KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Rebecca Morgan Hétf. Szept. 16, 2024 11:01 am
írta  Catherine Benedict Vas. Szept. 15, 2024 7:44 pm
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 15, 2024 3:58 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Szept. 14, 2024 11:58 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Bruno Manzano Kedd Aug. 27, 2024 4:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Hétf. Aug. 26, 2024 8:56 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
Bianca Giles
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Alignak
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
Kyle Prescott
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 
William Douglas
Kikötői Étterem - Page 3 I_vote_lcapKikötői Étterem - Page 3 I_voting_barKikötői Étterem - Page 3 I_vote_rcap 

Megosztás

Kikötői Étterem - Page 3 Empty
 

 Kikötői Étterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Kikötői Étterem // Hétf. Dec. 12, 2011 4:07 pm

First topic message reminder :

Kikötői Étterem - Page 3 Restaurant-view


A hozzászólást Alignak összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 03, 2017 12:42 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
Kikötői Étterem - Page 3 Empty
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Csüt. Feb. 23, 2012 7:21 pm

- Ez igaz – ismertem el mosolyogva, közben pedig még bólogattam is, az egyetértésem jeléül. Egyébként egyáltalán nem vettem sértésnek a reakcióját, szerencsére nem olyan nő vagyok, akit ilyen könnyedén meg lehetne bántani. Szeretek nevetni, és kötekedni is, ez nem is vitatható egy pillanatig sem. – Huh, akkor most kicsit sikerült megnyugodnom – jelentettem ki jókedvűen, és még a homlokomat is megtöröltem látszólag, a móka kedvéért. Eddig is színészkedtünk kicsit, hát akkor mi akadályozhatna bennünket abban, hogy ezt tovább folytassuk? Igaz, hogy semmi?!
Újabb kellemes kacagást hallattam, amikor Martin bókolt nekem, méghozzá nem is rosszul. Ezt nevezem én igazinak, nem azt, amit az előbb hallhattunk, bár kétségtelenül a szándék ott sem volt rossz, és úgy tűnt, hogy a lánynak is elnyerte a tetszését valamennyire. Hát, vannak még furcsa emberek, ez tény. Az meg egy másik, hogy nem vagyunk egyformák.
- Nos, köszönöm a bókot – adtam végül hangot annak is, amit az előbb magamban már végigvezettem gondolatban. – Az előbbi magyarázat valahogy nekem is sokkal jobban tetszene, hogy őszinte legyek! – vallottam be mosolyogva, de a valódi okot tényleg nem tudtam. Egyrészt elfoglalt voltam az utóbbi néhány évben, másrészt pedig tényleg nem igazán közeledtek felém. Megesett egy-kettő ilyen eset, nem tagadom, de semmi említésre méltó.
- Tudod… lehet, hogy igazad van! – előrehajoltam, mintha mi is pont összeesküvésen törnénk a fejünket. – Azt hiszem, hogy be kellene fektetnem valami optikába – eltűnődő arcot vágtam, aztán jelezve, hogy csak vicceltem, és nem éppen így próbálok férfit szerezni, elnevettem magamat. Közben a szemem sarkából észleltem némi mozgást, ami azt bizonyította, hogy Jeff hozza az általunk megrendelt ételeket. Örültem is neki nagyon, mert már korgott a gyomrom, és a rengeteg illat is az orromba furakodott, az elmúlt néhány percben.
- Azt hiszem, hogy én iszok egy pohár bort is. Te esetleg kérsz? – érdeklődtem Martintól, miközben hátradőltem a székemen. – Köszönjük – mosolyogtam fel a pincérre vidáman, mikor lerakta elém a tésztával teli tányért, meg a férfi elé is lerakta azt, amit ő rendelt. Attól függően, hogy Martin kért-e italt, úgy adtam le az újabb rendelést.
- Hol szálltál meg egyébként? – érdeklődtem kíváncsian, majd megfogtam az evőeszközöket, és felpillantottam rá. – Jó étvágyat! – újabb mosoly, ami szinte már a védjegyemmé kezdett válni. Azért nagyon reméltem, hogy nem néz emiatt teljesen idiótának, még akkor sem, ha én időnként határozottan annak érzem magam.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Csüt. Feb. 23, 2012 7:44 pm

Egy pohár bort? Nem autóval jött a kisasszony? De hát enm vagyok én közlekedési rendőr! Ha ő bort akar inni, akkor igyon.
- Nem, köszönöm, én lehet, hogy fenn éjszakázom a síparadicsomban, odáig meg jobb lenne józanul felkacskaringózni. - felelem. - Nem akarok valami szakadék mélyén kikötni.
Előkotrom a szórólapot, és átnyújtom.
- Ingyenes Valentin-napi programot hirdettek. Tessék!
De aztán az érkező étel eltereli a figyelmemet az éjszakáról, meg a vezetésről.
- Hú, de jól néz ki! És ez az illat ...
Kezembe fogom a kést és a villát, marokra, és gyilkos pillantásokat vetek a sültre, jelezve, hogy sanyarú sors vár rá perceken belül, mert én "harcra rész vagyok". De megvárom, míg Ana is nekikészülődik.
- Jó étvágyat neked is, Ana!
A következő pár percben az asztalnál csak az evőeszközök adnak ki hangot. Egy pár falat erejéig illik megtisztelni az ételt, ha már ilyen finom, és csak az evésnek szentelni a figyelmet.
Aztán viszont valami egészen érdekes tereli el a figyelmemet. Két pincér tűnik fel, az egyikük hatalmas vörös rózsa csokrot visz az egyik asztal felé, a másik pedig kis ezüsttálcán valami dobozkát. Még a kés villa is mozdulatlanná dermed a kezemben, amikor rájövök, hogy itt nyilvános lánykérés következik. S valóban. Nem is akárhogy, hanem gyűrűvel, rózsával és ...
- Ez nem hiszem el!
... térden állva.
Az érintett hölgy persze oda meg vissza van a boldogságtól, és úgy ég az arca, hogy bármely főtt rák megszégyenülne mellette.
- Hú, azt a mindenit! - mondom még, de csak suttogva, mert az egész étterem elcsendesedett, és a döntést várják, ami persze nem késik, és pozitív. Ekkor aztán kitör a taps, és én is lelkesen csatlakozom hozzá.


