KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Rebecca Morgan Hétf. Szept. 16, 2024 11:01 am
írta  Catherine Benedict Vas. Szept. 15, 2024 7:44 pm
írta  Bianca Giles Vas. Szept. 15, 2024 3:58 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Szept. 14, 2024 11:58 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 9:01 am
írta  Zachariah O. Danvers Szomb. Szept. 14, 2024 8:55 am
írta  Bruno Manzano Kedd Szept. 10, 2024 11:05 am
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Alignak Vas. Szept. 08, 2024 6:32 pm
írta  Bruno Manzano Kedd Aug. 27, 2024 4:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Hétf. Aug. 26, 2024 8:56 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
Bianca Giles
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Alignak
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
Kyle Prescott
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 
William Douglas
Egyetemi park - Page 6 I_vote_lcapEgyetemi park - Page 6 I_voting_barEgyetemi park - Page 6 I_vote_rcap 

Megosztás

Egyetemi park - Page 6 Empty
 

 Egyetemi park

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Egyetemi park // Szer. Jan. 04, 2012 4:15 pm

First topic message reminder :

Egyetemi park - Page 6 CAM-12-3543-10_32F73065-467D-4A30-9F37BD828B1804F2_8ad3b2ca-50ec-48cb-9cce8b400e9f23e3


A hozzászólást Alignak összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 03, 2017 12:11 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
Egyetemi park - Page 6 Empty
SzerzőÜzenet
Eska
Szellem
Eska

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 831
◯ HSZ : 287
◯ IC REAG : 306
Egyetemi park - Page 6 11kczms
Re: Egyetemi park // Hétf. Feb. 17, 2014 11:44 am

- Én például képes lennék rá.  
Vonom meg hanyagul a vállaimat, ha sületlenségről volt szó, abban profi voltam, és abban szintúgy, hogy a sok sületlenség valódiságát elhitessem szinte bárkivel. A testvéreim közül párat nem tudtam volna átverni képességeik nyomán, de mentségemre legyen mondva, nem is igazán próbáltam. Teljességgel értelmetlen alakoskodni egymás előtt, úgyis mindenki tudja, kit miféle fából faragtak, kötve hiszem, hogy az évszázadok olyannyira megváltoztattak volna bárkit is közülünk. Fogalmam sincs, mekkorát tévedek, mert bizony akad olyan, akire tán rá sem ismernék.
Nem látok az Őrző fejébe, hála az égnek, még a végén fel találnék háborodni. Soha az életben nem használtam arra a képességem, hogy ilyen mértékben unfair legyek. Én általában csupán az információszerzés kedvéért tűntem el a kíváncsi szemek elől, illetve ha egy-egy jelöltemet meg kellett szívatnom, mert mégsem találtam megfelelőnek az áldásomra. Viszont, hogy bármilyen ellenlábasomat így intézzem el… nem fért bele egyszerűen.
- Ühüm.  
Bólintottam nem túl sok meggyőződéssel, és bár akadt köztük egy pár logikus is, de összességében nem nevezném annak a legtöbbünk képességét. Mindenesetre erről bizonyosan nem fogom meggyőzni, épp elég már az is, hogy én felfedtem a képességemről a titkot. Más kérdés, hogy nem tettem volna, ha nem gondolom úgy, hogy biztonságban van nála a titkom. Röhejes volt elképzelni, miként is pletykálkodna erről bárkivel. Egyáltalán, pletykálkodni az volt. Szóval nem aggódtam kifejezetten, ha meg tévedek, hát így járt. A legtöbben úgysem fogna hinni neki.
- Ez elég nyilvánvaló.  
Nekem meg természetesen soha nem állt szándékomban, hogy bárkinek lehetőséget adjak arra, kiélje ilyen formában az ezzel kapcsolatos elképzeléseit. Mindig jókat mosolyogtam azon, mikor valahol azt kérdezték, mit tennék, ha egy napig láthatatlan lennél. Nekem ebben nem igazán van különlegesség, egyszerűen a részem, használom, ha kell, többször is, mint ami vélhetőleg megfordulna bárki fejében, de úgy vélem, sosem használtam ok nélkül, az már egészen más kérdés, hogyha akarok, én bármire találok valamilyen kifacsart indokot.
- Na ez új.  
Vontam össze a szemöldököm, és fürkésztem pár pillanatig az arcát, majd ismét előre tekintettem, és elkezdtem azon agyalni, hogy milyen összefüggés lehet a kettő között, vagyis, inkább hogy milyen esemény eredményezheti ezen dolgok együttállását.
- Meddig tartott a dolog?  
Nyilvánvalóan már megvoltak a képességeik, szerintem más esetben azért óvatosabb lett volna kicsit, bár, nem tudhatom, kinézem belőle, hogy az sem hatotta volna meg túlzágosan.
- Mivel együtt szoktunk működni az Őrzőkkel, szerintem ebben nem lesz hiba, más kérdés, hogy mikor fog minderre fény derülni. Ha engem kérdez… bármi is jön, arra nem lehet felkészülni, különben nem kellenénk ide.  
Kicsit talán baljós elgondolás volt, de hacsak nem Alignak szívat minket a túlvilágról, akkor bizony itt nem egyszerű dolgok fognak történni. Nem szokásom túl nagy feneket keríteni a dolgoknak, de erre a helyzetre nem tudtam másként tekinteni.
Vissza az elejére Go down
Kate W. Strauss
Harcos
Kate W. Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 98
◯ HSZ : 198
◯ IC REAG : 203
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 Tumblr_npogehPBoP1rkutddo3_250
Re: Egyetemi park // Hétf. Feb. 17, 2014 5:07 pm

- Ha azt akarja, hogy higgyek magának, akkor ne mondjon ilyeneket! – néztem rá kicsit szigorúbban. Elhiszem én, hogy képes lett volna mindenfélét összehordani, de azt hittem, hogy most a bebizonyítás a célja és nem az elbizonytalanítás. Közben sétáltam tovább, próbáltam szokni, hogy senki nem lát, de rá kellett jönnöm, hogy ez engem nem vonzott különösebben. Valahogy jól megvoltam én úgy is, ha mindenki látta, hogy milyen grimaszt vágok, milyen fenyegetően szorul ökölbe a kezem és így tovább. Jó, még mindig úgy gondoltam, hogy megvannak a maga nagy előnyei is, de én felálltam a jelenlétemet mindig, ahogyan az természetes a legtöbb esetben. Mint az egyértelmű lett most számomra is, időnként akadnak kivételek.
Kedvem lett volna már elengedni, de így könnyebb volt bármiről beszélgetni és nem kellett odafigyelni arra, hogy mit mondok. Csakis ezért bírtam tovább, hogy még mindig egymás kezét fogva sétáltunk el a közlekedő emberek mellett. Némelyikük arcát megnéztem, ahogyan elgondolkodva haladt el mellettünk, de különösebben mégsem keltették fel az érdeklődésemet. Helyette a gondolataim pörögtek ezerrel mindazon, amit most sikerült megtudnom. Mit kezdhetnék mindezzel? Kylet szívesen beavattam volna, de bizonyára nem szabadna. Ennyi még nekem is egyértelmű volt és amúgy sem lehetett pletykásnak nevezni.
Miután áttértem a Fekete hold éjszakájára, nem kerülte el a figyelmemet, hogy őt is meglepte a dolog. Legalább én is mondhattam valami olyat, amivel még nem voltak tisztában az Elsők sem. Persze után ki is mondta, hogy mindez új volt neki, de ha nem tett volna így, akkor is elég egyértelmű lett volna számomra. Kár, sajnos így azt sem tudhattam meg, hogy mi oka volt, ha még ő maga sem tudta. Pedig kicsit számítottam rá, azért is hoztam szóba eleve az egész sztorit. Ok nélkül amúgy sem volt szokásom fecsegni csak úgy a levegőbe, erre már ő is rádöbbenhetett a rövid ismeretség ellenére is.
- Hm… - elgondolkozva hümmögtem egy kicsit, megpróbáltam felidézni, hogy egészen pontosan mikor jött vissza a képességünk. – Ha minden igaz, akkor január legelején. Talán másodikán vagy harmadikán, már nem tudom pontosan – válaszoltam meg a kérdését. – Miért, esetleg akkor érkeztek meg? – kérdeztem rá, ahogyan én is megpróbáltam logikusan végiggondolni ezt az egész nem túl megszokott jelenséget. A képességünk elveszítésére sohasem volt még példa, ahogyan arra sem, hogy megjelentek a vérvonalak legelső képviselői. Ez egészen biztos, hogy nem lehetett véletlen, úgyhogy a legvalószínűbbnek azt tartottam, hogy miattuk történhetett az egész és esetleg az ő megérkezésükkel múlt el a képesség nélküli időszak. Igen, ez tűnt a leginkább leképzelhetőnek számomra.
- Igen, arra már én is rájöttem, hogy valami súlyos és egyáltalán nem mindennapi dolog van készülőben. Máskülönben tényleg nem lenne szükség mindnyájukra – értettem egyet vele teljes mértékben. – Azért remélem, hogy ha fel nem is készülünk rá, megoldani meg tudjuk majd – talán túlzott volt a bizakodás, nem is volt rám jellemző. Ettől függetlenül azonban én szerettem volna hinni ebben. – Ja, és köszönöm, ha majd tovább adja az információt! – tettem hozzá udvariasan. Azért nem vagyok én olyan vészes, ha érdekel valami, csak általában mogorva hangulatban töltöm a napjaimat így a tél idején.
Vissza az elejére Go down
Eska
Szellem
Eska

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 831
◯ HSZ : 287
◯ IC REAG : 306
Egyetemi park - Page 6 11kczms
Re: Egyetemi park // Szomb. Feb. 22, 2014 11:21 am

- Igazából, ha ezek után sem hinne nekem, aligha lennék képes bármilyen más módon bebizonyítani.
Ohh, dehogynem, csak épp azt nem fogom megtenni. Nyomós ok nélkül senki torkán nem nyomom le az energiáimat, és leplezem magam le előtte pajzs nélkül. Meg tudnám tenni azt is, hogy csak ő érezze, de ahhoz még nekem is nagyon kellett koncentrálnom, és egyébként sem éreztem szükségét. Egy idő után még én is hajlamos vagyok feladni a próbálkozást.
A kezét sem óhajtottam fogni egész nap, de vártam, hogy jelezze valamiképp, elég volt belőle, viszont úgy tűnt, ha mást nem, a praktikusságát értékeli. Én nekem nagyban megkönnyítette az életemet, hiszen többnyire nem kellett azzal bajlódnom, hogyan is megyek haza, ha mondjuk az összes ruhám cafatokban lelte halálát valahol.
- Máshoz én sem tudnám kötni a dolgot, mindenesetre, egyszer ki kellene próbálni, hogyha mind elmegyünk a városból, akkor ugyanúgy eltűnnek-e a képességek.
Jegyeztem meg elgondolkodva, mert ha a kettő ennyire szorosan egymáshoz kapcsolóik, akkor kötve hiszem, hogy jelen pillanatban nem állnak fenn ugyanazok a tényezők. Persze, azt is túlzás lenne állítani, hogy nélkülünk Fairbanks mágiamentes hely, ahol az Őrzők bukták a képességeiket, hümm, és talán akkor a vérfarkasok is, de erről még nem hallottam, szóval nem tudom biztosan.
- Viszont nekünk csak a tetoválásunk izzott fel, az pedig már máskor is megesett, igaz nem egyszerre. Talán ahhoz kellett több mágia a szellemeknek, hogy mindenkit hívhassanak közülünk.
Gondolkodtam hangosan, mert ezt viszont el tudtam képzelni, viszont más okot nem leltem egyelőre a dologra. Azt viszont nem sejtettem, hogy ilyen komoly művelet jelezni nekünk, ha valahol kívánatos a jelenlétünk.
- Én is remélem, de bíznunk kell benne, máskülönben aligha lenne esélyünk…
Hello optimizmus. Az utóbbi időben nem volt rám jellemző a dolog, úgy vélem, érthető okokból kifolyólag, de most csak így érdemes a helyzetre tekinteni. Én azt hittem, káoszra fogunk érkezni, égető problémákra, még sincs semmi, ami ennek csak a töredékét is sugallaná. A falkák egyesültek, csend van, meglehet, vihar előtti, de nem érzékelem, hogy baj lenne. Idővel nyilván kiderül, mi értelme ennek az egésznek.
- Nincs mit, nem hülyítettem, amikor azt mondtam, segíteni akarok.
Vonom meg a vállam, és valamilyen szinten jól esik, hogy ilyesmire is képes, bár már egészen megszoktam, hogy olyan kis tüskés. Ilyen időszakom nekem is volt pár évtizede, de nyilván neki nem múlandó a dolog.
- Van rá esély, hogy elárulja nekem, mit tudnak a vérvonalam itteni képviselőiről? Szeretnék kicsit a körmükre nézni.
Gondoltam, most már van értelme rákérdeznem, hátha csepegtet némi információmorzsát, és tudok majd célirányosan keresni, nem csak vaktában lövöldözni.
Vissza az elejére Go down
Kate W. Strauss
Harcos
Kate W. Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 98
◯ HSZ : 198
◯ IC REAG : 203
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 Tumblr_npogehPBoP1rkutddo3_250
Re: Egyetemi park // Hétf. Feb. 24, 2014 12:10 am

Kivételesen nem szálltam vele vitába, mivel tényleg nem lett volna képes nekem bizonyítani semmilyen módon sem az igazát, ha nem hittem volna már el eleve. Magam sem értettem egyébként, hogy miként volt képes viszonylag hamar meggyőzni, de nem is számított. A lényeg, hogy most már tudomásom volt olyan dolgokról, amelyekről valószínűleg nem nagyon kellett volna értesülnöm, és ettől egy kicsit jobban éreztem magam. Minden más ellenére is, kezdve mondjuk a túlzott hideggel.
- Én nem örülnék, ha ezt próbálgatnák – jelentettem ki elég határozottan ahhoz, hogy rájöhessen, mennyire ellenemre lenne egy ilyen. – Gondolja csak el, hogy mindennek milyen következményei lennének – kezdtem bele máris a nagy okításba, de azért a tőlem telhető legnagyobb elhatározás kellett ahhoz, hogy végül ne folytassam, csupán ennyit mondjak még: - Nem volt túlzottan jó, amikor karácsony után nem tudtuk használni mindazt, amihez már annyira hozzászoktunk – ezzel pedig én lezártnak is tekintettem. Ha megpróbálnák megtenni, esküszöm, hogy még képességek nélkül is visszarugdosnám őket. Bár arra azért én is kíváncsi voltam, hogy mi történne akkor, de nem nagyon akartam kísérletezgetni inkább, ha nem muszáj.
- Igen, ez számomra is egyértelmű – bólogattam hát, hogy ezzel is kifejezzem az egyetértésemet. – Nekünk is izzott az egyik tetoválásunk, jobban mondva inkább belenyilallt a fájdalom, méghozzá elég erősen – az emléktől is megborzongtam. Emlékszem, hogy még engem is a földre kényszerített, pedig elég jól bírom a fájdalmat. Egyrészt harcos is vagyok, másrészt meg elég sok tapasztalattal rendelkeztem már ahhoz, hogy egy kis fájdalom ne akasszon ki teljesen. Az azonban nem kicsi volt, bárhogyan nézem is. Nem is nagyon lehetett megmagyarázni ezt, ha valaki nem élte át.
- Egyébként a farkasok vérvonal képességei is eltűntek, ha az értesüléseim helyesek – egészítettem ki az általam elmondottakat, afféle mellékes információként. – Akkor remélem, hogy megőrzi ezt a jó szokását a jövőre nézve is! – valami halovány mosolykezdemény megjelent a szám szegletében, amikor megerősített a segítő szándékáról. Nem tudtam elképzelni sem túlzottan, hogy neki ez milyen okból lenne jó vagy jövedelmező, de nem kezdtem el megint ezen lovagolni inkább.
- Ez mind szép és jó, csakhogy én nem tanultam meg kívülről az összes farkas adatait – méregettem megint kíváncsian. Jó, nem kételkedtem abban, hogy tényleg kíváncsi volt rájuk, csak nekem kicsit akkor is fura volt ez az egész. Mivel a nagy átlag, akiről tudtunk is eleget, az egy helyen volt megtalálható, tehát nem lett volna nagy dolog megtalálnia őket szerintem. Ettől függetlenül azonban én válaszoltam neki. – Mint azt már tisztáztuk, nem vagyok informátor, márpedig nekik van inkább hozzáférésük az efféle adatokhoz, amire magának szüksége lenne. Nekem ehhez valószínűleg engedélyt kéne kérnem, de egyébként sokat tudunk az egyes farkasokról, ha minden igaz. Szép kis aktákkal rendelkeznek – csak azért mondtam el neki ezt, mert úgy gondoltam, hogy ennyi év alatt és ilyen valódi személyazonossággal esetleg már lehetett tudomása az őrzői rendszerekről is.
Vissza az elejére Go down
Eska
Szellem
Eska

