KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Rebecca Morgan Hétf. Szept. 16, 2024 11:01 am
írta  Catherine Benedict Vas. Szept. 15, 2024 7:44 pm
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 15, 2024 3:58 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Szept. 14, 2024 11:58 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Bruno Manzano Kedd Aug. 27, 2024 4:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Hétf. Aug. 26, 2024 8:56 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
Bianca Giles
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Alignak
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
Kyle Prescott
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 
William Douglas
Keskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_lcapKeskeny hasadék alja - Page 7 I_voting_barKeskeny hasadék alja - Page 7 I_vote_rcap 

Megosztás

Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
 

 Keskeny hasadék alja

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Keskeny hasadék alja // Vas. Ápr. 29, 2012 9:34 am

First topic message reminder :

Keskeny hasadék alja - Page 7 Gully
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
Keskeny hasadék alja - Page 7 Empty
SzerzőÜzenet
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 08, 2014 2:11 am

- Egyáltalán nem érzem szélmalomharcnak. – Jelentem ki teljes magabiztossággal.
- Talán nem lehet egy egész világot megváltani, viszont a begyűjtött adatok és tapasztalatok alapján nagy pontossággal le lehet modellezni a bekövetkező változásokat. Mindig vannak ártatlan áldozatai egyes katasztrófáknak. Például a gyerekek. Most mondhatod, hogy egyszer majd ők is felnőnek, és épp olyanok lesznek, mint a többiek, mert a rosszabbat könnyen ellesik. De ahhoz, hogy felnőhessenek, kell egy biztonságosnak nevezhető környezet. Például a szeizmikus aktivitás mérései alapján előre megmondható, ha egy vulkán kitör, és a veszélyeztetett területeken élőket ki lehet menekíteni, mielőtt bekövetkezne a katasztrófa. Itt északon sokkal komolyabb következményei vannak a globális felmelegedésnek, mint az egyenlítő mentén. Az, hogy kutatókat küldenek helyszíni megfigyelésre több évre, az annak a jele, hogy vannak még olyanok, akiket érdekel a természet, és annak változásai. Ez nem csak egy munka. Aki úgy tekint rá, hamar tanárként végzi valamelyik egyetemen. A kutatói munka egy olyan életstílus, ami komoly elhivatottságot, és alázatot igényel a természet iránt. – Világ életemben kutató voltam. Lényegében mindig kutattam valami után… főként Kilaun után. A törzs, ami felnevelt… anyám… nagyon mélységes tiszteletet mutatott a természet iránt, így én is ebben nevelkedtem. Nem volt kérdéses, hogy amikor végre lehetőségem nyílt arra, hogy tanulhassak, mivel foglalkozzak.
- Abban sajnos igazad van, hogy az országok vezetőinek ritkán áll érdekében a természet védelmét előnyben részesíteni a beruházások várható profitjánál. Viszont rengeteg természeti katasztrófát előre tudunk jelezni, amik bekövetkeznek, de pontosan az előre jelzés miatt jóval több élet menthető meg, mintha senki se venné a fáradtságot arra, hogy ennek szentelje az idejét és energiáját, mondván úgyis szélmalomharc az egész. A természetvédők és a kutatók között egyébként elég nagy különbség van. Főleg a radikális aktivistákat alapul véve. Ugyan jó pár kutató tagja a WWF-nek is, de a kettő nem feltétlenül függvénye egymásnak. – Én például nem vagyok WWF tag, Brian az.
Az elmúlt évszázadok során megszámlálhatatlan vérfarkas került az utamba. A legtöbbjük a feledés homályába veszett, hiszen csak futó ismeretségek voltak, mégse éreztem azt egyikük közelében sem, amit Nicholas közelében érzek. A pajzsomat eszem ágában sincs lejjebb ereszteni, így pláne nem, hogy nem tudom hova tenni ezt a dolgot. Nem érzem fenyegetésnek, mégis… valamiért óvatosságra, fokozott óvatosságra int az ismeretlen-ismerős érzés. Vöröses bundás farkasom tarkóján sorba rendeződnek a szőrszálak, mikor megérzi magán Ikina fürkésző pillantásait. A fenekére ül, mellső lábait egymás mellé helyezi, és szépen kihúzza magát.
- Érdekes. – Morgom az orrom alatt. Hazugságot nem érzek a hím szavaiban, nem hiszem, hogy meg akarna vezetni, mégis deja vu érzés kerített hatalmába, amikor hozzáértem, és ettől képtelen vagyok szabadulni még akkor is, amikor a kérdéseket nekem szegezi.
Az első kérdésre egy őszinte… keserédes nevetés tör ki belőlem. Valószínűleg tiszteletlenségnek hathat, de a hím nem tudhatja, hogy eddigi életem során már hányszor kaptam meg ezt a kérdést, ahogy az se, hogy mennyire irtózok még a gondolatától is annak, hogy ismét egy falka tagjává váljak. Hiába… nincsenek jó tapasztalataim a falkaléttel kapcsolatban.
- Nem. – Tömör, velős válasz. Nem akarom jobban kifejteni, mert… nem. Legyen neki ennyi elég.
A második kérdésre felsóhajtok. Szomorú, hogy a farkas társadalom mennyire elanyagiasodott. Számomra szinte semmit se jelent a pénz… számomra a pénz nem érték, csak egy szükséges rossz… egy eszköz, amivel az emberi világ képes sakkban tartani egymást.
- Mi kutatók nem vagyunk túlfizetve, s noha öreg vagyok, de sose halmoztam fel magamnak anyagi javakat. Ha fizetnem kell azért, hogy Fairbanksben, vagy a falkátok területén tartózkodhassunk, akkor fizetek… de jelzem, hogy az anyagi kereteim végesek. – Korrekt válasz a kérdésére.
- Szolgáltatás alatt nem tudom, pontosan mit értesz!? – Hogy bólinthatnák rá valami olyasmire, amiről nem tudom, pontosan mit takar. Vannak elveim, amiket nem taposnék a sárba azért, mert egy olyan falka kér rá, aminek nem vagyok a tagja. Piszkos munkát például nem sózhatnának ránk, és ez alatt most nem az avar sepregetésére gondolok a járdáról…
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 08, 2014 7:20 pm

Vállat vonok.
- Talán vannak még olyan emberek és tisztelet is a kivételnek, de ahogy én látom ezek inkább távoli segélykiáltások, amiket nem akarnak, vagy nem tudnak meghallani. Ha meg valami eljut, azt csakhamar úgy hozza le a sajtó, hogy riogatás, álhír, satöbbi. Az emberek meg persze elhiszik, hiszen a megnyugvás, a hárítás mindig fontosabb a készenlétnél. Szóval élik a kényelmes életüket aztán egyszer csak tadaaa, azt veszik észre, hogy elrohad alólunk a bolygó. Mert könnyebb álmokba temetkezni, mint látni a valóságot. Néha komolyan elgondolkodok rajta, hogy megérett a pusztulásra ez a nyavalyás faj, ami mindent megengednek maguknak.
Az ilyen jellegű véleményemet sosem voltam rest kinyilatkozni, elvégre szólásszabadság van, vagy mi. Persze ilyenkor lehetne felhozni a szokásos szöveget. Hogy a vérfarkasok se tökéletesek, mi is ugyanúgy képesek vagyunk rombolni, pusztítani, mint akárcsak az emberek, sőt, még jobban, hiszen földöntúli képességek birtokában vagyunk. Talán ebből az egészből az őrzők a legnormálisabbak de biztos ott is van, akinek vaj lapul a füle mögött. Viszont én azt vallom, hogy lényegében a vérfarkas egy tökéletes életforma, amit pont az emberi tényező sároz be és tesz tökéletlenné. Elvégre, mik azok a tényezők, melyek gyarlóvá teszik a vérfarkast? Ugyanazok, amik az emberi lélek romlásáért is felelősek. Ismertem normális embereket, mindig volt egy kivétel, akinek meg lehetett adni a tiszteletet, aki elé érdemesnek látta beugrani az ember fia, farkasa, ha golyót szántak neki vagy acélt. De sajnos ezek egyre kevesebben vannak.
- Mégis, minek figyelne oda? Pénz van, kurvák vannak, egónövelő sportkocsi egy garázsnyi, mit számít az, hogy milyen áron szerzi meg a bevételét? Ez ma a felső tízezer, semmi több. Megkockáztatom neked gyakran direkt hagyják figyelmen kívül a figyelmeztetéseket. Elvégre, valaki még a katasztrófákból is mindig jól jár. Ma már tudni lehet, hogy annak idején a New Orleans-t fenyegető hurrikánt is előre jelezték, csak hát nem adták ki felsőbb utasításra a riasztást és emiatt történt, ami. Persze mindez fű alatt és ha nem kerül ki néhány felvétel erről sosem tudjuk meg. Gondold el akkor mennyi van, ami parlag alatt is marad.
Nem nagyon akartam szépíteni a dolgokat és nem, még mindig nem vagyok aktivista. Csak olyan, aki nem szereti, ha egyesek túl sokat képzelnek magukról, mert egyszer letettek valamit az asztalra és utána életük végéig azon lovagolnak ahelyett, hogy fent tartanák a dolgot a deszkán. Nem maga a lehetséges katasztrófák voltak azok, amik most kifejezetten zavarnak engem, hanem sokkal inkább az emberi hülyeség, amit életem 350 éve során már számtalanszor hittem űberelhetetlennek, de aztán mindig rámcáfolnak, miért is ne alapon. Ilyenkor őszintén sajnálom az őrzőket, amiért ilyen elfajzottak védelmére esküdtek fel. Kár az élőerő. A másik dolog viszont egyre inkább kezd valahol már inkább frusztrálóvá válni. Mindig is büszke voltam rá, hogy jól működik a memóriám és eléggé letisztult emlékeim vannak még a korai életemből is, de ez meghaladni látszódott a képességeimet. Az ilyen pedig egy idő után inkább már idegesít, semmint kellemes rejtéllyel töltsön el. Közben Ikina odalopakodott a nőstényhez és figyeli.
~Testvér, még a farkasa is vak~ - közli velem a megállapítását.
Oké ezzel egy teóriát kihúzhatunk. Valahogy úgy gondoltam eddig, hogy a farkasa lát helyette és úgy tájékozódik a világban. De ez tévesnek bizonyult és rá kellett döbbennem, hogy tényleg az összes többit használja. Ebben mondjuk annyira nagy meglepetés nincsen. Egy vérfarkas érzékszervei még a kutyákénál is élesebbek, főleg Chulyin gyermekeié, ahogyan Tanyatól megtudtam. Lehet ő is oda tartozik? Majd kiderül mindjárt.
- Túl érdekes – teszem hozzá. – Voltak esetleg olyan álneveid, amik elterjedhettek? Esetleg… nane… nyugtass meg engem, hogy nem egy Nagy-tavak környéki falka tagja voltál egykoron.
Ikina közben már gőzölög magában, a rejtély miatt. Olyan közel húzódik a nőstényhez, hogy az már lehet kissé túlzó, de mégse olyan a közeledése, mint amikor Sarah farkasát környékezi. Pusztán kíváncsiság, kutatás, s keresés. Kereste a pontokat, amiből kiindulhat, mert neki is furcsán deja vu érzése van a közelében. Kíváncsian döntögeti jobbra-balra a fejét.
~Olyan, mint ha…~ – tűnődik magában.
Közben felteszem a kérdéseimet és az első… hát valahol sejtettem, milyen választ fog rá adni, de ezt a nevetést már kevésbé. Mi a csuda? Kislány, csak nem leettem magam és mégis látsz? Vagy ennyire mulatságosnak véled a hivatalos eljárást? Pedig szerintem eléggé komolyan tettem fel. Na mindegy, majd ha Miss Vigyori megosztja velem, mi olyan rohadt vicces majd megtudom. Meg amúgy is, nem olyan mint ha rajtam röhögne, inkább a helyzeten. Mindenesetre csak bólintok egyet, amikor végre kimondja a nemet. Oké, ezt sejtettem, kövi.
- Majd meglátjuk elegendő-e az, amit fel tudsz ajánlani.
Ehhez már megint nem tudok mit hozzászólni. Castor az, aki átlátja az ilyen pénzügyi dolgokat és megítéli, elég-e sarcként vagy sem. Az én szememben a pénz az pénz, mennyiségtől függetlenül, de hát ugye nem én vagyok az alfa… hála Tupileknek.
- Bármi, amit fel tudsz ajánlani. Teszem azt hallasz róla, hogy néhány magányos farkas szerencsét akar próbálni a falkánk területén és erről informálsz minket. Ergo információ szolgáltatás. Vagy szükség esetén élőerőben sietsz a falka segítségére. Elég széles a lehetőségek tárháza.
Magamban persze vigyorgok, mert van róla egy elképzelésem, mi juthatott először eszébe Juliának szolgáltatás címszó alatt.
- Amondó vagyok üljünk le valahol – ajánlom fel, ha már ilyen jól „összejöttünk”.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 08, 2014 8:38 pm

- Vigyázz a szádra! Valaha mi is ehhez a „nyavalyás” fajhoz tartoztunk. Az, hogy már nem alulról szagoljuk az ibolyát, csak a teremtőinknek köszönhető, akik valami oknál fogva kiszemeltek minket, és erre a létezésre emeltek. – Húzom össze a szemöldökömet.
Sose szerettem azt, ha valaki csak azért lenézi az embereket, mert emberek. Egyszer mi is azok voltunk, és a vérfarkasok között is épp úgy vannak olyanok, akik károsak a környezetre, és a világra pusztán a létezésük és a tetteik által, ahogy az emberek között is. Nem érdekel, hogy a hím épp hazai terepen áll, és én itt csak egy vendég vagyok, de az igazságtalanságot nem viselem el, se az ilyen szintű diszkriminációt. Sokan közülünk hajlamosak elfelejteni, hogy nem vagyunk Istenek, és valaha mi is sebezhető emberek voltunk… meg ami azt illeti, most is sebezhetőek vagyunk, mert meg tudunk halni.
- Persze. De ez nem a kutatók hibája, hiszen ahogy te is mondtad, van rá bizonyíték, hogy a kutatók tudomást szereztek a közelgő veszélyről. Az illetékesek felé jelezve lett, és az ő lelkükön szárad az, hogy ennek ellenére hagyták megtörténni a bajt.
Mi nem vagyunk hatóság. Nekünk nincs jogkörünk arra, hogy „riogassuk” az embereket. –
Szomorú vagy sem, de csak egy alkotóeleme vagyunk a gépezetnek. Amit megtehetünk, és amit meg kell tennünk, azt elvégezzük. A többi… az, hogy a kimutatásokat és az adatokat mire használják fel, az már nem a mi felelősségünk. Mi azért felelünk, hogy a ránk kiszabott munkát pontosan elvégezzük.
A téma kezd számomra egyre érzékenyebb lenni. Ugyan a szeptember 11. nem természeti katasztrófa volt, hanem terrortámadás, de sok kérdőjelet vet fel az eset. Igazából utólag már senkit nem vigasztal, hogy és miként történhetett meg. Ez már nem támasztja fel azokat, akik meghaltak. Nem hozza vissza Nicole-t sem.
Farkasom látszólag „úri kisasszonyos” érdektelenséggel tűri a hím farkasának kíváncsiskodó fürkészését. Látszólag. Valójában ő is épp úgy megfigyeli, csak nem a szó szoros értelmében. A szagát elemzi, a mozgásának ritmusát, és neszeit hallgatja, próbál emlékezni arra, hogy hol találkozhatott már vele. Az én farkasomat is épp úgy zavarja, hogy nem tud rájönni honnan ez a deja vu érzés, csak ő jobban a véka alá tudja rejteni ezt, mint a fiatalabb hím farkasa. Annyira nem csodálkozom rajta, mert Nicholas-t is eleve izgágábbnak gondolom magamnál. Fiatalabb koromban még én is az voltam, de már nem vagyok mai „gyerek”.
- Kétlem. Legalábbis ezen a földrészen nem. Visszavonult életet éltem mindig is, és ezen a kontinensen csak Tiguaq néven voltam ismert. Egyetlen falkában voltam csak, és annak a környékén nem voltak tavak… csak egy lassú folyású patak. – Nem tudom a korát pontosan megsaccolni, de úgy vélem, hogy én már nem voltam ezen a kontinensen akkor, amikor ő megszületett… már ha itt született ugye, és nem máshol. Azt nem kötöm az orrára, hogy úgy négyszáz évig be se tettem a lábam Amerikába.
Farkasom nem billen ki testi-lelki egyensúlyából, amikor fogalmazzunk úgy… a személyes szférájába dugja a képét a hím farkasa, nemes egyszerűséggel csak felemeli a fenekét a földről, és lustán nyújtózva egyet, ő maga is előrébb lép. Elsétál a hím farkasa mellett, oldalán érzi a hím farkasának testmelegét, talán bundájának pár szála is súrlódik a hím farkasáéval, majd annak farához elérve pöccenti fel orrával a farkát, és beszagol a fenekéhez. Úgy gondolta, ha már a hím farkasa ennyire tolakodó, akkor egy gyakorlati példával érzékelteti, hogy van egy pont, amit új ismeretségnél nem illendő átlépni.
A másik oldalán sétál vissza, farkával suhintva egyet csapva le a hím farkát vissza a farára, majd a kiindulópontjához érve ugyanúgy ül le, ahogy korábban is.
- Értem. – Válaszolom. Szóval besúgás…
- Oké. Majd valamilyen formában megpróbálok a hasznotokra lenni. Biztos vagyok benne, hogy közös nevezőre tudunk jutni… valahogy. – Kompromisszum kész vagyok, ezt érezheti rajtam. E-nélkül a kóboroknak nehéz lenne az életük. Muszáj időnként a helyiekkel kompromisszumot kötni.
- Rendben. Rád bízom a választást. – Elvégre így neki is kényelmesebb, és nekem is. Neki hazai terep, és velem ellentétben lát is…
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 09, 2014 12:27 pm

