KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Michelle Tedrow Csüt. Okt. 03, 2024 1:23 pm
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 29, 2024 10:25 pm
írta  Egon Candvelon Vas. Szept. 29, 2024 3:01 pm
írta  Bruno Manzano Vas. Szept. 29, 2024 11:25 am
írta  Jackson Carter Vas. Szept. 29, 2024 10:53 am
írta  Theodora Zoe Morano Szer. Szept. 25, 2024 9:27 am
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 15, 2024 3:58 pm
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
Bianca Giles
Menza - Page 2 I_vote_lcapMenza - Page 2 I_voting_barMenza - Page 2 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Menza - Page 2 I_vote_lcapMenza - Page 2 I_voting_barMenza - Page 2 I_vote_rcap 
Michelle Tedrow
Menza - Page 2 I_vote_lcapMenza - Page 2 I_voting_barMenza - Page 2 I_vote_rcap 

Megosztás

Menza - Page 2 Empty
 

 Menza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Menza // Hétf. Dec. 12, 2011 3:50 pm

First topic message reminder :

Az intézmény tanulói ebédjeggyel háromféle (A, B, C) menü közül választhatnak, a tanároknak rendelkezésükre áll még két választási lehetőség (D, E). Ez mindenki számára biztosítva van, persze ezeken felül helybeli fizetés ellenében mindenki azt rendel, amit szeretne. Amíg "a készlet tart", addig bárki betérhet, és fogyaszthat a napi ételekből-italokból, ebédjegy nélkül is.
Belső térrel és terasszal is rendelkezik a tavaszi-nyári időszakra.

Menza - Page 2 C7bd0b67895fb2950a3f53bd478ec30c


A hozzászólást Alignak összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 03, 2017 12:14 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
Menza - Page 2 Empty
SzerzőÜzenet
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Menza // Hétf. Márc. 03, 2014 8:59 pm

JÁTÉK FAGYASZTVA

Menza - Page 2 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Dimitris Xenakis
Tetoválómester
Dimitris Xenakis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 109
◯ HSZ : 193
◯ IC REAG : 200
◯ Lakhely : Fairbanks (#cccc66)
Menza - Page 2 24wr02t
Menza - Page 2 Tumblr_mqt68h0T1A1rqda9no2_250
Re: Menza // Vas. Márc. 23, 2014 12:45 pm

(Előzmény)

Nem igazán szerettem volna túlságosan belemenni a Scarlet kérdéskörbe, de a probléma az, hogy túlságosan is a sajátomnak érzem a dolgot, a szenvedélyemet feszegetjük, szóval bármennyire tűnök túlbuzgónak az információáradattal, legfeljebb egy unott arckifejezés lenne, ami ebben a pillanatban képes elriasztani attól, hogy végigmondjam az oksorozatot.
- A skarlátvörös már az ókorban is egy szenvedélyes szín volt, ami az előkelőséget és a nemességet jelképezte. Az ókori Rómában is skarlátvörös köpenyt hordtak az előkelő tisztségviselők, a magas rangú emberek. Ezzel szemben képviselt némi vadságot, már nem azért, de a prostitúcióhoz is köze van, amit esetünkben azonosíthatunk egy kellemes hölggyel, szóval... - hagyok némi szünetet - Érdekes keveredés. És amíg nem tudtam a nevét, eleve Türkiznek hívtam magamban. Egy szín nevén.
Nézek végig a ruházatán megint, aztán megvonom a vállam. Nem mondanám magam kimondottam érzelgős típusnak, de a nők és a muzsika mellett talán a színkavalkád a legnagyobb szerelmem. Nem csodálkoznék azon, ha nem értékelné túlzottan az okfejtésemet, eddig egyedül Eva volt az, aki élvezettel hallgatta az ilyen jellegű kirohanásaimat, de ő is csak azért, mert... Nem tudom pontosan, talán mert aranyosnak talál, amikor belelovalom magam az ilyesmibe.
Az elvörösödésére csak megerősödik ennem a Scarlet-motívum, de igyekszem úgy tenni, mintha a világon semmi sem történt volna, nehogy nekem még jobban zavarba jöjjön, mert elég kellemetlen lenne, ha ájultan kellene kicipelnem a könyvtárból.
- Nem, tényleg nem erkölcsromboló. A közhiedelemmel ellentétben nem csak aktot lehet festeni.
Bennem van annyi mersz, hogy szóvá teszem ama sztereotípiát, ami kimondatlanul lebeg a fejünk felett, tudattalanul akár, de végső soron mi más oka volna bármiféle pironkodásnak, nem? Végül pedig halkan, de könnyedén nevetem el magam.
- Rendben van, komolyan veszem. Tényleg!
Emelem fel a kezeimet, a tenyereimet a nő felé fordítva, játékos szabadkozással, s amikor beleegyezik a menza meglátogatásába, kifelé vesszük az irányt, hogy áttelepedhessünk egy kissé zsibongóbb területre.

A visszavágására jóízűen felciccenek. Hát, ha így játszunk, akkor legyen, azért egy szúrósnak tettetett pillantással a tudtára adom, hogy ez a mondata lehetett volna akár övön aluli is, de végül természetesen tovább fűzöm a témát, mert nem is én lennék, ha képes lennék szó nélkül hagyni az ilyesmit.
- Elképzelése sincs, milyen veszélyesek. Úgy dobálják a palettákat, mint az olimpián a diszkoszt szokás. - hű, ez aztán a fenyegetőzés. Minden esetre az információt elraktároztam, még ha nem is azért, amiért ebben a helyzetben elsőre gondolhatná az ember. Nem férjezett, nem jár jegyben. Első rosta pipa, na de mihez is...? Az átellenes oldalra pillantok, s mintha Alexaiosz is mellettünk lépegetne, de csak egy kósza, hirtelen foltként villan át a férfi teste a perifériámon, aztán ott sincs. De maga után hagyja a nyakamat borzolgató hidegségét, mint valami kondenzcsíkot, így egész megkönnyebbülök, amikor végre beléphetünk a menza meleg légterébe.
Csak egy gyors kérdést teszek fel, megérdeklődve, hogy mit inna/enne szívesen, aztán már el is viharzok kikérni őket. Magamnak tejszínhabos, kakaóval szórt forrócsokit rendelek, vastag, fekete szívószálat nyomva a kemény habba.
- Nahát, végre megtalálhatom a hangomat - mosolyodom el, és kevergetni kezdtem a csokoládét, nem suttogva, nem is kiabálva, de azért jóval hangosabban, mint eddig, nem tehetek róla, hozzátartozik a mediterrán véremhez - Van kedve játszani? Egy kérdés-egy válasz. Én kezdem. - teszem hozzá félmosollyal, pedig még meg sem vártam a válaszát - Miben érzi jónak magát a könyvek hibáinak aláhúzásán kívül? Jó, mégsem. Miden érzed magad jónak...?
Váltok át tegezésre, nyomatékosítva a szó végét, és nincsenek kétségeim afelől, hogy nem lesz ellenére ez a fajta közvetlenség, ha már együtt menzázunk így nagy hirtelen.
Vissza az elejére Go down
Pandora Scarlet Mallory
Mágus
Pandora Scarlet Mallory

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 514
◯ IC REAG : 488
◯ Lakhely : Fairbanks, Mallory-lak
Menza - Page 2 700full
Re: Menza // Vas. Márc. 23, 2014 8:26 pm

Ha nem érdekelne, hogy miért akart Scarletnek nevezni, akkor nem is kérdeztem volna. Örülök hát, hogy nem vonakodik, s elárulja nekem. Sőt, mi több, bőséggel ki is fejti.
Meg kell hagyni, megdobban a szívem az okfejtése hallatán. Egy pillanatra kezdem nem olyan nagyon szörnyű ízléssel megáldott egyednek tartani apámat – aki választotta nekem a Scarlet nevet – s ahogy hallgatom a férfi szavait, pár szívdobbanásnyi időre még különlegesnek is érzem magam. Egyre jobban sajnálom, hogy nem vagyok olyan, hogy csak úgy visszavonjam a szavamat. Szívesen vágnám rá egyre inkább, hogy hívjon csak Scarletnek, de sokkal előbb járt a szám, mint kellett volna. Igazán mondjuk nem tudok felmérgesedni, amíg körülleng a színekről hallgatott előadás és a magam kapcsolatának vélt-valós kellemetessége. Kívülről ugyan nem mutatom jelét annak, hogy milyen szinten olvadtam el, legfeljebb némileg ábrándossá váló mosolyom árulkodhat erről. Ha Naomi itt lenne, biztosan halálra szekálna ezzel a reakcióval, főképp, mivel elég jól ismer, s ő a mosoly mögé odalátná gondolataim egy részét is. De hát hiába, amelyik nő ingerszegény környezetben él, s csak a tuskók tolakodó udvarlása jutott neki világ életében, annak újdonságszámba megy, hogy valaki akkor is tud szépeket mondani neki/róla, hogyha nem akarja felszedni. Mert abban biztos vagyok, hogy Dimitris nem felcsípési célzatból fejtette ki mindezt, s így még közelebb áll a szívemhez az egész monológ.
Levegőt veszek, hogy megszólaljak, de semmi nem jut eszembe, ami kellően értelmes lenne, így inkább csak kifújom a levegőt, s becsukom a számat. Mosolyommal úgyis elárultam, hogy kedvesnek tartom mindazt, amit mondott. S hiányát érzem ugyan a szavaknak, mégsem tudom kitölteni az űrt. Ez azon ritka alkalmak egyike, amikor P. S. Mallory híresen örökké járó szájára reáforrt a szó.
- Konkrétan az akt eszembe sem jutott, de örülök, hogy felhívta rá a figyelmemet! - vigyorodom el.
Valójában tényleg nem azért emlegettem az erkölcsöket, mert bármikor is felmerült volna bennem, hogy meztelenül akarna lerajzolni. Ebből a megvlágításból még kínosabbnak hat a dolog, de vörösödésem azért nem fokozódik, igyekszem totálisan lazán túllendülni a kérdésen, elvégre nem aktról beszélgetünk. Akkor meg mit izgassam magam, ugyebár..
- Ez a beszéd! Szeretem, ha komolyan vagyok véve. Jót tesz az egomnak.
Hiányzik a mondat végéről egy kacsintás, de nem próbálkozom. Az évek során megtanultam hanghordozással pótolni eme hiányosságomat, most is ezt teszem. Vagy sikeres, vagy nem, tulajdonképpen a mondat szempontjából teljesen másodlagos az eredményesség.

[Már a Menzán]

A ciccegése szórakoztat, hát még a szúrós tekintet. Kifejezetten nyeregben érzem magam miattuk, már fokozhatatlan mértékben széles, pimasz vigyorom is ezt bizonyítja. Alig várom a magyarázkodását, s ha jobban belegondolok, az sem zavarna, ha kicsit sértődötten felelne. Legalább szívhatnám a vérét, abban úgyis jó vagyok.
- Nincsenek is beépített kamerák és titkos felvételek a palettadobálásokról? - csillannak fel szemeim.
- Mostanában úgyis régen voltam moziban, szeretem az akciófilmeket! - fűzöm tovább kuncogva.
Valójában nyilván nem veszem komolyan ezt a dobálósdit annál jobban, mint amennyire Dimitris komolynak szánta. Mégis olyan kellemes ezen témázni, olyan könnyed, annyira adja magát, hogy nem tudtam csak fél mondattal leütni a labdát.
Még mindig kuncogok, amikor a kérdése ér. Akármennyire is nem látszik rajtam, én pont nem az a lány vagyok, akit olyan gyakran meg szoktak hívni bármire, így az ilyen kérdésekkel mindig meg lehet lepni. Talán azért lettem ilyen, mert túl hamar rákényszerített arra az élet, hogyha akartam valamit, azt magamnak kellett elintézni, így mindig megdöbbenek, amikor valaki – bármilyen aprósággal – csuklóból felajánlja, hogy „kiszolgál”. Zavaromat leplezendő a választással kapcsolatos gondolataimba merülök, majd végül kibököm:
- Habos kakaót kérek szépen, vagy forró csokit, ha van. - mosolygok rá, majd midőn elviharzik, keresek egy szimpatikus helyet magunknak, s letelepszem.
Amint leültem, már kezdeném is levetni a kabátomat, s csak ekkor esik le, hogy bizony eddig sem volt rajtam, lévén olyan lendülettel ajánlgattam a könyvtárból való távozást, hogy lazán elhagytam a felsőmet. Egy röpke legyintéssel annyiban hagyom a dolgot, majd hazafelé úgysem felejtem el felvenni, vagy ha mégis, amint kilépek az egyetem kapuján, azonnal eszembe fog jutni, hogy hiányzik valami, lévén befagyna odakint kabát nélkül a fenekem.
Most, hogy így realizáltam, hogy nem kell a kabátommal foglalkoznom, könnyedén kényelembe helyezem magam. Jobb lábamat keresztbe teszem a balon, s amíg várok, kedélyes láblóbálásba kezdek, mint valami felszabadult gyerek. Gyakran esik meg velem, hogy koromat meghazudtolóan infantilisen viselkedem, de nem szokott érdekelni, ha ez másokat zavar. A gyermekkor egy olyan része volt életemnek, amikor igenis boldog voltam, s így visszagondolva sokkal jobb lett volna, ha sose növök fel. Tudat alatt talán ehhez a gondolatmenethez ragaszkodnak viselkedési mintáim minden olyan alkalommal, amikor gyerekes vagyok.
A kérdése meglep, de nem rossz értelemben. Bólintok, jelezve ezzel, hogy van kedvem, játszani különben is szeretek. Mondjuk Dimitris levonhatja a következtetéseket – ha akarja – abból, hogy már a második olyan dolog ez a kettőnk ismeretsége során, amire gondolkodás nélkül adok igenlő választ. Hogy könnyedén megteszem-e mindenkivel? Nem igazán. De vannak helyzetek, amelyekkel úgy vagyok, hogy nem kell túlagyalni őket. Kíváncsian várom hát a kérdését.
Az elrejtett felhívás tegezés-keringőre megmosolyogtat, könnyedén veszem a lapot, s eldöntöm, hogy ennek fényében válaszolok. Ám nem azonnal, előbb átgondolom, hogy mit is mondjak, ami valós is, s nem is túl érzelemdús. Nem akarok sem álszerénynek, sem önteltnek lenni. Ám őszintén, még soha nem gondolkodtam el azon, hogy miben lennék jó.
- A táncban, azt hiszem. A számok és a társastánc a szenvedélyeim, s mindkettejükkel igen jó viszonyt ápolok.
Nem mondom ezzel, hogy különleges lennék, kiemelkedő vagy ilyesmi. Egyszerűen csak végigtekintve az életemen, semmi mást nem tudnék mondani, amiben valóban jó vagyok. Ennyi pedig jár nekem.
A kérdésfeltevést sokkal kevésbé gondolom át, mint a válaszadásomat. Úgy dől belőlem a spontaneitás ilyetén, mint forrásból fakad a tiszta víz.
- Mi lenne a legnagyobb őrültség, amit itt és most meg mernél cselekedni?
Nem akarok én célozni semmire, távol álljon tőlem. Mondjuk eszembe jutott olyasmi, hogy részemről az lenne, ha felérném táncolni – maradva az előző témánál – de nem magamat kérdeztem, hanem őt. Talán amiatt jutott éppen ez eszembe, mert említette, hogy tanít, s a tanárokat nem tekintem valami őrületes személyiségeknek, éppen ezért érdekel, hogy milyenek is a felszín alatt. Hogy általánosító lennék? Nem tagadom: az vagyok. Ám ettől még nem érdekel kevésbé a válasza. Csillogó, kíváncsi tekintettel nézek rá, végigzongorázva pillantásommal arcvonásain.
Vissza az elejére Go down
Dimitris Xenakis
Tetoválómester
Dimitris Xenakis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 109
◯ HSZ : 193
◯ IC REAG : 200
◯ Lakhely : Fairbanks (#cccc66)
Menza - Page 2 24wr02t
Menza - Page 2 Tumblr_mqt68h0T1A1rqda9no2_250
Re: Menza // Vas. Márc. 30, 2014 9:27 pm