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 831
◯ HSZ : 287
◯ IC REAG : 306
Egyetemi park - Page 6 11kczms
Re: Egyetemi park // Vas. Márc. 02, 2014 4:20 pm

- Nem huzamosabb ideig gondoltam, nem kell aggódni emiatt.
Legyintettem a szabad kezemmel, mert bármennyire is legyek szeszélyes jellem, a fontos dolgokkal nem szokásom szórakozni, ez is pusztán az összefüggések miatt érdekelne. Úgy vélem, ha akkor is eltűnnének a képességeik, akkor biztosan valami nagyon súlyos dolog áll a háttérben, amiért maradnunk kell. Azt azonban elképzelni sem tudom, hogy mi lehetne ilyesmi. Ha mondjuk Alignak feltámadna, roppant kényelmetlenül érintene mindünket, pláne ha még egy helyen is vagyunk. Ezzel azonban nincs értelme számolni, ha meg tudta volna tenni, már az élők sorát gyarapítaná, és azon lenne, hogy megkeserítse az életünket.
- Elhiszem, hogy az volt. Viszont nem tudok elmenni a tény mellett, hogy ez az egész a városhatáron belül maradt. Londonban nem volt ilyen probléma.  
Ráncoltam a szemöldököm, és ez az, ami miatt elsősorban érdekelne, hogy a probléma továbbra is fennáll-e. Éltem a gyanúval, hogy igen, mert még semmit sem tettünk azóta, hogy megérkeztünk.
- Melyik tetoválásról van szó?
A tekintetem érdeklődő, és nem azért kérdezek, mert minden infót meg akarnék tudnom, hanem mert engem valóban aggaszt ez az egész. A feladatomat mindig is szem előtt tartottam, és pokol volt az az időszak, amikor mindennek hátat fordítva dobtam el magamtól a farkasom, téptem ki lelkem egyik felét.
- Komolyan? Hát ez egyre érdekesebb.  
Kerekednek el a szemeim, lám, nekem is lehet még meglepetést okozni. Nem is olyan nehéz, lévén a lelkem egyik kis szelete még mindig egy játékos gyerek, akit a virágzása közepette ért utol a farkasok áldása, s nem hagyták a hosszú évek megkopni lányságom. Szerettem is olykor megfeledkezni a világ bajairól, ám most határozottan nem az a pillanat volt.  
- Nem sok mindent tudnának tenni, hogy másként tegyek…  
S másként érezzek. A tiszteletem irányukba töretlen, legyenek akármilyenek. Hisz tehetnék mást? Ha egy kölyköm tönkretesz maga körül mindent, és én nem érek oda időben, ők cselekszenek. Sosem fogom elfelejteni nekik, hogy vannak, ugyanúgy azt sem, hogy a törzsünk másik feléből lettek ők. Valahol igenis összetartozunk, még ha ez a tény sokszor el is sikkad.
- Ezt nyilván nem is várja el senki.  
Jegyeztem meg, szép is lenne, azt már rég tisztáztuk, hogy nem informátor. Az meg legyen az én gondom, hogy miért így óhajtok a nyomukra bukkanni. Nem véletlen, nem szándékozom felfedni magam a farkasok nagy része előtt, a vérvonalam tagjai előtt pedig első körben pláne nem. Még azelőtt szeretném megismerni őket, hogy farkasnak tudnak. Hogy milyenek az emberekkel, aztán jöhet a többi.  Akármennyire is érdektelen vagyok olykor az emberekkel kapcsolatban, sosem felejtettem el, hogy egykor én is közéjük tartoztam, mint ahogy mindannyian…
- Gondolom, ne reménykedjek abban az engedélykérésben...  
Sóhajtottam fel, nem szándékoztam még egy informátort is megkörnyékezni, elég nagy falat volt nekem ez a nő is, és nem szeretném azoknak a számát a közeljövőben gyarapítani, akik tudnak rólam. Viszont azt sem szeretném, hogy nekem kelljen belógni, és megszerezni az infókat, előbb köpném szembe saját magam.
Vissza az elejére Go down
Kate W. Strauss
Harcos
Kate W. Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 98
◯ HSZ : 198
◯ IC REAG : 203
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 Tumblr_npogehPBoP1rkutddo3_250
Re: Egyetemi park // Szer. Márc. 05, 2014 7:54 pm

- Nem szokásom aggódni, de higgye el, hogy nem volt a legkellemesebb, amikor az ember hozzászokik hosszú évtizedeken át valamihez és az utána egyik pillanatról a másikra eltűnik – mondtam komolyan. Lehet, hogy ez neki csupán egy teszt lett volna és egyáltalán nem nagy dolog, nekem viszont igenis számított és szerintem az összes többi őrzőnek is. Nekem például megmaradna a harctudásom, ám a plusz erő hozzá eltűnne, és védtelen lennék, akár egy ember. Már egy bizonyos értelemben mindenképpen. Nem szerettem volna ilyen kiszolgáltatott állapotba kerülni, mert a végén járkálhatnék még több fegyverrel, mint amennyit egyébként magamnál szoktam tartani.
- Máshol sem volt. Csakis itt – erősítettem meg azt, amit elmondott. Mi is nagyon jól tudtuk ezt, úgyhogy nem mondott újdonságot. Természetesen az első volt, hogy mindenki fogta a kapcsolatait és tájékozódott ezzel a problémával kapcsolatban. Mivel nem globális dologról volt szó, így egyértelmű volt, hogy csak ezt a területet érintette valami olyannak az előszele, amire talán egyikünk sem volt még felkészülve. Példának okáért, én arra sem álltam teljesen készen szerintem, hogy minderről tudomást szerezzek, ennek ellenére örültem, hogy végül mégis így alakult.
- Számít ez? – kérdeztem felvont szemöldökkel. – A Szemről egyébként – válaszoltam végül a kérdésére. Ha már ő válaszolgatott az enyéimre, kissé nyögvenyelősen bár, de én is megtehettem ugyanezt a szívességet. Főleg, hogy azzal is tisztában voltam most már, hogy vele szemben még én is gyengének bizonyulnék, holott a legtöbb farkassal el tudnék bánni, még ha teljesen ki is fárasztana a harc. – Úgyhogy nem csupán kasztokat érintett, hanem minden őrzőt – tettem hozzá, hiszen egyikünknek sem az ahhoz tartozó tetoválása sajdult meg, hanem az, amelyiket minden őrző megkapja az elhívását követően.
Egy kicsit azért örültem, hogy végre én is tudtam olyan információval szolgálni, aminek még nem volt a birtokában. Így talán már nem is lesz annyira sok kedve elmenni innen tesztelgetés céljából, bár azt sem tartottam kizártnak, hogy esetleg ezzel akarná a sajátjait móresre tanítani, ha úgy látná, hogy rászolgáltak. Én a magam részéről nem vágytam ismétlésre, de ezt szerintem elég egyértelműen ki is fejeztem.
- Tudom – hagytam rá, hiszen tényleg nem várhatta el senki, hogy mindenkiről fejből tudjak mindent. Elég jó volt a memóriám, de ennyire azért nem. Különben sem tartottam mindent elég fontosnak ahhoz, hogy rápazaroljam az energiáimat. – Fogalmam sincs, hogy a Protektorom miként fog határozni. Gondolom, hogy vele szándékozik megosztani az ittlétének tényét – néztem rá komolyan. Ha nem teszi, én akkor is meg fogom tenni, ez szerintem számára is elég egyértelművé vált, ha ránézett az arcomon tükröződő elszántságra. – Ha nem próbálja meg, akkor egészen biztos, hogy felesleges reménykednie ebben. Ez sajnos nem az én hatásköröm, ráadásul saját magam számára nem fogok erre engedélyt kérni, gondolom, ezt megérti – mondtam ki őszintén, hogy erre ne is számítson. Nem tudnám mivel magyarázni.  
- Egyébként lassan visszamehetünk oda, hogy elengedhesse a kezemet – jutott eszembe, mert talán már neki is kezdett terhessé válni, hogy foglalt a fél keze. Persze abban az esetben, ha még valamit szeretne velem megbeszélni ezekkel az ügyekkel kapcsolatban, akkor szívesen fogom tovább, ezen ne múljon.
Vissza az elejére Go down
Eska
Szellem
Eska

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 831
◯ HSZ : 287
◯ IC REAG : 306
Egyetemi park - Page 6 11kczms
Re: Egyetemi park // Hétf. Márc. 10, 2014 5:33 pm

- Ohh, elhiszem.
Bólintottam, de nem tettem hozzá, hogy nagyon is jól tudom, miről beszél, bár nálam nem a semmiből jött a dolog, és nem is pusztán egy hétig tartott, én önként mondtam le a farkasomról közel két évtizedre. Nem fogom azonban méregetni, kinek volt rosszabb, nem stílusom, egyszerűen örülök, hogy annak az időnek már vége, és nyilván az Őrzők is, hogy nem bizonyult maradandónak a képességük eltűnése.
Valahogy nem hagyott nyugodni ez az egész, egyszerűen tudni akartam, hogy mihez kellett egyszerre az Őrzők mágiája, és miért tűntek el a farkasok képességei. Őszintén kétlem, hogy ennyi energia kellett ahhoz, hogy minden Elsőt ideszólítsanak a szellemek. Drága Tupilek, lehetnél kegyes, és az orromra köthetnéd, mi folyik itt.
- Számíthat. Nem tudom, mivel nem igazán vannak válaszaink a történtekkel kapcsolatban, szóval bármilyen információ lehet értékes.
Nem kérem, hogy értse, mi miért fontos esetleg nekem, de ettől még az, és nem különösebben óhajtom túlmagyarázni a dolgot. Ez szerintem tökéletesen világos így is. A Szem… tehát akkor nem maradt ki senki a sorból, és eme gondolatomat rögtön alá is támasztja a szavaival.
- Elméletileg már tud rólam, legalábbis, Londonban szóltam, hogy adják le a drótot, és kétlem, hogy az ottani Protektor elmulasztotta volna megemlíteni.
Amennyire megismertem a fazont, rendkívül kötelességtudó fajta, amúgy még szimpi is volt, azt viszont nem állítanám, hogy ő is így volt velem, lévén ismeri a legsötétebb titkomat is. Mindenesetre, ott kaptam új testet, úgyhogy még szerintem a testem egykori tulajdonosának az aktája is nála landolt, annyira meg bízom az Őrzőkben, hogy nem vétenek ekkora adminisztrációs hibát. Szóval, nem fogom zokon venni, amiért megemlíti ezt a találkozást a Protektorának, ez számomra is egyértelmű volt.
- Viszont más nem fog róla tudni, és értékelném, ha ez így is maradna.
Távol álljon tőlem, hogy pletykás nőszemélynek tituláljam, fel sem merül bennem, egész egyszerűen nem akarom, hogy elmenjünk amellett, mennyire nem szeretném, ha másként történne. Ettől függetlenül viszont úgy tűnik, fel kell keresnem a Protektort, mert őszintén szólva másként nem tudom úgy megoldani az utódaim megkeresését, hogy ne lepleződjek le pillanatok alatt, márpedig számomra meglehetősen unalmas lenne, ha rögtön mindenki tudná rólam, hogy egy viszonylag idős farkas vagyok az Árnyak közül.
- Igen… egyébként is mindjárt becsöngetnek.
Ez mondjuk csak sötétben tapogatózás a részemről, mert fogalmam sincs, hogy mikor van órája, de egynek jó volt. A következő lépteimet már ismét egy félreeső hely felé irányítom, s mielőtt elengedném, még elbúcsúzom.
- Kellemes napot! A kezdetektől eltekintve, örültem!
Még egy mosolyt is megeresztek, majd ha meggyőződtem róla, hogy a környéken nincsen kutakodó szempár, eleresztettem Kate kezét, de én magam nem bontakoztam ki az árnyak közül. Helyette pár méterrel arrébb sétáltam, és figyeltem még egy darabig, merre megy, mit csinál, de az épületbe már nem követtem. Tartom magam ahhoz, hogy az Őrzőkkel szemben egyenes vagyok…
Amint céltalanná vált ittlétem, már el is indultam a hegyek felé, valahogy jobban esett volna most ott időzni.

// Köszönöm szépen! Egyetemi park - Page 6 1839924927 //
Vissza az elejére Go down
Kate W. Strauss
Harcos
Kate W. Strauss

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 98
◯ HSZ : 198
◯ IC REAG : 203
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 Tumblr_npogehPBoP1rkutddo3_250
Re: Egyetemi park // Szer. Márc. 12, 2014 11:47 pm

Igaz, hogy azt mondta, hogy elhiszi, amit mondtam, de én attól még erősen kételkedtem benne. Valószínűleg, ha tudtam volna, hogy tényleg átérzi a dolgot, akkor nem fordultak volna meg efféle gondolatok a fejemben, de hát természetesen én elég távol álltam attól, hogy médiumi képességekre tegyek szert. Őszintén szólva, én egyáltalán nem is vágytam volna arra, hogy mások gondolatait halljam. Bőven elég volt nekem a saját problémám, mert az természetesen mindig akadt. Akkor is, amikor úgy tűnt, hogy minden tökéletesen rendben van körülöttem.
- Értem! – bólintottam végül, amikor elmondta, hogy miért érdeklődött a tetoválás iránt. Ettől függetlenül azonban még nem lettem boldogabb. – Azért nem lett volna rossz, ha legalább az érintettek tudnak valamit… - méltatlankodtam egy kicsit, nehogy már kijöjjek a formámból. Egyébként az is megfordult ám a fejemben, hogy talán tudja, csak éppenséggel nem kívánt különösebben beavatni ebbe az apróságba, mert már így is túl sokat tudok. Bár ugyanebből az okból akár úgy is lehetett volna vele, hogy már úgyis mindegy.
- Ó, akkor Will máris előrébb van, mint én – nyugtáztam az információt. Arról ugyan fogalmam sem volt, hogy ez mégis miért lepett meg, vagy töltött el némi rossz érzéssel, de legalább most már én is fel lettem világosítva. Nem is olyan nagy baj ez. Közben persze a mellettem sétálgató nő tovább mondta, amit szeretett volna, mire egyből felé is fordultam. Szemöldökömet kérdőn vontam fel, vagy inkább úgy, mint aki azt kérdezi, hogy „ezt most komolyan gondolta?”. Olybá tűnt egyébként, hogy nagyon is komolynak szánta a kérését, szóval csak megvontam a vállaimat. – Nem szokásom csak úgy elpletykálni mindenkinek mindent, úgyhogy emiatt igazán felesleges aggódnia! – biztosítottam végül, szinte magától értetődően. Számomra legalábbis mindenképpen annak számított, és ha nem hívta volna fel rá külön a figyelmemet, akkor sem kotyogtam volna ki senkinek.
- Olyasmi! – bólintottam a csengővel kapcsolatos megjegyzésére. Egy halovány mosoly még ott is bujkált a szám szegletében, miközben elvonultunk egy olyan helyre, ahol nem tapadt ránk mindenfelől egy-egy figyelő szempár. – Viszlát! – búcsúztam végül el, mielőtt elengedtük volna egymás kezét. – Még látjuk egymást! – tettem még hozzá, és amint szabadultam, néhány másodperces várakozást követően már meg is indultam az egyetem épületének irányába. Tényleg biztosra vettem, hogy össze fogunk még futni később, mert ezek után bárhol felismertem volna.
Ilyen és ehhez hasonló gondolataim voltak, valamint próbáltam a bizarr élményt és a még ennél is furcsább információkat összerakni és elfogadni. Nem mondhatnám, hogy egyszerű feladatom volt, de attól még egy kicsit különlegesnek éreztem magam, és ez olyan természetesnek hatott számomra. Amúgy sem lehetett hétköznapi nőszemélynek nevezni, de ezek után meg aztán pláne nem. Csak kár, hogy Willen kívül senkit sem világosíthattam fel erről az apróságról, miszerint beavatott lettem. Lehet, hogy már nem is olyan borzasztó ez a nap...