- A hangsúly a múltidőn van. Egykoron én is egy nyavalyás ember voltam, ezt aláírom. A teremtésemről meg annyit, hogy ha a teremtőm nem jár arra éppen, egy kivérzett hullaként végzem a Fekete-erdőben - sóhajtok, ahogyan a fejembe szaladnak annak az éjszakának az emlékei. - Nem mondom azt, hogy a vérfarkasok ma született bárányok lennének. A világ dolgaira vak ember állít csak ilyet. De ha striguláznom kellene, többet tudnék az emberek rovására húzni.
S nekem volt mire ezt állítani. Az elmúlt évszázadok nagyobb háborúit megjártam, a lehető legjobb helyen szembesültem vele, hogy az egyszerű ember mennyire le tud menni állatba. Amikor a tank vezetője direkt ráhajt az ellenség sebesült, magát alig vonszoló katonára, mert hallani akarja, ahogyan kilapul... ahogyan a lövészárokba beugorva csak azért is lenyomja az ellenség torkán a bajonettet, csak azért, mert hallani akarja, hogyan szakad a hús, buggyan ki az áldozat száján a vér... és így tovább. Mondjuk igen, most magam ellen is beszélek, hiszen én szinte fanatikusan kerestem a harcokat majdhogynem. Képes voltam érzelemmentesen gyilkolni, mit se számított egy-két kioltott élet, vagy akár több is... de van különbség a gyilkosság élvezete és a parancsteljesítés között. S hagy mondjak el még valamit: baromi kevés vérfarkas vette rá a fáradtságot, hogy egyenruhát öltsön.
- Nem is a kutatók számlájára hoztam fel. Minden ágazatnál előfordul, hogy megvan a munkáját becsületesen elvégző ember, meg a felette álló impotens, aki megtorpedózza a munkáját. Saját tapasztalat, rengetegszer volt már felettem olyan tiszt, aki a családi kapcsolatai miatt és nem rátermettség miatt volt a pozícióba. Ha nem rángatom meg őket szó szerint, vérfürdőkbe viszik bele az egységeket.
Ah, megint az emlékek. Egyszer a világháborúban, még az elsőben, jött a parancs. A felettesünk egy seggfej volt, mérföldekkel a frontvonal mögül küldte az utasításokat, hogy mikor nyomuljunk előre, mit foglaljunk el. Persze, a távcsövén keresztül belátta, de ez megint nem ugyanaz. Nem egyszer előfordult, hogy a bombázás kellős közepén induljunk rohamra, vagy éppen olyan állást foglaljunk el, mely sértetlen maradt, nem pedig a szitává lőtt állásokat. S ilyenkor mit van mit tenni, egyszer-kétszer még elnézi az ember és iszonyú vérfürdő által eleget tenni... de amikor már sorozatba történt ez és közeledtünk a háború végéhez, amikor már az emberek egyre jobban elkanászodtak, már nem ugyanaz. Mikor parancsot kaptunk rá, hogy rohanjuk meg az amerikai állásokat, úgy, hogy minden katonának majdhogynem egy tára volt, akkor felment a pumpa a fejembe. Visszamentem a parancsokságra és mindenki szeme láttára úgy földhöz vágtam a tisztet hogy csak úgy nyekkent. Valahogy utána megszűntek az idióta parancsok. Közben elárul magáról egy újabb részletet, a névre elgondolkozok.
- Tiguaq. Ez indián névnek tűnik. De akkor lövésem sincs. Rengeteg helyen megfordultam az évszázadok során és ha találkoztunk is, max futólag egymásra néztünk. Legalább is nekem nem rémlik, hogy valaha beszéltünk volna ezelőtt.
Valahol azért jó tudni, hogy nem a Landschnechtekhez tartozott, akkor dobom el az agyam. De az feltűnhetett neki, hogy a nevén annyira nem akadok fenn. Most miért tenném, ha indián nevem nekem is volt? Közben a farkasaink is elkezdik kerülgetni egymást, lehet Ikina túlságosan is játszott a tűzzel és túl közel ment. Nem mint ha probléma lenne belőle de a nőstény elég sajátságosan adja a tudtára, hogy nana, ne gyere túl közel. Hát azért ilyet se látni mindennap, hogy két szellemi szinten létező farkas éppen a másik fenékrészét vizsgálgatja. Ikina erre fel is morran mérgesen, de inkább figyelmeztetésként, hogy nana, amit szabad Jupiternek...
~Hát ez a farkas legalább olyan sunyi, mint egy illuzionista~ - morran egyet úgy, hogy csak én hallom.
Na ez viszont szöget üt a fejemben. Várjunk csak. Ismeretlen ismerős, semmi kapcsolódási alap, csak egy mélyről jövő érzés, ami utal valamire. Lehet most jött el a pillanat, hogy előrukkoljak ezzel, elvégre mit veszíthetünk.
- Kinek a vérvonalába tartozol?
A kérdés talán váratlanul és előkészítés nélkül érkezik, de bizony van is alapja. Erre amúgy is rá kell kérdeznem egyszer, hogy képet kaphassunk a magányosról, most üthetek két legyet is egy csapásra.
- Megoldás mindig van. Mindenesetre szerencsés lenne, ha előre szólnátok, ha mégis Fairbanks-be akarjátok áttenni a helyeteket. Talán ha adnál valami elérhetőséget akkor előrébb lennénk ilyen téren. Ugyanakkor nem beszélhetek az alfánk nevében, így nem ígérek semmit, ezt előre bocsátom.
Persze a jelentésem eddig pozitív képet adhat Castornak, a kompromisszumkész magányosokat azért mindenhol szívesebben fogadják, mint azokat, akik kapásból rálépnek falka egyik tagjának a torkára. Amikor azt mondja, hogy akkor vezessem, körbenézek és kiszúrok két kisebb, ülőalkalmatosságnak is beillő sziklát a közelben. Elindulok arra, a nővel a nyomomban, majd ezt követően kíváncsian figyelem, megtalálja-e magától a dolgot, miután mondtam neki, vagy nekem kell "helyére tennem".
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 09, 2014 3:35 pm

- Én inkább a hatalomvágyéra. Ez megvan az emberekben is, és épp azért mert mi is egykoron emberek voltunk, meg van bennünk is. A farkasok társadalmában burkolatlan hierarchia működik, míg az emberek próbálják árnyalni… elkendőzni azt, mert akik a hierarchia alján állnak, rögtön diszkriminációt kiáltanak. Az emberekkel a legtöbb helyen próbálják elhitetni, hogy demokrácia van, és szólásszabadság. Aztán valahogy mégis rejtélyes baleset éri azt, aki olyat mer szólni, ami kinyitja egyesek zsebében a bicskát. A farkas társadalomban a hierarchikus rendszer lényegében diktatúra. Talán rendezettebb, de minden rendszernek vannak buktatói. – Én már csak tudom, hiszen Omega voltam. A hierarchia legalja. Annyiba se vettek, mint a frissen beharapott kölyköket. Minél magasabbra küzdötte magát valaki a hierarchia lépcsőin, annál több hatalomra tett szert, és annál többen tartoztak engedelmességgel a dominanciája miatt.
Inkább választottam a magányosok útját, amint megerősödtem, mint tovább viselni a megaláztatásokat, amiket teljesen jogtalannak éreztem. Azon kívül, hogy vaknak születtem, nem szolgáltam rá semmivel, hogy Omegaként kezeljenek. Kilaun azzal a reménnyel és hittel hagyott a falkánál, hogy majd rendesen gondoskodnak rólam, és nevelnek… hogy idővel megtalálom a méltó helyem. Sajnos nem jöttek be a számításai, ahogy az enyémek se. Soha, egyetlen pillanat erejéig se bántam meg, hogy kiváltam abból a falkából. Életem egyik legjobb döntése volt.
- Én kivontam magam az emberek háborúiból, amennyire az lehetséges volt. Sose értettem igazán a motivációkat. Nekem minden háborút kiváltó ok csak mondvacsinált indoknak tűnt arra, hogy egymás torkának ugorhassanak. Kiküldték a csatatérre a „gyalogokat”, a „királyok” pedig kényelmes és biztonságos távolságból szemlélték a „sakkjátszmákat”. – Tisztelet a kivételnek, mert persze volt olyan vezető, aki a csapatok élén rohant az ellennek.
- És akkor itt jutok el ahhoz, amit már az elején is mondtam. Az ilyen háborúk igazi vesztesei mindig a kisemberek voltak, akiknek lerohanták a földjüket, megölték a családtagjaikat, felégették vagy felsózták a földjeiket, az állataikat pedig elkobozták hadizsákmányként. Az első világháború idején ápolónőként segédkeztem a sebesültek mellett, a másodiknál pedig elvonultam nyugodtabb területekre, mert az a sok értelmetlen kín és fájdalom, ami körülvett az első alatt, nem hiányzott a másodiknál. – Ennek több összetevője is volt, de nem fogom minden részletbe beavatni a hímet. Közrejátszott az, hogy Brian az első alatt vesztette el a szerelmét, hogy Nicole… a nevelt lányom életét féltve inkább felvitte őt a hegyekbe, s én velük tartottam, hogy segédkezzek a beharapást követően a nevelésébe. Amíg az emberek halomra ölték egymást a világban, addig mi egy nyugodtabb helyen Nicole-t és a farkasát neveltük.
- Inuit név. Örökbe fogadott gyermeket jelent. Mint láthatod, nem hasonlítok külsőmben az indiánokra. Nincs se rézbőröm, se sötét hajam. Indiánok között nevelkedtem, ott kaptam ezt a nevet, és nagyon sokáig nem tartottam indokoltnak megválni tőle. – Adtam magyarázatot a nevemet illetően.
- Én ebben nem vagyok olyan biztos. Mármint úgy értem, a magam egyéni „látásával” úgy érzem, mintha már találkoztunk volna, és lenne valami közös bennünk. – Jelentem ki ellentmondva a hím szavainak. Talán ő a szemeire hagyatkozik, hiszen látó, de én másképp különböztetem meg, és ismerem fel azokat, akikkel találkoztam a múltban, akiket ismertem. Egyre erősebb bennem a bizonyosság, hogy egy részem… a farkasom ismeri őt.
- Az Álmodóéba. – Direkt nem mondom ki Kilaun nevét. Nem tudnám úgy megnevezni a nevén, hogy ne csordulnának túl bennem az érzelmek, s ezzel elárulnám, hogy bizony nem pusztán a vérvonalába tartozom, de a kölyke is vagyok. A valódi koromat ugyanis ha nem muszáj, nem szívesen fedem fel. Vannak helyek, ahol nem díjazzák túlzottan az öregebb farkasokat, mert tartanak az erejüktől. Nem szeretném, ha ennek okán bejárási tilalmat kapnék, mert féltené az Alfájuk a pozícióját. Nem ismerem, nem tudhatom milyen jellem… de egy idős farkas bárkinek adhat okot rivalizálásra. Én semmi esetre se szeretnék egy falka élére se törni, se csatlakozni.
- Oké. Majd megadom a számomat. – Sétálok mellette, s amikor megáll, én is megállok. Szemből fúj a szél, érzem az arcomon a cirógatását, hajamat is finoman összeborzolja. Az áramlat a testemnek feszül, egészen combmagasságig. Alatta viszont nem érzem a szelet, így biztos felfogja azt valami előlem. Előre nyúlok, tenyerem megérinti a hűvös sziklát. Meg is van.
Megfordulok, majd a zsákomból kibújva a lábam mellé teszem a földre, és óvatosan leülök a sziklára. Fenekemmel helyezkedek kicsit, majd felhúzom lábaimat törökülésbe.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 15, 2014 11:18 pm

- Ebben nincs semmi meglepő, a farkasok között a demokrácia mint olyan, teljesen életképtelen valami lenne. Csak az idealisták reménykednek benne, hogy az ilyesmit meg lehet demokratikus úton oldani. Ahhoz túl sok a különleges képességű farkas köztünk, s csak elég egynek zsarnok pályára lépnie, hogy boruljon az amúgy is kényes egyensúly. Máshogy amúgy se lehet megcsinálni. Kordában kell tartani az erősebb farkasokat, azokat pedig csak diktatúrával lehet elérni.
Nesze neked államelméleti eszmefuttatás rögtönözve. A témát még ugyan lehetne kavarni, de szerintem így is bőven elmondtam a véleményemet. Mondjuk lehet nem pont a legjobb emberke magyarázom, hogy nincs más megoldás a farkasorganizációval kapcsolatban, elvégre a nőstény Anchorage-ből jött át. Na azt például nem tudom elképzelni, hogyan működhet az ottani rendszer eredményesen. Biztosan tudnak valamit... vagy csak elég, ha olyan farkasok vannak, akik nem szeretnék a szoros kontrollt a fejük felé.
- Valakinek olykor el kell végeznie a piszkos munkát, nehogy mások bepiszkítsák a kezeiket, amit minden másodpercben megmosnak a gyalogok verítékeivel - vonok vállat. - A háború nem más, mint globális feszültséglevezetés. Az indulatok kijátszása egymás ellen, hogy aztán egyesek politikai dolgai érvényesülhessenek, ha a jól oldalra állnak. Mocskos dolog, de szükséges.
Ugyanakkor vannak dolgok, amik csak a csatatereken jelennek meg. A csatatérnél igazságosabb döntőbíró egy emberrel kapcsolatban nincs. Láttam már gyávákból előlépni bátrakat, nagyképűeket összetörni másodpercek alatt. Mindig megmutatkozik, ki az igazi katona és ki a szájhős... ki az, aki rájön, csak egységben mozogva lehet győzni. Mert az egyszemélyes hadseregnek magukat hisző emberek véreznek el legelőször.
- A nyomorékokat kifelejtetted. Az olyanokat, akiket torzóra robbant a tüzérség és lesz annyira balszerencsés, hogy túléli a sérülését. Hacsak nem jár arra egy kegyelmes vérfarkas, az életben nem fog meggyógyulni és normális életet élni - aztán amikor elmondja, hogy mit csinált a háborúk idején, hirtelen felébred bennem a remény, hátha találok kapcsolódási pontot. - Az első világháborúban melyik oldalon?
Látszólag nem is tulajdonítok innentől nagy figyelmet a másodikra tett megjegyzésére, viszont a fájdalomról én is tudnék mesélni. Bármennyire is büszke vagyok rá, hogy a német hadseregben verekedtem végig az egészet, sajnos ez volt az az időszak, amikor rokongyilkossá léptem elő és legrohadtabb tettemet hajtottam végre. Akárhogy is nézem, el kellett mennem Vietnámba, hogy a vérfürdő közepette úgy ahogy helyre álljon utána a lelkibékém, még ha közben összeszedett képet is mutattam. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy netán egy oldalon álltunk-e az elsőben. Valljuk be, nem sokan szeretik felemlegetni, hogy a németek oldalán voltak.
- Inuit... kicsi a világ. Amúgy ja, eléggé elütő képet mutatsz azokhoz az indiánokhoz képest, akiket én ismertem. Amúgy üdv a klubban, annak idején engem is megajándékoztak egy inuit névvel - naja, apám meg a névadási szokásai. - Na ezaz, ez az átkozott deja vu érzés nekem is ott lappang a fejemben... de rohadjak meg csak nem ugrik be.
Lehet elkezdte kikezdeni a memóriámat az idő vasfoga? Nem, azt tényleg elég nehezen akarom elhinni. Fizikálisan az agyamat a farkasvírusnak köszönhetően meg kellene őriznie egészségben a testnek, szóval romlásról még nem beszélhetünk. Főleg, hogy ahogy idősödik egy vérfarkas úgy lesz mentálisan erősebb. Hacsak születésemkor nem hoztam magammal rendellenességet, akkor ezt kihúzhatjuk. Mindenesetre most úgy tűnik Ikina felvetésének köszönhetően talán elindulhatunk egy nyomon.
- Oh, szóval egy illuzionista. Ez esetben... talán meg is találtuk a kapcsot - jegyzem meg sejtelmesen, majd feltámad a kíváncsiságom. - Mutatnál valamit? Valami... ártatlant.
Igen, a képességére gondolok. Alapvetően nem vonom kétségbe a képességeit, de valami ott csücsül a fejemben. Nekem nem olyan nehéz illúziókat csinálni, hiszen látok mindent a világból, meg tudom az emlékek alapján formálni a tárgyakat, személyeket... na de mi a helyzet azzal, aki semmit se látott egész életében? Valahogy kíváncsi vagyok, hogyan formázhatja így egy illuzionista a látomásokat. Közben megtaláljuk a megfelelő ülőhelyet, én pedig szembesülök vele, hogyan is tájékozódik a nő. Elég durva lehet azért ilyen szinten kiélezett érzékekkel élni és nem csak úgy, hogy Chulyin gyermeke lenne.
- Diktálhatod - szólok, amikor már ültünk és előhúztam a saját készülékemet a zsebemből.
Amint megvoltunk ezzel a procedúrával, visszaraktam a telefont a zubbonyba, majd leraktam én is a táskámat, de igazából meg se éreztem az elmúlt percekben a súlyát, holott nem könnyű egyáltalán. Minden benne van, amire szüksége lehet egy hegyimentőnek. Utána kinéztem a hasadék felé, egyenesen a távolba, talán most véve le róla először a tekintetem.
- Sajnálhatod, hogy nem látod a tájat - jegyzem meg.
Vérszomjas farkasnak tartanak sokan, de attól még elismerem, ha valami szép.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 16, 2014 8:26 pm

