KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Michelle Tedrow Csüt. Okt. 03, 2024 1:23 pm
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 29, 2024 10:25 pm
írta  Egon Candvelon Vas. Szept. 29, 2024 3:01 pm
írta  Bruno Manzano Vas. Szept. 29, 2024 11:25 am
írta  Jackson Carter Vas. Szept. 29, 2024 10:53 am
írta  Theodora Zoe Morano Szer. Szept. 25, 2024 9:27 am
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 15, 2024 3:58 pm
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
Bruno Manzano
Keskeny hasadék alja - Page 6 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 6 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 6 I_vote_rcap 
Bianca Giles
Keskeny hasadék alja - Page 6 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 6 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 6 I_vote_rcap 
Michelle Tedrow
Keskeny hasadék alja - Page 6 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 6 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 6 I_vote_rcap 

Megosztás

Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
 

 Keskeny hasadék alja

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Keskeny hasadék alja // Vas. Ápr. 29, 2012 9:34 am

First topic message reminder :

Keskeny hasadék alja - Page 6 Gully
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 6 Empty
SzerzőÜzenet
Daniel Corvin
In Memoriam
Daniel Corvin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 155
◯ HSZ : 256
◯ IC REAG : 224
◯ Lakhely : Fairbanks
Keskeny hasadék alja - Page 6 Dgp3lk
Keskeny hasadék alja - Page 6 2wq5ouh
Keskeny hasadék alja - Page 6 2jb181u
Keskeny hasadék alja - Page 6 S5a7bm
Re: Keskeny hasadék alja // Pént. Szept. 19, 2014 2:19 pm

~ Ó, őszinte részvétem ~ döntöm meg kicsit oldalra a fejemet, mintha ezzel is együttérzésem fejezném ki. Közeli hozzátartozót én még nem veszítettem el, legalábbis azt a véletlenségből beharapott kölyköt nem tekintem annak. Pár óráig élvezhette csak a dolgot, de mivel túl fiatal voltam, nem is lett volna túl életképes utód, a falkának pedig nem kellett még egy kolonc. Talán az a momentum is közrejátszott abban, hogy ennyire nem szeretnék kölyköt magamnak. Ki tudja, talán egyszer fordul a kocka, de az még egészen biztosan nem a közeljövőben lesz.
~ Nocsak, akkor ez amolyan családi látogatás? ~ vigyorodnék el emberi alakban, hangom is vidámabb színt ölt. Ha úgy nézzük, akkor a mi találkánk is valami hasonló, bár elég csúfosan indult, de arról nem kell tudnia senkinek rajtunk kívül. A nyugtatását hallva hangosan fújtatok egyet, igen, lehet, hogy igaza van, sőt, biztos, elvégre ő sokkal idősebb, mint én, ráadásul elmondása szerint akad jó pár kölyke. Egy pillanatra felmerül bennem a gondolat, hogy elmeséljem neki azt az incidens, ami a falkában esett meg velem, de jobbnak ítélem nem felhozni. Nem vagyok büszke rá. Annak a lánynak szép élete lehetett volna, ha nem vesztem el a kontrollt.
~ Ez viszonyítás kérdése ~ töprengek el egy pillanatra ~ A fiatalkori önmagamhoz képest komolyodtam kicsit, de azt nem mondanám, hogy minden rossz tulajdonságomat sikerült levetkőznöm. ~ ismerem be kissé félszegen, mert hát soha nem szégyelltem magam senki előtt, de ő mégiscsak.. a nagynéném, vagy mifene.
~ Nem, már csak az kellene! ~ borzongok meg egy pillanatra, majd belekezdek a magyarázatba ~ Régebben többet jártam ide, de ahogyan megérkezett a második falka, kivert a víz ettől a helytől. Nem szeretem a falkákat, már a gondolatuktól is irtózom. Na de nem is ez a lényeg. Tudod.. hm, hogy is mondjam? ~ elgondolkodom ismét egy pillanatra, hogyan beszéljek neki Duncan-ről és arról, miért is vagyok most itt anélkül, hogy órákon át meséljek. ~ Rábukkantam a régi életem egy igencsak fontos szereplőjére, azért jöttem hát ide, hogy utánajárjak. Nos, valóban ő volt az, de a találkozónk nem sikerült túl fényesre. ~ elkapom a tekintetem, pontosan abba az irányba, amerről érkeztem, ahol utam állati tetemek szegélyezik. Igen, emiatt voltam annyira dühös. ~ Pontosan emiatt nem hiszem, hogy túl gyakran fogok idelátogatni a közeljövőben. ~ Duncan azt mondta, hogy a múltat juttatom az eszébe és ő nem akar emlékezni. Akkor tessék, én biztosan nem fogom emlékeztetni, merthogy nem jövök ide egy darabig, az egészen biztos. Aztán persze ki tudja, hogyan alakul a jövőnk, de ha rajtam múlik, akkor nem teszem be a lábam ebbe a városba.
Tudom, hogy a kérésem meglepheti, szégyellem is magam amiatt, amit az előbb tettem, követem a tekintetét, de nem tudom, mit mondhatnék, hogyan magyarázhatnám meg. A szavaira egyből odakapom a fejem és heves bólogatásba kezdek, tűnjön ez akármennyire is idiótán.
~ Becsszó! Nem fordul elő többet ilyen. ~ Megvárom szépen türelmesen, amíg megszabadul a ruháitól, nagyon kíváncsi vagyok, milyen a farkas alakja és valamiféle izgalom is úrrá lesz rajtam. Nagyon régen vadásztam utoljára családtaggal és fogalmam sincsen, miért lelkesít ennyire ez a dolog, de ha Jyo készen áll, akkor máris bevetem magam a fák sűrűjébe.

// Nem tudom, hogy szeretnéd-e kijátszani a vadászatot, ha nem, akkor ez esetben köszönöm szépen a játékot! Keskeny hasadék alja - Page 6 1845165763 Keskeny hasadék alja - Page 6 1839924927 //
Vissza az elejére Go down
Sura
Szellem
Sura

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 843
◯ HSZ : 338
◯ IC REAG : 354
◯ Lakhely : Fairbanks
Keskeny hasadék alja - Page 6 25p5tur
Re: Keskeny hasadék alja // Hétf. Szept. 22, 2014 5:36 pm

-Semmi gond. Ilyen az élet. -mosolyodtam el halványan részvétének kifejezésére, s bár sosem kellemes egy-egy utódom halálhírével szembesülni, mégis… ennyi idő után önkéntelenül is megedződünk ilyen téren, magunkra véve valami akaratlan fásultságot. Míg az első ilyen esetnél hetekig, hónapokig magam alatt voltam, mára mondhatni, néhány óra, nap alatt túlteszem magam a dolgon. Ez a sors jutott nekünk, el kell fogadnunk. Legalább a kölykeink helyett azok leszármazottai, s azok további utódai, örökösei maradnak itt számunkra támaszként.
-Igen, mondhatni. Már csak ezért is jó, ha az embernek  nagy a családja. Legalább „öreg napjainkra” sem maradunk teljesen egyedül, akkor sem, ha épp falka nélkül élünk. -bólintottam a kérdésére, majd amikor egy rövid kis önértékelést hallok tőle, kíváncsian figyelek – mindig érdekes megtudni, ki hogyan vélekedik saját magáról.
-Reméljük, hogy bőven lesz még rá időd. -hogy a maradék rossz tulajdonságot is levetkőzd. Még ha mindet nem is…
Azt viszont szomorúan veszem tudomásul, hogy milyen falkaellenes ő is… Sőt mi több, már idáig fajult a dolog, hogy az itteni falkák, falka miatt költözött Anchorage-ba. Amit lehet, nem is vennék ennyire a szívemre, ha mi magunk sem lennénk a városban maradásra kényszerítve.
-Előfordul az ilyesmi. -felelem, s eszembe jut az első találkozásom Emmával, itt Fairbanksben. Azt sem mondanám épp a legszerencsésebb találkozónak, sem az utána következőt, amiben az Alfája is csatlakozott hozzánk, de bízom benne, hogy egyszer még javulni fog a helyzet. - Ezt viszont nem jelenti azt, hogy a későbbiekben még nem alakulnak jobban a dolgaitok. Pláne, ha tényleg olyan fontos szereplője a múltadnak. -tettem hozzá mintegy mellékesen, azt pedig csak magamban, hogy én is ugyanebben reménykedem a sajátjaim kapcsán. Kemény fejű, csökönyös egy társaság a miénk, az biztos.
-Rendben, akkor megegyeztünk. -bólintottam az ígéretére, azt pedig nem kell tudnia, hogy ha mégis rajta kapom, hogy megszegi, annak nem lesz túl szép vége… Mindenesetre fő a bizalom, amiből neki is jár.
Egy pár pillanat, nem több, míg megszabadulok a ruháimtól és az egyik cserje ágai között rejtem el őket, hogy később még használható legyen, majd egy szívdobbanásnyi idő alatt változok át a Danieléhez igencsak hasonlatos, barna foltokkal tarkított fekete bundás alakomba. Azért érdekes dolog a genetika… Amilyen különbözőek vagyunk emberi, külső adottságainkat tekintve, a farkasaink szinte annyira hasonlók egymáshoz. Ugyanolyan, borostyánszín tekintetek, s csupán közelebbről vizsgálódva lehet azt is észrevenni, hogy a hasonló árnyalatok ellenére valójában mennyire más a bundánk mintázata.
~Én készen állok, akár indulhatunk is. ~üzentem neki, némi időt hagyva, hogy feldolgozza a kettőnk közötti döbbenetes külső hasonlóság okozta „meglepetést”, majd ahogy megindult, én is követem őt az erdő sötétségébe, hogy a kezdeti, feszült találkozás után egy sokkal könnyedebb és felszabadultabb búcsúzással zárjuk a napot. Azért valahol szívet melengető dolog, hogy az itteni leszármazottaim közül ő az első, akivel közös vadászatra indulok, sőt mi több – közös vadászatra invitál!


// Elég régóta húzódik már a játék, meg azt hiszem, amúgy is elég sok sorsdöntő dolog történt veled azóta, úgyhogy szerintem inkább zárjunk, és mást nem később egy új játék keretében megejtünk egy másik vadászatot Smile Én is köszöntem szépen a játékot! Keskeny hasadék alja - Page 6 1839924927 //
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Keskeny hasadék alja // Kedd Szept. 23, 2014 9:12 am

Keskeny hasadék alja - Page 6 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Kedd Szept. 23, 2014 1:18 pm

Keelut‏ & Tiguaq




Korai kelő vagyok, főleg ha nem a városok benzintől és szennytől bűzlő levegőjét kell szívnom. Egy hete érkeztünk meg Brian-el Anchorage-ba, épp csak elfoglaltuk a két szomszédos bérlakást, s én már neki is vágtam a vadonnak. Brian nem tartott vissza, tudja milyen vagyok. Amíg én itt a hegyek közé vetve magam ismerkedek új környezetünkkel, addig ő lefogadom, hogy Anchorage-ot járja be, ami vélhetőleg az elkövetkezendő négy évben a bázisunk lesz. Egy biztos pont Alaszkában.
Én kiálltam stoppolni a kis motyókámmal az út szélére, fel is vett egy kamionos, akitől megtudtam, hogy egy fakitermelő cégnek dolgozik, és az irtásokról begyűjtött fákat egy Kanadai faforgácsolóba viszik, ahol bútorlapok készülnek belőle. Kicsit furcsállom, miért nem a saját fáikkal csinálják ezt, hiszen Kanadában rengeteg erdő van. Fura világ, és csak egyre furább lesz.
Egy hegyi pihenőnél szálltam ki az anyósülésről, és indultam meg a fák között. Túrazsákomat jócskám megpakoltam. Volt nálam minden, amire szükségem lehet. Sátor, polifóm, jó vastag hálózsák, meleg ruhák. Víz, étel, csokoládé… utóbbit Briantől kaptam.
Szélfogó és esőálló csuklyás kabátom, szintén hasonló tulajdonságokkal rendelkező nadrágom volt rajtam... Lábaimon pedig strapabíró bakancsok. Kesztyűimet zsebre dugva tartottam, egyelőre nincs rá szükségem. Speciális felszerelést most még nem hoztam ki magammal, egyedül egy műholdas telefon lapult valahol a zsákom mélyén, néhány pluszban elcsomagolt feltöltött aksival. Ezt is csak azért hoztam magammal, hogy Brian el tudjon érni, én meglennék enélkül is.
Szeretek egyedül lenni, távol az emberek lakta helyektől. Nyugtatóan hat rám is, és a farkasomra is.
Most pedig szükségem van kicsit a magányra, hiszen annyi hosszú évszázad után ismét itt vagyok Észak-Amerikában… vagy, ahogy egy ideje szeretik nevezni: az Amerikai Egyesült Államokban.
Elég öregnek tartom már magam ahhoz, hogy megengedjek magamnak érzelgős nosztalgiázást, ami most abban nyilvánul meg nálam, hogy napok óta járom a környéket, éjszakánként tábort verek, majd reggel folytatom az utam.
Az aljnövényzet ritkább azon a helyen, ahol most járok. Bakancsom alatt hallom, és érzem is megcsikordulni a kődarabokat. Fenyvesek szagát sodorja felém a nyirkos szél, és még valamiét… vér.
Orrom megrándul, farkasom is felkapja erre a fejét. Óvatosan lejjebb engedem masszív pajzsomat, majd hagyom, hogy energiáim elszabadulva söpörjenek végig a környéken.


A hozzászólást Julia T. Kiluan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 25, 2014 9:45 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Szept. 24, 2014 12:01 am

Keskeny hasadék alja - Page 6 Tumblr_inline_mgs6htfADX1r1a4gkKeskeny hasadék alja - Page 6 Tumblr_mlohxzLe781s5w0azo1_500

Tiguaq és Keelut

Amikor leértem a hasadékba, pontosabban odasétáltam ahhoz a bizonyos fához, ahol az emberünk volt, én csak lehunytam a szemem és mélyet sóhajtottam. Ezt már komolyan nem hiszem el. Valaki engem szívat odaát, amiért állandóan ilyen jellegű ügyekbe csöppenek, szinte egyikbe a másik után. Hajnalban, amikor már pont lejárt volna a műszakom, jött a riasztás. Egy túrázó eltűnt az este folyamán. Nosza, felszerelés felvesz, mehet a keresés... s mivel még bent voltam a szolgálati időben, ezért igen, nekem is mennem kellett. Sebaj, ez a meló legalább olyan, sok másikkal ellentétben, ahol megfizetik a túlórapénzt. Majdnem az egész délelőttöm ráment, mire a valószínűsíthető helyszínen megtaláltam az áldozatot. Igen, az áldozatot. Ahogyan feljebb néztem valahogy nem tudtam elképzelni, hogyan hozta össze ezt össze szerencsétlen. A férfi felsőteste ott hevert követlenül előttem a fa tövében, míg az alteste... nos, az egyik lábszára előttem lógott előttem az egyik alacsonyabban levő ágról. Egy pár méteres darabot a vékonybélből már csak a szentlélek tartott a helyén, egyéb belső szerveket meg gondolom nem igen kell említeni... össze-vissza a környéken. Elég szerencsétlen esés lehetett, de azt minden tapasztalt hegymászó tudja, hogy egyes sziklák még a borotvánál is élesebbek... s tekintettel arra, hogy elég közel voltunk a szakadék falához, nem volt nehéz összerakni a képet.
"Tisztára mint valami terülj-terülj asztalkám" - nézett vágyakozva Ikina a környékre.
Nem válaszoltam erre. Még mindig rohadt mérges voltam rá az augusztusban történtek miatt és azóta egyáltalán nem kommentáltam, ha hasonló megjegyzéseket tesz. Nem mint ha a konok hallgatás hatásos lenne, elvégre Ikina szavai szinte visszhangoznak a fejemben, de a gesztus érthető. Berádióztam a központja és talán negyed óra múlva már az összes kiküldött csapat itt nyüzsgött. Mindezt tisztes távolságban vártam ki a tetemtől, nehogy tényleg nekiálljak csámcsogni rajta. Jópát percbe beletelt, mire bezsákolták a tetemet meg ami hozzá tartozik. Felajánlották, hogy elvisznek, de én csak megráztam a fejem. Meglett a test, innentől végeztem. Tehát ott maradtam a tetthelyen. Lassan mindenki elment, ahogyan ott álltam a fa mellett. Majd leguggoltam. Közvetlenül előttem véres volt a föld. A halott megalvadt vére. A szomjam egyre erősödött, szinte megigézve néztem a kis vértócsát a földön. De aztán nem is a szomjam volt az, ami miatt belemártottam az ujjam. Ikina várakozva kapta fel a fejét... na, csak nem? De. Ujjamat a számba illesztettem, majd lenyaltam róla a vörös folyadékot. Azonnal éreztem a hatást... a vér olyan keserű volt, hogy olyat még életemben nem pipáltam. Amit korábban mézédesnek éreztem, most olyan volt, mint ha méreg lenne. Lenyelni is majdhogynem kínszenvedés volt. Hát mégis volt változás... valamennyire. Ikina mohón szívta fel az anyagot, de én csak undorodtam továbbra is. Eddig se szerettem már a vérért epekedni... de miután augusztusban már ott tartottam, hogy Saraht is képes lettem volna megtámadni, már-már a gyűlölet kategóriában voltam. Tudtam, hogy nem mérges rám azért, ami történt... de én az voltam. Magamra... amiért hagytam ezt az egészet idáig fajulni.
"Testvér, jön valaki"
Felkaptam a fejem az információ hallatára, ahogyan már én is megéreztem a közeledő energiákat. Felálltam a vértócsától és ott is hagytam, mint valami szükségtelen tényezőt. Mi a fenét kereshet itt valaki, pont ilyenkor? Legjobb lesz, ha utánanézek a dolognak... főleg, amikor tudatosult bennem, hogy nem pont egy fiatal egyed árassza magából az energiáit... és hogy egyáltalán nem éreztem falkaszagot a közelében.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Csüt. Szept. 25, 2014 3:54 pm