// Én is köszönöööm Egyetemi park - Page 6 1839924927 //
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Egyetemi park // Csüt. Márc. 13, 2014 4:33 pm

Egyetemi park - Page 6 5xpwn66i92avof9rvrxj
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Egyetemi park - Page 6 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Egyetemi park // Pént. Jún. 20, 2014 4:02 pm

Egyetemi park - Page 6 1237141041NM300keret_www.kepfeltoltes.hu_
Rocky & Nia
/ Days of vengeance  III. /

Még este megtudtam Stephentől, mit kezdjek a hátsómmal, hogy rendbe jöjjön. Hű! Valaki nagyon vágja a témát… Ha neki az a vágya, hogy néha így is összegabalyodjunk, akkor nem bánom, csak az ő kedvét és boldogságát szem előtt tartva megyek bele, de én magamtól biztos nem fogom indítványozni. A síkosító remek ötlet, ha máskor is szeretné így. Meg beszerzek egy vagon gyulladáscsökkentő popsikenőcsöt.
Hát, nem tudom, amit a meleg vízről, meg a lekvárról mond… Shonte egyébként felvilágosított a hátulról való behatolásról. Ő totálisan ellenzi, és úgy szoktatja le a pasijait az ilyen irányú próbálkozásokról, hogy előtte több tányér spenótot eszik babfőzelékkel, és mézes forró tejet iszik rá.
Én nem akarom Stephent leszoktatni semmiről. Majd kitapasztalom a dolog minden csinnyát-binnyát inkább, hogy kevésbé legyen kellemetlen utána.
A közös fürdő, és ami a kádban történt, ismételten csodálatos volt. A tripla edzés annyira kiütött, hogy Mary mama hajnali híradóját sem hallottam. Ágyút lehetett volna robbantani a fülem mellett, úgy aludtam. Reggel Stephen ébresztett fel, el ne aludjak. Mire felkeltem és felöltöztem, reggelivel és egy pohár meleg vízzel fogadott.
Munkába induláskor, a lakásból kilépve egy cédulát találtunk a bejárati ajtóra tapasztva. A következő kézzel írott szöveg állt rajta:
„Kedves Nia és Stephen,
Hosszú ideje szenvedek attól a problémától, ami minden férfi legvadabb rémálma. A tegnap esti intenzív hangterápiátoknak hála azonban évek óta először becsületesen el tudtam látni az asszony baját mindkettőnk nagy örömére. Őszinte hívetek: Gregg a 4-ről.”

Én sírva röhögtem a folyosón, hogy ilyen létezik.
- Nagyon vékonyak itt a falak. Már a fél háztömb ismer minket… A felső szomszédok viszont ügyesek voltak, mert nem hallottam, hogy akcióznának. – jegyeztem meg heherészve, aztán ha Stephen nem bánta, eltettem a levelet. Mindenféle dokumentumot és tárgyi bizonyítékot összegyűjtök, ami ilyen-olyan formában a kapcsolatunkhoz fűződik. Egy kövekkel díszített, antik, faragott ékszerdobozban őrzöm őket, mert minden apró tárgynak saját, különleges történte van, amik sokat jelentenek és elképesztő emlékeket idéznek.
A Lawrence farmról nem hoztam el semmit, hiszen akkor még Stephennel sem úgy álltunk, hogy beinduljon az aktív gyűjtögető ösztönöm. Nem, ez még biztosan nem patologikus halmozás, amit csinálok.
Stephennel még fürdés előtt megbeszéltük, hogy elnézünk az egyetemi parkba, ahol könyvvásárt tartanak, este pedig koncertet. Bevallom, a könyvek sokkal jobban érdekelnek, úgyhogy most, munka után a könyvárusok standjainak hosszú sora felé sétálunk a zöldellő parkon át. Szép kis érdeklődő tömeg nyüzsög itt, de megoszlik az árusok körül.
Az előző nap készült képnek köszönhetően csak a parkolóban betámadó szőke rittyó kilétét sikerült kinyomozni, az övét is csak azért, mert egy éve rendőrségi nyilvántartásba került ittas vezetés miatt. A neve Cassandra Grey, 29 éves, amatőr színésznő, aki az Eagle Avenue-n bérel egy kis lakást. Az infót azonnal továbbítottam Stephennek sms-ben. Simán felhívtam volna a rendőrségről is, de nem akartam zavarni, nehogy rosszkor csörögjek rá, például egy meeting kellős közepén. Huston hadnagy behívatott magához az irodába. Fel voltam készülve a nagy észosztásra, de csak annyit mondott, hogy az én magánügyem kivel kavarok, de nem szeretné, ha bajom esne, aztán elbeszélgettünk az ügyről. A 3 kiló kokóról viszont továbbra is mélyen hallgattam.
Visszatérve a parkba és a könyvvásárhoz, ahogy Stephen derekát átkarolva andalgok, nekidőlve az oldalának, felpillantok rá.
- Tudod, hogy a lakásod mennyire hűen tükrözi a személyiséged legkisebb darabkáját is?
Nem sejthetem, hogy Stephen pont ebben a témában szeretett volna feltenni egy kérdést előző este, mielőtt beállítottak a rendőrök. Nagyon sokszor előfordul velem, hogy nem tudok dolgokról, mégis valahol mélyen rájuk érzek és beléjük trafálok. Ez fordítva is remekül működik. Ha például gondolok valamire, valakire, vagy elég csak egy szöveget ismételgetnem fejben; a dolog megtörténik, a személy felbukkan/felhív, a szöveg pedig felcsendül valahonnan a fülem hallatára. Az emberek ezt véletlennek nevezik, de én nem hiszek a véletlenekben. Inkább azt mondom, hogy az információ ott van mindenütt az éterben energia formájában, és bárhol bármikor képesek vagyunk ráhangolódni, mert ilyen érzékeny vevőkészülékké legózott minket össze az univerzum. Nem csak szavakkal vagyunk képesek kommunikálni, hanem gondolatokkal is, sőt, a testünk folyamatosan jeleket küld az érzelmeink és gondolataink minőségének függvényében. Bizonyos emberek közt kifejezetten jól működik ez a rendszer; ők azok, akik egy hullámhosszon vannak. Azt hiszem, ez Stephenre és rám nagyon igaz.
- Te festetted ki, vagy már ezekkel a színekkel vetted meg? – érdeklődöm. Ha Stephen már így vette, akkor valószínűleg tudatalatti választás volt ez a lakás, hogy ennyire pontosan kivetíti a belső lényét. A színek, amilyenre mázolják otthon a különböző helyiségeket, sokat elárul a bennük élő egyénről, akárcsak a bútorzat és a dísztárgyak formája, anyaga, és az, hogy a lakás melyik pontján vannak elhelyezve.
- Nálad a barna szín dominál, ami az állatok színe. De mivel nem foglalkozol állatokkal, és otthon sem tartasz házi kedvenceket, ez az állat inkább a bensődben keresendő. – duruzsolásomat egy rövid kacaj szakítja meg, de mindjárt folytatom is a magyarázatom. - Neked a legtitkosabb szférád, a hálód barna főleg. Éjszaka meg is tapasztalhattam ezt az állatiasságot. – somolygok Stephenre. – Egyébként, aki szereti ezt a színt, arra jellemző a kritikusság, a zárkózottság, és nagyon fontosak számára a tradíciók. A barna a nyugalom és a türelem színe is.
Stephent könnyű úgy teljes körűen analizálni a holmijai alapján, hogy már járunk néhány hete, de igyekszem ettől elvonatkoztatni, és felidézem magamban azt a benyomást, amit akkor éreztem, mikor legelőször jártam nála.
- A fürdőszobában lévő szürke falak elárulják, hogy jó üzleti érzékkel vagy megáldva, és túl sok munkát végzel. A szürke egyébként a kompromisszum, a szorgalom, a higgadtság és az óvatosság színe. Az „idősebb”… - idézőjelet formálok az ujjaimmal, mert nem szeretném Stephent megsérteni. Nem tartom idősnek, de nem mindegy, hogy egy húszéves srác szobája van szürkére pingálva, vagy egy negyvenéves férfié, mert a színek a különböző életszakaszokban is más-más jelentést hordoznak. - …szürke kedvelők az élet számos hullámvölgyén jutottak túl, és sok rossz dolgot átéltek már. Nehezen befolyásolhatók, inkább ők befolyásolnak másokat.
Ahogy beszélek, néha-néha előrefordulok, hogy lássam, merre megyünk, és ne ütközzek neki senkinek. Nem beszélek hangosan, inkább lágyan, hisz kizárólag csak Stephennek szól, amit mondok.
Visszapillantok az arcára. Mosolyom mit sem halványul, mialatt tovább döngicsélek a párom mellett.
- Van néhány fekete faragott szobrocskád a nappaliban, az élettered központjában. A fekete szín eleve, de a szobrok formája is méltóságot, hatalmat, eleganciát és titokzatosságot sugall. Bár, a fekete sokszor az üresség és a fásultság jelzője is. A feketét kedvelők általában reális, határozott, magabiztos emberek, akik nem igazán nyílnak meg mások előtt… Mindent egybevéve lágy, természetes színekkel veszed körbe magad. A lakásod összes helyisége tágas, fény uralja őket, és a bútorzat mindenhol teret enged a mozgáshoz. Le sem tagadhatod a szabadság utáni vágyad. A könyveid alapján pedig azt mondom; folyamatosan törekszel a kultúrára, az ítélőképességed kiváló, olykor szeretsz a saját gondolataidban elmerülni, és a kifinomult dolgokat keresed az életben. A precíz tisztaság, amiben otthon élsz, a munkában való kitartást és az elveikhez való hűséged reprezentálja.
Stephen lehet bolondnak néz, hogy ez így mind kijött egy szuszra, de nagyon kikívánkozott belőlem.
Kíváncsian vizsgálgatom a vonásait, a tekintetét, vajon mit szól az elhangzottakhoz. Talán nem sértettem meg azzal, hogy a magam kifinomult módján górcső alá vettem.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 24wr02t
Egyetemi park - Page 6 Giphy
Re: Egyetemi park // Pént. Jún. 20, 2014 5:45 pm