- Még a legerősebbek se halhatatlanok. Ha kellő számú vérfarkas fog össze ellenük, bárki legyőzhető. – Sokak számára Alignak bukása csak egy dajkamese, aminek nincsenek kézzel fogható bizonyítékai… ahogy annak se, hogy Jézus valóban Isten fia volt, és feltámadt.
A legtöbb sokadik generációs farkas talán nem is hisz abban, hogy valóban megtörtént az a harc, hogy az Első farkasok valóban Alignak ellen fordultak. Én abban a kivételezett helyzetben vagyok, hogy a Teremtőm egyike az Első farkasoknak, ezért közvetlenül tőle hallottam a történteket. Soha nem volt okom kételkedni Kilaun szavában, nálam nem hit kérdése az, hogy valóban megtörtént-e mindez. Nálam ez bizalmi dolog, s mivel Kilaunban mindig megbíztam, ezért tényként kezelem, hogy igen… ez valóban úgy volt ahogy elmondta, és valóban megtörtént.
- Nem politizálok, egyszerűen nem érdekel. Kivonom magam az ilyen emberi dolgokból. Kóborként egyébként is odébb állok időnként új személyazonosságot, új állampolgárságot felvéve. Ahány ország… ahány nép, annyi szokás, annyi törvény, annyi szabály. Én a saját eszméim és szabályaim szerint élek mindenhol. Tenni… amit tennem kell, figyelembe véve a környezetemben levő élővilágot, tisztelve az életet, s amennyiben szükséges, megvédem magam. Engem annak idején a családom és a teremtőm is arra nevelt, hogy tiszteljem a természetet, ne ontsak vért feleslegesen… a képességeimet pedig jó célokra használjam. Eddig ezek a szabályok mindenhol beváltak, hiszen sehonnan nem ebrudaltak ki azért, mert összeférhetetlen lettem volna. – A falkától is magam jöttem el. Egy percig se tartóztatott az Alfa, legalább lekerült egy teher a válláról, amit az Álmodó varrt a nyakába. Ha nem tartott volna attól, hogy az Álmodó bármikor visszatérhet, hogy megnézze hogy fejlődik a „csemetéje”, szerintem nem is hagytak volna életben. Úgy viszont, hogy magam kértem azt, hogy kiválhassak, védekezhetett azzal, ha esetleg Kilaun keresett náluk, hogy önszántamból távoztam, ő pedig nem akarat visszatartani. Az Elsőknek mindenhol tekintélye van, és senki nem szereti kihúzni náluk a gyufát.
- Egyiken se. A kórházakban nincs olyan, hogy „oldal”. Minden sebesültet elláttunk függetlenül attól, hogy melyik térfélen harcoltak. Új-Zéland az Egyesült Királyság oldalán lépett be akkor a háborúba, de ha engem kérdezel, én az ártatlan áldozatok oldalán harcoltam a gyógyulásukért, vagy segítettem át őket az értelmetlen haláluk küszöbén, hogy minél könnyebb és minél fájdalom mentesebb legyen. – Sajnos orvosként nem engedtek dolgozni vakságom miatt, de illuzionistaként az utolsó óráikat… perceiket szebbé és könnyebbé tehettem. Azt hiszen Kilaun nagyon büszke lett volna rám, ha tudta volna mire használom az ajándékát.
- Igen, már tudom. – Eléggé letaglózott, mikor a képembe vágták röhögve, hogy én nem vagyok indián. Majdnem másfél évtizedig éltem annak tudatában, hogy az vagyok, s el nem tudtam képzelni a különbséget… milyen az, ha valaki nem indián, vagy milyen az aki az… miben mások a külső jegyek? Akkor még nem mondott semmit az, hogy nekik fekete a hajuk, nekem vörös. Milyen a fekete, milyen a vörös??? Nem mondott az se semmit, hogy a bőröm tejfehér, az indiánoké rézszínű. Milyen színe van a tejnek? Milyen a fehér szín? Milyen a tejfehér? Ha van olyan, hogy tejfehér, akkor van mondjuk tejvörös is? Milyen a rézbőr? Nem volt viszonyítási alapom, és teljesen összezavarodtam. Brian volt az, aki minderre megadta nekem a válaszokat azzal, hogy pszichoként megmutatta az emlékeiben élő képeket a különböző embercsoportokról.
- A tiéd mi? Az inuit neved? Mi a jelentése? – Az indiánok névválasztása mindig sokat mesél a viselőjéről. Általában nagyban jellemzi őket a nevük.
- Igen, illuzionista. – Bólintok. Hm… ha ő is az, akkor meg is van, miért tűnt ismerősnek. Ugyanaz a vérvonalunk. Nem kérdezek rá, hogy hány felmenőjéről tud, hiszen sokan vannak közöttünk olyanok, akik nincsenek pontosan tisztában azzal, hogy a létra melyik fokán állnak.
Amikor arra kér, hogy mutassak neki valamit, őszinte nevetés bukik ki belőlem.
- Cirkuszi mutatványosnak, vagy udvari bolondnak nézel? Ugyan miért mutatnék bármit is? – Emeltem meg kérdőn vörös szemöldökömet, s bár a tekintetem nem tudtam rászegezni, azért érezhette, hogy érzékeimmel teljesen ráfókuszáltam.
- Ez most épp olyan tolakodó kérés volt részedről, mintha én arra kérnélek, hadd tapogassalak végig, hogy nagyjából el tudjam képzelni, hogy nézel ki… - Egy látónak ott vannak a szemei arra, hogy valakit meg tudjon különböztetni. Én az orromra és a hallásomra hagyatkozok, illetve ha valakivel közelebbi viszonyba kerülök, akkor meg szoktam kérni, hadd érintsem meg, hogy a magam módján el tudjam képzelni a vonásait. A tapintásom ugyanis sokkal kifinomultabb az átlagos farkasokéhoz képest is, emiatt tudom a formákat… vonásokat szinte tökéletesen élethűen visszaadni akár agyagból, földből… sárból megformázva.
A telefonszámomat bediktálom, de nem kezdem el produkálni magam a kedvéért. Ahhoz az kéne, hogy betekintést engedjek neki a pajzsom mögé, azt meg nem vagyok hajlandó megtenni. Kóbor vagyok, és az egyetlen helyzeti előnyöm egy falkával szemben, ha nem adom ki magam… és az erőmet teljesen. Így csak találgatni tud, de úgy már konkrét következtetéseket tudna levonni.
A megjegyzésére mélyet szippantottam a levegőből.
- Akkor csukd be a szemed, és hagyatkozz a füledre és a szaglásodra. Ti látók hajlamosak vagytok arra még farkasként is, hogy csak azzal foglalkozzatok, amit a szemetek lát. Pedig sokat elárul a környezet magáról, ha a hangjaira és az illataira figyelsz… Most egy kicsit ront az összképen a terjengő vérszag, de próbáld meg azt a háttérbe szorítani. Ne csak az alapján ítélj szépnek, vagy kevésbé szépnek valamit, hogy milyennek látod. Azért van a többi érzékszervünk, hogy azokra is hagyatkozzunk. Nekem elhiheted, hogy azok is épp olyan informatívak. – Én már csak tudom. Nekem muszáj volt megtanulnom bízni a többi érzékszervemben, és lám… még mindig itt vagyok, még mindig élek…
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Nov. 22, 2014 5:06 pm

- A sok lúd mindig le fogja győzni a disznót, az tény. Tapasztaltam, hogy mindig van nagyobb hal a világon. Persze az élelmesebb vezetők mindig tudják, hogy kiket tartsanak maguk mellett, akiknek köszönhetően el tudják ódázni a dolgot, de előbb utóbb mindenki a porban végzi.
Ez mindig is egy betegsége volt a vezető beosztásban levőknek. Aki magasra tőr, legalább olyan nagyot fog zuhanni, legyen akármilyen erős, tapasztalt és támogatott. Ez mindig is így volt és szerintem nem a mi generációnk lesz az, mely képes lesz az "átkot" megtörni. Valahol ez nem más, mint egyfajta ciklikusság. Az, ami egykoron összeáll, lehanyatlik, ha már tarthatatlan, mert helyet kell adnia valami újnak. Esély a felemelkedésre... hogy aztán őket követhesse a pusztulásba megint. Vajon a mi falkánk meddig fogja tudni majd megőrizni a hatalmát Fairbanks-ben? Mert ha ezt a logikát követem, egyszer a mi időnk is eljön.
- Akkor elég ritka madár vagy. Nekem elég sok problémám volt az egyes falkákkal, pedig azt nem lehet mondani, hogy ne próbáltam volna meg együttműködő lenni, vagy sértettem volna a létüket. Egyszerűen megtaláltak idővel a csip-csup ügyeikkel, amikor történt valami az ő területükön. Ilyenkor mindig a magányosokat veszik elő legelőször, az ilyet pedig egyáltalán nem toleráltan egy idő után. Lehet, hogy hajlandó voltam alkalmazkodni, de nagyon jó ok kellett hozzá, hogy hosszútávon is elviseljem a direkt dolgokat.
Jó ok, mint például egy személy, akihez kötődök, vagy maga a terület, mert szerettem ott élni vagy valami ilyesmi. De ennek tényleg nagyon fontos dolognak kellett lennie. A domináns létnek vannak olyan negatív hozadékai, hogy más, nyugodtabb farkasokhoz képest kisebb az ember ingerküszöbe. Elég egy nagyon rossz szó, ami az elemimbe talál és kész. Hiába mutatom általában a külvilág felé a nyugodtabb énemet és talán fura, ha elnézek pár dolgot egyes embereknek... a hangsúly most viszont az egyes embereken van. Nem mindegy, hogy egy közelebb álló személynek nézek el többet, vagy egy teljesen idegennek. Hiába, egész életemben elkísért az, hogy nem feltétlenül szeretek a falkák közelében lenni.
- Kivételes egy kórház lehetett. Annak idején Vietnámban az amerikai orvosok csak az USA katonáival voltak hajlandóak foglalkozni, ez pedig nem az első ilyen alkalom volt. Egyszerűen sajnálták az ellátmányt az ellenség katonáira és inkább hagyták őket meghalni, vagy szikét nyomtak a torkukba.
A katonai korházakban persze egy fokkal jobb volt a helyzet. Az elfogott katonák automatikusan hadifogolynak számítottak, ergo megillette őket a védelem és ezért az ellátás is, mielőtt a gyűjtőtáborokba vitték őket. De azok, akik ezt a fogalmat nem ismerték, helyesbítek, nem akarták ismerni, mindig megtalálták a módot, hogy az ellenséges baka jobblétre szenderüljön a táborban.
- Atyám Keelut-nak nevezett el. Szellemet jelent, s mondhatom találó is. Miután beharaptak, bár a testem ugyanaz volt, de más létformává váltam. A régi énem már nem volt több, mint egy szellem.
Persze volt más hozadéka is a nevemnek. Csak úgy kimondani, hogy mire képes az illuzionista, a jéghegy csúcsa. Nem, ehhez mélyebben ismerni kell a vérvonalban rejlő potenciálokat. Rengeteg dolog rejlett benne, csak kreatívnak kellett lennie. Ha akartam, szörnyeteg lehettem, félelmetes lény, vagy éppen láthatatlan, ki cserkészi az áldozatát. Tapasztalat, hogy működik, már nem tudom, hány olyan farkasnak, embernek vágtam el a torkát, akit így bűvöltem meg. S pontosan ezért mosolygok, amikor mások azt ecsetelik nekem, hogy könnyű préda vagyok. Helyes, az elbizakodottak esnek el elsőként.
- Pusztán kíváncsi vagyok - mondom. - Nem sok illuzionistával hozott össze a sors, de azt láttam, hogy a képességei mindenkinek egyediek. Másként képzelik el a dolgokat, ezért más eszközöket is használnak. Kíváncsi voltam, a te esetedben hogy van ez, de persze semmi se kötelező, ha ennyire prűd vagy - szúrom oda a végére a szurkálódást egy vigyor mellett.
Na viszont utána mond valamit, amire nem bírom ki, hogy visszakérdezzek.
- Miért, ha megmutatom magam te is mutatsz valamit? - fűzöm tovább a témát.
Megkondult a vészharang a fejemben, hogy tényleg nem jó ötlet. Óvatlanul közel engedni valakit és engedni, hogy megérintsen, főleg, ha nem ismerjük, instant út a patológiára. Elég egy kellően gyors mozdulat és kitörik az ember nyakát, letépik a fejét és viszlát. Sok mindent túlél egy vérfarkas, de azért új fejet nem tud növeszteni. Mindazonáltal kíváncsi voltam, mit mond erre és hát ugye én is illuzionista vagyok, hogy képet plántáljak magamról a fejébe. Közben elhelyezkedünk, én pedig bepötyögöm a számát a telefonomba, egyszer pedig meg is csörgetem, hogy neki is meglegyen.
- Annyi kérésem lenne hogy ha a tudod, hogy a városba jössz, értesíts engem. Szerencsés, ha tudunk az itt tartózkodásodról arra az időre.
Lehet ez már túlságosan nagy óvatosságot feltételez a falkánktól de ilyen időket élünk. Sosem tudhatjuk, hogy melyik magányos farkas megbízható teljesen, szövöget titokban terveket és fordul akkor ellenünk, amikor kell. Julia ugyan eddig egy teljesen pozitív képet mutatott magáról, de a látszat mindig csal és csak hosszú idő után bukik ki az igazi jellem. Meg különben is... egy illuzionistáról van szó, aki tudja, hogyan vezessen meg másokat.
- Ismerem ezt a fajta metódust, még azért nekem is kellemes kikapcsolódást jelent kifeküdni a mezőre és csak feküdni, lehunyt szemmel. Sokkal többet felfogok a világból, mint mások, még ha nem is vagyok a többi érzékszervemre annyira hagyatkozva, mint te. Viszont... vannak dolgok, amit csak a két íriszeden át látsz. Talán ez csak egy az hatból, de egyes képeket a vizuális élmény is teljesebbé tesz.
Hiába, ilyen voltam én, mindenről van véleményem.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Nov. 23, 2014 8:26 pm

