna annak - Vegyük az utolsó előtti példát. A bagoly előtt. Csak hogy legyen valami konkrétumod, hogy nálam kétszázötven év után ez hogy működik. - felidéztem azt, ahogy a Malguk feddése után mi történt, amikor megindultam a Bessie-nek szánt ezüstláncért - Miután a Malguk elhordott csoportosan mindennek és közölte, hogy semmi hasznunk Mentorként és hogy ha nem kapjuk össze magunkat... Miután elindultam a műhely felé a láncért, megjelent. A fák ágain, a magasban járta az erdőt, aztán... láttam, ahogy eltéveszti az ugrást. Láttam és hallottam, ahogy zuhanás közben a fa törzsét kaparja a karmaival, hogy ne törje ki a nyakát zuhanás közben, és valamikor pont a vége előtt sikerült megkapaszkodnia és elkezdeni visszamászni. - mivel nagyon friss az emlék, nagyon pontosan fel tudom idézni - Ez ott és akkor nekem azt üzente, hogy zuhanni kezdtem az addig biztos és megbecsült tisztségemből, hogy veszélyben vagyok, de nem adhatom fel. Meg kell kapaszkodnom és visszamásznom oda, ahol tartottam. - persze nekem könnyebb volt ennyi év után. De ez akkor is talán egy kevésbé komplex, mégis egyértelmű példa lehetett arra, hogy miként is lehet értelmezni a jelzéseket - És nem, fejbe nem vág, az eddigi legvadabb élményem az volt, hogy a mellkasomra ugrott, rám fújt, aztán ott hagyott a fenébe, amiért nem akartam követni.
Az utolsó tanácsom pedig az volt, hogy olvasson a Bagolyról, tudjon meg róla többet és ezáltal az esetleges jelekből is többet tud értelmezni. Felnevettem arra, hogy zoológusnak fog állni, de hát... H már a farkas által a természet gyermekei vagyunk, az sosem baj, ha többet tudunk a vadon gyermekeiről magunk is.
Kicsit meglepetten pislogtam a kérdésére, hogy akkor mivel kezdjünk. Mert hát...
- Már elkezdtük. Onnantól, hogy szó nélkül kikeltél az ágyból és nem várattál meg. - széttártam a kezeimet - Adtam néhány tanácsot is, de azokhoz nem velem kell konzultálnod. Mit szeretnél? - pislantottam egyet kíváncsian - Úgy gondolod, hogy minden "leckének" tartalmaznia kell egy kis verekedést is? Mert felőlem aztán... - elnevettem magam - Csak beszélni akartam veled, és tényleg rájönni arra, hogy nem hiába szavaztam neked bizalmat akkor sem, ha megbicsaklottál. Ez megtörtént. Megmutattam a területünk egyik határát, ahogy a Malguk kérte... Nem tudom, szabad foglalkozás. - rántottam meg végül a vállam - Beszélhetünk, vadászhatunk, bunyózhatunk, haza mehetünk, hogy felkutass egy könyvelni valót... Rád bízom.
Mert itt és most volt választása. Tudom, ez talán semmiségnek tűnik, de akartam, hogy mindezek után érezhesse, hogy igenis van választása, még ha nem is mindenben. De a mi hajnal és a beszélgetésünk után már tudtam rugalmas lenni.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 574
◯ IC REAG : 483
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Sangilak erdeje - Page 15 6hrlxO3
Re: Sangilak erdeje // Hétf. Nov. 27, 2023 9:54 pm