/ Rocky & Nia – Days of vengeance III. /

Nia-nak nem lehetett panasza. Nemhogy a dupla adag sütit, de még a mai reggelit is előre ledolgoztuk. Legalább annyira kifárasztottam, mint fent a hegyen a kirándulással. Nekem is jólesett az alvás. Be volt állítva az ébresztő, de a reggeli híradó hangjai a szomszéd néni rádiójából megelőzték. Nia-t hagytam aludni és csak akkor keltettem fel, mikor már tényleg ébrednie kellett. Addig is fogat és arcot mostam, megnéztem a telefonomat, hogy jött-e valami, amíg le volt némítva éjjelre. A praktikus tanácsokat párocskám megkapta és éreztem, hogy kétséges a zárás megítélése. Tetszett neki, de ez az utólagos fájdalom és a körülményesség már nem. Meg is értem. Legközelebb ügyesebbek leszünk. Fel vagyok készülve ilyen apróságokkal, mert gondoltam, ha meg tudom győzni a nőket, hogy van megoldás a fájdalomra, akkor bevállalják ezt is. Párszor be is jött. Nia-nál viszont nem fogom erőltetni, ha sokadik próbálkozás után is azt érzem, hogy egy kicsit rossz neki. Neki ne legyen rossz! Többet ér annál, hogy kényszerítsem arra, ami csak nekem élvezetes az ágyban. Én egy sajtos-szalámis reggelit csináltam magamnak, pirítós kenyérrel. Ötöt betermeltem kezdésként. Ahogy a lakást elhagytuk, jót nevettünk a fentiek üzenetén. Tényleg név szerint ismernek minket. Ha Gregg tudja Nia nevét, akkor biztos Mary Mama is, csak arra gondolt, hogy megint más van nálam. Az elmúlt években tényleg átjáróház volt a lakásom, de ennek mostantól vége. Meg fogja ismerni, ki sikít ugyanúgy. Megengedtem Nia-nak, hogy elrakja a levelet, bár érdeklődtem, hogy miért kell neki. Én fejben raktározom el az emlékeket és tudom, hogy ő kicsit máshogy gondolkodik a tárgyakról, a kisugárzásokról, stb. - elég csak Tűzbogárra gondolni vagy Mephisto-ra – de szerettem volna megérteni, mit jelentenek neki ezek a tárgyak. Mi tényleg nem vettük észre, mi zajlik fent, hiszen el voltunk egymással foglalva, de úgy hiszem Mary Mama nem csak nálam járt tegnap éjjel. Még beugrottam hozzá, mielőtt Nia-val találkoztunk. Körmönfontan kérdezgettem az előző napról. Örült, hogy végre kérdezek valamit és válaszolt is. Az unokákról szóló történetek között elmondta, hogy járkált az emeleten egy férfi. Egész alacsony volt, görbeorrú, szőke, tüsihajú, zöld svájci sapkában. Mary Mama épp a muskátlikat gondozgatta, mikor meglátta ezt az embert. Meg is kérdezte, kit keres, az meg előadta, hogy ingatlanügynök. Engem nem említett név szerint, de állítólag többször nézett az ajtómra és úgy tűnt, titkol valamit. Szóról szóra leírtam Nia-nak e-mailben, milyennek mondta el a látogatót Mary Mama és megkértem, hogy készítsen rajzot, ami alapján majd lehet keresni. Könnyen lehet, hogy tényleg egy ingatlanügynök volt, de nem árt a nyomot alaposabban is megvizsgálni. Ha nem ő az, még mindig van két alanyunk.
Megtudtam a szőke ribanc nevét és adatait. Már kezdtem gondolkozni, mi legyen a sorsa. Ittas vezetés előfordul a művészeknél. Ha még többször megismétli, el fogják venni a jogosítványát. Én majd intézkedem, hogy párszor igyon olyan italt vezetés előtt, amit nem alkoholosnak hisz, de valójában az. Láthatatlanul a nyomában leszek és majd belecsempészek a gyümölcsleveibe egy kis piát. Meg valami gyógyszert, amitől a szemei is rosszul fognak állni. Ki fogom figyelni és keresztbeteszek neki. Ezen kívül rossz hírét kell kelteni szakmai körökben. Megbízhatatlannak és tehetségtelennek kell lefesteni, hogy ne kapjon szerepet, plusz még az arc elcsúfítása is szóba jöhet. Meg fogja kapni a jutalmát. Nem ölöm meg, dehogyis. Csak tönkreteszem a karrierjét, az életét. Ha úgy ül autóba, hogy megkapja a dilikoktélt, még balesetet is okoz, amivel tönkrevágja a kocsiját. Esetleg le is ültetik. Ha nem lesz nyomorék. Nem tartom túlzásnak. Ő fel lett bérelve, hogy játsszon el egy ribancot. Sejthette, mi a cél: valakinek a besározása, kellemetlen helyzetbe hozása. Neki ez csak egy szerep volt, de rossz játszótársat választott. Várni fogok, amíg intézkedem. Talán csak hetek múlva húzom ki alóla a szőnyeget.
Most viszont itt vagyunk a könyvvásáron. Szeretem az ilyen eseményeket és az külön öröm, hogy egy parkban rendezték meg. Mindig szoktam új könyveket vásárolni. Az antikváriumokat is imádom, de az új kiadványok között is jó böngészni. Nia az oldalamon jön és átkarolja a derekamat, én is az övét. Először csak nézelődök, végiglesem a bódésorokat, a könyvesstandokat. A színpadon még az írók nyilatkoznak és mesélnek a kiadványaikról, de estére egy blues zenekar van beígérve. Nem tudom, Nia mennyire szereti ezt a műfajt, de ma kiderül. Ha nem érzi jól magát, tovább fogunk állni. Még nem megyek oda a pultokhoz, csak távolról szemlélődöm. Mikor rámnéz és pont arra a kérdésre válaszol, amit fel akartam tenni, de mégsem tettem, meglepődöm. Én nem misztifikálom ezt túl. Beszéltünk arról, hogy az ellenség is meg akar ismerni, következtetni akar a lakásomból a személyiségemre. Nia pedig szintén jó ebben és biztos elindult az agya. Örülök is, hogy felhozta, mert érdekel a véleménye.
- Ah, ma chére télépathe! - mondom neki viccesen, mert tényleg nem gondolnám ezt telepátiának. - Tegnap pont meg akartalak kérni, hogy mondd el nekem, mit állapítanál meg a lakásom alapján, ha nem ismernél. Épp akkor ültetted a fülembe a bogarat, hogy be vagyunk mikrofonozva, úgyhogy végül ezért mondtam, hogy máskor beszéljünk róla. Biztos vagyok benne, hogy tükrözi, hiszen gondosan válogattam meg mindent. Nos, hallgatom a disszertációdat!
Mégsem elemzéssel kezdi, hanem egy kérdéssel. Imádom azt a pengeéles eszét és nagyon jó, hogy egy oldalon állunk. Legalábbis nagyrészt így állunk. A Falkáról nem tud. Lehetnek még olyan ügyek, amikben én védek egy farkast, ő meg le akarja fülelni.
- Csak egy részét festettem át. A nappali és a konyha ugyanilyen volt, a háló színét viszont én álmodtam meg és a fürdőét is. A csempét nem, de a falat én magam festettem ilyenre.
Ezzel azt is elárultam, hogy nem ijedek meg a takarításnál komolyabb munkálatoktól sem. Már nagyon unom azt a lakást és jó lenne egy házra cserélni. Anyagilag meg is engedhetném magamnak, de mást terveztem. Én is akarok családot alapítani, kölyköket nemzeni. Úgy gondoltam, hogy egy farkas nőstény mellett fogok megállapodni és ha megvan az igazi, vele költözöm ki egy házba. Nia mellett kicsit más a helyzet. Eljuthatunk addig, hogy ne csak néha aludjon ott, hanem nálam is lakjon. Csak az a baj, hogy az ő élete sokkal korábban ér véget, mint az enyém. Ha 20, 30, de még 40 év múlva is ugyanúgy fogok kinézni, akkor pedig ismét váltanom kell. Másik személyazonosságra lesz szükségem, más élőhelyre, más foglalkozásra. Stephen Chesterton egyszer el kell tűnnie. Még nem tudom, hogy oldom meg ezt. Abban reménykedem, hogy Nia is fajtársammá válik egyszer, vagy hogy legalább feltárulkozhatok előtte teljesen. Időm még van gondolkodni.
Ahogy belekezd az elemzésbe, elégedetten mosolyodom el. Semmi ilyet nem tanult, de remekül elemez. A barna valóban kitűnő rejtőszín. Így bújik el a béka a sárban, a szalonka a földben, a bagoly a fában. Nem sértődöm meg, hogy állatnak nevez, ő pedig nem sejti, milyen közel áll a valósághoz. Tegnap este tényleg eléggé brutális voltam, de végig figyeltem rá, hogy jó legyen neki. Állat vagyok, de tudok érző állat lenni. Nem mondanám magam nagyon kritikusnak, ebben téved. Véleményem van, de nagyon sok mindenre csak legyintek. A tradíciókat is csak módjával őrzöm. Ilyen a francia nyelv, a bor, a sajtok, amiket mindig szerettem. Más dolgokban viszont túl tudok lépni a hagyományokon. Nem maradtam le a divattal sem. Hogy csak az elmúlt 40 évet nézzük, a 70-es években én is hordtam hipii ingeket és trapézfarmert, de elhagytam és modern ruhákat hordok. Feszülős pólót és laza nadrágot, bokazoknival, ha nem kell elegánsnak lennem. Most is ilyenben jöttem, egy piros pólban és szürke vászonnadrágban, fehérfűzős, sötétkék sportcipővel. A zárkózottság és a türelem, nyugalom viszont megvan, ebbe beletrafált. Próbálok rájönni, mennyire tud elvonatkoztatni attól, hogy ismer és mennyire engedi szabadon az agyát a lakással kapcsolatos első benyomásaival.Arra kellene gondolnia, milyennek látta, mikor először volt ott. A hálót és a fürdőt emeli ki, pont amiket én színeztem. Az üzleti érzékem tényleg jó és van mögötte egy pár száz év tapasztalat is. Már a XVII. században fogadót vezettem, kereskedtem, szóval nem ma kezdtem. Nálunk, farkasoknál domináns, semleges vagy szubmisszív van, én semleges vagyok. Jól ismerem a kompromisszumot és nem vagyok állandóan sértett a büszkeségemben. Pipa. A szorgalom rákerülne a címeremre, ha lenne olyan. Fel tudtam állni a pestis idején is és újrakezdtem az életemet a komplett családom elvesztése és az utcákon kocsikra rakodott hullákkal teli konvojok között. Mindig meg tudtam újulni, volt erőm a folytatáshoz. Pipa. A higgadtság a másik, ami jellemez. El tudom játszani, hogy izgatott vagyok és Nia mellett sokszor még játszanom sem kell, de alapvetően kiegyensúlyozott vagyok és nyugodt. Pipa. Az óvatosság pedig vérfarkas koromban lett az erényem.
- A hálóról mondottak nem találtak mind. Igényes vagyok, de rugalmasnak is tartom magamat. Inkább rugalmasnak, mint túlzottan kritikusnak. A tradíciókkal pedig jó barátságban vagyok, de ezt sem viszem túlzásba. A többi, meg a fürdő négyből négy pont. És így igaz, nem sokaknak engedem meg, hogy befolyásoljanak. Te kivételes vagy, mon amour!
Ahogy az Alfám is, de kb. ennyi. Mindenki mást érdekek szerint kezelek. Jóban vagyok a falkatagokkal, a szomszédokkal, a munkatársakkal, de csak annyira, amennyire szükségét látom. Próbálhatnak meghívni ide-oda és megmondani, mit csináljak. Esetleg bólogatok, jelzem, hogy megértem az álláspontjukat, de azt csinálom, amit én jónak látok és ami nekem, a Falkának jó. Mostanra már Nia is bekerült a kedvezményezettek közé, ő a harmadik szempont.
- Azt az állatot szelidítheted ám. Hogy van a...tudtál ma rendesen ülni? - kérdezem, érdeklődve és elvigyorodva. Nem csinált nagy hisztit, szóba sem hozta, úgyhogy szerintem nem volt gond, de azért érdekel, miként élte meg ezt a tapasztalatot. - És a yardon mondtak valamit a tegnappal kapcsolatban? Cikizés, fejmosás, ilyenek?
Sétálgatunk közben és nincs nagy tömeg. A standokat is nézem és az útvonalat, hogy ne keveredjünk el nagyon. Elmosolyodom és a szemeimmel jelzek Nia-nak, mikor meglátom az egyik, fantasy-re szakosodott bolt kínálatában Wright könyvét.
- „A farkasok hallgatnak.” Neked hogy tetszett?
Tőle kaptam kölcsön és még nem is beszéltük meg. A bolt már reklámozza, mennyi kelt el belőle. Igazi sikerkönyv. Nem hat meg, hogy nélkülünk meg sem születhetett volna és hogy a végén a rendezőt meg az ügynököt Wright maga nem találhatta volna ki így. Azt egy elintézendő dolognak tekintettem. Sose mozgatott, hogy valami nagyot és maradandót alkossak és művészi vénával sem igazán rendelkezem. Sokat tudok a művészekről, mert figyeltem és próbáltam megérteni őket. Játszottam már ilyet is, legutóbb a rendezőt, de az nagyon nem én vagyok. Jobb szeretem a kézzelfoghatóbb dolgokat, az üzletet. Remélem, az árnyas író barátunk nincs itt. Nem örülnék, ha Pete Johnsonnak szólítana nyilvános helyen.
Mikor Nia a szobrokról beszél, az elég érdekes. Díszeknek vettem őket és nem voltak túl drágák. Ha jobban belegondolok, tényleg az fogott meg bennük, hogy erőt sugároznak. Mint egy szentély, olyan az a nappali egy kis túlzással. Az én birodalmam, ahol kiagyalom, mit akarok csinálni. Minden szavával egyet tudok érteni. Elegánsak, szépek, kifinomultak, de rejtőzik mögöttük valami, ahogy bennem is. És az üresség, fásultság is igaz, méghozzá az emberi kapcsolataimra. Unalom és közöny. Nem teljeen értem, hogy jött rá a szobrokból. Mintha nem is azok alapján mondaná, hanem engem ismerve.
- Ebből mennyi az intuíció és mennyi az, amit már tudtál rólam a szobrok nélkül is? Minden stimmel. Ritkán nyílok meg igazán, szeretem én irányítani a dolgaimat és két lábbal állok a földön. A fényt is szeretem és a nagy tereket, ezt már megbeszéltük fenn a hegyen is. Nia, te komolyan nem tanultál semmi ilyesmit? Kitűnően látod a dolgokat. Én nagyon szeretem az ilyen témájú filmeket és könyveket, de úgy látom, te is. Mi is a végzettséged pontosan?
Felvetném neki, hogy ellátogatnék egyszer hozzá is, de nem tudom, nem korai-e még. Egy erős apát érzek mögötte, olyasmi alakot, mint én. Ezért is lehetünk jóban. Azt hiszem, amilyen a kapcsolata az apjával velem is olyasmi, kivéve persze a nyilvánvaló különbséget. Igazából nem is az öreg Jensenre lennék kíváncsi, sem Shonte-ra, hanem az életterére. A házra és a kertre, ahol felnőtt, a szobájára, a gyerekkori játékaira. Mindenre, ami ő maga. Most jókat ejtőzünk itt, de még lebeg felettünk Damoklész kardja is. Van egy ügyünk, amit le kell zárnunk, hog ynyugodtan hódolhassunk egymásnak. Azt hiszem, csak utána fogom bedobni, hogy egyszer elmennék Jensenékhez. A nyomozást viszont most még nem hozom elő. Beszélgessünk, töltsünk időt együtt, sétálgassunk a jó levegőn. Úgyis olyan fura randikon vagyunk túl, ez legyen normális!
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Egyetemi park - Page 6 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Egyetemi park // Pént. Jún. 20, 2014 8:02 pm

Távol álljon tőlem, hogy Stephen veséjébe akarjak látni, mint aki kutakodik valami után. Erről már letettem. Inkább csak a magam szórakoztatására szoktam megfigyelni a dolgokat és azokból következtetéseket levonni, és örülök, hogy nincs belőle gond. Biztos megszokta már, hogy ilyen a természetem.
- Az az! – nevetek Stephennel. – Telepátia.
Lehet, hogy ő nem hisz benne, én viszont igen. Amondó vagyok, hogy a telepatikus képességek, ha nem is élesen kifejlettek, az emberiség sajátossága. Elég csak arra gondolni, hogy az agyunk 10%-át használjuk ki. A fennmaradó 90-be bőven beleférhet.
Mikor bevallja, hogy ő festette ki a hálót és a fürdőt, meg sem lepődöm. Mindig tudtam, hogy sokoldalú, ügyes férfi. Ezt még az előtt megtapasztalhattam, hogy  járni kezdtünk volna.
Érdeklődve hallgatom Stephen értékelését, amit az elemzésről mond. Mindent én sem találhatok el, nem vagyok profi, de örülök, hogy jónéhány dolgot eltaláltam.
- Arra semmi szükség. – mosolygok Stephen szemébe kedvesen. – Szelídül ő magától is.
Pont úgy, ahogy én mellette. Észre sem vesszük, de hatással vagyunk egymásra. Nagyon is. Változik, és formálódik a személyiségünk, talán még a szokásaink is, pedig nem vagyunk régóta egy pár.
Az ülős kérdésre elnevetem magam.
- Tudtam. Reggelre elmúlt… A hadnagy egészen normális volt a körülményekhez képest, pedig elkészültem, hogy jön majd az atyai okítás sokadik felvonása. Osztás helyett csak csúnya nézést kaptam. Annyit mondott, hogy nem érdekli kivel gyűröm a lepedőt, de vigyázzak. Azt viszont láttam rajta, hogy komoly erőfeszítéseket tesz, hogy lenyelje a nemtetszését. Főnökömként igazán nem lehet kifogása ellened. Még a legkisebb priuszod sincs. A többieknek majd kifúrta az oldalát a kíváncsiság. Tudni akarták hogyan jöttünk össze. Azt mondtam nekik, hogy a bilétás balhé után megkerestelek, hogy kérdőre vonjalak, és onnantól kezdtünk el találkozgatni. – megvonom a vállam. – Mégcsak nem is hazudtam nagyot. Erre azzal kezdtek cikizni, hogy a kerékcsere után jött az olajcsere is. – vigyorodok el.
Ahogy andalgunk, Stephen kiszúrja Wright könyvét az egyik árusnál.
- Nagyon tetszett. Így főleg mókás volt, hogy valós szereplői voltunk a háttéreseményeknek, amiket bele is írt. Ettől végig az a furcsa érzésem volt, amíg olvastam a könyvet, hogy akár minden szava igaz lehet. Szóval nagyon eltalált valamit, mert engem megmozgatott érzelmileg és agyilag is. Azokat a részeket, amikor a farkasembereket írta le, végigborzongtam. Sokszor nagyobb hatást elért, mintha egy kemény horrorfilmet néztem volna meg egyedül éjjel az üres házban. Olyan volt, mintha Wright tényleg köztük élt volna.
Persze ez badarság, tudom én is, úgyhogy csak megrázom a fejem és kuncogok Stephen karjában.
- Te mit szóltál a regényéhez? – tudakolom. – Mi az, ami tetszik benne, és mi az, ami nem?
A kérdésre, hogy az elemzésnek mekkora részét teszi ki az intuíció és mennyit az, hogy már valamennyire ismerem Stephent, elgondolkodom.
- Azt hiszem, háromnegyed rész intuíció, a többi előzetes tudás. – vallom be vigyorogva. – Azt viszont tárgyak és színek nélkül is meg tudtam állapítani már a kávézó mögött, hogy veszélyes, különleges fickó vagy, akivel nem szerencsés ujjat húzni. - duruzsolom somolyogva, szerelmes pillantásokat lövellve Stephenre. - Célzottan, iskolarendszerben sosem tanultam ezeket a dolgokat. Valójában művelődésszervező vagyok. Papíron. A valóságban azonban jó messzire kerültem tőle. - magyarázom nevetgélve. Én egyáltalán nem bánom, hogy úgy alakult az életem, ahogy.
- A fősulin voltak olyan tárgyaim, mint pedagógia, pszichológia, és szociológia, de elenyésző óraszámban, és nem is voltak olyan mélyrehatóak a leadott anyagok. Elég felszínesen érintettünk dolgokat. Inkább a könyveknek köszönhetem, amit tudok. Engem is érdekelnek a pszichológiai témájú könyvek, ezt jól látod. Nem csak másokat ismerhetek ki általuk, hanem magamhoz is közelebb kerülök. Ezért is örülök, hogy elhoztál ma ide. Biztosan találok olyan könyveket, amikre le fogok csapni. King regényei is azért tetszenek, mert nagyon érti az emberi lélek sötét dimenzióit. Ha gondolod, szívesen kölcsönadom a könyveimet, rengeteg van, válogathatsz. Ha van kedved, eljöhetnél hozzánk, és megmutatom a gyűjteményem. Legalább te is látnád én hol lakom... átmenetileg. – teszem hozzá, mert nem tervezek örökké apám villájában kérózni. Igazság szerint már szívesen visszabútoroznék a régi lakásomba, de az decemberig ki van adva, egy fiatal pár bérli.
Mindig én vagyok Stephennél, és talán ideje, hogy ő is ellátogasson hozzám. Eddig azért nem hozakodtam elő vele, mert hátha kényesen érinti. Nem tudom, hogy mennyire szívesen találkozna Shontéval, vagy apámmal.
Meg aztán, ne csak én lógjak nála, hanem ő is a Jensen rezidencián, hogy én ugrálhassam körbe kicsit azért a sok törődésért és kedvességért cserébe, amiben nekem van részem mellette, valahányszor nála töltöm az időmet.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 24wr02t
Egyetemi park - Page 6 Giphy
Re: Egyetemi park // Szomb. Jún. 21, 2014 12:46 am