- Én úgy tapasztaltam, hogy minden vidék, és minden falka más. Nem lehet kettőt összehasonlítani. Nem tudom, te merre jártál… milyen vidékeken, milyen falkák területein. Én a nyugati világból nagyon keveset tapasztaltam. A keleti kultúra, és a keleti világ más normák szerint működik. Gondolom valamennyire ez is befolyásolja azt, hogy egy falka tagjai milyenek. A keleti világot én nyitottabbnak érzem a nyugatinál, hiába mondják azt, hogy a nyugati világ sokkal fejlettebb. Bizonyos dolgokban valóban, de talán pont ezért is bizalmatlanabb… elszigeteltek a társas kapcsolatok tekintetében. Életem nagy részét Ázsiában töltöttem, Európában soha nem jártam még… ahogy Amerikai földön is csak keveset. – Talán ez lehet a kulcsa annak, miért annyira eltérőek a tapasztalataink. Nem kell látnom ahhoz, hogy tudjam… milyen különbségek vannak egy olyan ember viselkedésében, aki Keleten szocializálódott, mint annak, aki Nyugaton.
Nekem szerintem annyi szerencsém volt, hogy abban az időben, amit Amerikában töltöttem a törzsemmel, Kilaunnal… majd a falkában, még nem voltak annyira kiugró különbségek, hiszen frissen felfedezett kontinens volt, ahol még csak akkor voltak kiforróban a dolgok, ráadásul a törzsem is és a falka is elszigetelt helyen volt, ami akkor még háborítatlan volt, szóval én kimaradtam mindabból, amit a telepesek és a kalandorok idővel Amerikával… a kontinenssel műveltek. Nem bánom, hogy Ázsiába sodort az élet.
- Tudom, hogy voltak olyanok, akik nem vették komolyan az orvosi esküjüket… hallottam róla. Egy gyógyítónak nem szabadna különbséget tennie a betegei között csak azért, mert az egyik ezen a térfélen… a másik pedig azon a térfélen harcol. Az emberek többségét kényszerítették a fegyverek felvételére, sokan talán még azt se tudták addig, hogy kell egy fegyvert elsütni, mert egyszerű földművesek voltak… csak gyalogok a sakktáblán. Mindenki megérdemli az esélyt az életre, és a rendes ellátást… hiszen mindenki a saját hazájáért harcolt. Hadifogolyként pedig megkapták az esélyt arra, hogy hazajuthassanak. Sokan haltak felesleges halált. – Megvolt akkor is, és megvan most is a véleményem a háborúkról. Elkeserít, ha csak arra gondolok, kapzsiságból képesek egymásnak ugorni az emberek… s ezzel együtt magukkal rántani százezreket, hogy megvívják helyettük a csatát. Mindkét világháború megviselt lelkileg, holott a másodikból kimaradtunk, mert Nicole-t segítettük farkassá válása kezdeti időszakában.
- Keelut. – Hümmentek.
- Érdekes. – Gondolkodok el azon, amit mond.
- Én inkább úgy éreztem, és azóta is úgy érzem, hogy a farkasom által kiteljesedtem. Nem elnyomta a régi énem, hanem megerősítette bennem… és ketten kiegészítve egymást valami jobbá váltunk. Úgy gondolom, hogy a Teremtőm ezért választott ki… ha van kölyköd, akkor érted, mire gondolok. Nem terveztem, hogy nekem mindenképpen kell egy kölyök, akit beharaphatok… egyszerűen csak megismertem valakit, éreztem a belőle áradó őszinte jóságot, tettrekészséget… és lehengerlő fantáziáját, egy szemléletmódot, amin keresztül ő viszonyul a világhoz… és kifejezi magát. Azt akartam, hogy ez… ami benne van, minél tovább fennmaradjon, hogy megossza másokkal is, segítsen vele másokon. Úgy éreztem, hogy méltó arra, hogy a kölykömmé fogadjam… egy darabot adjak magamból. – Nem tudom milyen lehet az, ha valaki elveszti a régi énjét. Hallottam róla, hogy egyeseket teljesen átformál a farkaslét, s ennek biztos nyomós okai vannak
- Tudom mire gondolsz. – Mosolyodok el.
- Szoktam moziba járni. Néha. – Teszem hozzá, mielőtt még nagy filmgurunak gondolna.
- Szeretek olvasni, és miközben olvasok egy könyvet, elképzelem magamban milyenek is lehetnek azok a karakterek, akiket az író megformál. Elképzelem a hangjukat. Aztán beülök a moziba, hogy megismerjem az adaptált formáját a történetnek, és a szereplők hangja sose fedi azt, amilyennek magamban elképzeltem. De még a hanglejtésük… és a nevetésük se hasonló. – Nevetem el magam. A megjegyzését, miszerint prűd lennék, mindenfajta reakció nélkül elengedem a fülem mellett. Mivel nem vagyok az, ezért nem is veszem magamra a dolgot.
- Ebben a formában lehet róla szó. – Válaszolom a kérdésére.
Én kockázatot vállalok azzal, ha mutatom valamit magamból, és az erőmből neki. Úgy gondolom azzal, ha engedné, hogy megismerjem a küllemét… méltó viszonzást kapnék, hiszen ezzel ő is úgymond kockáztatna.
Az ezután elhangzó dolgokra csak biccentek egyet, mintegy tudomásul véve a kérést, majd azt követően a véleményét. Nekem is volt már lehetőségem úgy látni a világot, ahogy a látók, ezért tudom mi a különbség. Engem most inkább az érdekel, amit megpendített.
- Szóval? Hogy döntöttél? – A kövön ülve oldalvást fordulok, felé. A hozzá közeleső lábamat felhúzom a kőre, térdemet lefektetem rá oldalvást, behajlítva félig törökülést felvéve. Tenyereimet összedörzsölöm, hogy az apró kis földszemcséket lemorzsoljam róla, amik útközben ráragadhattak.
Ha a hím engedélyt ad arra, hogy megérintsem, akkor megkérem, hogy ugyanígy forduljon velem szembe.
A farkasom újfent érdeklődést mutat a történések iránt. Semmilyen ártó, vagy támadó szándék nem sugárzik felőlem. Ha valami illúzióval akarnám palástolni, ahhoz lejjebb engedném a pajzsomat, egyelőre viszont fent marad.
Kicsi kezeim előre siklanak, s valahol mellkas tájékon ütköznek a hímbe. Sejtettem, hogy jóval magasabb. Két tenyerem felvándorol a vállaira, onnan csúsznak hátra a tarkójára, és fel a hajára.
- Érdekes. Azt hittem hosszabb a hajad. – Szólaltam meg, miközben kezeimmel megtapogattam a hajtöveknél a koponya formáját, majd elértek a kezeim a homlokához. Ujjaimat kissé széttártam, úgy pihentettem meg hüvelyujjaim szemöldökeinek vonalán, kisujjaim pedig a halántékán, és egy nagyon lassú… elnyújtott… lefelé simító mozdulattal térképeztem fel vonásait. Szemöldökének sűrűségét, szempilláinak hosszát… szemgödrének mélységeit, arccsontjának ízeit… arcának szőrösségét, ajkainak íveit, állának formáját. Tapintás útján szép lassan kirajzolódtak vonásainak jellegzetességei. Ha van az arcán domború anyajegy, sebhely… kifinomult tapintásom azokat is felfedezik.
Elmosolyodva siklanak aztán ujjaim oldalra, megérintve a hím füleit, onnan vándorolnak le a nyakára, annak erősségét, vastagságát… hosszúságát… esetlegesen a kiugró Ádámcsutkájának nagyságát megállapítva. A kezeim végül a férfiasan széles, és erős vállakra siklanak. Ruhán keresztül is érzem, hogy izmos. A vállakról aztán elindulnak kezeim lefelé a karokon, megállapodva a kezeken. Ujjhegyeim a kézfej bőrén, majd az ujjperceken siklana, megérintve a körmöket, aztán ráfogok a kezeire, és felfordítom a tenyerét, hogy azt is hasonlóképp feltérképezhessem. Az enyémhez képest jóval durvább – és koszosabb – a tenyere, érezhetően nem papírtologatáshoz szokott, hanem a kétkezi munkához. A bőrkeményedések is erről árulkodnak.
- Jóképű vagy. – Állapítom meg, miközben elfordulok tőle, és a lent maradt lábam melletti hátizsákomért nyúlok. Pontosabban kiveszem az oldalzsebben tárolt egyik kulacsomat.
Felemelkedek a kőről, majd pár lépést megtéve leguggolok, és letérdelek a kövekre. Leteszem magam mellé a kulacsot, aztán kitapogatva a köveket elkezdem felszedni őket, és elhajigálni távolabbra. Attól nem félek, hogy bárkit is eltalálnék, mert senkit nem érzek itt rajtunk kívül. Egy idő után felbukkan a föld, amit a kövek maguk alá temettek.
- Ez jó lesz… - Letekerem a kulacsom tetejét, és a benne levő összes vizet kiöntöm a földre. Valószínűleg egyelőre érthetetlen a hím számára mindaz, amit csinálok.
Ujjaim alatt elkezdem összegyúrni a vizet a földdel mindaddig, amíg könnyen formálható sárkupaccá nem változik az egész.
- Ezt imádni fogod. – Mosolyodok el, miközben mint egy gyerek a homokozóban el nem kezdem paskolgatni és nyomogatni a sárkupacot. Elsőre valami nagy tojásnak tűnhet a kupac, aminek a fele a földbe süllyedt le, de aztán ujjaim olyan aprólékos gondossággal kezdenek ebből a semmiből valamit teremteni, hogy az elsőre valószínűleg megdöbbentő. Egy orr… szemek… sűrű szemöldök… jellegzetes arccsont… ajkak… Nicholas egyre inkább úgy érezheti, hogy kezd valami ismerős lenni abban a valamiben, amit a földön térdelve egy sárkupacból megformálok. Mintha már látta volna valahol azt az orrot… vagy azokat a szemöldököket. Talán öt percbe se telik, mire kiegyenesedve sáros kezeimet elhúzom a művemtől, ami meglepő pontossággal adja vissza Nicholas arcát, mintha csak tükröt tartanának elé.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Nov. 26, 2014 1:45 pm

- Azért ezt így nem jelenteném ki, hogy a nyugat fejletebb. Ez csupán a fehérember megalomániája, mely szerint ők a világ közepe. Csupán azért, mert több a villogója meg a kütyüje, amivel fel lehet vágni. Én az életem java részét nyugaton éltem le, de pár évtizedet befektettem egy keletre való körútra. Láttam, mennyivel másabb az ottani élet... s feltűnt, hogy bizony jóval fejeltebbek. Talán technikailag le vannak maradva, de egy fontos dologban sokkal többet tudnak: jobban ismerik az emberi lelket.
Fura eszmefuttatás lehet tőlem, de tényleg így vélekedtem. Nem töltöttem túl sok időt keleten, de így is legalább két évtizedig jártam India, Kína és Japán földjét... na meg persze ne feledkezzünk meg annak a dombnak a megmászásáról sem, amit Mount Everestnek nevezünk. Az még egy jó buli volt. De a lényeg a lényeg, rengeteg dolgot láttam keleten, főleg Japánban. Az olyanok pedig, akik kellőképpen nyitva tartják a szemüket, észreveszik az alapvető különbségeket, majd belátnak a dolgok alá. S bizony, én észrevettem ezt az alapvető dolgot. Keleten az emberek teljesen máshogy élik az életüket, mások a normálik, megközelítéseik. A kultúráról már nem is beszélve... amikor visszatértem utána Amerikába, valahogy szürkének láttam az egészet az eltelt éveket követően.
- Sajnos ez mindig benne van a pakliban, az ember alapvetően olyan lény, amelyiknek maga felé nyúlik elsőként a keze, tisztelet a kivételnek. De a katonák sorsában ez mindig benne van. Talán sokakat besoroztak, de ettől függetlenül rengeteg katona önként és dalolva vág neki a frontvonalaknak, minden kényszerítés nélkül. '14-ben például a legtöbb brit katona önkéntes volt. Azok pedig, akik egyszer fegyvert fognak, jól tudják, hogy könnyen fegyver által fognak elesni... vagy legalább is az ellenség kezétől.
Talán kicsi nyers voltam, de ez így van. Gyűlöltem az olyan katonákat, akik nagy bátran belerohannak a késbe, de aztán egész éjszaka azt hallgatom, hogyan rí az anyja után. Úgy vallottam, hogy aki egyszer elindul ezen az úton, az készüljön fel mindenre, mert különben csak koncnak vagy élő pajzsnak lehet használni. Sokan még így is megtörnek a felkészültek közül, hát akkor még a többiek?
- Ezt én is aláírom. A farkaslét jelentősen kibővítette a lehetőségeimet, mondhatjuk, hogy új életet, új létet kaptam általa. De mivel új élet, az a valaki, akit egykor Alexei-nek neveztek, abban a formában már nem létezett, mint addig. Ezért is kértem meg a teremtőmet, hogy adjon új nevet, mert azt a létemet lezártam - arról nem is beszélve, hogy az én esetemben talán szó szerint újjászületésről lehetne beszélni - [i]Nem, én nem ismerem ezt a fajta érzést, mivel nincs kölyköm.[/b]
Mondjuk azért ennyire nem drasztikus. Nem mondom, hogy teljesen elvesztettem volna a régi énemet, elvégre pár tulajdonságom megmaradt akkorról és Michelle a megmondhatója, hogy nem taszítom el a kapcsokat onnantól. De akkor se lehetne beszélni arról, hogy ugyanaz lennék. Sok víz lefolyt már a Volgán azóta, az időnek meg van valamije, amit vasfognak hívnak. Kíméletlenül rág. A következő okfejtésére csak figyelmes tekintetet kap, de reakciót nem, mivel nem igen tudom, mit mondhatnák rá. Voltak nekem is ilyen élményeim de... eh, valahogy nem akarództak jönni a szavak. Szóval inkább hallgattam, talán még a lelki szemei előtt láthatta is, hogy biccentek egyet, hogy igen, van benne valami. Hamarosan már ott ücsörögtünk a köveken és feltette a nagy kérdést. Hát most mit mondjak erre. Valahol volt egyfajta bizalomgerjesztés Juliában. Semmi kivetnivalót nem láttam a viselkedésében, ami veszélyre adott volna okot. Nem mondanám, hogy megszűnt volna az óvatosságom, de valahol ez is egyfajta módja a felmérésnek. Ha kihasználja a helyzetet, akkor tudni fogom, hogy nem megbízható... már ha túlélem és lesz időm levonni a következtetést. De ha meg nem használja ki, nos... vagy tényleg nem akar bajt, vagy csak hosszútávra játszik. Mint mondtam, egy illuzionistánál sosem lehet tudni.
- Hajrá - biccentek, majd figyelem, mit csinál.
Lehet nem ártott volna a kezeit irányba állítanom, de ahogy észrevettem eddig is elvolt segítség nélkül, hát nosza. Hamarosan így is megtalálja a keresett helyet. A megjegyzésére halkan kuncogok.
- Annyiban nem tévedsz, hogy sokáig az volt. Csak a katonai szolgálatnál elvárják, hogy lenyírja az ember a haját, aztán egy idő után már inkább meghagytam röviden.
Persze, a korábbi időkben rengeteg katona meghagyta a loboncát a szolgálat idejére, főleg az északiak, meg a tisztek. Vagy akár a brit vöröskabátosok, akik parókát viseltek. Ugyanakkor eléggé zavaró tud lenni, ha pont harc közben becsúszik néhány kósza hajszál az ember szemébe és azért nem sikerül a lövés vagy a vágás, ezen meg életek múlhatnak. De most nem ez a lényeg, elvégre a nőstény éppen matat rajtam. Amennyire észrevettem minden egyes milimétert fel akar térképezni, legyen az a legkisebb bőrdarabka vagy szőrszál - amiből azért akadt bőven, még ha a hajam nem is volt hosszú. Én pedig figyeltem, megnézve a nő szemeit is. Olyan nehéz elhinni, hogy tényleg nem lát semmit, de a tekintete tényleg nem fókuszál, nem firtat, csak révetegen mered előre. Az érintése pedig. Nos... nem mondom, hogy Julia csúnya nő lenne, vagy érdes lenne a keze, de annyira nem nagyon hoz lázba a dolog. Elég nehéz lenne úgy, hogy valaki már lakik az ember szívében. Inkább kíváncsi voltam, hogy mit hoz ki ebből az egészből, vajon mit láthat a kezein keresztül. Hát hamarosan kaptam róla véleményt.
- Kösz, ezt is rég mondták már - nevetek.
Bár lehet inkább úgy kellene mondanom, hogy régen mondták őszintén. Ha éppenséggel nem arról volt szó, hogy a kocsmában valami részeg ribanc beesett az ölembe, kiborította a vodkámat is és részegen csak ennyit tudott leszűrni az elő táruló, mérges arcomból. Viszont miután elengedte a kezeimet és elkezd ténykedni én csak kíváncsian támaszkodok meg ölbe tett kezeimen és figyelek előre. Az eldobott kövekre csak mosolygok, de amikor elkezdi vízzel dúsítani a földet már erősen elkezdek gondolkodni, hogy mi lesz ez. Megfordul a fejemben, hogy most jön az illuzió de ahhoz meg teljesen felesleges leönteni a földet. Ha igazán akarna mutatni valamit, akkor elég lett volna lecsavarni a kupakot és abból kiemelni valamit. Hacsak nem vagyok már most illúzióban, ami azért megviccelné a dolgokat eléggé. Mindenesetre csak figyelek, amikor elkezd matatni a rögtönzött sárban. Először tényleg nem értem, mi lesz ez. Aztán ahogyan lassan formálódik ki, úgy kezdem el felfogni a dolgot. Ahogyan a körvonalak kezdenek megalapozódni, kiformálódni. Mosolygok is, amikor elkezdek magamra ismerni és már várom, mikor ad egy körülbelül megegyező, sejtelmes rajzot,ami én lehetek vak szemei előtt. De aztán csak nem hagyja abba… aztán megint nem… és megint… én pedig egyre jobban képedek el, amikor még mindig matat és a kép egyre részletesebb formát ölt. Ez már messze nem egy körülbelüli rajz. Rohadtul nem. Már gyakorlatilag a barázdák is felkerülnek lassan az arcomra, még teljesebbé téve a képet. Szinte már leesik az állam, amikor végez és ott van az arcom a sárban, egy az egyben. Másodpercekig csak bámulok le magam elé a sárba és próbálom felfogni, hogy mi is van ott. Elkezdem azt is kételleni, hogy ez valódi lenne… de aztán eszembe jut, hogy ha illúzióval is csinálta, akkor se csorbít az érdemein. Még a magamról való képemet is előszedem, ami lelki szemeiben él magamról… ez minden illúzionistának kell, ha olyan illúziót akar, amiben ő is szerepel. De basszus ez… egy az egyben ugyanaz! Nagyon lassan emelem a tekintetem a nőstényre, érezhette, hogy ezzel most megfogott.
- Ez elképesztő. Mindezt érintés alapján? – bukik ki a számból az elismerés.
Az életben nem gondoltam volna, hogy egyszer fogok ilyet látni, de úgy tűnik az élet tartalmaz még számomra is meglepetéseket… újra és újra, mert ezt is megállapítom mindig.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Nov. 26, 2014 10:29 pm