A hozzászólást Martin Williams összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Feb. 23, 2012 8:19 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Csüt. Feb. 23, 2012 8:14 pm

- Hm, ez igaz – ismertem el némi gondolkozás után, majd megvontam a vállaimat. – Nem fogom erőltetni, nem tudom, hogy mennyi árt meg, de szerintem egy pohár bor még nem sokban befolyásolja a józanságodat, és különben is, Valentin-nap van! – mosolyogva magyaráztam, miközben kiittam a forró csokim maradékát is. Ez mindössze néhány korty volt, úgyhogy ezután már nyugodt szívvel tettem félre, hogy nehogy véletlenül leverjem. Sajnos kitelik tőlem.
- Ó, nahát! Nem is hallottam róla, köszönöm – átvettem a szórólapot, és gyorsan átfutottam a szöveget, ami néhány sorban volt a lapon. Nem is tűnt ez olyan rossz ajánlatnak, még akkor sem, ha határozottan különösnek találtam. Egyébként sem tartottam túl jó ötletnek azt, hogy behatoljak az őslakos falka területére, de hát egy kis pihenés senkinek sem ártott még meg, nekem pedig most úgy éreztem, hogy különösen szükségem van rá.
Mosolyogva megköszöntem, hogy ő is jó étvágyat kívánt nekem, majd hozzá hasonlóan én is elkezdtem enni a vacsorámat. Éppen olyan finom volt, mint máskor, aminek halk hümmögéssel hangot is adtam. Csak úgy lapátoltam befelé, persze ügyelve arra, hogy ne tűnjek valami kiéheztetett nőszemélynek. Még csak az kellett volna!
Én a körülöttünk lévő történésekből nem sokat észleltem, annyira elmerültem a gondolataimban, és a csendben, ami nem sokkal ezelőtt telepedett ránk. Már csak arra lettem figyelmes, hogy Martin suttogott, a következő pillanatban pedig egy férfi térdelt le. Egyből kapcsoltam, hogy mi történik éppen a szemünk láttára, úgyhogy gondosan leraktam az evőeszközöket a tányéromra, és odafordultam a többiekhez hasonlóan, hogy én is nézhessem a lánykérést.
- Istenem, ez olyan romantikus! Bármennyire is klisés az egész… - azért szipogni, meg túlzottan érzelgőssé még nem váltam, de határozottan meghatott az előttünk kibontakozó jelenet. Ajkaimon ott volt a mosoly, és halkan, meghatottan sóhajtottam fel, ajkaimhoz emelve a poharat. – Valószínűleg ez minden nő álma. Vagy valami egészen hasonló ehhez – böktem a fejemmel abba az irányba. – Nos, szerintem koccintsunk rájuk! – tartottam Martin felé a poharamat, és ha hozzáérintette a sajátját, akkor kortyoltam az enyémből. – Mondd… volt már komoly kapcsolatod? – érdeklődtem kíváncsian, ha már egyszer eszembe jutott. – Már ha nem túl indiszkrét a kérdésem… - tettem hozzá gyorsan, nehogy esetleg túlzásnak gondolja a kíváncsiskodásomat.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Csüt. Feb. 23, 2012 8:31 pm

Gondoltam, hogy Anánka bejön ez a figura. Én sem elleneztem, de azért nekem idáig még fejlődni kéne. Ökörségből már vallottam szerelmet térden, de én is meg a partner is tudta, hogy csak vicc. Be is voltam kissé rúgva akkor. És még csak le se feküdtünk utána, pedig jó csaj volt.
A nosztalgikus merengésből Ana kérdése riaszt fel. A kérdés eléggé mélyre hatoló már, de azért még nem annyira, hogy hárítsak.
- Nos, olyan már mindenképpen volt, amit igyekeztem komolyan venni. De eléggé szórakozott vagyok, be kell valljam. Mármint a magánéletben, mert a munkámban nem lehetek az, ugye. Szóval sajnos egy párszor már elég kínosan leszerepeltem.
Mivel Anát nem akarom meghódítani, így nincs értelme titkolni sem a dolgokat. Amúgy ha mégis ... hát még mindig jobb, ha már tudja mire is számíthat.
- No és Te?
Ha már én ilyen szépen vallottam, akkor igazán van jogom visszakérdezni, és most rajta a sor. Közben azért folytatom az evést is, mert hidegen nem jó az étel.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Csüt. Feb. 23, 2012 8:55 pm

Reméltem, hogy nem találja túl tolakodónak azt, hogy a leginkább beletapintottam a magánéletébe, de hát kíváncsi természet vagyok, és én szeretek tisztában lenni a dolgokkal, akkor is, ha semmi konkrét célom nincsen vele. Most sem azért akartam tudni, mert valamit el szerettem volna érni, hanem egyszerűen csak ezáltal is megismerhettem egy bizonyos oldalát. Az emberek már csak ilyenek, ha idegenekkel találkoznak, bár az tény, hogy nem mindenki kérdez rá egy ilyen fajsúlyú dologra, mint ahogyan azt most tettem.
Figyelmesen hallgattam végig a mondanivalóját, miközben egy-egy újabb falatot juttattam a szervezetembe. Tényleg nagyon finom volt, képes lettem volna belőle annyit enni, hogy kidurranjak tőle, úgyhogy talán kihízeleghetem majd a szakácstól a receptet, ha valamikor visszajövök ide a hét folyamán. Ma semmiképpen sem, ugyanis akkora volt a forgalom, hogy az még engem is meglepett, pedig itt lakom már évek óta, és látogatom ezt a helyet is, ugyanennyi ideje.
- Tehát te a későn érő kategóriába vagy sorolható ezen a téren – állapítottam meg mosolyogva, és kénytelen voltam ismét abban reménykedni, hogy ez alkalommal sem bántottam meg. Néha sajnos akaratlanul is hajlamos vagyok belegázolni az emberek lelkivilágába.
- Hát, én sajnos nem büszkélkedhetek ilyesmivel sem – vallottam be őszintén, néhány másodpercnyi csendet követően. – Az a helyzet, hogy nekem nem nagyon volt időm erre, amikor meg lett volna, akkor még túl fiatal voltam hozzá – azt valahogy már nem akaródzott az orrára kötni, hogy egyébként sem voltak valami pozitív tapasztalataim a férfiakkal kapcsolatosan. Még az sem számított, hogy a múlton már rég túltettem magam.
- Általában annyira el vagyok havazva, hogy mire észbe kapok, már este van, és hulla fáradtan dőlök be az ágyamba – vontam meg a vállaimat. – Nem mintha bármi elől is elzárkóznék – tettem hozzá mosolyogva, majd bekaptam az utolsó falatot is, és leöblítettem egy korty borral.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Csüt. Feb. 23, 2012 9:10 pm