VMdbSQI.jpg


Lynx és Bessie




-Az emberek hajlamosak idiótának tartani valakit, mert kicsit másképpen gondolkodik. Mi farkasok vagyunk. *Miért ne hinném el azt amit mond, hiszen már a bestia létezése is felülír mindent, amiben emberként hittem. A farkasok és őrzők világa számomra egy csoda, amit korábban nem hittem volna el, emberként megkérdőjeleztem volna, talán akkor is, ha előttem változik át egy farkas. Nos, ez megtörtént, kicsit még most is ködösek az emlékeim, de azt tudom, hogy Achillest is meggyanúsítottam azzal, hogy randidrogot adott, azért látok ilyeneket. Szóval, nem, nem tartom idiótának. Hiszek benne, de igazán akkor fog tudatosulni bennem, ha én is látom és hallom, ha értem is, vagy legalábbis úgy érzem, hogy értem. Ha nem csak véletlennek gondolom hanem tényleges jelnek, amit össze is tudok kapcsolni valamivel. Azért legyünk őszinték, ez a hiúzos dolog, hogy van egy kvázi védőszelleme – nem olyan, mint akikről legendák szólnak – elég menő. Kiderült aztán, hogy még sem igaz az, hogy azért nem hallottam, mert nem nekem szólt. Kissé belekeveredtem ebbe és Lynx magyarázata még több kérdést vetett fel bennem. Ráncoltam is a homlokom rendesen és próbáltam összeszedni a gondolataimat ezzel kapcsolatban. Nem akartam, hogy Lynx ostobának higgyen, és értettem is bizonyos dolgokat, de közben nem is. *
-Szóval a bagoly téged használt arra, hogy kinyissa a szemeimet. Lehet, hogy már korábban is megjelent, de mivel fogalmam sem volt ezekről a dolgokról, hiába mutogatta magát. Ez az átka a modern világnak, minden szép hagyomány eltűnik. *Volt azonban még egy kérdés, amit a megértésen túl válaszra várt. *
-De én eddig nem hittem ebben, nem is tudtam, hogy létezik, nem az én világom volt. Akkor mégis miért kaptam ezt az ajándékot? Mi célja lehet velem? Ki küldte? *Nem gondolom, még ha hiszek is benne, hogy egyszer csak a bagoly úgy gondolta, hogy felkeres egy eltévedt farkast és a helyes irányba állítja. Volt a farkas életemben madár, de az nem bagoly volt, hanem egy idegesítő holló, akit Achilles csapott le végül és megette a fejét. Nekem jutott a többi, de elég válogatósak vagyunk, nem eszünk meg mindent, szóval bőven maradt a madárból. Ezek után nem vadászunk bagolyra és ezt a bestia is megértette, éreztem a belőle áradó energiákban, és talán az egészet jobban megértette mint én. Vagy hamarabb. *
-Azért mégis varázslatosabb volt…meg véresebb. *Gyorsan egészítettem ki a véleményemet, mert bármennyire is csodálatosnak tartottam azt a természet közeli világot, amiben Lynx született és élt, azért lássuk be, kevésbé volt humánus. Abban egyetértettem vele, hogy neki az ősei világa volt érdekes, mindig az ismeretlen viszi el a pálmát, de a jelenünkben már nincs semmi ilyesmi. Az emberek egyre inkább elveszítik a hitüket – na pont én beszélek! – sportból vadásznak, teleszemetelik az erdőt és a saját otthonukat, és tisztelet a kivételnek, de a legtöbben nem is érdeklődnek mások iránt. Az egy utcában lakók nem ismerik egymást és ha valaki bajban van, akkor ott ette meg a fene. Szerencsére itt Fairbanksben nem tapasztaltam ezt még emberként sem, bár elég rövid volt az idő, de a szomszédok figyeltek egymásra. Los Angelesben már nem volt ez elmondható. A gondolataim szélsebes folyamát Lynx megdöbbentő de annál viccesebb megjegyzése szakította meg. Néztem rá nagy szemekkel, aztán amikor rájöttem, hogy tényleg azt mondta amit hallottam, nevetésben törtem ki. Erre nem tudtam mit mondani, nem tartottam picsogásnak, de tény és való, hogy élveztem. Azt is amikor szomorú dolgokról mesélt, most is és én is elszomorodtam azt hallva, hogy milyen gonoszság volt régen. Lynx azonban szépen mesélt, jól válogatta meg a szavakat, tudta, hogy kire mi lenne hatással. A szomorúságom megint mosolyba fordult a végén, mert tényleg csoda volt amit tettek és az ő létezésükben biztosan hittem.*
-Igen, ők biztosan léteztek, különben mi sem léteznénk. *Többet kellene megtudnom Sangilakról ahhoz, hogy méltó legyek hozzá, de mégis kitől kaphatnám meg ezt a tudást? S ehhez az is hozzátartozik, hogy megtaláljam végre a helyem a falkában és a Muszklik között is. Ahogy mondtam Lynxnek, most még nem tudnék választani, de talán nem is kell. Elég ha másoktól is tanulok és megtalálom azt, ami a legjobban illik hozzánk, vagy kiderül, miben vagyunk a legjobbak. Kicsinek éreztem magam és nem csak azért, mert tényleg az voltam, hanem mert Lynx is olyan szájbarágós lett, hát nem esett jól az előbbiek után, de túltettem magam rajta. Azzal nyugtattam magam, hogy nem volt szándékos. Az, hogy elengedjem Achilles kezét, nem volt olyan egyszerű és hiába tudtam, hogy nem csak ő kísérgethet mindenhova, de ő volt az, aki elviselt. Tény, hogy néha kiborító tudok lenni, főleg ha piszkálnak és egy kölyök mindig céltábla. *