Hát ez a Türkiz! Akarom mondani Scarlet... Akarom mondani PS, mert így szereti... Néma nevetéssel az arcomon csóválom meg a fejem, és kissé le is hajtom, megszemlélve a cipőmet, mielőtt újra rá emelném a tekintetemet, mert hát nem ildomos csak úgy a levegőbe beszélni.
- Nincsenek. De most, hogy mondja, legközelebb felveszem, aztán feltöltöm a Youtube-ra. Bár esélyes, hogy azzal búcsút mondhatnék az állásomnak, de egyszer élünk, nem?
Nem, van aki kétszer, sőt, többször is, de ebbe most igazán kár volna belemenni, hiszen egyáltalán nem tartozik ide. Már egyébként is elfogadtam azt a tényt, hogy egyeseket a halál sem állíthat meg, és bevallom férfiasan, ezt egy kicsit irigylem is, de egye kutya. Kihasználom azt a többletet, amit Őrzőként kaptam. Aztán lehet, hogy beadom magam egy testcserére, bár a személyes tetoválásaimért borzasztó nagy kár lenne.
- Akkor kettő forró csoki.
Biccentek, jelezve, hogy jegyeztem. Nem hagyom, hogy kizökkentsen a szemmel látható meglepettsége, mert egyébként sem igazán jövök zavarba az ilyesmitől. Én nem csinálok belőle problémát, tudok élni, ráadásul két kanállal tömöm magamba az életet is, szóval pont nem egy vadidegen, de szimpatikus nőre költött kétdollárkilencvenkilenccenten fogok leállni hisztériázni. Sőt! Valahol el is várom, hogy elfogadja, mint emberi gesztust, és nem mint a férfiasság jelképét. Ez nekem így a normális.
Ha nem lennék annyira szétszórt, amennyire, akkor nyilván észrevenném, hogy hiányzik a kabátja, de így a mai mesében nem én leszek a hős lovag, aki megmenti a megfázástól és az értékvesztéstől a királylányt. Különben is, errefelé nem szoktak lopkodni, aránylag civilizált társadalom szorult ebbe a városba. Már ami az egyszerű halandókat illeti...
Míg a válaszon gondolkozik, én folyamatosan az arcát nyüstölöm, bármennyire is zavar be mögötte valamiféle sötét, feketés foltnak tetsző valami, amiről nem vagyok hajlandó tudomást venni. Nem hiszem, hogy ez az a pillanat, amikor engednem kellene a hívásnak, de lehet, hogy vaknak lenni könnyebb, mint tisztán látónak. Ugyanis bármennyire ignorálom a Foltot, mégis érzem, hogy ő nem ereszt engem. És nem is fog egy darabig.
- Nem mondod komolyan? - kerekednek el a szemeim a válaszára őszinte örömmel - Egek, de rég is voltam mulatni úgy igazán. Egy ideig Madridban éltem, na ott aztán mindenre kitanítottak.
Nevetem el magam a végére, és szinte érzem azt a fullasztóan fűszeres aromát, ami annyira a vidék sajátja. Hallom a gitármuzsikát, érzem Nita (vagy egy Nita-szerű) nő derekát a tenyeremben, és fel sem tűnik, hogy ültömben kissé ritmikus mozgásba kezdtem.
- Jaj, ne haragudj! - fegyelmezem meg magam, amikor rájövök - Néha cseppet el tudom ragadtatni magam.
De most Ő következik, a kérdése pedig újabb vigyorra késztet. A mutató- és a hüvelykujjam közt dörzsölöm a kis szakállcskámat, amíg töprengek. Ha azt mondanám, hogy felgyújtanék egy ólnyi bikát, az túl klisés lenne, nem?
- Nem tudnál olyat mondani, amit nem mernék! Megkérhetem a kezed is nyilvánosan! - csapok finoman az asztal lapjára, aztán belekortyolok a csokiba, közben a szabad kezemmel vadul legyintgető mozgásba kezdek - Nem, egyébként tényleg bármit.
Hangsúlyozom komolyra fordítva a szót, még a nyeléstől bizonytalan hangon, és kíváncsian várom, hogy le akarna-e tesztelni.
- Várj! Jobb kérdés... Mi lenne a legnagyobb őrültség, amit itt és most megtennél a társaságomban? És miért nem csináljunk meg?
Csillannak fel a szemeim, persze nem ártana moderálnom magam, mégis csak itt dolgozom, de az a szerencsém, hogy a helyiek ismernek már annyira, hogy azon se lepődjenek meg, hogyha lepedővel a fejemen huhogva rohangálok.
Vissza az elejére Go down
Pandora Scarlet Mallory
Mágus
Pandora Scarlet Mallory

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 514
◯ IC REAG : 488
◯ Lakhely : Fairbanks, Mallory-lak
Menza - Page 2 700full
Re: Menza // Hétf. Márc. 31, 2014 7:04 pm

Inspirációm egy videóban (és zenében)

- Most az lenne az udvarias tőlem, ha megjegyezném, hogy ugyan, ilyen alapon már nem is vagyok kíváncsi arra a felvételre, mert nem venném a lelkemre, ha elveszítené az állását. De sajnos én egy udvariatlan fajta lehetek, mert semmi más nem jut eszembe az előbbi mondatot hallva mint az, hogy: amint feltöltötte, meg kell adja azt a linket nekem! – felelem kaján vigyorral ajkaimon.
Lehet, hogy tényleg pofátlan vagyok, de komolyan pont nem érdekel. Egy időben annyira akartam, hogy mások kedveljenek, hogy teljesen feladtam önmagam. Azóta úgy vagyok vele, hogy azt kapja mindenki, ami vagyok, s ha nem tetszik, hát lehet venni kalapot és kabátot, majd elhúzni melegebb éghajlatra. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenkit kéjes örömmel és a maga pőre valóságában küldök el a búsba amikor csak kedvem szottyan, de bizonyos esetekben azért majdnem azt.
- Köszönöm! – zárom le a meghívást egy háladús mosollyal, s egye fene, most nem állok neki kardoskodni, hogy én akarom fizetni a magam forró csokiját.
Jólesik a gesztus, na.. melyik nőnek nem esne jól? Mosolyom is ezt fejezi ki. Bár tény az is, hogy gond nélkül kifizettem volna szerintem minden egyéb esetben, de most valahogy.. nem is tudom, hogy mi ütött belém, hogy hagytam magam.
A visszakérdezésre szélesebbre szalad a mosolyom.
- Már miért ne mondanám? – nevetek rá könnyedén, mint akinek viccet meséltek, s azon kacag.
Persze, nem olyan általános és elterjedt dolog mostanság itt Fairbanksben a társastánc, vagy a showtánc – amit talán még a versenyzésnél is jobban szerettem – de azért itt is van egy Golden Wolf, ahol azért találkozhat az ember ilyesmivel.
Annak idején még kacérkodtam is a gondolattal, hogy jelentkezem egy táncos hirdetésre oda. Aztán végül elmaradt, de elvarratlan szálnak tartom a mai napig. Lehet, hogyha újra szembe jön velem az a hirdetés – illetve nem pont az, hanem annak egy rokona – akkor nem fogok habozni. Elvégre az az egészséges, hogyha merjük járni az álmaink útját. S ha helyszínügyileg én gyakran szó szerint megteszem ezt, akkor átvitt értelemben is bele kell férnie. Majd. Talán.
- Én se gyakran járok, bár amióta újra összesodort a sors az egyik régi barátnőmmel, azóta vele elmentünk már párszor. De egy disco nem adja azt az élményt, mint egy igazi verseny, vagy egy elegáns szalon, ahol keringőzhetsz.. avagy egy kivilágított show színpada. – mesémből érezhető, hogy megjártam mindezen helyeket, s egyik részen sem éreztem rosszul magam. Minden táncnemben van, amit igazán szeressek, s bár nekem is vannak kedvenceim, azért mégis azt kell mondjam, hogy a 10 táncból bármelyiket, kvázi bármikor táncolnám. Ha van megfelelő partnerem hozzá, akkor még szívesebben. De néha az sem feltétel, hajlandó vagyok tanítani is, vagy a férfilépéseket táncolni, ahogyan Jennyvel tettem nem is olyan sok hónappal ezelőtt. Még ma is megmosolyogtat az emlék.
- Mindenre? – vonom fel a szemöldökömet kérőn. A kérdésfeltevésem szinte éhes odakapás, s közben olyan tűz gyúl tekintetemben, ami eddigi beszélgetésünk alatt nem perzselte fel pillantásomat.
A ritmusos mozgása engem is arra sarkall, hogy ültemben megtekergessem vállaimat kicsit a menza rádiójából – vagy egyetemi rádió lenne? Nem tudom, sose jártam ide, felőlem lehet csak simán a menzáé a privilégium, hogy zene szól – fülemig cikázó dallamra. Nyilván nem szokás egy étkezőben riszálni, azért is szólhat ilyen halkan az a zene.. talán csak a személyzet szórakoztatására. De mégis, most olyan szívesen venném, ha hangosabbá válna hirtelen.
- Felettébb kedvelem az olyan férfiakat, akikből még nem halt ki a maguk elengedésének kulturáltan dilis, alkoholmentes módja sem. – célzok ezzel arra, hogy nem vagyok éppen antialkoholista, de azért a felszabadultságnak és a magunk elengedésének bódító nélküli formáját némely esetben sokkal jobban díjazom.
Újabb nevetés tör rám a válaszát hallva. Még a hajamat is hátravetem nevetés közben a vállam mögé. Ösztönös a mozdulat, nincs is tudomásom róla, hogy mit cselekszem. De ha lenne, akkor se hiszem, hogy túlgondolnám.
- Tényleg, miért is nem? – villantok kihívó pillantást rá, s már tolom is hátra a székemet, hogy a fejemben megszülető gondolatokat cselekvéssé formáljam.
- Hangosítsd fel! – kiáltok oda a kiadópult mögött álló lánynak, aki a menzán dolgozik. Remélem veszi a lapot, s ráerősít az éppen felcsendül One direction számra. Rlg nem táncoltam olyan számra, ami nem klasszikus, de ez most kifejezetten felcsigázott, főleg, mivel a cha cha cha és a rumba a két leginkább a szívemhez közelálló tánc. S erre bizony chacházni lehet.
- Előbb mutasd meg, hogy mire is tanítottak ki Madridban, aztán felőlem brahiból feleségül is vehetsz! – csettintek a nyelvemmel kacsintás helyett, majd akár mozdul azonnal, akár nem, kikerülöm a székemet, a támlájánál fogva kirántom azt magam elé a menza asztalai közötti közlekedőfolyosóra. Megtámaszkodom két kézzel a támláján, s pár csípőtekerést követően ledobom magam angol spárgába. Szerencsére a nagyon rugalmas anyagú nadrágokat kedvelem – ha farmer, akkor is – úgyhogy még véletlenül sem kell rettegnem attól, hogy elszakadna rajtam bármi is.
Remélem, hogy eddigre veszi a lapot, s Dimitris is felkel ültéből, hogy csatlakozzon az eszetlenkedéshez. Ha mégsem, úgy pár solo chachalépéssel közelebb ólálkodom hozzá, majd szemtelenül hátat fordítok neki és igen, kellő intenzitással megriszálom előtte a fenekemet abban a reményben, hogy rá fog fogni a csípőmre, s ha odakapom a kezeire a sajátjaimat, akkor fel tudom húzni, hogy aztán hagyjam, hogy vezessen pár mozdulatot. Elvégre kitanították, vagy mi a szösz. Felőlem idétlenkedhetünk is, ennyi év táncolás után kvázi bármit – ami nem gumitestű akrobatika – lekövetek, ami tánc, szóval lehetek a tükre is. Engem felpezsdít a tánc, s cseppet sem érdekel, hogy kik néznek, s simán kinézem belőle, hogy ezzel ő is így van. Ha meg mégsem? Hát legalább megmutattam a pojácaságomat és a feltűnési viszketegségemet. Mondjuk jobb lenne, ha együtt mutatnánk meg, mindkettőnkét.
Vissza az elejére Go down
Dimitris Xenakis
Tetoválómester
Dimitris Xenakis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 109
◯ HSZ : 193
◯ IC REAG : 200
◯ Lakhely : Fairbanks (#cccc66)
Menza - Page 2 24wr02t
Menza - Page 2 Tumblr_mqt68h0T1A1rqda9no2_250
Re: Menza // Csüt. Ápr. 03, 2014 5:37 pm