Amikor megéreztem a másik, idegen farkas jelenlétét, megtorpantam. Nem azért tettem, mert megijedtem, hanem mert tudatosult bennem a jellegzetes szag alapján, ami a vér mellett áradt felém a levegőben, hogy valószínűleg egy itt élő falka területére tévedhettem. Eleget vándoroltam a világban az elmúlt századok során, hogy távolról is különbséget tudjak tenni egy magamfajta kóborló, és egy falkához tartozó farkas szaga között. A falkában élő farkasok szaga másabb… jellegzetesen magukon hordozzák a közösség sokféleségét, és ez mindig óvatosságra int. Szeretem a békességet, és alapvetően konfliktus kerülő vagyok.
Gyanítom, hogy már ő is észlelte a jelenlétem, így nem lenne értelme bujkálnom előle. Képes lennék rá, de nem akarom felfedni feleslegesen mire vagyok képes. A pajzsomat visszazárom, hogy ne tudjon kifürkészni rólam semmit, majd tovább folytatom a lépteimet. Hallom a neszeket, a nehéz lépteket. Annyira jellegzetesen máshogy mozognak a férfiak, mint a nők. Egy nő, legyen bármekkora… bármilyen testi adottságokkal, lépései neszében mégis van valami finomság, kecsesség, ahogy lába éri a földet. A férfiak meg hát… lábuk úgy éri a talajt, mintha kukacokat, vagy hangyákat akarnának folyamatosan összetaposni a földön. Amikor ezt annak idején megemlítettem Brian-nek, egy kicsit fel is húzta rajta az orrát, kikérve magának a dolgot. Félreértette… nem azt mondtam, hogy trappol, vagy cammog, mint egy maci, csakhogy tipikus férfias járása van. Inkább nem ragoztam tovább a dolgot, mert éreztem, hogy ez nem könnyítene a helyzeten. Sokszor a férfiak sértődékenyebbek, és önérzetesebbek a nőknél.
A vérszag emberi volt, ez teljesen egyértelmű volt… s az is, hogy már nem friss. Történt valami a közelben, aminek talán köze lehet a hímnek. Persze kapásból erre gondoltam, hiszen mi másra is gondolhatnék? Én minden porcikámmal világ életemben berzenkedtem attól, hogy emberi életet kioltsak, és szerencsére a farkasom se volt soha az a fajta, aki ilyenre adja a fejét.
Bár sokat csalódtam, és csalódok az emberekben, de továbbra is tartom magam ahhoz az elvemhez, hogy nem ontok ki emberi életet ok nélkül. Ha vadászhatnékom van, akkor azt az erdőben teszem.
Amikor már egészen közelről hallottam a lépteket, még mélyebben szívtam magamba a levegőt, ami még több információval látott el. Nagyon tompán éreztem a hím felől áradni a vér szagát, de az nem volt közel se olyan erős, amilyennek lennie kellett volna, ha ő ölt volna. Ez azért valamilyen szinten megnyugtatott.
A találkozás nem szemtől szembe történt, mert a bal oldalam felől ért el hozzám. Én lelassítottam a lépteimet, végül meg is álltam. Ujjaimat a hátizsákom pántjaiba fűztem.
- Hello. – Szólaltam meg, de nem fordultam felé, ahogy a látók szokták üdvözölni egymást. Éreztem őt, el tudtam a szagok, és a hangok alapján helyezni a térben, és nekem ez bőven elegendő volt egyelőre.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Szept. 28, 2014 1:15 pm

Amikor közelebb érve arra lettem figyelmes, hogy hirtelenjében egyre kevesebbet érzékelek a közeledő személyből, nem lep meg. Valószínűsíthetően egy magányos farkassal lesz dolgom, ha nem egy frissen falkába csatlakozottról, akinek még nem volt elég ideje magába szívnia a falkaszagot. Az ilyeneknél pedig érthető, hogy védi a magáról szóló információkat, hiszen a megfelelő eljárás az életét vagy halálát jelentheti. Nem felejtettem el, milyen magányos farkasként élni, én is túlestem ezen a részén. Nem lehet ám csak úgy vakon bizalmat szavazni másoknak. Láttam már farkas meghalni azért, mert rossz kezekbe helyezte a bizalmát... igen, mielőtt megkérdeznétek, én öltem meg. Csúnya eset volt, de szükséges. Jópár métert kellett most caplatnom, de aztán észrevettem, kit nem láthattam eddig szabad szemmel. Nem volt nehéz kiszúrni, révén, hogy a hajának köszönhetően eléggé elütött a környezetétől. Egyenesen felé vettem az irányt, nem is leplezve a szándékaimat a megközelítésével kapcsolatban. Semmi fenyegető nem volt a megjelenésemben, semleges arccal méregettem távolról a nőstényt, ahogyan egyre közelebb értem. Minek is lettem volna fenyegető, semmi okom nem volt az ilyen fellépésre. Majd ha netalántán elfajulnának a dolgok. Kicsit én is feljebb húztam a pajzsomat, de azért teljesen nem zártam el magam. Nem kockáztattam meg, hogy teljesen bezárkózzak, abból szoktak lenni az elég kellemetlen balesetek.
- Hello - köszöntem neki vissza, amikor odaértem hozzá.
Összevontam a szemöldökömet, amikor láttam, hogy nem fordul felém. Mi a fene. Magányosként azért ennyi óvintézkedést elvárna az ember, hogy még a szemével is szemmel tudja tartani a hozzá közeledőt. S akárhogy is nézegettem arra, amerre éppen meredt, néhány fenyőfánál meg egy távoli hegynél nagyobb érdekességet nem véltem felfedezni. Bár persze az is elég relatív, kinek mi az érdekes. Vagy baromira biztos magában a csaj, vagy szimplán nem tulajdonít nekem nagy veszélyforrást. Majd elválik, melyik a kettőből.
- Mi járatban errefelé? Eltévedt turista vagy gyanútlan kiránduló?
Azért valljuk be, a nála levő felszerelés elég sok lehetőséget kizárt a valószínűsíthető felállásból. Meg még azért távol voltunk a várostól, hogy kombinálhassak. Inkább megpróbálom kiszedni belőle, mi dolga errefelé, ha már így összejöttünk ezen a szép, vérrel borított napon. Pár méterre álldogáltam tőle, túlságosan közel egyelőre nem mentem, nehogy túlságosan belemásszak a személyes terébe. Bár lehet kénytelen leszek ha továbbra sem néz rám.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Szept. 28, 2014 1:59 pm

Csak látszólag bambultam magam felé, ugyanis legbelül figyeltem minden egyes rezdülésére a környezetemnek, legfőképp a hímnek szenteltem figyelmet. Ismeretlenül nem szokásom alábecsülni senkit sem, legyek akárhány éves… a kor olykor semmit nem jelent, ha olyan farkassal keveredek egy helyre, aki képességeiben sokkal jobb a harc terén nálam. Nem szándékom, hogy ez a véletlen találkozás bármilyen harcba fajuljon, de ismeretlenül nem mondhatom el ugyanezt a másikról, hiszen nem ismerem a habitusát.
A bezárkózásom ösztönös. Nem szeretek senkit se túl közel engedni magamhoz, akit nem ismerek eléggé. Brian-en kívül eddig talán Kilaun volt az egyetlen, akivel szemben teljesen leengedtem a pajzsomat. Még Asaminál se tettem meg, pedig ő a saját kölyköm volt.
- Egyik sem. Terepfelmérést végzek a munkámhoz. – Válaszolom. Nincs okom hazudni… Igaz, hogy most nincs nálam a felszerelésem, de legközelebb minden bizonnyal már azzal együtt térek vissza.
- Kutató vagyok. Alaszka éghajlatát és időjárását tanulmányozom. – Továbbra se fordulok felé. Farkasom készenlétben hegyezi a füleit, és szimatol a levegőbe. Érzékeltük, hogy megállt a hím, hogy nem jött közelebb. Helyes. Ezek szerint ő is szereti a tisztes távolságot megtartani.
- Nem bajt keresni jöttem, csak dolgozni. – Teszem hozzá, kezeimet még mindig a hátizsákom pántjain pihentetve. Fogalmam sincs, hogy a falkában, amihez tartozik, milyen szerepet tölt be, de ismerem a falkák működését, tudom, hogy egy kóborról jelentést fog tenni, úgyhogy a szavaim egyszerre szóltak neki is, és üzenetként az alfájának is.
- Mi történt itt? Bűzlik a környék az emberi vértől… - Fut át egy fintor az arcomon. Mindig is borzasztott az emberi vér szaga, nem volt könnyű Új-Zélandon nővérként dolgoznom, de előtérbe helyeztem azt, hogy mennyi segítséget kaphatnak tőlem. Egy idő után megtanultam kizárni a tudatomból, nem tudomást venni róla… de itt most megint megrohant az a kellemetlen érzés, mikor megéreztem a vérszagot… és az erőteljes tetemszagot, bár a tetem helyét nem érzékeltem. Vagy korai ebéd lett belőle, vagy más módon lett eltüntetve.
Ha megtudja Brian, hogy sikerült belefutnom egy helyibe, biztos ki lesz akadva, és majd megkapom tőle, hogy megmondta, hogy ne jöjjek fel egyedül. Félt, néha úgy érzem, hogy túlságosan is, de ezt nem róhatom fel neki, hiszen én is féltem őt. Ő a családom. Nincs másom rajta kívül.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Okt. 08, 2014 1:32 pm

Furcsa érzés kerülgetett. Látszólag egyetlen szempár se szegeződött rám, de mégis éreztem, hogy figyelnek. Ám akárhogy néztem körbe, tekergettem a nyakamat, nem szúrtam ki az érzet forrását. Nagyon furcsa ez így. Még csak egy nyüves ember jelenlétét se érzékeltem a távolban, mint valami bujkálót. Szóval csakis egy dolog jöhetett számításba: a nő nagyon is figyel engem. Nem a szemével, de figyel. Nekem viszont egy idő után kezdett valahol frusztrálóvá válni, hogy nem néz rám. A szellemek kegyére, ha már egymáshoz beszélünk legalább annyi legyen meg, hogy a vállamat bámulja, ha az arcomat nem is. Mivel nem mutatott egyelőre semmi jelet az agresszív fellépésre ezért nem is megyek oda hozzá, hogy megragadjam a karját és magam felé fordítsam. Inkább lassan arrébb sétálok, hogy pontosan oda kerüljek a látóterébe. Amikor viszont odakerülök, összevonom a szemöldököm. Ez most átnéz rajtam vagy mi? A válaszait mindenesetre érdeklődve fogadom. Mi a fene, ilyen csodabogárral se hozott össze még a sors. A terepfelmérésre először jelzés értékűen villannak fel a szemeim, elvégre az elég sokat jelent. Hajlamos voltam mögöttes tartalmat keresni mások szavai mögött, aminek igazából megvolt a maga magyarázata. Egy olyan farkas, aki több száz évet leél magányos státuszban és még mindig életben van, előbb-utóbb hasonló útra lép mindig. A terepfelmérést meg gond nélkül lehet kémkedésnek is betudni. Aztán amikor hozzáteszi, hogy mit is csinál pontosan, kicsit alább hagy a gyanúm. Nem érzek hazugságot áramolni a nőből, bár az már megint tény, hogy majdhogynem fejbúbig húzott pajzs mellett kissé nehézkes az ilyesmit megállapítani… főleg egy olyan esetében, akinek nem olyan könnyű átlátni a pajzsán. Most erre mit mondjak? Egy bizonyos kor után már olyan tömör a mentális pajzs, hogy azt szinte már szabad szemmel is látni lehet.
- Amíg nem csinálsz galibát nincs szükség szabadkozásra – szólalok meg végül. – De akkor úgy látom tisztában vagy vele, hogy egy falka területére tévedtél.
Igen, kimondom a nyilvánvalót. Rendes körülmények között a magányos farkasoknak nincs okuk előre jelezni az ilyen jellegű szándékaikat. Namármost, úgy, hogy árasztom a falkaszagot, kissé megbomlik ez a felállás meg persze érthetővé is teszi, ha tényleg nem akar bajt. Mindenesetre a szavaimnak van egyfajta feszültségoldó szerepe is, elvégre nem kell karóval a seggben viselkedni feltétlenül... főleg, ha még a határon vagyunk és nem a belsőbb területeken.
- Szóval kutató. Nem emlékszem, hogy láttalak volna a városban. Mostanában telepedtél ide?
Valószínűleg ezt a kérdést amúgy is feltettem volna, de már szinte kötelező. Mióta a falkákat egyesítették nagyobb szigorral kell figyelni a magányos farkasokra, Castor megköveteli. Így hát nem volt más hátra, ki kell szedni a lényegi információt, hogy képet kaphassunk az újabb bentlakó kliensről… vagy bentlakni vágyóról, majd kiderül, melyik a kettőből. A viszontkérdezésére viszont sóhajtok egyet. Ha már ő válaszol, megtehetem én is, nemde?
- Baleset. Eltévedt egy túrázó és most találtam rá… legalább is ami maradt belőle.
Észreveszem a fintort az arcán. Furcsa egy kettősség. Én minden nehézség nélkül beszéltem erről, mint ha mindennapi dolog lenne, a másik meg fintorog. Nagyon más területen szocializálódhattunk, vonom le a következtetést. A vérszag meg… hát most mit mondjak, engem is bódít már egy ideje, de valahogy most nem vágyok rá, hogy megint beleigyak abba a pocsolyába… főleg ezután a keserű utóíz után.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Okt. 08, 2014 7:13 pm

Hallom az apró kavicsokat egymáshoz csikordulni… a ruhája súrlódását, ahogy léptei közben egymáshoz dörzsölődik. A mozgást magabiztosnak, egyenletesnek… mégis óvatosnak érzékelem. Még mosolyt is csal szájszegletemre, ahogy kerülget. Még saját talpam alatt is érzem a föld finom rezdüléseit, ahogy súlyával megmozgatja azt. Jóval nagyobb darab lehet nálam… erős fizikumú hím, ahogy a hangja irányából kikövetkeztetem, egyre biztosabb vagyok abban, hogy jó magas is. Bár nálam nem olyan nehéz magasabbnak lenni, hiszen igazán nem nőttem olyan nagyra.
Érzékelem azt is, amikor megáll, és kíváncsian méreget. Előttem van nem sokkal, de tartva a tisztes… kényelmes távolságot. Én továbbra is nyugalmat, mégis lankadatlan figyelmet árasztok magamból, ahogy farkasom is. Nem szokásunk a bajkeresés, ezért hacsak okot nem ad rá, akkor nem jelentek rá veszélyt. Se én… se a farkasom.
- Nem szabadkozásnak szántam. Csak tiszta vizet öntöttem a pohárba. – Nem szoktam szabadkozni, pláne idegeneknek nem. Értésére akartam hozni, hogy nem vagyok bajkereső típus, persze nem várhatom el egy idegentől, hogy ismeretlenül higgyen a szavamnak. Az minden esetre elég árulkodó, hogy még nem ugrottam habzó szájjal vicsorogva a torkának. Miért is tenném?
- Igen, ez elég nyilvánvaló. – Szippantok mélyet a levegőből, amiben erősen kavarog a jellegzetes aroma, ami a hímet is körüllengi. Sokféleség… közösség… jelölés…
Nem szeretem a falkákat, pontosabban a falkaéletet. Nekem bőven elég volt egyszer belekóstolni ahhoz, hogy soha többet ne akarjak egyetlen falkához se tartozni. Már meg se tudnám szokni, olyan régóta járom a világot… szabadon.
- A városban? – Tűnődök el, miközben próbálom belőni, hogy nagyjából hol lehetek most. Hol is tettek ki? Mióta vagyok úton? Merre indultam, merre járok?
Nem kellenek ehhez szemek, anélkül is tudok tájékozódni. Meglepődök, amikor rájövök... hogy hol járhatok már.
- Hűha… szóval már ilyen közel járok Fairbankshez? Egész jó tempóban haladok… - Jegyzem meg elismerően saját magamnak.
- Anchorage-ban van a szállásom. Fairbanksben még nem jártam. – Feleltem, ezzel meg is adva a választ arra, hogy miért nem látott még a városban.
- Az elkövetkezendő években egész Alaszkát bejárjuk a társammal. Az időjárási és éghajlati sajátosságokat, változásokat vizsgáljuk, és dokumentáljuk. Egy Ausztrál kutatóintézetnek gyűjtjük az adatokat. – Nem mondok el semmi olyat, ami hétpecsétes titok lenne. Ezt bárki tudhatja rólunk.
Amikor megkapom a kérdésemre a választ, a mosoly eltűnik az arcomról.
- Szerencsétlen. – Fűzöm hozzá. Én tisztelem az emberi életet, és egy ilyen eset mély sajnálattal tölt el. Csak remélni tudom, hogy azonnal szörnyet halt, és nem szenvedett.
Továbbra se érezheti azt, hogy ráemelném a tekintetem. Szemeim kékjei valahol a felkarja középtájékának vonalában merednek a távolba makacsul. - Gyakoriak az ilyen balesetek?
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Okt. 29, 2014 2:11 am

