KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Rebecca Morgan Ma 11:01 am-kor
írta  Catherine Benedict Tegnap 7:44 pm-kor
írta  Bianca Giles Tegnap 3:58 pm-kor
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Szept. 14, 2024 11:58 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Bruno Manzano Kedd Aug. 27, 2024 4:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Hétf. Aug. 26, 2024 8:56 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
Bruno Manzano
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Bianca Giles
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Alignak
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
Kyle Prescott
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 
William Douglas
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_lcapElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_voting_barElhagyott ház az erdőben - Page 4 I_vote_rcap 

Megosztás

Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
 

 Elhagyott ház az erdőben

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Elhagyott ház az erdőben // Szomb. Szept. 14, 2013 8:57 pm

First topic message reminder :

Az e’Lemaître Lovardától alig tizenöt percnyi sétára található romos épület egykoron családi ház volt. Számos kísértethistóriát szőttek már köré a város fiataljai...

Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Abandoned-house2


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 19, 2013 2:46 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Empty
SzerzőÜzenet
Rachel Hawke
Kölyök
Rachel Hawke

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 41
◯ HSZ : 98
◯ IC REAG : 92
◯ Lakhely : Fairbanks, Forth Wainwright
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_mecd9rzW271qfupqho3_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Vas. Aug. 16, 2015 7:17 pm

Zavarttá, értetlenné válik a pillantásom szavaira, de nem jutok szóhoz. Talán jobb is, ami azt illeti. - Nem tudnám, melyik kérdőjelt vágjam a fejéhez elsőként abból a kismillióból, amit már pusztán két mondatával képes volt előhívni bennem. - Mi az, hogy most érkezett meg? Miről vall színt?! ...
- Már miért menekülnék, a fenébe is! - Szalad futó görbület ajkaim szegletébe, mert ez kezdd kicsit komédiába átmenni valahol. Nagy titkolózás, szépen becsomagolt szavak... bökje már ki, hogy mi van, a rohadt életbe vele!
Arra azért pár pillanatig levegőt is elfelejtek venni, mikor közli, hogy váljak meg a ruházatomtól, ami mondjuk beletelt volna kis időbe, már csak a védőmellény végett is, de... Most őszintén, mi a fenét csinál ez az ütődött?! - Úgy meredek a hátára, mint aki még nemhogy férfit, de fehér embert nem látott félmeztelenül, s torkomat köszörülöm, ahogy a nadrág is lekerül.
- Nézd Nick, én roppant értékelem, hogy segíteni akarsz, de amikor ezt felhoztad akkor nem egészen erre gondoltam segítés címszó alatt, remélem megérted. - Hadarom, a szívem meg majd kiugrik a helyéről. Nem, nem a férfitest meztelen látványától, bár el kell ismerni, nem utolsó és más helyzetben talán nem is visszakoznék de... basszus, ennyire még azért nem vagyok kétségbe esett! Riadalmam sokkal inkább annak szól, hogy az eddig jól ismert barát, bajtárs, ivócimbora a szememben - és szó szerint is - teljesen kivetkőzött önmagából.
(Mondjuk én mindig is megmondtam, hogy tuti ugyan olyan perverz disznó, mint a többi katonatársunk.)

- A fenébe, Strauss, te totál el vagy tévedve, vedd vissza azokat a göncöket! - Nem mozdulok. Nem azért, mert erre kért, hanem mert egyszerűen nem állnak össze a kirakós-darabkák és az egész egyre csak kuszább lesz, ahogy valamit kántál itt félhangosan hajdanvolt bajtársam. Tisztában vagyok vele, hogy megzakkantam kissé, de hogy ő sincs különbül, az ziher! Lehet, megadom majd neki Mrs. Douglas számát, ha hajlandó lesz végre némi figyelmet fordítani a szavaimnak is.
Ami eztán történik... arra nem találok szavakat.
Vagy nem merek, mert ha keresnék, minden jel arra utalna, hogy végérvényesen megőrültem és már nem csak epizódjaim vannak a közelmúltból, de hallucinálok is mindenféle nemlétező baromságot.
Lélegzetvételem a lehetetlennél is szaporább, miként szívem is torkomban dobog, ahogy a rémalak felém fordul. Egy hang sikolt a fejemben, hogy fussak, a szempár, ami rám tekint, ugyanakkor ijesztően értelmes.
Egyszerre szakad szét világom és kerül mégis valahogy megmagyarázhatatlanul a helyére minden Strausszal kapcsolatban. Képtelenségnek hangzik, mégis érzem belül, hogy nem én vagyok a hülye. Nincs más logikus magyarázat, csak ez...
Végül mégiscsak félelmem az, mi győz, mikor minden óvatosságot mellőzve indul meg felém a farkas.
Hátrálok, majdnem átesve a kiálló gyökérzeten. Mindent visszaszívok, ziher, hogy becsavarodtam!
Fegyver híján az egyetlen kezem ügyébe akadó dolgot, a walkie-talkiet hajítom szeme közé (nem, nem igazán gondolom végig, hogy esetleg segítséget is hívhattam volna rajta, most meg már finoman szólva is baszhatom a dolgot) és fordulok meg, hogy futásnak eredjek a sötét erdő fái között.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Badb15d04d77
Re: Elhagyott ház az erdőben // Vas. Aug. 16, 2015 8:58 pm

~~~Heart of Courage~~~

- Talán mert öreganyám a küszöbön táncol - reagálom arra, hogy miért menekülhetne.
Most jobban belegondolva, fogalmam sincs honnan jött ez az abszurd gondolat, főleg egy ilyen helyzetben, de valamit csak mondanom kellett. Hogy miért kellene menekülnöd, Rachel? Miért lenne az logikus, ha most azonnal fognád magad és nyakadba szednéd a lábad, olyan messzire kerülve tőle, amennyire csak tudsz? Mert veszélyes vagyok. Veszélyesebb, mint az a rakéta, mint amire a vadászgéped műszerei figyelmeztetni akarnak, mielőtt beléd vágódik .Azt hamarabb el tudod kerülni... azt hamarabb el tudod kerülni, mint engem. Sokkal rosszabb vagyok. Gyilkos... vérszopó... átverő... gyerekgyilkos... ez voltam én. Ez volt a múltam. Talán elmúlt, talán az események már beleveszett az elmúlt évszázadok ködébe, de a részem volt. Hozzájárult ahhoz, amivé váltam mostanra. Kitörölhetetlen, elfeledhetetlen... de most itt voltam. Lassan teljesen meztelenül, megszabadulva a gönceimtől, melyek igazából csak fogyóeszközök, de most még szükség lehet rá. Mikor hangot ad a megrökönyödésére, először nem reagálok rá semmit, csak teszem azt, amit elkezdtem... de aztán újra megszólalok később, egy valamit tisztázva magammal kapcsolatban.
- Őrült vagyok, valaki ezt mondja rám .., de a világ tesz ilyenné, nem az én hibám - hallatszik hideg hangom.
Rá fogsz jönni lányom, mennyire igazságot mondtam. A farkasok világ minden, csak normális nem. Mágiára épül, földöntúli lényekkel van tele, akik nemet tudnak mondani a fizikai szabályaira, felülmúlva mindent, amit addig ép ésszel meg lehetett mondani. Ez a világ vár rád, Rachel. Nyújtja feléd a kezét és én leszek az ujj, mely téged megragad és behúz. Talán nem fogsz örülni neki, tán átkozni fogsz azért, mert megsemmisítem a valódat... az addigi valódat, hogy valami újjá válhatsz. De bízok benne, rá fogsz jönni, mennyivel több rejlik ebben. Mennyivel többet fogsz látni mindabban, ami körülvesz téged...

S átváltoztam. Farkasom szürke, foltokban tetovált lenyomatú bundája majdhogynem beleolvadt az éjszakába, szemeim csillogása viszont egyértelművé tette a félhomályban, hol vagyok. Elindultam Rachel felé biztos léptekkel. Nem volt több kérdés, nem volt több mondanivaló, mely felkészíthette volna, mi vár rá. Mindent elmondtam ilyen téren, amit akartam, ennyi volt. Már nincs visszaút. Se neked, Rachel, se pedig nekem. Bármennyire is akarsz majd harcolni ellene, ez itt most a részedről nem választás kérdése. Azt mondtad, megbízol bennem, bár tény, ez még azelőtt volt, hogy átváltoztam. Talán most megtöröm ezt a bizalmat. De ezen át kell esned. Mindig a kezdet a nehéz, figyeld meg. Ám hiába figyelmeztettem őt, hogy ne próbáljon meg ellenállni, menekülni, mégis győz az emberi oldala, ahogyan hozzám vágja a beszélőjét és el akar menekülni. Halk morgást hallhatott maga mögött, ahogyan utána vetettem magam.
~Megmondtam, hogy nem tudsz elmenekülni előlem~ - hallhatta a fejében, majd az egyik előjárónk hangját próbáltam meg utánozni. - Önnek olyan nehéz a felfogása, hogy még Sangilak se tudná felemelni.
Nem volt hosszú üldözés. Nem akartam elnyújtani. Ha most vadásztam volna rá, hagytam volna, hogy messzire jusson, táplálkoztam volna a félelméből, a kilátástalanságból, ami körbelengi, az áldozatot, mely megrészegíti a vadászt. De most nem tettem ezt. Nem akartam a farkasomat felingerelni, hátha elveszti a fejét. Nem, ezt most rövidre kell zárnom. Rachel tíz méternyire, ha eljutott, mielőtt arra lett figyelmes, hogy hirtelen elnyargalok mellette, szembe fordulok vele és nekivágódok, keményen koppanva a golyóálló mellényen, de ledöntve a lábáról. Teljes súlyommal nehezedtem a felsőtestére, rátelepedve, nyomva őt le a földre, megvetve magam, hogy ne tudjon menekülni. Meleg leheletem csiklandozta az arcát, a szürke szempár sugározta felé, hogy nem tud elmenekülni. Itt és most nincs menekvés előlem... s akármiért is jöttem, végig fogom vinni. Harcolj csak ellenem, ha akarsz... megteheted... de csak az erődet pocsékolod. S úgy érzem, ideje lesz teljes mértékben bemutatkoznom neked...
~A nevem Nicholas Strauss. Születtem Alexei Szergejevics Vorosil néven, Tsaritynben, 1664-ben. Kilaun, az Álmodó vére vagyok, egy az illuzionisták közül, a vérfarkasok hatalmas nyájából. Te pedig, Rachel Hawke...~
Villantak az agyaraim, ahogyan az éles, akár gyilkolásra is kész fogak belemélyedtek Rachel nyakába. Megtehettem volna, hogy átharapom a nyakát... egy mozdulatomba került volna, hogy kioltsam az életét. Mint ahogyan oly sokszor megtettem a múltban... a vér édes íze most is ismerősként érkezik a pofámba... ám az agyaraim nem mélyednek bele teljesen. Nem érkezik a kegyelemdöfés. Annyiszor gyilkoltam életemben, annyi halál szárad a lelkemen... de most, itt, hiába csábít a több vér, hiába érzem a késztetést, ellenállok a késztetésnek... mert én életet adni jöttem. Ezt is teszem, ahogy a farkasok ereje lassan átcsörgedezik a nő testébe az agyaraimon át... ahogyan Ikina egy része képletesen kiszakad és átköltözik Rachelbe... ahogyan megkapja tőlem atyám vérét, eggyé téve őt a roppant falkából... kiszakítva Rachelt az emberek közül...
~... kölykeim közül, te vagy az első!~

//zsebszöveg//[/i]
Vissza az elejére Go down
Rachel Hawke
Kölyök
Rachel Hawke

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 41
◯ HSZ : 98
◯ IC REAG : 92
◯ Lakhely : Fairbanks, Forth Wainwright
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_mecd9rzW271qfupqho3_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Vas. Aug. 16, 2015 11:05 pm

Ready or not, here I come...

Felröhögök. Kacajom röpketeg és kissé talán hisztérikusnak is hat válaszát hallva, de ennyit engedjenek már meg nekem ott fent, mert az egész helyzet több, mint röhejes irányt vet. - Igaz, nem sokáig.
Szívverésem ugrik az egekbe, adrenalint pumpál ereimbe a félelem és mozdulok, miként mozdul a bundás rém is velem. Futhatok, de... igaza van, esélyem sincs ellene. Az életösztön, az élni akarás, ami mindig is tovább űzött az élet rizikós, bizonytalan szakaszain, ugyanakkor ezerrel dolgozik bennem és arra szólít... mit szólít! Egyenesen utasít, hogy ne adjam magam könnyen.
Igen ám, de amikor fejemben hallom az ismerős hangot valami karcos, állatias éllel keveredve, a hideg futkos hátamon. Megőrültem. Egészen biztos, hogy megőrültem. - Zakatol elmém egyre csak, s megtorpanásra késztet a riadt felismerés.
Hiba.
Mégpedig olyan, aminek az ára, hogy a földnek csapódik hátam, én meg felszisszenek fogaimat szorítva össze. Vetkőzzek, mi? Áldom azt a golyóállót magamon, hogy felfog valamennyit a dologból, ahogy a bestia teljes erejével nehézkedik rám, mintha mihaszna kis előétele volnék, ki képtelen nyugton maradni. Mert persze nem én lennék, ha nem igyekeznék - hasztalan - levetni magamról a megtermett farkast.
Nem volt kiút számomra.
Riadt íriszű, zöld tekintetem elkerekedve meredt a szürke szempárba fel, hozzám méltatlan módon sikoltani lett volna kedvem és talán meg is tettem fejben, de hogy hang nem jött ki ajkaimon, az biztos. Hallom a hangját, fel is fogom amit mondd, de... ember legyen a talpán, aki jelen helyzetben még leáll társalogni és magyarázatot követelni!
Izmaim megfeszülnek, mozdulnék, ő pedig torkom, nyakam után kap. Igen, ez már határozottan az én hangom és nem csupán fejemben kiálltok a fájdalomtól.
Meg fog ölni.
Ajkaim néma imát rebegtek, ahogy éreztem bőrömön kiserkenő vérem ragacsos, lassú útját. Szemhéjaimat is lehunytam, megadva magamat a pillanatnak, hogy a Halál Angyala homlokon csókolhasson. Ám úgy fest, nem szán ennyire gyors és kíméletet nekem ez a.... nem is tudom, minek nevezzem, de nem lehet Nick! Ő sose tenné, vagy valamit rohadtul benéztem ismeretségünk alatt nála! Kölykei? Mivan?!

Valami moccan a Végtelen Semmiben. Bizonytalan a lépése, mint újszülött gidáké, mégis van benne egyfajta szilárd határozottság a tudattól: él.
Van. Létezik, és most úgy nyújtóztatja tagjait, mintha mi sem lenne természetesebb. Bennem pedig fellángol az az élni akarás, ami menekülésre késztetett, ami segített túlvészelni a háborús időket az életemben... Nem lehet így vége! Nem most, nem...
Azon kapom magamat, hogy egész testemben remegek a bizonytalanságtól, mi körébünk tekeredett óriáskígyó módjára. Ismerős idegen, ki torkomat szorítja. Hozzá köt minden, oda húz a bizonytalan, ingatag léptű is az árnyékok között.
Ki vagy te? Mit... mit tettél?
Ha a szürke szemű elengedne és arcomra tekintene, láthatná zöldjeimben a sárgás cirmosságot, a riadt felismerést, ahogy a világ kitárul. Érzések és illatok, ezernyi inger hullámvasútja, én meg azt hiszem, hányni fogok. Hacsak nem vérzek el előtte szépen csendesen...
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Badb15d04d77
Re: Elhagyott ház az erdőben // Hétf. Aug. 17, 2015 1:34 am

Rachel kiáltása tölti be az erdő éterét körülöttünk, ahogyan érzem belőle áramlani a halálfélelmet. Nem hibáztattam érte, teljesen normális ez a reakció, ha egy megtermett farkas trónol rajtunk, aki éppen a nyakunkat rágja. Nem húztam ki agyaraimat Rachel nyakából. Elvileg egy darabig el fog tartani, mire teljes egészében végbemegy a folyamat. Elvileg, mondjuk tényleg  nem csináltam ilyet és a hallomásokból építkeztem. Bár nekem is az lett volna az ésszerű, ha adok egy kis időt a dolognak. Ugyan az agyaraim bemélyedésével azonnal megindul a folyamat, de hogy mennyi időt vesz igénybe. Mondanám, hogy a saját példámat venném alapul, de nem voltam éppen toppon akkor, hogy ilyenek megmaradhassanak bennem. Szóval biztosra mentem, hogy mindent átörökítsek és egy darabig ott maradtam a nyakánál. Persze, ezzel meg azt kockáztattam, hogy mégiscsak átcsábulok a sötét oldalra és nekiállok kiszipolyozni őt. Ám egyelőre még álltam a sarat és nem akartam túllépni azon a bizonyos határon, ahogy még az agyaraim se mélyedtek teljesen bele a nyakába. S most Ikina se vágyódott rá. Tudta, a kölyke már benne van Rachelben, ezzel pedig a farkasom kölyökfétise is aktiválódott. Mindketten szerettük a kölyköket, még ha mi voltunk a nagy domináns farkasok is, de így volt. Ilyen háttérrel pedig igazából nem volt mitől tartania. Igen, letaroltam, hogy ne mozogjon... s megharaptam, mert más mód nincs. Talán elég lett volna egy karmolás is de az olyan, snassz. Meg akartam adni a módját és ezért is elölről vetettem rá magam az imént. Azt akartam, hogy belenézzen a szemembe, mielőtt megtörténik. S ahogyan teltek a másodpercek, úgy érzékeltem a változást. Ahogyan még mindig ott van a halálfélelem a nőben, de más is kezdi környékezni. Határozottan megérinti az újdonság érzete. Ahogyan elkezdenek a farkaslét ajándékai aktiválódni benne... emlékszem, nekem ez annak idején először a fokozott munkabírásban nyilvánult meg.
~Elhiszem, hogy furcsa, amit most érzel, de hidd el, teljesen normális. Semmivel sem vált a világ furcsábbá, ezek a dolgok eddig is körülvettek téged, csak eddig nem tudtad észrevenni. Hozzá fogsz szokni. Egy új világ küszöbén léptél át, Rachel, ami első ránézésre nem különbözik az eddigi életedtől, de látni fogod, azért rengeteg az újdonság. S nem, biztosíthatlak, nem őrültél meg, amiért a hangomat hallod a fejedben. Most még minden zavaros, de helyre fog állni. Amit pedig magadban érzel, az a te erőd. A farkasod, melyet tőlem kaptál. Ne félj tőle, ő nem egy parazita, sokkal inkább olyan, mint ha kaptál volna még egy lelket. Ha figyelsz befelé, még a hangját is meghallod.~
Persze gondolom beszélhetek, ettől nem fog megnyugodni. Érzem benne a küzdeni akarást, hogy mely annak az állapotnak a sajátja, ha veszélyben érezzük az életünket. Ám érzem benne a teher hatását... a teherét, azt a sok újdonságot, ami rászakadt. Rengeteg mindent kell még neked mondanom, gyermekem... túlságosan is sokat ahhoz, hogy hamar megérts mindent. Közben pedig elégnek ítélem. Kicsit megmozgatom a pofámat, ahogyan lassan kiaraszolnak a nyakából.