Hát ezektől a körmondatoktól eldobom az agyam, de tényleg! Imádom, rendkívüli módon szórakoztat a dolog, és ezt egy újabb nevetéssel egybekötött bólogatással próbálom a tudtára adni. Milyen jó egyébként, hogy nem udvarias, én sem vagyok, csak bizonyos helyzetekben, meg amikor nem vagyok hozzá túlságosan lusta. Igen, ehhez is lehet lustának lenni, ha valaki eddig nem tudta volna. Rengeteget kivesz az emberből, hogy megválogassa a szavait vagy a mozdulatait. És néha egy középső ujj felmutatása sokkal kevesebb energiával jár, mint barokk körmondatokban közölni valakivel, hogy nem biztos, hogy jól esik az, amit éppen csinál. Vagy pofázik, jobb esetben.
- Mindenképp!
Vágom rá elhaló nevetéssel, amikor van kapacitásom megszólalni, bár talán még az is lehet, hogy egyszer ledumálom pár diákkal, hogy valami iskolát népszerűsítő vicces videóhoz kell. Bebizonyítani, hogy a művészek nem pudingok. Csak vannak... sajátos eszközeik a túléléshez.
Hamar egyértelművé válhat számára a későbbi megszólalásomból, hogy pusztán azért ne mondja, mert nem hiszem el, hogy belebotlottam egy magamhoz hasonlóan táncos lábú valakibe, akivel olyan felszabadultan forrócsokizgatunk. Nem hiszek a véletlen találkozásokban. Abban hiszek, hogy minden ilyen kis hülyeségnek jó oka van abban a bizonyos nagy egészben, amit életnek csúfolunk.
- Abszolút megértem. - válaszolom könnyeden a discós véleményére - Nekem nem a színpad hiányzik, hanem a tenger. Nem csak meleg van, de eszméletlenül hangulatosak a part menti bárok, az élőzene és a gátlás nélkül táncolók. Persze nem az ilyen teszkó-diszkó jellegű "malter-tégla" táncra gondolok. - kuncogok fel két korty közt - De akkor ezek szerint neked már van tapasztalatod a szakmában.
Pedig esküszöm, hogy nem mondanám meg ránézésre, de nekem nem is ez a dolgom ugyebár.
A kérdésére cinkos mosollyal bólogatok. Tán nem hisz nekem? Na de kérem... Nem ismerjük egymást, nem tudja, hogy meddig vagyok képes puszta fogadásokból elmenni, úgyhogy lehet, jobb lenne figyelmeztetnem arra, hogy vigyázzon, mit kíván. Persze aztán koppan a dolog, hogy őt se nagyon kell félteni, de ettől csak még egyedibbé válik a helyzet. Ne csak én brillírozzak már!
- Mindenre.
Nyomatékosítom még egyszer, aztán már csak az tűnik fel, hogy mindketten felhúzható plüssállatok módjára "rezgünk" ültünkben, már persze azért némileg elegánsabb mozgáskultúrával megáldva.
- Ó, nem-nem-nem, nem akarod tudni, hogy milyen vagyok, ha iszom. - csóválom meg a fejemet - És azt se mondd, hogy pedig megnéznéd, mert másnap valószínűleg azt is letagadnád, hogy láttál valaha az életben.
Jó, nyilván érezhető, hogy nem gondolom komolyan, de olyan aranyosra tudom inni magam, hogyha nagyon belehúzok, hogy még én is fájok magamnak Nem egyszer fordult már elő, hogy konkrétan megfogtak és becipeltek valahova aludni, csak hogy ne legyek láb alatt - néha akár szó szerint is.
- Hűha...
Bukik ki belőlem, ahogy elkapom a kihívó pillantását, és figyelem, ahogy felkel, és odaszól a srácoknak, hogy hangosítsák fel a zenedobozt. Megerősítő pillantást küldök feléjük, azt hiszem, hogy egyébként is szórakoztatjuk őket, legalább ennyi különlegesség jusson már a napjukba, nem?
- De szerencséd van, hogy ezt nem Vegas-ban mondtad!
Állapítom meg, miközben magam is felkelek, de azért még egy utolsót hörpintek a csokiból - kell az energia.
Kikerekedett szemekkel figyelem a székes mutatványát, és nem, nem akarok semmi olyanra sem gondolni, ami nem úriemberhez méltó, de azért füttyentek egyet. Sőt, még a zene ritmusára tapsolni is kezdek az arcom magasságában, apró oldalmozgásos lépéseket téve a zenére, egyre csak felé közelítve.
Nem kell felrángasson, megyek én magamtól. Feszes határozottsággal ragadom meg a csípőjét, és az átellenes karját. Baromi büszke vagyok a harcképzettségemre, egyszerűen képes vagyok olyan egyenes tartással csinálni mindent, hogy szeretnék egy tükröt, hogy én is lássam.
Először csak az alaplépések a hozzá illő csípőtekergetéssel. Aztán ha érzem, hogy jól vezethető és biztos a mozgásában, úgy egyre több elemet viszek bele, mint a megforgatása, esetekben a hátradöntése, kipörgetése, és az olyan pillanatokban, amikor nem kell fognom, úgy a mellkasom is becsatlakozik a mozgásba.
Hallom a többi jelenlévő jóízű nevetését, még tapsolnak is nekünk, és ez csak egyre inkább felvillanyoz, de mindkettőnknek szerencséje van, hogy nem esek el kivételesen semmiben. A táncban legalább olyan jó vagyok, mint a mágiahasználatban, de azért ezt nem biztos, hogy megérné most benyögni.
- Azt hiszem - kiáltok neki, ha még mindig táncolunk - táncosnőnek foglak megrajzolni.
Villan meg a tekintetem, mert azért valljuk be: a táncban nem csak a mozgás a lényeg. Hanem a partnerek közti összhang, a szikra, ami a pillanaté, az előadásé, ha úgy tetszik, megfűszerezi mindezt a tekintet, a másik érintése, és ehhez nem szükséges az, hogy a táncon kívül ismerjék egymást a felek, vagy éppen dugipajtinak titulálják magukat.
Vissza az elejére Go down
Pandora Scarlet Mallory
Mágus
Pandora Scarlet Mallory

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 514
◯ IC REAG : 488
◯ Lakhely : Fairbanks, Mallory-lak
Menza - Page 2 700full
Re: Menza // Szomb. Ápr. 05, 2014 10:52 am

- Biztosan hangulatos lehet! – hagyom rá, nem kívánva bevallani, hogy én ilyen helyen bizony még sosem jártam.
Voltam tengerparton, de leginkább csak napközben, s akkor is a szüleimmel meg a nővéremmel, ahol nekem nem sok babér termett. Amikor már elég idős lettem ahhoz, hogy eljárhattam volna a nyaralások alkalmával, akkor meg nem mentünk többé nyaralni, mert Prudence megbetegedett. Szóval most ebbe nagyon nem kívánnék belemenni. A végén még elrontom a kedvemet, s ellehetetlenítem, hogy valaha is le akarjon rajzolni ez a férfi. Elvégre a szomorú nőket senki nem szereti, nem kíván a társaságukban időzni. Marad hát a mosoly s a cseppnyi irigység a tengerpart beható ismerete okán.
- Gyerekkoromtól kezdve táncolok, juniorban minden versenyt megnyertem az akkori partnerem oldalán itt Alaszkában. Aztán sajnos ők az első felnőtt versenyünk után nem sokkal elköltöztek Európába, így nekem maradt a showtánc, de abba is messzemenőkig beleszerelmesedtem. – magyarázom mentesen minden dicsekvéstől.
Nem kérkedni akarok, ezek csak a múltam tényei, s így is beszélek róluk. Semmi felesleges, magasztos csengése nincs a hangomnak, egyszerűen csak a tánc imádata süt belőle. Pedig igen, tudom én, hogy nem vagyok egy táncos alkat, vaskosabb vagyok a táncos lányok többségénél – főleg karban – de soha nem zavart mindez a mozgásban, elvégre kövérnek azért nem vagyok mondható.
Tán nem hiszek. Valóban. Elvégre kevés bolondos emberrel hozott össze eddigi életem során a sors, s már kezdek szkeptikus lenni a nagy ajánlatokat illetően. Viszont mivel félősnek nem tartom magam ilyetén, így ismeretségi faktor nélkül is szívesen bejátszom a visszakérdezésemet. Tetszik nekem, hogy nem rest lecsapni a labdát, s így már szemernyi félelmem sincs őrült, táncos ötletem sikerességét tekintve. De persze ne szaladjunk annyira előre. Még van itt nekem egy labda, amivel kezdenem kell valamit.
- Ó, hát a mai világban nem is kell találkozni ahhoz, hogy lássalak, elég pár jóképű kamera.. És akkor én nem égettem veled magam, de röhöghetek rajtad utólag amikor csak akarok. – jegyzem meg szemtelen vigyor kíséretében.
Nem mondom, hogy oda vagyok a részeg emberek társaságáért, s tulajdonképpen jelen pillanatban nem tudom elképzelni, hogy bármikor is érdekeljen ez a görög kapatos állapotban, de ettől még nem hagyhattam szó nélkül a megjegyzést. Az nem én lennék, hogyha lenyelném mindazt, amit gondolok.
Felnevetek, amikor Vegast emlegeti. Lám, nekem is pont ez jutott eszembe még azelőtt, hogy kimondtam volna a feleség szót. Tudom, hogy a táncra kéne koncentrálnom, de van egy kérdés, amit egyszerűen megint fel kell tennem. Nem azért, mert imponálni akarok, hanem azért, mert egyrészt: nem tudom róla, másrészt pedig a maga lehetetlenségével felvillanyoz ez a téma. Vegasban férjhez menni, na az tipikus én lenne, és igen, tényleg szerencse, hogy nem vagyunk ott. Egy éj alatt agyon tudnám ütni álmaimat arról, hogy egyszer majd ahhoz a férfihez megyek hozzá, aki szerelemből megkér, s aki le akarja élni velem az életét. Pff! Túl sokat hiszek a lehetséges életemről. Hiszen még sosem szerettek.. szerelemmel biztos nem. Legfeljebb gyerekes ragaszkodással, vagy testi vonzódás következtében. De ettől még nem én leszek a végzet asszonya. Hagyom is a gondolkodást ezen a témán. Ma már a második olyan, amibe nem szeretnék elmesíkon belemerülni. Fenének sem kell, hogy szánalmasnak érezze magát, pláne nem akkor, amikor jól is szórakozhat.
- És vajon ha Vegasban mondtam volna, milyen névre cserélhetném le a Malloryt?
Na, asszem ilyen nevetségesen kacifántosan sem kérdeztem még meg senkitől, hogy mi a vezetékneve. Mindegy, ha válaszol, válaszol, ha nem, nem, én hagyom magam elsodorni a zene által.
Hagyom magam vezetni, kíváncsi vagyok, hogy mit tud. Táncos múltamból adódóan már nem esik nehezemre követni azt, aki jól vezet, bár emlékszem még, hogy az elején milyen sok gondot okozott ez nekem. Mára viszont elmúlt, hát hagyom magam sodródni, fordulok arra, amerre pörget, követem a figurákat, amiket vezet, s közben úgy érzem, hogy a mennyben járok. Te jó ég, hogy mennyire rég táncoltam így, hogy nem nekem kellett vezetni, s olyan partnerem volt, aki méltó arra, hogy kijelentsem magamban: az egész életemet át tudnám táncolni vele. Túlzás nélkül. És ez nem azt jelenti, hogy minden táncpartnerembe menthetetlenül beleestem annak idején. Ez csak a táncnak szól. Minden más másodlagos.
- Tégy úgy! – mosolygok rá, s mivel a mozdulat, amiben éppen benne vagyok megengedi, hogy idétlenkedjek kicsit, a megjegyzésem után játékosan belecsókolok a tenyerembe, majd vízszintesen Dimitris felé tartom a kezemet, s felé fújom dobott puszimat. Egy chachába simán beilleszthető az ilyesmi anélkül, hogy idétlennek hatna, szóval miért ne tenném? Így is mindenki minket bámul, akinek van két szeme, hát hadd higgyenek, amit akarnak. Tűnjön flörtölésnek, nem érdekel. Én tudom az okokat, más meg – köztük Dimitris is – képzeljen bele azt, ami számára kényelmes.
- Nem állítottál valótlant a tánctudásodról.. – dicsérem meg pihegve, amint végére értünk a számnak, s a táncnak már csak kellemes emlékéből és a minket figyelők elkerekedett szemeiből töltekezhetünk. Egyelőre a székre nem ülök vissza, de a helyére teszem, ne legyen útban. Félreseprek arcomból egy kósza, lendületcsalta, vörös tincset, s lehajolok a forró csokimért. Megszomjaztam kissé, de atya ég, hogy mennyire imádtam minden percét ennek az esztelenségnek! Ha akarnám se tudnám letörölni ajkaimról a mosolyt.
Vissza az elejére Go down
Dimitris Xenakis
Tetoválómester
Dimitris Xenakis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 109
◯ HSZ : 193
◯ IC REAG : 200
◯ Lakhely : Fairbanks (#cccc66)
Menza - Page 2 24wr02t
Menza - Page 2 Tumblr_mqt68h0T1A1rqda9no2_250
Re: Menza // Szomb. Ápr. 05, 2014 11:35 pm