/ Rocky & Nia – Days of vengeance III. /

A telepátia vérfarkasok között egész jól tud működni és ha a normál embereket nézzük, bárkinek az érzéseibe bele tudunk látni alapesetben. Szóval nem én vagyok a hitetlen Tamás, de a nyilvános álláspontom az, hogy a tudomány mai állása szerint nincs ilyen. Elhiszem, hogy nem fedeztünk még fel mindent, de majd csak akkor mondom biztosra mások előtt, hogy van ilyen, ha hivatalosan is fel lesz fedezve. Nia mond valamit azzal, hogy szelídülök magamtól is. Pontosabban csak megmutatok olyan dolgokat magamból, amiket korábban nem láthatott. Nem hinném, hogy változtam, mióta járunk. Vele máshogy viselkedem, de ez természetes és szerintem épp elég. Nem leszek beszédesebb és emberbarát attól, hogy szerelmes vagyok. Az érdekeimet jól felfogom és képviselem ezután is. Nem mindenki különíti ezt el és lehet, hogy boldogabb, aki nem teszi, de nálam külön pályán mozognak. Örülök neki, hogy kipihente és nem kellett kellemetlenül fészkelődnie egész nap. Ahogy Nia előadja, mi volt a yardon, én is jót derülök. Nem nevetek, de nagyokat vigyorgok. Vállalt engem, amennyire lehetett és szerintem idő kérdése lett volna amúgy is, hogy ez bekövetkezzen. Nyilvánvaló, hogy egy olyan zárt közegben híre megy, ki kivel, mikor, miért, hogyan él és az emberek szeretnek csipkelődni is. Az pedig külön jó hír, hogy kis neheztelésen kívül nem tudnak mit felhozni ellenem. Én a szemükben viszont megmaradtam egy bizonyítéklopónak, aki még át is verte, magába bolondította a fantomképrajzolót. Ott egy kicsit ellenségnek számítok, de nem hinném, hogy egy kapitánysági dolgozó áll az egész mögött. Vagy mégis? És megpróbálnák eltussolni? Valaki irigyli tőlem Nia-t? Erre kevés az esély az eddigiek alapján.
- A híres rendőrhumor. Tényleg ők mesélik a legtöbb rendőrviccet egyébként? - kérdezem a páromat. Wright könyvét elkezdi méltatni és ő is úgy olvasta, hogy a fejében jártak a történtek. Ha az előzmények ismerete nélkül került volna a kezembe, biztos utána akartam volna járni, honnan vannak ilyen infói a fickónak. Azóta se került elő, csak egy-két interjút közöltek le vele, azt is írásban. Nem mutatkozik, de elvileg boldog Amanda-val. A regényeit örömmel olvastam el a felkészülés alatt és ebben sem csalódtam. Az alapanyag adott volt és Wright zseniálisan írta meg. Istenítik, hogy szinte hihető és megelevendik az olvasók előtt, amit írt. A valóságot csak a doki meg én és persze az Őrzők meg Castor tudjuk. Az író csak hisz, első kézből nem látott semmit, szóval ahogy megírta, az tényleg remek teljesítmény. Kitalálni viszont nem sok mindent kellett neki, csak apróságokat. Nia-val együtt nevetek, mikor arról beszél, hogy Wright ott élt volna a farmon. Nem nagyon kell erőltetnem. Elképzelem az írót Arthur és Lucille mellett, plusz még hozzá Danielt és máris csúcsra hág a komikum.
- Ugye? Szerintem is zseniális. Tényleg olyan, hogy ha elolvassa valaki, utána minden bokorban farkasembert meg degeneráltakat lát. Nekem egy az egyben tetszett. Kicsit misztikus a téma, de tényleg nagyon képszerűen írta meg, tele érzésekkel, gondolatokkal. Meg az üzenettel, hogy ha egyszer kiderül, vannak ilyen lények, emlékezzünk a Clarence-családra.
Itt elnevetem magam. Azt a famíliát nehéz is lenne elfelejteni nekünk, akik tudjuk, hogy Lawrence-ékről van szó. Ott ültünk a társaságukban és Daniellel is találkoztunk. Nia csak a fejével, meg látta egy hajón, de az épp elég volt neki.
- Egyébként tudod mire gondoltam, mikor olvastam? Emlékszel, milyen elszánt volt Wright és mennyire akarta, hogy higyjünk neki. Mégis így írta meg, nem dokumentumregényként. És nincs benne reményvesztettség, nem egy halálra rémült ember műve. Az ijesztés mellett pozitív végkicsengése van. Szerintem ha nem hozod össze Amanda-val, nem lett volna feloldozás a regényben. Én nem annyira szeretem a horrort. Az igazi rémségek amúgy is a valós életben vannak.
Nem akarom emlékeztetni a farmon talált pincére, de 20 horrorfilm se ér fel azzal, ami ott volt. Még a profik is kikészültek tőle. Én kábé tudtam, mire számítsak, mert ugyanolyan vérfarkas vagyok, mint Daniel vagy Melissa voltak. Na jó, nem pont ugyanolyan, de értem a lényeget. Nekem sokkal durvább volt az idős házaspár lelkiállapota és agyműködése. Ahhoz képest a horrorok egyszerű eszközökkel operálnak. Mikor visszatérünk az én lélekrajzomhoz, Nia bevallja, hogy egy kicsit azért a tapasztalataiból is beleszőtt az elmondottakba. Kimondja, hogy első alkalommal ijesztőnek ismert meg. Örülök, hogy most már ennek hangot is mer adni és mehetünk mélyebbre.
- Szóval ott rádhoztam a frászt? Pontosan mivel? Egyáltalán nem az volt a cél – közelebb hajolok hozzá, mert itt már komoly nyomozati ügyekről van szó és amúgy is titkosnak szánom. - Bevallom, hogy kellett nekem az, amit találtál. Nem bíztam a zsarukban, téged meg még nem ismertelek. Elvittem és aznap este letettem az asztalra a bilétát, majd szemeztem vele. Nem tudom, mit akartam, mit reméltem tőle. Elméleteim születtek, de egyik se volt igazán használható. Nagyon aggasztott engem az az ügy, hogy ilyenek történhetnek meg a városban, ahol lakom. És emlékszel, mikor a padon azt mondtad, pályát tévesztettem? Akkor nem mondtam, de eszembe jutott, hogy ha még sok ilyen eset lesz, bezárhatjuk a szállodát, mert senki nem akar majd pszichopaták városába jönni. Végül mégis megoldódott.
Azt hiszem, egyelőre ennyi elég is a szakmázásból. Ahogy Nia mesél magáról, végig őt nézem. Így se megyek neki senkinek. Látni szeretném, hogy beszél a tanulmányairól, a hobbijáról és arról, honnan van ez a remek emberismeret és kreativitás, életbölcsesség. Ez a fiatal lány olyan profi, mint egy negyvenes, dörzsölt zsaru. Művelődésszervezőnek tanult, ezzel meglepett. Nem mintha nem tartanám kulturáltnak, csak nem hittem volna, hogy valaha a kultúra nagykövete akart lenni.
- Meg szabad kérdezni, mi volt az, ami ettől eltérített és az igazságszolgáltatáshoz vitt? Átéltél valami olyat, ami miatt ezt találtad a küldetésednek?
Nagyon finoman kérdezem és tényleg nem szeretném olyanról beszéltetni, ami esetleg megrázó élmény, trauma volt neki. Nem hinném, hogy csak fogta magát és rábökött egy random álláshirdetésre, hogy „na, ez jó lesz”. Ennél céltudatosabbnak és átgondoltabbnak hiszem, de lehet, hogy tévedek. Ő is változhatott, változott is és lehet, hogy nem csak pasiügyekben. Nem szoktam ilyeneket komolyan kérdezni, de az ő sorsa és eddigi rövid élete története tényleg érdekel. Szeretném jobban megismerni, nem érem be a hátsón durrantással, de ez nem újdonság. Visszagondolok a második találkozásunkra. Ott is taktikázás volt, de csak az elején. Utána megtaláltuk a közös célt: elkapni a mészárlót. Akkor kezdtünk összedolgozni, de még csípős volt a hangulat. Emlékszem, kicsit megenyhültem, mert láttam, hogy nem rám van kihegyezve a nyomozás. Finomkodtam, még arra is gondoltam, hogy nem fogja megadni a számát, mert fél, hogy randira hívom. Most pedig már olaszul, franciául becézgetjük egymást és szorosan összefonódtak az életvonalaink. Örülök,hogy közös az érdeklődésünk. Máshogy közelítünk, mert nekem nem az önismeret a célom. 314 év alatt eléggé meg tudja magát ismerni az ember, ha nem dugja a fejét a homokba. Másokat akarok kiismerni, mert ha jobban értem a lélek és az elme működését, sikeresebb vagyok a befolyásoban, az információszerzésben, de az üzletben is.
- Nálunk azért volt pszichológia bőven, de inkább a tárgyalás részére mentek rá. Idegenforgalom és szálloda szak, de ezt már tudod. Engem viszont nagyon érdekelt és sokat olvastam önszorgalomból és a tévében is mindig keresem az ilyen műsorokat. Igazad van, sokat tanulhatunk magunkról is és ha elég jók vagyunk, még segíthetünk is a kis bajainkon. Szerintem te ezt nagyon jól csinálod. Láttam, mikkel néztél szembe és nem hinném, hogy veledszületett erő nyilvánult meg benned mondjuk a farmon. Hanem olyan, amire szert tettél. Stephen Kingtől én két regényt olvastam csak. Miután mondtad, megnéztem a Halálsoron c. filmet, de nem olvastam el a könyvet. Tényleg jól ért az ijesztéshez és nem is merül ki ennyiben. Bemutat sorsokat, élethelyzeteket, következményeket és a jellemeket is ügyesen ábrázolja, a horror mégse az én műfajom. Köszönöm a meghívást, szívesen elmennék hozzád, ha ezzel az üggyel végeztünk! Addig még nem, mert nem szeretném odavinni a bajt... És ugyanígy, ha bármelyik könyvem megtetszett, nyugodtan elviheted.
Az „átmenetileg” szóra nem kérdezek rá. Már azt tervezné, hogy összebútorozunk? Nem bánnám, de talán korai, akármilyen jól is megértjük egymást. Ezt a saját lakást, meg az albérlőit még nem említette, így arról nem tudhatok, hát rögtön az jut eszembe, hogy hozzám akar költözni. Érzem, hogy viszonozni akarja a szívességeket. Így jó, hogy nem én kéredzkedtem oda, hanem ő hívott meg, ahogy én is meghívtam magamhoz. Nagyot mosolygok rá. Ha már bemutatna a családjának is, az komoly dolog. Nála komolynak számít. Vannak olyanok, akik elsőre elmondanak mindent, sőt inkább ott is akarják a találkozókat, de azokat mindig túl ragaszkodónak éreztem. A családjukhoz, a megszokotthoz ragaszkodtak és be akartak oda idomítani engem, meg gondolom a következő áldozatokat is. Én ugyanis hamar leráztam az ilyeneket. Nem hajtom igába a nyakam, Nia mellett pedig nem is érzek ilyen veszélyt. Nézelődöm itt a standoknál és vannak új kötetek a régről ismert kedvenc íróimtól is, de még újabbakat is fel szoktam deríteni. Szép dolog az irodalom, ahogy a nyelv szépségével körbejárnak egy-egy eseményt, gondolatot, érzést. Csodálom azt, ha valakinek ez megy. Nekem nem adatott meg, én csak olvasó vagyok, de ettől nem érzem magam kevesebbnek. Kíváncsi leszek, Nia mit fog találni, mire csap le.
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Egyetemi park - Page 6 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Egyetemi park // Szomb. Jún. 21, 2014 12:42 pm