Ez az egész valahogy kezdett egyre inkább furcsává válni. Nem tudtam szabadulni az érzéstől, hogy figyelnek és hiába zártam le aztán magamban annyival, a nő farkasa tartja rajtam a szemét, valahogy nem lett jobb az érzés. Ez is jelezte, többről van szó, mint gondolom. Mégis, a közelemben senki sincs a nőn kívül, ergo nem marad más, ő figyel. De basszus, ha ez így van akkor nagyon tud játszani a tekintetével. Az a tipikus lát, de mégse esete állt fenne a részemről, miközben tanulmányoztam. Az a tipikus… valami szöget ütött a fejemben. Találkoztam én már hasonlóval. Az agykerekeim lázasan kezdtek forogni, miközben behozták az emléket a tudatomba. Amikor egy ember szürke tekintettel nézett bele a világba, még rám is, amikor ott álltam előtte. Na és mi volt az az ember? Igen, pontosan az. Vajon most is ez van? Ha igen, az kuriózum lenne, hisz ilyen farkassal se hozott még össze a sors. De vajon tényleg az, vagy csak ennyire kékvérű? Hiába nézem a szemét, az íriszei kifogástalanok, abból nem tudok elindulni. Viszont nem kérdezek rá nyíltan, óóó, nem. Majd megoldom egy keresztkérdéssel. Elvégre, dolgozzon csak meg az ember fia az infóért.
- Talán. De azért kimondva egy kicsit nagyobb súlya van az ilyesminek mint csendben megállapítani.
Lehet néha túl sokat adok a kimondott dolgokra, de hát én így nőttem fel kérem szépen. A szájnak nincs olyanja, amilye a billentyűzetnek: backspace gombja. Talán a szó elszáll, de úgy, hogy lényegében a tudatom „rögzíti” emlékkép formájában a beszélgetést aranyat ér minden egyes kimondott szó, mondat. Nem akar balhét? Oké, adjon hangot is a dolognak és valahol már rendben is vagyunk… majdnem, azért ez kissé bonyolultabb ennél. Az mindenesetre elégedetten konstatálom, hogy nem tisztában van, merre jár… vagy talán mégse, ahogy visszakérdez arra enged következtetni, hogy valami gond lehet a tájékozódásával, még ha utána le is esik neki, hogy hoppáré, ez bizony a városhatár.
- Mondhatjuk, hogy közel. Ez a terület már Fairbanks-hez tartozik, de a város még jópár kilométernyire van innen kelet felé. De mi olyan meglepő azon, hogy ilyen közel jutottál? – tekintetem a táskájára téved. – Úgy tűnik elég jól felszerelkeztél az útra, térkép nincs nálad?
Tadaaaa, itt az a burkolt érdeklődés. Azért ez mégse ugyanaz, mint ha nyíltan belekérdeznék az arcába, hogy „Vak vagy öreg?” Najó, lehet most Castor fogná a fejét – vagy az enyémet -, hogy ilyen tökkelütött farkasokkal áldotta őt meg a sors meg a szellemek odaátról, de hát na, végső soron hülyeséget nem csináltam… még.
- Anchorage-ben? Nem mondom elég messzire elkavarodtál hazulról. Egész Alaszkát a nyakadba vetted egy hétvége erejéig vagy mi?
Lehet kicsit túlságosan távolságtartó voltam, mellette meg sokat kérdezek, de ez így van jól. Akárhogy is, magányos farkassal beszélgettem, azokkal pedig, akik újonnan tűnnek fel a területen, ez szokott lenni. Sosem lehet tudni, mifélét sodort az utunkba a sors és bizony volt már, hogy rajtavesztem olyan eseteken, amikor nem voltam elég óvatos.
- Hm… ez aztán célkitűzés. Mióta tevékenykedtek Alaszkában? – finoman szólva lövésem sem volt arról, hogyan működik az ilyesmi, de azért igyekeztem értelmes arcot vágni a dologhoz. – A társad is itt van most valahol?
Amennyiben igen a válasz az megmagyarázná a furcsa érzést, de ebben valahogy én se akartam hinni. Ez az egész túlságosan kezdett nyilvánvalóvá válni lassan, ahogyan figyeltem a reakcióit a dolgokra. S mégse csaptam le azonnal, elvégre miért tenném? Bukjon csak ki szépen lassan a dolog, egyikünket se hajt a tatár… főleg ennyi év után nem.
- Ja, szerencsétlen… vagy csupán egy újabb okostojás aki nem vette komolyan a veszélyeket és most emiatt kell a beleit leszedni a fenyőfákról.
Sose rejtettem véka alá, hogy megvan a véleményem az ilyenekről. Néha komolyan úgy éreztem hogy direkt hozzák össze ezeket a baleseteket, csak hogy a hegyimentők idegein lejtsenek egy laza szambát. Persze páran rajta is vesznek az ilyenen de hát ez olyan, mint a mastercard. Kiszúrni a mentőkkel, hogy erre menjen el az idejük, miközben lehet fontosabb dolguk is lenne? Felbecsülhetetlen.
- Változó. Van, amikor minden nap összetöri magát valaki, leesik egy ösvényről vagy egyszerűen csak eltéved és az éhhalál szélén lelünk rá. Máskor meg hetekig nem történik semmi – vonom meg a vállaimat. – Mindig attól függ ki veszi a fejébe a nagy tervet, hogy ő akkor most kimegy minden tapasztalat nélkül és rá is fázik-e.
Közben egyre inkább kezdtem azon filózni hogy ha mégis lát akkor vajon nem unhatja-e a könyököm tanulmányozását ennyi idő után.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 01, 2014 6:49 pm

- Csak nem számítottam rá, hogy ilyen hamar elérem. – Jó, alapvetően sose kéne az emberi mércékre hagyatkozni, hiszen ők más tempóval, más erővel bírnak egy ilyen kis túrát. Lassabban haladnak, mert hamarabb kifáradnak. Ezt mindig bele kell kalkulálni. Én is belekalkuláltam, de a jelek szerint még annál is gyorsabb voltam, mint azt reméltem.
- Térkép? Miért, te az alapján szoktál tájékozódni? – Kérdezek vissza kissé pimaszkodva. Szerintem vicces az a feltételezés, hogy egy vérfarkasnak térképre lenne szüksége a tájékozódáshoz. Az már rég gázos, szerény véleményem szerint. A kölyköknél még oké, hiszen nekik csomó minden újdonság van, amibe bele kell tanulni, de egy korosabb farkas ne szoruljon már térkép segítségére, akár látó, akár nem…
Nem esett le, hogy valójában mire ment ki a játék ezzel a kérdésével. Szerintem sokkal egyszerűbb lenne, ha konkrétan rákérdezne arra, ami érdekli… de hát a hímek már csak ilyenek. Mindent túlbonyolítanak.
- Mint mondtam, terepfelmérést végzek. Egyébként nem gyalog jutottam el idáig, egy darabon hoztak. – Tettem hozzá, mielőtt még tényleg azt gondolná, hogy Anchorage-ból sprinteltem idáig. Na az tényleg durva lenne. Ennyire azért nem kapkodok a dolgokkal.
A terepfelmérés mellett az is közrejátszott, hogy végre ismét hegyeket, sziklákat, és erdőt érezzek magam körül. Ausztrália klímája nem épp ilyen, ahogy a hegyei sem. Annak idején, amikor Amerikában éltem, nem volt még területileg felosztva semmi, ezért nem tudom pontosan honnan származom, hol élt a törzs, aki nevelt, vagy hova vitt Kiluan, amíg csak mi ketten voltunk, vagy hol éltem a falkával, akihez lepasszolt. Kutatóként is csak tippjeim lennének erre, hiszen az emlékek a pár száz távol töltött idő alatt elhalványodtak, és a világ is rengeteget változott azóta. Városok épültek, erdőket irtottak ki teljesen. Talán Kilaun meg tudná mondani pontosabban, de őt meg azóta nem „láttam”, hogy ott elhagyott.
- Nemrég érkeztünk, de néhány évig maradni szándékozunk. A kutató intézet aminek dolgozunk, alapos munkát vár el tőlünk, azt pedig nem lehet pár hónap alatt elvégezni. – Teljesen más terepen meggyőződni valamiről, mint egy mérőműszer adataira hagyatkozni messze innen.
Amikor Brian-ről kérdez, nem hazudok. Nincs értelme, mert úgyis feltűnne neki, hogy a társam nem csatlakozik hozzám, s egyébként is. Nem jó hazugsággal indítani sehol sem, onnantól az ember totál elvágja magát a másik szemében, én meg tényleg nem akarok konfliktust se most, se később.
- Anchorage-ban maradt. – Felelek röviden.
Nincs túl sok érzelgősség a hangjában, amikor a halottról kérdezem, sőt. Mintha poénkodni akarna a dologgal, vagy csak én magyarázom bele magamba ezt a hallottak alapján, és a stílusába, ahogy előadja magát. Lehet, hogy csak szimpla emberről van szó, de az élet akkor is élet, én pedig tisztelem az életet, és a halál akkor is szörnyű, ha emberről vagy vérfarkasról legyen szó. Az ok nélküli, feleslegesen bekövetkező halál mindig tragédia.
- Akkor ez bizonyára nem túraösvény. – Jegyzem meg. Általában mindenhol kijelölik a biztonságosabb túraútvonalakat, ahol a kirándulóknak haladni kellene. Persze sokan nem foglalkoznak ezzel, és inkább a veszélyt, az izgalmat választják. Sokan tévesen értékelik saját képességüket, és többre vállalkoznak, mint amire valójában képesek.
- Be kell jelentkeznünk az alfátoknál, ha időnként egy kis időt el szeretnénk tölteni a területeiteken? A munkánk Alaszka egészére kiterjed, ez alól Fairbanks és a környéke se kivétel. – Szeretnék tisztában lenni az itteni szokásokkal. Vannak alfák, akik szeretik tudni, kik járkálnak a területén, még ha csak néha napján is. A szállásunk Anchorage-ban van, de az csak egy biztos pont, hiszen az Alaszkai tartózkodásunk alatt lényegében szinte folyamatosan mozgásban kell lennünk.

50! ^^
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Hétf. Nov. 03, 2014 1:01 am

Eh? Nem számított rá, hogy ilyen hamar eléri? Pedig egy vérfarkas számára azért elég gyakran el tudnak fogyni a távolságok rövid úton belül. Én már csak tudom, amikor a nagy vándorlásba egyszer csak szembejött velem egy pocsolya, amit Csendes-óceánnak hívnak.
- Nem-e? Mondjuk ez a város már csak olyan, hogy szeret hirtelen megjelenni az ember előtt... akárcsak a többi település Alaszkában, szokj hozzá.
Na de azután kissé morogva konstatálom, hogy a vöröske nem harapott rá a csalira. Hát basszus, pedig azt hittem tudok én még csalafinta is lenni, ha akarok... tévedtem, úgy tűnik nem ártana frissíteni az állományokat a fejemben. Ráadásul még a saját képességeim is megkérdőjeleződnek egyszerre mindennel. Na szép, szépítsünk valahogy.
- Miért, te talán szagból meg tudod mondani egy ismeretlen városról, hogy mi a neve?
Játsszuk csak a játékot, ha már voltam olyan meggondolatlan, hogy nekiálltam... meg amúgy is, a térkép hasznos dolog ám! Legalább is a katonai kiképzéseken ezt eléggé belénk sújkolták ezt, felhozva régi példákat, amikor ezen múlott egy hadművelet jövője. Nem hoztam fel nekik, hogy én a szagmintákból majdnem ugyanazt elő tudnám adni, mert mellékes. De ennek ellenére azért csak tanuljunk meg térképet olvasni, hátha jól jön.
- Aham, oké, akkor ezt igennek veszem. Na és mire jutottál eddig? Elhiszem, hogy ez még jó eséllyel csak előzetes körbenézés, de gondolom megvoltak már az első benyomások.
Szerintem kezd kibukni, hogy voltaképpen eléggé kíváncsi jellem vagyok. Én a magam részéről csupán lakok Fairbanks-ben, mint hogy odafigyeljek behatóbban a dolgokra... pláne nem úgy, ahogyan egy tudós láthatja. Én azt mondom, doboz, ő látja az alkotóelemeket is, ez szerintem elég szemléltető. Persze volt más lényegi dolog is ebben a kérdésben. Kiderülhet belőle, hogy tényleg valami tudósféle és nekiáll nekem olyan dolgokat mondani - értsd: baromira nem fogom érteni az egészet -, vagy csak hirtelen találja ki az egészet. Az ilyen keresztkérdések elég alaposan ki tudják mutatni a hasonlót.
- Mint általában a felsőbb körök, mi? Derítsd ki azt is akár, hogy egy adott fa felől milyen illatot hoz a szél. Gondolom, ilyenekre gondolsz a részletesség alatt.
Mondhatni ismerem ezt. Engem is állandóan bombáz a kiadó e-mail-ekkel, hogy mikor leszek már kész a következő kézirattal és remélik, alapos munkát végzek, mint mindig. Hát anyád, valahol a bevételeim is múlnak rajta, jóhogy megdolgozok vele. Szerintem még R. R. Martin is gyorsabban ír nálam.
- Otthon hagytad elemezni?
Kicsit furcsálltam, hogy együtt jöttek el dolgozni, erre egy nagyobb volumenű felmérésre nem tart vele a másik. Nem érzem, hogy hazudna, sőt, az eddigi szavai egyikében sem véltem felfedezni még csak a morzsáját sem. Max elhallgat valamit előlem, de nem hazudik, én így láttam a dolgokat. Nem ez lenne az első alkalom, hogy tévednék, de inkább nem akarok. Viszont most elér engem egy olyan kijelentés, ami újabb bizonyítékként jelenik meg előttem a "rendellenességére". Körbenézek, majd hümmögök egyet.
- Nos igen, mondhatjuk. Éppen egy nagyobb hasadék peremétől állunk néhány méterre innen, tapasztalatlan túrázók számára ez tabu terület. A kiépített túraútvonalak odébb vannak.
Aztán elérkezettnek látom az időt megbizonyosodni. A fülét megütheti a lépteim zaja, miközben csökkenteni kezdem a távolságot. Igyekszek nyugodtan mutatkozni, amennyire lehetséges, nehogy azt higgye, hogy le akarom szedni a fejét vagy valami. Alig pár méterre torpanok meg végül... ahogy megemelem a kezemet és megrázom előtte. Figyelem a szemét és hoppá, nem követi...
- Sosem találkoztam még vak vérfarkassal - jegyzem meg, majd ha már ilyen közel vagyok. - Nicholas vagyok.
S nyújtom felé a kezemet kézfogásra, de direkt nem hívom fel rá a figyelmem, mintegy utolsó próbaként. Innentől kezdve viszont már tényleg ciki lenne, ha kiderül, hogy átvág. Jelezné, hogy feleannyira se járok nyitott szemmel a világban, mint gondolom.
- Hát nézd, tőlem mindenféleképpen értesülni fog rólad és a szándékaidról... pardon, szándékaitokról, de amíg nem jöttök a város közelébe, annyi elég valószínűleg. Ha viszont időt is akartok nálunk eltölteni, akár csak ideiglenesen is, akkor nem árt, ha egyeztettek. Ebben az esetben viszont fel kell neked tennem néhány kérdést.
Jobban belegondolva valahogy ezek a kérdések nem tudom, mennyire állják majd meg a helyüket. A nőstény közölte, hogy Anchorage-ben él, Fairbanks csak részleges állomás. Ugyanakkor a szabály az szabály, Castor pedig így rendelkezett, szóval követnem kell, még ha elméleti téren is kezelve a dolgot.