- Igen. - vallom be némileg bűnbánóan.
Ezek szerint Ana olyan korba sorol, amikor egy férfinak már ideje lenne megkomolyodni, megérni. Az ő elvárásait tehát nem igazán teljesítem.
Amit aztán róla hallok, az viszont nem tetszik.
- Na ne már! A legszebb éveid! Nem töltheted őket kolostorban! - tör ki belőlem a méltatlankodás.
Persze ehhez semmi közöm igazából. Nem kell, hogy hallgasson rám. Semmi közöm hozzá. Csak éppen kimarad egy csomó jóból. Persze nekem, férfiként, lehet, hogy sokkal több élvezetet tartogat a fiatalság, egy nőnek. Én sokkal gátlástalanabbul csajozom, mint ahogy a nőismerőseim pasiznak.
A főfogás lassan elfogy.
- Desszertet?
Ha már lúd, legyen kövér, együnk, igyunk, ezen már nem múlik.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Csüt. Feb. 23, 2012 9:36 pm

Csak rámosolyogtam, mikor beismerte, hogy igazam van. Nem tagadom, imádtam világéletemben, ha elismerték, hogy az van, amit én mondtam. Sosem kedveltem, ha megpróbáltak meghazudtolni, mert előbb-utóbb akkor is bebizonyosodott, hogy én szinte tévedhetetlen nőszemély vagyok. Ez pedig igazán hízelgő számomra.
- Nem vagyok kolostorban – nevettem fel, miközben tiltakozóan ráztam meg a fejemet. – Csak elfoglalt vagyok, ez minden. De mint ahogyan azt az előbb is említettem, ha adódik lehetőség, én nem zárkózom el, viszont nem tudom, hogy egy férfi mennyire viselné el az ilyesmit. Tudnám én kárpótolni sok dologgal, példának okáért remekül főzök, de nem könnyű – vontam meg a vállaimat végezetül. – Úgyhogy ne félts engem, jól vagyok – biztosítottam erről jókedvűen, és újabbat kortyoltam a fogyó boromból. Persze azt nem mondtam el, hogy időnként egyéjszakás kalandokba is belekeveredem, mert az utóbbi időben már erre sem volt példa.
- Azt hiszem, hogy ez még belefér. Úgy gondoltam, hogy egyedül töltöm ezt az estét, de ha már így alakult, akkor érezzük jól magunkat, nem? Az utóbbi néhány évben ez az első Valentin-nap, hogy nem vagyok egyedül – nevettem fel vidáman, cseppet sem szomorkodva azon, hogy ez igazából mennyire szánalmas. Nem szabadna, hogy ennyire lefoglaljam magam a hétköznapokban, de a helyzet az, hogy én úgyis tovább fogok élni, mint egy átlagos ember, és nem olyan egyszerű a sorsom, mint ahogyan azt Martin valószínűleg hiszi.
- Mit kérsz? – kérdeztem tőle, miközben megettem az utolsó falatot is. Miután lenyeltem, precízen leraktam a tányérra az evőeszközeimet, megtöröltem a számat, és elégedetten hátradőltem. – Szerintem én valami csokisat fogok kérni – kicsit hunyorítottam a nagy koncentrálásban, aztán bólintottam. – Igen, így lesz – közöltem immár magabiztosan.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 8:06 am

Míg Ana a desszerten tűnődik, én az ő szavain, és a lehetőségeken. Jól elbeszélgetünk. Felajánlotta, hogy segít, szóval amúgy is tartanánk a kapcsolatot. Akkor meg?
- Nos, ez igaz, hiszen a mai lehetőségtől sem zárkóztál el. Ha nem veszed tolakodásnak, akkor amíg a városban tartózkodom, esetleg még megkeresnélek egyéb lehetőségekkel. Hátha kimenőt adsz magadnak még egy-két estére vagy délutánra.
További randik? Nem, igazából ez sem randi. Ettől még a továbbiakból alakulhat valami ilyesmi. Majd meglátjuk. Először is az kell hozzá, hogy igent mondjon.
- Nos, én talán valami gyümölcsösebbet ... - morfondírozom el a desszertválasztáson, amíg Ana megfontolja az ajánlatomat.
Közben előveszek egy pár névjegyet a kabátzsebemből, és a másik oldalára ráírok valamit, aztán kettő kivételével visszateszem. Egyet (amin semmi plusz írás nincs) odaadok Anának. Amire írtam, azt látszólag visszatettem a helyére, az étlapon hagyom. Mivel azt magam felé döntöm, így nem látható a kis plusz lapka benne.
Mikor a pincér odajön, hogy felvegye a desszertrendelést odahívom közel.
- Nem tudok választani kettő közül. Melyiket ajánlja? Talán ezt?
Aztán persze nem a desszertekre böködök, hanem a névjegyre a felirattal.
"Szerezzen nekem a desszert mellé egy szál rózsát is, ha lehetséges!"
- Ez egy nagyon jó választás, uram. - feleli a pincér. Remélem, ez azt jelenti, hogy megoldja a feladatot.
- Akkor legyen. Köszönöm!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 2:56 pm