- Igen, ők mesélik. És az esetek többségében valós események állnak a vicceik mögött. Volt egy pasi, túladagolta magát a lakásán és kifeküdt. A rendőrök kivonultak, és körberajzolták, mert azt hitték meghalt. Később vették észre, hogy még lélegzik, csak kómában van. Nem csináltak belőle problémát, azóta ezen röhögnek. – magyarázom. Még van egypár mókás sztori, de nem akarom rongálni a rendőrség hírnevét. Néha ők is csinálnak hülyeségeket, de ettől függetlenül remekül végzik a munkájukat.
Valóban nehéz elfelejteni Lawrencéket. Nem is fogom soha.
- Ha kiderül… - nevetgélek halkan. – Mit csinálnál, ha kiderülne, tényleg léteznek farkasemberek, és Wrightnak mindvégig igaza volt? Tudom, ez abszurd, csak kíváncsi vagyok, te hogyan élnéd meg. A könyve közben sokszor elgondolkodtam ezen. Wright vérszomjas szörnyeknek írja le őket, de nem kell ehhez vérfarkasnak lenni, az emberek ugyanúgy képesek a kegyetlenségre. Elég csak Lucillere és Arthurra gondolni. Az unokájuk sem volt semmi… Ha Wright farkasai mégis köztünk járnak, akkor valamit rohadt jól csinálnak, mert semmit nem tudunk róluk. – nevetem el magam. – Szerintem, ha találkoznék eggyel, és nem esek össze a döbbenettől, akkor önként bevonulnék a legközelebbi bolondok házába, magamra zárnám a gumiszobát és várnám Wright árnyait következőnek.
Na, igen. Nehezen tudnám felfogni, hogy léteznek, még akkor is, ha előttem állnának. Arra gyanakodnék, hogy megőrültem.
- Voltak azért pillanatok, amikor már úgy éreztem, ha Wright tovább nyomja a süketet a farkasokról, hiszek neki. – vallom be kacagva. – Annyira hitt bennük, hogy már szinte meggyőző volt… Azt hiszem, Amanda csak jót tett neki. Ha Wright nem kerül ekkora kalamajkába, talán sosem találkozik a nagy szerelemmel. Gondolni való volt, hogy minden vágya egy nő. Ahogy rám ripakodott miattad, nem volt gyenge. „Csak játszott! Inkább ez a melák kell magának!” Fú, egek! – nevetgélek vidáman Stephen mellett, ahogy utánzom az íróúr felháborodott hangját.
Melák… A cingár Wright mellett még én is annak számítottam, nemhogy a párom.
Amikor Stephen azt kérdezi, hogy mivel hozta rám a frászt a kávézó mögött, mélyen a szemébe nézek, és szélesen rámosolygok.
- Olyan… merev és zord voltál, és az volt a benyomásom, hogy a francba kívánsz onnan. Most már értem miért.
Így már valóban minden világos. Ő is ugyanazt kereste, amit én, erre belém botlott.
- Ha néhány perccel később jössz, elkerüljük egymást... Hm. Kíváncsi lennék egy olyan alternatív valóságra, ahol mi nem találkozunk aznap. Vajon hogyan alakultak volna az események? Nem mentem volna ki a farmra, Daniel még mindig ámokfutna a városban, Mitch is még fogságban lenne, a doki hallgatna, Wright még semmit nem tudna az egészről, talán egy másik regényen dolgozna, téged nem zaklatna a két ribi, egyből a lisztet kapod a szekrénybe, amit nem veszel észre és a zsaruk találnak meg… Legfeljebb akkor találkoznánk, amikor behoznak a rendőrségre. Szépen elsétálnánk egymás mellett, és egy futó pillantásnál nem történne több köztünk soha. – egy pillanatra elhallgatok, majd vigyorogva megrázom a fejem. – Neeem, ez így siralmas! Nem tetszik.
Ahogy Stephen ecseteli, kizárólag a szálloda érdekeit tartotta szem előtt, mikor lenyúlta a bilétát, jóízűen felnevetek.
- Ez… ez már munkamánia. Megszállottság, ne is haragudj. Te tényleg komolyan gondolod a hivatásod, ha még azt is bevállaltad a hotelért, hogy lekapcsolj egy sorozatgyilkost. Mindezt csak azért, nehogy elijessze a vendégeket a városból. Tuti te leszel az év dolgozója idén. Ne gondold, hogy nem jönnének turisták Fairbanksbe. Elég lenne új üdvözlőtáblát kitenni a város szélére: „Welcome to Psycho City” szöveggel és özönlenének az extrém kalandtúrák kedvelői.
A fősuli az én választásom volt. Anyám egyre az orvosi egyetem és a jogi kar mellett kardoskodott, de ezek engem semennyire sem hoztak lázba. Ő presztízskérdést csinált a kitaníttatásomból. Érettségi után még nem tudtam mi szeretnék lenni, úgyhogy választottam valamit, ami szimpatikusnak tűnt, és az is mérvadó volt, hogy ne anyám döntése legyen. Apám egész életében tudta hogyan és mivel édesgessen magához. A választást és a felelősséget mindig meghagyta nekem, sosem akart erőnek erejével a saját szájíze szerint formálni. Neki mindegy volt mit tanulok, csak legyek talpraesett az életben. Azt azért néha szokta pedzegetni finoman, hogy sosem lett volna kifogása az ellen, ha a vállalati élet felé orientálódom, és a végén lesz kire ráhagyni a birodalmát. Persze belátja, hogy az almafából nem lesz rózsabokor csak azért mert arra kérik, úgyhogy nem erőlteti ezt a vonalat.
Észreveszem, hogy Stephen nagyon óvatosan kérdezi meg, mi terelt a rendőrségre. Mitől tart? Hogy belenyúl valami rosszba és megbánt? Semmi különös oka nem volt a pályaválasztásnak, egyszerűen jókor voltam jó helyen, mint általában.
- A fősuli alatt kultúrházakban animátorkodtam, de úgy éreztem, hogy ennél többre vagyok hivatott, és közel sem használom ki a képességeimet. Szerettem volna váltani, de nem tudtam mi lenne igazán testhezálló. Még javában kerestem az utam. Aztán egy napon összefutottam egy kedves évfolyamtársammal, akit a diplomaosztón láttam utoljára. Szinte a legjobbkor bukkant fel, mintha az égiek küldték volna. Elmesélte, úgy tudja, hogy megüresedett egy fantomképrajzoló pozíció a rendőrségen, és szerinte megpróbálhatnám. Tudta, hogy jól megy a rajzolás, és ehhez más adottságok is társulnak. Éreztem, hogy ez az a bizonyos BUMMM pillanat, ez az én lehetőségem, és hatalmas hibát követek el, ha elszalasztom. Hát elmentem. A csaj felvilágosított, hogy kit keressek. Egyenesen Huston hadnagyhoz küldött. Ennek több órás beszélgetés lett az eredménye, úgy eldiskuráltunk. A hadnagy később bevallotta, hogy amikor először meglátott, nem tudta volna megmondani miért, de tudta, hogy engem akar. Ééés azóta is ott vagyok a rendőrségen. Nem fogod elhinni, de az a legfurcsább az egészben, hogy még az állásinterjú után felhívtam volna az informátoromat. Meg akartam köszönni neki a fülest, de a száma nem élt. Erre írtam neki egy emailt, amire még este válaszolt. Teljesen meg volt döbbenve, azt állította, hogy fél éve nem járt Fairbanksben, és fogalma sincs miről beszélek, Huston hadnagyról meg még soha nem is hallott. Nem hiszem, hogy hazudott, nem olyannak ismerem. Azóta sem jöttem rá mi történt, úgyhogy az angyalok számlájára könyveltem el ami történt. Mással nem tudom magyarázni.
Örülök, hogy Stephen megnézte a Halálsoront. Ezt a filmet többször is láttam, és a könyvet is többször elolvastam, annyira tetszik.
Kedves tőle, hogy nem szeretné a bajt elhozni hozzánk, de arról különben sem ő tehet, a baj megtalál magától.
- A saját lakásomat is megmutatnám örömmel, sőt, de az most decemberig foglalt. Volt egy kis zűr, és apám rávett, hogy költözzek vissza hozzá, úgyhogy kiadtam. Szívem szerint visszacuccolnék oda. Szeretem a villát, lehet benne rohangálni, de az mégiscsak apám felségterülete, a testőrök jelenléte meg egyenesen frusztrál. Rendesen viselkednek, semmi gondom velük azon kívül, hogy vannak. – vigyorgok. - Olyan érzésem van tőlük, mintha minden sarokból figyelnének, és nem lenne magánéletem.
Ezért is dolgoztam annyira szívesen az ügyeken még munka után is, míg szólóztam. Addig sem kellett haza menni.
Shontét nem zavarják a fiúk. Neki még tetszenek is.
Tök jó mindenféléről beszélgetni Stephennel. Az tetszik a legjobban, hogy nem egyszerre tudunk meg mindent egymásról, hanem menet közben derülnek ki dolgok, apránként, lépésőr lépésre, és mindeközben mégis zajlanak az események.
Megállunk az egyik könyvárus széles standja előtt. A tekintetem megakad A szándék hatalma - Változtass világképeden, és a világ megváltozik! című könyvön.  Dr. Wayne W. Dyer a szerzője.
Imádom az ilyen könyveket. Stephennek igaza volt; a lélekjelenlétem, a természetem nem csak apámtól örökölt tulajdonságok. Az évek alatt az efféle bölcs könyvek is jócskán hozzájárultak a bensőm fejlődéséhez.
Felmosolygok Stephenre, és leoldom a karom a derekáról. Végre egy olyan stand, ahol rengeteg számomra érdekfeszítő könyvet látok. Többnyire ezoterikus, pszichológia témájú, önfejlesztő lélekbúvár kötetek kaphatók itt. A vámpíros-vérfarkasos fantasy-k és a limonádéregények mellett elsétáltam.
Hirtelen azt sem tudom, melyiket vegyem kézbe. Olyanokat is találok, amik nekem megvannak otthon: Pennei Peirce - Frekvencia, Lynne McTaggart - Az energiamező, Dr. Joe Dispenza – Engedd el önmagad, és válj új emberré, Dr. Masaru Emoto könyvei, stb.
Rengeteg érdekes művet látok, amit nem ismerek. A tanulmányozásukba vetem magam. Hirtelen megakad a szemem Dr. Eben Alexander-től A mennyország létezik című könyvén. Ha jól saccolom, akkor cirka 60 év múlva megtudom mi van odaát, minden esetre érdekesnek ígérkezik ez a könyv. Érte nyúlok, de ugyanebben a pillanatban a mellettem álló fekete szövetkabátot viselő, magas férfi is megfogja. Zavartan mosolyogva rápillantok. Elnézést kér, én pedig biztosítom róla, hogy semmi nem történt. A vigyortól, amitől megrándul a fél szájsarka, némileg barátságossá válik az arca. Ahogy nézem, Stephen korabelinek tűnik. Fekete elegáns, drága cipőt visel, fekete simára vasalt nadrággal. Rövid haja és a kútmély tekintete olyannyira sötétbarna, hogy már szinte az is feketébe hajlik.
Olyan benyomást kelt, mintha temetkezési vállalkozó lenne, vagy maga a halál öltött volna emberi formát. Mókásnak találom, hogy pont a túlvilágról szóló könyvet nézte ki.
Elég közel áll. Érzem a parfümjét. Roppant kellemes. Azt hiszem Yves Saint Laurent L'Homme-t használ. A megállíthatatlan, robbanó energiájú férfiak parfümjét. Az illata ellenállhatatlan, a kisugárzása erőteljes, és van benne valami, amitől a mosolya ellenére nem tetszik. Jóképű férfi, de baromi ijesztő. Ha arra gondolok, hogy általában mit képvisel a fekete szín, amibe tetőtől talpig öltözött, megborzongok. Nem csak az elegancia színe, de a halálé, a gonoszságé is. Így olyan fenyegetőnek és kérlelhetetlennek tűnik. És a pillantása… atya ég! Attól, ahogy rám néz, a földbe gyökerezik a lábam. Hideg szemében sötét fény villog.
Igazából csak annyira nézem meg magamnak, amennyire bárki mást az utcán.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 24wr02t
Egyetemi park - Page 6 Giphy
Re: Egyetemi park // Vas. Jún. 22, 2014 1:35 pm