//Gratula tesó ^^ //
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Hétf. Nov. 03, 2014 3:16 am

- Ezt most úgy mondod, mintha Alaszka olyan sűrűn lakott Állam lenne… holott csak huszonkét olyan városa van, ami említésre méltó, míg más államoknak ennél jóval több. Csak Anchorage-ban laknak több, mint 260ezren, ami az egész Állam lakosságának majdnem a fele. Fairbanks-é úgy 32ezer fő körül mozgott a legutóbbi adataink szerint. – Láthatóan nem értek egyet vele. Alaszkában többnyire nagy távolságokat kell megtenni, mert a városok nem egymás hegyére-hátára épültek.
Persze én kutatási adatok alapján merek csak ilyeneket kijelenteni, hiszen személyesen még csak most kezdem megtapasztalni az Alaszkai valóságot. Más ez így, mint csak adatokkal dolgozni, de én a terepmunkára születtem, szóval egyáltalán nincs okom panaszra, mert élvezem.
Elmosolyodom a kérdésére. Úgy érzem, mintha egy kicsit megsértettem volna férfiúi büszkeségében.
- Elképzelhető… ha a városnak van jellegzetessége. Például olyan ipari tevékenységet végez, amit a közelében levő városok nem. Teszem az… van egy gyára, ami műanyaggyártással foglalkozik. Az olvadt műanyagnak eléggé jellegzetes szaga van… vagy akár egy nagyobb fafeldolgozó üzemnek, ami szétforgácsolja a fákat, aztán vegyszeres kezeléssel bútorlapot gyárt belőle. A levegőt megszennyezik az égéstermékkel, ami elég jellegzetes. Emellett ha figyelembe veszed az évszakot… érzed a hőmérséklet milyenségét… ha tenger van a közelben, patak… vagy tó… annak a fekvését. Aztán az állatállomány létét a környékén. Elég ha fülelsz, hogy milyen madarak hangját hallod… abból is sokat le lehet szűrni. Emellett ha a kisujjadból kirázod a geológiai ismereteket, értesz az időjáráshoz, a helyspecifikus anomáliákhoz, akkor egy kis megfigyelést követően tudod, hogy épp milyen városba tévedtél anélkül, hogy bárkitől is megkérdeznéd. Fairbanksről például tudható, hogy a Tanana és a Chena folyók összefolyásánál fekszik. A város sík terepen fekszik, a két folyó árterében, de magas hegyek övezik. A klíma ezért is szubarktikus. A telek errefelé nagyon hosszúak és hidegek, a nyarak csapadékosak, de melegek. Aztán a városnak van reptere is, ami például nem mondható el mind a 22 említésre méltó városról. – Minden csak megfigyelés, és nyitottság kérdése. Persze az, aki lát… nem feltétlenül hagyatkozik más érzékszerveire, miközben kint jár a nagyvilágban. Én kénytelen vagyok ezt tenni, és így élni. Nagyon örülök, hogy vakságom ellenére tanulhattam, és elég időt szenteltem rá, hogy minden tudást magamba szívjak, amire csak szükségem lehet. A kutatói munkák sose könnyűek, és mindig összetettek, mindig több tényezőt számításba kell venni, de pont ez az élvezet benne.
- A vadállomány népes. Viszont helyenként már érezhető az emberi beavatkozás negatív hatásai. Belefutottam több erdőirtásba is. Olyan helyeken, amiket teljesen indokolatlannak érzek. Szerintem nem eléggé átgondoltan termelik ki a fákat az emberek. Több kopasz folt van a sűrűben, ami az állatokat összezavarja, menekülésre kényszeríti, s esetlegesen a lakott területeket közelítik meg, amivel az ott élőket is veszélybe sodorhatják. Az irtások kijelölésébe rendszert kell vinni. Nem csak az erdő élőlényei miatt, hanem az időjárás miatt is.
Kicsit lentebb táboroztam két nappal ezelőtt. Olyan helyen irtottak, ami fölött gleccser húzódik. Csak néhány hete vághatták ki azokat a fákat, még éreztem a gyanta, és a fűrészpor illatát a csonkokon. Ha lezúdul egy nagyobb hótömeg, nem lesz, ami megállítsa… ami felfogja a havat. Eddig ott volt az erdő… a fák törzsei.
Nem messze húzódik onnan egy vasúti sín, és ahogy hallottam, elég nagy gyakorisággal közlekednek rajta vonatok. Az irányból ítélve pont Fairbanks felé. Ha megindul egy lavina, és pont akkor megy ott egy vonat… -
Nem fejezem be, szerintem tudja mire akarok kilyukadni.
- Igen, valami ilyesmiről van szó. Talán nem látszik, de elég nagy felelősség, hogy helyes eredményeket mutassunk fel, mert azok alapján fogják modellezni az itteni éghajlat és időjárás valószínűsíthető változásait a jövőre nézve… s talán megelőzhetővé válnak olyan természeti katasztrófák, amiket az emberek… a környezetükre oda nem figyelése váltana ki. A légszennyezés, az erdők tömeges kiirtása mind mind befolyással van az időjárásra, és az éghajlat változásaira. Ez a természet körforgása. Semmi se állandó, a világ folyamatosan változik körülöttünk, de általában ezt csak mi vesszük észre, akik hosszabb időket élhetünk meg. Az emberek, akik a legjobb esetben is csak nagyjából száz évet élnek meg, nehezen veszik észre, vagy egyszerűen nem érdekli őket semminek a következménye, mivel úgyse élik meg. – Ez a szomorú igazság. Az emberek nagy része önző, nem érdekli őket a következő generáció jövője, mert úgy gondolják az legyen csak az ő bajuk.
- Inkább mondjuk úgy, hogy Anchorage-t megismerni. Én nem rajongok annyira a városokért, amint tehetem, inkább belevetem magam a természetbe. A társam jobban szereti nálam a nyüzsgést. – Mosolyodok el. Brian szagát nem érezheti rajtam a hím, hiszen nem a párom, nem hagyta rajtam a szagnyomát, s egyébként is eltelt már pár nap azóta, hogy eljöttem a városból.
- Bizonyára az a szerencsétlen elég tapasztaltnak hitte magát… - Jegyeztem meg a hím szavaira. Így vagy úgy, de elég csúnya… és értelmetlen halált halt. Remélhetőleg nem hagyott hátra özvegyet, és árvákat. Tudom, hogy nem kéne ilyenekkel foglalkoznom, hiszen ez nem az én gondom, de szociális típus vagyok, még ha ezt néha olykor nehéz is elhinni rólam, pláne ilyen alkalmakkor, amikor a civilizációtól elmenekülve napokra, hetekre bevetem magam egyedül az erdőkbe.
Nem mozdulok, mikor meghallom a közeledő lépteket. Nem érzek támadó szándékot, én meg nem vagyok paranoiás alkat, meg aztán ha bármivel próbálkozna, megvan a módszerem arra, hogy távol tartsam magamtól. Visszaélni nem szoktam a képességemmel, általában másokon segítek vele, de önvédelemre is felhasználom, ha szükségét érzem. Jelenleg nem érzem.
Amikor megtorpan, érzékeimet kihegyezem. Hallom, ahogy felemeli a kezét, hiszen a ruhája súrlódik. Aztán tompán megüti a fülemet a suhogás, amit a kezével végzett mozdulat ad ki a levegőben. Sejtem, hogy épp mit csinál, s bár valóban nem emelem rá a tekintetem… meg se próbálom nagyjából belőni a szemeimmel a mozdulat irányát, hogy legalább úgy látsszon, mintha észrevettem volna, csak egyszerűen megemelem a szemöldököm.
- Ennél a legyezgetésnél még az is tapintatosabb lett volna, ha konkrétan rákérdezel, hogy vak vagyok-e. – Jegyzem meg, s még ha rá is pirítottam ezzel, nem láthatom. Nem ő az első, és szerintem nem is ő az utolsó aki így akart meggyőződni róla, hogy látok-e vagy sem.
- Általában mindenki ezt mondja. Egyébként még én sem. – Teszem hozzá, miközben halovány mosoly jelenik meg az arcomon, jelezve, hogy nem haragszom rá az iménti malőr miatt.
Bemutatkozik, majd ismét hallom a ruha jellegzetes súrlódó hangját. A bemutatkozásokat általában kéznyújtás szokta követni, ezért arra következtetek, hogy most is erről van szó. Mivel már elég közel van, ezért nagyjából be tudom lőni a magasságát is, hiszen fentről érkezik a hangja. Ezáltal a keze is magasabban lehet, mint az enyém.
Előre nyújtom a sajátomat, elengedve ezzel a hátizsákom pántját, amibe eddig a hüvelykujjamat akasztva pihentettem, majd ujjaim először a kézfejéhez érnek, valamivel elvétve az irányt, de aztán visszahúzva a kezemet sikerül ráfognom a hím enyéménél jóval nagyobb markára.
- Julia. – Viszonzom én is a bemutatkozást, s most valamiért teljesen el is felejtkezek róla, hogy a teljes nevemen mutatkozzak be. Első körben lehetne az indokom az, hogy ő is csak a keresztnevét árulta el… viszont inkább más valami tereli el a gondolataimat. Van valami ismerős a hímben, de hirtelen nem tudom hova tenni őt. Az őt körüllengő vér, és falkaszag ismeretlen. A hangja szintén ismeretlen. Mégis, ahogy hozzá értem, hirtelen olyan érzésem támad, amit mások „deja vu”-ként szoktak emlegetni.
Nem is engedem el, talán hosszabban fogom a kezét, mint bemutatkozások alkalmával az normális szokott lenni.
- Lehetséges, hogy találkoztunk már korábban? – Kérdezek rá nyíltan, mikor végül elengedtem a kezét. Nem tudok szabadulni az érzéstől, a gondolattól. Van valami ismerős benne, de nem tudok rájönni mi.
- Milyen kérdéseket? – Kérdezek vissza, bár még mindig jobban foglalkoztat az én kérdésem, mint az ő kérdései.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Nov. 05, 2014 1:38 pm

- Inkább úgy mondom, mint aki már megtapasztalta ezt. Pont azért, amit mondtál, ezek a városok, legalább is Fairbanks biztosan nem nagy. A kiterjedése más városokhoz képest kicsinek mondható, így nem volt szükséges körülötte nagyon leírtani a környezetet. Emiatt a város majdhogynem az ember képébe ugrik, amikor eléri az egyes házakat, ha a megfelelő oldalról közelíted meg. Szerencsére figyelembe vették a környezeti tényezőt és a szükségesnél nem bontották le.
Meg is lepődtem anno. Kis híján belehajtottam az egyik objektumba, amikor még az itt lakásom elején jöttem vissza először Fairbanks-be. Mondanom se kell szívrohamot kapott az ott lakó, amikor az utolsó méteren húztam félre az autót. Legalább is a heves szívverés, melyet érzékeltem odabentről, erről tanúskodott. Mindenesetre az látszik, hogy a nő megcsinálta a házifeladatát, ami Alaszka településhálózatát illeti. Az ilyen szintű tájékozottság kezdi alátámasztani azt, amit a tudós dolgaival kapcsolatban mond. Persze ez még mindig nem jelenti azt, hogy nincsenek hátsó szándékai, de a szavait megerősíti mindenképpen.
- Hm... oké, ez így tényleg logikus és ésszerű. Viszont van egy probléma. Vannak olyan farkasok, akik nem rendelkeznek a kellő információkkal. Most mondhatod, hogy a mai napokban már alapkövetelmény a megfelelő tájékozottság. De vannak, akik szeretnek vadul élni. Csak menni előre és majd szépen elválik, hol lyukad ki. Mint aki ott ragadt a párszáz évvel ezelőtti állapotokban, amikor tényleg az volt a mérvadó, amit egy darab papíroson láthatsz. Sok hasonlóval hozott össze a sors. Persze, az előbb rólad kérdeztem, nem pedig másról.
Bőven elfogadhatónak találtam azt, amit a vöröske mondott a módszereiről, mert ezek szerint eléggé működnek, ha be tudja magát tájolni. Persze nekem is megvoltak a magam eszközei, mint a nap általi helyzetmeghatározás, a sarkcsillag általi tájékozódás, vagy akár a tereptárgyak megkeresése, amik árulkodhatnak a helyzetemről. A nő viszont érezhetően más metódusokat használ. Nofene, nem is olyan rossz akkor, hogy találkoztunk. Lehet, hogy megvoltak a magam dolgai, de sosem féltem új dolgokat meghallgatni. Egy magányos farkas sosem lehet túlságosan konzervatív nekem pedig rengeteg évem volt ebben a mentalitásban.
- Hát igen, üdvözöllek téged a XXI. században, amikor az emberi ostobaság már elburjánzott és egyre jobban érezhető lesz a hatása. Mindegy, hogy milyen kárt tesznek vele, csupán tudják, hogy kell nekik ez meg az, szedjük ki a földből. Óóó, hogy vannak következményei? Le van ejtve, már nem az ő bajuk. A fairtás is ilyen. Le van adva a mennyiség, hogy mennyit kell kivágni, de azt már az erdészekre hárítják, hogy pótolják is a kivágott mennyiséget. Az már nem hoz profitot. Szerencsére még Alaszkában úgy ahogy tiszteletben tartják az ilyesmit, de ha úgy vesszük, hogy az ember lassan a saját tüdejét is kiírtja délen, nos... - ez megintcsak nem szorul magyarázatra. - Majd megtanulják a tévedésüket, ha tényleg elvisz egy vonatot a lavina.
Nem mondanám, hogy greenpeace-s voltam, akármennyire is úgy tűnhetett a szavaimból. Sokkal egyszerűbb dologról van szó. A vérfarkasok a természet gyermekei voltak, kötődtünk hozzá, hiszen részei vagyunk. Látni azt, hogy elpusztítják a területet, ahonnan jöttünk, még ha egykoron emberek is voltunk mind... nos... valahol mindenkinek kinyitja a bicskát a zsebében, még ha nem is lóbál transzparenseket és rázza magát az utcán.
- Egen, ezt nem kell bemutatnod. Akinek tiszavirág hosszú élete van az könnyen tojja le az egészet, ha azt a pár évet dőzsöléssel tölti el. Mondjuk ha savas eső pusztítaná el a drága villáját, marná vacakká az autóját már nem lenne olyan könnyű legyintenie az egészre, de akkor már késő - morgok egyet mérgemben. - Rendben van, azt látom, hogy komolyan veszed a munkádat, de kérdés felmerül bennem. Gondolom ezek a kutatások már nagyon régóta folynak és a kormányok állandóan megkapják az eredményeket. Ott a figyelmeztetés előttük de nekem nem úgy tűnik, hogy valamit tennének is az ügy érdekében, sőt, mint ha inkább rontanának a nem megfelelő korlátozó törvényekkel. Emiatt nem érzed kicsit úgy, hogy szélmamolharc ez az egész?
Egyáltalán nem az eltántorítás a célom, ez kiérezhető a hangsúlyomból. Csupán a puszta kíváncsiság, hogy hogyan látja ő maga ezt belsősként. Maga a kérdés igazából teljesen általánosan kivetíthető minden munkára. Valahol nekem is ilyen szélmalomharcos munkám van, mert hiába igyekszek megmenteni az embereket mindig lesz néhány hülye, aki csak azért is halálra zúzza magát a hegyoldalban.
- Értem, mondjuk meg tudom érteni az álláspontod. Néha még én is besokalltam a múltban, pedig emberek között éltem le az egész életem szinte.
A háborúkról már nem is beszélve, amikor milliók feszültek egymásnak akár szűk terepeken is. Egy vérfarkas számára a világ szinte üvölt, kapargatja az érzékszerveit és amikor majdhogynem egy kisebb kerület egész szennyesét kell végighallgatni nap mint nap azért... igen, ilyenkor jön, hogy anyátokat, inkább túlórázok a hegyekben. Persze ezt is könnyebb elviselni úgy, ha van valaki az emberrel, mert az eltereli a figyelmét.
- Tapasztalat, hogy mind annak hiszik magukat. Ez a világ tele van idiótákkal, akik azt hiszik, csak mert láttak pár filmet, olvastak pár dolgot az interneten ők már értenek hozzá, szakértők. Aztán elvéreznek a tűzkeresztségen, akár szó szerint is. Persze, van hogy olyanok szenvednek balesetet, akikről én is tudom, hogy értik a dolgukat, de ez elenyésző. S akkor már ne is beszéljünk azokról, akik tudatmódosítók miatt kerülnek ilyen helyzetbe.
Nagyjából ezektől szoktam agybajt kapni és ilyenkor kell bevetnem az összes önuralmam, hogy ne tapossak inkább a torkukra és küldjem őket a pokolba, csak hogy megtanulják a leckét a túlvilágon. Felfogható akár önuralomtesztnek is az ilyesmi, ha úgy vesszük. Ahogy azt is lehet másként értelmezni, amit a nőstényhez közelebb lépdelve csináltam. A személyiségét segítenek feltérképezni a válaszreakciói, vagy az, ha éppenséggel nem csinál semmit. Volt már rá példa, hogy kevesebbért is fel akarták dugni a kezemet a hátsómba, akár szeszélyből, akár valós sérelemért. A vörös viszont elég jól tűrte, hogy ilyen klasszikus manőverbe kezdtem, elvégre még az arcizmai se rándultak meg, ahogyan a szeme se. Egyetlen dolgot leszámítva persze, ami jelzi nekem, hogy észrevette a dolgot.
- Most erre mit mondjak? A tapintatosságom nem feltétlenül erősségem.
A kézfogás is létrejön, még ha Julia – mint elárulta a nevét – először félre is nyúl, de aztán megtalálja az irányt. Apró dolgok, de árulkodóak. Ahogyan az is, hogy nem mondta bele a szemembe az imént a dolgot. Talán nincs benne harag, de tapasztalat, hogy az emberek szeretik belemondani a másik szemébe, ha kivetnivalója van a viselkedésben. Most már bizonyos vagyok benne, hogy tényleg vak. Persze, jöhetne az okoskodás, hogy megvezet, de ennyi évesen már átlátok azon, ha valaki mesterkélten viselkedik. Julia mozdulatai túl természetesek ehhez. De a kézfogással több dolog is történik egyszerre. Egyrészt erre már Ikina is előrébb jön erre, hogy köszönjön a másik farkasnak. Persze itt nincs pacsi vagy hasonló, csupán egyszerűen odaáll elé és jobban szemügyre veszi. Ezzel viszont az energiáink is közelebb jutnak egymáshoz és a pajzsok stabilitása ellenére nekem is feltűnik valami. Elég nehezen magyarázható, lehet könnyebb lenne, ha Julia leengedné a pajzsát legalább a negyedére, de ez most aligha várható. Marad hát a különös, ismeretlen ismerős érzés. Valahol éreztem én már ezt. Valahol, az agyam lázasan el is kezd kattogni a múlt emlékei között, keresve a választ. Hol… hol érzékeltem én már ezt? Úgy tűnik neki is feltűnik a dolog és a kézfogás hosszabbra sikerül a szokottnál. A kérdés is erről árulkodik. Biztosan nem tényleges ismeretség… emlékeznék rá, emlékeznék az arcára, százévek távlatából is felismerem az embereket. Ennek másnak kell lennie… valami… belsős.
- Mint mondtam most találkoztam először vak vérfarkassal.
Ez pedig az jelentette, hogy sose láttuk egymást. Juliának már vakon kellett születnie, különben a farkasvér meggyógyította volna a szemét. Ilyen hatalmas kérdések mellett valahogy tényleg mellékesnek tűnik az, ami ezután jön, de nem adom fel a dolgot. Ikinának adom át addig a stafétát, aki neki is áll komolyabban megfigyelni Juliát és a farkasát, hátha talál valami használhatót.
- Minden magányos farkasnak fel kell tennünk őket, akiknek vannak terveik Fairbanks-el kapcsolatban előreláthatóan – s innentől kezdve többesszámban beszéltem, elvégre úgy veszem, hogy a társa helyett is nyilatkozik most. - Hajlandóak vagytok-e parancsot teljesíteni, vagy akár behódolni a falka részére? Amennyiben itt tartózkodtok a városban, hajlandóak vagytok-e fizetni a falkának? Vagy… ha itt tartózkodtok Fairbanks-ben, készek vagytok-e valami szolgáltatást nyújtani a falkának.
El tudtam képzelni, mi zajlik most le a fejében. Tény, Julia Anchorage lakója volt és ott teljesen másként mentek a dolgok, mint nálunk. Külön kitétel viszont nem volt rájuk, tehát úgy kellett gondolkoznom, hogy igenis következetesen meg kell őket kérdezni, ha a területünkre tévednek. Az első kérdésre sejtettem a választ, adta magát, ha már Anchorage-ben él, de fel kellett tenni. A másik kettő volt talán az igazán lényeges.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 08, 2014 2:11 am