Nem is tudom megmondani, hogy miért fog el a kísértés, hogy jól megjegyezzem magamnak a táncban elért eredményeket. Igazság szerint még szerencsém is van azzal, hogy a városról beszél. Kis közösség ez a többi nagyvároshoz képest, itt aztán még a lehullott porszemeket is megőrzik. Internetes oldalak, Daily News-Miner kiadványok, szórólapok, esetleg oklevelek, bizonyítványok másolatai... Tudom, hogy roppantul elhamarkodott így rávetődnöm erre az egészre, de több dologról is szó van. Az egyik, hogy az a feketeség mégis ott volt, bár ignoráltam, amennyire tudtam. A másik dolog az, hogy a soha be nem teljesült informátori álmom most sikítva vergődik egy újabb lehetőségért, mert már egyébként is rég csináltam ilyeneket. A harmadik pedig a legcsupaszabb dolog. Egész egyszerűen azért, mert érdekel. Eva mondja mindig ezeket a nagybetűs Találkozásokat, hogy ezeknek mindig van valami jelentése, én azonban csak legyintek, pedig nem kellene messzire mennem, hogy pontosan tudjam, igazat beszél. Alexaiosz sem véletlenül került az életembe. Sőt, senki más sem.
- Minden elismerésem. - hangzanak mindeközben a szavak, még akkor is tisztelettel vegyesen, hogyha nem hallok ki az ő hangjából semmi fellengzést - De vigasztaljon, hogy Európa puccos hely. Szóval nem járt rosszul.
Ha most hozzátenném, hogy "legfeljebb amiatt, hogy téged itt hagyott", akkor valószínűleg már emelném is a kalapom, hogy a távozás mezejére lépjek. Ennyire azért még nem ismerem, plusz... Nem lenne az kissé pedofil, ha a junior-kategóriában gondolnék ilyesmire? Lépjünk tovább...
- Nem is értem, miért nem vagy rendező... Ma már másodszor kerül szóba a kamera...
Csóválom meg a fejem nevetve, meg persze átsuhan az agyamon kissé, hogy ha nagyon becsődöl a Tetováló-biznisz a Protektorátusban, akkor talán kipróbálom magam a webcamos bizniszben. Nem, sosem tennék ilyet. Az én testem nem eladó!
Na, hát ilyen nyakatekerten sem kérdezték meg a nevemet. Ha nem szoktam volna hozzá, akkor most zavarban lennék, mert hát egy kicsit fifikás ugyebár...
- Á, megtarthattad volna a nevedet... Szerintem marhára unnád, hogy mindig betűzni kell a hivatalban. - legyintek szórakozottan, már ritmusra mozogva - De Mrs Xenakis lennél. X-szel írod, de H-val ejted...
Most így belegondolva ez a Mrs Xenakis annyira nem hangzik rosszul. Fenébe, Evának igaza volt, lehet, meg kellett volna nősülnöm. De ez most már teljesen lényegtelen. Ha lenne is megfelelő hölgyemény, én már nem vagyok abban a pozícióban, hogy ilyesmit megengedhessek magamnak.
A táncunkról még mindig azt gondolom, hogy páratlan mutatvány, sőt, már inkább jelenségnek nevezném, hiszen nem csak mi érezzük magunkat remekül, de magnukon kívül megannyi ember szórakoztatására vagyunk. Nincs nagy tömeg, de anyám mindig azt mondta, hogy ha már egy embernek mosolyt csalsz az arcára, akkor nyugodtan hajthatod álomra a fejed. Hát, azt hiszem, hogy ma nagyon jól fogok aludni.
A felém fújt csók elől a zene ritmusára hajolok ki oldalra, mintha csak nem akarnám, hogy a csók az arcomon csattanjon, de aztán egy hirtelen forgással utána fordulok, kinyújtom a bal kezem, és a markomba fogom az elszálló puszit, és egy csípőforgatással körítve a zsebembe csúsztatom, aztán egészen sötét tekintettel pillantok vissza Türkizre.
Ahogy a dal véget ér, még nem restellek odalépni, megragadni a jobb kezét, és egyenes háttal előre dőlve egy kézcsókot adni köszönetképpen a mesés néhány percért.
- Még szép, hogy nem! Sosem tennék olyasmit.
Olyan könnyedén huppanok vissza a székre, mintha nem is táncoltunk volna. Elfelejtettem az ilyenkor használatos műlihegésemet elővenni, de valahogy most ez sem tud zavarni.
- Mondanám, hogy nyomjunk még egyet, de fél óra múlva előadásom lesz. Nem venném a lelkemre, ha az első két sor elájulna a szagomtól... - nevetek fel, aztán iszom, pedig már sokkal jobb lenne egy hideg üdítő - Szóval PS... Scarlet. - mosolyodom el finoman - Papír, ceruza elő, aztán kérek szépen legalább egy telefonszámot... Cserébe az enyémet felírom én is. Aztán ha mást nem, akkor legközelebb te hívhatsz meg csokizni.
Vonok vállat, mert nem tudom, hogy mennyire ragaszkodik még ehhez az ismeretséghez egyáltalán, de próba-szerencse. Mondjuk ha akarnám, akkor ezek nélkül is meg tudnám találni, de nézzék el nekem, hogy amikor tudom, a könnyebb utat választom.
- Amúgy ha erre jársz, ugorj csak be. Sokat vagyok a könyvtárban. Sőt, ha ott keresnél név szerint, akkor előrángatnak telefonon.
Vissza az elejére Go down
Pandora Scarlet Mallory
Mágus
Pandora Scarlet Mallory

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 514
◯ IC REAG : 488
◯ Lakhely : Fairbanks, Mallory-lak
Menza - Page 2 700full
Re: Menza // Vas. Ápr. 06, 2014 10:07 am

- Ez igaz! Ahogy hallottam, ő ott is táncol, s nem is rossz eredményekkel. Azt hiszem most B kategóriában versenyez, onnan már csak egy lépcsőfok van felfelé, s ha az A-t elérte, már csak meg kell tartsa a helyét. Jó neki! – réveteg mosoly költözik ajkaimra, amikor ezekről a dolgokról beszélek.
Igen, én is vágytam rá, hogy egyszer ilyen magasra emelkedjek, hogy újra és újra ott állhassak a dobogó legfelső fokán, de ő elment, nekem pedig nem akadt utána olyan párom, akivel kellően össze tudtunk volna szokni. Persze, nyilván akadt volna, hogyha elmehetek más városba, de engem idekötött az ápolónői szerep, majd a babysitteri, végül pedig a gyászoló testvéri, ami meggátolt hosszú időre abban is, hogy egyáltalán edzésekre járjak. Szóval fellépéseim voltak, nem versenyeztem, s bár élveztem nagyon, azért mindig irigykedve olvasom a tánchíreket, s keresem benne régi partnerem nevét.
- Nem lennék jó rendezőnek. A vígjátékokon úgy nevetnék, hogy nem bírnám elmondani a mondandómat és az utasításaimat, az akciófilmekbe túlzottan beleélném magam és a végén még átváltoznék valami szörnyeteggé, a drámákon meg a zokogásomba fúlnék bele a rendezői beszéd helyett. Szóval ahogy veled inni nem szabad, úgy velem filmet nézni. Legfőképpen drámát nem. Jegyezd meg egy életre, kedves Dimitris! – emelem fel kinyújtott mutatóujjamat az ég felé, mintha ezzel akarnék nyomatékot adni a szavaimnak.
Való igaz, hogy velem filmet nézni csak erős idegrendszerűek tudnak, mert vagy telibe beszélem az egészet, vagy nyihogva vihogok, vagy pedig sírok. Ez utóbbit pedig szégyellem, szóval én magam sem vetemedem arra, hogy szomorú filmet nézzek bárkivel. Bár, az élet is egy szomorú film, szóval csak ne legyenek nagyok az igényeim.
- Betűzné a rosseb! Csináltatnék magamnak névjegykártyát és tök menőn osztogatnám, ha hivatalba megyek. – vigyorodom el, s még el is játszom, ahogy odaadom a hivatalos embernek fellengzősen a névjegyemet.
Mert igen, baromi büszke lennék magamra azért, mert férjem van. Mert szeret valaki, mert el akart venni valaki és mert velem akarja leélni az életét. Mit nekem betűzgetés..
- A Pandora görög név, még nem is hangozna rosszul, szavamra! – fűzöm tovább a gondolatot, elszórakoztatva magamat ezzel a témával.
- De nagyon rendes férj lennél, hogy így megengednéd, hogy megtartsam a nevemet. Biztos azt is elnéznéd nekem, hogy utálok takarítani, s a főztöm iszonyatos, szóval mirelitből élnénk. – na jó, ami sok az sok, nem merülök el életem minden szennyes, rémes háziasszonyi részletében.
Azért merem csak ezeket is elmondani, mert legalább annyi esélyem van arra, hogy valaha férjem – főleg konkrétan ő a férjem – legyen, mint annak, hogy kiderüljön, vámpírok meg vérlények igenis léteznek. Így tehát nem rongálom magamat olyan előtt, aki eddig elgondolkodott azon, hogy valaha én lennék számára az ideális nő. Bátran teszem hát, mert tétje nincs, s tudom, hogy a másik fél is ugyanolyan játéknak fogja fel mindezt, mint én.
A tánc közbeni puszidobásomra adott reakciója olyan szinten ledöbbent, hogyha nem lennék olyan gyakorlott táncos, amilyen, akkor ki is estem volna az üdítő, játékos chachából egy ütem erejére. Asszem életemben nem lőttem még ennyire mellé, a sötét tekintetet látva pláne úgy érzem, hogy megnyílik alattam a föld és elsüllyedek. Mi lehet a baj? Nem gondolom, hogy túlmentem bármilyen határon, de így még sosem néztek rám egy ilyesmi után. Persze, mindenkinek van múltja meg lehet az is, hogy én vagyok a hülye és félreértem azt a nézést, de na. Picit megüli az ideg a gyomromat.
A forrócsokis poharammal – ami csoki már nem is forró – ülök vissza én is a székbe, miután megunom az ácsorgást. Saját darabkáimat már sikerült úgy ahogy összeszednem, de annyi biztos, hogy egyszer erre rákérdezek nála. Nagyon cseszi a csőrömet ez a reakció.
Sokáig viszont nem tud a csőröm cseszegetett állapotban lenni, mert olyat mond ez az őrült spanyol görög, hogy attól kirobban belőlem a nevetés. Csoda, hogy a poharamat el nem ejtem.
- Te nem vagy százas! – teszem le a poharat, s törölgetem a nevetéstől előbuggyant könnyeimet. Sajnos vizuális típus vagyok, s ezt a képet most nem sikerült nem elképzelnem. Előttem fekszik a padra borulva x-szel a szeme helyén egy előadónyi rajzfilmember, s a katedrán álló rajzfilm-Dimitrisből khaki színű füst áramlik hónaljtájban. Basszus, de jó, hogy nem látja a gondolataimat! Tök hülyének nézne, az tuti.
- Maradhatsz a Scarletnél, ha arra jobban rááll a szád. – gyakorlok kegyet látszólag, ám valójában teljesen feldob a tudat, hogy most lehetőségem volt könnyedén magamra húzni a skarlát leplet, anélkül, hogy úgy tűnne – szerintem – hogy teljesen elolvadtam attól, amit mondott és őrá való tekintettel még a P.S.-t is visszaszívom. Amúgy jah, így történt, de ezt neki nem kell tudnia. És szerintem nem is hangzott úgy. Ha igen, akkor meg maximum égek. De lényegtelen, most úgyis post it keresésbe fojtom a felajánlásomat.
Nonónak egy almásat varázsoltam elő anno, s hogy kiröhögött! Erre itt ez a fickó, tanár ember, s nem jön azzal a modern ötlettel, hogy diktálja a számát, írjam be a telefonomba, majd megcsörgetem, s akkor neki is meglesz az enyém. Tetszik ez a papíros, ceruzás hozzáállás, megér egy zöld színű, alma alakú post it-et.
Kedvenc tollam is előkerül a táskámból, egy ölében macskát tartó rajzolt kislány díszíti. Van valami márkaneve ezeknek a holmiknak, de azért annyira nem követem a divatot. Egyszerűen megtetszett, hát megvettem és kész. Felírom a számomat a kis cetlire, majd leemelem a tömbről, s Dimitris elé ragasztom az asztalra. Eztán pedig áttolom elé a tömböt, s leteszem mellé a tollat is. Igaz, az ő kezében picit röhejesebben fog mutatni a cukiság, mint az enyémben, de hát na. Ha nem tetszik, kapjon elő a füle mögül egy ácsceruzát, vagy mit!
- Nagyon szívesen megteszem, ha megígéred itt és most, hogy egyszer eljössz velem a kedvenc latin estemre. Utálok petrezselymet árulni és általában én vagyok az egyetlen, aki nem partnerrel érkezik.. – húzom el a számat. - Falábúak az ismerőseim! – teszem még hozzá, nehogy úgy tűnjön, mintha túl hevesen kapkodnék a találkozások után vele. Mondjuk nem tudom, hogy mit izgatom magam. Általában nem törődöm ennyit azzal, hogy egy frissen megismert pasi mit gondol rólam. De olyan kevés manapság a kellemes társaság, aki tud még táncolni is, hogy úgy érzem, ehhez azért illene ragaszkodnom, de úgy, hogy azt ő le ne vágja, mert akkor rajtam fogja köszörülni a nyelvét, amíg élek. Hah! Ha ugyan tartjuk olyan soká a kapcsolatot..
- A pisszegős néni biztos örülne, ha ilyesmivel zaklatnám ahelyett, hogy rendeltetés szerint olvasásra és nem találkozóra hívásra használnám a könyvtárat.
Mit tagadjam? Nem szeretem az ilyen savanyú nyanyákat. Persze nem ismerem, nem szidom, de a lepisszegés kissé megfeküdte a gyomromat, az hallatszik is. Mindehhez persze mosolygok, nem vagyok ám komolyan megsértve, ahhoz azért több kell.
- Nem akarlak ám feltartani.. – hagyom a mondatot függőben és már nyúlok is a kabátom után, hogyha mennénk esetleg.. A kabát! Picsába! Hát nem elhagytam én hülye?
- A pisszegős nénit előbb fogom látni, mint gondoltam! – vágok fancsali képet, de nem magyarázom meg. Céltalan matatásomból ha akart úgyis bárki rájöhetett, hogy ott hagytam a kabátomat.
Vissza az elejére Go down
Dimitris Xenakis
Tetoválómester
Dimitris Xenakis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 109
◯ HSZ : 193
◯ IC REAG : 200
◯ Lakhely : Fairbanks (#cccc66)
Menza - Page 2 24wr02t
Menza - Page 2 Tumblr_mqt68h0T1A1rqda9no2_250
Re: Menza // Hétf. Ápr. 07, 2014 5:07 pm