/ Rocky & Nia – Days of vengeance III. /

Ez a történet szerintem se nagy durranás, amin sajnálkozni kéne. Lehetne, de ha valaki sok ilynenel találkozik, hozzászokik és röhög rajta, mint az asztalos egy furán faragott ajtófélfán. A rendőrökkel nincs bajom, amíg jó messze vannak. Nia mellett elkerülhetetlen lesz, hogy többször összefussak valamelyik kollégájával és ennek nem igazán örülök. Őt szeretem, igazán imádom, de a csapatot, aminek a része, nem kedvelem. Sokszor meggyűlik velük a bajunk a Falkában, takarózni kell, nyomokat eltüntetni és ha nem is mindig az én dolgom ez, akkor is az eszemben van.
- Nem tudom. Az ilyen „mi lenne, ha” típusú kérdésekre nagyon nehéz ám épkézláb feleletet adni. Beleképzelni magam olyan helyzetbe, ami nincs és nem is nagyon lesz. De ha kiderül rólad, hogy „közülük való” vagy, ahogy Wright rádfogta, akkor azért elgondolkodnék. És csinálnék neked egy jó véres marha steaket vacsorára – mondom Nia-nak nevetve. Meg kell gondolnom, mit mondjak, mert amikor színt vallok (és ezt előbb-utóbb szeretném megtenni, ha már kész lesz rá), akkor eszébe fog jutni a kérdése és a válaszom. Hazudtam neki, sokszor és gyakorlatilag folyamatosan, ami a vérfarkas létet, a fajtársaimat és a Falkát érinti, de ha megértené, miért teszem, szerintem nem haragudna. A fajfenntartás a legelemibb ösztön és én csak védem fajtámat. Nem hiszem, hogy Nia tényleg megőrülne, legfeljebb összeomlana, ha értesülne, hogy vannak ilyen lények és az egyik pont az, akibe ő szerelmes. Azt viszont érezheti, hogy ami kettőnk között történik, azt nem játszom meg. Színesítem, árnyalom egy kis tereléssel, de ettől még tényleg szeretem és ez valóság, akármi is vagyok.
- Igen, ez érdekes. Vannak, akik nagyon nagy meggyőződéssel tudnak mesélni a teóriáikról és annyira lelkesek, hogy szinte már elhiszi nekik az ember. A politikában és máshol is beválik, hogy ha elég sokszor hangoztatnak valamit, akkor beül a bogár a fülekbe. Wright meg a poharak és a rúdtáncosok között persze, hogy rákapott és fanatikus lett. Hát igen, ti nagyon közel kerültetek egymáshoz azzal az aláírással – kacsintok Nia-ra. Tudhatja, hogy nem féltékenység. Ki is röhögném, ha azt hinné, hogy arra a szerencsétlen figurára irigykedem. Egész jól utánozta azt a bizonyos mondatot, jót derülök rajta. Mikor elmondja, milyennek élte meg a benzinkutas találkozót, mosolygok rá és sóhajtok is egyet. Most már én is elmondhatom.
- Valóban, akkor még csak akadályt láttam benned és tényleg nem kedveltelek meg. De azt is be kell vallanom, hogy a kisugárzásod megfogott. Arra gondoltam, hogy ha más körülmények között találkoztunk volna, egyáltalán nem bántam volna. Tényleg rosszul hangzik ez az alternatív valóság. Fantáziadús, de lehangoló. Jó, hogy nem így történt!
Mikor úgy érti, hogy az egészet a szálloda miatt csináltam, azt pontosítanom kell. Ez nem igazán hihető, még ha most ő el is hinné nekem. És amúgy is csak mellékes volt, egy félmondat, úgyhogy kijavítom.
- Nem, bocsánat, akkor félreérthetően fogalmaztam. Nem csak a szállodáért aggódtam. Egyszerűen nem léptem ki szívesen az utcára egy olyan városban, ahol ilyenek történnek. Nem mentem át Batmanbe, az éjszakában járó igazságosztóba, de azért próbálkoztam nyomozgatni. Az is egy alternatív valóság lehetne, hogy mi lett volna, ha nem keresel meg utána. Egyszer láttam egy műsort arról, amiben ilyenekkel foglalkoztak. Minden egyes tettünknek megvan a következménye és feltették, hogy mi van, ha tényleg vannak más valóságok és azokba át lehet járni. Túl misztikusnak találtam, de érdekes volt. Tulajdonképpen az a tanulság, hogy meg kell gondolni, mit teszünk. Azt hiszem, én is mellényúltam párszor, például mikor megismertem azt, akit most keresünk. Nem tudom még, ki az, de biztos, hogy ott valamit észre kellett volna vennem.
Mikor Nia-t a tanulmányairól kérdezem, látom, hogy kavarognak benne az érzések. Csalódottság, elégedettség, talán a különböző tapasztalatok miatt. A finomkodáson pedig meglepődik. Pedig van olyan, aki azért áll az igazságszolgáltatás oldalára, mert például megölték a szüleit, megerőszakolták, brutálisan bántalmazták, stb. Nia-nak is lehet egy ilyen titka, amiről esetleg nem akarna beszélni, ezt feltételeztem. Bár nekem szerintem már elmondaná. Mindenestre semmi jelét nem adja, hogy így lenne. A történet viszont nagyon érdekes. Nem is értem teljesen, de rákapok erre a fura részre. Nem érzem azt, hogy hazudik, hogy meg akarna viccelni.
- Hűha. Már egyből egy megmagyarázhatatlan esettel indult a karriered, már az állásinterjú is? Nem lehet, hogy mentális problémai voltak a csajnak? Amnéziás időszakok? Az angyalok... Milyen értelemben gondolsz az angyalokra. A keresztény értelmezésben vagy inkább az ezoterikus megközelítésben? Én nem vagyok vallásos egyébként, de ha te hiszel, azt igyekszem tiszteletben tartani.
Vele tényleg nem akarok szívózni, hogy cikizném a hitével. Azt esetleg kinyilvánítom, hogy nekem ezek a dolgok semmit nem jelentenek és nem várom a patást a halál után, se a Jóistent Szent Péterrel, de az ő hitét nem akarom lerombolni, bármilyen is legyen az. Vallásos család voltunk, protestáns hívők, de a pestis után én már nem tudtam hinni Istenben. Megvetettem azokat, akik még mindig hangoztatták a Teremtő jóságát, miközben az emberek hullottak, mint a legyek. Semmilyen más vallás nem tudott megfogni, talán a gyerekkori borzalmak miatt történt így.
Nia-ban érzem, hogy nem gondolná, én viszem a bajt hozzájuk, de én akkor is így gondolom. Célpontként mozgok és most még az is veszélyesnek számít, hogy ide eljött velem. Lehet, hogy még ma este is lesz meglepetés. Mielőbb meg kell találnunk a „gonoszt”, de ehhez még sok mindenre van szükség, ami holnapig várat magára. Különben is fel kell oldódnunk egy kicsit, nem lehet rettegésben élni. Nia tovább mesél és már értem, hogy teljesen rossz nyomvonalon jártam. Nem szeret otthon lenni, de letörték a szarvát és nem hagyták sokáig távol maradni. Nagymenő lehet a papa, dúsgazdag és erős ember, ahogy sejtettem. Ha politikus lenne, szerintem már rájöttem volna. Inkább valami komoly vállakozó lehet. Meglepődnék, ha kiderülne, hogy nem a legális szférában mozog. Nia igazságérzetével nem nagyon lehetne összepasszintani. De azt is észrevettem már, hogy vannak olyan trükkjei, amik eléggé „alvilágiak”. Ezeket tanulhatta a rendőrségen látott ügyekből, a bűnözőktől, de jobban el tudnám képzelni, hogy a papát másolja és nem egy ismeretlen gazembert. Ha kiderül, hogy az öreg Jensen maffiózó, az nem jó hír. Nem szeretnék alvilági ügyekbe ilyen nyilvánosan belekeveredni. Amúgy is én Nia-t szeretem, érte rajongok, nem a családjáért és a hátteréért. Érzem, hogy megint nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Jólesik Nia-val beszélgetni és ő is élvezi. Egyáltalán maga az, hogy itt jön mellettem, az is boldogság.
- Nem hagyott önállósodni? Ő mivel foglalkozik amúgy? Nem volt még a kétajtós szekrények közül, akivel eljátszottátok a „Több mint testőrt”? Kézenfekvő lenne - kíváncsiskodom egy kicsit.
Nem úgy tűnik, hogy nagyon kedvelné őket és lehet, hogy épp ez az oka. Ha egymásbahabarodtak valamelyikkel, aztán szakítottak, de el kell viselni, hogy ott van a házban a fickó, az kellemetlen lehet.
Találunk egy standot, ahol sok izgalmas könyvet lehet felfedezni. Önismeret, pszichológia, amikről beszéltünk. Ez a pult egy aranybánya. Nia nem mondott semmit a megállapításomra, de azt érzem, hogy igazam volt. Nem kérte ki magának, az érzései alapján pedig nem is ellenkezik igazán. Visszamosolygok és hagyom vadászni. Én is megnézem, miket lehet itt találni. Egy kínai szerző műve, Yi Chen Lung: A szexualitás és az ő arcai. Ez érdekes lehet, mert ha megértjük, hogy többről szól, mint testekről, akkor nagyobb élményekben lesz részünk. Szerintem mi ketten sokkal többet értünk belőle az átlagnál, de nem árt a továbbképzés. „Ki kapcsolta ki az agyam?”, Leaf könyvéről már hallottam, de még nem olvastam. Ez is inkább önismereti, ahogy látom. Van egy kelet-európai szerző, akitől több könyv is van itt és pár már megvan nekem. Feldmár doki egész nyitottan közelít a gyógyszer nélküli lélekkezeléshez, amit én abszolút támogatok és szeretem a könyveit. Néha talán messzire megy és nem tudok mindent elfogadni abból, amit mond, de alapvetően nagyon szeretem a megállapításait. Érzem, hogy Nia lubickol az óriási kínálatban. Izgatott, kíváncsi, mint mikor felfedeztük a hasadékot a hegyekben. Hagyom válogatni és én is nézegetek. Akkor nézek fel, mikor ijedelmet érzek benne és itt van egy ismerős szag is. Egy régi ismerősé, még a főiskoláról. Mikor meglátom, hogy ott állnak egymás mellett, fura érzésem támad. Nosztalgia. Dominic egy zseni. Mindig mindent megtanult, néha elég volt ehhez bejönnie az előadásokra, elő se kellett vennie a jegyzeteket. Nem egy szakra jártunk, ő közgazdaságot és szociológiát tanult, de voltak közös óráink. Három idegen nyelvet is beszélt, spanyolt, franciát és oroszt. A felmenői Oroszországból jöttek és sokat mesélt az ottani helyzetről. Egész más volt a kommunista-szocialista rendszer, mint amilyennek itt Amerikában megismerjük. Nem feltétlenül jobb, csak más. Jóban voltam ezzel az alakkal, kihasználtam, hogy hajlandó volt segíteni. Cserébe én pedig belevittem a nőügyekbe. A csajozáshoz nem volt tehetsége. Akkor se számított Quasimodo-nak, de nem értett a nők nyelvén. Én meg szerettem szórakozni, játszadozni és többször csináltunk olyat, hogy leültünk fűzni egy csajt. Akár olyat is, aki engem nem érdekelt. Úgy alakítottam a beszélgetést, hogy Dominic-re tereltem a lányok figyelmét, a megfelelő pillanatban elmentem italért vagy mosdóba és hagytam, hogy kibontakozzon. Nem mindig sikerült neki, de máskor igen. Akivel a diplomavédés idején még járt, mikor utoljára láttam, azt is így szedte fel és akkor már 1 éve jártak. Érdekes alak volt, kicsit hasonlítottunk egymásra. Ő is tudott az érdekek mentén mozogni, nagyon is tudott. Mindig azt éreztem, hogy az eredményeknek örül, de irigykedik és magát ostromolja, amiért csak így tud csajozni. Segítséggel, az én segítségemmel. Megalázó lehetett, de mégis belement, kapaszkodott az utolsó szalmaszálba. Azóta nem kerestem, ahogy kb. senkit a főiskoláról. Most viszont nem tudnám kikerülni és nem játszom el olyan olcsó trükköt, hogy nem ismerem meg, nem veszem észre. Akármennyire hidegen hagy, hogy mi van vele, ráköszönök:
- Szevasz, Dominic! Ezer éve nem láttuk egymást. Merre fújtak téged az élet szelei?
Az érzéseit is kutatom és fura dolgokat látok bennük. Nem hiszem, hogy engem észrevett, de Nia-val kapcsolatban viszolygást érzek, csalódást és tettvágyat, közönyt és megvetést. Az én kedvenc fantomképrajzolóm hogy váltana ki ilyen érzéseket egy ismeretlenből? Olyan szépen mosolyog és néz most is. Már ismernék egymást és van valami, amiről nem tudok? Nem kizárt. Vetek egy pillantást arra, hogy a kezük ugyanoda irányul. Dominic-et érdekelték az ilyen ezoterikus, túlvilági témák is és egy idegsebésztől tényleg érdekes lehet az az írás. Valami nem tetszik nekem ebben a helyzetben. Még a tegnapi lista is eszembe jut. Megtaláltuk volna az ellenséget? Túl egyszerű lenne. És miért jutnék eszébe Dominic-nek pont most? Meg akarná torolni, hogy aláztam a segítségemmel? Ezt egy kissé erőltetettnek érzem. Nagyon meg akarom találni, ki szórakozik velem, de nem foghatom rá minden régi ismerősre, hogy ő a cselszövő. Mindenesetre figyelni fogom az érzéseit és Nia-ra is ránézek, meglepődve, de nagy mosollyal. Pár perce válogatunk, pár percig nem láttam az arcát, mégis nagyon jó most visszatérni rá, mintha napok óta nem láttam volna.
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Egyetemi park - Page 6 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Egyetemi park // Vas. Jún. 22, 2014 6:14 pm

A véres marha steak-en jót nevetek, és azon is, hogy Stephen nem hajtana el, inkább meglepne egy fogamra való vacsival, ha kiderülne, Wrightnak igaza volt velem kapcsolatban. Az lenne az évezred poénja, ha farkasember lennék.
- Honnan tudod, hogy ezt is szeretik? – duruzsolom, miközben csibészesen rámosolygok, és játékosan oldalba bököm, ahogy incselkedem vele. – Csak nem egy vagy közülük?
Ehhh, az az aláírás. Csak vigyorgok rajta. A klubban ez jutott eszembe, amivel egyből közelebb kerülhetnék az íróúrhoz. Egyáltalán nem gondolom, hogy Stephen féltékeny lenne miatta Wright-ra.
- Egyszer megnéznélek Batman szerkóban. – heherészek, és elképzelem Stephent abban. Hát, nem sokáig maradna rajta az a ruci. – Pillangó-effektus és káoszelmélet? Lehet bennük valami. Ez pont olyan, mint amikor kavicsot dobsz egy nyugodt vizű tóba, és a felszínén gyűrűk kezdenek növekedni. Én hiszek a párhuzamos világokban. Az univerzum túlságosan kreatív ahhoz, hogy beérje csak egyetlen lehetőséggel.
Órákig tudnék ebben a témában kalandozni, és beszélgetni róla, de nem szeretném Stephent halálra untatni a nagy misztikusok és a kvantumfizikusok azon elméleteivel, amikkel én szimpatizálok. Talán egy másik alkalommal lezsibbasztom.
- Nem kérdeztem meg a csajtól, véletlen nem skizofrén-e. – magyarázom kacarászva. – Ez lenne a leglogikusabb magyarázat, de ez így nem olyan érdekes.
Kedves Stephentől, hogy nem ítél el, és nem tart bogarasnak azok miatt a dolgok miatt, amik érdekelnek, és amikben hiszek. Mindenkinek saját szíve joga, mit fogad el igaznak, én sem fújjolok, vagy nevetek ki senkit a nézetei miatt. Oké, Wrightot flúgosnak tartottam a farkasai miatt, aztán ráhagytam ezt a téveszmét.
- Csak papíron vagyok keresztény. Nem gyakorlom a vallást, és teljesen máshogy vélekedem Istenről, mennyről és pokolról, mint amilyen képet az egyház fest róluk. Még szerencse, hogy már kiment a divatból a máglyán való megégetés. Engem első körben dobnának rá. Az angyalokra úgy gondolok, mint energialényekre, lelkekre, akik nagyon magas frekvenciatartományban rezegnek. Isten pedig maga a forrásenergia, nem pedig egy tőlünk különálló, szeszélyes öregúr, akinek ki vagyunk szolgáltatva.
Az én univerzumom egy szerető, barátságos hely, amiben nem léteznek vámpírok és vérfarkasok. A kultúra, a vallás, az oktatás nem az ő létezésük elfogadására nevelt.
- De, hagyott… Csak… neki is vannak jóakarói, akik egyszer megkíséreltek elrabolni. Még rám is lőttek. Azóta lakom nála. - mesélem és megrántom a vállam egykedvűen. Nem rázott meg különösebben, hisz túléltem. - Még egy öltönyös bébicsőszt is a nyakamba varrt volna, ha engedem. Apám építkezési vállalkozó. Egész láncolata van. És nem, nem volt több-mint-testőrözés. Lehetett volna, de nem éltem a helyzettel. Nem akartam sem apámnak, sem magamnak bonyodalmakat egy olyan pasival, aki neki dolgozik.
Pedig tényleg egyszerű lett volna háznál bepasizni. Más lányok tuti kihasználták volna a lehetőséget. Az én vérmérsékletem és felfogásom azonban kicsit más.
Nagyot mosolygok Stephenre, mikor észreveszem melyik könyvet fürkészi. Valahányszor szeretkezünk, teljes odaadással és bizalommal vagyok képes átadni neki a testem. Ez kölcsönös kettőnk közt, akárcsak az érzelmi hűség. Játszi könnyedséggel vagyunk képesek megmozgatni, fehérizzásig korbácsolni, majd felszabadítani egymásban az életenergiát. Figyelmes, és a legvadabb szenvedély közben is képes a gyengédségre. Nem szégyenkezünk a másik előtt, nincsenek tabuk, csak tökéletes összhang és elfogadás. Azt még nem tudom Stephen hogyan éli meg az együttléteinket, de én mellette lélekben is újjászületek olyankor, nem csak testben.
- Olvastad? – fordulok Stephen felé.
Amikor ugyanazért a könyvért nyúlok az idegen férfival, megcsillan az ujján az arany karikagyűrű. Lehet, hogy a feleségének szeretne venni valamit.
Én is elkapom a kezem onnan, mert nem ragaszkodom ahhoz az egyhez, van elég könyv még, ami nagyon tetszik a címe és a borítója alapján.
- Helló Stephen! – emelte fel a fejét a fekete ruhás férfi, majd a páromra vetette a tekintetét. – Micsoda meglepetés! Kicsi a világ.
Hű, milyen visszataszítónak vélem azt a terebélyes, nyájas mosolyt, ami átrebben közben az arcán. Nem tetszik ez az alak, és nem tudnám megmondani miért. Lehet, csak ez a mindent átható fekete szín teszi. Így olyan benyomást kelt, mintha maga lenne az ördög.
Én csak mosolygok és pislogok. Hol az ismeretlen alakra, hol Stephenre. Tehát ismerik egymást.
A párom arcán ott trónol a meglepettség, aztán olyan mosolyt címez nekem, amitől azonnal elérzékenyülök. Szerelmesen viszonzom, majd a másik férfire pillantok, ahogy az megszólal.
- Öreg cimbora, ezer éve nem hallottam felőled. Nagyon jól nézel ki! Mi van veled, hogy telnek a napjaid? – tudakolja teltzöngésű, rekedtes baritonján. – Én ügyvédnek álltam, megnősültem, és Anchorageba költöztem. Jelenleg üzleti érdekek sodortak vissza Fairbanksbe. - a baráti lelkesedés közepette rám tekint, majd vissza Stephenre. – Együtt vagy a hölggyel?
Ha Stephen válaszol, kezet nyújt felém. Elfogadom a gesztust, és kemény marka rázárul a kezemre. Erős, határozott szorítása egy magabiztos, vakmerő embert takar.
- Dominic O’Brian. – mutatkozik be. Mélybarna íriszeiben mintha tűz lobogna, úgy fénylenek.
- Nia Jensen. – állom ezt a metsző tekintetet, amivel kitüntet, és a kézszorítást is, nem húzom el rémülten a sajátom. Kivárom, míg elengedi.
- Ne haragudjatok, hogy megkérdezem. Igazából puszta kíváncsiság... Nem tudom nem észrevenni a köztetek lévő korkülönbséget. Nem zavar benneteket? Azért elég nagy köztetek, nem? – Stephent nézi, majd átvándorol rám a tekintete. Barátságosan titokzatos mosolya nekem eszméletlenül átlátszónak tűnik.
Ez meg milyen hülye kérdés? Ha zavarna, nem lennénk együtt. Meg mi az, hogy ezzel nyit?
Most én vagyok meglepve. Nem bambán, de rezzenéstelen arccal meredek az ügyvédúrra, aztán elvigyorodom. Erősen kóstolgat, bár nem egészen értem miért. Úgy érzem, mintha ebben a minutumban indított volna frontális támadást ellenünk. A fiatalságomnál megfogva próbál meg elbizonytalanítani, ha már a kurvákkal nem tudott? Persze, szabad, csak nyugodtan. Vagy ez megint csak az én túlműködő gyanakvásom?
- Korkülönbség? Ugyan már. Mi az? – elnevetem magam halkan, röviden. - A társadalmunk beszűkült gondolkodásából adódik, hogy az emberi test számokkal van megcímkézve. Egy kapcsolat sikeressége nem kizárólag a kronológiai életkor függvénye. – kellemes, nyugodt hangon fejtem ki a véleményem.
- Valóban, de nem véletlenül alakult úgy a világ, hogy általában közelítenek egymáshoz a születési évszámok. Ma már egyáltalán nem jelent gondot, ha van tíz év különbség, de nálatok mennyi is… 20-25?
Nyugtalanító az a higgadtság, ami árad belőle.
- Ez csak egy buta társadalmi önkorlátozó skatulya. Nem mi vagyunk az első, sem az utolsó ilyen pár. – felelem mosolyogva.
- Mégsem ez a gyakoribb felállás. Az esetek többsége ráadásul szakítással, vagy válással végződik, mert a felek időközben rádöbbennek, hogy a generációs szakadék miatt nem tudják összeegyeztetni az értékítéletüket, sem a világszemléletüket.
- Nem kell ehhez korkülönbség. – jegyzem meg.
Ha Stephen benyögné a valós korát, és azt, hogy pontosan 289 év van köztünk, tuti nevetve csókolnám homlokon a humoráért.
Stephen komolyan ezzel a fazonnal barátkozott a suliban? Nem az lenne a normális, ha két régi haver összefut, hogy örülnek egymásnak, aztán az egyik el kezdi húzni a másikat, amiért sikerült egy sokkal fiatalabb bigét megfűznie? Nem, itt más a helyzet. Mr. O’Brian-ben munkálkodik valami ellenszenv, aminek hangot is ad. Mintha nyíltan felvállalná előttünk, mintha akarná, hogy tudjuk; ő Stephen titokzatos ellensége. Miféle játék ez? Nem is fél, inkább veszedelmesen biztos magában.
- Ügyvédúr, csak nem meggyőzni akar, hogy rossz nekem ez a kapcsolat? A tárgyalóteremben is ilyen rámenős? – kérdezem somolyogva, ez angyali mosollyá lényegül. A pillantásom úgy döföm a szemeibe, amilyen kegyetlen éllel ő néz az enyéimbe.
- Nem véletlenül nem vesztettem még pert. – búgja sötéten.
Hűha! most meg kéne ijednem? Hát nem fogok.
Szerintem egészen másra célzott, mint az ügyeire. Ez inkább burkolt fenyegetés volt Stephen számára.
Dominic olyan hátborzongatóan bizalmas mosollyal ajándékozott meg, mint egy sírásó, mintha tudna valamit, amit nekem is tudnom kéne.
Konkrétan nyílt lapokkal játszik. De miért? Ennyire bízik magában? Minden jel erre utal.
Önelégült mosolyának az ereje jeges fuvallatként siklik végig a bőrömön a kabátom alatt. Akaratlanul is megborzongok. A baljós sejtelem makacsul beette magát az agyamba; valami nagy dobásra készülhet. Persze semmit sem tudok rábizonyítani, csak a gyanakvás van. Részemről legalábbis. Nem érzem jól magam a cápamodorú emberek társaságában, az olyanokéban meg főleg nem, akik Stephennek akarnak ártani.
Egyáltalán nem csípem ezt a fickót.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 24wr02t
Egyetemi park - Page 6 Giphy
Re: Egyetemi park // Vas. Jún. 22, 2014 8:07 pm