- Egyáltalán nem érzem szélmalomharcnak. – Jelentem ki teljes magabiztossággal.
- Talán nem lehet egy egész világot megváltani, viszont a begyűjtött adatok és tapasztalatok alapján nagy pontossággal le lehet modellezni a bekövetkező változásokat. Mindig vannak ártatlan áldozatai egyes katasztrófáknak. Például a gyerekek. Most mondhatod, hogy egyszer majd ők is felnőnek, és épp olyanok lesznek, mint a többiek, mert a rosszabbat könnyen ellesik. De ahhoz, hogy felnőhessenek, kell egy biztonságosnak nevezhető környezet. Például a szeizmikus aktivitás mérései alapján előre megmondható, ha egy vulkán kitör, és a veszélyeztetett területeken élőket ki lehet menekíteni, mielőtt bekövetkezne a katasztrófa. Itt északon sokkal komolyabb következményei vannak a globális felmelegedésnek, mint az egyenlítő mentén. Az, hogy kutatókat küldenek helyszíni megfigyelésre több évre, az annak a jele, hogy vannak még olyanok, akiket érdekel a természet, és annak változásai. Ez nem csak egy munka. Aki úgy tekint rá, hamar tanárként végzi valamelyik egyetemen. A kutatói munka egy olyan életstílus, ami komoly elhivatottságot, és alázatot igényel a természet iránt. – Világ életemben kutató voltam. Lényegében mindig kutattam valami után… főként Kilaun után. A törzs, ami felnevelt… anyám… nagyon mélységes tiszteletet mutatott a természet iránt, így én is ebben nevelkedtem. Nem volt kérdéses, hogy amikor végre lehetőségem nyílt arra, hogy tanulhassak, mivel foglalkozzak.
- Abban sajnos igazad van, hogy az országok vezetőinek ritkán áll érdekében a természet védelmét előnyben részesíteni a beruházások várható profitjánál. Viszont rengeteg természeti katasztrófát előre tudunk jelezni, amik bekövetkeznek, de pontosan az előre jelzés miatt jóval több élet menthető meg, mintha senki se venné a fáradtságot arra, hogy ennek szentelje az idejét és energiáját, mondván úgyis szélmalomharc az egész. A természetvédők és a kutatók között egyébként elég nagy különbség van. Főleg a radikális aktivistákat alapul véve. Ugyan jó pár kutató tagja a WWF-nek is, de a kettő nem feltétlenül függvénye egymásnak. – Én például nem vagyok WWF tag, Brian az.
Az elmúlt évszázadok során megszámlálhatatlan vérfarkas került az utamba. A legtöbbjük a feledés homályába veszett, hiszen csak futó ismeretségek voltak, mégse éreztem azt egyikük közelében sem, amit Nicholas közelében érzek. A pajzsomat eszem ágában sincs lejjebb ereszteni, így pláne nem, hogy nem tudom hova tenni ezt a dolgot. Nem érzem fenyegetésnek, mégis… valamiért óvatosságra, fokozott óvatosságra int az ismeretlen-ismerős érzés. Vöröses bundás farkasom tarkóján sorba rendeződnek a szőrszálak, mikor megérzi magán Ikina fürkésző pillantásait. A fenekére ül, mellső lábait egymás mellé helyezi, és szépen kihúzza magát.
- Érdekes. – Morgom az orrom alatt. Hazugságot nem érzek a hím szavaiban, nem hiszem, hogy meg akarna vezetni, mégis deja vu érzés kerített hatalmába, amikor hozzáértem, és ettől képtelen vagyok szabadulni még akkor is, amikor a kérdéseket nekem szegezi.
Az első kérdésre egy őszinte… keserédes nevetés tör ki belőlem. Valószínűleg tiszteletlenségnek hathat, de a hím nem tudhatja, hogy eddigi életem során már hányszor kaptam meg ezt a kérdést, ahogy az se, hogy mennyire irtózok még a gondolatától is annak, hogy ismét egy falka tagjává váljak. Hiába… nincsenek jó tapasztalataim a falkaléttel kapcsolatban.
- Nem. – Tömör, velős válasz. Nem akarom jobban kifejteni, mert… nem. Legyen neki ennyi elég.
A második kérdésre felsóhajtok. Szomorú, hogy a farkas társadalom mennyire elanyagiasodott. Számomra szinte semmit se jelent a pénz… számomra a pénz nem érték, csak egy szükséges rossz… egy eszköz, amivel az emberi világ képes sakkban tartani egymást.
- Mi kutatók nem vagyunk túlfizetve, s noha öreg vagyok, de sose halmoztam fel magamnak anyagi javakat. Ha fizetnem kell azért, hogy Fairbanksben, vagy a falkátok területén tartózkodhassunk, akkor fizetek… de jelzem, hogy az anyagi kereteim végesek. – Korrekt válasz a kérdésére.
- Szolgáltatás alatt nem tudom, pontosan mit értesz!? – Hogy bólinthatnák rá valami olyasmire, amiről nem tudom, pontosan mit takar. Vannak elveim, amiket nem taposnék a sárba azért, mert egy olyan falka kér rá, aminek nem vagyok a tagja. Piszkos munkát például nem sózhatnának ránk, és ez alatt most nem az avar sepregetésére gondolok a járdáról…
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 08, 2014 7:20 pm

Vállat vonok.
- Talán vannak még olyan emberek és tisztelet is a kivételnek, de ahogy én látom ezek inkább távoli segélykiáltások, amiket nem akarnak, vagy nem tudnak meghallani. Ha meg valami eljut, azt csakhamar úgy hozza le a sajtó, hogy riogatás, álhír, satöbbi. Az emberek meg persze elhiszik, hiszen a megnyugvás, a hárítás mindig fontosabb a készenlétnél. Szóval élik a kényelmes életüket aztán egyszer csak tadaaa, azt veszik észre, hogy elrohad alólunk a bolygó. Mert könnyebb álmokba temetkezni, mint látni a valóságot. Néha komolyan elgondolkodok rajta, hogy megérett a pusztulásra ez a nyavalyás faj, ami mindent megengednek maguknak.
Az ilyen jellegű véleményemet sosem voltam rest kinyilatkozni, elvégre szólásszabadság van, vagy mi. Persze ilyenkor lehetne felhozni a szokásos szöveget. Hogy a vérfarkasok se tökéletesek, mi is ugyanúgy képesek vagyunk rombolni, pusztítani, mint akárcsak az emberek, sőt, még jobban, hiszen földöntúli képességek birtokában vagyunk. Talán ebből az egészből az őrzők a legnormálisabbak de biztos ott is van, akinek vaj lapul a füle mögött. Viszont én azt vallom, hogy lényegében a vérfarkas egy tökéletes életforma, amit pont az emberi tényező sároz be és tesz tökéletlenné. Elvégre, mik azok a tényezők, melyek gyarlóvá teszik a vérfarkast? Ugyanazok, amik az emberi lélek romlásáért is felelősek. Ismertem normális embereket, mindig volt egy kivétel, akinek meg lehetett adni a tiszteletet, aki elé érdemesnek látta beugrani az ember fia, farkasa, ha golyót szántak neki vagy acélt. De sajnos ezek egyre kevesebben vannak.
- Mégis, minek figyelne oda? Pénz van, kurvák vannak, egónövelő sportkocsi egy garázsnyi, mit számít az, hogy milyen áron szerzi meg a bevételét? Ez ma a felső tízezer, semmi több. Megkockáztatom neked gyakran direkt hagyják figyelmen kívül a figyelmeztetéseket. Elvégre, valaki még a katasztrófákból is mindig jól jár. Ma már tudni lehet, hogy annak idején a New Orleans-t fenyegető hurrikánt is előre jelezték, csak hát nem adták ki felsőbb utasításra a riasztást és emiatt történt, ami. Persze mindez fű alatt és ha nem kerül ki néhány felvétel erről sosem tudjuk meg. Gondold el akkor mennyi van, ami parlag alatt is marad.
Nem nagyon akartam szépíteni a dolgokat és nem, még mindig nem vagyok aktivista. Csak olyan, aki nem szereti, ha egyesek túl sokat képzelnek magukról, mert egyszer letettek valamit az asztalra és utána életük végéig azon lovagolnak ahelyett, hogy fent tartanák a dolgot a deszkán. Nem maga a lehetséges katasztrófák voltak azok, amik most kifejezetten zavarnak engem, hanem sokkal inkább az emberi hülyeség, amit életem 350 éve során már számtalanszor hittem űberelhetetlennek, de aztán mindig rámcáfolnak, miért is ne alapon. Ilyenkor őszintén sajnálom az őrzőket, amiért ilyen elfajzottak védelmére esküdtek fel. Kár az élőerő. A másik dolog viszont egyre inkább kezd valahol már inkább frusztrálóvá válni. Mindig is büszke voltam rá, hogy jól működik a memóriám és eléggé letisztult emlékeim vannak még a korai életemből is, de ez meghaladni látszódott a képességeimet. Az ilyen pedig egy idő után inkább már idegesít, semmint kellemes rejtéllyel töltsön el. Közben Ikina odalopakodott a nőstényhez és figyeli.
~Testvér, még a farkasa is vak~ - közli velem a megállapítását.
Oké ezzel egy teóriát kihúzhatunk. Valahogy úgy gondoltam eddig, hogy a farkasa lát helyette és úgy tájékozódik a világban. De ez tévesnek bizonyult és rá kellett döbbennem, hogy tényleg az összes többit használja. Ebben mondjuk annyira nagy meglepetés nincsen. Egy vérfarkas érzékszervei még a kutyákénál is élesebbek, főleg Chulyin gyermekeié, ahogyan Tanyatól megtudtam. Lehet ő is oda tartozik? Majd kiderül mindjárt.
- Túl érdekes – teszem hozzá. – Voltak esetleg olyan álneveid, amik elterjedhettek? Esetleg… nane… nyugtass meg engem, hogy nem egy Nagy-tavak környéki falka tagja voltál egykoron.
Ikina közben már gőzölög magában, a rejtély miatt. Olyan közel húzódik a nőstényhez, hogy az már lehet kissé túlzó, de mégse olyan a közeledése, mint amikor Sarah farkasát környékezi. Pusztán kíváncsiság, kutatás, s keresés. Kereste a pontokat, amiből kiindulhat, mert neki is furcsán deja vu érzése van a közelében. Kíváncsian döntögeti jobbra-balra a fejét.
~Olyan, mint ha…~ – tűnődik magában.
Közben felteszem a kérdéseimet és az első… hát valahol sejtettem, milyen választ fog rá adni, de ezt a nevetést már kevésbé. Mi a csuda? Kislány, csak nem leettem magam és mégis látsz? Vagy ennyire mulatságosnak véled a hivatalos eljárást? Pedig szerintem eléggé komolyan tettem fel. Na mindegy, majd ha Miss Vigyori megosztja velem, mi olyan rohadt vicces majd megtudom. Meg amúgy is, nem olyan mint ha rajtam röhögne, inkább a helyzeten. Mindenesetre csak bólintok egyet, amikor végre kimondja a nemet. Oké, ezt sejtettem, kövi.
- Majd meglátjuk elegendő-e az, amit fel tudsz ajánlani.
Ehhez már megint nem tudok mit hozzászólni. Castor az, aki átlátja az ilyen pénzügyi dolgokat és megítéli, elég-e sarcként vagy sem. Az én szememben a pénz az pénz, mennyiségtől függetlenül, de hát ugye nem én vagyok az alfa… hála Tupileknek.
- Bármi, amit fel tudsz ajánlani. Teszem azt hallasz róla, hogy néhány magányos farkas szerencsét akar próbálni a falkánk területén és erről informálsz minket. Ergo információ szolgáltatás. Vagy szükség esetén élőerőben sietsz a falka segítségére. Elég széles a lehetőségek tárháza.
Magamban persze vigyorgok, mert van róla egy elképzelésem, mi juthatott először eszébe Juliának szolgáltatás címszó alatt.
- Amondó vagyok üljünk le valahol – ajánlom fel, ha már ilyen jól „összejöttünk”.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 08, 2014 8:38 pm

- Vigyázz a szádra! Valaha mi is ehhez a „nyavalyás” fajhoz tartoztunk. Az, hogy már nem alulról szagoljuk az ibolyát, csak a teremtőinknek köszönhető, akik valami oknál fogva kiszemeltek minket, és erre a létezésre emeltek. – Húzom össze a szemöldökömet.
Sose szerettem azt, ha valaki csak azért lenézi az embereket, mert emberek. Egyszer mi is azok voltunk, és a vérfarkasok között is épp úgy vannak olyanok, akik károsak a környezetre, és a világra pusztán a létezésük és a tetteik által, ahogy az emberek között is. Nem érdekel, hogy a hím épp hazai terepen áll, és én itt csak egy vendég vagyok, de az igazságtalanságot nem viselem el, se az ilyen szintű diszkriminációt. Sokan közülünk hajlamosak elfelejteni, hogy nem vagyunk Istenek, és valaha mi is sebezhető emberek voltunk… meg ami azt illeti, most is sebezhetőek vagyunk, mert meg tudunk halni.
- Persze. De ez nem a kutatók hibája, hiszen ahogy te is mondtad, van rá bizonyíték, hogy a kutatók tudomást szereztek a közelgő veszélyről. Az illetékesek felé jelezve lett, és az ő lelkükön szárad az, hogy ennek ellenére hagyták megtörténni a bajt.
Mi nem vagyunk hatóság. Nekünk nincs jogkörünk arra, hogy „riogassuk” az embereket. –
Szomorú vagy sem, de csak egy alkotóeleme vagyunk a gépezetnek. Amit megtehetünk, és amit meg kell tennünk, azt elvégezzük. A többi… az, hogy a kimutatásokat és az adatokat mire használják fel, az már nem a mi felelősségünk. Mi azért felelünk, hogy a ránk kiszabott munkát pontosan elvégezzük.
A téma kezd számomra egyre érzékenyebb lenni. Ugyan a szeptember 11. nem természeti katasztrófa volt, hanem terrortámadás, de sok kérdőjelet vet fel az eset. Igazából utólag már senkit nem vigasztal, hogy és miként történhetett meg. Ez már nem támasztja fel azokat, akik meghaltak. Nem hozza vissza Nicole-t sem.
Farkasom látszólag „úri kisasszonyos” érdektelenséggel tűri a hím farkasának kíváncsiskodó fürkészését. Látszólag. Valójában ő is épp úgy megfigyeli, csak nem a szó szoros értelmében. A szagát elemzi, a mozgásának ritmusát, és neszeit hallgatja, próbál emlékezni arra, hogy hol találkozhatott már vele. Az én farkasomat is épp úgy zavarja, hogy nem tud rájönni honnan ez a deja vu érzés, csak ő jobban a véka alá tudja rejteni ezt, mint a fiatalabb hím farkasa. Annyira nem csodálkozom rajta, mert Nicholas-t is eleve izgágábbnak gondolom magamnál. Fiatalabb koromban még én is az voltam, de már nem vagyok mai „gyerek”.
- Kétlem. Legalábbis ezen a földrészen nem. Visszavonult életet éltem mindig is, és ezen a kontinensen csak Tiguaq néven voltam ismert. Egyetlen falkában voltam csak, és annak a környékén nem voltak tavak… csak egy lassú folyású patak. – Nem tudom a korát pontosan megsaccolni, de úgy vélem, hogy én már nem voltam ezen a kontinensen akkor, amikor ő megszületett… már ha itt született ugye, és nem máshol. Azt nem kötöm az orrára, hogy úgy négyszáz évig be se tettem a lábam Amerikába.
Farkasom nem billen ki testi-lelki egyensúlyából, amikor fogalmazzunk úgy… a személyes szférájába dugja a képét a hím farkasa, nemes egyszerűséggel csak felemeli a fenekét a földről, és lustán nyújtózva egyet, ő maga is előrébb lép. Elsétál a hím farkasa mellett, oldalán érzi a hím farkasának testmelegét, talán bundájának pár szála is súrlódik a hím farkasáéval, majd annak farához elérve pöccenti fel orrával a farkát, és beszagol a fenekéhez. Úgy gondolta, ha már a hím farkasa ennyire tolakodó, akkor egy gyakorlati példával érzékelteti, hogy van egy pont, amit új ismeretségnél nem illendő átlépni.
A másik oldalán sétál vissza, farkával suhintva egyet csapva le a hím farkát vissza a farára, majd a kiindulópontjához érve ugyanúgy ül le, ahogy korábban is.
- Értem. – Válaszolom. Szóval besúgás…
- Oké. Majd valamilyen formában megpróbálok a hasznotokra lenni. Biztos vagyok benne, hogy közös nevezőre tudunk jutni… valahogy. – Kompromisszum kész vagyok, ezt érezheti rajtam. E-nélkül a kóboroknak nehéz lenne az életük. Muszáj időnként a helyiekkel kompromisszumot kötni.
- Rendben. Rád bízom a választást. – Elvégre így neki is kényelmesebb, és nekem is. Neki hazai terep, és velem ellentétben lát is…
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 09, 2014 12:27 pm