Úristen. Nem, nagyon nem szeretem, amikor az emberek az ilyen szörnyeteggé változással dobálóznak. Valahogy saját magam jut eszembe róla, és a történetek arról az időről, amikor még tudatlan halandó voltam. Amikor emléktörlésen estem át, illetve amikor a legjobb barátom változott át valamiféle szörnyeteggé. Nos, azt a félelmet senkinek sem kívánom. És most kicsit azért bűntudatom is van, mert ha ez a lány tudna rólam mindent, akkor egészen biztosan sírva menekülne el a környékről. Senki se tegyen elhamarkodott kijelentéseket. Soha.
- Ebben az esetben megnézném, hogy mit tudnánk kihozni egy közös, részeg filmnézésből.
Viszem tovább a gondolatot vidáman, egy pillanatra sem felfedve azt, hogy a gondolataim mindeközben teljesen másfelé járnak. Nem olyan vidám helyeken, mint amilyen vidám most ez a helyzet, amibe szó szerint beletáncoljuk magunkat.
Szerencsére elég hamar tovatűnik a gondolat, mert már látom, ahogyan a képzeletbeli névjegykártyát átnyújtja éppen valakinek, és ijesztő, mennyire nem zavar ez a beszélgetés. Nem hiszem, hogy én valaha meg fogok házasodni, teljesen mindegy, hogy Eva mennyit nyaggat a dologgal, de ha lenne feleségem, akkor néha azért nagyon tudnám sajnálni. Néha még magammal sem könnyű együtt élnem, főleg akkor, amikor ki se látszódom a szobám kuplerájából.
- Én nem akartam felhozni... - emelem fel a kezeimet védekezően, ám továbbra is a vicceskedés szintjén megmaradva. Elég lehetett az Avataros megjegyzés, nem is akarok belegondolni, hogy görög vonatkozásban mégis mit és mennyiszer kaphat szegény az emberektől.
- Ettől függetlenül tényleg nem rossz. Ha mást nem, felveheted álnévnek. A szelencével meg inkább elő sem hozakodom.
Persze, hogy előhozakodom, de azt szeretném, hogy ezt a megszólalásomat úgy értse, hogy nem vagyok hülye, és pontosan tudom, mit rejt a neve, csak eddig - és ezután is - gálánsan kezelem a témakört - Tudod, ez azért van, mert pocsék férj lennék. Ha lenne egy pocsék feleségem, akkor nem várnám el tőle, hogy boldogan éljen az oldalamon, cserébe ő maga is lehet olyan tökéletlen, amilyen csak akar.
Észlelem, hogy félreérti ezt az egész puszis mozdulatsort. A mozdulataim lényege igazság szerint egy mókás kikerülés akart lenni, majd egy gyors észbekapás. Az eleinte eleresztett puszi után kaptam, hogy mégis elfogjam, még időben, mielőtt túl messzire száállhatott volna a fejem mellett, és elsüllyesztettem a zsebemben, hogy mégis megtartsam. Ettől kicsit idiótának érzem magam, de nem baj, a száz küszöbén is rájöhet az ember arra, hogy van még mit gyakorolnia a helyes kommunikáció terén, szóval nem teszem még rosszabbá a helyzetet a finom korrekcióval. Túléljük. Én legalább is biztosan, és a következőkben prezentált viselkedésemmel remélem, hogy minden ellenérzését sikerül eloszlatnom. Ha nem, azt persze baromira fogom sajnálni, de végeredményben csak most ismertük meg egymást...
- Szokj hozzá.
Öltök nyelvet, és jól esik, hogy ennyire sikerült megnevettetnem. De ettől függetlenül tényleg nem akarok büdös lenni. Ennyire azért még tartom magamat.
Elégedett mosollyal bólintok, visszajelezve, hogy akkor én bizony maradnék a Scarletnél, ha már a hivatalos megnevezéseknél tartunk, bár erős a gyanúm, hogy amíg élek, becenévként a Türkiz lesz az, amit - legalább gondolatban - használni fogok. Szeretem a színeket. Még annak a post-itnak a színét is, amin megkapom az elérhetőségét. Szórakozott mosollyal forgatom az ujjaim közt, és csak úgy magamnak az orrom alá motyogom el, hogy ez milyen marha jó, és nekem is be kell szereznem ilyet.
- Latin est? És én miért nem tudtam arról, hogy ilyeneket is tartanak a városban? Akkor már rég ott lennék...
Pislogok, mint hal a szatyorban, és azt hiszem, hogy ezt akár ígéretnek is veheti. Közben persze felvésem rá a nyilvános telefonszámomat, amit az "emberi" világban használok, de azért összeráncolt szemöldökkel még végiggondolom, hogy biztos jót adtam-e meg. Hajlamos vagyok felcerélni dolgokat. Névként csak egy egyszerű D-betűt vések az alma legaljára.
- Nem is tudod mennyire... Eva rosszabb, mint egy kerítő. - nézek rá olyan fejjel, mint aki látszólag nagyon unja a témát a pisszegő néni részéről - Szerintem ő lenne a legboldogabb, ha lerángathatna egy nőhöz egy csendes, délutáni órában.
Egyébként nem tart fel, de mit csináljak, ha órám lesz? Épp elég évtizedem volt megtanulni, hogy ezzel jobb nem szórakozni, szóval bármennyire is vérzik a szívem, muszáj mennem.
Eleinte nem értem, hogy miért is látná hamar Evát, aztán persze leesik, és akkorát koppan, hogy a homlokomra is csapok.
- Ó, a kabátod! - hörpintem ki az utolsó kortyot a pohárból, aztán felpattanok - Egy meg a rozsda, visszakísérlek. Nehogy nekem egyedül kelljen szemnézned a Könyvtárosnő haragával.
Nevetek fel, aztán ha készen áll, akkor részemről indulhatunk is.

Igazán kellemesen éreztem magam, igen feltöltött így óra előtt ez a kis pezsgés. Azonban nem hagy nyugodni egy gondolat, egy érzés, az a fekete alak, és azt hiszem, hogy bár hiába váltunk el jó hangulatban és azzal az ígérettel, hogy még látjuk egymást... Ha nem így történt volna, attól még valami azt súgja, hogy megbeszélés nélkül is kötelező jelleggel történne meg a következő alkalom.

//Én itt zárnám, nagyon szépen köszönöm, és akkor ugorhatunk oda, ahova kell Razz //
Vissza az elejére Go down
Pandora Scarlet Mallory
Mágus
Pandora Scarlet Mallory

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 514
◯ IC REAG : 488
◯ Lakhely : Fairbanks, Mallory-lak
Menza - Page 2 700full
Re: Menza // Kedd Ápr. 08, 2014 6:04 pm

Én aztán semmit nem tudok a szörnyekké változó emberekről, hacsak a filmes élményeim nem tanítottak nekem egyet s mást, szóval így semmi rossz érzésem nincs azzal kapcsolatosan, amit mondtam.
- Hű, kő kövön nem maradna, azt hiszem! – nevetem el magam ismét, ezúttal a részeg filmnézés ötletére.
Komolyan nem tudom, hogy mikor nevettem utoljára ennyit egy frissen megismert ismeretlennel. Azt hiszem, hogy erre a fel nem tett kérdésre a helyes válasz a soha. Persze nem vagyok én savanyú, mindenkivel jól ki tudok jönni, ha akarok, de azért az elég ritka, hogy ilyen szinten felszabadultnak is érezzem magam és ne csak mutassam.
A nevemet illetően csak mosolygok, nincs abban semmi, ha a szelencés nővel hasonlítanak össze akaratlanul a nevem hallatán. Ám az mosolygásra késztet – megint. Apám, de unalmas vagyok, csak nevetek és mosolygok, mint valami békehirdető szeress-ne-háborúzz-hippi – hogy mentegeti magát.  Álnévre nincs szükségem, de azért a gesztust egy biztató mosolyfoszlánnyal megköszönöm. Sose lehet tudni, hogy mikor mire lesz szüksége az emberlányának, ugyebár.
- Nos, éljenek a pozitív és mézes-mázos önképek házasság tekintetében! – jegyzem meg, s ez beillene egy koccintás szövegének is.
Ha lenne nálunk valami pia, még jól is hangzana, így viszont csak idétlenül lóg a levegőben a dolog egészen addig, amíg a forró csokis pohár ittléte eszembe nem jut. Hozzá is csendítem az enyémet Dimitriséhez, ám azért csak óvatosan, nem most jött el az ideje a duhajkodásnak. Bah! Honnan jutott eszembe ebben a szituációban a duhajkodás egyáltalán?
Esélyesen félreértettem a férfi mozdulatait, de jaj, hát előfordul az ilyesmi. Mindenesetre mivel fogalmam sincs arról, hogy ő miként gondolta a cselekedetét, nem húzom a saját agyam túl sokáig a dolgon. Az élet megy tovább, ahogy mondan i szokták, s hát a következőkben semmi olyasmit nem vélek felfedezni, ami miatt vissza kéne bújnom a nem létező csigaházamba, szóval tényleg nem zavartatom magam soká. A rossz érzés is elmúlik hamar.
- Van az a jellemhiba, amihez szívesen hozzászokom. – jegyzem meg vidoran, a jellemhiba szónál ujjaimmal idézőjelet rajzolok a levegőbe.
Hadd érezze csak, hogy egyáltalán nem tartom hibának esélyes elmeroggyanását. Sőt, kifejezetten tetszik nekem a dolog, bármilyen zavarba ejtő is ebben a szituációban arra gondolnom, hogy tetszik nekem bármi ebben a férfiben. Pedig nem tudom mi bajom van, ez csak egy tulajdonság, ami szimpatikus számomra, s egyáltalán nem jelenti azt, amit a tetszik szó férfivel való összefüggésben jelenthet még. Azért mindezek ellenére áldom az eget, hogy nem hiszek a gondolatolvasókban, így nem félek attól, hogy dimitris bármit is kihallana kusza gondolataim közül.
- A könyvtárban nem igazán osztogatnak szórólapokat! – öltök nyelvet pimaszul, célozva a mondandómmal, hogy elég sok időt tölthet ott, hogyha olyan személyes a viszonya a vezetővel, ahogyan említette.
Persze ez mind csak üres találgatás, melynek nem is igazán akarok töltetet keresni, hiszen csak az incselkedés a lényege, semmi de semmi más.
- De ami késik, az nem múlik, szokták volt mondani. – veszem könnyedén készpénznek a szavait azt illetőn, hogy eljön majd velem. Amint megtudom, hogy mikor lesz a következő est, nem leszek rest, s értesítem. A számcserénk úgyis gond nélkül lezajlik, minek után elsüllyesztem a táskában a post it tömböt, s a tollamat is, hogy aztán majd ha hazaértem, akkor bepötyögjem a számát a telefonomba. Elvégre nem vagyok egy kifejezetten rendszerető fajta, s a végén még elhagynám a számot, az meg nem lenne jó. A telefonomat viszont még sosem veszítettem el.
- Kerítő? – akadok meg kissé, s fel sem tűnik, hogy megint elkezd vörösödni arcom.
Ha ez Naomi miatt van, amiatt, hogy eltanultam tőle a zavarbajövést, ami rám annyira nem volt jellemző, akkor biztos keresztben lenyelem a csajt. Persze közvetlenül azután meg halomra ölelgetném. Komolyan nem volt még ilyen fantasztikus barátnőm, mint Naomi. Csak az a fránya vörösödése ne lenne ragályos.
Igyekszem elég hamar úrrá lenni arcvonásaimon, visszavéve a gyeplőt, s nem hagyni a pigmentjeimnek, hogy csak úgy színüket változtassák.
- Biztos nagyon népszerű tulajdonsága lehet. – köszörülöm meg a torkomat, majd csak kierőszakolok magamból egy meglepően habkönnyű mosolyt.
Igyekszem a kabát-témára fókuszálni, elvégre abban nincs szó semmiféle kerítésről, sokkal egyszerűbb tehát.
- Tyű, milyen rendes tőled! – vigyorodom el, majd felébredni érzem magamban a csintalan, pimasz énemet.
- S mondd, szerezzünk egy jó napot ennek a te kerítő nénidnek? – a kérdésem költői, hihet vele kapcsolatban, amit akar, de a valóságot csak akkor tudja meg, amikor már a kabátommal a kezemben állok előtte a könyvtárban. Köszönetemet kifejezendő a kellemes időtöltésért búcsúzóul egy puszit nyomok az arcára, majd bár kacsintani nem tudok, ciccentek egyet nyelvemmel olyasmi szándékkal, cinkosul. Végül pedig egy intéssel távozom a könyvtárból, illedelmesen köszönve az Evanak nevezett nőnek is. Ez egy szép nap volt, érdemes volt eljönnöm ide!