- Amerika etnikai olvasztótégely. Mindenféle nép megtalálható itt. Én nem tudom, hogy kerültem erre a kontinensre, vagy milyen kulturális közegből származom, mert nem emlékszem rá. Sokáig azt hittem, hogy a nevelőszüleim a valódi szüleim. Tizenéves koromban dörgölték az orrom alá, hogy még csak nem is vagyok őslakos. Mégis azt a közeget tekintem a sajátoménak, a származásomnak, hiszen ott nevelkedtem, ott tanultam meg az alapokat, amire egy gyereknek szüksége lehet az életben. Azok az őslakosok elszigetelten éltek a saját kultúrájukban, és szomorúan tapasztalom, hogy mennyire eltűnt ebből a világból mindaz, amit szerettem benne. Talán azért se vágytam soha el Keletről, mert a tradíciókhoz szorosan tartották magukat, míg itt… itt egyének vannak, nem közösség. – Az Amerikaiak többsége büszke arra, hogy Amerikai. De amíg Manilában szinte mindenki ismert mindenkit, addig itt sokszor még azt se tudják, hogy kik élnek a szomszédban.
- Értem. – Így már mindjárt másképp hangzik a történet, mint elsőre. Én sokáig nem váltam meg a törzstől kapott nevemtől, pontosabban soha nem váltam meg tőle, hiszen most is viselem a jelenlegi nevemben… csak akkor tettem meg, amikor már végképp muszáj volt ahhoz, hogy beolvadhassak a társadalomba, de így is csak a keresztneveimet szoktam váltogatni. A Juliát akkor vettem fel, amikor Ausztráliába költöztünk, úgyhogy még egy darabig viselni is fogom, hacsak nem történik valami, ami miatt feltétlenül nevet kell váltanom. Eddig nem volt ilyenre példa, de az nem jelenti azt, hogy ezután se lehet.
- Biztosan kevesebb a gondod vele, mint nekem az enyémmel. Szégyen vagy sem… néha szoktam nyüszíteni fésülködés közben. – Mosolyodok el. Lehet, hogy én nem látom, ha szanaszét áll a hajam, de adok magamra annyira, hogy ne akarjak igénytelen emberszabásúnak tűnni a látók szemében, akit jó messzire elkerülnek, nehogy valamit összeszedjenek tőle… például bolhát. A fésülködés meg az én hajam esetében elég türelmet próbáló tevékenység tud lenni. Nem is a fájdalom az, ami bosszantana, mert szinte meg se érzem, ahogy egy-egy szál kitépődik… hanem attól a hangtól áll fel a tarkómon a szőrpihe, amikor tövestől kiszakad még a hajhagyma is. Szörnyű…
- Ha csak idefent lődörögsz, nem csodálom. Gondolom nem szoktál a sziklákkal beszélgetni… vagy nőstényeket illúziónálni magadnak, hogy egész nap az egódat ápolgassák. – Vigyorogtam.
Nem túl gyakran találkoztam korábban Álmodókkal, s akik közülük nyitottabbak voltak… elárulták, hogy vannak bizonyos dolgok, amikkel szeretik elszórakoztatni magukat a képességük használatával. Nekem is van ilyen dolog… de nem, semmi perverz dolog. Időnként meg szoktam teremteni a magam kis alternatív valóságát… emlékeimből merítve alkotva meg egy olyan életpillanatot, amire mindig is vágytam. Egy szerető családot, amiben körülvesznek mindazok, akik fontosak nekem. Néha jó érzés becsapni egy kicsit saját magamat.
- Igen. – Mosolyogtam magam elé. Éreztem a hím döbbenetét.
- Volt időm gyakorolni, de már gyerekkorom óta szerettem megformálni így azokat, akiket… vagy amiket megérinthettem. Állatokat, embereket…
Csodáltak érte, és én örültem, hogy valamivel felhívhatom magamra a figyelmet. Tudod… a gyerekek szeretnek kitűnni. Igazából soha nem foglalkoztatott, hogy honnan tudok valamit pontosan megformálni, amíg egy előadásra be nem ültem Ausztráliában. Kutatóként könnyen bejuthatsz más kutatók előadásaira, és volt egy professzor, aki az egész életét annak szentelte, hogy az érzékszerveink működését tanulmányozza. Ha nem lett volna annyira nagyon öreg, talán még be is haraptam volna. –
Nem hiszem, hogy hetven fölötti ember szeretne még több száz évet leélni olyan öreg testben, nem akartam ilyenre kárhoztatni. Inkább meghagytam neki a boldog, emberi öregkort.
- Szerinte, s ezt a kutatásaival is mind alátámasztotta… ha valaki valamilyen oknál kifolyólag az öt érzékszerve közül elveszíti valamelyiket, a teste úgy reagál erre a veszteségre, hogy a megmaradtakat felerősíti. Erősebbé teszi a szaglását, a hallását, az ízlelését és a tapintását például egy vak embernek. A természet így billenti vissza az egyensúlyt. Elvesz, de ad cserébe mást.
Kézzelfoghatóbb példával élve. A lábaink alapvetően azért vannak, hogy járjunk rajta, igaz? A kezeink pedig azért, hogy dolgozzunk, igyunk… tisztálkodjunk… fogjunk… kapaszkodjunk. Volt olyan alanya a megfigyelései során, aki autóbalesetben elvesztette mindkét kezét, vállból amputálni kellett.
A teste idomult a kialakult helyzethez. Megtanulta másképp használni a lábait… lényegében mindenre képes a lábaival, amikre kézzel te… vagy én.
Az a tény, hogy vérfarkassá váltam kisgyerekként… nekem dobott ezekre a dolgokra még egy lapáttal, hiszen a fajtánk érzékei sokkal kifinomultabbak az emberekénél. A társam… akit korábban említettem, előszeretettel tesztelgetett egy időben. Jó, azt hozzá kell tennem, hogy én idősebb vagyok nála… de az kiderült, hogy sokkal érzékenyebb a hallásom, mint neki… jobban meg tudom különböztetni az illatokat, az ízeket. A testem hamarabb reagál arra, ha figyelnek… Gondolom te is ismered azt a bizsergető érzést, amikor valaki bámul rád, és reflexből arra fordulsz, amerről érzed. Ez nálam is megvan… mármint ez a reflex, hiába nem látom az illetőt. De én hamarabb reagálok az ilyenre, mint ő.
Nem tudok rá pontos tudományos magyarázatot adni, hogy csinálom… de ahogy megérintek valakit, feltérképezhetem a vonásait, belém vésődik az a mozdulat. Gondolom… úgy működhet, mint a látóknál az arcmemória. Látsz engem, legközelebb pedig ha találkozunk, fel fogsz ismerni. Az agyad előhozza valahonnan azt a képet, amit a hangomhoz és a szagomhoz tudsz társítani… és ha például képes vagy festeni, akkor akár emlékezetből le is tudsz festeni… vagy ha felidézel magadban, például egész pontos személyleírást tudsz adni rólam. Szerintem valahogy nálam is így működik, vagy legalábbis így tudom a legérthetőbben elmagyarázni. Az emberek az agyuknak csak egy kicsi hányadát használják… mi vérfarkasok szerintem többet, de mi se használjuk ki száz százalékosan. A legnagyobb rejtély nem odakint van, hanem idebent… -
Érintettem meg a fejemet mosolyogva.
- Ma jó napod van… kívánhatsz egyet „Tündérkeresztanyádtól”! – Álltam fel a földről, meghagyva a hím „3D-s” mását, hadd szemezgessen csak saját magával.
- Mit szeretnél, mivel csapjam be az érzékeidet? – Kérdeztem, miközben farkasom izgatottan előrenyomakodott, és türelmetlen farok-csóválásba kezdett. Remélem okosan él a lehetőséggel a hím… mert szeretjük a kihívásokat.
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Dec. 03, 2014 12:49 am

Szavai hatására jobban szemügyre veszem Juliát, mint ha próbálnám meghatározni, hogy honnan is jöhetett. Igaz, szerintem semmi olyat nem tudnék mondani, ami neki meglepetés lehet. Magán érezheti a kutató tekinteteket.
- A kontinens egyértelmű, amilyen fehér vagy szinte biztos, hogy nem jöhettél nagyon keletről, se délről. Európa. Még Ausztrália is kiesik az általam feltételezett korod miatt. A hajad miatt azt mondanám, hogy Írország, Skócia, Wales, Baszkföld, vagy bármely térség, ahol kelta származékok éltek. Esetleg a franciák - de ezzel le is zárom az okosládát, mert nem vagyok geneológus, hogy ilyeneket meg tudjak állapítani. - Ez már csak így megy. A fehérember mindig felégeti az adott zóna berendezkedéseit, ahová beteszi a lábát, kivétel nélkül.
S most nem csak az indián kultúrára lehetne ezt mondani. Anglia a mai napig azzal tartja fent a saját főségét, hogy korábban végigrabolta szinte az egész világot. Vagy ott van az USA. Részem volt benne, de az idiótaságai miatt szépen tönkreverte az iraki rezsimet is. Tekintsünk el most attól, milyen álfenkölt céllal tette, de gyakorlatilag az a hatalmi anarchia is nekik köszönhető, amivel a "demokráciát" akarták elősegíteni.
- Fodrász ismerősöm mondaná ilyenkor, hogy géppel kopaszra - kuncogok a megjegyzésére.
Mondjuk valahol az is elég abszurd, hogy a hajápolás szépségeiről állok neki beszélgetni egy nősténnyel. Áh, nekem itt ki is fújt a tudományom, remélem nem kezd bele valami head and shoulders kaliberű dologba, mert akkor elég biztosan csak pislogni fogok, hogy miről van szó. Hiába, a férfiak nem véletlenül tudják megoldani csak annyival a készülődést, hogy felvesznek egy pulóvert és nadrágot aztán lehet menni bele a vakvilágba.
- Eléggé nagy bajban lenne a haza ha ilyen dolgokhoz kellene folyamodnom hódítás terén - jegyzem meg. - Ha olyan nagyon szükség van ágymelegítőre megvannak azok a helyek, ahol az embernek minden erőfeszítése nélkül van esélye olyat találni.
Elég körülmények leírása a kuplerájnak meg a benne dolgozó kurváknak, vagy a bárokban, ami tele van könnyűvérű nőcskékkel, de a dolgokon nincs mit szépíteni. A férfiember mindig megtalálja a maga boldogságát, ha akarja. Más kérdés, hogy én manapság nem éltem vele, mióta Sarah újra megjelent az életemben. S most ne somolyogjon nekem senki a háttérben, hogy aha, persze, menj haza Nicho, egyes hazugságból... nem hazudok. Na de aztán jött a dolgok meglepetés része nekem pedig keresgélnem kell az államat, mert szerintem valahol elhagytam a hasadék aljában.
- Igen, erről én is hallottam, csak pont az autisták terén. Akivel beszélgettem az pont Einsteint hozta fel nekem példaként. Valami a születésénél nem sült el jól és emiatt az agya bizonyos információkat nem tudott feldolgozni, meg is látszott az iskolai jegyein. Ugyanakkor mivel ezekre a részekre nem volt szüksége, az agy lekapcsolta őket és egy másik tartományra fordította az energiákat. Éppenséggel ez a rész a matematikai és logikai gondolkodásáról volt hivatott gondoskodni. Érdekes, amikor az ilyen nagy emberekről derül ki, hogy nem teljesen volt valami rendben a fejükkel.
Naja, az élet igazságtalan, szokás mondani... vagy mégse? Végső soron az említett embert is kárpótolta valahogy a természet a fogyatékosságáért. Furcsa amúgy, vajon ez valami ár az emberek különleges képességeiért, hogy közben a fejükkel baj van? Igen, könnyen lehetséges, ebben a rohadt életben mindennek ára van.
- Amit mondasz az szerintem elég egyszerűen megmagyarázható. Kinyíltak az érzékeink. Alapvetően a vérfarkas lét közelebb áll az állatihoz, mint az emberihez. Egy bestia él bennünk és felruház minket ugyanazokkal a tulajdonságokkal, atribútumokkal, amikkel egy állat rendelkezhet. Reflexek, szaglás, állati megérzések és még lehetne sorolni napestig a dolgot. Amennyire én tudom, az állatok más szinten élik meg a mindennapjaikat, nem fut át annyi dolog az agyukon, mint nekünk. Következtetésként a figyelmük se terelődik el, nincs leterhelve az agyuk és hamarabb tudnak reagálni. Már amelyik állatnak megvan hozzá a testi felépítése - sóhajtok egyet. - Ha engem kérdezel valóban az agyi dologban lehet a megoldás. Már ha leszámítjuk azt az aprócska tényt, hogy van már párszáz éves gyakorlatod a dologban és az agyad bőven ráállhatott. Pláne, ha így születtél, akkor már születésedtől adott olt. Na, de amiről beszéltem. A mi agyunk nem korhad el, a regenerációnk épségben tartja. S ha engem kérdezel jóval többet használhatunk, elvégre nem csak a saját testünket, de egy lényt is irányítunk magunkban, erre pedig nem lenne elég a normál állomány. Az emlékekről már nem is beszélve, annyi mindenből emlékszem az életemből, hogy egy átlagos embernek már kiégett volna tőle az agya.
Tadaaa, tudománytalan félóránkat hallották kedves hölgyeim és uraim. Aztán meg a nevetésemet, amivel felvezette nekem az illúzióhoz vezető utat.
- Oké, Tündérkeresztanyám, lássuk csak.
Elkezdek gondolkodni, hogy mivel is lephetném meg a nőt. Nem akarok túlságosan könnyűt kitalálni, de igazából annyira snassz dolgot se. Ha már valaki ilyen idős attól valami olyasmit kellene kívánni, amihez tényleg kell fantázia. Tekintetem aztán megállapodik a kulacsán.
- Mit szólnál egy kulacsodból előjövő vízszoborhoz?
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Csüt. Dec. 11, 2014 12:27 am