- Hm… - egyelőre még mindig azon tűnődtem, hogy mit egyek, de természetesen ettől függetlenül még sikerült felfognom azt is, hogy mit mondott nekem Martin idő közben. Elgondolkodtató ajánlat volt, legalább ki is kapcsolhattam volna egy kicsit, úgy, ahogyan a mai estén is, viszont veszélybe sem szerettem volna őt sodorni. Választanom kellett, hogy önző leszek-e, és hagyom, hogy valami jó történhessen velem, vagy esetleg megvédem őt azzal, hogy többet nem találkozom, és még csak nem is beszélek vele. Nehéz döntés…
- Talán lehet róla szó, hogy kicsit hagyjam magam rávenni erre – most már vidáman rámosolyogtam, közben pedig arrébb tettem az étlapot, hiszen már kiválasztottam, hogy mi lesz az, ami a desszertemül fog szolgálni ma estére. Végül is, később majd ráérek még gondolkozni azon, hogy miféle negatív oldalai lehetnek mindennek, egyelőre azonban szerettem volna örülni inkább a pillanatnak, ha már ilyen irányt vettek a dolgok.
- Köszönöm – egyből nyújtottam is a kezemet a névjegy felé, és miután elvettem, a rajta lévő írást kezdtem el tanulmányozni, ezért történhetett meg, hogy nem vettem észre, hogy Martin valamit az étlapján hagyott. Nem érdekelt különösebben egyébként sem, de elég valószínű, hogy más körülmények között feltűnt volna, hiszen ez a dolgom. Megfigyelni bizonyos apróságokat a környezetemben, természetesen azon túl, hogy gondoskodom az őrzők utánpótlásáról.
- Nos, sikerült választani? – érdeklődtem kíváncsian, miután elraktam a kis papírdarabot a táskámba. Innen aztán biztos, hogy nem fog elveszni, az már más kérdés, hogy megtalálom-e később, amikor majd keresem. Remélhetőleg igen, ha meg nem, hát majd felkutatom utána a várost, úgysem olyan nehéz feladat, ha jobban belegondolok.
Közben én is leadtam a rendelésemet, egy szelet finom csoki tortára. Az egyik kedvencem volt, ezt tagadni sem lehetett volna, és mivel egyébként sem vagyok olyan nő, aki görcsösen ügyelne arra, hogy mit eszik, így nem zavartattam magam a plusz kalóriák veszélye miatt. Majd ledolgozom hamarosan, nem?
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 3:54 pm

Izgatott várakozással nézek a következő pár perc elébe. Ilyen partizánakciót még nem szerveztem, egészen James Bondnak érzem magam. Persze csak akkor lehetek elégedett, ha Ana tényleg megkapja majd a virágot, és tényleg örül is majd neki.
És közben megkapom az engedélyt a további programszervezésre is.
- Nagyszerű! - elfogadja a névjegyet is, de ez azért még nem elég a teljes boldogsághoz. - Esetleg kaphatnék én is valami elérhetőséget? - kérdezem meg óvatosan. Szervezhetek én programot, ha nem tudom róla értesíteni. Bár megkeresném a gyámügyi hivatalt, és Ana után érdeklődnék. Alig néznének hibbantnak, de feltehetőleg megtalálnám.
- Igen, sínen van az ügy. - feleltem mosolyogva.
Persze egy szál rózsa elég silánynak tűnhet egy rózsacsokorral szemben, de hát nem is leánykérésről van szó, csak egy szimpla figyelmességről. Ha már Valentin, akkor ennyi a minimum.
- És mit szeretsz csinálni, amikor éppen nem hajszolod túl magad? - kérdem, csak hogy támpontom is legyen a programtervezéshez.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 4:10 pm

- Jaj, természetesen! – kicsit zavarba is jövök, talán ezen a napon most először, ugyanis elég udvariatlan viselkedés volt részemről, hogy elfelejtettem neki átadni, a saját névjegyemet. – Ne haragudj, kicsit szétszórt vagyok ma, azt hiszem – bocsánatkérően mosolyogtam most már rá, miközben a táskámban kezdtem el kotorászni. Remélem, hogy említenem sem kell, mennyi kacat van benne, és hogy milyen nehéz megtalálni ilyenkor azt, amit keresünk, de végül csak megleltem.
- Parancsolj! – odanyújtottam felé, de mielőtt még elvehette volna, gyorsan észbe kaptam, és vissza is rántottam. – Egy pillanat… ráírom az otthoni számomat is – mosolyogtam rá jókedvűen, és máris előbányásztam a tollat is, amivel írni szándékoztam. Gyorsan felfirkantottam azt a néhány számjegyet, majd a tollat egy kattintást követően eltettem, a névjegyemet pedig ténylegesen is odaadtam neki.
- Hm… - elgondolkozva meredtem magam elé néhány másodpercig. – Ezt nagyon ritkán kérdezik meg tőlem – vallottam be őszintén, de mivel olyan téma volt, amit szeretek, így nem okozott különösebb gondot, hogy válaszoljak rá. – Hát, igazából imádok főzni – jelentettem ki vidáman. – A friss levegőn is nagyon szeretek lenni, még akkor is, ha olyan hideg van, mint most – megvontam a vállaimat, és automatikusan kinéztem az ablakon át, a sötétlő horizont irányába. – De tudod, szívesen csinálok egyszerű, hétköznapi dolgokat is, mint például moziba menni, és ehhez hasonlók – magyaráztam tovább, olykor-olykor kicsit elmerengve.
Azt már inkább nem tettem hozzá, hogy alig van szabadidőm, ugyanis, amikor véletlenül nem dolgozok, akkor is a munkámat csinálom otthon. Ha pedig ezt sem, akkor az Őrzőkkel vagyok, esetleg gyakorolok, és készülök a vizsgámra. Ha ezzel álltam volna elő neki, azt hiszem, hogy kinevetett volna, úgyhogy jobbnak láttam, ha kicsit unalmasnak tart.
- És te? Mi az, amit szívesen csinálsz? – kérdeztem tőle. – Azon kívül, hogy ártatlan áldozatnak tetteted magad, és így hívod el vacsorára a gyanútlan nőket – nem bírtam kihagyni, hogy egy kicsit ne szurkálódjak, de természetesen csak viccből mondtam, nem komolyan.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 5:12 pm

Átveszem a névjegyet és elteszem. Ezzel az ügy sínen van, ami a további találkákat illeti, már csak programot kell találni. Közben Ana beszél, és én szorgalmasan jegyzetelek a virtuális jegyzettömbömbe. Főzés, mozi, szabad levegő ...
- Ha tudnád milyen jó módszer! - csapok le a kis heccre - És kevesen vannak ám, akik rájönnek! Csak hát kissé fájdalmas. A bevásárlókocsi még hagyján, de azért amikor egy parkolóban valódi autóval üttetem el magam, az már sokkal rizikósabb. És amikor úgy intézem, hogy elüssenek egy adag forró kávéval egy gyorsbüfében ... - csak sóhajtok - nem minden nő éri meg az ilyen áldozatokat. Muszáj gondosan válogatni. - teszem hozzá komolyan bólogatva.
Na, hát erről ennyit. Remélem, nem veszi komolyan, és néz komplett hülyének.
- Szeretek jókat enni. Szeretek mindent, ami felkavar, akár mozi, akár koncenrt, vagy színház ... Szeretek jókat beszélgetni, vagy akár játszani. Tudod, későn érő típus vagyok.
A desszert még nem jön, de hát ugye feltehetőleg a rózsa nem a konyhán terem. Nem baj, addig szóval tartom a hölgyet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 5:39 pm