~Tedd a nyakadra a kezed!~ - parancsolok rá.
Igyekeztem nem mélyen belenyomni a fogaimat a nyakába, de ki tudja, mennyire mentem túl mélyre. Remélem ennyitől még komolyabb baj nem lehet... s hogy a farkasa időben meggyógyítja a sérülést. A ruhámnál viszont van kötszer, szóval nem lesz itt gond. Ellenben ahogyan belenézek Rachel szemeibe, a riadtságon kívül mást is észreveszek... a szemei... kifakultak, akárcsak az én kékjeim egykoron. Hát lányom... ez bizony családban marad. Csak el ne ájulj ha tükörbe nézel.
~Most lemászok rólad, de semmi hirtelen mozdulat, értve vagyok? Maradj a földön.~
Megvártam, míg mutat valami beleegyezés félét, majd négy lábra álltam és lassan áttelepedtem mellé az avarba. Éreztem egyfajta szagot érkezni a szája irányából, mint amikor türemkedik felfelé egy bizonyos dolog az ember emésztőszervén... remélem nem kell ecsetelnem. Ott ültem egy darabig Rachel mellett, figyelve árgus szemekkel, hogyan vészeli át az első perceket, mielőtt elmegyünk innen...
Vissza az elejére Go down
Rachel Hawke
Kölyök
Rachel Hawke

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 41
◯ HSZ : 98
◯ IC REAG : 92
◯ Lakhely : Fairbanks, Forth Wainwright
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_mecd9rzW271qfupqho3_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Hétf. Aug. 17, 2015 2:10 pm

Lassú ütemben kapkodom a levegőt, alig merek mozdulni a béklyóként letaglózó félelemtől, mi átjár. A fájdalmat azt ismerem, azt el lehet viselni, még ha bele is ájul az ember. Mit meg nem adnék most érte... ájulás! Csendes, nyugalmas megváltás volna az öntudatlan állapot, de állóképességem sokkal többet bír, mint holmi kertvárosi asszonykáé, hát nem ereszt a kétes valóság képe.
Mellkasom nehézkesen emelkedik, majd süllyed a súly alatt, mi testemet a talajjal satuban tartja.
Hallom a hangját a fejemben, s izmaim feszülnek meg... futnék, de ugyan hova?
Nem őrültem meg. Aha... Pontosan ezt mondják a ketyósok is maguknak, én sem voltam különb a kezelés kezdeti szakaszában: Nem vagyok őrült. Minden rendben... Minden rendbe fog jönni. Vajon Nicholas hangja is csupán a saját tudatom kivetülése? Elvégre a fejemben szól, könnyen lehet, tényleg ennyire ragaszkodom hozzá, hogy még ebben az őrületben is hangjába kapaszkodom.
Minden rendben.
Nem vagyok őrült.
Csak álom... rémálom. Én pedig fel akarok ébredni.

Mint mikor túszejtőkkel tárgyal az ember, oly együttműködő mozdulattal tapasztom nyakamra tenyeremet, szorítva a sebet, de nem fojtva meg magam (értelemszerűen) közben.
Aprót nyelek szavaira, vérem sikamlós vöröse tapad ujjaimhoz, ahogy bólintok párat sietve arra, nem fogok hirtelen felpattanni és kifutni a világból.
Én csak szeretném, ha véget érne ez a rémálom. És szédülök is ettől az intenzív érzék-dömpingtől, ami kánkánt jár köröttem. Ahogy a farkas lekászálódik rólam, oldalamra fordulok, nyakamat nem eresztve. Orromba tódul a föld sziklás-kérges aromája keveredve a... olyan, mintha vad-szag lenne. Képtelen vagyok lehunyni szemeimet, mégis védekezőn szánalmas magzatpózba rendeződve húzom fel lábaimat így, az oldalamon fekve.
Ébredj fel!
Talán ha nem küzdenék, ha hagynám a dolgokat, megadóan engedném közelembe a halált, mivel oly sokszor jártam már keringőt, igazán megérdemelne még egy utolsót... Igen. Ha meghalok az álmomban, talán felriadok a valóságban! Így kell lennie, én pedig elengedem nyakamat.
Kezemet elhúzva viszont azt kell tapasztaljam, hogy a vérzés egyszerűen elállt, hiába ért fontosabb ereket is a harapása a farkasnak, kiről fogalmam sincs, itt van-e még.
Ő is csak álom volt, ugye? Az egész... a fájdalom, a harapás, ez a duma az új életről és egy másik világról.
Szédülök, összeomlik a világ köröttem, fekete maszlaggá válva, melynek közepén csak én létezem szánalmas valómban, rettegve a tudatlanság, a bizonytalanság kelepcéjében.
Csuklómhoz nyúlok, rajta egy mezei hajgumit viselek mindig. Nem eszmei, nem is vallási meggyőződésből, sokkal praktikusabb oka van, amit még az orvosom mutatott. Megfeszítem, elengedem, hagyva csuklómhoz csapódni. Megfeszítem, elengedem... Újra és újra, igyekezve lehiggadni, úrrá lenni a vízió felett.
Ébredj fel Rachel... ébredj fel!

// Szerintem jelen zöldség állapotom eltart még egy darabig, szóval hacsak nem terveztél bundást előrángatni és hasonlók, idővel be is ájulok a stressztől meg a mindentől. Hazavihetsz, ha gondolod. :") //
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Badb15d04d77
Re: Elhagyott ház az erdőben // Kedd Aug. 18, 2015 3:25 am

Csendben, némaságba burkolózva ültem a magzatpózba görnyedt kölyköm mellett, mozdulatlanul figyelve minden egyes rezdülését. Nem szóltam többet. Nem biztattam őt, nem gorombítottam le, vagy éppenséggel rángattam meg, hogy térjen magához. Jól tudtam, hogy most nem kell lépnem még. Ez most egy olyan állapot, amit meg kell élnie. Hogy még ha kábán is, de belevésődjenek emlékei közé. Hogy mikor majd már évek telnek el, talán mikor engem már elragadt a halál akkor is élénken emlékezhessen, hogyan kezdődött. Miként semmisítették meg kizárólagos emberségét és emelték fel őt a létezés egy újabb szintjére. Miként vált farkassá és hogyan élte meg azokat a perceket, mikor feltárult előtte az addig ismeretlen világ. Fontos momentumok ezek, melyet sosem fog elfelejteni. Mert egyszer mindannyian elindulunk valahonnan. Egyszer mindannyian kölykök voltunk, kezdtük, ahol kezdtük, míg eljutottunk a jelenlegi állapotunkra. Jól vésd ezt az egészet a fejedbe, gyermekem, mert itt kezdődik minden. Már csak azért is, mert neked a jelek szerint megadathatott ez a lehetőség. Ami azt illeti, egész jól viseli a nehézségei ellenére. Legalább is jobban, mint én, én rövidúton beájultam a beharapásom során. Oké, mondjuk Rachelt nem tépte meg egy vadkutya falka és véreztette ki. Nehéz helyzetben volt, ahogyan próbálta megemészteni a teste az új ingereket. Most viszont még nem siettem a segítségére. Meg kellett élnie mindezt, fel kellett dolgoznia, neki. Ebben nem segíthettem neki, nem az én testem volt átállóban. Hogy szokja a rengeteg újdonságot, melyet a fel nem készült tudatának közvetítenek az érzékszervei... azzal a megmagyarázhatatlan dologgal együtt, hogy immáron egy másik lénnyel osztozik a testén. Egyetlen dolgot tehettem: hogy itt voltam vele, energiáimmal fogtam körbe az újszülött testét, hogy a benne élő farkas hamar megtanulhassa, kihez is tartozik... és ő is tudja, mi lesz az az ismerős érzés, mely engem körbefog. Számára óráknak tűnő percekig ültem mellette csendes árnyként az avarban, mire megmozdultam. Visszabaktattam a ruháimhoz, majd újra felvettem az emberi alakomat. Hamar felöltöztem, majd felkapva a walkie-talkie-t, visszamentem Rachelhez. Ugyanúgy volt, mint hagytam és mint korábban észrevettem, már beforrt a sebe is a nyakán. Remek, ez jó jel. Ez is jelzi, hogy minden rendben ment a beharapásnál. Bár nem tudom, miért lepődök meg, nem halt bele már rögtön az elején, onnantól már aligha lehetnek komplikációk. Leguggoltam mellé és rátettem a vállára a kezemet. Az egy dolog, hogy viszonylag magánál van és úgy vészeli át a történéseket, de a külvilágra se nagyon reagál. Teljes katatón állapot. Felnéztem az égre. Fiatal még az éjszaka, de tartok tőle mire úgy ahogy rendbeszedi magát, az túl hosszú ideig fog tartani ahhoz, hogy itt megvárjuk. Így hát karjaimba véve felemelem őt a földről és elindulok az új otthonunk felé: a Farkaslakba. Nagyjából félúton járhatunk, mire a tudata megadja magát a rá nehezedő nyomás alatt és elveszti az eszméletét...

//Ez esetben foly köv hamarosan... reményeim szerint pár percen belül Wink //
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Elhagyott ház az erdőben // Szer. Aug. 19, 2015 11:38 pm

Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_no5ce8kCi41uuir2po1_400
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dz7d5t
Re: Elhagyott ház az erdőben // Hétf. Aug. 24, 2015 5:50 pm

Lester és Anguta



Anguta hangulata nyomott volt és agyában minduntalan előtérbe tolódott az áldozat, amit hoznia kell, hogy megbékíthessék Alignakot. Egyáltalán nem volt ínyére megtenni, amit az ősök kértek, mégsem látott más kiutat. Több százan, akár ezren is odaveszhetnek, ha nem képesek egységre jutni, és jelen pillanatban az egységes döntéstől, baromi távol álltak. Még szerencse, hogy jövő áprilisig még van idő. Lehet, hogy képesek lesznek egymás fejébe értelmet verni és megtenni, amit Denaail közvetített feléjük. Ha nem, akkor egy-két éven belül mindannyian odavesznek, és nem csak ők, hanem az utódaik is. Aztán néhány száz év múlva életre kelnek, hogy Denaali ismét eljöjjön közéjük. Nem! Ezt most kell lerendezni.
Örült, amikor elszakadva testvéreitől ismét leszármazottai házában térhetett nyugovóra. Ott minden olyan egyszerű volt. Nem létezett számára Denaali és a követelés sem, hiszen náluk csak egy fiatal farkas volt, aki azt sem tudja mi fán terem a falka, és egyáltalán hogyan is kellene benne rendesen élni. Minden egyes percnek örülni tudott, amit velük töltött, és most, hogy elérkezett az augusztus tizenkilencedike, hasonlóan jó hangulatban indult útjára. Napnyugta előtt két órával kéredzkedett el otthonról, és mivel nem tartották teljesen életképtelennek, így megengedték neki, hogy néhány órát, esetleg az egész éjszakát a szabadban töltse. Igazán hálás volt ezért a gesztusért, persze mindenképpen kiszökött volna, de nem szerette volna, ha kérdőre vonják a távolléte miatt. Már csak azért sem, mert fogalma sem volt, hogy mennyire fogja Lester felhúzni Ulfredet, ami nyilvánvalóan saját hangulatára is hatással lesz majd, és az elmúlt hetek frusztrációja lehet, hogy kirobbanna belőle. Persze ez nem volt valószínű, de észrevette magán, hogy képtelen uralkodni az érzésein. Az energiái néha hektikusan hullámzottak és, amit korábban oly könnyedén tudott leplezni, most csak komoly odafigyeléssel volt képes féken tartani. Henry persze nem valószínű, hogy felfigyelt volna rá, de Patrick jóval tapasztaltabb volt, és nem szeretett volna idő előtt lebukni.
Kilenc óra előtt pár perccel pillantotta meg a házat, a nap még nem ment le, de egy órán belül az is alábukik, és nem lesz más teendője, minthogy várjon az éjfélre és a vendégére.
A ház impozáns volt, és ha valaki felújítaná, igazán otthonossá is válhatna, de Anguta jobb szerette ilyennek. Ódon és dohos, ablakok betörve, minden egyes lépésnél a parketta baljóslatúan megnyikordul. Nyilvánvalóan a frászt hozná rá is, ha nem rendelkezne olyan érzékekkel, ami szinte lehetetlenné teszi, hogy bárki is meglepje. Sóhajtva nyitotta ki az ajtót, amin a faragványa díszelgett. Elmosolyodott. Igazán jól sikerült és úgy látszik senki sem talált rá, hogy megrongálja. Kiskorától kezdve szeretett faragni, igaz száműzték a törzsből a hatlábú, szárnyas, szarvas farkas miatt, amit készített, de ha nem így tettek volna, akkor már legalább hétszáz éve halott lenne, szóval összességében jól járt.
Az ajtó masszív tölgy volt, nem valószínű, hogy Alaszkában élt, amíg még élőlény volt, de ez nem is számított, csak az, hogy remekül lehetett faragni, csak el kellett távolítania előbb a lazúrréteget. Könnyedén ment, csak vigyáznia kellett, hogy ne törje véletlen ketté a vaskos ajtót egy rossz mozdulattal. Fél napon át dolgozott rajta, nem kapkodott, volt ideje, legalábbis akkor még abban a hitben élt, hogy van ideje. Denaali közlése után ez az álláspontja némiképp megváltozott.
A faragvány egy méter magas volt és az egész ajtót széltében beterítette. Négy jelenet kapott helyet rajta, precízen kidolgozva, ügyelve arra, hogy a testek aránya megfelelő legyen, és Anguta igyekezett az apróbb részletekre is visszaemlékezni.
Az első természetesen az antikváriumot ábrázolta, ahogy Jason megszeppent képpel rejtegeti a háta mögött a Karácsonyi éneket, miközben Lester szeretné a könyvespolcba préselni. Anguta végighúzta ujjait a formákon. Apró kuncogás tört elő belőle, ahogy visszaemlékezett, amikor Lester vagy két métert repülve belevágódott a kassza pultjába. Talán a házisárkányt is megörökíthette volna, de már mindegy.
A másodikon Lester tetovált farkasa kapott helyet, amint acsarogva támadja Jasont, aki épp igyekszik megszabadulni a pólójától néhány centire a farkas csapásaitól. Az azért elég necces volt. A harmadikon pedig egy fakó farkas szerepelt, ahogy egy kisfiú torkának feszül az állkapcsa. A tömeg pedig csak nézi, és a telefonjaikkal veszik fel a jelenetet. Enyhe harag öntötte el, de szinte azon nyomban el is halt. Nem tette meg, talán nem is tette volna meg, de Anguta még kételkedett, annak ellenére is, hogy érezte és látta is, hogy Lester el akarja engedni a fiút. Ezt persze biztosan sohasem fogja megtudni, hiszen Abigail közbe lépett.
A negyedik képen nem a múlt szerepelt és nem is a jövő, hanem egy alternatív befejezés.
A fiú torkából vér lövellt, amit bordó festékkel érzékeltett, Lester pedig a hátán feküdt, fehér farkasának állkapcsa letépve, Jason arcán harag dúlt, és a professzor testrészét éppen visszadobja rá. A faragvány félúton örökítette meg a zuhanást. Apró jelzés csupán, remélte Lester szán időt arra, hogy értelmezze a burkoltnak nem igazán mondható fenyegetést.  
Anguta becsukta az ajtót. Sötétség honolt a házban, de tisztán látott mindent, így nem bajlódott azzal, hogy tüzet csiholjon. Felment az emeletre, majd a padlásra, kinyitotta a zsalugátert, és várt. Remélte, hogy Lester pontosan fog érkezni.
Éjfél előtt fél órával lement és felvette Ulfred alakját, természetesen így a szagát is, majd néhány percen át körözött az udvaron, hogy elegendő szaglenyomat legyen, majd bement a házba és az emeleten az egyik nagyobb szobába lépett, ami tökéletes lesz a társalgásra. Visszaváltozott, és az összetört bútorokból, amik a teremben hevertek rögtönzött trónust emelt. Szedett-vedett volt, de stabilan tartott Angutát, és ránézésre nem is volt olyan vészes. Az égen félhold tündökölt, így némi fény megvilágította a szobát, ami kellemesen baljós hangulatot adott a trónjának. Pajzsát bezárta, semmiféle energia nem áramlott ki belőle. Lester csak a szagát lesz képes felfogni, így nem jelent majd problémát, ha a hirtelen energiaváltozáskor a professzor már túl közel lesz.
Anguta lehunyta a szemét, és az erdő zajaira koncentrált. Amikor meghallja a hím közeledtét, a parketta nyikorgását, vagy az ajtócsapódást, akkor felveszi alakját, és türelemmel várja, amíg Lester rátalál.  
//Ulfred így néz ki Very Happy, csak hétköznapibb ruhában vagyok most Very Happy  Elhagyott ház az erdőben - Page 4 4v5non //
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 6edceb
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Kedd Aug. 25, 2015 8:54 pm


Guta & Jay



Volt már mozgalmasabb nyaram is, élet és halál közt lebegve, de azért ez az idei alaszkai fagyos melegévszak mindent visz. A hétköznapok kutatómunkáit egy kicsit félretettem, hisz tiszteletjegyet kaptam egy mesedélutánra. A komédiást már hallottam korábban szerepelni és előtte én voltam színpadon, de valójában neki lenne ott a helye. Mégis a titkok mezején lépdel katonás zűrzavarral, neveket és szituációkat elhasználódott zokniként cserélgetve. Rájöttem, hogy a torokra támadó mentalitásom nélkül egészen szórakoztató. Se hit, se komolykodás, akkor egyszerűen tapsviharral fogadja az előadást a lelkem közönségrésze.
Ezt a mai estét levadászom a szarvassal együtt, amit felkoncoltam az erdőben kicsit beljebb. A megszokott, saját farkasalakomban hoztam ezt a tetováltságában színfoltos jószágot, aki hosszas hajtóvadászat után leterített egy büszke agancsost. A lábaim kirohanták magukat a világból, a hasam tele friss husival és még maradt is. Ha a nagy találkozó után lesz gusztusom elkergetni a dögevőket és az erdő zümmögő-motoszkáló népét, akkor repetázni is fogok. A holmimat pedig kis zöld tornazsákba csomagoltam.