- A hangsúly a múltidőn van. Egykoron én is egy nyavalyás ember voltam, ezt aláírom. A teremtésemről meg annyit, hogy ha a teremtőm nem jár arra éppen, egy kivérzett hullaként végzem a Fekete-erdőben - sóhajtok, ahogyan a fejembe szaladnak annak az éjszakának az emlékei. - Nem mondom azt, hogy a vérfarkasok ma született bárányok lennének. A világ dolgaira vak ember állít csak ilyet. De ha striguláznom kellene, többet tudnék az emberek rovására húzni.
S nekem volt mire ezt állítani. Az elmúlt évszázadok nagyobb háborúit megjártam, a lehető legjobb helyen szembesültem vele, hogy az egyszerű ember mennyire le tud menni állatba. Amikor a tank vezetője direkt ráhajt az ellenség sebesült, magát alig vonszoló katonára, mert hallani akarja, ahogyan kilapul... ahogyan a lövészárokba beugorva csak azért is lenyomja az ellenség torkán a bajonettet, csak azért, mert hallani akarja, hogyan szakad a hús, buggyan ki az áldozat száján a vér... és így tovább. Mondjuk igen, most magam ellen is beszélek, hiszen én szinte fanatikusan kerestem a harcokat majdhogynem. Képes voltam érzelemmentesen gyilkolni, mit se számított egy-két kioltott élet, vagy akár több is... de van különbség a gyilkosság élvezete és a parancsteljesítés között. S hagy mondjak el még valamit: baromi kevés vérfarkas vette rá a fáradtságot, hogy egyenruhát öltsön.
- Nem is a kutatók számlájára hoztam fel. Minden ágazatnál előfordul, hogy megvan a munkáját becsületesen elvégző ember, meg a felette álló impotens, aki megtorpedózza a munkáját. Saját tapasztalat, rengetegszer volt már felettem olyan tiszt, aki a családi kapcsolatai miatt és nem rátermettség miatt volt a pozícióba. Ha nem rángatom meg őket szó szerint, vérfürdőkbe viszik bele az egységeket.
Ah, megint az emlékek. Egyszer a világháborúban, még az elsőben, jött a parancs. A felettesünk egy seggfej volt, mérföldekkel a frontvonal mögül küldte az utasításokat, hogy mikor nyomuljunk előre, mit foglaljunk el. Persze, a távcsövén keresztül belátta, de ez megint nem ugyanaz. Nem egyszer előfordult, hogy a bombázás kellős közepén induljunk rohamra, vagy éppen olyan állást foglaljunk el, mely sértetlen maradt, nem pedig a szitává lőtt állásokat. S ilyenkor mit van mit tenni, egyszer-kétszer még elnézi az ember és iszonyú vérfürdő által eleget tenni... de amikor már sorozatba történt ez és közeledtünk a háború végéhez, amikor már az emberek egyre jobban elkanászodtak, már nem ugyanaz. Mikor parancsot kaptunk rá, hogy rohanjuk meg az amerikai állásokat, úgy, hogy minden katonának majdhogynem egy tára volt, akkor felment a pumpa a fejembe. Visszamentem a parancsokságra és mindenki szeme láttára úgy földhöz vágtam a tisztet hogy csak úgy nyekkent. Valahogy utána megszűntek az idióta parancsok. Közben elárul magáról egy újabb részletet, a névre elgondolkozok.
- Tiguaq. Ez indián névnek tűnik. De akkor lövésem sincs. Rengeteg helyen megfordultam az évszázadok során és ha találkoztunk is, max futólag egymásra néztünk. Legalább is nekem nem rémlik, hogy valaha beszéltünk volna ezelőtt.
Valahol azért jó tudni, hogy nem a Landschnechtekhez tartozott, akkor dobom el az agyam. De az feltűnhetett neki, hogy a nevén annyira nem akadok fenn. Most miért tenném, ha indián nevem nekem is volt? Közben a farkasaink is elkezdik kerülgetni egymást, lehet Ikina túlságosan is játszott a tűzzel és túl közel ment. Nem mint ha probléma lenne belőle de a nőstény elég sajátságosan adja a tudtára, hogy nana, ne gyere túl közel. Hát azért ilyet se látni mindennap, hogy két szellemi szinten létező farkas éppen a másik fenékrészét vizsgálgatja. Ikina erre fel is morran mérgesen, de inkább figyelmeztetésként, hogy nana, amit szabad Jupiternek...
~Hát ez a farkas legalább olyan sunyi, mint egy illuzionista~ - morran egyet úgy, hogy csak én hallom.
Na ez viszont szöget üt a fejemben. Várjunk csak. Ismeretlen ismerős, semmi kapcsolódási alap, csak egy mélyről jövő érzés, ami utal valamire. Lehet most jött el a pillanat, hogy előrukkoljak ezzel, elvégre mit veszíthetünk.
- Kinek a vérvonalába tartozol?
A kérdés talán váratlanul és előkészítés nélkül érkezik, de bizony van is alapja. Erre amúgy is rá kell kérdeznem egyszer, hogy képet kaphassunk a magányosról, most üthetek két legyet is egy csapásra.
- Megoldás mindig van. Mindenesetre szerencsés lenne, ha előre szólnátok, ha mégis Fairbanks-be akarjátok áttenni a helyeteket. Talán ha adnál valami elérhetőséget akkor előrébb lennénk ilyen téren. Ugyanakkor nem beszélhetek az alfánk nevében, így nem ígérek semmit, ezt előre bocsátom.
Persze a jelentésem eddig pozitív képet adhat Castornak, a kompromisszumkész magányosokat azért mindenhol szívesebben fogadják, mint azokat, akik kapásból rálépnek falka egyik tagjának a torkára. Amikor azt mondja, hogy akkor vezessem, körbenézek és kiszúrok két kisebb, ülőalkalmatosságnak is beillő sziklát a közelben. Elindulok arra, a nővel a nyomomban, majd ezt követően kíváncsian figyelem, megtalálja-e magától a dolgot, miután mondtam neki, vagy nekem kell "helyére tennem".
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 09, 2014 3:35 pm

- Én inkább a hatalomvágyéra. Ez megvan az emberekben is, és épp azért mert mi is egykoron emberek voltunk, meg van bennünk is. A farkasok társadalmában burkolatlan hierarchia működik, míg az emberek próbálják árnyalni… elkendőzni azt, mert akik a hierarchia alján állnak, rögtön diszkriminációt kiáltanak. Az emberekkel a legtöbb helyen próbálják elhitetni, hogy demokrácia van, és szólásszabadság. Aztán valahogy mégis rejtélyes baleset éri azt, aki olyat mer szólni, ami kinyitja egyesek zsebében a bicskát. A farkas társadalomban a hierarchikus rendszer lényegében diktatúra. Talán rendezettebb, de minden rendszernek vannak buktatói. – Én már csak tudom, hiszen Omega voltam. A hierarchia legalja. Annyiba se vettek, mint a frissen beharapott kölyköket. Minél magasabbra küzdötte magát valaki a hierarchia lépcsőin, annál több hatalomra tett szert, és annál többen tartoztak engedelmességgel a dominanciája miatt.
Inkább választottam a magányosok útját, amint megerősödtem, mint tovább viselni a megaláztatásokat, amiket teljesen jogtalannak éreztem. Azon kívül, hogy vaknak születtem, nem szolgáltam rá semmivel, hogy Omegaként kezeljenek. Kilaun azzal a reménnyel és hittel hagyott a falkánál, hogy majd rendesen gondoskodnak rólam, és nevelnek… hogy idővel megtalálom a méltó helyem. Sajnos nem jöttek be a számításai, ahogy az enyémek se. Soha, egyetlen pillanat erejéig se bántam meg, hogy kiváltam abból a falkából. Életem egyik legjobb döntése volt.
- Én kivontam magam az emberek háborúiból, amennyire az lehetséges volt. Sose értettem igazán a motivációkat. Nekem minden háborút kiváltó ok csak mondvacsinált indoknak tűnt arra, hogy egymás torkának ugorhassanak. Kiküldték a csatatérre a „gyalogokat”, a „királyok” pedig kényelmes és biztonságos távolságból szemlélték a „sakkjátszmákat”. – Tisztelet a kivételnek, mert persze volt olyan vezető, aki a csapatok élén rohant az ellennek.
- És akkor itt jutok el ahhoz, amit már az elején is mondtam. Az ilyen háborúk igazi vesztesei mindig a kisemberek voltak, akiknek lerohanták a földjüket, megölték a családtagjaikat, felégették vagy felsózták a földjeiket, az állataikat pedig elkobozták hadizsákmányként. Az első világháború idején ápolónőként segédkeztem a sebesültek mellett, a másodiknál pedig elvonultam nyugodtabb területekre, mert az a sok értelmetlen kín és fájdalom, ami körülvett az első alatt, nem hiányzott a másodiknál. – Ennek több összetevője is volt, de nem fogom minden részletbe beavatni a hímet. Közrejátszott az, hogy Brian az első alatt vesztette el a szerelmét, hogy Nicole… a nevelt lányom életét féltve inkább felvitte őt a hegyekbe, s én velük tartottam, hogy segédkezzek a beharapást követően a nevelésébe. Amíg az emberek halomra ölték egymást a világban, addig mi egy nyugodtabb helyen Nicole-t és a farkasát neveltük.
- Inuit név. Örökbe fogadott gyermeket jelent. Mint láthatod, nem hasonlítok külsőmben az indiánokra. Nincs se rézbőröm, se sötét hajam. Indiánok között nevelkedtem, ott kaptam ezt a nevet, és nagyon sokáig nem tartottam indokoltnak megválni tőle. – Adtam magyarázatot a nevemet illetően.
- Én ebben nem vagyok olyan biztos. Mármint úgy értem, a magam egyéni „látásával” úgy érzem, mintha már találkoztunk volna, és lenne valami közös bennünk. – Jelentem ki ellentmondva a hím szavainak. Talán ő a szemeire hagyatkozik, hiszen látó, de én másképp különböztetem meg, és ismerem fel azokat, akikkel találkoztam a múltban, akiket ismertem. Egyre erősebb bennem a bizonyosság, hogy egy részem… a farkasom ismeri őt.
- Az Álmodóéba. – Direkt nem mondom ki Kilaun nevét. Nem tudnám úgy megnevezni a nevén, hogy ne csordulnának túl bennem az érzelmek, s ezzel elárulnám, hogy bizony nem pusztán a vérvonalába tartozom, de a kölyke is vagyok. A valódi koromat ugyanis ha nem muszáj, nem szívesen fedem fel. Vannak helyek, ahol nem díjazzák túlzottan az öregebb farkasokat, mert tartanak az erejüktől. Nem szeretném, ha ennek okán bejárási tilalmat kapnék, mert féltené az Alfájuk a pozícióját. Nem ismerem, nem tudhatom milyen jellem… de egy idős farkas bárkinek adhat okot rivalizálásra. Én semmi esetre se szeretnék egy falka élére se törni, se csatlakozni.
- Oké. Majd megadom a számomat. – Sétálok mellette, s amikor megáll, én is megállok. Szemből fúj a szél, érzem az arcomon a cirógatását, hajamat is finoman összeborzolja. Az áramlat a testemnek feszül, egészen combmagasságig. Alatta viszont nem érzem a szelet, így biztos felfogja azt valami előlem. Előre nyúlok, tenyerem megérinti a hűvös sziklát. Meg is van.
Megfordulok, majd a zsákomból kibújva a lábam mellé teszem a földre, és óvatosan leülök a sziklára. Fenekemmel helyezkedek kicsit, majd felhúzom lábaimat törökülésbe.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 15, 2014 11:18 pm

- Ebben nincs semmi meglepő, a farkasok között a demokrácia mint olyan, teljesen életképtelen valami lenne. Csak az idealisták reménykednek benne, hogy az ilyesmit meg lehet demokratikus úton oldani. Ahhoz túl sok a különleges képességű farkas köztünk, s csak elég egynek zsarnok pályára lépnie, hogy boruljon az amúgy is kényes egyensúly. Máshogy amúgy se lehet megcsinálni. Kordában kell tartani az erősebb farkasokat, azokat pedig csak diktatúrával lehet elérni.
Nesze neked államelméleti eszmefuttatás rögtönözve. A témát még ugyan lehetne kavarni, de szerintem így is bőven elmondtam a véleményemet. Mondjuk lehet nem pont a legjobb emberke magyarázom, hogy nincs más megoldás a farkasorganizációval kapcsolatban, elvégre a nőstény Anchorage-ből jött át. Na azt például nem tudom elképzelni, hogyan működhet az ottani rendszer eredményesen. Biztosan tudnak valamit... vagy csak elég, ha olyan farkasok vannak, akik nem szeretnék a szoros kontrollt a fejük felé.
- Valakinek olykor el kell végeznie a piszkos munkát, nehogy mások bepiszkítsák a kezeiket, amit minden másodpercben megmosnak a gyalogok verítékeivel - vonok vállat. - A háború nem más, mint globális feszültséglevezetés. Az indulatok kijátszása egymás ellen, hogy aztán egyesek politikai dolgai érvényesülhessenek, ha a jól oldalra állnak. Mocskos dolog, de szükséges.
Ugyanakkor vannak dolgok, amik csak a csatatereken jelennek meg. A csatatérnél igazságosabb döntőbíró egy emberrel kapcsolatban nincs. Láttam már gyávákból előlépni bátrakat, nagyképűeket összetörni másodpercek alatt. Mindig megmutatkozik, ki az igazi katona és ki a szájhős... ki az, aki rájön, csak egységben mozogva lehet győzni. Mert az egyszemélyes hadseregnek magukat hisző emberek véreznek el legelőször.
- A nyomorékokat kifelejtetted. Az olyanokat, akiket torzóra robbant a tüzérség és lesz annyira balszerencsés, hogy túléli a sérülését. Hacsak nem jár arra egy kegyelmes vérfarkas, az életben nem fog meggyógyulni és normális életet élni - aztán amikor elmondja, hogy mit csinált a háborúk idején, hirtelen felébred bennem a remény, hátha találok kapcsolódási pontot. - Az első világháborúban melyik oldalon?
Látszólag nem is tulajdonítok innentől nagy figyelmet a másodikra tett megjegyzésére, viszont a fájdalomról én is tudnék mesélni. Bármennyire is büszke vagyok rá, hogy a német hadseregben verekedtem végig az egészet, sajnos ez volt az az időszak, amikor rokongyilkossá léptem elő és legrohadtabb tettemet hajtottam végre. Akárhogy is nézem, el kellett mennem Vietnámba, hogy a vérfürdő közepette úgy ahogy helyre álljon utána a lelkibékém, még ha közben összeszedett képet is mutattam. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy netán egy oldalon álltunk-e az elsőben. Valljuk be, nem sokan szeretik felemlegetni, hogy a németek oldalán voltak.
- Inuit... kicsi a világ. Amúgy ja, eléggé elütő képet mutatsz azokhoz az indiánokhoz képest, akiket én ismertem. Amúgy üdv a klubban, annak idején engem is megajándékoztak egy inuit névvel - naja, apám meg a névadási szokásai. - Na ezaz, ez az átkozott deja vu érzés nekem is ott lappang a fejemben... de rohadjak meg csak nem ugrik be.
Lehet elkezdte kikezdeni a memóriámat az idő vasfoga? Nem, azt tényleg elég nehezen akarom elhinni. Fizikálisan az agyamat a farkasvírusnak köszönhetően meg kellene őriznie egészségben a testnek, szóval romlásról még nem beszélhetünk. Főleg, hogy ahogy idősödik egy vérfarkas úgy lesz mentálisan erősebb. Hacsak születésemkor nem hoztam magammal rendellenességet, akkor ezt kihúzhatjuk. Mindenesetre most úgy tűnik Ikina felvetésének köszönhetően talán elindulhatunk egy nyomon.
- Oh, szóval egy illuzionista. Ez esetben... talán meg is találtuk a kapcsot - jegyzem meg sejtelmesen, majd feltámad a kíváncsiságom. - Mutatnál valamit? Valami... ártatlant.
Igen, a képességére gondolok. Alapvetően nem vonom kétségbe a képességeit, de valami ott csücsül a fejemben. Nekem nem olyan nehéz illúziókat csinálni, hiszen látok mindent a világból, meg tudom az emlékek alapján formálni a tárgyakat, személyeket... na de mi a helyzet azzal, aki semmit se látott egész életében? Valahogy kíváncsi vagyok, hogyan formázhatja így egy illuzionista a látomásokat. Közben megtaláljuk a megfelelő ülőhelyet, én pedig szembesülök vele, hogyan is tájékozódik a nő. Elég durva lehet azért ilyen szinten kiélezett érzékekkel élni és nem csak úgy, hogy Chulyin gyermeke lenne.
- Diktálhatod - szólok, amikor már ültünk és előhúztam a saját készülékemet a zsebemből.
Amint megvoltunk ezzel a procedúrával, visszaraktam a telefont a zubbonyba, majd leraktam én is a táskámat, de igazából meg se éreztem az elmúlt percekben a súlyát, holott nem könnyű egyáltalán. Minden benne van, amire szüksége lehet egy hegyimentőnek. Utána kinéztem a hasadék felé, egyenesen a távolba, talán most véve le róla először a tekintetem.
- Sajnálhatod, hogy nem látod a tájat - jegyzem meg.
Vérszomjas farkasnak tartanak sokan, de attól még elismerem, ha valami szép.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 16, 2014 8:26 pm