-Igen, tudom. Kipróbáltam már. Nem mindenkinek tetszett a második alkalom. *Tisztában voltam a negatívumaimmal, az olykor csípős megjegyzéseimmel, melyek egy falkában azért nem túl előnyösek. Lásd: Daniela. Tudom, hogy ezen változtatnom kellene, de ez is ugyanúgy a részem, mint most már a bestia. Belőlem fakad, ettől vagyok Én. Nos, talán a bagoly ezen is segít majd, de amíg nem tudom miért talált meg éppen engem és mi a célja, addig azt sem fogom megtudni, merre vezet. Visszatértem hát hozzá, hogy többet tudjak meg azon túl, hogy létezik és akkor fog felbukkanni, amikor nem számítok rá. Ezzel aztán mindkettőnk fájdalmas pontját megnyitottam, de nem lelkiismeret furdalást hozott magával, hanem tiszteletet és annak az érzését magamban. Az, hogy Lynx ennyire megbízott bennem, nem csak, hogy jólesett hanem megszépítette a lelkemet. Másfelől csodáltam is őt azért, amit átélt és még mindig itt van, és küzd, soha fel nem adva. *
-Ezért vagyunk itt. *Elengedtem a kezét és ő is az enyémet. Azt hiszem mindkettőnknek szüksége van a másikra, és valójában _ezért_ vagyunk most itt. Erre is gondoltam azzal amit mondtam, jóllehet még az ígéretemhez is hozzátartozott. S erről eszembe jutott egy másik, amit szintén be kell tartanom, csak egy kicsit elkéstem vele. Niall. Tőle is sok mindent tanultam, csak másképp. Az is ugyanolyan értékes volt, sokat segített nekem még úgy is, hogy csupán tanácsokkal látott el, de nem volt jelen. *
-Azt hiszem már tudom. *Bólintottam egy újabb tanácsra, de tényleg tudtam, csak nem körvonalazódott még bennem annyira, hogy szavakba is öntsem. Szóval Niall még várat magára. Volt még egy fontos dolog ami ahhoz kellett, hogy ne csak higgyek, hanem lássak is, és erről kérdeztem Lynx-et azok után, hogy megpróbálta húzni az agyam. Eleinte figyelmesen hallgattam és úgy gondoltam, az első lépésen már túl is vagyok; a hitén. Már csak meg kell látnom a jeleket, melyek Lynx szerint nem mindig egyértelműek. Feldobott néhány példát, amiből arra következtethettem, hogy szinte bármi lehet amit meg kell látnom és összefüggésbe kellene hoznom a bagollyal, mert ha nem sikerül, nem fog fejbe vágni, hogy jelezze: Itt vagyok! De egy kicsit látványosabban akadtam ki azon, ahogyan ő ezt az egész dolgot jellemezte. Egyetlen szóval sikerült neki. Ezen akár el is vitatkozhatunk…*
-Bensőséges. *Kontráztam vissza, nehogy már intimnek állítsa be, ez nem szerelmeskedés, nem egy alsónemű ami szintén lehet intim. A lélek dolgai nem intimek. Szerintem. *
-Bensőséges, hát basszus! *Vágtam vissza, mellőzve a hozzá hasonló dacot,  bájos mosollyal kötve a baglyot a fához. De ezzel azt is elismertem, hogy értettem mire gondol. Ez mindenkinél egyedi, mert mi is mások vagyunk, más a lelkünk és ez ahhoz kapcsolódik. Megint a hajába túrt, és ebből tudtam, hogy zavarban van. Ez egy újabb adalék volt a Lynx nevű mappámhoz. Kíváncsi voltam arra is, hogy mi van akkor, ha kezdetben, mert még nem ismerem az „anyanyelvét” mást olvasok ki az üzenetből. A példa amit felhozott, kissé gyomorszájon vágott, mert felidézte bennem azt az érzést, amit a Malguk okozott azzal, hogy nem csak engem hibáztatott, hanem minden Mentort. Talán láthatta is az arcomon a fájdalmas vonást, de igyekeztem gyorsan visszarendezni a megszokottba. Viszont a példa nagyon jó volt, és én csöppet sem nőies módon, szájtátva hallgattam, hogy akkor is megjelent neki, és mit csinált és ezzel mit üzent. Talán be sem csukom a számat, ha nem folytatja tovább, de ahhoz már hozzá kellett szólnom. Vicces is volt, és hozzá hasonló példa jutott eszembe. *
-Nos, ha félreértelmezem a baglyot, az arcomba fog huhogni és elrepül. *Elmosolyodtam, aztán halkan el is nevettem magam, mert ha mindezt évekkel ezelőtt, még teljes emberként hallom és mondom, képtelenségnek hatott volna. Most meg…na igen. Lynx is megerősített abban, hogy többet kell tudnom a baglyokról, bár ezt sem gondoltam volna korábban. Úgy tűnik, az eddig olvasott regényeim repertoárja változni fog. A végén, úgy éreztem mást már nem akar mondani vagy megbeszélni és rákérdeztem, hogy mivel kezdjük a jóvátételt. Meglepő választ kaptam. Azt hittem, ez csak egy fejmosással egybekötött tanácsadás lesz, és utána jön majd az érdemi munka, de nem így volt. *
-Ó! *Hangot is adtam a döbbenetemnek.*
-Most így hirtelen nem tudom. *Hát basszus…nem készültem fel arra, hogy nem csinálunk semmit.*
-Nem gondolom. *Naná, hogy nem gondoltam, elég volt a verekedős leckékből, Achillestől úgyis számíthatok még egy ilyenre, amint el tud csípni. Addig viszont….választhatok. ez olyan örömmel töltött el, hogy szinte világítottam tőle. Szélesen elmosolyodtam, mert megéreztem, hogy a farkas mit válaszolna, éreztem a vágyát és meg is értettem. A hét nap, hat éjszaka láncra verve, némán és süketen túl sok volt neki.*
-Csak….szaladjunk ki a világból. *Igen, erre vágytam én is. Szabadságra, egy kis szabadságra az erdőben, minden kötelezettség nélkül. Még vadászni sem kell, csak szaladgálni, mókázni, fetrengeni a földön, játszani a másik farkassal.*