A farkasom nagyjából letörölgette pofájáról a gyilkosság bizonyítékait, hisz egy szarvas vérével nem kívánom beszennyezni a civil ruháimat, ahogy elhordozom a batyuban. Keresztülrohanok az erdőn, számban a zsákom. Már pár nappal korábban megnéztem magamnak a kísértetházat, amiről legendákat lehet alkotni. Ha egyszer nagyon meg akarok ijeszteni egy hölgyeményt, elhozom ide vagy elvezetem a lovardától egy trükkel és az infarktusig hajszolom. Nincs olyan, akit annyira gyűlölnék, hogy ezt tegyem vele, de jól hangzik az elképzelés, mókás volna. A ház körül két szagot érzek, melyek közül az egyik a komikusé, a másik teljességgel idegen, de hamar megismerhetem a társművész urat. Gondoltam rá, hogy nincs is semmilyen Ulfred, hanem magáról beszél isteni eperháromban. Valaki most mégis erre járt és ha rosszkor csöppent rossz helyre, akkor talán a vére rosszkor csöppen, de jó helyre. Meg fogjuk látni, a vak is ezt mondta, mikor fogással akarta megállapítani, melyik drót van áram alatt.
Informálódtam, hogy ez mennyire falkaterület, része-e a sörényes vágtázók birodalmának, de szerencsére nem. Kár lett volna ezért esőnapot jelenteni és kihagyni a műsort. Jó hangulatban érkeztem, vadászattól lefáradva vagy inkább lecsillapodva és éhségmentességtől jókedvűen. A ház egyik omladozó lépcsőaljába rohan le a tarkabarka farkasom és ledobja a kis nylont a koszos-erdős kőelőkére. Alakváltás után igen gyorsan kicibálom a zsák száját és amit kirángatok, azt húzom is a testemre, hogy kontúrt mutassak, ne tetovált izomzatot. Az energiákra végig figyeltem, senki nem láthatott meg, nem szükséges eltüntetnem egy szemtanút sem. Zsák a zsebbe és indulás!
Nincs más hátra, mint megkeresni a domborművel díszített ajtót, mely faragáson esett át, ha lehet hinni Jasonnek. Nem lehet, sok mindenben teljesen felesleges értelmet és valóságalapot keresni nála, de erre azért kapott egy esélyt. Miért lódítana még egy kényszeres hazudozó is ilyenben? Hogy megvárassam és 20 percig keringjek, mint gólyatoll a levegőben, mielőtt megtisztelném a jelenlétemmel? Sokkal valószínűbb lenne, hogy el sem jön, de ezt a szagok cáfolják. A házat már sok mindenki látta és nyilván ő is sokat látott. Ha mesélni tudna, szívesen meghallgatnám és most, hogy a roskatag penész és fáradt gerendák körül járok, a fejemben motoszkál, hogy kell ide egy külső tanulmányi utat szervezni. Valahogy össze fogom kombinálni a kutatómunkámmal, mondjuk a történetmesélés és az improvizált sztorik nyelvezetét vizsgálva rendeznék itt egy horrordélutánt a nebulókkal. Imádnák, a tinik szervezete bezsongana már a gondolattól is.
Végre meglelem a bőszen díszített ajtót. Muszáj alaposan megfigyelnem, minden részletét kilesnem. Mint Herkulest a görögök, engem örökített meg rajta az alkotó, hősies fellépésről tanúskodó, ám mindig a nagyobb erőtől elbukó héroszként mutatkozom az események tűzgyűrűjében. Én krumplit hámozni is rusztikusan szoktam, szóval csodálom a kézügyességet, mely kirajzolódik az alkotás mögül. A bolti tolvaj őzikeszemei, a tarkított hátú szörnyeteg kidolgozottsága, a mobilozó modern emberek babrálásának érzékletessége és a félszájúvá tett farkas kínszenvedése komoly tehetséget sugall. Az üzenete bőszítő, de nagy levegőt veszek, tüdőre és tudatosítom magamban, hogy szórakozni jöttem, nem gladiátorharcra. A bukásaimat és kihágásaimat kiemelő ábrákkal gazdagított ajtót én is kiemelem. Óvatosan fogom meg úgy, hogy a zsanérokról még épp le tudjam akasztani. Kár lenne az enyészetnek meghagyni. Inkább vessük alá elemzésnek, míg társalgunk ET-ről, a belső Földről, a molyemberről és az első farkasokról. A szárazfát hónam alá kapva állítok be és talpam alatt fütyül a szél, reccsen a korhadt deszka. Eltűnni nem szeretnék, ezért úgy lépek, hogy ha futóhomok kerekedik alattam, azonnal ugorni tudjak. Követem az energiák és szagok együttesét, a nyomok pedig az emeletre vezetnek. Ez a valaki bizony szándékosan jött el, ezért egy Ulfredet kell keresnem. Azaz bárkit, aki felveszi ezt a nevet és nem fenyegeti a lebukás álcája, mivel nem ismerhetem.
- Király a trónod, de merre hagytad a fafaragásban is jeleskedő polihisztor udvari bolondodat?
Arcomon óriási vigyor dalolászik, mivel most már díszlet is lesz az előadáshoz. Kétszemélyes színház, személyre szabott darabbal és a 2. színész még valahol a kulisszák mögött tanyázik. Keresem, hogy hol, Bestiám körbekutakodik, szagmintákat és energialenyomatokat keresve. Ulfred nem érdekel túlzottan, bár lehet, hogy hasonlóan mulatságos, mint Jason, akivel némileg már megbarátkoztam. Az ajtót leteszem magam elé és rátámaszkodom, mint lusta derekú közmunkás a hólapátra. Jót állok magamért és csak vigyorgok és vigyorgok, ahogy keresem a jóembert. Egyszerű fehér póló és sötétkék farmer a ruhám, nem öltöztem ki a darabhoz, de látom, Ulf bátyó sem.
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dz7d5t
Re: Elhagyott ház az erdőben // Kedd Aug. 25, 2015 11:47 pm

Megérkezett. Hallotta, a neszelést, majd a pántok csikordulását, de nem gondolt semmi rosszra, csak amikor meglátta, hogy Lester az ajtóval toppant elébe. Vajon fegyvernek hozta, vagy csak kelléknek? Ulfred arca meg sem rándult, épp csak a szeme időzött néhány másodpercig a faragványain. Nem mondhatná, hogy örült annak, hogy nem hagyta békén az ajtót, de nem fogja szóvá tenni. Legalábbis egyelőre. Nem kellett nyitnia a pajzsán, hogy észrevegye Lester jókedvét. Vigyorgott, mint akit épp az egyetem rektorává neveztek ki. Nem tudta mire ez a jókedv, de biztos nem a találkozásuk örömére mutatta meg a fogsorát, ami megvillant a holdfényben, egy összetört tükörnek köszönhetően. Mindenestre Ulfred sejtette, hogy nem sokáig marad a vidámság.
- Elküldtem néhány perce, ha vele akarsz találkozni attól tartok erre ma nem fog sor kerülni – hangja lágyan zengett, betöltve a termet, bár nem volt benne harag vagy fenyegetés, mégis a felsőbbség érzetét sugározta. – Lester Edison, akit Jaynek is szoktak hívni igaz? Sokat hallottam rólad, és bevallom roppant csalódott vagyok. Nem ezt vártam… - Ulfred felkelt a trónról és közben reménykedett, hogy nem fog összeroskadni a mozdulat hatására, mert az nagyban rontana az összképen. – Gyenge kis porszemnek tűnsz csupán, akit a legelső kósza szellő felborít. – Ajkait csalódottban lebiggyesztette, kezével lekicsinylően legyintett, mintha már ez a kis légmozgás is betenne neki. Az ablakhoz sétált - ha Lester a sértésre nem akart egyből nekirontani - és felnézett a holdra, ami ezüstös fényével beterítette arcát. – Elég egy pimasz kölyök és te máris fejjel mész a falnak, pedig úgy tudom a professzorságig vitted…– nézett rá és egy félig nevetős, félig komor grimaszt megejtve.  – Persze… már jócskán benne lennél a korban, ha nem kaptad volna meg az ajándékom. Nem kell megköszönnöd, szívesen tettem – érzelemmentes mosolyt vitt arcára, majd eltöprengve folytatta. – Azonban egy valami nem hagy nyugodni. Mégis kit haraphatott be az anasazi őslakos kölyköm, hogy aztán az botorságában téged érdemesnek találjon az adományra? – sokáig töprengett, hogy kinek az energiáit érezheti halványak Lesteren, míg végül rájött. Vagyis arra jött rá, hogy melyik területen indított a Lesterhez hasonlatos energiákat útjára, onnan pedig már idővel kisakkozta, hogy ki lehet a nagyapja. A névvel még mindig bajban volt persze, de előbb-utóbb eszébe fog jutni, ha nem, akkor megkérdi burkoltan a vendégét, hátha ismeri vérvonal nagyapja nevét. Talán fog neki néhány emlékképet is adni, már persze, ha jól viselkedik. Lester „apjáról” viszont semmit sem tudott, szóval ezen a téren a professzor fog tudni neki segíteni, bár Anguta nem nagyon hitte, hogy a nyelvész beharapója alkalmas lenne utódjának, de jelen helyzetben minden lehetőséget meg kell ragadni, ha esetleg Nando már nem élne, vagy netán nem lenne méltó az örökségére. Borzasztó csapás lenne ez számára, de sajnos előfordulhat, hogy elválásuk után „rossz” útra tért. – Egyébként mi célod azzal az ajtóval? – csak nem hagyta nyugodni Anguta kíváncsiságát Lester támasza.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 6edceb
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Pént. Aug. 28, 2015 7:03 pm

A tejbetök egészen fura recept alapján készül és nem értem, miért vigyorog, de most ahhoz lehet engem hasonlítani. Vígjátékra jöttem a Jason-David Színházba, persze, hogy a jókedvem intenzitása az ég alját éri. Egy ismeretlen színész áll a pódiumon és a pofája fább az ajtónál, amit hónom alatt szorongatok. Elküldte a direktor urat?
- Hová irányítottad? Csak nem borért vagy kiló kenyérért?
Még mindig vigyorogva kérdezek, sőt bele is röhögök a képtelen kérdésbe. Ha ez itt a nyomába ér, az sem egy utolsó tény, de igazából nem erre készültem. Semmilyen Ulfredre nem számítottam volna. Hát ki fia borját kérte meg, hogy jelenjen meg színem előtt? Pajzsom a bokámnál, azaz teljesen ki vagyok terítve, mert nem szoktam fajtársak előtt titkolózni. Nagyon nagy gáz van, ha én falanx alakzat mögé rejtőzöm, mint a római légiók.
- Ahogy mondod, de maradjunk a Jay megszólításnál. J, mint joviális, hisz ma éjszaka így érkeztem, miután megbeszéltük ezt Jason barátoddal, aki David és Samuel meg Barnaby és valahány név a naptárban van, mindet képes magára aggatni, mint ágas a cserépedényeket.
Hú, de nemességes mozdulat! Akár az Uralkodó, csak az a kis kámzsa hiányzik a nagy fejéről. Bortermelő kolostorlakónak is beillene, de lám, mit fog mutatni, ha hatalmában állt elküldeni Jasont, akire csak indokolt esetben lehet hatni. Én nem voltam elég indok, bármily határozottan léptem fel. Csak a torokmasszázs győzte meg, az is ideiglenesen, mint a hónom alatt mellékelt ábra mutatja. Kaptam volna egy kedves szájműtétet, ami után csak gondolatban büntethettem volna a jónépet a szóvirágok dobálásával.
- Magányos fuvallatok között az elsőnek érzed magad? Ez is egy módja az önértékelésnek - nyújtom át revansomat ezüstként maró tálcán.
Jasontól egy mókás történet még mókásabb folytatását vártam, helyette jött egy verbális verőlegény, akivel elölről kezdjük azt, amit a csenő manóval már befejeztünk. Most nem hagyom magam felbosszantani. A medve nem támad szúnyogra és ágyúval sem érdemes verébre lőni, pedig én szoktam. A nagyság felé haladó úton ezekről le kell szoknom, mint Zsugás Jimmy-nek a cinkelésről. Az egóm és a Bestiám együtt mordulnak, de rendre intem őket. Most zabáltátok tele magatokat, inkább tartsatok egy kis csendes pihenőt. Emilio, az érett Emilio, ki nyomdász maffiózó mellett tanulta az önuralmat, majd lerendezi a diplomáciai késztetéseit.
- Információd téves avagy hiányos, hisz a professzori cím a célkitűzéseim között szerepel, nem a már elnyert titulusaim közt. Érdekelne viszont, mivégett fújtad le a mai előadást, mikor a műsorváltozás jogának fenntartásáról nem esett szó!
Ha engem akart volna elküldeni egy ilyen nagyfejű, akkor valahogy mégis maradtam volna, hisz ígéret szép szó, de a mogyoróvajgyári személyügyi előadó még szebb. Jason megint gumiként hajló gerincet mutatott, én pedig inkább török, pedig nem hordok turbánt. A folytatás az elmebajt ugrálja körbe heves vitustánccal. Az ajtót lehelyezem a földre úgy, hogy mindketten jól lássuk és elindulok körbe a teremben. Megkerülöm a jóembert, mint Magellán a Föld nevű bolygót. Sandán méregetem, pszichiátriai beutalóra méltónak vagy kivételesen merész hazugságtermelőnek minősítve őt. Igen hasonlítanak, Jason a legjobb társat találta. Azt hihetném, itt lapul az ajtófélfa rejtekében, de nem teheti, hisz észrevenném és nem Eska gyermeke, hogy árnyabb lenne az árnyaknál.
- Úgy beszélsz, mintha rokonok lennénk, pedig eddig semmit nem árultál el magadról és az ősök közül elvileg már csak egyetlenegy él.
Ha mégse kopott fel valamelyiknek az álla, akkor olyan aggastyán, hogy Marco Polo is csak magázhatná ha élne. Nem ettem meszet, hisz az nem növel izomtömeget, úgyhogy természetesen hit egy szál se. A játékba belemehetnék, hátha ez is szórakoztató lesz, de nem fűlik hozzá a fogam. Zavar, hogy megint nem értek semmit, hogy egy újabb kusza lelkű idegen tébolydájába kaptam belépőt a viccszínház helyett.
- Ó, Morfok Atyja, memóriád már megcsócsálta az évszázadok molylepkéje, igaz? Nevezd hát meg fiacskádat, ki ha itt lenne, a legtiszteletreméltóbb volna mindhármunk közül.
Ute abból a népből származott, melyet manapság az ufóhívők ismernek legjobban. Egy nyomtalanul eltűnt törzs, akik után sem háború jellegzetes karcolatai, sem költözés bevésődései nem maradtak. Mintha felszippantotta volna őket az égbeli hatalmas lény, aki rágyújtott egy jó nagy békepipára. Sokat nem tudok róla, hisz a Teremtőm mindig a jövőbe nézett és nem a múlt paripáján lovagolt. Egy név és egy nép, ennyiben kimerül a családfa ismerete. Az őstörténetet Tupilek haláláig tudom, utána már íratlan és nem egységes történelem következett.
- Mivégre mondasz ítéletet felettem, önjelölt bíra és mi terved a megjelenéssel? A Nagy Egész is biztos kíváncsian les ránk a Proxima Centauri csillagköde mögül. Szerintem ő is kíváncsi, hogy a te Teremtőd mily névre hallgatott akkor, mikor eljárt a szája és te lettél a végeredmény.
Jason homályos szavai csúcson égő olajmécsesként hatottak a fátyolos fickó mendemondáihoz képest. Továbbra is kerülgettem, mint farkas a toporgó szarvast. Ki kell hajtani belőle a válaszokat, különben inkább megyek utamra és a műalkotással a vállamon keresem meg az est szervezőjét.
- Tekintsd meg, mily figyelemreméltót alkotott a megbízód. Leírhatnád saját szavaiddal, mily katartikus élményt jelent számodra a megörökített cselekménysorozat!

Direkt cserélem fel a tényeket és Jasont állítom be úgy, hogy rávette valamivel az ismeretlent, játssza el a megbízót. Nem hiszek én egy fatalista világirányító parancsait követő őslényben, inkább hamis hercegek kisded játékainak tűnik az, amit hallok. Utánam járt és igazolni szeretné tudásának helytállóságát, de már csak azért sem árulom el a Teremtőm nevét. Inkább kutatom, hány esztendő szállhatott el a magas homlokú felett és melyik ősatya gyermeke. Sokkal izgalmasabb mindez, hátha végül lehull a lepel a lódító jelentéktelen kis vállalkozásáról.
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dz7d5t
Re: Elhagyott ház az erdőben // Pént. Aug. 28, 2015 10:52 pm

Úgy tűnik Lester igazán érdeklődik Jason után. Nem gondolta, volna, hogy ennyire megkedveli. – Különleges feladattal bíztam meg – billentette meg kissé fejét, majd kíváncsi tekintettel figyelte Lestert. – Jobban szeretnél vele társalogni? – Ulfred pajzsa fent volt, ezért Lester csak arcának mimikájából deríthette ki, hogy bosszúsággal töltötte el, még a gondolat is, hogy a csicskása társaságára jobban vágyik, mint az övére. Hallatlan…
A fiatal hím nevetésére szusszant egyet, arcán halovány nemtetszés kúszott át, aztán ismét a csalódottságtól teljes arcát mutatta.
- Igen, valóban tehetséges – bólintott, de látszott rajta, hogy nem szereti, hogy
Lester… vagyis Jay, Jasont dicséri. Már persze, ha ez az volt, de… mi más lehetne? A hazugsághálót szépen kell szőni, mert az ember egy idő után belegabalyodik saját fonalába, ha rendszer és logika nélkül hazudozik, és Jason eddig még nem bukott el. Persze, ami késik, nem múlik. Nem fogja tudni a végtelenségig fenntartani, amit összetákolt, de mióta Denaali megjelent, úgy tűnt erre nem is lesz szükség. Maximum két év, aztán úgyis mindennek vége lesz.
Ulfred fanyar vigyort csapott arcára. – Nekem nincs szükségem ego növelésre – tárta szét karjait, majd felfelé tartott tenyérrel, lazán leszármazottja felé mutatott. – Nem úgy, mint egyeseknek – állát kissé megemelte, elfordította tekintetét és arcát ismét az ezüstös holdfényben fürösztötte. Önelégültsége már szinte epikus magasságba szárnyalt, ha Lester nem is veri a képét az ablakba, lehet lefejeli önként. De nem… maradjon csak a karakternél. – Egyébként is… én mindenben az első vagyok – még csak nem is vetette tekintetét a fiatal hímre, épp csak egy kicsit visszapillantott felé. Semmi volt számára, akár meg is vakíthatná magát, úgyis fél kézzel lerendezné, miközben üvegszilánkokat szedeget szeméből szabad ujjaival.
Angutának határozottan kedvére való volt, hogy a professzor nyugodt marad, igaz nem tudta, hogy mi játszódik belül, de nem is volt fontos. Nem támadott, nem rontott a falnak esztelenül, ami megelégedéssel töltötte el őt. Persze ezt nem fogja kimutatni, hogyan is tehetné?