- Ahh, hát tudtam én, hogy nem csak egy egyszerű véletlen volt ez! – mutattam rá úgy, mintha tényleg most világosodott volna meg, az a bizonyos kis villanykörte a fejem felett. Azt senki nem mondhatja rám, hogy nem értem a tréfát, vagy nem szeretek viccelődni. Nagyon is szeretek, az más kérdés, hogy ezt nem mindenki értékeli, vagy érti. Nos, ők engem nem igazán szoktak érdekelni, hogy őszinte legyek.
- Ezek szerint, nekem sikerült átjutni a rostán, és úgy gondolod, hogy érek ennyit? – kérdeztem én is komoly arccal, kicsit oldalra billentett fejjel. – Nos, akkor köszönöm a bókot – most már széles mosolyra húzódott a szám, ezzel adva jelét annak, hogy igazából nagyon is jó kedvemben vagyok. Miért is ne lennék, amikor ilyen kellemes estém kerekedett, egy olyan napból, ami fárasztó volt?
- Lehet, hogy majd egyszer főzök neked valami finomat, ha szépen kérsz – vigyorodtam el, sőt, kis híján még fel is nevettem. – És mit szeretsz játszani? – kíváncsiskodtam tovább, ha már témánál vagyunk. Ha tényleg később fel fog hívni, vagy esetleg én őt, akkor nem árt, ha jobban megismerkedünk egy kicsit, nem? – Vagy van ezen kívül valamilyen hobbid? – érdeklődtem tovább. Nem is tagadhatnám egy pillanatig sem, hogy milyen kíváncsi típus vagyok. – Szerinted elvesztették a rendelésünket? – alig láthatóan bár, de elhúztam a számat. Nem voltam már éhes, de attól még megkívántam azt a csokit, úgyhogy elvártam, hogy végre kihozzák nekem.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 6:49 pm

- Lehet egyszer megeszem a főztödet, ha szépen kérsz. - felelek egy hasonló súlyú ígérettel.
Ideje volt visszaadni a heccet, remélem Ana érti a tréfát.
Szóval ideje lenne jönnie a rendelésnek? Hát talán még húzhatjuk egy pár percig ...
- Lehet, hogy elesett a pincér kezében a desszertünkkel. Vagy álarcos túszejtők törtek be a konyhára, és távozás előtt magukkal vitték az összes csokitortát. - találgatok, hogy mi lehet a gond.
Ezzel remélem, Ana megelégszik egy időre, és nem akarja egymaga legyőzni a túszejtőket a konyhában, hogy megmentse a csokitortáját.
- Hú, én mindent szeretek játszani. Szeretek gépen, vagy játékteremben, de akár bármi társasjátékban is benne vagyok. Néha Anchorage-ban összegyűlt egy társaság hasonszőrű későn érőkből, és Activity-ztünk, kártyáztunk, meg még Twistereztünk is.
Nem voltam sokszor, csak ... hányszor is? Azt hiszem ötször. Jó móka volt. Másnap általában izomlázam volt a nevetéstől.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 7:31 pm

- Ó, megtennél értem egy ekkora áldozatot? Hát hirtelen azt sem tudom, hogy mit mondjak, kedves Martin – nevettem fel most már bátran, mit sem törődve azzal, hogy a szomszédos asztalnál ülők némelyike felénk fordult. Persze csak egy-egy pillantásra méltattak minket, mert valószínűleg azt gondolták, hogy mi is csak egy romantikázó párocska vagyunk.
- Gondolod? – ijedt arckifejezést öltöttem magamra, sőt, a hatás kedvéért még a szám elé is kaptam a kezemet, és hatalmasra nyíltak a szemeim is. – Nem kellene esetleg segítenünk nekik? Esetleg egy mentőakciót szervezni, vagy valami… tudod, meg kell mentenem a tortaszeletemet – jelentettem ki harciasan, és felemelve az egyik villát a levegőbe, előredöftem vele, aztán pedig nevetve visszaejtettem a kés mellé.
Ezután persze egyből váltottam is vissza a komolyabb, érdeklődő oldalamra, a játékos helyett. Kíváncsi voltam rá, hogy mit mesél magáról a velem szemben ülő férfi, hiszen az emberekről rengeteg dolgot elárulnak a legapróbb dolgok is. Mindenből lehet összetenni egy kerek egészet, bármilyen kicsi, és jelentéktelen is legyen a darab, amit a tudomásomra hoz, némi beszélgetés által.
- A társasjátékozás tényleg nagyon szórakoztató tud lenni – ismertem el mosolyogva. – Bár nem sűrűn volt alkalmam ilyesmit játszani, nem volt egyszerű a gyerekkorom… - és ennyivel én lezártnak is tekintettem a témát, bár, ha rákérdez, akkor természetesen úgyis reagálni fogok rá. – Rossz, hogy itt nincsenek barátaid, igaz? – kérdeztem oldalra billentett fejjel. – Volt már olyan, akivel összefutottál a régi iskolatársaid közül? – közben beleittam a borospoharamba, és ezzel sikerült is kiüríteni az egész tartalmát.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 7:46 pm

A kérdésre, hogy megtennék-e egy ekkora áldozatot némileg tétovázva bólogatok, mint aki nem teljesen biztos benne. A harcias villás amazontól meg látszólag megrettenek.
- Ezt az oldaladat még nem ismerem. Soha nem fogok csenni a tányérodból, ígérem! - fogadkozok rémült arccal.
A vendégek csak annyi látnak, hogy jól elvagyunk. Azt persze nem tudják, hogy kb. három órája még nem is ismertük egymást. Mondjuk, ha kívülről nézném ezt a jelenetet, valószínűleg én sem hinném el.
A sanyarú gyerekkorra inkább nem reagálok, az most elrontaná a hangulatot, de megjegyzem magamnak, hogy valószínűleg nem véletlenül az a munkája, ami.
- Nem, még senkivel. Csak ma délután érkeztem. Te vagy az első ember, akivel kapcsolatba kerültem, még ha csak egy bevásárlókocsi közvetítésével is. És nem tudom, hányan maradtak itt az osztályból. Én 14 évesen elköltöztem, és azóta nem jártam itthon.
Anyám nem akarta, hogy visszajöjjek, nehogy valami régi emlék megkísértsen. És a házba úgysem léphettem volna be, amíg a per tart. Rám fognak valami önkényes birtokba vételt, és máris fújhatom az egészet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 8:17 pm