Megjelenés
Vissza az elejére Go down
Lynx Silverclaw Hunter
Tark - Mentor
Lynx Silverclaw Hunter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 267
◯ HSZ : 202
◯ IC REAG : 176
◯ Lakhely : Fairbanks, Farkaslak (#8B6969)
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_norrhkLlU21t046cio1_400
Re: Sangilak erdeje // Szer. Nov. 29, 2023 6:33 pm

- Igen, ez igaz...
Láttam be végül, hogy az emberek sokkal nehezebben megfogható "állatfaj", mint mi vagyunk farkas létünkre is, de azért belőlünk is sok kijutott, akik az én szemléletemet badarságnak könyvelték el. Hamarosan meg is magyaráztam, hogy ezt miért gondolom így, de előtte még azt kellett Bessie-ben helyre tennem, hogy a Bagoly igen is neki huhogott (szerintem), csak a kor, a világunk jelen állása és a fiatalsága és a távol eső kultúrája miatt nem juthatott el hozzá úgy, ahogy akart. Ahogy kellett volna. Emiatt kellettünk mi a Vadmacskával, hogy elhozzuk neki azt a jelet, amit a szellemek szántak. Ahogy a kis nőstény maga is kifejtette a saját gondolatait, én is csak bólogattam, hiszen valóban arra gondoltam, hogy én csak egy eszközként voltam jelen azért, amire Ő a születéséből, neveltetéséből fakadóan vak volt. Ezzel pedig semmi bajom nem volt, elfogadtam, mára már jóval kevesebb ellenállással követtem a saját Totemem útját, főleg így, hogy ezáltal valaki más esetleg rátalál a sajátjára. Ezen felül mégis érdekes kérdést vetett fel, amire nem tudtam nem elmosolyodni.
- A törzsem hite szerint minden embert Totem vezérel. Nekünk volt szokásunk arra, hogy ezt meg is lássuk és kapjuk. Ez a mai világból már kiveszett, csak azok foglalkoznak vele, akik megélték, akik törzsi leszármazottak vagy érdekli őket a téma. De ez nem jelenti azt, hogy nem vár mindenkire egy totem. - vontam vállat és reméltem, érti, mire célzok - Minden Totem utat mutat és a lelkünk, az életünk céljaihoz vezet. Ezekről pedig csak Éganya és a Nagy Szellemek tudnak, úgyhogy... "Ők" küldték.
Persze sem a Baglyot, sem az életünket mozgató erőket nem érdekli, ha valaki nem látja meg őket, én viszont jókor voltam jó helyen, Bessie élete megbicsklani látszott, és talán emiatt látszott jó alkalomnak és szükségesnek, hogy útmutatást kapjon. Nem tudom. Én sem tudhatok mindent, hiába a Hiúz Minden Titkok Tudója.
- Jó, a véresebbel egyet értek. - kacagtam fel röviden a gyors kiegészítésére, amikor a régi világokra terelődött a szó. Talán ezért is nehezebb a modernebb farkasoknak beletanulni és hozzászokni mindahoz a "brutalitáshoz", ami mondjuk számomra természetes. Emberként sem riasztott meg az állattok leölése, nyúzása. Vívtam csatákat, öltem, hogy a sajátjaim életét mentsem. Ebben nőttem fel, nem pedig a modernkori biztonságban. És én is vágytam Teremtőanyám fiatal éveinek korára, hiába nem volt ekkora a szakadék a két "világ" közt. Más volt.
- Így van.
Megint csak megerősítve Bessie-t bólintottam, hiszen az Alapítók nélkül mi sem léteznénk, legalább is nem a mostani formánkban. Örültem, hogy erről még csak véletlenül sem kellett elkezdenem győzködni, azért ez merőben más jellegű tény volt, mint én meg a "hülye" totemeim. Ahogy az is tény volt, hogy a saját keretei közt igenis van lehetősége önállósodni, amihez minden segítséget meg is kaphat a Falka tagjai vagy a kijelölt mentorok által. Arra, hogy nem mindenkinek jött be a második alkalom a kísérőjeként, csak megrántottam a vállam.
- Na, és? Hiszed vagy sem, én sem jövök ki jól mindenkivel a többiek közül. - ha jól emlékszem, akkor Egont talán név szerint is említettem már neki egyszer - Nem is kell. A Mentorok pedig nem mondhatnak nemet. Ha pedig mégis, akkor legközelebb minden joggal mehetsz te a vezetői irodába asztalt borogatni és neked lesz igazad.
Ezt szerettem volna ha tudja és megjegyzi. Nem sok joga vagy elvárása lehetett senki felé sem, de ha akadna egy Mentor, aki elhajtaná, az nem Bessie alkalmatlanságát bizonyítaná, hanem a kollégáit. Bár, egy gyors fejszámolás után erősen kétlem, hogy akadna a sorainkban bárki, aki ilyesmire vetemedne.
A mellé ment példám után én is megosztottam vele azt a dolgot az életemben, ami az Atanerken, a Malgukon és a felletteseimen kívül képes volt bármikor térdre kényszeríteni. Jól esett az gyüttrzése és a hit, amivel felém fordult. Az a kósza érintés, ami néhány pillanatra a kezeink közt létre jött. Ebben a pillanatban valóban elhittem neki, hogy nem fog cserben hagyni és hogy ahogy én szeretnék neki segíteni, úgy Ő is fog nekem abban, hogy visszataláljak a hitemhez, hogy egy napon megint olyan szilárd lehessen, mint Savannah halála előtt volt. Érte teszem, meg persze... valahol magamért is. És a falkámért, mert ha én jól vagyok, akkor én is többet tudok adni magamból mások épülésére. Akkor pedig végre újra tükörbe tudnék nézni és büszke lenni Abooksigunra. De egyelőre még nem bízom el magam, és ezt tudtam csak Bessie-nek is tanácsolni Niallel kapcsolatban. Nem kell kapkodni, és tényleg csak úgy álljon oda elé, hogy konkrét gondolatai vannak. Nem pedig csak elképzelései.