- Valóban? – hirtelen kapta Jay felé tekintetét, szemeiben düh parázslott, írisze felvette bestiája sötétkék árnyalatát, arcán pedig haragos vonások jelentek meg. Kezei ökölbe szorultak, majd mérgesen szusszant. – Jason rosszul informált… azt hiszem meg kell büntessem emiatt – érzelemmentes, kemény hangon ejtette ki a szavakat. Nem is igazán Jaynek szánva, inkább csak mintha saját emlékezetébe akarta volna vésni. Ulfred aztán kissé megenyhülve folytatta, hangjába undorral teli kíváncsiság vegyült, és felhúzott szemöldökkel figyelte Lestert. – Miféle előadásról karattyolsz itt nekem?
Anguta jól szórakozott legbelül, természetesen értette, hiszen a professzor… vagyis a leendő professzor arra számított, hogy Jason is jelen lesz. Jó lenne, ha tudna magából még egyet kreálni, akkor valóban kiérdemelné a Teremtő nevet, de erre sajnos nincs lehetősége, és a Denaali ügy miatt nem is akarta megkérni egyetlen testvérét sem, hogy segítsék ki egy vendégszereplésre. Ha, nem így alakult volna…
- Mit tudsz te az őseidről? – fordult Jay felé testével is, amikor az letette az ajtót, és elindult a teremben. Hangja nem volt annyira önelégült, több volt benne a kíváncsiság, mint a lenézés, de azért utóbbiból is akadt benne jócskán. – Rokonok vagyunk, igaz távoliak. - aprót fintorgott. – Ha közelebbi lennél, figyelhettem volna rád a kezdetekben, de így, csak a végeredményt kaptam. Sajnálatos módon. – Oké, Ulfred mások lenézéséből A pluszt kapott Angutától.
Mélyen beszívta a levegőt, kezei ökölbe szorultak Jay kijelentésére. Morfok Atyja… - Arcátlan féreg – csattant fel, de nem mozdult, hogy a sértést megtorolja és hangereje sem érte el az ordítás szintjét. – Én – mutató ujjával mellkasa felé bökött - vagyok a legtiszteletreméltóbb, nem pedig a négyszáznyolcvan éve beharapott kölyköm – hát, csak hogy tisztázzák, hogy ki a legelőkelőbb kakas a szarkupac tetején.
Angutának sem tetszett, hogy kifigurázta őt, pedig még el is találta, hogy ő a vérvonaluk feje, de persze a pro… a nyelvész csak gúnyból mondta, és ehhez még csak pajzsát sem kellet kinyitnia, hogy megérezze. Nem hitte, hogy ezzel ki tud a válaszadás alól bújni, de terelésnek éppen megfelel. Talán nyomás alatt hamarabb beugrik kölykének a neve. Vagy nem… mekkora égés lesz ebből.
Jay szavaira akár fel is háborodhatna, de igazán örült, hogy szóba hozta Ulfred teremtőjét. A hím kihúzta magát, még jobban – már ha ez lehetséges - és látszott rajta, hogy a büszkeségtől majd szétcsattan.
- Az én teremtőm volt, az igazi és egyetlen Teremtő, aki valaha a földet járta farkas képben – önelégült mosoly tárult Jay szeme elé. – Remélem tudod kiről beszélek mert, ha nem… én a helyedben nem is nevezném magam nyelvésznek – ha nem tudja, hogy Anguta inuit neve Teremtőt jelent, akkor elmegy az egyetemre – vagy akárhol is tartja - és felgyújtja a diplomáját. Nem igazán érdekelte, hogy angolból volt, de ha már egyszer megáldották a farkasléttel igazán veheti a fáradtságot, hogy utána néz a név jelentésének. Meg amúgy… fenn van a neten is. – A tervembe már úgy tudom Jason beavatott… lehetséges, hogy nem is az én memóriám kezd romlani? – touché. – Szívesen venném, ha válaszolnál a kérdésemre, nem szeretem ismételni magam – arcán még mindig megmaradtak a büszkeség nyomai, ezért a lecseszés nem sikeredett túl meggyőzőre. Ulfred baromi önelégült… talán vissza kellene vennie az arcából.
Szemei tágra nyíltak, kezét ökölbe szorította, és sötét pillantások közepette közeledett Jay felé. – Hogy merészeled Jasont fölém helyezni rangban, amikor ő is, akárcsak te, porszem vagytok a sivatagban? – Nem hisz neki, hát bemutatót kell tartania minden egyes leszármazottjának? Miért nem elég a szép szó? Lester csak elmosódott árnyat láthatott, ahogy Ulfred mellette termett. Pajzsát felnyitotta, egy egészséges hatszázat kiengedett magából, persze nem valószínű, hogy Lester találkozott már ilyen idős farkassal, ezért eséleysen nem fogja tudni belőlni a korát. De ha mégis, nem akarta a történetet ezen elgáncsolni. Az energiá így is térdre fogják kényszeríteni. Évszázados súllyal nehezedtek rá, és Ulfred nem is fogta vissza magát ezen a téren. Ha fáj, hát fájjon neki, ha leginkább kiszeretne szenvedni miatta, hát legyen. Belehalni nem fog, az biztos. - Egy ujjal sem kell hozzád érnem, hogy térdrekényszerítselek... - sziszegte fülébe - Soha ne merj kételkedni abban, hogy én vagyok az Úr.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 6edceb
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Vas. Aug. 30, 2015 10:41 am

- Én meg különleges találkozóra jöttem, amit a csenő manóval beszéltem meg. Eléggé zokon venném, ha olyan tiszteletlenségre kényszerítenéd, hogy elmaradjon a beígért folytatással.
Gyanítom, hogy mindent tud a parkban zajlott ominózus műsorunkról, de ha mégsem, nem én leszek a szátyár, aki kifecsegi. Nem átallok új embereket és farkasokat megismerni, hisz mindenki új játékot és közönséget jelent a szokásos szóvirágdobáláshoz. Ez az Ulfred egy kicsit száraz kórónak tűnik, olyan vezetőnek, akiből kifelejtette az élet a humorérzéket és észre se veszi, hogy egy pótkerékkel kevesebb van neki. Úgy fel van puffadva, mint a túlfőzött tejbegriz, nem bírja, hogy nem ugrom a nyakába, mint házieb a kiküldetésből visszatérő katona gazdira.
- Puffogtasd csak a pisztolyt, Hétlövetű Harry! - utánzom én is a mozdulatot, széttárt karokkal álldogálva, mint sámán a hegycsúcson, az égieket tenyere közepével a földre hívogatva. Kicsit már pedzegeti az idegszálaimat, de csodás napom volt, így nem lesz neki olyan könnyű kihozni belőlem a tomboló ökröt.
- Mókaimmunitásban is? Ismerem pár komoly vetélytársadat, de könnyen lehet, hogy előttük haladsz partvist nyelt katonai díszlépésben.
Amit mondok, azt a praclijaim elő is adják. Karok lefeszítve, kihúzott, majdnem hanyatteső póz, homlok az égnek és csapom a lábamat a padlóra. Mindjárt leszakad az emelet a menetrengéseimtől. Most én csinálom a műsort és ő a közönség, igaz, nem túl hálás... Inkább az a fajta, aki eleve 12 férőhelyes tojástartóval érkezett és csak a pillanatot várja a romlott csirkekoholmány színpadra vetéséhez.
- "A fiatalok dolga bolondságot művelni, az érettebb főké pediglen az, hogy drágán szerzett tapasztalatokban bölcsen elítéljék az ifjak bolondságait", nem igaz, Fegyelmező Ferdinand?
A Robinson Crusoe-ból vett idézetet imádják az egyetemisták, mert legitimizálja minden ostoba vagy szabályokkal ellenkező tettüket. Én fiatal farkasként puffogtatom néha, de most arra utalok, hogy lényegtelen az én szakmai titulusomon lovagolni, hisz annak én vagy a zsokéja, ketten nem férünk el a nyeregben. Mókás tény, hogy Jason életét kívántam kioltani, míg nem értettem tettei eredőjét, most viszont már másodszor védem az irháját. Először egy Őrző előtt támogattam a falat, melyet hazugságokból húzott fel, most pedig a képzeletbeli barátja előtt kampányolok. Mintha elhinném, hogy erre szükség van és nem csak egy felbérelt másik mókamesterrel szórakoztatjuk egymást, mint két farkát kergető kutya.
- Őstörténeti szimpóziumra érkeztem, de a műsorváltoztatás jogával történő élés tényét látom fennállni.
Ha Jason elmondta neki, mi volt a látogatásom célja, akkor érteni fogja, ha pedig a tudatlanság ködében hagyta meg, akkor én se gyújtok lámpást neki. Meglepően jól bírom a fokozódó pressziót, pedig sehol nincs két szép szem vagy két megnyomni való duda, ami általában jótékony hatású az idegrendszeremre. El tudom engedni a gyeplőt és hagyom ezt a vad lovat vágtatni, hogy csak nézzem, milyen pályát ír le. Egy kevéske haragmorzsa persze felbukkan, de visszasöpröm az asztal alá. A vérvonalát kiszagolni nem tudtam, de a szeme állásából már egyértelmű, hogy a családom szépen összegyűlt itt a városban és ez azért figyelemreméltó tény. Már szinte érdekel, mi lehet mögötte.
- A Nagy Egész rajtam keresztül érdeklődik az őseimről? Inkább én akartam volna ezt megtenni, miután felfedeztem a különleges tudakozó hívószámát.
Ami a bűvész úrnál csörög és inkább mesevonal, mint tudományos ismeretterjesztő, de néha szükség van a mondákra is. A rokonságot nem vonom kétségbe, hisz sem látássérült, sem félkegyelmű nem vagyok. Úgy látom, Ulfred vette át a történetmesélő szerepét, de ő nem annyira tehetséges benne, mint a David nevű Jason. Vagy csak más a stílusa, olyan, ami nincs ínyemre. Ő is előadja itt a törődő ősatyát, ami kirajzolódni látszott a parkban elkezdett sztoriból is. Más szájába adták a verset, de hát akkor lássuk, hisz szavalni sokféleképpen lehet, ez nem egy másodfokú egyenlet, amire egyetlen jó megoldás létezik. Meg fogom hallgatni és ezért le is állok a körjárattal, megállapodom vele szemben.
- Fejszámoló lecke az ősök ősétől? - kérdezek vissza vigyorogva.
Pimaszkodásom megint a tetők fokára hág. Lehet, hogy öregebb az időnél, de eddig nem érzékeltette, csak bosszantó légypiszokként bűzölgött, ezért nem mutattam jelét a tiszteletnek, amire egyébiránt képes vagyok, ha meggyőződöm az indokoltságáról.
- Ez esetben lehetséges, hogy mellényúltam a találattal és annak testvére szobrozik előttem faragott kőarccal, ki megszállt egy helybélit, hogy szembeállítson engem a halál tükröződő kivetüléseivel, amik közül rosszat vagy rosszabbat választhattam.
Tupilekre célzok, Alignak testvérére, ki igazán főhajtást kiérdemlő szereplője a legendánknak. Nyilván nem hiszem el, hogy vele nézek farkasszemet, de ha mesét költünk, tegyünk bele anyagot bőven! Vicces eljátszani a gondolattal, hogy egy ősömet akarja megnevezni. A Teremtőm előtt jó 150 évvel születhetett Purcell Teremtője. Igazából fogalmam sincs Ute koráról és sorsáról. Nagyon keveset hallottam róla, mert Atyám nem szeretett lerágott csontot harapdálni, sem a kölykének ilyet adni, inkább táplálóbb cuccokkal nevelt. Az viszont biztos, hogy nem kis kutatómunkát végzett a komédiás, még a hiátus ellenére is.
- Úgy látszik, az alaszkai tél belepte jéggel, úgyhogy egy fokkal lejjebb csúszol akkor a ranglétrán, Anguta megkreált kölyke!
Nem az őslakosok nyelvére szakosodtam, de a farkas alapműveltségem megvan és ebből eredően ismerem az eposzi jelzőket. Nem csak azt tudom, hogy volt egy Tipvigut, hanem hogy ő volt a Jégvihar és Eska a Hajnali Köd. A saját ősatyám nevének jelentését is ismerem, így nem okozok csalódást, jó közönség vagyok, sokkal jobb, mint az Ulfred szerepét alakító elsőfokos imitátor. Kezd érdekelni a mese folytatása és a végén az egyszemélyes stáblista is. Ki fogom várni, mint fanatikus mozilátogató, aki üres popcornos zacskóval üldögél a nézőtéren a vászon elsötétüléséig.- Aki mindenből elhisz egy kicsit, az a végén semmit sem fog hinni. Nem szükséges ismétlőre állítanod a gépfegyveredet, ahogy nekem sem szükséges jó interjúalanyként kimerítő választ adnom.
Jason is puhatolózott a származásom után, de túl nehéz és megtermett vagyok én ahhoz, hogy csak úgy behúzzanak egy csőbe. Ez a fickó más természet, hozzám hasonlóbb, mint a neo-Houdini, mégsem rángatott még még ki a béketűrésből. Pedig ha valahol, akkor itt szabadon zúzhatnánk a falakat és a berendezést. Se Őrző, se falkakoma nem csapna a kezemre házsártos anyukaként, hogy "Nem szabad, kisfiam!"
- Jason pont olyan rejtélyes alak, mint a Nazca-vonalak, mely jócskán meghaladják egy homokugar apró részletkéjét. Ha te maga vagy az Andok hegyvonulata, hát itt a soha vissza nem térő lehetőség, hogy ennek jelét add.
Én is mondhatom azt, hogy megborotválkozott és zsírégető diétán átesett Mikulás vagyok, ám ha nem járom be egy századmásodperc alatt a Föld Joulupukki-hívő lakosságának kémény- és ajándékváró zoknirendszerét, hitelességem csorbát szenved. Én hajlandó vagyok hinni a tényeknek, de eddig csak a Mondák könyvének felolvasóestjéhez közelítő előadást láttam, semmi komolyabbat.
Ahogy az árny ugróegérként terem mellettem, én is ugranék, de helyette egy energiacunamit kapok az arcomba és elsöpör, mint Katrina a civilizációt. Pislogok és próbálok megállni a lábamon, de az izomzatom bizony megroskad a roppant súly alatt. Dupla Teremtőmnyi adag ez, erősebb a legidősebb farkasénál, akivel Dasmarinas-ban találkoztam. Az 550-esek klubjának tagja tudott hasonlót mutatni, de ez lepipálja. Négykézlábra ereszkedve tekintek fel és most már elismerést sugall a nézésem, nem cinikus megvetést. El kell másznom innen és újra kell gondolnom, amit hallottam. Korban lehetne a Teremtőm Teremtőjéhez hasonló, de messziről jött embernek messze van a hazája, ahol ismerik és állíthat bármit, ellenőrizni nem áll módomban. Maradjunk a szokásos módszernél, érdekek és érdektelenségek mentén vizsgálva az igazság mivoltát.
- Ekkora súllyal még nem nyomtam szakítópróbát, meghajlok az energiaviharod előtt
Mást nem is tudnék tenni. A trón felé mászom, mert inkább leülök és úgy veszek részt az interaktív előadás további részében. Azt hiszem, nem kell lemennem kúszó-mászó királykobrába, négykézláb még tudok járni. Ő az Úr? Ez egyre érdekesebb és összevág a trónnal, amit ezek szerint jelképként hozott. Díszlet, díszlet, de jobbnak látom oda leülni. Elmászom a tákolmányig, belekapaszkodom, feltolom magam és mikor már ülök, hátamat a támlának vetve préselem ki a levegőt a nagy megmérettetés után.
- Tévesen ítéltelek meg, míg a hit mezején kellett kalandoznom, ám a tényekkel én sem megyek szembe faltörő kosként. A kérdésem inkább az, hogy kik felett kívánsz uralkodni és miért nem ismerem a Falkádat?
Egy Alfa nem igazán szokott ilyen trükkökkel szórakozni, az Úr pedig nálunk az Alfát jelenti. Falkaszag sehol. Egyáltalán érzek valami szagot a testéből vagy a testére ragadtak közül? Hirtelen ezt sem tudom eldönteni. Egy csapatnyi farkas vezetéséhez pedig már túl öreg, legyőznék a Leonidászról készített film címének megfelelő számú éveket maguk mögött tudók. Habár a gyorsasága és az ereje nem valami aggastyáné, hanem sokkal karakánabb.
Idejön a semmiből, hogy engem a földre gyötörjön. Ez nem beépített ember, mint a Távol-Kelet vérben fürdő özvegyasszonya. Jason igazat mondott és most pihegve folytatnám a gondolatsort, ám kimerültségem okán nincs már módom rohanvást menekülni, mikor a királyi építmény megadja magát. Farcsontom és hátsó koponyám is az összeomlott trónus romjaival vegyes korhadó léceken koppan, ahogy seggre, majd hanyatt esek. Gyötör itt a túláradó farkasenergia és a gravitáció hatalma is, mintha összebeszéltek volna.
- A detronizáció fejfájdítóan új értelmet nyert - szólok neki, ahogy csak fekszem és tapogatom a deszkákat.
Pihenni kell és háton hallgatni a folytatást. Ha meg kívánna ölni, már a szellemvilágban kalandoznék. Másról lesz itt szó és mihamarabb tudni szeretném. Felesleges már a titkok kulcsát is vászonba rejtve őrizgetni egy kilométer mélyre ásott széf gyomrában.
- Gyújts világot! Anguta nemzette Utét, ő pedig Purcellt, aki hozzád hasonlóan lesz tekintélyes, mikor megéri korodat.
Érezheti, hogy ebben most falatnyi irónia sincs, egy lenyűgözött bika behódolásával szólok Atyámról, aki szintén humortalan, de rengeteget jelent nekem, mert az élet legnagyobb tanítómestere számomra.
- Láthatóan nem színesfém a bőröd, ezért nagyapám felismerése helyett szeretném tudni, hol kell téged elhelyezni a messzi időkbe nyúló családfám ágai közt?

A kor még nem vonja maga után a rokonságot is, habár vérvonaltestvérek vagyunk. Nagyapám testvérének kell lennie, ha igazat szólt Teremtőjéről, aki a nagybetűs Alkotó volt. Mégis úgy beszélt, mintha az ő ajándékát hordoznám. A gerincemet végignyaldossa egy hideg áramlat, ahogy eszembe jutnak legendák, nem igazolt történetek arról, hogy az első Morf nem csak bundás testrészeket tudott másolni. Ute képtelen volt ilyesmire, a Teremtőm ezt az egyet egyértelműen kijelentette, mikor pelyhes farkasként azt hittem, felvehetem Jimmy Carter alakját és nyilatkozhatok a tévében különlegesen szógazdag elnöki beszédet mondva. Áh, ennek semmi értelme, egy Első nem űzne ilyen kisded játékot, ha egyáltalán még az élők levegőjét szívja, nem védőszellemként kísér valakit leszármazottai közül. Terülök, mint egy hulla és gyűjtöm az erőt, hogy dacolhassak a szembe széllel és végre két lábra állhassak. Sosem szerettem a padlón, sem a kórházi ágyon maradni tétlenül lesve a tévét. Agyam fogaskerekei darálják a darabkákat, de nem tudom, minek kell kijönnie a gyártósor végén. Jason és Ulfred rejtelmesebbek, mint Nemo kapitány szigete...