- Úgy méricskélsz, mintha azzal akarnál meggyanúsítani, hogy az orrod alá eregetek… - Jegyeztem meg félmosollyal az arcomon, jelezve, hogy attól még, hogy nem látom… érzem, hogy méreget. Öreg vagyok már az tény… de azért annyira még nem, hogy például inkontinencia problémáim legyenek. Eddig szerencsére még mindig elértem időben emberi alakomban a klotyót is.
- Meglehet. Soha nem jártam Európában, nem tudom milyen emberek élnek ott. Bár… nekem az se mondana túl sokat, ha azt mondanád párducmintás a bőrük, vagy olyan az ízük, mint az alpaka nevű állatnak. – Vigyorodtam el. Alpakára még nem volt szerencsém vadászni, embereket pedig nem szoktam enni… bár erősen kétlem, hogy származás szerint más lehet az ízük. Kétlem, hogy ez meghatározná, és nem is akarom megtudni, ami azt illeti.
- Géppel, kopaszra? Azt nem bordélyházszentelő előtt szokták megtenni a kedves urak? – Somolygok. – A kopaszságot inkább kihagynám. Előbb verném kőbalta segítségével nyílegyenesre a hajszálaimat, minthogy leborotvált fejjel lézengjek. – Nem tudom honnan jött pont a kőbalta ötlet. Talán a környezet az oka… vagy csak a szórakozottságom, nem tudom.
- Ez elég innovatív gondolatsor volt. – Mosolyodtam el. A férfiak máshogy állnak ehhez a kérdéshez, mint a nők többsége. Sokuknak tényleg elég az, ha csak néha ott van nekik valaki ágymelegítőnek, a nők viszont általában szeretik az állandóságot, mert ez bizonyos szintű biztonságot… biztos pontot jelent az életükben.
Végighallgatom az okfejtését, de a magam részéről már nem kívánok semmit se hozzátenni. Így is úgy érzem, hogy kellőképp kiveséztük a dolgot. A férfiak meg aztán ha belelendülnek, nehezebben lehet lelőni őket, mint minket… nőket. Brian is valamelyik nap kiselőadást tartott nekem a banándugó mibenlétéről. Addig még nem is hallottam ilyenről. Persze ha eleve úgy kezdte volna, hogy a kábelvégen levő dugasz, akkor már kapásból tudtam volna, hogy miről van szó, és nem kellett volna végighallgatnom a számomra érdektelen kiselőadást. Ő szereti az ilyen szerkentyűket, én annyira nem vagyok benne mélyen a témában, mint ő. De nem is vagyok férfi…
- Oké! – Húzódik széles mosoly az arcomra. Szerencsére nem határozta meg, hogy pontosan milyen szobrot is szeretne, mert ha például kikötötte volna, hogy neki rézfaszú bagoly kell, akkor elég nagy bajban lennék, mert a bagoly még oké… na de hogy rézfaszú… nos… a gondok ott kezdődnének.

A pajzsomat lejjebb engedve eresztem útjukra energiáimat. Felidézem magamban annak a Japán kertnek az illatát, ahol annak idején dolgoztam… a friss hegyi levegőét… a kora hajnal nedves levegőjét… a madarak hangját, és az avar ropogását a talpaim alatt. Az emlékekből táplálkozva húzok fel egy „színteret” a hím köré. Megcsalom az érzékeit, távolból jövő halk duruzsolással, ami felerősíti azt az érzetet, hogy nem itt van. Ha hallott már japán beszédet, akkor gyanakodhat, hogy most épp hol lehet. Azt az érzetet keltem benne, hogy lehunyt szemekkel áll… hogy épp pihen, és lazít.
Jól ismerem kulacsom műanyagjának minden kis barázdáját, sérülését… görbületét, és súlyát. Ismerem milyen amikor üres, milyen amikor csak pár kortynyi víz van benne, vagy milyen az, amikor tele van töltve.
Ezt az érzetet most a hím tenyerébe helyezem, hogy elhiggye, hogy élénken érezze, hogy ott van… akár rá is szoríthat… megrázhatja. Ahogy szép lassan felépítem az apróságoknak tetsző kulcsfontosságú dolgokat, úgy építek rá az illúzióra rétegesen minél több információt. Szeretem a szobrokat… szeretek olyan múzeumokba járni, ahol meg lehet érinteni a szobrokat, de mind közül most egy ágaskodó lovat teremtek meg emlékeimből. Olyan érzése támadhat, mintha a kulacs virágként… mint a virágok szirmai akarnának kinyílni a kezében. A műanyag szétterül, akárcsak egy menzás tálca… simul rá a tenyerére, miközben a benne levő víz a vártakkal ellentétben nem loccsan szét rajta. Mintha két… aprócska vizes talp állna szilárdan a tenyerében… mintha muszáj lenne megérintenie az állatot, ami hozzá tartozik. Épp csak az ujjfelületeivel megérintve érezheti az izmos állat erős lábainak formáit… lefelé lógó dús farkát… hosszú… felfelé nyúló nyakát… sörényének nedves tapintását. Mintha csak része lenne a japánkertnek… egy, a csobogói közül… része a kerek egésznek...

10 szavas
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Pént. Dec. 19, 2014 7:41 pm

Elhúzom a számat.
- Nem, akkor teljesen máshogy néznék.
Igen, szerintem akkor jönne az a pillanat tőlem, amikor elkezdek fintorogni és morgolódni, mert kiégnek a receptorok az orromban. Azért egy két… najó, inkább ezt a gondolatot nem viszem tovább, mert finoman szólva is kezdenénk elmenni egy túlságosan is naturalisztikus úton. Ezzel persze nem lenne semmi gond, elvégre 300 felett már a prűdség, mint olyan régen kiveszik egy vérfarkasból, de azért… hát na, tartsunk mértéket.
- Hát az ízük az olyan, mint minden más embernek – intézem el egy vállrándítással az amúgy morbid témát, mondjuk azt nem tudom, mi azaz alpaka. – Mondjuk az európainál egósabbat aligha találsz ezen a földön. A fehér ember már csak ilyen. Túlságosan sokáig állt a világ közepén és most hiába van kiszorulva onnan, még mindig hangoztatja, hogy mennyire felsőbbrendűek is ők… ja, könnyen beszélnek úgy, hogy korábban végigrabolták az egész világot és a rablott javaikból épített államaikon ücsörögnek.
Lásd British Múzeum, nem angol eredetű kiállítási tárgyak. Elég érdekes lehetett úgy a véleményem, hogy én is lényegében a fehér emberek közé tartoztam, ráadásul európainak is minősültem. Igaz, ha a Volga rossz oldalán születek, akkor ez nem lenn igaz. De nem így lett. A véleményem pedig attól még megvolt. Csodáltam én azt, amit az európaiak elértek, amit megalkottak egy olyan vészterhes időszak után, ami az első ezredforduló előtt érte őket sorozatban, de ez nem jelentette azt, hogy befogtam a szemem a dolgaikra. Ha végignézem, mi mindenben volt benne a kezük csak az elmúlt száz évben, akkor elég elszomorító lenne a képlet egésze.
- Fogalmam sincs, nekem megvolt a hajam, amikor először jártam ott – kuncogok. – Pedig néha nagyon jó érzés tud lenni… meg kifizetődő. Annak idején Vietnámban is jól jött, mert bár nem vagyok allergiás a tetvekre, azért jobb nélkülük a közérzete az ember fiának, farkasának.
Mit meg nem tud oldani néhány perc meg egy éles borotváló penge, nemde? Mindenesetre bár Julia magát nem akarja kopasznak látni, de én azért akarva-akaratlanul is eljátszom a gondolattal, milyen lehet tarkopaszon. Na meg aztán az a kőbaltás dolog… vicces. Mondjuk kár lenne a hajáért, azt aláírom. Már amennyire én meg tudom állapítani az ilyesmit. Sajna az ilyen úgynevezett szépészeti dolgokhoz én eléggé vak voltam. Bár inkább az emberek felé, valahogy a tájakban mindig észrevettem, amit kell.
- Néha a régiek állnak elő új dolgokkal – íme a véleményem.
Bár szerintem ezt a gondolatsort már biztosan megfogalmazták előttem néhányan, csak éppen írásba nem öntötték. Ah, írásba, most valahogy ez annyira hivatalosnak tűnt. Megnézném azért, hogy valaki esetleg tankönyvet írna a farkasoknak ezzel kapcsolatban. Na igen, szerintem a világ protektorainak és alfáinak ott szaladna össze a szemöldöke, ha kikerülne egy ilyen a piacra. Mehetne a rohangálás az után, aki képes volt tenni magasról a titoktartásra és kijátszani egy ilyet. Bár amennyire én ismerem a mai embereket, az egyik felük nem venné komolyan, a másik meg valami szerepjátékos dolognak nézné. Max az elvetemültek hinnének mögé valami valós tartalmat… csak hát a sors fintora, hogy pont ez ilyeneket hívják el vagy harapják be. Általában. Na aztán jön a kreatív rész, ez pedig pontosan ezért nem határoztam meg jobban a dolgot. Minél nagyobb keretet biztosítunk egy illuzionistának, a végeredmény annál szabadabb, így pedig kreatívabb lesz. Szóval kezeket karba, én pedig vártam, mi lesz ebből. Meg is láttam, hogy mi. Mosolyogva néztem körbe, azért ilyet is jó régen láttam már. Túlságosan régen, lehet tennem kéne egy látogatást arra újra. Valahogy a terepnek már csak az érzete is megváltozik, a távolból jövő hangokat pedig gond nélkül ismerem fel. Tekintettel arra, hogy folyékonyan beszéltem japánul nem volt nehéz rájönni, hogy éppen két kertész beszélgethet a háttérben. Legalább is az elrendezésből, illetve a háttérből jövő, jellegzetes kattanó, majd csobogó hangból simán lekövetkeztettem ezt. A cseresznyefa virágának orromba bekúszó, kellemes illatáról pedig nem is beszélve. Na, a komplexitás menüpontot már ki is pipálhatom, úgy tűnik figyelt mindenre. Mondjuk azért elég érdekes, hogy a vaksága ellenére ilyen pontosan fel tudja építeni a terepet. Figyelemre méltó mindenképp. Időközben a kezembe kerül a kulacs, én pedig elgondolkozok azon, hogy vajon tényleg a kezemben van, vagy csak az érzékeim csalnak meg, mint egy cafka nő. Kíváncsian döntöm a fejemet balra, amikor szétnyílik a kulacs és ott marad a kezemben a kilapult anyag, nameg maga a víz, mely formáját megőrizte… hm, vajon ilyet nem kell feltűntetni? Aztán a víz is elkezd formálódni, létrehozva annak a bizonyos állatnak az élethű mását, csak éppen vízből. A folyamat végeztével feljebb emeltem a tenyeremet, hogy közelebbről is szemügyre vehessem az alkotást, forgattam, döntögettem, átvettem egyik kézből a másikba. Még meg is érintettem szabad kezemmel, éreztem a víz jellegzetes érintését a bőröm alatt. Mégis, sziládnak érzem a látható folyékonysága ellenére. Azért ez durva, akárki akármit mond. Hallatok egy elismerő hümmögést az összkép hatására. Azt hittem megvan, hogy mire voltam annyira kíváncsi.
- Ügyes, látom kreativitásnak nem vagy hiányában.
Persze ez alapvető elvárás, mégis fontos. Egy illuzionista kreativitás nélkül veszett fejsze nyele.
Vissza az elejére Go down
Julia T. Kiluan
Wagabond
Julia T. Kiluan

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 534
◯ HSZ : 122
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : vak vagyok
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tigi_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Keskeny hasadék alja // Hétf. Dec. 22, 2014 1:08 am

Nem feleltem még semmit, csak magamban somolyogtam a szavai hallatán. Érezhette a jelenlétem az illúzióban, amit teremtettem köré, de én magam nem mutatkoztam. Olyan voltam, mint a levegő. Láthatatlan, mégis tudható, hogy körülveszi… jelen van. Ahogy forgatta a kezében a vízszobrot, a szobor ismét alakulni kezdett. Nem kérte már, hogy mutassak még valamit, én viszont egészen élvezni kezdtem a dolgot, szóval még mindig az illúzióm alatt tartottam őt. Felidéztem magamban arcának vonalait, majd a ló előbb egy nagy vízgömbbé folyt össze, aztán a kezei között újra formálódni kezdett… pont úgy, és abban az ütemben, amiben én feltérképeztem érintés útján magamnak a vonásait. Mintha csak egy szobrot lepleznének le, szép lassan alakult Nicholas kezei között önnön arca életnagyságú méretben… ami akár kicsit morbid is lehet, tekintettel arra, hogy azt az érzést keltheti benne, mintha lefejezték volna, és a saját kezébe helyezték volna azt.
Lágyan cirógató szellő támadt, végigsöpört a kerten, majd a japán cseresznyefák virágát lesodorta az ágakról, és a szirmok olyan sűrűn kezdtek kavarogni a hím körül, mintha sivatagi homokviharba keveredett volna. A szirmok maguk alá temették a kezében tartott vízszobrot is, majd amikor már a világ teljesen összemosódott előtte, megérezhette a környező hegyek illatát… falkája szagát, a balesetet szenvedett halott vérének illatát. A keze üresen maradt, és minden visszatért a normális medrébe… kétségeket ébresztve, hogy vajon tényleg Japánban járt-e, vagy csak egy kósza emlékkép rémlett fel benne. Az üres kulacs nálam volt, teljesen ép állapotában, az én arcomon pedig kifürkészhetetlen, nyugodt mosoly ült, miközben visszahúztam a pajzsomat.


A valóság? A valóság mindeközben másképp alakult. Mire valóban felocsúdhatott az illúzióm alól, már se én… se a kulacsom… se a zsákom nem volt ott. Távolodtam a hímtől, tartottam az illúzióm alatt, ameddig csak tudtam, és ameddig a távolság engedte. Nem menekültem előle, csak tovább kívántam folytatni az utamat, és azt… amiért jöttem.
Egyik pillanatról a másikra szakadt meg az idill, s ha beszélt is az illúzionált énemhez, akkor valószínűleg zavartan pillanthatott körbe, amikor észrevette a kis csalást. Semmi más nem maradt utánam, mint a földön meghagyott sárból formázott arcának mása, és az illatom. Ebből lehet csak biztos abban, hogy valóban itt jártam, és nem képzelte csak az elmúlt egy órát, amit együtt töltöttünk. Persze ha akar, a nyomomba eredhet. A szagom alapján a nyomomra akadhat, hiszen még nem járok olyan messze, s mivel ő itthon van, ezért a hegyet is sokkal jobban ismeri nálam.
A pajzsomat félig leeresztve tartom, miközben távolodok tőle, hogy észleljem, ha esetleg utánam indulna, illetve óvatosságból is, hiszen más farkassal is összetalálkozhatok. Az elérhetőségem megvan neki, illetve nekem is az enyém, szóval a lehetőség adott mostantól, hogy bármikor felvegye velem a kapcsolatot annak ügyében, hogy a falkája milyen feltételek mellett hajlandó eltűrni azt, hogy időnként felbukkanjak a területükön.


//Ha nem jössz utánam, akkor részemről köszönöm a játékot, nagyon élveztem! ^^ Keskeny hasadék alja - Page 7 1839924927 //
Vissza az elejére Go down
Nicholas Strauss
Falkatag
Nicholas Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 360
◯ HSZ : 499
◯ IC REAG : 502
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sérülések a testen, tetoválások által elrejtve, a lenyomatuk farkasalakban is látszik
Keskeny hasadék alja - Page 7 Badb15d04d77
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Dec. 28, 2014 2:13 am

Az érdeklődésem egyáltalán nem lankadt az illúzió folyamán. Alapvetően kíváncsi természet voltam, aki szívesen ismerkedett meg új, ismeretlen dolgokkal. Egy másik illuzionista lelkivilága pedig bőven ilyen dolog volt. Mindenki másként látja a világot, másként szemléli azt, különbözőek vagyunk. Egyesek így használják a képességüket, mások úgy. A jelek szerint Juliának lényegesen harmonikusabb élete volt az enyémnél, elvégre ez érződött az általa kreált képből. Minden nyugodtnak hatott, nem volt semmi probléma vagy kapkodás. Csak a nyugodt japán környezet, semmi más. S akkor még voltak hátra meglepetések, amikor a szobor formálódni kezdett és csakhamar magammal néztem farkasszemet. Ismételten meg kellett állapítanom, hogy ez azért így elég durva vakon. Nem mondom, hogy én nem tudnék látás nélkül pár dolgot összehozni, elvégre harcolni megtanultam úgy, de ez megint más volt. Megalkotni egy olyan dolgot, ami kicsivel több agymunkát meg készséget követel. Főleg olyan alap nélkül, amivel a legtöbb művész operál. Itt most ez nem játszott, de mégis eléggé életszerű volt, ami ott álldogált a kezemben. Akárcsak a feltámadó szél, az engem körülvevő hangulat. Ám mondjuk ki: ez egy koros illuzionistától már nagyon is elvárható. Aztán eljött a gyereknap vége, ahogyan visszakerültem a rendes kerékvágásba. Legalább is nagyon úgy tűnt, hogy a rendesbe, de megint csak bebizonyosodott, hogy egy illuzionista mellett semmi sem az, aminek látszik feltétlenül.