- Akkor még nem tudod. Türelem.
Mondanám, hogy hallgasson a Totemére, de inkább nem szaladtam ennyire előre. Nem tartom magam a szellemi vezetőjének, a többire pedig (remélhetőleg) idővel Ő maga fog rájönni. Persze arra ettől függetlenül még megtaníthattam, amit a totemes élet gyakorlatáról tudok, ha több kértlen tanáccsal nem is szolgáltam neki. Amennyire csak tudtam, próbáltam megosztani vele mindent, aztán eljutottunk arra a pontra, hogy a (szerinte) nem oda illő szóhasználatom miatt nevetett, aztán jól zavarba is hozott. Nembaj, volt már ennél égőbb is.
- Ugyanaz! - kontráztam rá megint - Ha hazamegyünk, első dolgod lesz a neten szinonimákat keresni!
Ezt kicsit komolytalan durcával parancsoltam meg neki, míg Ő mosolygott, én meg próbáltam legalább ezzel az utasítással és a hajamba túrással visszaszerezni a normális állapotomat. Mondjuk nem volt olyan nehéz, mint gondoltam.
Láttam az arcán megint átfutó szomorúságot a példám okán, de nem foglalkoztam vele. Nem az volt a szándékom a példával, hogy megint alágyújtsak a bűntudatának, csupán az, hogy egy tőle sem távoli és mégis praktikus példával szolgáljak, amin keresztül megértheti, hogyan is működik ez az egész a gyakorlatban. Mesélhettem volna neki a régi időkről is, de azokon csak megint elmerengett volna, és az adott helyzeteket kontextus nélkül talán meg sem értette volna. Ezt viszont igen. Ezért választottam ezt a példát. Ahogy pedig később láttam a döbbent arcán, azt hiszem, hogy sikerült elérni, amit akartam, megértette és az egyáltalán nem érdekelt, hogy mennyire volt nőies vagy sem. Őszinte volt, én pedig az őszinteséget kerestem benne. A felhozott példájára elmosolyodtam én is.
- Hát, az még mindig jobb, mintha a karmos lábaival kócolná össze a hajad! - egy kicsit el is nevettem magam a dolgon, mert bár megtörténhet, ebből a békéből nézve elég viccesnek tűnt.
Nem tudom, hogy melyikünk lepődött meg jobban azon, hogy én tényleg nem terveztem kimondottan semmit. Vagyis igen, de azt szerintem már letudtuk. Tanult, fejlődött, sokkal többként fog (remélem) ma este álomba merülni, mint tegnap. Már nem csak egy megtépázott és ledominált fenevad lesz, hanem egy kirajzolódó célokkal teli Vad, úton a büszkesége felé. Ettől függetlenül szélesre tártam előtte a lehetőségek kapuját: azt csinálunk, amit szeretne.
Hagytam gondolkodni, hagytam, hogy rátaláljon a saját és a farkasa vágyaira, amikor pedig végül kimondta, mit szeretnének, csak szélesen elvigyorodtam.
- Azt hiszem, a helyedben én is pont erre vágynék!
Egy teljes hét láncra vertség után mégis ki ne vágyott volna arra, hogy addig rohanjon a végtelenbe, míg csak bírják a lábai? Felpattantam a földről, a kezemet nyújtottam Bessie felé, hogyha élt vele, fel tudjam segíteni. He nem volt rá igénye, az sem baj. Ledobtam magamról a trikót, megmutatva Sangilak fáinak a szívem feletti tetoválást, ezzel párhuzamosan lerúgtam magamról a cipőt, aztán minden más ruhát is. Az ég felé emeltem a tekintetem, mély levegőt véve lehunytam a szemem és az Aranyszeműt szólítottam. Hívásomra a kilégzésemben rezgő, állatias morgás volt a válasza, aztán szinte egy pillanattal később már négy lábon állva, sűrű, fekete bundával ráztam meg magam. Bevártam a kölyköt, és ahogy megérkezett utánunk a másik fekete, agyaraim közé kaptam a pofáját, majd kérdés nélkül a marjára fogva nyomtam bele a puha földbe. Minél jobban vergődött, annál erősebben szorítottam, amíg végül meg nem adta magát. Aztán csak gyors mozdulattal megnyaltam a pofáját és mély vakkantással iramodtam meg a fák közé. Szabadon.
Nem kértem, hogy kapjon el. Nem kértem, hogy kövesse a nyomomat. Csak menjen. Egészen úgy és addig, amíg még érezhettem, hogy a közelemben van. Hogy még véletlenül se essen újra ugyanabba a hibába, mint egy héttel ezelőtt.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 574
◯ IC REAG : 483
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Sangilak erdeje - Page 15 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Sangilak erdeje - Page 15 6hrlxO3
Re: Sangilak erdeje // Szer. Dec. 06, 2023 10:18 am