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dz7d5t
Re: Elhagyott ház az erdőben // Vas. Aug. 30, 2015 9:57 pm

- Később találkozhattok, ha ez minden vágyad – hangjában némi gúny csendült - de semmi szükség, hogy elterelje a figyelmedet rólam – nem bizony, Ulfred nem akarta, hogy Lester fókuszában másvalaki is legyen rajta kívül, főleg nem Jason, akivel a jelek szerinte a nyelvész igen jól összebarátkozott.
Ulfred horkantott a megjegyzésre, és a gúnyos utánzásra, de nem méltatta szóra nyitni száját, egy ilyen kis semmiség miatt.
- Móka? Számodra csak ez számít? Hogy éld az életed és szórakozz? Megvetsz talán mert nem látom olyan derűsen a világot mint te? Kártevők rágják a valóságnak nevezett kusza szövetet, mint férgek az almát, és te csupán arra tudsz gondolni, hogy nincs humorérzékem? – természetesen bosszús képet vágott Lester előadására, és látszott rajta, hogy egyáltalán nincs ínyére, a karót nyelt emberek bemutatása.
- Tévedés – csattant fel ingerülten Lester minden bizonnyal kioktatónak szánt szavaira. – És egyben ostobaság is. A fiatalok dolga az engedelmesség, nem pedig a bolondozás. Ezért tart itt a világ, mert az időseket már nem tisztelik, feszegetik a határokat… bezzeg régen… - nem fejezte be mi volt régen, hiszen minden korban a fiatalok önelégülten és balgán viselkedtek, aztán az idősek néhol keményebben, néhol pedig, ahogy a prof… a nyelvész is mondta,  bölcsen fegyelmezték őket. Más idők jártak, más szelek fújtak, de a fiatalok csetlése-botlása állandó. Hogyan is vehetné zokon hát Anguta a fiatalok sértegetéseit? Ulfred persze teljesen más volt, őt bosszantotta, ha nem úgy ment, valami, ahogy várta és a helyzet most pontosan ez volt. Lester dacol vele, amit rühellt, de adott még neki időt, hogy jobb belátásra térjen.  
Szemei fenyegetően villantak az ezüstös holdfényben. Kapni fog őstörténetet, ha erre vágyik, de még korainak vélte, ezért csak szárazon mosolyogva megjegyezte. – Nem lesz műsorváltozás, csak valaki baszakodott a mikrofon kábelével… technikai szünet – lassan és vészjóslóan ejtette ki az utolsó szavakat. Lester nyilván emlékszik még rá, mit tett, amikor Jasont meglátta a Karácsony énekkel a kezében az egyetem parkjában, és ebből azt is tudhatja, hogy a szolgája részletesen beszámolt a találkozásokról.
Ulfred lemondóan sóhajtott, félrebillentette fejét, és enyhe mosoly terült szét arcán. Mindig örvendetes tény, ha a Nagy Egésszel azonosítják, de sajnálatos módon ez téves információ. – Nem én vagyok a Nagy Egész, bár roppant mód hízelgő, hogy próbálod így beállítani a dolgot – persze nyilván nem akarja, de az most igazán mellékes volt. – De a Nagy Egész… ahogy a neve is mutatja nem egy személy, hanem a Terv, amit már majdnem száz éve dédelgetek. Talán Jason hitette el veled, hogy én lennék az? Kedves, de szükségtelen volt ezt hazudnia – szándékosan értette félre. Tekintete baljós sötétségben fürdött, szemét levette Jayről, és a trónus felé pillantott, majd elmerengett, hogy aztán újra vendégére lessen. – Sajnálatos módon nem vagyok mindentudó – nehezére esett kimondani saját hiányosságát, de lenyelte a békát. – De ismerem néhány ősödet, a legközelebbit kivéve.
Angutának fogalma sem volt, hogy ki lehet a teremtője, de remélte kap rá valamiféle választ önszántából, ha nem akkor kénytelen lesz erővel megszerezni, amire kíváncsi.
Kérésére csak felhorkantott, de nem válaszolt. Van egy pont, ahol Ulfred idegei kezdik a pimaszságot tényleg zokon venni.  
- Ezek szerint emlékszel a Vörös Holdra, és arra, amit ott átéltél? Remek, akkor nem fogsz nagyon hitetlenkedni… - arcán mosoly húzódott végig. Így tényleg nem lesz gond végigjátszani az előadást. – Határozottan mellényúltál, mert én nem az az inkompetens idióta vagyok, aki testvére halála után gyáván megfutamodott – haragja csak színlelt volt teremtője iránt, de ettől eltekintve Angutának jól esett szidalmaznia hangosan is Tupileket, és döntését, hogy halálba menekült, mert képtelen volt Alignak nélkül élni.
- Úgy van – bólintott önelégülten, és még csak az sem zavarta, hogy így hirtelenjében le lett fokozva Lester szemében. Amúgy sem tűnt úgy, mintha Jay egy szavát is elhitte volna, de ez úgyis hamarosan változni fog.
Undorral az arcán köpte a válaszát. – Ahogy kívánod – és már Lester mellett is termett, hogy energiáinak súlya alá temesse leszármazottját. A hím négykézlábra roskad, tekintetéből eltűnik a hitetlenség, és a gyűlölt arcátlanság. Ulfred elégedett volt, Anguta viszont nem. Utálta mutogatni magát, ennek ellenére számtalanszor használta, amikor már fogyott a türelme és kiszakadhatott a szerepéből következmény nélkül. Persze most más a helyzet, hiszen nem saját alakjában van… és egyébként is jól szórakozott, bosszankodása ellenére is.
- Ezt igazán bölcsen teszed – elégedett vigyorral nyugtázta, ahogy Jay négykézláb próbál kúszni a trónus felé.
Angutának nem tetszett, amit lát. Bosszúból tönkre akarja tenni alkotását? Na, ne már, volt vagy húsz perc mire összerakta…
Ulfred viszont csak önelégülten kihúzta magát, állát felszegve tekintett a padlón kúszóra, és nem eresztette energiáinak forgatagából. Ő akarta hatalmasságának a jelét megkapni, hát teljesült a kívánsága. Jay végül feltornázta magát, és úgy tűnt a szerkezet kitart.
- A falkámat nem ismerheted, mert nincsen… ha lenne, nem Jasont szalajtanám minden apró-cseprő „játékos” nyomába – hangjába lenézés és maró gúny vegyült. – Nem is tudom honnan vetted, ezt a sületlen gondolatmenetet – aprót kuncogott. Talán az első nevetése volt, amióta Ulfreddé vált. – A kikre pedig magad is tudhatod a választ… minden élő, és holt felett, ahogy azt egy Úr teszi – szemében vad vágyakozás tüze lobbant fel, és egészségesnek egyáltalán nem mondható őrület. Angutának mindig is volt egy kevés istenkomplexusa, és a múltban már nem egyszer Teremtőistennek adta ki magát, de most csupán Ulfredet ragadta magával a beteges képzelgés. Anguta szelleme tiszta maradt… egyelőre.
Bassza meg, hát nem tönkre tette azt a nyomorult trónust. Anguta legszívesebben rákiabált volna, hogy mégis mi a jó égnek kellett odaülnie, amikor láthatja, hogy nem egy Parthenon, hogy évezredeket kibírjon.
Ulfred nevetése kárörvendő volt és igazán gonoszra sikeredett. – Az ám… akinek nem inge, ne vegye magára – valaki egyszerűen nem uralkodásra termett, ahogy úgy tűnik Jay sem.
Ute, hát persze… hogy nem jutott eszébe. Purcellt névről nem ismerte, így ezzel nem sokat tud kezdeni, de talán megtudhat még róla egyet, s mást. Lester szerint életben van, ezért megéri tovább boncolgatni a témát. – Tudni szeretnéd?– kérdezte szárazon. – Utét én nemzettem, én adtam át neki Anguta örökségét… habár nem csodálom, hogy rosszul tudod a történetet, hiszen Angutaként mutatkoztam be a teremtődnek… és lehet, hogy eleddig kétségeid voltak az ősök valódiságával kapcsolatban, de tudd meg, léteztek. Láttam Angutát fénykorában, amikor már magához hasonlatossá tett. Szeretnéd látni őt? – ha szeretné, ha nem, látni fogja a régi Angutát, azt, aki egykoron volt.
Elméjében kutakodott egy emlék után, ami nem volt a sajátja, mégis a részévé vált. Amikor megérkezett Fairbanksba, Chulyin megnyitotta neki tudatát, és egy emléket sugárzott át neki, hogy láthassa saját magát kívülről, így régi arcát meg tudta formázni hóból a Chena partján. Anguta ezt az emléket használta fel, hogy Lester elé tárhassa saját magát.
Egy sátorból jött ki, ami mellett totemek és különböző faragványok hevertek. Beszélgettek is, de csak Bissaiyowaq és leszármazottai képesek az emlékeket teljesen élővé varázsolni, így Lester is csupán a képeket kaphatott, ami jelen esetben nem is volt hátrány.
Az emlék csak pár másodperces volt, de Anguta ezt is borzasztó nagy kegynek tartotta. Nem sok ma élő farkas látta őt olyannak, amilyen akkor volt.
- Lábra akarsz állni? – már szinte ment neki… nem ezt nem hagyhatja. Nem dacolhat az erejével, ezért Ulfred megszüntette az energia prést, és már csak lágyan hömpölygött a teremben, belekapva Lesterbe, de nem ártva neki. Így is érezheti évszázadai súlyát, nem kell légycsapónak használnia azt. – Így már jobb? A kötelező majomparádét letudva, rátérhetnék jöveteled céljára végre? Most, hogy már hiszel is nekem, talán érdekel, hogy milyen szerepet kaphatsz a Nagy Egészben – egy Úr, főként egy isten, sohasem akkor mondja el, amit akar, amikor az alattvaló kérdi, hanem akkor, amikor jónak látja, és Ulfred most érezte, hogy elérkezett az idő. Lester már teljes mértékben a figyelmét élvezi, és nem fog dacolni akaratával, remélhetőleg. – Előtte, azonban van egy kis apróság, amiről tudnod kell – elhallgatott, majd kisvártatva újra megszólalt. – Én már százharmincegy évvel ezelőtt meghaltam – energiái nem mutattak hazugságot, hiszen képes volt manipulálni azokat, ráadásul, amit állított az teljesen igaz volt. Közelebb lépett Jayhez, tenyerét saját homlokához tette, majd, mint lehulló függönyt eresztette le arca előtt, egészen a nyakáig. Kézfeje nyomán Jason arca tűnt fel, kábultan, szemei épphogy csak nyitva voltak, de nem látszott benne más, csak bamba értetlenség. Arca halottsápadttan világított a holdfényes homályban, szája enyhén szétnyílva, bőre arccsontjára feszülten beesve. Anguta remélte, hogy úgy fest, mint egy élettelen bábu, amiként jelen pillanatban fel akarta tüntetni. Ulfred arca tíz másodperc múlva újra előkerült, de nem a tenyeres trükkel, hanem engedte láttatni a folyamatot, és még cifrázta is. Arcának egyik fele srégen levágva Jasoné volt, míg a másik fele Uflred arcává változott a pillanat tört része alatt, majd a maradék is visszaváltozott. – Láthatod, ifjú kóbor, hogy valóban különleges feladatot kapott ma tőlem. Remélem most már nem neheztelsz rá, amiért nem lehet jelen, úgy, ahogy azt te szeretnéd.  
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 6edceb
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Pént. Szept. 04, 2015 8:05 pm

Hát még jó, hogy nem épít kerítést közénk az óvóbácsi, aki meg akarja mondani, kivel barátkozzon a kis Jay! Tabasco-szósznál is erősebb szó a kapcsolatunkra a barátság, inkább betyárpertunak mondanám vagy közönség-előadó nexusnak. Ulfred pedig maga a fából faragott királyfi, kiről az asztalos lefelejtette a humorpácot.
- Tán egy kicsit merész egész életre való kijelentést tenni egy téves következtetés alapján. Aki kiöltözik és komédianézőbe megy, annak talán egész léte lényege az az este, mikor mosolyért vált jegyet? Mesélj az éter parazitáiról, ha már úgy rendezted, hogy te lépsz fel. Megígérem, nem fogok tapsolni.

Kissé messze lovagoltunk a témától, mert a sértettség sötét napszemüveget tett a német úrfi fejére. Sötéten látja a világot és a sötétség beburkolja az elméjét, hisz engem se ért. Ha itt komoly előadás lesz, meghallgatom és nem a vígjátékokhoz szokott közönségként fogok reagálni. Én aztán nem csak egy síkon mozgok, szinte bármiről el tudok beszélgetni új arcokkal, mert kedvelem az újdonságot és a társaságot is. Magányomban se sírok, de az élet többes számban az igazi.
- Lord Bezzeg még minden szót úgy vett, ahogy az elhangzott és a madárinfluenzáéval rokon mód terjedő irónia biztos még indexen van nála. A világ pedig ott tart, ahol tartjuk, én viszonylag rövid pórázt adok neki.
Jöhet a változás, de ne söpörjön el mindent, mint hurrikán a tevefarmot.
Erre a megjegyzésre muszáj nevetnem. Mégis van ott valami humorféle, cinikus és keserű világlátás kiábrándult megfogalmazása. Szépen beleszőtte az én experimentális produkciómat a mostani helyzetbe.
- A szándékos félreértés nagymesterei sokszor egészen kedvelhető emberek. Tanulhatnál tőlük, ha esetleg a népszerűség átka is foglalkoztat, tervek hálóját szövögető farkaspók.
Lehet, hogy nem szándékos szócentrifugázást végez, akkor viszont a kognitív képességeiben léptek fel igen komoly diszfunkciók. Magyarán szólva ennyire hülye nem lehet. És nem, nem fogok ily rusztikusan megszólalni, inkább forogjanak csak azok a fogaskerekek. Dolgozzon meg azért, hogy megértse az én Nagy Egészemet is. Mindenki hordoz magában egy Nagy Egészet és azt megismerni a legnagyobb tudomány. Nőknél életfogytig tartó tanulást igényel és az sem elegendő, annyira kiszámíthatatlanok. Amit Ulfred kitalált, az most már egész unalmasnak hangzik. 100 éves machináció és engem akar hozzá értelmetlennek látszó vagy inkább értelmetlennek látszóságot álcázóan tényleg nihilista manőverekkel.
- Miért volt szükséges felcsapni a krónikák nagy könyvét és több generáción át kilesni a felmenőimet, de kihagyni a legkézenfekvőbbet, akit még első kézből is kérdőre lehetne vonni?
Purcell ereje teljében már két vállra fektette volna ezt a cirkuszi mikulást és a szolgáját is. Vele nem játszott volna macska-egér mókát egyik se. Hogy a Vörös Holddal mit akar, azt megint nem értem, Jasonnél is ezen pumpáltam fel a vérnyomásomat, hogy nem lehet eldönteni, mikor hazudik igazat. Aztán kibocsátja magából az energiát, ami úgy megvisel, mint sztratoszférát a napkitörés. Le kell menni kutyába, hogy kibírjam, négy lábon állok, így is alig. Máshogy kell már látnom mindent, mert ekkora falnak csak a vak ló megy neki azzal, hogy utána majd azt mondja, nem vak volt, hanem bátor.
- Ekkora Úrral még nem találkoztam vagy akkora élmény volt, hogy a memóriám inkább kivetette magából.
A Vörös Hold idején előfordulhatott egy hasonló trónus elé járulás, de abból semmi sem maradt az utókornak. A 600 éves farkas istennek számít az emberek számára és sajnos még az én koromnak is el kell ismernie őt, de ez már valami súlyosabb szindróma. Mi a frissen kevert beton bűzlő gőzét kezdjek egy istenkomplexusos mágiamuszklis ősfarkassal? Nem verhetem a fejébe, hogy verje ki belőle a téveszmét. Pedig megtenném. Az ereje előtt meghajlok, a pszichózisa előtt viszont nem. A Down-kórosok is tudnak úgy támadni, hogy komoly pankrátorok is küzdenek velük, láttam ilyet, mikor egy szaktárssal tiszteletünket tettük egy intézetben. Az erős bolond ugyanúgy bolond, mint a cérnakarú.
- Felépítésünkből eredően statikailag mindkettőnk alá más tervezést igényel egy fafotel...
Időnként gondolok arra, hogy amikor már öreg leszek és iszonyú tapasztalt, akkor bevetek ilyen trükköket, öreg és örök királyt fogok játszani. Félderéknyi farönkökből kellett volna építeni, nem pálcikákból. De hát nyilván nem nekem szánta. Az pedig még mindig kérdés, hogy mit szánt nekem, de egyelőre csak addig jutottunk el, hogy egyáltalán figyeljek rá és ehhez is energiaszélnek kellett ledöntenie a lábamról.
- Messziről jött embernek távol van a hazája. Elh...
Folytatnám, de a fejembe képeket sugároz az Ulfred Channel, a bennszülöttekről szóló tudományos ismeretterjesztő műsor különkiadásában muszáj megtekintenem, ahogy ő megtekint egy kicsit ismerős tájon egy nagyon ismeretlen indiánt kimászni a wigwamból. Varázsos jelenet és nincsenek kétségeim, hogy valós mindez. Lehet a sápadt hódítók legöregebb gyermeke, ki akkor látott napvilágot, mikor Kolumbusz eltévedt Indiába menet, de az is lehet, hogy két hete járt egy hagyományőrző műfaluban, amit kivételesen élethűre alkottak meg. Merthogy annyira indián, amennyire én függönykarnis vagyok. A látomás esszenciája viszont még mindig rejtve maradt.
- Nem vagyok egy poshadós seggű, de most jólesik fekve nyomni a padlót.
Perverz dolog széttört faléceken terülve hemperegni a hidegségében elavult kövezeten, de most akkor is jólesik. A másik pedig, hogy nem igénylem a kegyét, amivel enged felállni. Ereje letaglózott, de milyen győztes az, akit engednek nyerni? Inkább unja meg a bicepszmutogatást, utána esetleg felállok. Tiszta fejjel gondolkodva fetrengek még most is és fellélegzek, mikor leugrik mellkasomról a mágikus energia túlsúlyos békája. Szinte hallom a kuruttyolást, ahogy legyek után ered, hogy valami értelmeset is tegyen.
- Éppen akartam mondani, hogy mindennek a célját és okát is szeretném már a kristálynál tisztábban látni.