- Még a legerősebbek se halhatatlanok. Ha kellő számú vérfarkas fog össze ellenük, bárki legyőzhető. – Sokak számára Alignak bukása csak egy dajkamese, aminek nincsenek kézzel fogható bizonyítékai… ahogy annak se, hogy Jézus valóban Isten fia volt, és feltámadt.
A legtöbb sokadik generációs farkas talán nem is hisz abban, hogy valóban megtörtént az a harc, hogy az Első farkasok valóban Alignak ellen fordultak. Én abban a kivételezett helyzetben vagyok, hogy a Teremtőm egyike az Első farkasoknak, ezért közvetlenül tőle hallottam a történteket. Soha nem volt okom kételkedni Kilaun szavában, nálam nem hit kérdése az, hogy valóban megtörtént-e mindez. Nálam ez bizalmi dolog, s mivel Kilaunban mindig megbíztam, ezért tényként kezelem, hogy igen… ez valóban úgy volt ahogy elmondta, és valóban megtörtént.
- Nem politizálok, egyszerűen nem érdekel. Kivonom magam az ilyen emberi dolgokból. Kóborként egyébként is odébb állok időnként új személyazonosságot, új állampolgárságot felvéve. Ahány ország… ahány nép, annyi szokás, annyi törvény, annyi szabály. Én a saját eszméim és szabályaim szerint élek mindenhol. Tenni… amit tennem kell, figyelembe véve a környezetemben levő élővilágot, tisztelve az életet, s amennyiben szükséges, megvédem magam. Engem annak idején a családom és a teremtőm is arra nevelt, hogy tiszteljem a természetet, ne ontsak vért feleslegesen… a képességeimet pedig jó célokra használjam. Eddig ezek a szabályok mindenhol beváltak, hiszen sehonnan nem ebrudaltak ki azért, mert összeférhetetlen lettem volna. – A falkától is magam jöttem el. Egy percig se tartóztatott az Alfa, legalább lekerült egy teher a válláról, amit az Álmodó varrt a nyakába. Ha nem tartott volna attól, hogy az Álmodó bármikor visszatérhet, hogy megnézze hogy fejlődik a „csemetéje”, szerintem nem is hagytak volna életben. Úgy viszont, hogy magam kértem azt, hogy kiválhassak, védekezhetett azzal, ha esetleg Kilaun keresett náluk, hogy önszántamból távoztam, ő pedig nem akarat visszatartani. Az Elsőknek mindenhol tekintélye van, és senki nem szereti kihúzni náluk a gyufát.
- Egyiken se. A kórházakban nincs olyan, hogy „oldal”. Minden sebesültet elláttunk függetlenül attól, hogy melyik térfélen harcoltak. Új-Zéland az Egyesült Királyság oldalán lépett be akkor a háborúba, de ha engem kérdezel, én az ártatlan áldozatok oldalán harcoltam a gyógyulásukért, vagy segítettem át őket az értelmetlen haláluk küszöbén, hogy minél könnyebb és minél fájdalom mentesebb legyen. – Sajnos orvosként nem engedtek dolgozni vakságom miatt, de illuzionistaként az utolsó óráikat… perceiket szebbé és könnyebbé tehettem. Azt hiszen Kilaun nagyon büszke lett volna rám, ha tudta volna mire használom az ajándékát.
- Igen, már tudom. – Eléggé letaglózott, mikor a képembe vágták röhögve, hogy én nem vagyok indián. Majdnem másfél évtizedig éltem annak tudatában, hogy az vagyok, s el nem tudtam képzelni a különbséget… milyen az, ha valaki nem indián, vagy milyen az aki az… miben mások a külső jegyek? Akkor még nem mondott semmit az, hogy nekik fekete a hajuk, nekem vörös. Milyen a fekete, milyen a vörös??? Nem mondott az se semmit, hogy a bőröm tejfehér, az indiánoké rézszínű. Milyen színe van a tejnek? Milyen a fehér szín? Milyen a tejfehér? Ha van olyan, hogy tejfehér, akkor van mondjuk tejvörös is? Milyen a rézbőr? Nem volt viszonyítási alapom, és teljesen összezavarodtam. Brian volt az, aki minderre megadta nekem a válaszokat azzal, hogy pszichoként megmutatta az emlékeiben élő képeket a különböző embercsoportokról.
- A tiéd mi? Az inuit neved? Mi a jelentése? – Az indiánok névválasztása mindig sokat mesél a viselőjéről. Általában nagyban jellemzi őket a nevük.
- Igen, illuzionista. – Bólintok. Hm… ha ő is az, akkor meg is van, miért tűnt ismerősnek. Ugyanaz a vérvonalunk. Nem kérdezek rá, hogy hány felmenőjéről tud, hiszen sokan vannak közöttünk olyanok, akik nincsenek pontosan tisztában azzal, hogy a létra melyik fokán állnak.
Amikor arra kér, hogy mutassak neki valamit, őszinte nevetés bukik ki belőlem.
- Cirkuszi mutatványosnak, vagy udvari bolondnak nézel? Ugyan miért mutatnék bármit is? – Emeltem meg kérdőn vörös szemöldökömet, s bár a tekintetem nem tudtam rászegezni, azért érezhette, hogy érzékeimmel teljesen ráfókuszáltam.
- Ez most épp olyan tolakodó kérés volt részedről, mintha én arra kérnélek, hadd tapogassalak végig, hogy nagyjából el tudjam képzelni, hogy nézel ki… - Egy látónak ott vannak a szemei arra, hogy valakit meg tudjon különböztetni. Én az orromra és a hallásomra hagyatkozok, illetve ha valakivel közelebbi viszonyba kerülök, akkor meg szoktam kérni, hadd érintsem meg, hogy a magam módján el tudjam képzelni a vonásait. A tapintásom ugyanis sokkal kifinomultabb az átlagos farkasokéhoz képest is, emiatt tudom a formákat… vonásokat szinte tökéletesen élethűen visszaadni akár agyagból, földből… sárból megformázva.
A telefonszámomat bediktálom, de nem kezdem el produkálni magam a kedvéért. Ahhoz az kéne, hogy betekintést engedjek neki a pajzsom mögé, azt meg nem vagyok hajlandó megtenni. Kóbor vagyok, és az egyetlen helyzeti előnyöm egy falkával szemben, ha nem adom ki magam… és az erőmet teljesen. Így csak találgatni tud, de úgy már konkrét következtetéseket tudna levonni.
A megjegyzésére mélyet szippantottam a levegőből.
- Akkor csukd be a szemed, és hagyatkozz a füledre és a szaglásodra. Ti látók hajlamosak vagytok arra még farkasként is, hogy csak azzal foglalkozzatok, amit a szemetek lát. Pedig sokat elárul a környezet magáról, ha a hangjaira és az illataira figyelsz… Most egy kicsit ront az összképen a terjengő vérszag, de próbáld meg azt a háttérbe szorítani. Ne csak az alapján ítélj szépnek, vagy kevésbé szépnek valamit, hogy milyennek látod. Azért van a többi érzékszervünk, hogy azokra is hagyatkozzunk. Nekem elhiheted, hogy azok is épp olyan informatívak. – Én már csak tudom. Nekem muszáj volt megtanulnom bízni a többi érzékszervemben, és lám… még mindig itt vagyok, még mindig élek…
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 22, 2014 5:06 pm

- A sok lúd mindig le fogja győzni a disznót, az tény. Tapasztaltam, hogy mindig van nagyobb hal a világon. Persze az élelmesebb vezetők mindig tudják, hogy kiket tartsanak maguk mellett, akiknek köszönhetően el tudják ódázni a dolgot, de előbb utóbb mindenki a porban végzi.
Ez mindig is egy betegsége volt a vezető beosztásban levőknek. Aki magasra tőr, legalább olyan nagyot fog zuhanni, legyen akármilyen erős, tapasztalt és támogatott. Ez mindig is így volt és szerintem nem a mi generációnk lesz az, mely képes lesz az "átkot" megtörni. Valahol ez nem más, mint egyfajta ciklikusság. Az, ami egykoron összeáll, lehanyatlik, ha már tarthatatlan, mert helyet kell adnia valami újnak. Esély a felemelkedésre... hogy aztán őket követhesse a pusztulásba megint. Vajon a mi falkánk meddig fogja tudni majd megőrizni a hatalmát Fairbanks-ben? Mert ha ezt a logikát követem, egyszer a mi időnk is eljön.
- Akkor elég ritka madár vagy. Nekem elég sok problémám volt az egyes falkákkal, pedig azt nem lehet mondani, hogy ne próbáltam volna meg együttműködő lenni, vagy sértettem volna a létüket. Egyszerűen megtaláltak idővel a csip-csup ügyeikkel, amikor történt valami az ő területükön. Ilyenkor mindig a magányosokat veszik elő legelőször, az ilyet pedig egyáltalán nem toleráltan egy idő után. Lehet, hogy hajlandó voltam alkalmazkodni, de nagyon jó ok kellett hozzá, hogy hosszútávon is elviseljem a direkt dolgokat.
Jó ok, mint például egy személy, akihez kötődök, vagy maga a terület, mert szerettem ott élni vagy valami ilyesmi. De ennek tényleg nagyon fontos dolognak kellett lennie. A domináns létnek vannak olyan negatív hozadékai, hogy más, nyugodtabb farkasokhoz képest kisebb az ember ingerküszöbe. Elég egy nagyon rossz szó, ami az elemimbe talál és kész. Hiába mutatom általában a külvilág felé a nyugodtabb énemet és talán fura, ha elnézek pár dolgot egyes embereknek... a hangsúly most viszont az egyes embereken van. Nem mindegy, hogy egy közelebb álló személynek nézek el többet, vagy egy teljesen idegennek. Hiába, egész életemben elkísért az, hogy nem feltétlenül szeretek a falkák közelében lenni.
- Kivételes egy kórház lehetett. Annak idején Vietnámban az amerikai orvosok csak az USA katonáival voltak hajlandóak foglalkozni, ez pedig nem az első ilyen alkalom volt. Egyszerűen sajnálták az ellátmányt az ellenség katonáira és inkább hagyták őket meghalni, vagy szikét nyomtak a torkukba.
A katonai korházakban persze egy fokkal jobb volt a helyzet. Az elfogott katonák automatikusan hadifogolynak számítottak, ergo megillette őket a védelem és ezért az ellátás is, mielőtt a gyűjtőtáborokba vitték őket. De azok, akik ezt a fogalmat nem ismerték, helyesbítek, nem akarták ismerni, mindig megtalálták a módot, hogy az ellenséges baka jobblétre szenderüljön a táborban.
- Atyám Keelut-nak nevezett el. Szellemet jelent, s mondhatom találó is. Miután beharaptak, bár a testem ugyanaz volt, de más létformává váltam. A régi énem már nem volt több, mint egy szellem.
Persze volt más hozadéka is a nevemnek. Csak úgy kimondani, hogy mire képes az illuzionista, a jéghegy csúcsa. Nem, ehhez mélyebben ismerni kell a vérvonalban rejlő potenciálokat. Rengeteg dolog rejlett benne, csak kreatívnak kellett lennie. Ha akartam, szörnyeteg lehettem, félelmetes lény, vagy éppen láthatatlan, ki cserkészi az áldozatát. Tapasztalat, hogy működik, már nem tudom, hány olyan farkasnak, embernek vágtam el a torkát, akit így bűvöltem meg. S pontosan ezért mosolygok, amikor mások azt ecsetelik nekem, hogy könnyű préda vagyok. Helyes, az elbizakodottak esnek el elsőként.
- Pusztán kíváncsi vagyok - mondom. - Nem sok illuzionistával hozott össze a sors, de azt láttam, hogy a képességei mindenkinek egyediek. Másként képzelik el a dolgokat, ezért más eszközöket is használnak. Kíváncsi voltam, a te esetedben hogy van ez, de persze semmi se kötelező, ha ennyire prűd vagy - szúrom oda a végére a szurkálódást egy vigyor mellett.
Na viszont utána mond valamit, amire nem bírom ki, hogy visszakérdezzek.
- Miért, ha megmutatom magam te is mutatsz valamit? - fűzöm tovább a témát.
Megkondult a vészharang a fejemben, hogy tényleg nem jó ötlet. Óvatlanul közel engedni valakit és engedni, hogy megérintsen, főleg, ha nem ismerjük, instant út a patológiára. Elég egy kellően gyors mozdulat és kitörik az ember nyakát, letépik a fejét és viszlát. Sok mindent túlél egy vérfarkas, de azért új fejet nem tud növeszteni. Mindazonáltal kíváncsi voltam, mit mond erre és hát ugye én is illuzionista vagyok, hogy képet plántáljak magamról a fejébe. Közben elhelyezkedünk, én pedig bepötyögöm a számát a telefonomba, egyszer pedig meg is csörgetem, hogy neki is meglegyen.
- Annyi kérésem lenne hogy ha a tudod, hogy a városba jössz, értesíts engem. Szerencsés, ha tudunk az itt tartózkodásodról arra az időre.
Lehet ez már túlságosan nagy óvatosságot feltételez a falkánktól de ilyen időket élünk. Sosem tudhatjuk, hogy melyik magányos farkas megbízható teljesen, szövöget titokban terveket és fordul akkor ellenünk, amikor kell. Julia ugyan eddig egy teljesen pozitív képet mutatott magáról, de a látszat mindig csal és csak hosszú idő után bukik ki az igazi jellem. Meg különben is... egy illuzionistáról van szó, aki tudja, hogyan vezessen meg másokat.
- Ismerem ezt a fajta metódust, még azért nekem is kellemes kikapcsolódást jelent kifeküdni a mezőre és csak feküdni, lehunyt szemmel. Sokkal többet felfogok a világból, mint mások, még ha nem is vagyok a többi érzékszervemre annyira hagyatkozva, mint te. Viszont... vannak dolgok, amit csak a két íriszeden át látsz. Talán ez csak egy az hatból, de egyes képeket a vizuális élmény is teljesebbé tesz.
Hiába, ilyen voltam én, mindenről van véleményem.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 6 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 23, 2014 8:26 pm