- Jól van, megbeszéltük! – vágtam rá határozott fejbólintás kíséretében, de természetesen egy mosolyt azért mindenképpen mellékeltem hozzá, miután leraktam a támadófegyveremet. – Egyébként nem vagyok önző, szívesen osztozkodom, csak a csoki valahogy mindig is a gyengéim közé tartozott – vontam vállat könnyedén, afféle nemtörődöm mozdulattal. Ami igaz, az igaz, felesleges lenne tagadnom, ezt pedig jobb, ha tudja. Amúgy is, ha esetleg úgy gondolná, hogy ajándékot szeretne nekem adni, keresve sem találhatna jobbat, mint valami finom édesség.
- Ó, hát ezért igazán megtisztelve érzem magam, azt hiszem – vigyorogtam rá Martinra. – Egyébként, szerintem egészen sokan itt maradhattak. Általában nem nagyon költöznek el, legalábbis nekem ezek a tapasztalataim. Úgy vettem észre, hogy az én régi iskolatársaim is jócskán maradtak, pedig én korábban mentem el innen, mint te – magyaráztam neki elgondolkozva. Igazság szerint, nekem is itt élt a családom, legalábbis anyám részéről, úgyhogy nem szívesen mentem el. Még akkor sem, ha a nagyszüleimmel nem igazán volt kapcsolatom, mert az unokatestvéreimmel legalább találkozhattam. A nagynénémék nem fordultak el anyámtól, még akkor sem, amikor hibát követett el azzal, hogy úgy döntött, megtart engem.
- Tudod már, hogy mit szeretnél kezdeni a házzal? Mármint, hogy milyenné szeretnéd alakítani… - érdeklődő vagyok, mint mindig. Kíváncsi voltam rá, hogy milyen ízléssel van megáldva a férfi, és hogy mit lenne képes kihozni egy üres házból, amely csak rá, és a szeszélyeire van bízva. Azt ugyan nem tudtam, hogy a városnak melyik részén található, de arra is szívesen rákérdeztem volna, ha nem érzem kicsit tolakodónak.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 8:43 pm

Hogy milyennek szeretném a házat? Egészen megakaszt a kérdés. Eddig csak bolondoztunk, a legfontosabb a poénkodás volt. De az a kérdés most más. Ana úgy kérdezni, mintha már minden el lenne döntve, és úgyis maradok. Mintha nem vevőt keresnék elsősorban. És eddig eszembe nem jutott tervezgetni, hogy milyen lenen a ház, ha ... de most fogok. Már tudom, hogy a holnapi nap egy részét rajzolással fogom tölteni. Egyetlen kérdés, és persze a hazalátogatás miatt feltörő emlékek elegek voltak, hogy megállíthatatlanul beinduljon a fantáziám.
- Nem tudom. Még nem. De ha tudnám sem lenne értelme most bármit mondani, hiszen nem látod magad előtt. - felelem, és a hangom most egészen komoly, s van benne valami szenvedély. - De ha valamit sikerült kiagyalnom ebben a témában, akkor majd elhívlak, és úgy mutatom meg.
Már szinte látom magam előtt, ahogy kézen fogom Anát, és megmutogatom neki a házat, és hogy hová mit is terveztem. Valahogy ez a kép most fontossá válik. Nem tudom még, hogy miért.
Ekkor választja ki a pincér az alkalmat arra, hogy megjelenjen a desszerttel. Két tányért hoz, de rózsa az sehol. Legalábbis innen nem látom. Egy pillanatra ráncba szalad a szemöldököm, de az arckifejezése nem olyan, mintha kudarcot vallott volna. Odaér, és először az én sütimet rakja le. Azt sem tudom, mit kapok, hiszen igazából nem rendeltem semmit. De nem is érdekel.
Aztán a pincér lerakja Ana tányérját is, és végre láthatóvá válik a rózsa.

Kikötői Étterem - Page 3 Csokitorta_rozsaval_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 9:34 pm

Láttam rajta, hogy a kérdésem elgondolkodtatta, és ez kifejezetten tetszett nekem. Most először láttam őt komolynak, ami azért az együtt töltött időhöz képest nem túl jó, ha valaki csakis az érett embereket keresi. Mi azonban már sikeresen megállapítottuk, hogy ő későn érő típus, így mást nem is várhatok el tőle. Igazából én is imádok viccelődni, vele pedig lehet, ami plusz jó pontot eredményez a képzeletbeli listámon. Nem is bírom hát visszafojtani a visszafogott mosolyt.
Aztán végre megkaptam a kérdésemre a választ, mire bólogatni kezdtem. Végül is, teljesen érthető volt, hiszen még csak most érkezett meg, bizonyára nem sok ideje volt arra, hogy ilyesmiken törje a fejét. Nem is tudom, hogy miért gondoltam másképp… valószínűleg azért, mert magamból indultam ki, és én már csak ilyen vagyok, hogy időnként szeretek előre tervezni. Nem mindig, de vannak dolgok, amiknél kifejezetten hasznosnak találom, máskor pedig a spontaneitást preferálom, ahogyan azt az ittlétünk is bizonyítja.
- Ez igaz, el kell ismernem – bólogattam egyetértően, még mindig mosolyogva. – De azt hiszem, hogy szavadon foglak. Kíváncsi lennék, hogy néz ki egy kiüresedett, régi ház. Van valami különös varázsuk, nem? – kérdeztem egy kicsit álmodozóan talán, de egy percig sem zavartattam magamat. Az enyém új építésű volt, nem lehetett hasonló élményben részem, amikor beköltöztem. Az őrzők segítségével sikerült megvennem, hiszen máskülönben nem futotta volna rá a fizetésemből, csak nem is tudom, hány év kemény munkájával.
Közben észrevettem a pincérünket, aki desszertekkel felpakolva közeledett felém. A szemeim egyből felcsillantak, és felé böktem a fejemmel.
- Úgy látom, hogy végre jön a rendelésünk, és nem tört be senki sem a konyhára. Ha mégis, akkor a krízis helyzetet már elhárították, minden bizonnyal – nevettem halkan, de egyből el is halt, amint megláttam a rózsát. Hirtelen zavarba is jöttem, és meg is hatódtam egyszerre, ezekkel az ambivalens érzésekkel pedig nem tudtam mit kezdeni, az első pillanatban. Aztán, mikor sikerült fél perc elteltével leküzdeni a zavart, és megtaláltam a hangomat is, felnéztem Martinra.
- Köszönöm – mosolyogtam rá. – Erre én… nem számítottam – egy pillanatra lesütöttem a szemeimet. – Nagyon kedves tőled… tényleg! – most már felszabadultabbá váltam, és felemelve a virágot, az orromhoz érintettem, hogy beszívhassam az illatát. Aztán óvatosan oldalra tettem, és az első falatot levágtam a villámmal a tortaszeletből, és felé nyújtottam. – Mivel én nem tudok neked virágot adni, ezért tiéd lehet az első falat – ajánlottam fel nagylelkűen, ám jókedvvel.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 10:00 pm