Kivételes esemény ez. Nem húzok nyolcvansoros mondatruhát a vágyra, ami a tudásra irányul. Rettenetesen kíváncsi vagyok, mit akar ezzel a bemutatóval és miért állít nekem olyan tényeket az őseimről, amiket nem tudok ellenőrizni, de talán még Purcell sem képes rá. Anguta és egy pszeudo-Anguta, ugyan ki él már azok közül, akik még meg tudnák mondani, mekkorát lódít a valóságon a német farkas? A kérdés megint az értelem, a cél és ő is érzi, hogy elég a technikai részletekből. Megmutogatta, melyik csavart hova kell beforgatni, de most már érdekelne, hogy elöltöltős mosógépet vagy ballisztikus rakétát építünk? Mégsem siettettem. Egyrészt azért, mert egy Chena-t átúszó bolha kimerültségét élem meg, másrészt pedig valamiért kedvemre van hallgatni és fülelni. Mégis előadás ez, de eddig inkább tragédia. Az egyetlen komikus elem az elejtett mondat és a kiskirályra rászakadó trón volt.
- Pontosan 93 évvel előttem. Ha előre szólsz, hogy kell a dokumentáció, kivettem volna a könyvtárból egy 1978-as újságot a Bajnok haláláról.
Több infót nem adok ki, mert van egy olyan sejtésem, hogy csak szélhámosság megvalósítását kell itt keresni, nem filozófiai életmű felépítését. Ute nevét magától nem mondta ki és most már érdekelne, hogy egyáltalán mit tud rólam, azt pedig kinek a kisujjából szopta ki és késztette ilyen speciális tudás megszerzésére. Az egóm büszkén húzza ki magát a figyelem megtisztelő tudata alatt, miközben Bestiám vicsorog az őt lenyomó nagyobb hímre.
A szóban forgó Uraskodó Ulfred pedig közelebb lép. Nem ugrom kőszáli kecskeként, hisz ha akar, bokámnál fogva hajít bele a plafon kellős közepébe és semmit nem tehetek, egyébként pedig dominanciára vágyik, nem öldöklésre. Ez megmagyarázza, miért játszik méltóságteljes szerepet. A látványra viszont úgy érzem magam, mint aki egyben nyelt le egy vödör fagyott jégkrémet. Jason illuzionistának adta ki magát és a német produkciói is megfelelnének ennek, de annyira valós mind és éreztem is, hogy nem abból a vérből származik. Ilyet csak a horrorfilmek sminkesei tudnak és elmém vadul keresi a skatulyát, amibe beleillene az arcváltás látványa. Anguta tudott ilyet a legendák szerint, de a legősibb mondákban mindig úgy szerepelnek még az első fokosok is, mint az Elsőnél kisebbek, képességénél szerényebbel bírók. Tipvigut kölyke nem tudja annyira kipörgetni a kilométerórát, Sangilak utódja alulmarad az erős farkasok versenyén és senki nem éri utol az ősét. Nem, lehetetlen, hogy ez egy elsőfokos morf. Ha pedig nem az, akkor... Állj, itt valami bődületes nagy átverés zajlik! Egy 800 éves farkas hogy játszana kisded játékokat utódkájával? A Nagy Egész egy bolondozás, mint amikor a nagypapa sihuhuhuhu-t kiabálva hason fekve végigkúszik a nappalin, hogy a kisunoka nevessen? Vannak infantilis farkasok, de hogy az Elsők, a legelső kiválasztottak ilyenek legyenek, azt én nem hiszem el. Fejtem a valóság fakérgét, de piszkosul vastagnak tűnik.
- A csenő manó megkapta a halálbüntetést...
Ennél a pofánál érdemes elidőzni egy kicsit. Ha tehetem, bele is bökdösök abba a félig nyitott szájába és megpöckölöm alsó ajka szegletét. Mint Madame Tussaud viaszszobrai, úgy les itt előttem. Rengeteg következménye lehet annak, hogy ha valaki ilyen szinten képes alakot és energiákat másolni, beilleszteni és elhitetni. Beülhetett az órámra renitens diákként, megfigyelhetett az edzőteremben, mint kínzom a súlyokat, amik inkább az emelgetőjüket szokták gyötörni és még sokkalta rosszabbakat is megtehetett. A frissen belakmározott szarvashús bizony bőszen mozgolódik odabent és érzem, hogy megnyomta a liftben a felfelé gombot.
- Egyszemélyes triumvirátus, de a három túl kicsi szám a leírásához. Inkább legyen a megalkotott személyek száma végtelen, amihez Chuck Norris kétszer is eljutott a számolás során. Sosem mondtam még olyat, hogy nem akarom elhinni, amit látok, de most egyáltalán nem szándékozom. Csak mondd el a forgatókönyvet, Főrendező Frederick és azt is, milyen érzés volt hallani, ahogy a másik megnyilvánulásodat dícsérem a te szapulásod mellett?
Szívesen előkapnék most egy pszichiáteri diplomát a hónom alól, de olyannal sajnos nem rendelkezem. Pedig ha beiratkoznék, ebből a farkasból Nobel-díjas tanulmányt írhatnék. Doktor r, olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dz7d5t
Re: Elhagyott ház az erdőben // Pént. Szept. 04, 2015 11:32 pm

- Te nem vettél észre semmi szokatlant? – kérdezte kissé félrebillentett fejjel. – Április környékén mondjuk? – Nem kifejezetten parazita Alignak, de lényegében úgy viselkedik Denaalival mintha az volna. Ketten együtt szétrágják a valóságot, hogy a Holdisten betörhessen a fizikai világba. Az elhamarkodott ítéletére nem igazán akart válaszolni, mivel igazat kellett volna adnia neki, amit természetesen nem tehet meg, így a kérdéssel próbálta kikerülni a válaszadást.
Ulfred kelletlen grimaszt vágott. Nem tetszett neki újonnan kapott gúnyneve, nem is volt hajlandó figyelni a hím szavaira ezek után, és az egészet lerendezte egy úri legyintéssel, majd egyetlen szóval. – Ostobaság. – Persze, hogy mi az ostobaság azt döntse el Lester.
- Népszerűség? Nem, az nem hajt – nem igazán enyhült meg, amiért a hím mókásnak találta a megjegyzését, inkább feszültséget szeretett volna vele elérni. Sebaj. – És kétlem, hogy bárki tanítására szükségem lenne – úgy sikerült a szavakat kiejtenie, mintha a világ legpofátlanabb sértését bökte volna neki Lester. Igazán örülhet a hím, hogy még talpon van, egy ilyen arcátlan megjegyzés után. Még, hogy tanulhatna valakitől… hallatlan. Arckifejezése is sértettségről árulkodott.
- Az időm nagy részében hátráltatva vagyok sajnálatos módon… ritka alkalom, hogy beszélhetek Jasonon kívül mással is. De csak tessék – tárta szét karjait, hideg mosolyt villantva. – Kíváncsian hallgatom származásod lenyűgöző történetét – tényleg kíváncsi volt. Arra is, hogy vajon miért harapta be a teremtője. Remélte erre is választ fog kapni… már ha egyáltalán Jay hajlandó lesz Ulfred kérésének eleget téve elregélni a felmenők kilétét.

Az energiaorkán megtette hatását, legalábbis, ami Lester szavait illette. Már nem volt annyira akadékos és elismerte Ulfredet, ami határozottan kedvére való volt az Úrnak.
- A gyenge jellem inkább kiveti magából a traumát, minthogy feldolgozná – ez igaz? Fogalma sem volt, de elég sértőnek hatott, és képes volt úgy előadni, mintha Jayből is ezt nézné ki. Kicsit még le is biggyesztette ajkait szánakozása jeléül.
Ulfred elégedetten nézte végig, ahogy Lester alatt összeroskad a trón, ahogy a nyelvész szavaira is elmosolyodott. – Igazad van, én túl hatalmas vagyok, te pedig túl súlyos, hogy hosszútávon megfelelő legyen ez a tákolmány.
Anguta hitetlenkedve ordított volna legszívesebben Jayra, amiért a trónját degradáló jelzővel illette. Mégis, hogy merészeli fotelnak hívni, amikor az trón volt. Talán mégis csak el kellene vennie a farkasát… Jó, ez azért túlzás lenne, elvégre csak egy kedves építmény volt, amibe húszpercnyi energiát fektetett. Sajnálta, hogy Ulfreddel nem reagálta máshogy le a trónus elvesztését, szívesen felképelte volna, amiért a munkáját tönkretette, ráadásul még le is szólta azt.
Megjegyzéseire csak lenézően szusszant, hagyott időt neki, hogy magához térve felegyenesedjen, miután megszabadult a hatszáz évnyi tehertől.
- Fogod is – válaszolta határozottan, persze, hogy mennyire lesz neki kristálytiszta, az csak rajta múlik, és azon, hogy vajon képes lesz-e hinni neki. Ha hisz neki, ha nem, az előadásnak nagyjából egy óra múlva véget kell szakítani, bár mi tagadás a trónus összetörésen kívül Anguta elég jól érezte magát. Nem volt nagyon feldobva, hogy Lestert átveri megint, de az évszázadok alatt felgyülemlett hazudozás okozta örömöt nem tudta és talán nem is akarta levetni magáról. Egyébként is, Jay egy gyerek életével fenyegette. Igazán örülhet, hogy ott helyben nem ölte meg, vagy fosztotta meg farkasától.
Könnyed mosoly húzódott végig ajkain. Szóval 78’-ban eljátszotta a halálát. Nem lesz gond utánanézni és Anguta meg is fogja tenni. Kíváncsi volt, akkor milyen néven futott, és vajon milyen bajnok lehetett. Boksz, vagy valami más küzdősport? Nyilván nem pingpong, bár a reflexei meglennének hozzá kétségtelen, de valószínűbbnek tűnt valami, ami jóval testhezállóbb. –  Attól tartok az én halálom, sokkal valódibb volt, mint a tiéd, és jóval nagyobb durranással is járt. Tízezrek lelték halálukat távozásom után – az 1883-as év augusztusa nem volt épp kellemes az indonéz szigetvilág lakói számára. Ulfred szinte büszke volt pusztulására, vagy arra, hogy mennyien távoztak utána az élők sorából. Egy isten halála természetes, hogy katasztrófával jár. Lester energiái akadály nélkül értek el hozzá, így érezte, hogy kétségei vannak a történettel kapcsolatban. Megfordult a fejében, hogy talán megmutathatná miként halt meg, de a hamutól csak szürkületet látott és semmi mást. Ha a fuldoklását és tüdejének égető kaparását közvetíteni tudná, természetesen más lenne a helyzet, de így teljesen értelmetlennek találta.
Lester érzései felkavarodtak és zavarosan jutottak el Angutához. A hím elbizonytalanodott. Nem mindennapi látványban volt része. Eddig Jason arcát még nem fedte fel soha a szerepei mögött, és Anguta is némi bizonytalanságot érzett a végkifejlettett illetően, de persze kétségeit felülírta Ulfred magabiztos felsőbbsége.
- Csak átmenetileg… – közölte telepatikusan miközben hagyta, hogy a hím Jason ajkait böködje. Ulfred persze sértésnek venné, de Jasont miért ne molesztálhatná, hiszen nagyjából egy szinten vannak… az egyik a féreg, a másik a talaj, amiben a féreg túr. Nem is tudta hirtelen eldönteni melyik a nemesebb szerep.
Ulfred arca megkeményedett. – Jason nem tud válaszolni – rázta a fejét, mintha valami dedóshoz beszélne. – Majd kitárgyalhatjátok, ha már nem lesz rá szükségem, de egyelőre én irányítom a testét, amire szükségem van, hogy meg tudjak jelenni a fizikai síkon. – Kár lett volna magyaráznia, hogy csak saját maga alakját veszi fel Jasonra vetülve. Ulfred nyilván ezt sohasem tenné meg, hiszen ezáltal is csak saját isteni hatalma növekszik. – A szellemlét sajnos szabályokkal jár. Nem ölthetek alakot csak úgy simán, kell egy hordozó, egy kapcsolattartó. Egyelőre legalábbis. És itt jössz te a képbe. Az őrzők varázslataik segítségével ki akarják zárni Alignakot a világunkból, és ha sikerül nekik, akkor az ellenkezőjét is meg tudják tenni. Azt akarom, hogy tudd meg, hogy haladnak. Te, mint a Vörös Hold egyik túlélője és feltámadottja, nyilvánvalóan jogosan szeretnéd tudni, hogy jövőre is át kell-e éljed ugyanezt, vagy végre az őrzők képesek tenni is valamit, és nem csak felesleges megregulázásokra futja erejükből. - Ulfred várakozóan tekintett a hímre. Teljesen mindegy, hogy elutasítja, vagy belemegy, de azért még hozzátette. – Nem maradna el a jutalmad sem. Ha végre teljes valómban jelen lehetnék, a falka pillanatok alatt a lábaim előtt heverne, ahogy az őrzők sem tudnának nekem ellenállni – mosolya hideg volt és gonosz, ahogy energiái is egy csapásra jeges fuvallatként jártak körbe. – Gondolom nem kell magyarázni, hogy a csatlósaim számára ez miért lenne előnyös – fogalma sem volt, hogy Lestert hajtja-e valamiféle hatalomvágy, de igazából nem gondolta, hogy nagyon uralkodni vágyna egy erősebb farkas támogatásával. Hangját suttogássá szelídítette és merev pillantással nézett Jay szemeibe. - Ehhez pedig csak hallgatóznod kellene, szóba elegyedni velük. Igazán semmi olyasmit nem kérek, ami megerőltető lenne. - nem sürgette a válaszadást. Nyugodtan fontolja meg az ajánlatot. Egy kis kémkedésért csak nem fogják az őrzők kiiktatni. Ha meg igen, legalább leveszik egy bizonytalan múltú morf terhét Anguta válláról.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 6edceb
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Szomb. Szept. 12, 2015 11:27 am

A Vörös Hold világhírű rendezvény, a Teremtőm is tudott róla, mikor ide irányított. A kérdés az, hogy Ulfrednek mi köze van hozzá. Ha nem bejáratos az első farkaspár bunkóbbikának szellemkonyhájába, akkor nem főzhetett ki olyan nagy dolgot, amit a földi halandók ne foghatnának fel. Eddig olyan ez, mint az ufókutató klub vezetőjének beetető előadása. Nagy szavak, rejtélyes utalások és a nagy semmi. De az tényleg nagy!
Lassan túllépünk az ellenszenven, ami természetesen megmarad, csak a témák közül kerül kihajításra. Kapott tőlem fagyasztó megjegyzéseket és felhergelő megnyilvánulásokat úgyszintén. Lapozzunk!
- A drága Jason előadóművésznek egészen kitűnő, de magánnyomozónak ne menjen, ezt majd tolmácsold neki, ha előbb beszélsz vele, mint én. A teremtésmítoszomat pedig halld hát!
Volt egyszer egy ember, szakálla volt kender,
bükkfa a tarisznyája, égerfa a csizmája.
Közel volt a tenger, beleesett fejjel.
Kiapadt a tenger, s kimászott az ember.
Írta ismeretlen szerző verse.
Merthogy több részletet nem fogok elé teregetni, az hétszentség és a nyolcadik utas a halál, az is elég biztosnak tűnik. Kap egy ilyen felesleges mondókát, ami nem is illik rám, de épp olyan értelmetlen eredettörténet, mint amilyen az egész találkozásunk.

- És az iróniát is visszaállítja két lábra.
Az is benne volt a szavaimban, hogy akkora élmény volt a találkozás, hogy kivetette magából az elmém. Mert nem tudott benne megragadni, érdektelensége okán. Az energia hurrikánja felkapotté s földhöz vágott, de más ilyet még biztos nem tett velem. Odaát egész fura dolgok mehetnek és az vesse a jellememre az első követ, aki visszajön a halálból, nem a klinikaiból, hanem a feltrancsírozott állapotból és utána mindenre emlékszik. Krisztust meg lehetne kérdezni mondjuk. Vagy Gilgamest. Persze az ő trónjuk nemesebb lehetett, mint ez a kis faszerkezet itt. Az összeomlás bekövetkezett, mint a szovjeteknél. Jöhet a hidegháború...
- A város összes asszonya életét vesztette a távozásod okozta szerelmi bánatban vagy az Urukat siratták az alattvalók?
Lehozom az égieket a földre, mert annyira elrugaszkodott ez az egész istenesdi. Meghalt, hogyne. Én is mindjárt meghalok a röhögéstől. Tízezreket rántott magával. A terroristák már biztos keresik, hogy adjon receptet. A kétségeim üvöltenek, a gondolataim telekiabálják a házat hitetlenséggel. Az erőnek hiszek, de a teofánia nem igazolt paranormális jelenség. Keresztre feszíteni meg nem tudom...
Az a két arc viszont... Ilyen illúzió nincs és a trükk egyelőre még az árnyékban csücsül. Nem bírom megfejteni, tiszta navajo. Bökdösöm, mint rozsdás tőr a piaci tolvaj áldozatának szatyra fülét és egy röpke hangot hallok. Megrázom a fejem és a kifeszített mutatóujjamat belenyomom Jason orrába. A taknyát is lemásolta, hogy teljesen hiteles legyen? Utána nemes egyszerűséggel belekenem az egészet a falécek darabjaiba. Ha már szétesett, kapjon egy kis kötőanyagot szegény királyi szék.
- Akkor te gyakorlatilag egy pszichikai entitás vagy és elfoglaltad Jason testét, mint mi Normandiát a partraszálláskor?
A kérdésemet úgy teszem fel, hogy hallhatja és érezheti is, mennyire veszem komolyan. Pont, mint azt a feltalálót, aki beállít a hivatalba, hogy megcsinálta az örökmozgót, de gyorsan jöjjenek megnézni, mert még leáll. Inkább hátat fordítok neki és elsétálok az ablakhoz. Legszívesebben kiugranék, mert ez a színház egyre zavarbaejtőbb. Azt már tudom, hogy mi a hazugság, de az igazság még nem toppant elém sáros bakanccsal. Az ilyen helyzeteket nehezen viselem. Értelmet nem látok, max. a kíváncsiságom kielégítését, de az meg nem rajtam múlik. Ha nem akarja, nem mondja el és kényszeríthetem szavakkal, az nem használ, nem is árt. Ez már bebizonyosodott.
- Sár és vér nem kelthető életre, de a mágia elhozza a gólemet, ugye? Miért akarnám én, hogy te véglegesen kapj egy földruhát, amibe bezárva járhatsz-kelhetsz a világon?
A hülyeséget fűzzük fel még több gyöngyszemmel, hátha előjönnek a disznók, amik elé vetettük ezeket. Úgy hiszek neki, mint ingatlanügynök a milliós kifizetést ígérő hajléktalannak.
- Több szakmát űztem már, de a 007-es ügynök nem én vagyok, még ha meg is lenne hozzá a sármom.
Amit jogosan szeretnék tudni, arra rá fogok kérdezni, de nem kotyogom ki ennek a ketyegőnek. Alignakot nemkívánatos személynek nyilvánítják, az dícséretes és talán még részemről is támogatandó ötlet. A városban akarok maradni, nem akarok megint a dobbantóra ugrani és ezért tényleg érdemes segédkezni. De nem ennek az Ulfrednek. Az Őrzőkkel volt már bajom, de hála is fűz hozzájuk, úgyhogy majd meglátogatom őket.