//Köszönöm szépen a játékot! Menza - Page 2 1839924927//
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Menza // Szer. Ápr. 16, 2014 9:56 am

Menza - Page 2 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Sunshine Davis
Ember
Sunshine Davis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 32
◯ HSZ : 119
◯ IC REAG : 85
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Menza // Csüt. Okt. 09, 2014 11:20 pm

Cathy & Shiny



Szeretek próba után lenni, mindig a fejemben van az aznap gyakorolt dal, nincs ez most sem másként. Ma a Boogie shoes került sorra, szóval elég rendesen benne van a lábamban a tánc, megpörgettem a folyosón velem szembejövő körülbelül összes diákot. Szerintem kiakadtak tőlem, de nagyon nem érdekel, öregdiákként bejárásom van az iskolába és amíg odajártam, addig is hibbant voltam, szóval semmi nem változott. Na jó, de változott. Mégpedig az, hogy nem szeretek emlékezni arra, hogy mi történt ott velem. A próbák miatt járok be és általában a színházterem hátsó kijáratát és bejáratát használom, de ma be kellett menjek a tanáriba is, szóval a főbejáraton léptem ki a gimnáziumból.
Az utcán nagyjából normálisan igyekszem közlekedni, de csak nem bírok leállni, zenére jár a lábam, a fülemben iTuberól szól a zene, arra mozgok, sőt, amikor nem veszem észre magam és nem fegyelmezem eléggé, akkor még énekelek is. Az egyetemen sem sikerül moderáljam magam, csak a dékáni irodában veszem ki a dugaszt a fülemből, hogy ott udvariasan elmondjam jövetelem okát, s átvegyem a papírjaimat. Apa smsére kezdek válaszolni, miután elsüllyesztettem a táskámban a papíros mappát, s közben visszateszem a fülembe a fülhallgatót. Gyomorkorgásom a menzára vezet, táncos lépteimmel penderülök a pult elé a sorba. Nem is figyelem, hogy ehetne-e itt küldősök, készítem elő a pénztárcámat, amit szintén a tálcára helyezek a telefonommal együtt, melyből a köldökzsinór – helyett a fülhallgató – a fülemig felér.
- Hands up and touch the sky!
Éneklem, hogy aztán lenyeljem a folytatást, mert ennek a Minaj-számnak igen trágár a szövege. Nem szeretek így beszélni, nem is énekelném el ezt a dalt soha. De a dallama nagyon jó, fülbemászó, szeretem. Viszont a menzán talán nem kellene mindez, szóval léptetek és maradok a kedvenc James Bluntomnál. A Heart to heart ritmusára riszálok tova a sorban, rázva a virágos farmerba bújtatott virgácsaimat, fél fülemből kivéve a füldugót. Halljam is, ha a konyhás néni hozzám szól.
- Képzeld, az a mocskos ribanc kettest adott a beadandómra! - üti meg fülemet a sorban előttem haladó srác hangja. Már lendül is a kezem, s vágom szájon, ahogy szoktam ilyenkor. Dühödt pillantását látva vállaimat felhúzom, nyakamat behúzom.
- Bocsi, én csak..
Kezdek magyarázkodni. Nem tehetek róla! Idegenektől sem bírom elviselni a káromkodást. Asszem ma ebből nem lesz evés..
Vissza az elejére Go down
Cat Prescott-Bishop
Beavatott ember
Cat Prescott-Bishop

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 19
◯ HSZ : 97
◯ IC REAG : 65
Menza - Page 2 24wr02t
Re: Menza // Pént. Okt. 10, 2014 12:34 am

Rainbow girl & Lady Cathy Lancelot

Nagyon szerettem, ha az egyetemen vigyáztak rám amikor Mandy dolgozott. Nem mintha nem lett volna kedvemre a kutyázás és a macskák dögönyözése, akik a kezdeti bizalmatlanságukat maguk mögött hagyva úgy hiszem megszerettek. Volt ennek a helynek egy varázsa és most nem arra gondolok, hogy egy olyan intézményben lehettem, ahová koromnál fogva jó tizenöt év múlva lenne csak bebocsájtásom. A varázst a szó szószoros értelmében értem, hiszen nem mindennapi élménnyel gazdagodtam, amikor először hoztak el ide.
Olyan dolog történt, amit egy felnőtt talán fel sem foghat, nem érthet és nem hihetne el nekem, ha lenne módom azt elmondani. Megszólalt az én kis Bettym. A kedves rongybabám beszélt itt velem és azóta is minden alkalommal, ahányszor csak itt vagyok. Mondjuk kicsit furcsa, mert mintha nem is emlékezne azokra a dolgokra, ami nem itt történik velünk és a kis cseles próbálja ezt elfedni, de engem sem ejtettek a fejemre, naná hogy észrevettem. Bettynek persze nem szóltam róla, nem akartam semmivel kedvét szegni.
Most is ez a helyzet. Túl vagyok egy hosszas diskurzuson a szeretett babámmal arról, hogy mit fogunk csinálni ebéd után. Arra jutottunk, hogy Dimi-bácsit valahogyan rávesszük egy kis festésre, na persze nem a szobájának falára gondolok. Egy szép képre annál inkább, mégpedig Mandyről. Ugyan nem tudom mikor van a szülinapja, de szeretem őt annyira, hogy egy ajándékhoz ne kelljen indok vagy éppen egy jeles nap. De már nagyon korgott a gyomrom és Betty szokásához híven nem akart velem jönni. Ő amúgy sem eszik, ezt nem is értettem igazán, de ha úgy akarja csak koplaljon.
A játszó szobában ültettem le egy plüss kutyus társaságában és elindultam a menza felé. Szerettem itt enni, na persze nem feltétlen az íze miatt. Mandy sokkal jobbakat készít, mint amit itt kapni de mégis. Jóleső érzés volt, ahogy tálcával a kezemben sorban állok olyanok között, akiknek a derekukig sem érek. Most sem történt ez másként és hasonlóan is indult a procedúra, mint mindig. De akkor történt valami a nagy sorban állásom közepette. Egy csattanás, minden bizonnyal valaki kapott egy fülest. Jól ismert hang volt ez, még a lelencben töltött éveimből. Akkor én kaptam a pofonok nagy részét, ezt most valaki más szenvedte el. Érdeklődőn pillantok hátra és meg is látom a két felet. Egy szőke lány és egy nála jó egy fejjel magasabb fiú néz farkasszemet. Mást is látok, ami némileg megrettent. A srác lelkének kivetülése oly mértékben lüktet és izzik vér vörösen, ami semmi jót nem jelent. A düh, a fékezhetetlen harag színe ez biztosra veszem, hogy ha nem lép valaki közbe mégpedig azonnal egy újabb pofon talál gazdára.
~Valaki segítsen már neki!~ pillantok körbe a bámészkodókon, de egyikük sem akar megmentő lenni. Oly nagy mértékű közönnyel nézik, bámulják az esetet, hogy az már szánalmas. Ha senki, majd én!
Tálcámat leeresztve lépek tehát a fiú és a lány közé. Kanalam lepottyan és csilingelő hang kíséretében nyom egy csókot a menza padlójára. Magam elé tartom a kopottas műanyagot, mintha csak pajzs lenne, persze biztosan nem érnék el vele semmit sem. A tőlem kitelő legmérgesebb pillantásaimat fúrom a fiú tekintetébe, talán sikerül annyi időre elbizonytalanítanom, amíg a szőke lány kereket old. Minden bizonnyal a teremben lévőek közül én vagyok a leges legalkalmatlanabb, hogy a lány védelmére keljek, de ha nincs ló jó a szamár is. Amennyi fülest kaptam én életemben egyel több vagy kevesebb már keveset számít. De persze félek, szörnyen félek.
Vissza az elejére Go down
Sunshine Davis
Ember
Sunshine Davis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 32
◯ HSZ : 119
◯ IC REAG : 85
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Menza // Pént. Okt. 10, 2014 10:23 pm

Jó, oké, van abban valami, hogy nem kéne boldog-boldogtalant szájon törölnöm, de egyszerűen nem bírom ki. Hogyha hallok egy csúnya szót, akkor még az utcán is képes vagyok visszafordulni és az illető ajkait illetni odacsapással. Többek között ezért is hallgatok folyton zenét, mert így legalább kizárom a külvilágot, s nem támad kényszeres ingerem a csapkodásra. Ebben a trágár világban elég hamar elfáradna a kezem ám.
- Ne nézz így rám!
Kezdek bele, hogy a dumával megpróbáljam a srác haragját eltüntetni.
- Igazán nem ütöttem nagyot és különben sem értem, hogy miért neked áll feljebb, amikor te mondtál olyan csúnyát, hogy attól az összes nem létező aprószentek hálóingre vetkőztek az égben!
Megforgatom a szememet. Mondanám tovább is, de ekkor olyasmi történik, ami igencsak meglep. Egy kislány pattan elém, tálcáját pajzsként használva védelmez engem a csúnya sárkánytól, mire engem elönt a harci szellem és a hála áldásos elegye.
- Iszkiri!
Hajolok le, s kapom fel a kislányt a derekánál fogva, ölembe emelve őt. Nem gondoltam át előre, de szerencsére elbírom, így a tálcás lovaghölggyel már spuriznék is, amikor sikeresen elütünk valakit a menza közepén a kijárat felé haladva. Én jobbra zuhanok – én kell alulra kerüljek, mert nem engedem, hogy a lányka megüsse magát, eséstompító leszek – az elütött illető pedig balra. Hallom, hogy már törne fel belőle egy „basz”-szal kezdődő szóvirág, amikor hirtelen módosít, s nekem leesik a tantusz. Vigyorogva pillázok ki Cathy alól.
- Ejnye Shiny, miért kell engem itt is halálra égetni? - hallom meg öcsém hangját, mire megkísérlem a feltápászkodást, de csak azután, hogy a kislányt biztonságban a földre helyeztem magam mellé. Hacsak eddig nem szaladt még el sikítva.
- Logaaaaan!
Fejezem ki egy örömködő sikkantással, hogy nagyon feldob az öcsém látványa. Főleg, mivel a feje olyan vörös, mint a paprika. Hallom, hogy nevetnek rajtunk, de engem már nem tud érdekelni az ilyesmi. Azon sem sértődöm meg, hogy szőke hercegtestvérem otthagy minket, mint Szent Pál az oláhokat. A kislány társasága jobban leköt. Mit sem törődve azzal, hogy egy egyetemi étkező padlóján vagyunk, törökülésbe helyezkedem.
- Szia!
Intek oda a gyermeknek.
- Cuki volt tőled, amit csináltál. Hogy hívnak? Én Shiny vagyok. Sunshine, de mindenki csak Shinynak hív.
Magyarázom, majd a pultnál álló sor felé tekintek, aztán vissza a kislányra.
- Megpróbáljuk újra? Ahogy láttam, van egy kis puding. Szereted?
Vissza az elejére Go down
Cat Prescott-Bishop
Beavatott ember
Cat Prescott-Bishop

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 19
◯ HSZ : 97
◯ IC REAG : 65
Menza - Page 2 24wr02t
Re: Menza // Hétf. Okt. 13, 2014 3:07 pm

A következő pillanat eseményei oly gyors egymásutánban történnek, hogy nehezemre esik felfogni is. Az egyik pillanatban ott állok a műanyag tálcát magam előtt tartva, felkészülve a legrosszabbra is. A következőben pedig a lány felkap és porolunk kifelé az étkezőből, hogy egy szempillantás múlva már a hideg kő felé zuhanjak magatehetetlenül.
A következő momentum még az iméntinél is gyorsabb. Valahogy, nem tudom hogyan a lány alám kerül és tompa puffanással fog talajt. Én meg rá. Szegényke alaposan megüthette magát, főleg, hogy a medencéje kellős közepére érkeztem. Nem vagyok valami nehéz, de a drága anyaföld engem is szeret annyira, hogy maga felé húzzon, szóval nagyon aggódom, hogy nem lett-e komolyabb baja miattam.
Úgy látszik nem, hiszen leemel magáról és lepakol a lépcső mellé. Még szerencse, hogy nem ott estünk el. És szegény fiú, akit elgázoltunk, ő is ott fekszik, de láthatólag ismerik egymást. Nagy kő esett le a szívemről. Még egy emberrel szemben csak csak felvettem a kesztyűt de már kettő ellen..... nem lett volna merszem. Istenkém, de jó hogy pont a tesóját vasaltuk ki.
Mindenki röhög rajtunk és hát, ez valóban ragadós. Magam is jóízű kacajban török ki, nem mintha lenne rá okom és pont én vagyok a kinevetett trió egyik tagja, de ez ott és akkor nem számít, szinte a könnyem is kicsordul nevetés közben.
A szőke fiú elillan, oly vörös ábrázattal, mint akit kint felejtettek a napon és a lány felém int.
A tálcával kezemben tudtam jól mit kell tennem és mi a helyes, ezt most is tudom. Viszonoznom kell a köszöntést és bemutatkozást, de korlátaim nem eresztenek. Miért van ez? Miért van, hogy tudom mit kellene mondanom, torkom gégém szám azonban mint máskor sem, most sem engedelmeskedik. Nem marad egyebem, minthogy visszaintsek neki és egy pukkedli szerű mozdulatsorral viszonozzam bemutatkozását. Csak így adhatom értésére, hogy felfogtam mit mondott, de sajna fejbólintással, vagy rázással nem mondhatom el neki a nevem. Ha ugyan valóban ez a nevem, Cathy.
Már készülök elsírni magam saját tehetetlenségem okán, mikor is a puding említése a lefelé görbülő számra széles mosolyt varázsol. Hamar a zsebembe nyúlok, hogy előhalásszam onnan a tickettet, amelyet nemrégiben kaptam és az írás tanulsága szerint ehhez desszert is jár, bizony...... csapok tenyeremmel homlokomra. Írás! Miért felejtem el ezt mindig? Cathy te kis buta! Hiszen tudok én írni is, mondjuk annyira nem jól, mint a korom béliek, de mégiscsak tudok. Ceruza meg mindig van nálam. Hamar odébb libbenek, egészen a bejáratig ahol is láttam szórólapokat az Egyetem különböző szakirányairól. Nem is ez a fontos, hanem a papír maga. Remélem Shiny megvár, nem is időzöm sokat. Visszarohanok hozzá, és magam is törökülésbe vágom magam. A kőre rakom a szórólapot és picike ceruzámmal betűket formálok rá. „Cathy vgyok Nem beszelelk” írom fel a szavakat meglehetősen helytelenül, de majdcsak kihámozza a lényeget.
Vissza az elejére Go down
Sunshine Davis
Ember
Sunshine Davis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 32
◯ HSZ : 119
◯ IC REAG : 85
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Menza // Vas. Okt. 19, 2014 6:38 pm