Na, már ezért a pár pillanatért megérte. Eddig is kellemes volt az este, de Ana arca, amikor meglátta a rózsát feledhetetlen. Szeretek ajándékozni, örömet okozni másoknak.
- Én sem számítottam rá, vagyis nem terveztem, csak hirtelen ötlet volt. De arra gondoltam, ez a minimum, ha már Valentin nap van, és igazán kedves, csinos, jó humorú lány vagy, aki megérdemli, hogy kicsit kényeztessék.
A felajánláson aztán én lepődök meg. A korábbiak fényében ez egy hatalmas kitüntetés. Felötlik előttem a kép, ahogy a villát markolva szállt volna harca a csokitortájáért. És most nekem adja az első falatot.
Előrehajolok, és óvatosan bekapom a darabkát. Nos, itt a csokitorta is nagyon finom, meg kell állapítanom.
- Azt hiszem, én jártam jobban. - állapítom meg egy cinkos kacsintással.
AZ én tányéromon valami lapos, szivárványszínekben pompázó krémszelet van, fehér szegéllyel körbevéve, és valami piros, darabos szósszal leöntve. Elképzelésem sincs, hogy mi lehet, de a színekből ítélve gyümölcsös, ahogy akartam. Belekóstolok, és egy ideig meglepetten forgatom a számban. A szósz az forró málnalekvár. Azért a számat nem égettem meg. Ennek ellenpontjaként a krém az igazból mindenféle gyümölcsfagylalt. A fehér héj pedig marcipán. Ezt is nagyon jól eltalálták.
- Hmmm! - adok hangot a tetszésemnek. - Megkóstolod?
Ha már ő megkínált a sajátjából, illik viszonozni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Pént. Feb. 24, 2012 10:43 pm

- Mindig a spontán dolgok a legjobbak, Martin – mosolyogtam még mindig kicsit kábán, a meglepettségtől. Nem tehetek róla, de tényleg váratlanul ért, pedig én aztán nagyon sok dologgal találkoztam már, ebből kifolyólag mindenfélére fel vagyok ám készülve. Erre viszont nem lehetett, végül is Martin nem is nagyon ismer engem, mégis olyan gesztust tett, amit hosszabb ismeretség után lehet elvárni a másiktól. Azt hiszem, hogy szeretem a meglepetéseket.
- A bókot pedig köszönöm – biccentettem felé hálásan. – Lehet, hogy iszok még egy pohár bort – fontolgattam elgondolkozva. Legfeljebb majd taxival hazamegyek, ha úgy érzem, hogy nem lennék képes vezetni. Kicsit ellazulhatok igazán, ami együtt jár azzal, hogy olyasmiket engedek meg magamnak, amit nem igazán szoktam.
- Talán… - rákacsintottam, miután bekapta az általam felajánlott falatot. – De még nem tudhatod, hogy én mit csikarok ki belőled. Látod, egy rózsát már sikerült – megint csipkelődtem egy kicsit, de csak azért, mert felszabadultnak éreztem magam a társaságában. Ha nem így lett volna, akkor természetesen most nagyon udvariasan viselkednék vele, hiszen gyakorlatilag nem ismerem őt.
- Egészen furcsán néz ki az a valami ott a tányérodon – kicsit előrehajoltam, hogy jobban megszemlélhessem, a különös, sokféle színárnyalatban pompázó desszertet. Korábban még sosem láttam hasonlót itt, úgyhogy valószínűleg valami újdonság lehet. Azon sem lepődtem volna meg, ha csak a mai nap alkalmából találták ki, hogy ilyet tesznek az étlapra. Nem mintha nem lenne jó, de furcsán nézett ki, ez tény. Mint egy ehető szivárvány, vagy mi…
- Jól van, elfogadok egy falatot – egyeztem bele, mintha én lennék nagylelkű, amiért megkóstolom. – De csak mert még nem ettem ilyet korábban – azzal már nyitottam is a számat, miközben felé hajoltam. Arra vártam, hogy felém nyújtsa a villáját, egy számomra levágott falattal.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Szomb. Feb. 25, 2012 10:50 am

Igen, a spontán dolgokat én is szeretem. De csak az tud spontánul jókat alkotni, akiben van valami töltés. Üresen, fásultan, kiábrándultan általában nem megy. Ezt saját bőrömön is volt már alkalmam megtapasztalni.
Azt a bizonyos falatot gondosan választom meg, hogy minden íz lehetőleg harmóniában legyen rajta, ne szedjek semmiből se túl sokat, vagy túl keveset. Én ehhez a csodához kiskanalat kaptam, ami a lekvár, és a fagyi miatt nem egy rossz ötlet, így nem semmi lecsöpögni. Odanyújtom a kanalat Anának.
Ha ezt valaki végig nézi, ahogy egymást etetjük, garantáltan ifjú szerelmeseknek gondol minket. Igen romantikusra és kellemesre sikeredett ez az este.
- Határozott, komoly fiatalember is tudok ám lenni, aki nem enged holmi zsarolásos csikarásoknak! - fenyegetem meg közben. - De egy-két kellemes percért, a jó hangulatért sokáig hajlandó vagyok elmenni, szóval lehet próbálkozni, ha nem félsz az elutasítástól, vagy a viszont-kívánságoktól. - teszem hozzá évődve.
Anán múlik, mennyire próbálkozik be, és mivel. Majd meglátjuk. Én már most is tökéletesen elégedett vagyok ezzel a vacsorával.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Szomb. Feb. 25, 2012 1:41 pm