- A spiclit trónja karfájára ültetné a trónfosztó. Köszönöm, de nem igazán szeretek ücsörögni.
Nyalizni és áskálódni a hatalomért az nem az én műfajom. Fejjel nekiszaladni a nálam nyilvánvalóan hatalmasabbnak, ha marhaságokat csinál, az már nekem való. Egyébként meg a békés együttélés az utam. Kis kihágásokkal vagy nagyokkal, de képes vagyok rá. Egy ilyen magányos alakból nem lesz Úr. Ha le is győzné erejével Castor de Lucát, szétrágná a hierarchia és a lázadás közös fogsora. Ő, mint vezető? A saját életét vezeti meg az áramot, ha röfi orrában akar turkálni és disznónózinak nézi a konnektort. Semmi értelme ennek a mesének. Az ablakpárkányon támaszkodom tenyérrel. Kell is, mert az energiaviharok itt forognak körülöttem. Ki és mi ez, ki fia borja? Kész, betelt a pohár, ki kell loccsantani a tartalmát és tiszta vízre cserélni. Visszafordulok, karjaimat összefonom a mellkasom előtt és csak fixírozom a félarcút, mint biztonsági őr a láthatóan biztonsági eseményre készülő randalírozó-gyanús elemet.
- A farkaserőd meggyőzött a létezéséről, de nyilván kiolvastad már az érzéseim naplójából, hogy a történetedet a mesék világába soroltam. Regéld el az igazi neved és azt is, hogy ezt az arcos trükköt hogyan csinálod? Csak a Teremtőről, a vérvonalunk alkotójáról maradtak fen hasonló mendemondák. Első fokos vén csontok nem képesek ilyesmire, akármennyire tisztelendő az erejük, ami előtt én meg is hajlok. A kreált céljaid és történeteidből egy csonka borjú áll össze, amely elöl-hátul vérzik, ugyanis se füle, se farka. Miért muszáj a hazugság tengerén evezned és személyiségeket magadra aggatnod, mint karácsonyfára a habkarikákat? Még egy hozzád hasonló is találhat megfelelő, értsd fajtabéli agyturkászt, aki kikezelheti a kényszerbetegséget és az esetleges tudathasadást is.

Az istent őrültnek nevezni teljesen logikus, amíg meg nem mutatja igazi hatalmát. Ha pedig nem mutatja meg és érezhetően hisz a meséjében, akkor nem szélhámos. Hanem sárgaházba beutalandó alak, aki majd barátokat találhat azok között, akik meggyőződéssel vallják, hogy ők Marco Polo, Jimmy Carter és Michael Jackson. Akár egy személyben. Az Úúúúúrnak ezt az uras reflexióját még megvárom, mielőtt vitorlát húzok és elröppenek a széllel. Ha nem ő fog kihajítani vagy padlóba préselni. Könnyen nem adom magam, legalább a bajszát meghúzom, hisz harc az élet és a végsőkig fogok én is küzdeni, mint legutóbb a kőoltár mellett...
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dz7d5t
Re: Elhagyott ház az erdőben // Kedd Szept. 15, 2015 10:20 pm

Ulfred nem igazán, de Anguta szívesen hallgatott volna épkézláb eredettörténetet, sajnos erre Lester nem hajlandó. Szomorú, de nem végzetes természetesen.
Ulfred csak lenézően horkantott egyet a hím mondókájára. Szája kelletlen grimaszba torzult. – Ha nem hát nem - közölte csalódottan. Jó lett volna saját erőből kideríteni, de majd legfeljebb bekukkant az őrzőkhöz vajon mit tudnak róla. Persze nem a saját alakjában, az úgy túl egyszerű lenne.

- Nem éppen – vont vállat Ulfred. – Kitört alattam a Krakatau – mosolya hideg és érzelemmentes lett. – Csodálatos volt – mélázott elgondolkodva. – A tudat, hogy tízezrek követtek percek múltán a nemlétbe szívmelengető. Persze, mit tudhatnál te erről, amikor csupán megjátszottad a halálod és a Vörös Hold idején sem sikerült elpatkolnod - Ulfred szinte már zokon vette, hogy a nyelvész nem volt képes normálisan meghalni sem.
Lester Jason orrába túrt, amit Ulfred egy lenéző mosollyal konstatált, majd a félarcot egyetlen egésszé alakította. Ismét Ulfred lett. Érezte a hím felől áradó hitetlenséget, de nem akart rá reagálni. Ugyan minek? Nincsenek szavak, amik a véleményét megváltoztatnák, és nem is igazán volt fontos, hogy hisz-e vagy sem. A Távolról mutathatna neki emlékeket, de azt még testvérei előtt sem fedte fel. Anguta számára olyan emlék volt az, amit senkivel sem szeretett volna megosztani, főleg nem egy majdnem gyerekgyilkossal. És ki tudja? Lehet, valóban asszonyokat és a gyerekeket küldött a halálba. Az őrzők itt nyilván nem tudnak segíteni, ha tisztában lennének múltjának sötét foltjaival, nem valószínű, hogy beengedték volna az egyetemre tanítani.
- Pontosan – bólintott Ulfred. Ha hisz neki, ha nem, a lényeg tulajdonképpen ez. – Hasonlóan, ahogy Alignak is tette a korábbi Vörös Holdak idején, a különbség csak annyi, hogy az „áldozat” hozzájárult, valamint, hogy képes vagyok saját arcomat az elmédbe vetíteni. Nem azt akarom mondani, hogy hatalmasabb vagyok Alignaknál… de lényegében erről van szó – büszkeség, magabiztosság és egy nagy adag önhittség került a kijelentésbe, valamint arcán a felsőbbrendűség összetéveszthetetlen máza kenődött szét.
- Ahogy már mondtam – Ulfred haragra gerjedt, amiért ismételnie kell önmagát, de visszafogta dühét, és csupán keze szorult ökölbe, valamint tekintete lett baljóslatú. – Nem járnál rosszul, hidd el. Soha senki nem törölne képen, amiért jogosan akarsz egy bolti szarkát lefülelni. Tudom, ez nem sokat számít neked, de ez csak a kezdet. Talán megkaphatnád a város feletti irányítást. Vagy éppen Alaszka államét. Az emberek birkaként hódolnának nekem, a farkasok hasonlóan. Az őrzők talán ellenállnának, de ugyan kérem, ellenem? – mutatott magára hitetlenkedve, közben szemeiben az őrült istenség újra fellángolt.
- Némiképp úgy érzem, hogy nem kívánod teljesíteni a megbízatást – csalódottan nézte a hímet, akit elképzelt szmokingban és csokornyakkendőben lézerérzékelők között masírozni. A gondolat elég nevetségesen hatott. Valószínű, már az elsőnél megszólalna a riasztó. Viszont a protektorátus talán nincs ilyen biztonsági berendezéssel ellátva. Aztán végül szavakkal is ellentmondott neki. Ulfred szemei összeszűkültek, mérgesen fújta ki a levegőt, miközben a lágyan keringő energiái átmentek enyhén nyomasztó állapotba. Nem okozott újabb térdre kényszerülést csak nem volt épp kellemes, ahogy Ulfred sem volt épp mókás hangulatban.
- A szellemek képesek ilyen „csodákra” – húzta el ujjait arca előtt, de nem változtatta át a képét, maradt a jó öreg germán, aki szellemből szabadulós dzsinnt játszott Lester számára. Anguta kicsit zokon vette, hogy a történetet nem hitte el, főleg azok után, hogy saját maga is a Vörös Hold áldozatává vált. Kicsit befogadóbb elmére számított. Meg egyébként is, vagy tíz percig agyalt, mire kiötlötte a mesét, amit Lesternek adott be. Kár, talán használni kellett volna nála is conotoxint, hogy lebénuljon, mint Henrynél. Nem az zavarta, hogy nem kémkedik neki, hanem, hogy nem hitte el egyetlen szavát sem, és azt ráadásul még ki is mondta. Innentől kezdve sajnálatos módon Ulfrednek le kell reagálni a hallottakat. A párkánynál ácsorgó nagydarab hímre nézett. Szemei fenevadjának sötétkék árnyalatában izzottak, tekintete méregtől torzult, kezei remegetek haragjában, azonban nem eresztette rá az évszázados energiákat, hanem benyúlt a zsebébe, és elővette faragókését. – Sajnálatos módon – szűrte fogai között – Jason rosszul választott, pedig szentül meg volt győződve, hogy alkalmas leszel a feladatra, de… de… úgy tűnik elkövette a harmadik hibáját is. Nincs szükségem rád Lester Jay Edison – arcának minden egyes izma haragtól táncolt, majd felemelte a faragókést. – Kotródj – üvöltötte, miközben szemmel alig követhető sebességgel, felkapva a fatrónus egy darabját a hím felé hajította. Hacsak nem hajol bele, akkor néhány centivel a füle mellett fog elhúzni. A szelét bizonyosan meg fogja érezni, ha esetleg figyelmét el is kerülné a röppenő tárgy. – Még mielőtt téged is megtalálnálak ölni – ezek voltak az utolsó szavak, amik Ulfred ajkait elhagyták. Kezében tartott rövidpengés kést egyetlen mozdulattal szúrta saját nyakába, aztán egy lendületes oldalirányú vágással elszelte a torkát.  Nem aggódott amiatt, hogy meghalhat. Ugyan sok vért fog veszíteni, és lehet el is fog ájulni, de ha békén hagyják, pár nap alatt kiheveri. A fájdalom elöntötte egész testét, de Ulfred arcán pusztán gyűlöletes harag táncolt, ahogy vére feketén ömlött pulcsijára, majd a padlóra. Beszélni már nem bírt, jobb lesz minél előbb elesni úgy, hogy a légcsövébe csurgó vértől ne fulladjon meg. Néhány pillanat múlva Ulfred arca elenyészett és ismét Jason bágyadtan kókadt képe jelent meg, és azon nyomban a földre rogyott. Mellkasa alatt egy halom törmelék, amire direkt úgy esett, hogy a visszacsordogáló vér ne a tüdejébe jusson, hanem ártalmatlanul szaladjon ki a száján. Így is nehéz volt a levegővétel, de nem lesz itt gond. Hörögve öklendezett, miközben erőtlenül nyúlt a torkához, ami belül már be is forrt. Karját aztán erőtlenül a padlóra hullatta. Fene egye meg nyolcszáz évnyi regenerációját ilyen szituációkban, miért nem tud rendesen működni semmi sem? A szájából már nem ömlött a vér, de talán Lester nem veszi észre, vagy idejében lelép, és nem fogja furcsállni. Ájultat és haldoklót játszva a földön fetrengett és érezte, hogy közeledik ahhoz a ponthoz, ahol a sötétségbe fog merülni, és kezdte úgy érezni, hogy akár nem is lenne olyan rossz a halál. Akkor nem kellene feláldozni a saját fiát…
Halkan lélegzett, észrevétlenül, de amint az ájulás magával ragadja légzése erőteljesebbé válik. Volt fedő sztorija a gyors regenerációra, a nyakából ugyan még folydogált a vére, de már csak alig, mégis túl sok vért vesztett ahhoz, hogy ébren tudjon maradni. Kíváncsi volt, mit fog tenni Lester. Vajon átlátva ezen a színjátékon is csalódottan magára hagyja, vagy esetleg megvárja mi lesz a vége? Nem tudta, de kezdte úgy érezni, hogy ez igen kevés jelentőséggel bír. Nyakának fájdalma kezdett tompulni, bár nem tudta eldönteni, hogy a gyógyulástól, vagy a közeledő eszméletvesztéstől.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 6edceb
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Elhagyott ház az erdőben // Szomb. Szept. 19, 2015 6:55 pm

- Hát aki vulkánra ül, ne csodálkozzon, ha kap egy meleg beöntést.
Ez a történet a csodálatos, nem a tűzhányó kitörése. Döbbenetes és egyben undorító is kezd lenni, hogy egy elképzelt világban hisz ez a valaki itt előttem. Én meg adtam neki még 6 másikat és fogok is, mert szeretek ilyenekkel dobálózni. Elvitte a láva több várossal együtt. Naná. Én meg a pisai ferde torony vagyok, csak ki lettem egyenesítve. Hol tudnám megállítani ezt az elmebeteg ámokfutást? Az ilyenek akkor buknak el, mikor a valóság eléjük épít egy fekvőrendőrt és nem látják, mert épp másik városban vagy bolygón járnak. Jason egész jól alkalmazkodott a helyzetekhez, ez viszont talán nem fog. Mégse látom a helyes vágányt. Olyan vagyok, mint a legbizonytalanabb állatok, akik ugyebár a Mitévő Legyek?
- Hogy egy kissé plasztikusabb képet fessek arról, amit te színielőadásnak nevezel, halld hát a történetet! A torkomat megjárta egy ezüsttőrt, mint merőkanál a húsosfazekat. Átszúrta és már akkor kétséges volt, hány percig fogok még élni. Aztán ellenfelem, kinek jobb első mancsát már lerágtam és csak idő hiányában nem került a gyomromba, faltörő kosnak használta az alkarcsonkját és benézett a gyomromba, hogy kipiszkálja belőle az aznap elfogyasztottakat. Az izomfal átszakadt, a húst megspékelte a félkar és vértengerben úsztam át a holtak földjére. Nézz egy kis horrort!
Ha át tudom neki küldeni az emlékképet, akkor láthatja, hogy egy másik ugyanilyen Bestia végez velem és az utolsó emlékképem is feltűnhet neki. Az átváltozás nem, azt már nem bocsátom rendelkezésére. Még képes megkeresni az illetőt és felhergelni ellenem. Olyan szépen meghaltam, hogy azt tanítani kellene. Hónapokig feküdtem és faltam a húst meg a pihenést, hogy újra ép legyek. Az erdő népéhez csatlakoztam, mikor kihajítottak a hegyről, mint Taigetosz-pozitív spártai lurkót. Ez a hihetetlen vagy egy zombi a Krakatauról?
- Ha lényegében erről van szó, akkor most szállj meg engem is! Fordíts szembe azzal, akit egyébként becsülök és töröld ki minden emlékemet!
Széttárt karral várom, hogy erre ugyan mit mond. Semmit, igaz? Hatalmasabb Alignaknál. Ha ezt jövő tavasszal is benyögi, megkérem, hogy mondja le a szellemvilágban a Vörös Hold éjszakát érdeklődés hiányára hivatkozva.
- Ha egy várost akarok marionettbábuként mozgatni, akkor majd kitanulom a bábozás művészetét.
Nincsenek ilyen ambícióim. Ha már öreg leszek és iszonyú erővel bírok, akkor lehetséges, de most tudom, hány kiló vagyok. Még nem elég, a nyelvészet pedig nem egyenlő a nyalással, amit igencsak utálok. Kivéve, mikor nők csinálják rajtam vagy én bennük.
- Némiképp sikerült megragadnod a valóság gyeplőjét.
No lám, észrevette! Micsoda sólyomszemű, hogy fél óra után már rá is jött! Éles elméjénél csak az egója erősebb. Másik beépülőt kell keresnie. Én szívesen elintézném, hogy a farkasok tébolydábájba kapjon egy beutalót, de sajnos azt még nem építették meg. Halál kell az ilyennek, nem gumiszoba. Sajnos én nem tudom elhozni neki.
- Csak hármat számoltál? Percenként követ el annyit, de a végefelé már elindulni látszott a fényes ösvényen.
Készülök, hogy most mi következik. Ha kell, azonnal átvedlek bestiaruhámba, hogy foggal és körömmel, joggal és örömmel harcoljak. Fehér zászlót lengessen, aki üvegcsonttal született, én nem adom meg magam. Az arcán már kitört a háború, pszichoszomatikus alapon ráng az idegrendszerének minden végződése. A léc elől elhajolok, pont a másik irányba és figyelem, mi várható. Nem engem akar megölni? Teljes napfogyatkozás állt be nála...
És most csak nézem azt a produkciót, amiért az úgynevezett body art képviselői rögtön beneveznék három szakmai versenyre és abból kettőt meg is nyerne. Az arcomon értetlenség látszik és egyben undor. Szánalmasságában gyomorforgató, hogy nem hittem el neki a mesevilágát és ezért inkább kiugrik a valódiból is. Hát akkor hulljon a férgese! Gyönyörűre festi a padlót, már az egykori trón darabkái alá is becsúszik a hömpölygő tenger bordósága. Ez igazi lesz, nem olyan Krakatau-feeling. Csak megrázom a fejemet, ahogy megcsap a fájdalom tetőfoka. Csípőre tett kézzel nézek egy darabig, aztán még figyelek. Ennyi? Szétrántják a függönyt és kinyitják a büfét, mivel vége az előadásnak? Tragikomédia volt ez, méghozzá az értelmetlenül sokkoló fajtából.
- Az öngyilkos istenség figurájával legalább alkothattál volna valami érdekeset egy pszichiátriai eseten felül is. Adios, amigo!
Miután láttam meghalni vagy legalábbis ahhoz közel kerülni a félig fehér, félig fekete farkast, aki pont olyan keszekusza, mint fejetlen torzó, én inkább kiugrom az ablakon. Nem bánom, ha újra megkeres. Nem követem el többet azt a hibát, hogy komolyan veszem. Ha az erejét akarja használni, megtehetné, de az ész útjain próbál járni. Ott pedig eltévedt, ahogy társastáncot árt az idővel. A mennyországot célozta meg, de még Mexikóba se jutott el, csak a halál torkáig. Nem hozta el a világvégét, hisz nincs rá igény.
Lábaim az erdő aljnövényzetén landolnak. Egy nagy sóhaj, aztán röhögés, hogy belezeng a fák lombja és a mókusok bundája. Üvöltés és irány a város, ahol a lényeges dolgok történnek, ha úgy akarom. Fogalmam sincs, hogy ki volt ez és hogy merre rohant el Jason, mert nem bírom követni a nyomait. Ha újra összefutunk, majd megkérdezem, mi a fafúvósok mumusa vitte rá, hogy egy ilyen félkegyelműnek dolgozzon. Van az a pénz, de ezért mennyit ajánlhatott? A trükkre pedig mindig emlékezni fogok és még sokszor feladom magamnak rejtvényként. A tehén is bonyolult állat, de én megfejtem.