Még emésztgettem a látottakat, amikor hirtelen arra lettem figyelmes, hogy a nőstény már nincs itt. Pislogtam is egy párat, de aztán érzékeltem, hogy egyre távolodik. Megfordult a fejemben, hogy elindulok utána. Elvégre, milyen dolog már ez, csak úgy köszönés nélkül lelépni? De aztán csak sóhajtottam, majd legyintettem az egészre. Volt egy olyan sanda gyanúm, hogy nem utoljára találkoztunk akkor még. Majd akkor számon kérem rajta, hogy mi is volt ez az angolosan távozás. Fene tudja, addig mennyi időnek kell eltelnie, de hát megmondta Murphy is: aminek be kell következnie, az be is fog következni. Mindenesetre nem én lettem volna, hogy mielőtt még kiér a hatókörömből, egy utolsó üzenetet ne küldjek utána.
~Kis sunyi~ - s igen, most a kicsit lehetett szó szerint is venni bőven, jó ha sámliról felér.
Az ajkaimon viszont egy halvány mosoly jelent meg, ahogyan feltápászkodtam a kőröl. Vetettem még egy utolsó pillantást a földön levő képmásomra, majd gondoltam egyet és a telefonommal lefotóztam. Amennyi képet én csinálok ezzel a vacakkal nem lesz nehéz megtalálni. Aztán pedig útnak indultam, vissza Fairbanks irányába... azon gondolkozva, mit is fogok mondani az atanerknek.

//Én is köszöntem a játékot Keskeny hasadék alja - Page 7 1839924927 ja, és amúgy ez volt a 300.-om ^^ //
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Keskeny hasadék alja // Kedd Dec. 30, 2014 9:25 am

Keskeny hasadék alja - Page 7 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Chulyin
Szellem
Chulyin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 845
◯ HSZ : 140
◯ IC REAG : 107
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : átható tekintet, mint ha nem lenne titkod
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tumblr_mn9zh7jICb1s1052do1_500
Re: Keskeny hasadék alja // Pént. Jan. 23, 2015 8:10 pm

Keskeny hasadék alja - Page 7 Tumblr_m3commo3xY1rshnewo1_500Keskeny hasadék alja - Page 7 Tumblr_lhjphchtaW1qcusv2o1_500

Sofia és Varen

Hideg volt hátam alatt a föld, de egyáltalán nem érdekelt. Annyi száz év után, amennyit itt éltem egykoron Alaszkában még fiatal koromban, kellőképpen megkeményítette a szervezetemet... meg amúgy is, farkasként olyan apróságokkal, mint a felfázás, vagy a megfázás, már beharapásomat követően se volt opció. Valahol még élveztem az engem körbevevő hűvösséget, a fehér hótakarót, melybe Chulyin-mintát rajzoltam a testemmel. A hideg konzervál, életben tart... de ami a legfontosabb, éberen. Nincs semmi olyan más, még a kávé se, mely ilyen szinten élesen tudja tartani az ember érzékeit. Hát még egy vérfarkasét. Párszáz méterre voltam a hasadék nyílásától, kint a szabad ég alatt, erdők vettek körül. Fiatalkoromban, amikor napokra eltűntem a törzs elől, megtettem a szokásos felderítő útvonalaimat, gyakran megfordultam erre felé. Az Eskával való, utolsó találkozási hely mellett ez volt még olyan zóna, mely amolyan fontos területnek számít az életemben. Ebben az időszakban innen néztem az Aurora Borealist... ahogyan most is. Éles tekintetem az égre emelve, ahogy néztem a természet eme csodájának megnyilvánulását az égen. Rengeteget láttam már az égen táncoló Sarki fényt, megszámolni is beletelne pár napba az alkalmakat. De mégis, még mindig ugyanolyan gyönyörűnek találtam, mint amikor először láttam egykoron. Nem kell megmagyarázni, nem kell válaszokat keresni, hogyan lehetséges ez. Csak nézni kell, átélni az élményt s elraktározni magunkban. S ha már táncol van szó... más táncot is figyeltem az elmúlt időkben. Mióta novemberben találkoztam vele, rajta tartottam a szemem Sofián. Mondhatjuk, hogy kiemelt szerepet tulajdonítottam neki megfigyeléseim idején. Az egész falkán és más kóbor farkasokon is rajta tartottam a szememet, figyelve, hogyan viselik magukat az ősi területünkön, de voltak kiemeltek. Az Atanerk, a falka főbb elöljárói, a leszármazottjaim, a bajkeverő tényezők... s persze Sofia. Figyeltem őt a mindennapokban, biztos távolságból szemlélve, nehogy lebukjak, használva rajta vagy a környezetében levőkön a képességemet, hogy hogyan éli meg a napokat. Hogyan viselkedik, mit csinál... s meg kell mondanom, nem nagyon lehet okom panaszra. Azt aláírom, hogy eléggé szabatosan éli meg a napjait, de ez már az első napon nyilvánvaló lett a számomra. Ezt leszámítva, nos... szerintem Zahirah büszke lenne rá, ha még élne. S ahogy telt az idő, úgy fogalmazódott meg bennem, hogy lassan újra találkoznunk kell. Talán nem lesz örömteli, a végkimenetele meg főleg, de meg kell történnie. S nem csak azért, mert így van rendjén, így helyes, hanem mert én is azt akarom. Ennek most köze nem volt az Első létnek... ez most, mint magánember állt előttem... s nagyjából ezen gondolatok közepette éreztem meg egy ismerős energiát a távolban...
Vissza az elejére Go down
Sofia Salucci
Falkatag
Sofia Salucci

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 213
◯ HSZ : 223
◯ IC REAG : 165
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Tetőtől talpig Nike cuccokat viselek általában, és fejhallgatót
Sose figyelj a színpadra, Te csak Táncolj! Ha táncolsz, a színpad fog figyelni Rád! Mert a színpad is Te leszel.
Re: Keskeny hasadék alja // Pént. Jan. 23, 2015 9:05 pm

I don't want

to know


Ma este egészen másfajta testmozgásra volt szükségem, mint általában véve. Az óráimat letudva nem a hotel felé vettem az irányt, hanem ki a városból. Nincs kocsim, s bár szeretek vezetni, eddig nem fogott el az a semmihez se fogható vágy, hogy mindenképp beszerezzek egyet. Kaliforniában el nem tudtam volna képzelni az életemet autó nélkül, hiszen ha kitettem otthonról a lábam, már meg is rohamoztak a paparazzik. Itt Fairbanksben élvezem, hogy megtehetem, hogy csak úgy kedvemre sétáljak. Mivel a mozgás a mindenem, egyáltalán nem zavar az a hosszas séta ebben a hideg időben, amivel elérem azokat a területeket, ahol ilyenkor már nem járkálnak az emberek.
Egy elhagyott viskónál vetem le a ruháimat, majd a hátizsákomba gyömöszölve őket, tolom be a falhoz, hogyha esetleg egy csöves erre tévedne, még véletlenül se találja meg. Nem szeretnék pucéran flangálni a városban, túlságosan prűdek és erkölcsösek az emberek. Vész esetében maximum a hegyen élő farkasokhoz kopogtatnék be, hogy adjon kölcsön valaki valami ruhát, amiben emberek közé mehetek.
Farkasom bőrébe bújva vetem be magam az erdő fái közé, élvezve, ahogy talpaim belesüppednek a hóba, s nagyokat tüsszögve a belélegzett hószemcséktől, amit az orrommal túrok. Hiába… Alaszkában nem bokáig érő hómennyiség esik. Egyébként amellett, hogy egy kicsit bosszantó, élvezem is. A hó friss, magával ragadó kristálytiszta illatát ontják magukból a növények is. Vaddisznó szagát fújja felém a szél, farkasom íriszei vérszomjasan felizzanak, s tudatát megtölti a vadászat édes mámora. A vaddisznó után vetjük magunkat, s vagy egy kilométeren keresztül üldözzük a fák között, mire lecsapunk rá. Oldalról ugrunk rá… kibillentve az egyensúlyából lökjük az oldalára, s fogaink máris torkának vékony bőrébe marnak. Esélye sincs ellenünk a vadnak. Vére a torkunkba tódul, fájdalmas visítása betölti a környéket, míg az élet utolsó szikrája el nem tűnik belőle. Akkor engedem el a fogaim közül, majd tépem fel az inait, csak a finomabb részeket fogyasztva el belőle, mert finnyásak vagyunk.
Véres pofámat nyalogatva hempergek meg a hóban, majd megrázva a bundámat nyújtózok egy nagyot, és jóllakottan indulok tovább kocogva, hogy egy kicsit körbenézzek.
Az erdőből kiérve sziklás területen találom magam, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a sarki fényre. Leülök a hátsómra, majd pofámat az ég felé emelve kémlelem az égen játszadozó fényeket borostyán színben izzó íriszeimmel. Egy ideje ott ülök már, amikor a szélirány megváltozik, és egy másik farkas szagát sodorja felém a szél. A fejem a hasadék irányába kapom, majd tarkómon az ég felé meredeznek a szőrszálak, amikor sikerül beazonosítanom, hogy ki is van a közelben. Ha én észrevettem őt, akkor valószínűleg már ő is kiszúrt engem, mivel nincs a pajzsom se teljesen felhúzva.
Mivel ezt a találkozást azóta el akarom kerülni, hogy legelőször találkoztunk, ezért felemelem farkasom formás popóját a hóból, és visszavetem magam a fák közé azt remélve, hogy nem fog utánam jönni.
Vissza az elejére Go down
Chulyin
Szellem
Chulyin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 845
◯ HSZ : 140
◯ IC REAG : 107
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : átható tekintet, mint ha nem lenne titkod
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tumblr_mn9zh7jICb1s1052do1_500
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Jan. 28, 2015 3:16 pm

A jelek szerint jóval hamarabb vettem észre, mint ő engem, de ebben aligha lehet valami meglepő. Az érzékeim immáron 800 éve folyamatosan élesednek, tökéletesednek. Míg egy normális vérfarkas éppenhogy megérzi a jelenlétemet, én akkorra már réges régen nyomon követem, folyamatosan pásztázva képességemmel. Kész előzetes képpel rendelkezhetek így róla, mely jelentősen megkönnyíti a dolgomat a későbbiekben. A kedélyállapota, a viselete, az őt körülvelő intuíciók, illatok, ezek sokat elárulnak. Nézzük mondjuk Sofiát. Éreztem a vérszagot, mely körbelengte. Az illatból ítélve vadászott, nem emberi vér volt. Idegen szag, tehát nem sérült meg a vadászat közben. Már alaposan magába szívta az erdő illatát, régóta kint lehetett. Emellett az őt körbevevő izzadtság is árulkodik arról, hogy nem pont egy könnyed sétára indult el. S akkor még csak a szagról beszéltünk, a többit nem is vesézem, mert felfázok itt a hóban... már ha képes lennék rá. Mindenesetre továbbra is figyeltem, kíváncsian nézve, mikor veszi észre, hogy valaki éppen a hóban fetrengve tengeti a napját. Nem nagyon tűnik fel neki, jó darabig ül a közelben, mígnem hirtelen változik a széljárás és úgy már könnyebben feltűnik neki. Bár az is lehet, hogy csak elgondolkozott. Hiába, az én képességem azért a gondolatolvasásra nem jogosít fel. Na de aztán megindulnak az események. Hogy honnan tudom, hogy észrevett? A kedélyállapot változik. Gyanakvás, morfondírozás, majd hirtelen eszmélés, riadalomszerű érzet. S ha más nem, a korábbi kényelmes nézelődése után a gyors távozási vágy a legárulkodóbb. Nana, kislányom, hát szabad ilyet? Aha, szabad... más kérdés, hogy nem nagyon voltam engedékeny ezen a téren. Ha már így összehozott minket ma este Aurora akkor használjuk ki. Talpra ugrottam, talpam alatt ropogott a hó. Miután leporoltam magam, a nőstény nyomába eredtem. Először csak kényelmes léptekkel, majd folyamatosan gyorsultam fel.
~Ejjej Sofia, nem olyannak ismertelek meg, mint aki elmenekül mások elől~ - csendül jól ismert, nyugodt hangom a fejében.
Na vajon lesz kedves megállni ezt követően és a társaságomban lenni, vagy kész hajtóvadászatot kell rendeznem utána. Mondjuk nem bánnám az utóbbit. Öreg csontjaimra ráfér a mozgás és legalább megtudom, mit tud kedves lánykám ezen a téren.
Vissza az elejére Go down
Sofia Salucci
Falkatag
Sofia Salucci

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 213
◯ HSZ : 223
◯ IC REAG : 165
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Tetőtől talpig Nike cuccokat viselek általában, és fejhallgatót
Sose figyelj a színpadra, Te csak Táncolj! Ha táncolsz, a színpad fog figyelni Rád! Mert a színpad is Te leszel.
Re: Keskeny hasadék alja // Szer. Jan. 28, 2015 4:41 pm

…és persze, hogy utánam jön! Hallom a lépteit, még ha le is van maradva tőlem, de határozottan érzem az energiáit, amiktől nemhogy távolodnék, de egyre inkább közelednek hozzám. Így is van mostanság elég gondom, úgy hiányzik a hím, mint púp a hátamra.
Felgyorsítom a lépteim, mancsaim felverik körülöttem a havat, ahogy rohanok. A megjegyzésére lefékezek, pár métert csúsznak talpaim a hóba, majd megállva megfordulok. Szemeim megvillannak a sötétben.
~ Nem menekülök, csak nem vagyok kíváncsi rád! ~ Válaszolok vissza, miközben lendületből felnyomom magam hátsó lábaimra, hogy egy pillanatra lendületet véve mindkét mancsommal előre csaphassak a hóba… mintha csak egy asztal lenne az, amire mind a két „kezemmel” rácsapok.
Még várok vagy négy lélegzetvételnyi időt, aztán ismét sarkon fordulok, és rohanok tovább.
Nem vagyok a kapcsolattartója a falkával, semmi közöm hozzá innentől. Én leszállítottam róla a megszerzett infókat, az elérhetőségeit, a többi már nem az én dolgom, és nem is akarom, hogy az legyen. Nagyon feldúlt a novemberi találkozásunk, és nem akarok vele beszélgetésbe elegyedni, mert tudom, hogy előbb-utóbb úgyis a biológiai apámra terelődne a téma. Róla pedig már így is jóval többet tudok, mint amennyit szerettem volna. Teljesen jól eléldegéltem abban a hitben, hogy nekem nincs olyanom, erre meg közli velem ez a ki tudja honnan szalajtott hím, hogy kb egy éve még életben volt, és vérfarkas!?
Az órát egy kicsit már bánom, hogy mérgemben a kezébe nyomtam, mert mondhatni egész életemben velem volt. Az apámé volt hajdanán, de anyám őrizgette, és ő nyomta a kezembe a halálos ágyán, ezért fontos volt nekem olyannyira, hogy nagyon ki se akartam adni a kezemből. Közvetve ennek köszönhetően váltam én is vérfarkassá, és a Teremtőmnél volt pár évtizedig, mielőtt visszaadta nekem. November óta többször is rajtakaptam magam, ahogy a zsebem felé tapogatózok az órámat keresve, aztán rájöttem, hogy az már nincs velem. De van annyi büszkeségem, hogy ne kérjem vissza. Ráadásul… az is lehet, hogy a hím azóta már postázta a biológiai apámnak, vagy személyesen adta át neki. Két hónap eltelt…
Én bizony nem fogok megállni, megkönnyíteni a dolgát… de ha üldözőbe vesz, remélem mérlegeli a következményeit. Mégpedig azt, hogy a Fairbanks-i falka területén járok már, ő pedig csak egy kóbor… aki üldözőbe vesz egy falkatagot.
Vissza az elejére Go down
Chulyin
Szellem
Chulyin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 845
◯ HSZ : 140
◯ IC REAG : 107
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : átható tekintet, mint ha nem lenne titkod
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tumblr_mn9zh7jICb1s1052do1_500
Re: Keskeny hasadék alja // Pént. Feb. 06, 2015 10:43 pm