Szerencsére nem kellett túl sokáig abban a kicsit félreérthető, és mindenképpen furcsa pozícióban lennem, mert rövid időn belül már a számba is került, az általa felkínált falat. Az ízek kavalkádja hirtelen áradt szét a számban, én pedig csak hümmögni tudtam rá, más reakció most nem telt tőlem. El kellett ismernem, hogy attól még, hogy egészen rendkívüli a kinézete, az íze mégis nagyon finom. Bár, jobban belegondolva külsőre is szép látvány volt, de engem mindenképpen csak azután győzött meg, hogy bele is kóstolhattam.
- Ez tényleg nagyon finom…- még néhány másodpercig ugyanazon a falaton rágódtam, amíg el nem olvadt a számban a fagyi. Csak ezután tértem vissza a saját desszertemhez, amiből egy újabb, nagyon finom darabot sikerült a szervezetembe juttatni. Oké, ez azért mindenen túltett, akármilyen finom is az a másik, kevésbé hagyományos sütemény. Már ha egyáltalán lehet ezt annak nevezni…
- Te csak azt hiszed, barátocskám – közben felé böktem a villámmal, csak úgy a játék kedvéért. – Nem tudhatod, hogy én mire vagyok képes! – vetettem oda, afféle harcias arckifejezést öltve magamra, de utána máris nevetésbe torkollt, és betömtem egy újabb falatot, mielőtt még belelendülhettem volna a hahotázásba.
- Tudod Martin… - kezdtem bele, de csak azután folytattam, hogy lenyeltem azt, ami a számban volt még az előbb. – Én egy nagyon bátor nőszemély vagyok, még akkor is, ha ez nem látszik rajtam elsőre – ha tudta volna, hogy mennyire fedi ez a valóságot, valószínűleg nem találta volna olyan szórakoztatónak, mint amilyennek én szántam a megjegyzésemet. De hát nem tudhatott rólam az égvilágon semmit, és azt hiszem, hogy életemnek ezt az oldalát soha nem is fogom előtte felfedni. Ahhoz az kellene, hogy olyan közel kerüljön hozzám, mint még senki eddig.
Vissza az elejére Go down
Martin Williams
In Memoriam
Martin Williams

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 39
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 104
Kikötői Étterem - Page 3 Valent11
Re: Kikötői Étterem // Szomb. Feb. 25, 2012 2:43 pm

Elmerengve eszem az édességet, és hallgatom Ana szavait. A szememben azonban ravasz fény csillog.
- Nem tudom eldönteni, hogy ezt most fenyegetésnek, vagy ígéretnek vegyem. - jegyzem meg aztán egy pimasz vigyorral.
Határozottan úgy érzem, hogy valamilyen szinten kikezdtek velem, s ez egyáltalán nincsen ellenemre. De majd meglátjuk mi lesz ebből.
- De majd legközelebb kiderül, hogy ki bírja jobban a másikat.
Igen, csak legközelebb, mert ma már nem nagyon hitelesíteném magam nagyobb hadműveletekre, s talán korai is lenne egy vacsoránál többet akarni, főleg úgy, hogy mindketten fáradtak voltunk már amikor találkoztunk, és csak a kellemes társaság az, ami élénkíti a hangulatunkat, különben könnyen lehet, hogy már mindketten aludnánk, vagy bambulnánk a TV előtt. Jó, Ana lehet, hogy dolgozna egy kicsit, amilyen irgalmas szamaritánus. Én biztos nem. Mire megeszem a desszertet, a vérkeringésem az agyam helyett a gyomromat fogja előnyben részesíteni, és vége lesz a sziporkázásnak is. Jobb lesz még a csúcson abbahagyni!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem // Szomb. Feb. 25, 2012 3:42 pm

- Hát, tudod, van egy remek tanácsom… - kezdtem bele mosolyogva, miközben az utolsó falatot is eltűntettem a tányéromról. – Vedd annak, aminek csak szeretnéd! – azzal már ki is buggyant belőlem a nevetés, utána pedig megtöröltem a számat a szalvétában. Még csak az kellene, hogy csokis szájjal sétáljak ki innen. Valószínűleg nem azért tapadna rám minden szem, mert elismerő véleménnyel vannak rólam, hanem azért, mert nevetségesen festek az új rúzsommal.
- Legközelebb? – kérdeztem érdeklődő tekintettel. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól fog sikerülni az estém, amikor igent mondtam a meghívásra. Igazából nem is volt túl sok kedvem hozzá, de úgy véltem, hogy nem veszítek azzal semmit, ha elfogadom. És tessék, a megérzéseim ez alkalommal sem csaltak, mint ahogyan általában be szoktak jönni máskor is.
- És mikor tervezel sort keríteni erre a legközelebbre? – érdeklődtem tovább, mert most már kíváncsi lettem erre. Bár azt meg kell jegyeznem, hogy a spontán dolgokat még mindig jobban szeretem, a meglepetésekről már nem is beszélve, úgyhogy álltam elébe annak, ha váratlanul felhív, hogy menjünk el valahová.
- Szeretnél még valamit rendelni? – kérdeztem figyelmesen. Én végül úgy döntöttem, hogy már nem hiányzik egy újabb pohár bor, maximum majd otthon iszok egyet, ha újra megkívánnám. – Mert én a magam részéről tele vagyok… - nyújtóztam egyet, mit sem törődve azzal, hogy nem otthon vagyok, hanem egy étterem kellős közepén, ahol akár minden tekintet is rám szegeződhetne a meggondolatlanságom miatt, ha nem lenne éppen Valentin-nap. Emiatt végül senki nem fordult oda, mert a párjával volt elfoglalva, és azzal, hogy őt szórakoztassák.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Kikötői Étterem //

Vissza az elejére Go down
 

Kikötői Étterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 11 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

 Similar topics

-
» Étterem és kávézó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Fairbanks :: Kultúra és Tudomány :: Riverboat Discovery Hajókikötő-