VMdbSQI.jpg


Lynx és Bessie



*Megnyugodtam, hogy nem hiszi, bolondnak tartom a baglyos dolog miatt, meg mindenért ami ehhez hozzátartozott. Annak viszont határozottan örültem, hogy ha nem is igazi védőszellemként könyvelhetem el, van ebben a különleges,varázslatos világban valaki vagy valami, aki vagy ami gondoskodik rólam, akinek fontos vagyok, aki törődik velem és már mindegy volt miért. Az meg kiváltképp tetszett, hogy pont Lynx-et küldte hozzám, kedveltem őt, mert vicces volt és noha tapasztaltam felőle azt a határozott, rangban felettem álló erőt, amit a vezetők is képviseltek, nem volt benne rosszindulat, mint mondjuk a kakaós farkasban. S nem hittem, hogy majd a korral ő is olyan lesz, egészen más habitusú volt. Természetesen biztos voltam abban, ha kell ő is oda tud csapni és abban nem lenne köszönet, de nem akartam kipróbálni milyen. *
-Ó! Éganya és a Nagy Szellemek. Örülök, hogy vagy nekem és megmutattad. *Jóllehet azt mondta, mindenkinek van toteme, én különlegesnek éreztem magam attól, hogy nekem is van. Még ha mindenki el is pártol tőlem, vagy mindenkit akit szeretek és ismerek, elveszítek, nem fogom magam egyedül érezni. Ez egy biztos ponttá nőtte ki magát, igaz még nem volt megfogható és érezhető annyira, de jó volt tudni, hogy van. Lynx múltja nagyban segített ebben, egészen más volt, mint amilyen az enyém lesz majd pár száz évesen – ha megérem…amikor megérem – de reméltem, hogy kevésbé véres lesz. Persze Alignak biztosan tesz majd arról, hogy minél kevésbé teljesüljön a kívánságom, de ami nem öl meg, az megerősít. Ahogy az elmúlt hét nem túl eseménydús, de annál fájdalmasabb eseményei is. S azt hiszem, ismerve néhány történetet, még egészen olcsón megúsztam. Ha most nem is, a későbbiekben biztosan kifaggatom majd a múltról, nem feltétlenül az övéről, hanem arról amiben élt. Milyen volt, mik történtek, hogyan élték meg az akkoriban élő farkasok, kiket ismert már akkor is…szerettem ahogy mesélt és nem csak azért, mert érdekes volt hanem mert jó mesélőkéje volt. Nem volt kétséges, hogy az Alapítókban hiszek, elvégre mind tőlük származunk, épp csak olyan távolinak tűntek, hogy inkább legendaszámba mentek, semmint a farkasok történelme egy igen jelentős részének. Bár Lynx közelebb állt a vérvonalának fejétől, még ő sem tudott róla sok mindent, én azonban kíváncsi voltam Sangilakra, és hittem, ha róla többet megtudok, az segítségemre lesz abban is, hogy megértsem a saját bestiámat. Ez irányú terveimet félreraktam egy későbbi időre és egy másik farkas mellé, egyelőre a jelennel foglalkoztam, az jött szóba és be kellett vallanom, még ha nem is szó szerint kimondva, mennyire tisztában vagyok az olykor kiállhatatlan természetemmel. Lynx azonban megosztott velem valamit, ami érthetőbbé tette a jelenséget, miszerint bármennyire is nem fűlött egyesek foga ahhoz, hogy elkísérjenek, mégis megtették. Igaz, hogy morogtak és kelletlenek voltak, de jöttek, vittek, kísértek. Egy Mentor nem mondhat nemet a kölyöknek. Hmmm….az asztalborogatásra már felkaptam a fejem és a szemöldökeim is a homlokomra ugrottak, majd gyanúsan összeszűkültek a szemeim és a mosoly ami az arcomra nyúlt, minden bizonnyal boszorkányosra sikerült. Nem mondom, hogy nem volt bennem némi káröröm…*