Különösebben nem zavartatom magam amiatt, hogy letaroltuk az öcsémet. Kifejezetten örülök a jelenlétének és még az sem tud felhúzni, hogy véleménye és megjegyzése szerint égő vagyok, illetve égetem itt a nagymenő egyetemisták között. Persze, mert én nem járok egyetemre – vághatnék vissza, hogyha nem lenne éppen jobb társaságom Logannél. Van, szóval nem szólok hozzá, egyszerűen csak nyelvet öltök rá, s ha felpattantában elhalad mellettem, akkor megborzolom a haját, mert tudom, hogy azt nagyon utálja. Utána minden figyelmem a kislányé, családi életet élni tudok otthon is.
Cathy nagyjából annyi idősnek tűnik, mint az öcsém, de mégis kicsit más, mert a lányok ebben a korban sokkal törékenyebbek. A sírásra görbülő száj láttán ijedten kapom a kezemet szám elé, majd ölelem meg a kislányt.
- Nem akartalak megbántani!
Mentegetőzöm rögvest, sebesen, majd bedobom a pudingos ötletet is, melyre meg kell valljam őszintén, ilyen fura reakciót nem gondoltam volna, hogy kapok. Bólogatok, mint akinek muszáj, majd lecövekelek azon a helyen, ahol Cathy magamra hagy. Kíváncsi vagyok, hogy vajon mi is lesz az, ami miatt elszaladt.
Ameddig látom, követem a tekintetemmel, majd amint befordul egy folyosószegletben, pillantásomat ott felejtem, ahol eltűnt a szemeim elől. Felderülő képpel nyugtázom, hogy hamar előkerül.
- Nem vgyok, hanem vagyok.
Mutatok rá egy szóra. Nem rossz szándékból javítgatom, hanem kedvességből, hangomon is ezt érezheti. Ha odaadja az íróeszközt, akkor kijavítom a helytelenül írt szavait.
- Örülök a találkozásnak, Cathy. Nagyon szép neved van!
Dicsérem meg. Egyáltalán nem zavartatom magam annak okán, hogy a helyzet egy kissé bizarr, hiszen a kislány néma, ami azért nem megszokott.
- Majd eldöntendő kérdéseket teszek fel, jó?
Javaslom, mert úgy gondolom, hogy beszélgetni így is fogunk tudni. Aki ilyen kedvesen és önzetlenül megmentett, azt nem akarom csak úgy hirtelenjében, hamari módon magára hagyni. Megfogom Cathy kezét és a pult felé indulunk megint. Tálcánk van, azt az előbbi sprint közben sem hagytuk el, szóval azzal állok be a sorba. Kérdőn nézek Cathyre.
- Csokis?
Az igen vagy a nem fejjelzése fényében kérdezgetem tovább az ízeket, még van vaníliás vagy epres, ennyi a kínálat. Amit választ, azt veszek neki. Én a magam részéről a csokira szavazok. Ha minden szerencsésen megy, akkor hamarosan letelepszünk az egyik üres asztalhoz, ablak mellett. Szeretem a világos helyeket. Cathy elé teszem a neki vett pudingot és egy kiskanalat.
- Itt laksz az egyetemen?
Teszek fel egy teljesen logikusnak tűnő kérdést. Számomra nem lenne furcsa, s abból gondolom, hogy így lehet, mert Cathynél nincs kabát és így kintről nem jöhetett, tancuccai sincsenek, tehát nem lehet zseni, aki ilyen kicsi létére egyetemista, szóval abban a biztos tudatban kérdezek, hogy nem fogok ostobának tűnni. Aztán ha mégis.. hát.. megesik velem, nem is kevés alkalommal, így nem fog földhöz vágni a dolog.
Vissza az elejére Go down
Cat Prescott-Bishop
Beavatott ember
Cat Prescott-Bishop

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 19
◯ HSZ : 97
◯ IC REAG : 65
Menza - Page 2 24wr02t
Re: Menza // Hétf. Okt. 20, 2014 10:12 am

Mókás. Játszi könnyedséggel rajzolok le szinte minden állatkát. Minden házat, hegyet és völgyet. Folyóparton tollaikat igazgató kacsa-családot úgy, hogy szinte életre kelnek. A betűk formálása azonban valamiért nem megy és soha nem ment, bármennyire régi lapját lapozom fel a fejemben nyugvó „nagy emlékkönyvnek”. Nem is tanultam soha, legalábbis nem emlékszem rá. Talán ez mindenkivel vele születik? Vagy hosszú évek munkája? Bár csak emlékeznék rá.
Még a nyelvecském hegye is megízleli a kinti levegőt, úgy kell koncentrálnom ehhez a pár betűhöz, de végre készen van. Büszkén, de némi félszszel adom át a lapot, és a javítás nem is marad el. Átadom a ceruzát és hagyom a lánynak, hogy beleírjon produktumomba, s mikor visszakapom a lapot jó alaposan nézem meg a helyre igazgatott szót. „Vagyok, vagyok, vagyok” Ezt többé már nem rontom el, égetem bele elmémbe!
Nevem szépségének dicsérete pírt varázsol szemem alá. Csak remélhetem, hogy emlékeim előtti időkben is így hívtak. Megbarátkoztam már a Cathy-vel, és tetszik is. Nagyon szívesen válaszolnék neki, hogy „Köszönöm, a tiéd még szebb”, hiszen a Sunshine mint név is nagyon tetszik, de a már számára is ismeretes korlátaim nem teszik lehetővé. Nem marad más, mint egy újabb kedves mosoly, ami szól annak is, hogy ő ver hidat a nem létező beszédem kivájta folyómedren és olyanokat kérdez majd, melyekre elég lesz fejet ráznom, vagy bólogatnom. Nem lesz ez oly könnyű feladat, de nagyon örülök neki, hogy nem pattint le azonnal, mint ezt már oly sokan tették előtte. „Hagyjuk, csak egy néma dilis kis hülye” Sokszor hallottam ezt már az utóbbi két esztendőben és nézhettem a távozók hátát.
Kézen fogva sétálunk vissza a pulthoz és a csokis puding említésére hamar pontot teszek a felsorolásra. Úgy elkezdek bólogatni, hogy hajamban lévők két csat egyike le is szédül onnan és halk csilingeléssel fog földet. Zsebikémből hamar előkerül a desszertre is jó tickett, amit vadul tunkolok a konyhás néni kezeibe.
Leülünk az ablak mellé, ahonnan remek kilátás nyílik az intézmény parkjára. Azt kérdi itt lakom-e? A választ valóban ki lehet fejezni egy apró fejrázással, amit persze azonnal meg is teszek, de persze több mondanivalóm is lenne. Nem szeretném, ha azt hinné, hogy csak az ingyen ebéd reményében szöktem be ide, hiszen a korom elárulja a nyilvánvalót. Bizony hogy én itt tanuljak el kell telnie még erős tíz évnek a legjobbik esetben is, szóval valahogyan el kellene mondanom hogy mit keresek én itt.
Zsebeimben kezdek kotorászni, de most érzem csak igazán, hogy úgy mondjam fegyvertelennek magam. Az összes rajzoló cuccom ezt az egyetlen ceruzát kivéve a táskámban van, a táskám meg Dimi bácsi asztala alatt. Csak úgy, mint Mandy névjegye, amiért most a zsebeimet kotortam át. Sokkal egyszerűbb lenne, ha legalább azt meg tudtam volna mutatni. Vagy lerajzolni őt és a házát. Bár azok az idők szerencsére elmúltak, mikor egy penész-szagú mosdatlan kislány voltam, aki az éjszakát egy szemetes mélyén kellett átvészelnie, a ruhácskám most frissen mosott és illatozik, de ez a kép még túlságosan közeli ahhoz, hogy ne kísértsen nap mint nap. De hogyan mondjam el neki? Hogyan adjam tudtára, hogy nem, nem az étel szaga hozott ide és csak azért vagyok az egyetemen, hogy vigyázzanak rám Mandy barátai? Valamit ki kell találjak erre!
Vissza az elejére Go down
Sunshine Davis
Ember
Sunshine Davis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 32
◯ HSZ : 119
◯ IC REAG : 85
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Menza // Szer. Okt. 22, 2014 10:59 pm

Aranyos, ahogy pirul, szeretem nézni, ahogy az emberek ilyesmit produkálnak. Gyerekben is cuki és felnőttben is, engem férfiban sem zavar. Bill bácsi például a pirulások nagymestere és már apát is láttam elvörösödni egy alkalommal, s azt sem tartottam gáznak. Aranyos volt inkább, bár Logan tuti hányingert kapott volna tőle. Nem véletlenül nem meséltem neki el az ominózus jelenetet.
Nem vagyok az a típus, aki bárkit kis hülyének titulálna, még csak gondolatban sem szoktam káromkodni. A legcsúnyább szó mostanában a kígyó volt, ami kijött a számon valakivel kapcsolatosan és amiatt is elszégyelltem magam. Ilyen szempontból nem vagyok erre a világra való.
Mosollyal fogadom a bólogatását, s már fizetném ki a pudingot, amikor Cathy valami ticketet mutogat. Elkerekedett szemekkel nézek rá, majd a konyhás nénire, végül pedig megkeresem öcsémet is a tekintetemmel. Átkiabálom a fél étkezőt.
- Van neked ilyen izéd, Loganbogár?
Égetem kicsit szegényt, de észre sem veszem. Otthon is így szoktam szólítani, vagy öcsipóknak, vagy egyéb ízeltlábú beceneveken. Nem tudom honnan jöttek, de Loganen maradt az összes. Jasont cicázni szoktam vagy babózni. Logan abból már kinőtt.
Hogyha nem szólítanak fel arra, hogy csak ilyen tickettel lehet fizetni, akkor a harmadik szólás után feladom és inkább pénzben fizetek a pudingokért, kedvesen elhárítva Cathy próbálkozását. Nem szeretném, hogy úgy érezze, ő fizetett valamiért, amire én szerettem volna meghívni. Nem azért, mert gyerek. Hanem azért, mert nagylelkű kívánok lenni.
Megrázza a fejét, én pedig próbálom értelmezni a dolgokat.
- Oké, szóval nem itt. Hm, lássuk csak! Anyukád itt tanít?
Vetek be egy kérdést. Valahogy a lányok olyan anyadolgozójába járósok, nem apadolgozójába valók, legalábbis az én világnézetem szerint. Ezért is az anyukára kérdezek előbb. Persze egy pszichológus bizonyosan azt mondaná, hogy azért van ez, mert az anyám egyedül nevel engem és alap dolog, hogy mindenről az anyák jutnak eszembe először.
A kotorászás nem kerüli el a figyelmemet. Újabb kérdésre sarkall.
- Adjak lapot?
Ha bólint, ha nem, kiteszem kettőnk közé az asztalra a táskámból a füzetemet. Mindenféle jegyzet van benne, amolyan határidőnapló naptárfunkció nélkül. Kinyitom a leghátsó oldalon. Oda nyugodtan írhat, engem nem fog zavarni.
- Hány éves vagy?
Tudom, ez nem eldöntendő, de azért csak meg tudja mutatni a számokat. S hogy én is mondjak valamit, ne csak kérdezzek, előveszem a hadarós énemet.
- Az én anyukám nem itt dolgozik és még csak nem is azért jöttem, mert az öcsém itt tanul. Én sem tanulok itt, bár apa szeretné és el is intézte nekem, hogy találkozhassam a dékánnal. Apa építész, nagyon tehetséges, elismert. Amikor olyan kicsi voltam, mint te, ő volt a példaképem. Most is az. Neked van példaképed?
Erre megint lehet fejet rázni, vagy bólintani. Elhallgatok, hogy fogyjon a pudingom is közben.
Vissza az elejére Go down
Cat Prescott-Bishop
Beavatott ember
Cat Prescott-Bishop

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 19
◯ HSZ : 97
◯ IC REAG : 65
Menza - Page 2 24wr02t
Re: Menza // Csüt. Okt. 23, 2014 11:32 am