Mondhatjuk, hogy volt némi provokatív fennhang a megjegyzésemben, ugyanakkor maga a gúny és vádlás hiányzott belőle. Puszta megállapítás hagyta el a koponyámat és talált utat a lányomhoz. Az már megint más kérdés, hogy mit vált ki másokból. Éreztem, ahogyan Sofia megtorpan a megjegyzésem hatására, majd visszareagál. Naja, Chulyin, miért lenne kíváncsi azok utána képedre, hogy felnyitottad a szemét az anyjával kapcsolatban. Mindenesetre a kis produkciójával csak nekem kedvezett, elvégre én nem álltam meg hanem folyamatosan közeledtem, jelentős távolságokat faragva le. Elvégre, ha valaki el akar lógni valakitől annak minden egyes méter értékes.
~Pedig lehet érdemes lenne kíváncsinak lenned, mert érdekes dolgokat mondhatok neked.~
Pont én ne tudnék mondani mit? Ha leszámítjuk azt az aprócska tényt, hogy én vagyok az apja. Rengeteg ismeret halmozódott fel a koponyámban, még csoda, hogy az agyam nem mondta fel a szolgálatot ennyi év után tőle. Szerintem biztosan el tudnánk mi beszélgetni és még érdekelni is, amit mondhatok... persze csak ha túlteszi magát majd azon a fájó igazságon, mely vár rá. Mert félek hangos lesz ma az erdő tőle, ha valóban végigviszem azt, amit terveztem. Már pedig én az a fajta vagyok, aki így tesz. S nem csak, mert Első voltam, hanem alapvetően ezt tartottam létem alapjának is. Haladni az úton, melyet elterveztem. Ez az, mely ennyi év után is ad erőt a folytatáshoz. Szóval... remélem nem csak a lábaidra van biztosításod, hanem a hátsódra is, mert hogy ettől előbb-utóbb le fogsz huppanni rá, azt előre bocsátom neked. Ha mástól nem, akkor a fáradtságtól. Amikor futott tovább, én csak begyorsítottam. Távol van még a város, még emberi alakomban is bőven be fogom érni, ha teljes erőből is fut. Érdekes egy üldöző lehettem. Valóban kergettem őt métereken keresztül, de mégse úgy, mint amikor egy vadász űzi a vadat. S talán én voltam a legnyugodtabb üldöző az egész világon. Bááár, valahol aranyos volt, hogy azt hitte, le tud rázni. Mondjuk... vegyem ezt úgy, mint apa-lánya első közös elfoglaltságát? Mindenesetre az tényleg elég hülyén venné ki magát, ha ezt így valaki végignézi. Egyelőre nem érzékeltem senkit olyan közelségben, hogy felkeltse ez a kis közjáték a figyelmét, de a dolgok mindig hamar megváltozhatnak. Szóval emeltem egy kicsit a téten.
~Híreim vannak a számodra. Apád a városban van.~
Fel fogom tépni a sebeket, már előre látom. Azok után, amilyen állapotban volt a legutóbbi beszélgetésünk után, most még elég nyugodt volt, akárcsak a megnyilvánulása. Mondjuk egy egész estét rohangálás után már az alapvető feszültség kimegy belőle, így kicsit nehezebben fog felmenni a pumpa... elméletileg. Gyakorlatilag bármi lehetséges. Mindenesetre abban reménykedek, hogy meg tudjuk beszélni a dolgainkat felnőtt emberek módjára és nem kell feleslegesen villogtatnunk a körmeinket. Gondoltam ezt, ahogyan folyamatosan közeledtem felé, ahogyan közeledett a nagy beszélgetés ideje is.
Vissza az elejére Go down
Sofia Salucci
Falkatag
Sofia Salucci

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 213
◯ HSZ : 223
◯ IC REAG : 165
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Tetőtől talpig Nike cuccokat viselek általában, és fejhallgatót
Sose figyelj a színpadra, Te csak Táncolj! Ha táncolsz, a színpad fog figyelni Rád! Mert a színpad is Te leszel.
Re: Keskeny hasadék alja // Pént. Feb. 06, 2015 11:58 pm

~ Nem érdekel! Már így is többet hallottam, mint amennyit tudni akartam. ~ Vetem vissza foghegyről.
Egyáltalán nem vagyok rá kíváncsi, hogy mit akar nekem mondani. Ha valami olyan dologról akar beszélni velem, ami a falkát érinti, hát keressen meg egy másik falkatársat. Teljesen tiszta lelkiismerettel ignorálom, mivel az Atanerkkel is megbeszéltem, hogy nem kívánok a kapcsolattartója lenni. Gondolom már elég alaposan felmérte a terepet, tudhatja hol van a hegyi farkasok szálláshelye. Kopogtasson csak bátran az ajtajukon, bár valószínűleg ők se fogják kitörő örömmel fogadni.
Farkasom izmai harmonikusan mozognak, szelik lábaink a métereket… s fülünket kissé lelapítjuk a fejünkhöz, hogy ne legyen akkora a légellenállás futás közben. Nem akarok vele beszélni, de úgy tűnik, hogy őt ez teljesen hidegen hagyja. Hallom továbbra is a lépteit, amik egyre közelebb érnek hozzám. A csipogómat a ruháim között hagytam, és hiába engedem le teljesen a pajzsomat, hogy energiáimmal kutatón végigsöpörjek a környéken, nem érzek a közelben egyetlen falkatagot sem, akit segítségül hívhatnék, hogy levakarjam magamról ezt a kullancsot.
Csak az erdő állatai lapulnak rezzenéstelenül, és tapadnak ránk az ágak közül a baglyok és a mókusok szemei, akiknek ha szorult némi értelem az agyukba, nyilván értetlenül állnak a helyzet előtt. Általában fordítva szokott történni ez. Az ember fut a farkas elől, és nem a farkas az ember elől…
Épp rántanám fel teljesen a pajzsomat, hogy gátat szabjak szavainak, és kizárjam őt a fejemből, amikor megérkezik a következő üzenete. Hirtelen megtorpanok. Mancsaim négy nyomon szántják fel a csúszós avart, tappancsaim közé sárréteg férkőzik. Az ínyemet felhúzom, kivillannak szemfogaim, és megfordulva mélyről jövő morgást hallatok. Szemeim haragosan izzanak fel, minden izmom megfeszül, ahogy támadásra készen állva várom be az engem követő hímet.
~ Melyik részét nem értetted annak legutóbb, hogy nem akarom, hogy tudjon a létezésemről!? Milyen jogon árultad el neki, hogy itt vagyok!? Egyáltalán nem akarom, hogy itt legyen… ahogy a te pofádra se vagyok kíváncsi! Nem érdekel, hogy milyen szolgáltatásokat, vagy mennyi pénzt tudsz kiperkálni a falkának, hogy a területünkön lébecolhass! Azt akarom, hogy most azonnal szedd a sátorfádat, és menj a büdös francba! Ez a terület nem elég nagy kettőnk számára, vagy te… vagy én! ~ Tudom, hogy legalább egy százassal idősebb nálam, de nem érdekel egyáltalán. Ő csak egy fürkész, én tuti, hogy ügyesebb vagyok nála, és amúgy se nézem ki belőle, hogy a pofája jártatásán, és a szarkavaráson kívül bármihez is értene. Ha kell, a gégéjét tépem ki, hogy elhallgattassam végre… de az biztos, ha nem fordul sarkon, és nem húzza el a csíkot, akkor valaki kettőnk közül ma éjjel az örök vadászmezőkön folytatja a loholást…
Vissza az elejére Go down
Chulyin
Szellem
Chulyin

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 845
◯ HSZ : 140
◯ IC REAG : 107
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : átható tekintet, mint ha nem lenne titkod
Keskeny hasadék alja - Page 7 Tumblr_mn9zh7jICb1s1052do1_500
Re: Keskeny hasadék alja // Szomb. Feb. 21, 2015 2:41 am

~Farkasként még rengeteg olyan dolgot fogsz hallani, amit nem akarsz. Jobb, ha hozzászoksz.
Az életünk tele volt csupa kéretlen információval. A legtöbben szeretnék úgy élni az életüket, hogy semmi negatív vagy romboló hatású nem éri őket. Csak léteznek a saját kis világukban, rozsaszín ködöt varázsolnak maguk közé, melytől remélik, hogy távol tartja a rosszat. De ez sosem lesz így. A rosszhírek viharfelhőként érkeznek és úgy zavarják el a ködöt, mint annak a rendje, lerántva a sötét valóságba az illetőt, ki ettől összetörik. Vagy legalább is nagyon összezuhan. Emberként ez volt az egyik első dolog, amit megtanultam az életben. Sosem fogjuk azt hallani, amit akarunk. Az, ami a bőrünkön kívül vár minket, csupán a sötét valóság, mely kopogtat rajtunk... s ha nem akarjuk beengedni, ajtóstól tőr a házba. Ez mindig is így volt, mindig is így lesz. Már rég megtanultam elfogadni az igazságokat... bármennyire is legyen rossz. Sokszor kellett lenyelni a keserű pirulát. De egy Elsőnek erre nem lehet szava... egy Elsőnek mindent el kell viselnie. Mert ha mi nem vagyunk képesek rá, úgy nagyon, de nagyon rossz dolgok várhatóak. Nem csak a közelünkben, de az általunk figyelt farkasokban is. S suhantam a lányom után. Bármennyire is rohant, bármennyire is volt ügyes és adta bele minden gyorsaságát, az enyémmel akkor se versenyezhetett. Nem voltam Tipvigut, vagy az ő leszármazottja, de 800 év alatt már nem kellett feltétlenül farkasalakot öltenem ahhoz, hogy egy nálam jóval fiatalabbat lekörözzek gyorsaságban. Folyamatosan csökkent a távolság, várható volt, hogy pár perc alatt be fogom érni. Ám mégis inkább egy piszkos eszközhöz nyúltam, hogy lerövidítsem ezt a kis, rögtönzött futóversenyt. A tervem pedig be is válik, elvégre Sofia egyszercsak megáll... s hiába van pajzsa, előlem nem tudja elrejteni az a mérhetetlen bosszúságot, mely körbelengi. Ez most nem az ő gyengesége, hanem az én átkom... mindent érzékelek a világból, ami csak körbeleng. Még azokat a farkasokat is, akik azt hiszik, elrejtőzhetnek a pajzsuk biztonsága mögött. Mindenesetre hamarosan már ott álltam a nőstény előtt. Hallgattam a szavait és el kellett könyvelnem a tényt, hogy bizony megint elevenbe találtam. Egek, hogy én mindenkit ki tudok hozni a béketűrésből... de hát ez van... az igazságnál fájóbb dolog kevés van ezen a világon.
- Mondanám, hogy jogos a felháborodásod, de attól tartok, súlyos tévedésben élsz, Sofia. Azt kérted, ne szóljak apádnak róla, hogy élsz, vagy hogy egyáltalán megszülettél. Szokásom betartani, amit megígérek és most sem tettem kivételt. Ha van itt valaki, akinek jogod van leordítani a fejét ezért, az te magad vagy - süllyesztettem a zsebembe a kezemet. - Nem én voltam az, aki szólt apádnak rólad. Nem én. Hanem te magad voltál az, aki szóltál neki. Te magad fedted fel előtte a létezésedet.
Hangom nyugodt, estei szellő módjára környékezi meg a nőstényt, majd bújik be a fülébe. Fiatalon talán néha türelmetlen és hamari voltam, de az ilyeneket felnőttkorára az ember levetkőzi. Mára olyan voltam, mint a türelem szobra. Ahogy teltek az évszázadok, megtanultam nyugalmat erőltetni magamra, mígnem olyannyira nem ment, hogy ez lett az állandó állapotom. A megfontolt, nyugodt, higgadt vezető példányává váltam, mellyel nem csupán egy beszélgetésben kerülhettem nyerő pozícióba, de még a körülöttem levőkre is jó hatással voltam. Elvégre, ha a fejetlenségben a vezető nem veszti el a fejét, az nem kevés erővel tölti el a társait... vagy éppen a kihallgatáson kelt nehézséget. Most viszont inkább a nyugtató hatását igyekeztem kiaknázni... még akkor is, ha tudtam, hogy a következő percekben itt minden lesz, csak nyugalom nem.
Vissza az elejére Go down
Sofia Salucci
Falkatag
Sofia Salucci

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 213
◯ HSZ : 223
◯ IC REAG : 165
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : Tetőtől talpig Nike cuccokat viselek általában, és fejhallgatót
Sose figyelj a színpadra, Te csak Táncolj! Ha táncolsz, a színpad fog figyelni Rád! Mert a színpad is Te leszel.
Re: Keskeny hasadék alja // Vas. Márc. 01, 2015 7:42 pm

~ Nincs szükségem a kioktatásodra! ~ Kértem ki magamnak a dolgot. Marhára utálom, ha gyerekként kezelnek. Ehhez egyedül az anyámnak volt, és Laerke-nek van joga. Ennek a hímnek semmi köze hozzám azon kívül, hogy ismeri az apámat, ezért nem tűröm, hogy kioktasson. Kétszázhárom vagyok, nem tizenhárom!
El akartam űzni őt, minél messzebb. Farkasom fenyegetően hörgött, vicsorgása közepette megvillantotta éles fogait, szemei pedig izzottak, ahogy az előttünk megálló hímet méregettük. Ránk szemernyit se hatott a higgadtsága, az a nyugalom, ami körbelengte. Ha lehet, talán még jobban idegesítő volt számunkra, mintha ő maga is ekkora indulattal viseltetett volna a helyzet iránt.
~ Ne nézz bolondnak, és ne kend rám a Te vétkedet! ~ Csattanok fel, amint rám akarja hárítani a felelősséget. Van pofája…
Őszintén nem tudom mit képzel magáról!? Pontosabban.. mit képzel rólam!? Azt hiszi, teljesen hülye vagyok, vagy meg tud vezetni? Ha apám tudomást szerzett rólam, akkor annak csak ő állhat a hátterében! Hízelgőnek érezhetném, hogy létezésem tényének hallatára már Fairbanksben is termett, de valamiért egyáltalán nem repesek a boldogságtól, ha erre gondolok.
~ Én? ~ Vágom rá döbbenten. Persze kapásból az órára asszociálok. Nyilván Varen elküldte neki. Az öreg felismerte, de nem tudta hogy én honnan szerezte Varen, ezért Fairbanksbe jött, hogy kiderítse. De én nem találkoztam mostanában senki idegennel, aki gyanúsan sündörgött volna körülöttem. Talán bejött a táncsuliba. Ott ki-be járnak az emberek szabadon, legalábbis a recepcióig bárki bejöhet. Nem. Ez így akkor se kerek. Ha így is történt volna, akkor se értem, hogy kapcsolt össze engem az órával. Vagy Varen hazudik, és elárulta neki a létezésem, vagy rossz irányba találgatok.
~ Miért hinnék el neked bármit is, amit mondasz? Miért hinném el akár egy szavadat is? Csak azért, mert azt mondod nem szoktál hazudni, és megtartod az ígéreteidet? Nem ismerlek téged, bármit állíthatsz magadról. Nem akarom, hogy a közelembe gyere! Semmi közöm hozzád… ~ Combjaimban az izmok megfeszülnek, ahogy ugrásra kész pózba helyezkedek.
~ Vidd el Fairbanksből. Nem akarom, hogy itt legyen. Eddig is megvoltam apa nélkül, ezután is megleszek. ~ Ernyednek ki az izmaim, aztán megrázom a bundámat, és sarkon fordulva felcsapott farokkal távolodni kezdek a hímtől, ezzel mintegy jelezve, hogy részemről lezártnak nyilvánítom ezt a találkozót.
Azt gondolom mondanom sem kell, hogy ő se jöjjön vissza…
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Keskeny hasadék alja //

Vissza az elejére Go down
 

Keskeny hasadék alja

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
7 / 11 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Városhatárokon kívül :: Erdős terület-