-Igeeeen? Hmmmm! *A tapasztalataim után biztos voltam abban, hogy ilyesmi nem fog előfordulni, de a tudat…meg az asztalborogatás gondolata, az nagyon jólesett. Másrészről viszont, hiába élveztem ezt a kis szösszenetet, nem tudtam volna elképzelni magamról, hogy bármelyik Mentort bemártanám az Atanerknél vagy a Malguknál. Így a belőlem áradó öröm- és káröröm hullámok lassan de biztosan alábbhagytak. Ebből az állapotból sokkal könnyebb volt átevezni a szomorúba, az együtt érzőbe, amivel Lynx vesztesége előtt adóztam. Ez csupán az emberi oldalam együtt érzése volt, mert farkasként fel sem tudtam fogni igazán, mekkora lehet, főleg, hogy még mindig, annyi év után is hordozza és olyan mélyen érinti. Az egészből megértettem, hogy neki talán még nagyobb szüksége van arra, hogy engem elvezetgessen a jó irányba, mint nekem rá. Ez nagyobb felelősség volt számomra, éreztem a súlyát a vállaimon, de valahogy érdekes módon….jó volt. Jó érzés volt, nem teher, ahogy azt mások megélnék. Egy kicsit izgatott is lettem a várakozástól és az elképzelés hiányától, hogy hogyan is fog ez megvalósulni, de az ígéret egy másikra is rámutatott, amit még ha későn is, de be kellett tartanom. Niallal szemben azonban Lynx türelemre intett, és én nem értettem miért. Nem gondoltam Niallt olyannak, aki elzavar, csak mert nem tudom mit akarok, másrészről viszont én hittem, hogy tudom mit akarok, csak még szavakba kellett öntenem. Aztán eszembe jutott mindaz amit a jakuzzinál tapasztaltam, amit éreztem és amit nem. Niall akkor számomra teljesen ismeretlen oldalát mutatta meg, akkor ott én is tartottam tőle, de az egészen más helyzet volt. Persze azóta én is tettem rossz fát a tűzre, és biztosan másképp fog viszonyulni hozzám azok után, hogy a Malguk jól lehordta őt – is – miattam. Csak egy mély sóhajjal kísérve bólintottam Lynx szavaira, de a következőkre már kifakadtam. Azt taglalva, hogy a totemet meghallani, megérteni milyen érzés, már voltak köztünk nézeteltérések. Nem volt komoly, nem téptük egymás haját, és még feladatot is kaptam, amit nem büntetésként fogtam fel. Inkább egy vicces kihívás, amivel két perc alatt végzek és már az is nagy öröm lesz, ha az orra alá dughatom. Hát naná, hogy vigyorogtam rá ezért. Ez a beszélgetés köztünk azonban mindig tartogatott meglepetéseket és hullámzó kedélyeket. Nagy volt a különbség a nevetésem és a most érzett szomorúság és bűntudat között, amit a felhozott példával kapart ki belőlem. De megértettem mire gondol, intimitás ide vagy oda, bensőséges kapcsolat meg amoda. Az egész kezdett hasonlítani a vidámpark-béli hullámvasútra. Egyszer fent, másszor lent, és a lefelé menet valahogy mindig gyorsabb volt, magával rántott és nehezen tapicskoltam ki belőle.  De azért csak sikerült. *
-Remélem nem lesz durvább, mint a te hiúzod. *Utaltam vissza finom mosollyal a mellkasára ugrás és a fújás figyelemfelkeltő mivoltára. Már úgy beszéltem róla, mintha tényleg érezhetően velem lenne, értettem és hittem is, és igazából nagyon vártam, hogy megmutassa magát. Nyilván nem most fogja, amikor még csak keresem az utam Lynx mellett, ezért nem is számítottam rá, arra azonban igen, hogy a beszélgetésünk után, hozzálátunk a gyakorlati dolgokhoz. Elképzelni sem tudtam mit tartogat Lynx, amivel jóvá tehetem a bűnömet, de azt nem gondoltam, hogy semmit. Meg is lepődtem, hogy akkor most ennyi volt az egész? Beszélgettünk és kész? Nem mintha nem élveztem volna, annak minden mélységével és bűntudatával együtt, nem mintha nem lett volna értékes és tanulságos, de valahogy befejezetlennek