Láthatólag nem akarja hagyni, hogy átadjam a jegyem a jókora pocakkal bíró konyhás néninek. Aztán meg átkiált a fél helységen. Először mosolyogva fogadom az eseményt, hiszen nem kicsit tartom viccesnek, a Loganbogár szót, de ami ez után történik az komolyan megijeszt.
Sokan tudomást sem vesznek a kiáltásról, egyszerűen mintha el sem hangzott volna de persze vannak akik igen. Számos tekintet szegeződik Shiny felé és közülük is kiemelnék egyet, mégpedig akinek a kérdés szólt. Logan lelke oly hirtelen vált eddigi nyugalmat árasztó színéről lángvörössé, mintha valóban lángok csaptak volna fel testéről és aki maga is fel kívánja égetni a világot. A harag, indulat, a fékezhetetlen düh színe ez, volt alkalmam megtanulni és sajnos megtapasztalni ezt a lelencben, szóval félelmem megalapozottnak vélem. Pont mint az előbbi felképelt fiú. Megismétlődik az iménti eset? Minden esetre készenlétben vagyok, hogy megmentsem másodízben is Shiny-t. Tekintetem kérdőn vándorol rá, hogy vajon mi lesz. Na és persze másra is kíváncsi vagyok.
Az árvaházban sok ilyen esetnek voltam tanúja és persze a szenvedő alanya is egyben. A varjak mindig a leggyengébb társukat verik és a „néma félkegyelmű” bizony kiérdemelte a lelenc leggyengébbike háládatlan címet. Szóval az ilyen támadások célja többnyire én voltam, persze nem mindig. Elenyésző esetben csak szemlélője lehettem és oly sokszor láttam már, hogy pontosan tudtam mi fog történni. A támadó lelke pontosan így vált vörössé a haragtól a szerencsétlenül járóé pedig szinte ugyan akkor festődött tengerkékké, ami a félelem színe volt.
Sunshine lelke azonban továbbra is fehér, mint a hó. Kissé furcsállom ezt, persze nem vagyok, nem lehetek tisztában kettejük kapcsolatával. Vagy csak egyszerűen nem fél, nem aggódik. Minden esetre, mikor értetlenül visszanézek már Logan lelkének párája sem izzik vörösen. A veszély elhárult.
Kissé még az iménti eset hatása alatt ülünk le, már a finom csokis pudingok társaságában. Egy újabb kérdés is elhangzik, melyre fejemet rázom. Persze lenne mondani valóm, de mit tegyek? Hogyan mondjam el, adjam tudtára, hogy Mandy nem tanít itt. Kotorászok hát tovább és egy hatalmas mosoly és bólogatás jár a jegyzetfüzetnek. Végre! A legjobbik módja, hogy átadjam gondolataim, ha lerajzolom őket. Ugyan egyetlen ceruza van csak nálam és a színeknek is nagy hasznát tudnám venni, de mint példa is volt rá egy széndarabbal is tettem már csodát.
Magam elé húzom a füzetet és rajzolok egy rendőrautót. Csak nehogy mentőnek nézze, ezért egy Police felirat is rákerül a villogók társaságában. Ezzel megválaszoltnak veszem a kérdést „anyukám” foglalkozását illetőleg. Bár Mandy valóban az édesanyám lenne.
Ha eddig nem voltam pácban, most belekerültem. Egy igen egyszerű kérdés, amire már a két-három éves kisdedek is tudják a választ. Hány éves vagyok? Ez is egy titok, amit még homály fed. Ha mutatok valamit, csak pár ujjacskát kell magasba emelnem, de hazugság lenne. Ha meg semmit nem teszek.... akkor komplett gyengeelméjűnek néz majd, hogy még ezt se tudom. Nem marad más, hiszen az őszinteség fontosabb mindennél, hogy tanácstalanul tárjam szét kezeim és az iméntinél is vörösebb arccal essek neki a pudingnak.
Meghallgathatom kanalazás közben, hogy Shiny miért van itt és a példaképe is ismeretes már előttem. Azt kérdi nekem van-e ilyesmim. A válasz egyértelmű. Vadul bólogatok ismét, majd ujjacskám a rajzomra nyomom, a rendőrautóra. Ki más, mint Mandy. Persze, hogy ő a példakép. Ugyan nem a rendőri hivatásra vágyom, egész egyszerűen magam is oly tiszta lélek szeretnék lenni. Ennyi az egész.
Vissza az elejére Go down
Sunshine Davis
Ember
Sunshine Davis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 32
◯ HSZ : 119
◯ IC REAG : 85
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Menza // Szer. Dec. 17, 2014 9:19 pm

Az öcsém és én külön kategória vagyunk, megannyiszor veszünk össze azon, hogy én szeretem becézgetni nyilvános helyen is – ahogy a nevezett példa mutatja – ő meg lila ideggörcsöt kap tőle. Vagy más színűt. Nem tudom, én a magam részéről nem látom senkinek az auráját vagy hangulatának színbeli kivetüléseit, szóval nem tudom levenni mindazt, amit Cathy. De talán jobb is, azt hiszem. Eléggé kiverne a frász, hogyha mindig, minden vörösben villódzna előttem, ugyanis az biztos, hogy sokak idegeire megyek így más színt nem is hozhatok ki emberekből, ez nem vitás.
Vállat vonok. Nem lesz itt semmi, de hogy megnyugtassam Cathyt, magyarázkodni is kezdek, teli szájjal vigyorogva bele a világba.
- Tudod, ő az öcsém. Nem nagyon szereti, hogyha becézgetem, de én meg nem tudom  nem becézni és különben sem tudom, hogy mi baja van ezzel, így nem foglalkozom vele, hogyha olyan a feje, mint egy dühös hörcsögnek.
Elnevetem magam.
- Amúgy látnád társasjátékozás közben, ha véletlenül nem ő nyer. Azt a hisztit! Komolyan olyan, mint egy lány.
Forgatom meg a szememet, majd rittyentek egy vigyort az öcsém felé, aki lelkesen tátogja a képembe, hogy mindent hallott. Naná, tudom. Azért is mondtam, hogy hallja. Mert így szép az élet, ha borsot lehet törni a testvérünk orra alá. Senki nem mondhatja, hogy nem fejlett a humorérzékem.
A puding így vagy úgy kifizetésre kerül, s letelepszem Cathyvel szemben, direkt úgy, hogy rálássak öcsémre is, hadd integessek oda neki néha, ezzel csalva dühös fintort orrára, s elérve azt, hogy hátat fordítson nekem. Tuti megint azt mondta, hogy a húga vagyok, csak hazudozom. Ezzel csak az a gáz, hogy sokakat ismer régebbről, s ők tudják mi a helyzet.
- Wow, rendőr?
Kerekednek el a szemeim. Nagyon menő, de egyben veszélyes foglalkozásnak is tartom, aggodalmaskodva nézek Cathyre.
- De nem félsz, hogy valami baja lesz?
Talán nem a legjobb ötlet ezt megkérdezni egy kilencéves-forma gyerektől, de ha már eszembe ötlött, akkor feltettem. Erre is lehet igennel meg nemmel felelni, szóval nem fogom megterhelni az agyacskáját remélhetőleg és ő se az enyémet azzal, hogy kódfejtő kell a beszélgetésünkhöz.
Meghökkenek.
- Hogyhogy nem tudod? Öh, mármint.. úgy értem, hogy meg lehet azt állapítani. Nem vettek még tőled vért?
Kérdezem. Nem, mintha én szeretném a vérvételeket, de ettől még.. asszem abból kiderül az ember kora, bár ebben nem vagyok olyan biztos, mint a fák korát illetőn.
- Azért, mert rendőr?
Kérdezem meg közben ezt is, egyszerűen csak azért, mert érdekel.
Vissza az elejére Go down
Cat Prescott-Bishop
Beavatott ember
Cat Prescott-Bishop

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 19
◯ HSZ : 97
◯ IC REAG : 65
Menza - Page 2 24wr02t
Re: Menza // Hétf. Dec. 29, 2014 12:28 pm

Kész szerencse, hogy háttal ülök Logannek, így nem láthatom a kettejük közötti mini összecsapásokat csak annyit, hogy Shiny néha a buksim felett elnézve belevigyorog a távolba. Nem láthatom az apró villámokat melyek tekintetük találkozásakor születnek és Logan felpaprikázott ábrázatát sem, ami talán picit meg is ijesztene. Persze a társasozást és az ottani reakcióit alaposan meg kell mosolyognom. Komolyan, soha el nem tudnám képzelni, hogy megsértődjek azért ha valaki legyőz egy társasjátékban. Valahogy nem én vagyok aki felfújt pofival bevonul a sarokba duzzogni akár egyetlen leütött sakkfigura miatt. Inkább az hajtana, hogy következő alkalommal ne történjen meg és ez ellen nem a hisztivel lehet tenni. Esésekből tanul a gyerek.
Kicsit lassabban rajzolok mint általában, köszönhetően a puding-evészetnek, de így se sikerül rosszul. Erre legjobb példa, hogy a félelmeim alaptalannak bizonyulnak és Shiny nem nézi mentőnek vagy esetleg taxinak a rendőrkocsit. Bólogatni is kezdek, mikor rákérdez szájikómban a pudingos kanállal. Vicces jelenség lehetek most. Persze mikor megkérdi, hogy nem féltem-e Mandy-t.... lefagy arcomról a mosoly. Ebbe még bele sem gondoltam, hogy veszélyes is lehet az, amit csinál. Még szerencse, hogy a teljes igazsággal nem vagyok tisztában. Még az evést is abbahagyom, te szent ég. Mi van ha baja lesz? Hogyan védjem meg ha magamat sem vagyok, vagyis voltam képes megvédeni a lelencben?
Szerencsére rátérünk a koromra, amely kissé feledteti iménti aggodalmam. Vérvétel? Bólogatok. Abie-néni vizsgálódott egy csomót, szóval minden bizonnyal átestem már rajta, de hogy pár piros cseppből meg lehessen állapítani egy kicsi lányzó korát? Tuti lehet, miért ne lehetne.
Hogy miért Mandy a példaképem? Na ezt sem tudom lerajzolni. Szóval inkább bólogatni kezdek újra. Nem is hazugság, hiszen a rendőrök segítenek olyanokon, mint én is. Szóval a tiszta lelkek segítenek, lehet ezért is lett rendőr? Ki tudja, de ha igen akkor én is az szeretnék lenni. Vagy mondjuk festő, de ezen ráérek agyalni még pár évet.
Vajon Shiny mit csinálhat? Jó tudom, most velem pudingozik, de mit csinál máskor? Hogyan kérdezzem meg? A legjobb lesz ha ő is lerajzolja? Jobb nem jut eszembe, szóval elé tolom a füzetet és a ceruzát. Az sem baj, ha egy kutyust rajzol, vagy egy cicát. Szeretem őket.
Vissza az elejére Go down
Sunshine Davis
Ember
Sunshine Davis

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 32
◯ HSZ : 119
◯ IC REAG : 85
◯ Lakhely : Fairbanks
Re: Menza // Csüt. Feb. 12, 2015 6:46 pm

Nem akarnék én igazán senkinek se rosszat, szóval hogyha tudnám, hogy Cathy zavartg érez az éterben és bántja az, ahogy Logannel viseltetünkm egymás iránt, akkor biz' isten idehívnám az öcsémet, hogy megnyugtassam a kislányt valamivel, bebizonyítva, hogy ez a drága nem haragszik rám, csak kicsit puffog, de amelyik kutya ugat az nem harap. A tudatlanság nyugalmában viszont erre nincs lehetőségem, így koncentrálok a pudingomra meg arra, hogy miről is cserélünk eszmét épp Cathyvel.
- Juj, ne haragudj, én nem akartam olyat mondani, amit esetleg ne tudnál!
Visszakozom azonna, látva hogy elszontyolodott, mert akárhogy is, a mosoly lefagyását még az én naiv fejem is észreveszi, s nagyon nem nehéz kisakkozzam, hogy miattam van a dolog, lévén a kislány velem beszélget, nem mással.
- Izé, nem is biztos, hogy baja eshet, meg minden, ne is figyelj rám, csak fecsegek itt össze is megb vissza is.
Menteném én a menthetőt, de nem tudom, hogy mi lesz így ebből. Mindenesetre inkább nem emlegetem Mandyt, hanem azzal foglalkozom, amit magam elé kapok, mégpedig a rajzfüzettel.
Nem vagyok egy tehetséges rajzos, de azért nagyjából felismerhető pillangót hozok össze.
- Szeretem, mert nagyon szép, színes és Kínában a boldogság szimbóluma. Neked mi a kedvenc állatod?
Kérdezek vissza némi rajzmagyarázatg közepette, s visszatolom Cathynek a füzetet.
- Amúgy én modellkedem. Nem olyan igazán menő foglalkozás, amihez egyetemet kellett végezni, de én szeretem. Te szeretnéd, hogyha lefotóznának egyszer? Eljöhetnél velem, hogyha anyukád elenged.
Ajánlom neki igen lelkesen.
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Menza // Kedd Márc. 03, 2015 9:07 pm

Menza - Page 2 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Alice Danielle Lavant
II. Gyógyító
Alice Danielle Lavant

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 613
◯ IC REAG : 616
◯ Feltűnést kelthet : Hiányzik bal lába térd alatt (protézist hord)
Menza - Page 2 5508w6
Re: Menza // Hétf. Márc. 30, 2015 8:46 pm


Anguta & Alice

A sok munka mellett egy percre sem tudtam felállni az asztalomtól. Reggel megérkeztem, leültem és már neki is fogtam a papírmunkákhoz. Azóta eltelt már vagy négy óra és még a mosdót sem látogattam meg. No nem mintha nem örülnék annak, hogy van mit csinálni. Ez teljesen leköti az agyamat és ennek nagyon is örülök. A kolléganőm már meg sem próbál leállítani. Az elején mindig aggodalmaskodva jött oda hozzám, de nem igen érte el a célját. Talán egyszer sikerült elrángatnia az asztaltól, hogy szívjak egy kis friss levegőt, de azt is csak egy negyed órás "zaklatás" után sikerült elérnie.
Most viszont a telefonom rezgése zökkent ki a munkámból. Összeráncolt homlokkal veszem a kezembe és nézem meg, hogy ki is keres. Mosolyogva veszem fel a telefont. Még hangom is teljesen vidám. Már ebből rá lehet jönni, hogy ki is csücsül a vonal másik végében. Csak pár percig beszélgetünk, majd búcsúzás és már ki is nyomom. Ugyan ebben a pillanatban gyomrom igen hangosan morran fel. Pirulva pillantok a kolléganőmre, aki csak mosolyog rám és már ki is küld engem, hogy menjek enni. Igaz nehezen, de végül csak felállok a székemről, hogy meglátogassam az egyetemi menzát.
A folyóson sétálva pár diák kedvesen odaköszön nekem, amit örömmel viszonozok is feléjük. Szerencsémre már nincsenek túl sokan a kantinban. A legtöbben már rég túl vannak az ebéden, így a sorban állást is megúsztam. Tudtam én, hogy nem kell elkapkodni a lejövetelt.
A kínálatot nézve kissé elszomorodom. Alig van olyan étel amiben ne lenne hús, de végül egy kis dilemma után valami gombás tésztát választok salátával.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Menza //

Vissza az elejére Go down
 

Menza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Fairbanks :: Kultúra és Tudomány :: University of Alaska Fairbanks-