Kibukott angyal üvölt az égre
Rázza az öklét és közben
Festi az arcát fekete-fehérre

Szatírok álma szirének völgye
Apolló torzó fejetlen Vénusz
Táncol az idő körbe-körbe

Kiugrom nyomban a földszinti ablakon
Hogy mondjam el hogy ördög vagy angyalom

Szerelmes ember a sötétben félve
Mondja, hogy menjünk a mennybe
De szerintem inkább Mexikóba kéne

Káosz Amigos vitorlát szélbe
Mindenki él, nincs rá igény
Hogy pont az idén legyen világvége

Kiugrom nyomban a földszinti ablakon
Hogy mondjam el hogy ördög vagy angyalom


// Kösz a játékot, dédi! Elhagyott ház az erdőben - Page 4 1676056229 Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dz7d5t
Re: Elhagyott ház az erdőben // Kedd Szept. 22, 2015 8:09 pm

- Igazából a kürtő robbanása végzett velem, nem a magma – tette hozzá tárgyilagos hangnemben. Nem hisz neki, pedig ez még igaz is. Nem baj, legalább az inkognitója megmarad. Bár nem valószínű, hogy bármelyik őrző feljegyzésben benne lenne a halála, de a feltámasztása már biztos meglenne, és ha venné a fáradtságot utána érdeklődni… akkor sem kapna választ valószínű. Mindegy, ha nem akar hinni, hát nem akar hinni. Nem Anguta tehet róla, hogy mindent élből utasít el, amit mond.
Ulfred elvigyorodott, ahogy az emlék az elméjébe tódult. Hang persze nem volt, de nem is volt rá szükség. Úgyis valószínűleg szóvirágokkal csatáztak, miközben egymást tépték. – Bámulatos – érzelemmentes vigyor terült szét arcán. – De, ha azt hiszed ez horror, akkor nem éltél még eleget. Ez csupán könnyed esti mese gyereknek. Xaviernek én vinnék a helyedben kárpótlásul ajándékot, amiért április óta csak ballal tudja kitörölni a seggét – az emlék egy plusz infót adott Angutának, mert arról nem tudott, hogy Lester tépte le Willburn csuklóját. Sajnálatos módon Tupilek nem regenerálta vissza az elvesztett végtagokat, és így a harcos őrző karrierje komolyan veszélybe került. Amíg a kúriában lábadoztak a többiek, természetesen a csonkolt őrző híre is eljutott hozzájuk. Az egyetlen szereplő, aki nem úszta meg „csupán” több hetes kómával.
- Nem csinálok magamból bazári majmot a kedvedért – közölte lenézően, még ajkait is úgy tartotta, mint aki sokkal magasztosabb annál, minthogy bemutatót tartson saját hatalmából. Meg, hát amúgy sem tudná megtenni, de Anguta ebben a pillanatban megfogadta, hogy halála után, ha képes lesz rá, akkor meg fogja szállni Lestert, már csak azért is, hogy bebizonyítsa Ulfred hatalmát.  
Egyre inkább nem tetszettek a fiatal hím szavai, ezért horkantott egyet kijelentésére. Még, hogy kitanulni? Túl heves vérmérsékletű, hogy bábmester lehessen, és valahogy nem tudta elképzelni ezzel a testalkattal, hogy észrevétlen tudjon maradni bárhol is, hiszen a háttérből mozgatás legjobb módja, ha nem feltűnő az ember… vagy farkas. De Lester? Lester egy jelenség, hiszen már pusztán a beszédéhez is néha gondolkodni kell, hogy mit rejtett el a szóvirág között, és irtó ostobánk kell lennie valakinek, hogy ne emlékezzen rá.
Ulfred haragos képpel bámult Lesterre, amiért a szolgáját pancsernek titulálta, Anguta pedig legszívesebben felvette volna a professzor alakját, hogy megint saját magával kelljen küzdenie, de most alul is maradjon.

Fátyolos kuszaságban jutottak el hozzá Lester szavai. Dobhártyáján saját szívverése dörömbölt, míg orrát saját vérének szaga töltötte be. Jól esne meghalni, de tényleg. Akkor nem kellene feláldoznia a fiát, nem kellene Alignakkal foglalkoznia és nem kellene egy feltehetőleg gyerekgyilkos professzorral bajlódni. Ezt elbaszta, nem kicsit, nagyon. Pedig remélte, hogy ezzel a húzással Jasont és Lestert közelebb fogja tudni tessékelni egymáshoz, de a professzor nem hitte el, hogy Jasont megszállta volna. Rosszul játszott, vagy talán túl sok hihetetlen elemet vitt be? Fene tudja, de mindegy is, ha megtévesztéssel nem megy, akkor majd erővel csikarja ki belőle életének történetet. De most egyelőre élje túl saját hülyeségét. Persze, ha meghal úgy is jó, de tudta, hogy nem fog. A szellemek nem hagynák, mert nekik szükségük van arra a kéjes gyönyörre, hogy saját maguk tegyenek el minden egyes alapítót láb alól.
Lehunyt szemmel feküdt, de már nem jutott el tudatáig Lester röhögése, hiszen addigra a semmi és a sötétség körbeölelte. Zavaros álomban találta magát, de miután másnap felébredt semmire sem emlékezett álmából.
Nyújtózva ásított egyet, majd a törött tükör felé lépett és megnézte nyakán a sebet. Meg fog látszódni néhány napig, de majd vesz fel sálat. Amúgy is elég hűvösre fordult már az idő. Az alvadt vérbe ragadt kést kibányászta és némi tisztogatás után zsebre dugta. Nem fogja mostanában Lester útját keresztezni, hacsak véletlen nem. Nem tudta, hogy mi legyen. Lester nem hitte el a mesét, így ha Jasonnal is ezen az úton maradna, ugyanúgy elutasításban részesülne, és akkor maradna az erőszakos kikérdezés. Végül is, gyorsabb és simább út lenne, mint a bizalmába férkőzés és az önszántából való megnyílás. Anguta sóhajtott egyet, és úgy döntött néhány órát még itt marad. Felkutatja a házat és keres valami kényelmesebb fekvőhelyet, mert a trónus törmelékein marhára elgémberedett mindene.
A padláson volt egy rozoga heverő, tele pókokkal és bogarakkal, de a Teremtőt ez kevéssé érdekelte. Nincs olyan halálos méreg, vagy rovarcsípés, ami komolyan ártani tudna neki, így lazán belevetette magát az ágyba, és nézte, ahogy a reggeli napfényben felvillanó porförgeteg felszáll, majd ártalmatlanul visszahull rá. Behunyta a szemét és néhány percen belül ismét elaludt.  

//Köszi én is a játékot Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Elhagyott ház az erdőben // Csüt. Szept. 24, 2015 10:14 am

Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Tumblr_no5ce8kCi41uuir2po1_400
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Daniel Corvin
In Memoriam
Daniel Corvin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 155
◯ HSZ : 256
◯ IC REAG : 224
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dgp3lk
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2jb181u
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 S5a7bm
Re: Elhagyott ház az erdőben // Csüt. Okt. 08, 2015 3:22 pm


Yvonne & Danny


Van valami kifejezetten mókás és egyben drasztikus is abban, ha az ember fia részegen kezd el farkas alakban rohangászni az erdőben. Oké, nem voltam már annyira részeg, de például sikerült az egyik sziklásabb domboldalon lebucskáznom. Még mázli, hogy nem volt olyan mély, hogy a nyakam is kitörjem, így néhány lila folttal megúsztam, az ellen meg semmi kifogásom, szeretem, ha nem tökéletes minden. Már egészen elszoktam tőle, milyen az, amikor szar van a palacsintában, merthogy az utóbbi időben mondhatni egészen szépen helyrebillentek a dolgok és egészen nyugisnak voltak nevezhetők a mindennapjaim. Tény és való, hogy a sziklákon való bukfencezés azért messze áll attól, ami a nyár végén történt, mégis, ha képletesen és átvitt értelemben nézzük, ez is kellemetlenséget okoz.
Teljes mértékben jól éreztem magamat, olyan könnyű és szabad volt a helyzet, a talpaim alatt ropogtak a gallyak és zizegett az avar. Nem volt tulajdonképpen vadászhatnékom, csak szimplán jólesett a rohanás és a pofámba csapó szél érzése. Komolyabb úti célom sem volt, csak mentem bele az erdőbe, lehetőleg elkerülve mindenkit. Éppen annyira nyitottam le a pajzsom, hogy érezzem, ha valakit el kellene kerülnöm, de egyébiránt nem foglalkoztam semmivel. Valahol tudat alatt munkált, hogy mindezek ellenére Jyotsanával szívesen összefutottam volna, hiszen baromi régen találkoztunk utoljára, de fogalmam sem volt, pontosan hol is keressem és legutóbb is az erdőben futottunk össze, talán szerencsém lesz.
A következő képembe csapó faág viszont mintha ezt a vágyamat is kiverte volna a fejemből, ismét csak a rohanásnak éltem, elengedve minden gondolatot, hogy csak az a bódult, zsibbadt állapot maradjon a tudatomba, amit az alkohol idézett elő. Nem tudom, meddig szaladgáltam fel és alá, át a folyókon, le a domboldalakon, amikor a kiindulási pontomnál kötöttem ki. Még megvolt az összes kupacba rakott ruhám és a félig teli whiskys üveg is ott kacsintgatott rám. Hála égnek senki sem kószált erre, hogy megfosszon a ruháimtól és a piámtól.
Elégedetten vetettem magam hasra a háztól jó néhány méternyire hát, szuszogva és kaffogva kicsit, hiszen elég sokat rohangáltam, hogy elfáradjak. Aztán gondoltam egyet és a hátamra gördültem, néhányat kalimpálva a lábaimmal. Mint egy hátára esett molylepke. Mondjuk nem tudom, miért asszociáltam erre, de inkább hagyjuk. Egy kis ideig a csillagokat bámultam az égen, tiszta megnyugtató volt a dolog. A fejem is valamennyire kitisztult a sok futkosásnak köszönhetően, ám a kellemes zsibbadtság továbbra is ott tanyázott a tagjaimban. Valami mocorgást hallottam kicsivel odébb, ám túlzottan nem zavartattam magam, túl kellemes volt a pillanat, így csupán oldalamra vágódtam el, mégis készen állva arra, ha fel kellene pattanni, ne tartson olyan sokáig. Mondjuk ilyen állapotban aligha lenne bárki ellen is esélyem, szóval bíztam benne, hogy békés szándékkal érkezik az illető.
Vissza az elejére Go down
Yvonne Blake
Renegát
Yvonne Blake

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 90
◯ HSZ : 231
◯ IC REAG : 202
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Matt-dallas-o
Re: Elhagyott ház az erdőben // Csüt. Okt. 08, 2015 7:23 pm



Danny & Yvonne


Az utóbbi időben valahogy túlságosan sok olyan dolog történt, amiért úgy éreztem, le kell vezetnem a feszültséget. Nem velem, ez tény, de attól még hatással voltak rám. Ezen a ponton elgondolkodtam mondjuk azon, hogy vajon velem miért nem történik úgy igazán semmi világomat megrengető? Nem mintha nem lennék el tök jól az alkohol és a férfiak társaságában, de néha kevésnek érzem. Szeretném, ha valaki megfogná a kezem, és azt mondaná, elég, ez így nem mehet tovább. Ám ez idáig ilyen nem történt, nagyon szeretem Saraht, mindent feláldoznék érte, de ő sem az a felelős, helyes irányba terelő szülő, amiért mondjuk hálás vagyok, de most kicsit úgy érzem, hogy jó lenne behúzni a féket, különben kiégek. Ennyi idősen ehhez még rohadt korán van. Nem mintha annyira vágynék a helyes életre, meg iránymutatásra, csak most úgy érzem, hogy sok volt. Vagy csak nem ittam ma még eleget.
A lényeg azonban az, hogy eljöttem az erdőbe futni egy kiadósat, és levadászni valami nagyot. Ezen már túl vagyok teleettem a bendőmet, jól is esett, bár nem volt oly rég Telihold sem, de ez most kellett a lelkemnek. Amolyan gyakorlásnak is betudható, bár már a vadászatban nagyon is jó vagyok, de a tökéletesség messze van, tán elérhetetlen is, ám törekedni lehet rá. A szarvas egyébként hozzám sem tudott érni, szóval egyetlen apró sérülés sem akad rajta, nem is baj, mert nem szeretem őket. Elviselem, ha kell, de jobb, ha minden épen a helyén van.
Már épp azon gondolkodom, hogy elhúzok haza, mert nem szeretek annyira idekinn éjszakázni, más az, ha nem vagyok egyedül, és össze tudunk bújni, akkor elviselhető, de így nincs kedvem hozzá, inkább bemegyek az Upperbe még 1-2 órára akkor már, legalább nem harapom le senki fejét, mert egész békés hangulatban vagyok most.
A ruháim felé közeledvén megérzem, hogy valaki van a közelben, ennyiből nem tudnám megmondani, ki az, de nagyon is kíváncsi vagyok, szóval el is nyargalok arrafelé, mert hát, sosem tanulok az ilyesmiből, az is lehet, hogy valaki olyan, aki nem szívleli a váratlan „látogatókat”. Nem gond, maximum kapok pár ideiglenes varratot, túlélem.
Amikor előbukkanok a bokrok közül, a sötétben fürkészem a földön fetrengőt, de nem ismerős a farkasa, viszont az illata igen. Csak épp ötletem sincs, hogy az illat gazdája, akit felfedezni véltem benne, mit keres itt. Fairbanksben. Kissé döbbentem dermedek meg pár méterre tőle, majd teszem le a hátsóm, és farkammal sepregetem kicsit a lehullott avar leveleit.
~Hát te mit keresel erre, szépfiú?~
Nem hittem volna, hogy látom még valaha az életben, pedig igencsak kellemes éjszakát töltöttünk el együtt Anchorageban, már ha tényleg ő az, s nem valaki nagyon hasonló energiákkal. Az azért kicsit ciki lenne, de hát, olyan még nem volt, amiből ne vágtam volna ki magam.
Vissza az elejére Go down
Daniel Corvin
In Memoriam
Daniel Corvin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 155
◯ HSZ : 256
◯ IC REAG : 224
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Dgp3lk
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2wq5ouh
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 2jb181u
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 S5a7bm
Re: Elhagyott ház az erdőben // Pént. Okt. 09, 2015 2:34 pm

A közeledő energiák egyre erősebbek lettem, pedig bíztam benne, hogy elkerül, vagy éppen nem vesz észre, bár nem tudom, mit vártam, hiszen nem tettem semmit az ellen, hogy megérezzen, még csak a pajzsom sem mozdítottam. Ahogyan viszont közeledett, orromba kúszott az illata, energiája pedig emlékeim csiklandozta, hiszen találkoztam már vele, ami azt illeti, elég élénken éltek bennem a képek, alkoholmámoros állapot ide, vagy oda. Hogy is tudnám elfelejteni? Mégsem reagáltam a közeledtére, csupán a farkam csaptam át a másik oldalra, amikor hallottam, hogy letette a formás hátsóját. Mármint, azt nem tudtam, farkasként milyen a hátsója, de emberi fogmájában határozottan csinos volt, így feltehetőleg ilyen alakban is az. Kell egy állapot, hogy ezen kezdjek el töprengeni, azt hiszem…
~ A béke és a gyönyör szigetét, de sajnos még nem találtam meg. Nem láttad esetleg útközben? ~ nyilván nem én volnék, ha nem valami ehhez hasonló, elmés mondattal nyitnék, de ha jól emlékszem, a nőstény nem éppen olyan, aki ne volna vevő a poénra.
~ Egyébként szippants pár mélyebbet a levegőből, vagy szaglássz meg közelebbről és egyből rájössz ~ legalábbis az egyik részére, de mégsem fogok azzal indítani, hogy ez egy hosszú történet. Meg azért valami normális dolgot is illik mondanom, ez pedig szerintem az, hiszen ha megérzi rajtam a falkaszagot, nyilván tisztább lesz neki is a kép.
~ Amúgy meg gyere nyugodtan közelebb, nem foglak megenni. Tök jó így heverészni, még akár csillagokat is bámulhatunk együtt. Az úgyis olyan nyálasan romantikus ~ nevetős volt a hangom, emberi alakban valami pimasz és cinkos mosoly kúszott volna a képemre. Nem erősségem a romantika, szerintem a nősténynek sem, így nem hiszem, hogy kellemetlenül érintené, amiért leszóltam az enyelgést. Mindenesetre a fejem úgy fordítottam, hogy rá tudjak nézni, kíváncsi voltam a reakcióira, no meg arra, közelebb merészkedik-e egyáltalán, vagy megmarad távoli szemlélőként.
Vissza az elejére Go down
Yvonne Blake
Renegát
Yvonne Blake

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 90
◯ HSZ : 231
◯ IC REAG : 202
◯ Lakhely : Fairbanks
Elhagyott ház az erdőben - Page 4 Matt-dallas-o
Re: Elhagyott ház az erdőben // Pént. Okt. 09, 2015 3:21 pm

~Pont most ült le eléd.~
Nem is én lennék, ha nem dobálóznék ilyen szavakkal. Egész egyszerűen pofátlanul magabiztos vagyok, ledobva minden pár perccel ezelőtti elmélkedésemet a nem jó ez így témaköréről. Igen, nem tehetek róla, nagyon is könnyű kirángatni ebből, és sokszor elég hozzá egy jó pasi. Felszínes vagyok? Közel sem, csak épp a mélységeket nem vagyok hajlandó megélni, mert elég volt már belőlük. Most élvezem az életet, és kész.
Ha már így megtette a javaslatát, könnyedén közelebb lépkedek hát hozzá, és beleszimatolok a levegőbe, az energiáimba hamar meglepettség szikrái vegyülnek, borostyán tükreimmel vizslatom a pofáját. Mi a fene?
~Na erre sosem kötöttem volna fogadást. Mi történt, Mr. Független?~
Érdeklődőm, és persze, hogy nem vagyok rest letenni magam mellé, sosem voltam szívbajos, s miért is ne mernék odamenni? Nem félek tőle, s ha esetleg zavarna, hogy idősebb, akkor sem tenném, mert falkatársak vagyunk. Egészséges bundatépés persze mindig szóba jöhet, de a mi kis történetünk nem pont így kezdődött, nem hiszem, hogy most attól kellene tartanom, hogy példát akar statuálni. Még nem is pofáztam vissza, jó, ami késik, nem múlik.
~Igen, épp arra gondoltam, hogy milyen csodálatos is lenne az együtt csillagbámulás.~
Határozottan nevetséges, tényleg nem vagyok romantikus alkat, biztos van olyan részem, ami szomjazza a gyengédséget, meg minden ilyen maszlagot, de az már igencsak rég nem került előtérbe, tán már ki is pusztult.
~Szóval ez csak felfordult teknős állapotban működik?~
Kérdezek rá, és én is a hátamra gördülök, úgy bámulom hamarosan az eget. A csillagokat bírom, szépek és elérhetetlenek, különlegesek, s persze az életünket annyira befolyásoló Hold kispajtásai.
~Mi vett rá?~
A falkára… szerintem tök egyértelmű, ha mégsem, majd magyarázom, mondjuk nem vagyunk éppen bizalmi viszonyban attól, hogy átszeretkeztünk egy éjszakát… Nyami… de azért bepróbálkozom, hátha.[/color]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Elhagyott ház az erdőben //

Vissza az elejére Go down
 

Elhagyott ház az erdőben

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Lezárt Helyszínek-