éreztem. De mivel látszott rajta, hogy nem viccel, „kénytelen” voltam kitalálni, mivel kezdjük….Naná, hogy a szabadsággal. Nem volt kérdés és nem is kellett sokáig gondolkodnom rajta, a farkasom már türelmetlen volt és, hogy őszinte legyek, ő kissé unta is az itt ücsörgést. Amint a szaladgálásról lett szó, máris felpattant és toporgott, mert még visszatartottam, nem szerettem volna még egy rend ruhát a kukába dobni, csak mert ő türelmetlen. Szerencsére Lynx is egyetértett és örültem annak, hogy velem tart, a bestia nem különben. Megfogtam Lynx kezét és hagytam magam felhúzni, de aztán csak közelebb mentem ahhoz a fához, aminek eddig nekidőlt, és a törzs másik oldalához sunnyogtam. Lynx ruhái már repkedtek is, mint amikor egy nő az esti programjához keresi a tökéletes ruháját, én viszont inkább elbújtam. Achilles előtt már megszoktam, hogy levetkőzöm, elvégre ne legyen hiába az a sok évnyi egy szobában való élés amihez ragaszkodott, de volt bennem vele szemben egyfajta dac is, hogy csakazértse váljon be. Másrészt viszont még mindig jobban szerettem elvonulni egy kicsit, csak a tudat kedvéért. Lynx tetoválását azonban még láttam, hát nem voltam felkészülve arra, hogy olyan gyorsan vetkőzik…én lassabb voltam, bár a farkasom már majd` kiugrott a bőrömből, és türelmetlenül morgott, fújtatott és nyavajgott, de az én ruháim összehajtva a cipőimre kerültek a fa tövéhez. Ebből nem adtam alább, már az elején lefektettem a szabályokat. Voltak persze kivételek, de akkor a ruha is szakadt. Ez a várakozás azonban az alakváltás után azzal a következménnyel járt, hogy a bestia azonnal a másiknak ugrott. Nem kifejezetten támadás szintjén, inkább játékosan, ahogyan az igazi, erdei farkasok között szokták a kölykök próbálgatni az „erejüket”. Azonban arra nem számítottunk, hogy Lynx is hasonlóképpen várt minket. Mély morgás volt a válasz a részünkről arra, hogy a bestia pofája eltűnt a másikéban és próbált szabadulni. Persze a következő pillanatban már a földön volt és vergődött, én meg a háttérben jókat kuncogtam. A kettejük között lévő erő különbség és persze az idősebb farkas iránti tisztelet nem engedte, hogy felülkerekedjen, ám a miheztartás végett megpróbálta. Morogva forgolódott és kapkodott fogaival a másik felé, karmaival igyekezett elérni, ledobni magáról. Aztán végül megadta magát. Mozdulatlanná dermedve vicsorgott, míg nem szabadult. Azután rögtön a másik fekete után eredt, nyelvét lógatva a menetszélben, boldogan, kaffogva, és amint beérte a másikat, oda-odakapott játékosan. Nem távolodtunk el tőle nagyon, a szabadság érzésébe nem csak az tartozott bele, hogy valóban kifussunk a világból, hanem az is, hogy mindezt együtt tegyük. *

//Köszönöm szépen a játékot és a tanítást! Sangilak erdeje - Page 15 218417366 Sangilak erdeje - Page 15 1676056229 //





Megjelenés
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7321
◯ IC REAG : 8928
Re: Sangilak erdeje // Szer. Dec. 06, 2023 5:49 pm

Sangilak erdeje - Page 15 6oNLSFF
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Sangilak erdeje //

Vissza az elejére Go down
 

Sangilak erdeje

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
15 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

 Similar topics

-
» Sangilak & Joana
» Sangilak & Denaali

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Fairbanks :: Hegyvidék - White Mountains :: A hegyi farkasok területe-