- Én úgy tapasztaltam, hogy minden vidék, és minden falka más. Nem lehet kettőt összehasonlítani. Nem tudom, te merre jártál… milyen vidékeken, milyen falkák területein. Én a nyugati világból nagyon keveset tapasztaltam. A keleti kultúra, és a keleti világ más normák szerint működik. Gondolom valamennyire ez is befolyásolja azt, hogy egy falka tagjai milyenek. A keleti világot én nyitottabbnak érzem a nyugatinál, hiába mondják azt, hogy a nyugati világ sokkal fejlettebb. Bizonyos dolgokban valóban, de talán pont ezért is bizalmatlanabb… elszigeteltek a társas kapcsolatok tekintetében. Életem nagy részét Ázsiában töltöttem, Európában soha nem jártam még… ahogy Amerikai földön is csak keveset. – Talán ez lehet a kulcsa annak, miért annyira eltérőek a tapasztalataink. Nem kell látnom ahhoz, hogy tudjam… milyen különbségek vannak egy olyan ember viselkedésében, aki Keleten szocializálódott, mint annak, aki Nyugaton.
Nekem szerintem annyi szerencsém volt, hogy abban az időben, amit Amerikában töltöttem a törzsemmel, Kilaunnal… majd a falkában, még nem voltak annyira kiugró különbségek, hiszen frissen felfedezett kontinens volt, ahol még csak akkor voltak kiforróban a dolgok, ráadásul a törzsem is és a falka is elszigetelt helyen volt, ami akkor még háborítatlan volt, szóval én kimaradtam mindabból, amit a telepesek és a kalandorok idővel Amerikával… a kontinenssel műveltek. Nem bánom, hogy Ázsiába sodort az élet.
- Tudom, hogy voltak olyanok, akik nem vették komolyan az orvosi esküjüket… hallottam róla. Egy gyógyítónak nem szabadna különbséget tennie a betegei között csak azért, mert az egyik ezen a térfélen… a másik pedig azon a térfélen harcol. Az emberek többségét kényszerítették a fegyverek felvételére, sokan talán még azt se tudták addig, hogy kell egy fegyvert elsütni, mert egyszerű földművesek voltak… csak gyalogok a sakktáblán. Mindenki megérdemli az esélyt az életre, és a rendes ellátást… hiszen mindenki a saját hazájáért harcolt. Hadifogolyként pedig megkapták az esélyt arra, hogy hazajuthassanak. Sokan haltak felesleges halált. – Megvolt akkor is, és megvan most is a véleményem a háborúkról. Elkeserít, ha csak arra gondolok, kapzsiságból képesek egymásnak ugorni az emberek… s ezzel együtt magukkal rántani százezreket, hogy megvívják helyettük a csatát. Mindkét világháború megviselt lelkileg, holott a másodikból kimaradtunk, mert Nicole-t segítettük farkassá válása kezdeti időszakában.
- Keelut. – Hümmentek.
- Érdekes. – Gondolkodok el azon, amit mond.
- Én inkább úgy éreztem, és azóta is úgy érzem, hogy a farkasom által kiteljesedtem. Nem elnyomta a régi énem, hanem megerősítette bennem… és ketten kiegészítve egymást valami jobbá váltunk. Úgy gondolom, hogy a Teremtőm ezért választott ki… ha van kölyköd, akkor érted, mire gondolok. Nem terveztem, hogy nekem mindenképpen kell egy kölyök, akit beharaphatok… egyszerűen csak megismertem valakit, éreztem a belőle áradó őszinte jóságot, tettrekészséget… és lehengerlő fantáziáját, egy szemléletmódot, amin keresztül ő viszonyul a világhoz… és kifejezi magát. Azt akartam, hogy ez… ami benne van, minél tovább fennmaradjon, hogy megossza másokkal is, segítsen vele másokon. Úgy éreztem, hogy méltó arra, hogy a kölykömmé fogadjam… egy darabot adjak magamból. – Nem tudom milyen lehet az, ha valaki elveszti a régi énjét. Hallottam róla, hogy egyeseket teljesen átformál a farkaslét, s ennek biztos nyomós okai vannak
- Tudom mire gondolsz. – Mosolyodok el.
- Szoktam moziba járni. Néha. – Teszem hozzá, mielőtt még nagy filmgurunak gondolna.
- Szeretek olvasni, és miközben olvasok egy könyvet, elképzelem magamban milyenek is lehetnek azok a karakterek, akiket az író megformál. Elképzelem a hangjukat. Aztán beülök a moziba, hogy megismerjem az adaptált formáját a történetnek, és a szereplők hangja sose fedi azt, amilyennek magamban elképzeltem. De még a hanglejtésük… és a nevetésük se hasonló. – Nevetem el magam. A megjegyzését, miszerint prűd lennék, mindenfajta reakció nélkül elengedem a fülem mellett. Mivel nem vagyok az, ezért nem is veszem magamra a dolgot.
- Ebben a formában lehet róla szó. – Válaszolom a kérdésére.
Én kockázatot vállalok azzal, ha mutatom valamit magamból, és az erőmből neki. Úgy gondolom azzal, ha engedné, hogy megismerjem a küllemét… méltó viszonzást kapnék, hiszen ezzel ő is úgymond kockáztatna.
Az ezután elhangzó dolgokra csak biccentek egyet, mintegy tudomásul véve a kérést, majd azt követően a véleményét. Nekem is volt már lehetőségem úgy látni a világot, ahogy a látók, ezért tudom mi a különbség. Engem most inkább az érdekel, amit megpendített.
- Szóval? Hogy döntöttél? – A kövön ülve oldalvást fordulok, felé. A hozzá közeleső lábamat felhúzom a kőre, térdemet lefektetem rá oldalvást, behajlítva félig törökülést felvéve. Tenyereimet összedörzsölöm, hogy az apró kis földszemcséket lemorzsoljam róla, amik útközben ráragadhattak.
Ha a hím engedélyt ad arra, hogy megérintsem, akkor megkérem, hogy ugyanígy forduljon velem szembe.
A farkasom újfent érdeklődést mutat a történések iránt. Semmilyen ártó, vagy támadó szándék nem sugárzik felőlem. Ha valami illúzióval akarnám palástolni, ahhoz lejjebb engedném a pajzsomat, egyelőre viszont fent marad.
Kicsi kezeim előre siklanak, s valahol mellkas tájékon ütköznek a hímbe. Sejtettem, hogy jóval magasabb. Két tenyerem felvándorol a vállaira, onnan csúsznak hátra a tarkójára, és fel a hajára.
- Érdekes. Azt hittem hosszabb a hajad. – Szólaltam meg, miközben kezeimmel megtapogattam a hajtöveknél a koponya formáját, majd elértek a kezeim a homlokához. Ujjaimat kissé széttártam, úgy pihentettem meg hüvelyujjaim szemöldökeinek vonalán, kisujjaim pedig a halántékán, és egy nagyon lassú… elnyújtott… lefelé simító mozdulattal térképeztem fel vonásait. Szemöldökének sűrűségét, szempilláinak hosszát… szemgödrének mélységeit, arccsontjának ízeit… arcának szőrösségét, ajkainak íveit, állának formáját. Tapintás útján szép lassan kirajzolódtak vonásainak jellegzetességei. Ha van az arcán domború anyajegy, sebhely… kifinomult tapintásom azokat is felfedezik.
Elmosolyodva siklanak aztán ujjaim oldalra, megérintve a hím füleit, onnan vándorolnak le a nyakára, annak erősségét, vastagságát… hosszúságát… esetlegesen a kiugró Ádámcsutkájának nagyságát megállapítva. A kezeim végül a férfiasan széles, és erős vállakra siklanak. Ruhán keresztül is érzem, hogy izmos. A vállakról aztán elindulnak kezeim lefelé a karokon, megállapodva a kezeken. Ujjhegyeim a kézfej bőrén, majd az ujjperceken siklana, megérintve a körmöket, aztán ráfogok a kezeire, és felfordítom a tenyerét, hogy azt is hasonlóképp feltérképezhessem. Az enyémhez képest jóval durvább – és koszosabb – a tenyere, érezhetően nem papírtologatáshoz szokott, hanem a kétkezi munkához. A bőrkeményedések is erről árulkodnak.
- Jóképű vagy. – Állapítom meg, miközben elfordulok tőle, és a lent maradt lábam melletti hátizsákomért nyúlok. Pontosabban kiveszem az oldalzsebben tárolt egyik kulacsomat.
Felemelkedek a kőről, majd pár lépést megtéve leguggolok, és letérdelek a kövekre. Leteszem magam mellé a kulacsot, aztán kitapogatva a köveket elkezdem felszedni őket, és elhajigálni távolabbra. Attól nem félek, hogy bárkit is eltalálnék, mert senkit nem érzek itt rajtunk kívül. Egy idő után felbukkan a föld, amit a kövek maguk alá temettek.
- Ez jó lesz… - Letekerem a kulacsom tetejét, és a benne levő összes vizet kiöntöm a földre. Valószínűleg egyelőre érthetetlen a hím számára mindaz, amit csinálok.
Ujjaim alatt elkezdem összegyúrni a vizet a földdel mindaddig, amíg könnyen formálható sárkupaccá nem változik az egész.
- Ezt imádni fogod. – Mosolyodok el, miközben mint egy gyerek a homokozóban el nem kezdem paskolgatni és nyomogatni a sárkupacot. Elsőre valami nagy tojásnak tűnhet a kupac, aminek a fele a földbe süllyedt le, de aztán ujjaim olyan aprólékos gondossággal kezdenek ebből a semmiből valamit teremteni, hogy az elsőre valószínűleg megdöbbentő. Egy orr… szemek… sűrű szemöldök… jellegzetes arccsont… ajkak… Nicholas egyre inkább úgy érezheti, hogy kezd valami ismerős lenni abban a valamiben, amit a földön térdelve egy sárkupacból megformálok. Mintha már látta volna valahol azt az orrot… vagy azokat a szemöldököket. Talán öt percbe se telik, mire kiegyenesedve sáros kezeimet elhúzom a művemtől, ami meglepő pontossággal adja vissza Nicholas arcát, mintha csak tükröt tartanának elé.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 6 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Nov. 26, 2014 1:45 pm

- Azért ezt így nem jelenteném ki, hogy a nyugat fejletebb. Ez csupán a fehérember megalomániája, mely szerint ők a világ közepe. Csupán azért, mert több a villogója meg a kütyüje, amivel fel lehet vágni. Én az életem java részét nyugaton éltem le, de pár évtizedet befektettem egy keletre való körútra. Láttam, mennyivel másabb az ottani élet... s feltűnt, hogy bizony jóval fejeltebbek. Talán technikailag le vannak maradva, de egy fontos dologban sokkal többet tudnak: jobban ismerik az emberi lelket.
Fura eszmefuttatás lehet tőlem, de tényleg így vélekedtem. Nem töltöttem túl sok időt keleten, de így is legalább két évtizedig jártam India, Kína és Japán földjét... na meg persze ne feledkezzünk meg annak a dombnak a megmászásáról sem, amit Mount Everestnek nevezünk. Az még egy jó buli volt. De a lényeg a lényeg, rengeteg dolgot láttam keleten, főleg Japánban. Az olyanok pedig, akik kellőképpen nyitva tartják a szemüket, észreveszik az alapvető különbségeket, majd belátnak a dolgok alá. S bizony, én észrevettem ezt az alapvető dolgot. Keleten az emberek teljesen máshogy élik az életüket, mások a normálik, megközelítéseik. A kultúráról már nem is beszélve... amikor visszatértem utána Amerikába, valahogy szürkének láttam az egészet az eltelt éveket követően.
- Sajnos ez mindig benne van a pakliban, az ember alapvetően olyan lény, amelyiknek maga felé nyúlik elsőként a keze, tisztelet a kivételnek. De a katonák sorsában ez mindig benne van. Talán sokakat besoroztak, de ettől függetlenül rengeteg katona önként és dalolva vág neki a frontvonalaknak, minden kényszerítés nélkül. '14-ben például a legtöbb brit katona önkéntes volt. Azok pedig, akik egyszer fegyvert fognak, jól tudják, hogy könnyen fegyver által fognak elesni... vagy legalább is az ellenség kezétől.
Talán kicsi nyers voltam, de ez így van. Gyűlöltem az olyan katonákat, akik nagy bátran belerohannak a késbe, de aztán egész éjszaka azt hallgatom, hogyan rí az anyja után. Úgy vallottam, hogy aki egyszer elindul ezen az úton, az készüljön fel mindenre, mert különben csak koncnak vagy élő pajzsnak lehet használni. Sokan még így is megtörnek a felkészültek közül, hát akkor még a többiek?
- Ezt én is aláírom. A farkaslét jelentősen kibővítette a lehetőségeimet, mondhatjuk, hogy új életet, új létet kaptam általa. De mivel új élet, az a valaki, akit egykor Alexei-nek neveztek, abban a formában már nem létezett, mint addig. Ezért is kértem meg a teremtőmet, hogy adjon új nevet, mert azt a létemet lezártam - arról nem is beszélve, hogy az én esetemben talán szó szerint újjászületésről lehetne beszélni - [i]Nem, én nem ismerem ezt a fajta érzést, mivel nincs kölyköm.[/b]
Mondjuk azért ennyire nem drasztikus. Nem mondom, hogy teljesen elvesztettem volna a régi énemet, elvégre pár tulajdonságom megmaradt akkorról és Michelle a megmondhatója, hogy nem taszítom el a kapcsokat onnantól. De akkor se lehetne beszélni arról, hogy ugyanaz lennék. Sok víz lefolyt már a Volgán azóta, az időnek meg van valamije, amit vasfognak hívnak. Kíméletlenül rág. A következő okfejtésére csak figyelmes tekintetet kap, de reakciót nem, mivel nem igen tudom, mit mondhatnák rá. Voltak nekem is ilyen élményeim de... eh, valahogy nem akarództak jönni a szavak. Szóval inkább hallgattam, talán még a lelki szemei előtt láthatta is, hogy biccentek egyet, hogy igen, van benne valami. Hamarosan már ott ücsörögtünk a köveken és feltette a nagy kérdést. Hát most mit mondjak erre. Valahol volt egyfajta bizalomgerjesztés Juliában. Semmi kivetnivalót nem láttam a viselkedésében, ami veszélyre adott volna okot. Nem mondanám, hogy megszűnt volna az óvatosságom, de valahol ez is egyfajta módja a felmérésnek. Ha kihasználja a helyzetet, akkor tudni fogom, hogy nem megbízható... már ha túlélem és lesz időm levonni a következtetést. De ha meg nem használja ki, nos... vagy tényleg nem akar bajt, vagy csak hosszútávra játszik. Mint mondtam, egy illuzionistánál sosem lehet tudni.
- Hajrá - biccentek, majd figyelem, mit csinál.
Lehet nem ártott volna a kezeit irányba állítanom, de ahogy észrevettem eddig is elvolt segítség nélkül, hát nosza. Hamarosan így is megtalálja a keresett helyet. A megjegyzésére halkan kuncogok.
- Annyiban nem tévedsz, hogy sokáig az volt. Csak a katonai szolgálatnál elvárják, hogy lenyírja az ember a haját, aztán egy idő után már inkább meghagytam röviden.
Persze, a korábbi időkben rengeteg katona meghagyta a loboncát a szolgálat idejére, főleg az északiak, meg a tisztek. Vagy akár a brit vöröskabátosok, akik parókát viseltek. Ugyanakkor eléggé zavaró tud lenni, ha pont harc közben becsúszik néhány kósza hajszál az ember szemébe és azért nem sikerül a lövés vagy a vágás, ezen meg életek múlhatnak. De most nem ez a lényeg, elvégre a nőstény éppen matat rajtam. Amennyire észrevettem minden egyes milimétert fel akar térképezni, legyen az a legkisebb bőrdarabka vagy szőrszál - amiből azért akadt bőven, még ha a hajam nem is volt hosszú. Én pedig figyeltem, megnézve a nő szemeit is. Olyan nehéz elhinni, hogy tényleg nem lát semmit, de a tekintete tényleg nem fókuszál, nem firtat, csak révetegen mered előre. Az érintése pedig. Nos... nem mondom, hogy Julia csúnya nő lenne, vagy érdes lenne a keze, de annyira nem nagyon hoz lázba a dolog. Elég nehéz lenne úgy, hogy valaki már lakik az ember szívében. Inkább kíváncsi voltam, hogy mit hoz ki ebből az egészből, vajon mit láthat a kezein keresztül. Hát hamarosan kaptam róla véleményt.
- Kösz, ezt is rég mondták már - nevetek.
Bár lehet inkább úgy kellene mondanom, hogy régen mondták őszintén. Ha éppenséggel nem arról volt szó, hogy a kocsmában valami részeg ribanc beesett az ölembe, kiborította a vodkámat is és részegen csak ennyit tudott leszűrni az elő táruló, mérges arcomból. Viszont miután elengedte a kezeimet és elkezd ténykedni én csak kíváncsian támaszkodok meg ölbe tett kezeimen és figyelek előre. Az eldobott kövekre csak mosolygok, de amikor elkezdi vízzel dúsítani a földet már erősen elkezdek gondolkodni, hogy mi lesz ez. Megfordul a fejemben, hogy most jön az illuzió de ahhoz meg teljesen felesleges leönteni a földet. Ha igazán akarna mutatni valamit, akkor elég lett volna lecsavarni a kupakot és abból kiemelni valamit. Hacsak nem vagyok már most illúzióban, ami azért megviccelné a dolgokat eléggé. Mindenesetre csak figyelek, amikor elkezd matatni a rögtönzött sárban. Először tényleg nem értem, mi lesz ez. Aztán ahogyan lassan formálódik ki, úgy kezdem el felfogni a dolgot. Ahogyan a körvonalak kezdenek megalapozódni, kiformálódni. Mosolygok is, amikor elkezdek magamra ismerni és már várom, mikor ad egy körülbelül megegyező, sejtelmes rajzot,ami én lehetek vak szemei előtt. De aztán csak nem hagyja abba… aztán megint nem… és megint… én pedig egyre jobban képedek el, amikor még mindig matat és a kép egyre részletesebb formát ölt. Ez már messze nem egy körülbelüli rajz. Rohadtul nem. Már gyakorlatilag a barázdák is felkerülnek lassan az arcomra, még teljesebbé téve a képet. Szinte már leesik az állam, amikor végez és ott van az arcom a sárban, egy az egyben. Másodpercekig csak bámulok le magam elé a sárba és próbálom felfogni, hogy mi is van ott. Elkezdem azt is kételleni, hogy ez valódi lenne… de aztán eszembe jut, hogy ha illúzióval is csinálta, akkor se csorbít az érdemein. Még a magamról való képemet is előszedem, ami lelki szemeiben él magamról… ez minden illúzionistának kell, ha olyan illúziót akar, amiben ő is szerepel. De basszus ez… egy az egyben ugyanaz! Nagyon lassan emelem a tekintetem a nőstényre, érezhette, hogy ezzel most megfogott.
- Ez elképesztő. Mindezt érintés alapján? – bukik ki a számból az elismerés.
Az életben nem gondoltam volna, hogy egyszer fogok ilyet látni, de úgy tűnik az élet tartalmaz még számomra is meglepetéseket… újra és újra, mert ezt is megállapítom mindig.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Keskeny hasadék alja //

Vissza az elejére Go down
 

Keskeny hasadék alja

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
6 / 11 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Városhatárokon kívül :: Erdős terület-