/ Rocky & Nia – Days of vengeance III. /

Ezt most elvicceltem, azt hiszem, elég jól, abszurd és fekete humorral, de meg is jegyeztem, mit mondtam. Mikor egyszer majd visszatérünk rá, számítani fog. Tényleg komikus volt, ahogy Wright levérfarkasozta Nia-t, ráadásul pont előttem. Csak egy kicsit lőtt mellé... A kérdésére még tovább feszítem a húrt.
- De, mindenképpen. A harapásomat már ismered is – suttogom a fülébe. Tegnap este az is sorra került és fantasztikus volt. Egymást harapdáltuk, finoman. Az aláírás emlegetését viszont mintha Nia kicsit kínosan élné meg. Egyedi ötlet volt és merész, bevállalós, az biztos, de azt a kiéhezett palit így lehetett megfogni. Lehet, hogy még annyira sem értettek volna szót, ha Wright nem látja 2 centiről párocskám formás idomait. Mikor a Batman-jelmezt emlegeti, vigyorogva ránézek és csak utána röhögöm el magamat. Azt hiszem, nem fog attól kiüresedni a kapcsolatunk, hogy nem leszek hajlandó szuperhősnek öltözni. Butaságnak tartanám, hogy kockázott hasú, bordázott izomzatú jelmezt öltsek. A fantáziát biztos fel tudja tüzelni, de ez nálam már a plüssbilincs kategóriája. Túlzás.
Nia elméleteit és a metafizikai megközelítést nem gúnyolom ki. Tiszteletben tartom, amit gondol és azt is látom, hogy mennyi pozitívumot ad neki. Nem ész nélkül falja ezeket a gondolatokat. Szerintem igencsak válogatós, hogy mit hisz el, mit fogad el valóságnak és mit nem. Biztos, hogy ha a legújabb ezo magazint együtt kielemeznénk, a felét kiszórná és hülyeségnek tartaná. Ahogy beszél a témáról, hallatszik, hogy olyanokat emleget, amivel kapcsolatban meg van győződve és felvillantja az ellenoldalt is, a hagyományos elképzelések ódivatúságát. Nem bigott az én kis párom, csak nyitott az új dolgokra. Azon a máglyán meg együtt égnénk, ha úgy alakulna. Az eretnek és a vérfarkas. Tiszta inkvizíciós per lenne, már csak egy boszorkány hiányozna onnan. Hmmm, ez nem is rossz ötlet mondjuk a vörösnek, ha megtalálom. Egy jó kis harmadfokú égés, amit túlél, de utána a rücskös varangy hozzá képest bársonyos bőrűnek fog számítani. A kis kezeit, amikkel a szalvétára írt, pedig apró darabokra kéne törni vagy tűt felnyomni az ujjaiba, esetleg tőből levágni. Mint a tolvajoknak a középkorban. Ő is lopni akart, a harmóniát akarta elvenni tőlünk, gondolom jó pénzért.
Nia apja vagy nagyon jól, túl jól csinál valamit, hogy ekkora ellenségeskedést vált ki vagy a módszerei tényleg alvilágiak. Ezt meg kell tudnom. Amikor majd elmegyek hozzájuk, résen leszek. A lányát akarták elrabolni, kemény. Főleg ha kiderülne, hogy a Falka egyik tagja volt, bár én nem tudok ilyesmiről és ha Kangunartként nem tudok róla, akkor valószínűleg minket nem érintett. Sima emberi leszámolási ügy lehetett. Szegénykémnek nem ez az első esete, hogy rosszba keveredik. Az a vállvonás annyira őszinte és kemény, mintha csak egy Chuck Norris lenne, akinek mindennapos, hogy emberrablókat szerel le. Hülye poén lenne benyögni, hogy közölheti, van saját testőre. Nem vagyok mellette a nap 24 órájában és nem is erőltetném, hogy kiszakítsam otthonról. Ahogy beszél róla, mindig említ valami kis hibát, de azért jó neki, hogy a feneke alatt van egy szép nagy villa szakácsnővel. A testőrökkel pedig pont úgy van, ahogy gondoltam. Házinyúlra ő sem lő. A könyv, amit elsőre kiszúrtam, nekem még idegen, csak érdekel, de ő is azonnal észreveszi.
- Még nem. És az eddigiek alapján nem is mondanám, hogy nélkülözhetetlen.
Az biztos, hogy a kettőnk kapcsolatát nem egy könyv alapján építem fel. Én mindig másokat akarok megismerni és megérteni, hogy aztán úgy mozgassam őket a tudtuk nélkül, ahogy akarom. Nia-val viszont kivételesen bánok, szívből és őszintén, amennyire lehet. Még vannak bezárt ajtók előtte és lesznek is egy ideig, de amit lehet, kinyitok.
Dominic érzései alapján egyre rosszabb dolgokra következtetek. Nem lepődik meg, hogy engem lát. A mosolya meg pontosan az a műmosoly, amit a csajok annyiszor kiröhögtek, mikor előadta. Neki mindig jobban állt, ha okosnak vagy keménynek mutatkozott. Ezzel a fekete ruhával annyira összhangban van, hogy az nem is igaz. Biztos, hogy Nia is észreveszi és érzem benne, hogy tart tőle. Nem érti, de aggasztja, hogy ki ez a rossz kisugárzású alak. Nem ismerik egymást, tévedtem először. Ahogy valószínűleg abban is, hogy nem ő az emberünk. Pont úgy viselkedik, mint aki megunta az emberei bénázását és maga veszi kézbe az ügyeket. Kifigyelte, hogy idejövünk és ő is eljött, de csak azért, hogy itt, élő szóban hangoljon egymás ellen minket? Nem, ennél árnyaltabb a dolog, de tuti, hogy ő a bűnös. Árad belőle a magabiztosság, a gyűlölet, az irigység és próbálja érzékeltetni, hogy ő az erősebb. Dominanciaharc a könyvvásáron, remek. Nagyon biztos a dolgában és tele van tettvággyal. Mire készül még? Mit fog lépni legközelebb? Nem szabad innen elengedni. Valahogy a nyomában kell maradnom és rábizonyítanom az eddigi sarait. Válaszolgatok neki, de nem túl lelkesen, inkább közönyösen. Még csak azt se érzékeltetem, hogy valamikor barátok voltunk. Ő úgy gondolhatta, azok voltunk. Nekem jól jött, hogy sokszor segített a tanulásban, tudtam tőle a fontos híreket a fősuliról és így tovább. Akkor se érdekelt és most is csak annyiban, hogy hogy húzzam ki alóla a szőnyeget. Nagyot fog esni, nagyon nagyot. Hízelgő balfasz...
- Én itt élek és köszönöm, remekül megvagyok. Illetve megvagyunk – intek a fejemmel Nia felé és kedvesen, elbűvölően újra rámosolygok. Ennyit mondok, nem többet. Ha ő a fantom, úgyis mindent tud. Figyelem azt a kézfogást, ami erősebb a kelleténél. A szövege már vált és a hízelgésből áskálódóba megy át. Érzem, hogy Nia is gyanakszik, de nagyon jól leszereli. Leszerelné, ha Dominic hagyná magát. Egyértelmű, hogy mit akar. Érzem benne, hogy úgy forgatná a szavait, mintha tőrökkel döfködne bennünket és ketté akar minket választani ezekkel. A párom küzd, de ezt én sem hagyom szó nélkül. Szokásomhoz híven a lényeget ragadom meg és nem megyek bele apró részletekbe.
- Dominic, kedves, hogy ennyire aggódsz értünk, de nem szükséges. Talán már elfelejtetted, hogy én nem szoktam nagy hülyeségeket csinálni. Mikor kiszúrtad az egyik bulin azt a kis szőkét, akiről mondtam neked, hogy még gyerek, akkor is én kértem meg, hogy mutasson személyi igazolványt. Egy túlsminkelt 15 éves volt. Téged zavart akkor a korkülönbség? Nem úgy emlékszem...
Bizonyítom, hogy akkor is tudtam és most is tudom, mit csinálok, mi jó nekem. Alattomos, ahogy most beszélek, de ilyen indítás meg is érdemli. Még ha nem ő állna a szarkavarás mögött, akkor is. Azon a rendezvényen én kiszemeltem egy Susie nevű lányt, aki elhozta a húgát. Mikor Susie-val elmentünk táncolni, Dominic bepróbálkozott nála. Addigra már tudott egy pár fogást, amit tanítottam neki. Egy olyan kölyöknek meg nem kellett sok. Már egymás kezét fogták, mikor visszaértem az asztalhoz. Ha másról lett volna szó, talán hagyom, hogy csináljon, amit akar és elvigyék pedofíliáért, de az aktuális csajom húgánál kopogtatott. A kislánynak lángolt a feje, mikor megkértem, hogy mutasson személyit. Ezek után pedig Susie jól leteremtette, hogy mit játssza itt a ribancot. Dominic hoppon maradt, a kislány ártatlan maradt (bár ha úgy folytatta, nem sokáig), mi viszont jól megvoltunk pár hónapig. Susie-nak persze megvolt a véleménye a barátomról, O'Brian úr pedig csalódott volt és kissé mérges. Mintha nem is lett volna hálás, hogy a börtöntől mentem meg. Hogy lett volna ügyvéd, ha leültették volna, mert megdöngette a kiscsajt a vécében? Na ne, lehet, hogy akkor rágott be? Nem éreztem életreszóló haragot benne. Valaminek történnie kellett mostanában, ami felelevenítette a sérelmeit. Nia már fél vagy inkább kicsit megijed tőle. Most kell leállítani.
- Örülök, hogy nem vesztettél még pert. Milyen ügyeid vannak? Válások, fizetési meghagyások vagy valami izgalmasabb? Látom, érdeklődtél a túlvilág iránt is – mutatok fejemmel a könyv felé, amit kiszemelt. Aki egy pert sem veszít el, az sokak szemében sikeres, a dörzsöltebbek szemében viszont simlisnek számít. Megoldja, hogy ne veszítsen. Pénzzel, zsarolással, kétes üzelmekkel és biztos, hogy érti a célzásomat is. Durva lett volna úgy kérdezni, hogy hány embert küldött át oda, ahol a mennyországot hiszik. Értelmes ember, tudhatja, hogy értem, mi van. Nia is rákérdezett, de nem kapott választ. Dominic láthatja, hogy egyik próbálkozása sem sikerült. Nem kéne felbőszíteni, de azért visszasziszegek a kígyónak. Nem akarom sokáig tartóztatni. Inkább Nia-val váltanék pár szót kettesben. Persze ha ügyvéd úr nem így akarja, próbálkozhat fenntartani a kommunikációt, de részemről erős falakba fog ütközni.
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Egyetemi park - Page 6 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Egyetemi park // Vas. Jún. 22, 2014 10:08 pm

- Nem hittem volna, hogy még emlékszel rá. – sötét félmosoly tornázza fel magát Dominic arcára Stephen szavai hallatán, amivel ecsetel egy régi történetet. A vonásai enyhén mégis megrándulnak. Stephen rátapintott valami fájó dologra.
Egy kiskorúval kezdeni? Ez biza kellemetlen. Tulajdonképpen hálásnak kéne lennie, amiért a párom megóvta egy orbitális baklövéstől. Gondolom az ügyvédúr ezt akkor közel sem így élte meg, inkább úgy érezte, hogy Stephen elhajtja mellőle a nőt. És emiatt kell 3 kiló kokaint becsempészni a lakására, meg kurvákat küldeni a nyakára? Itt is súlyos problémák vannak az emeleten.
Nem kontrázok rá, hogy én viszont már betöltöttem a 18-at, és különben is érettebbnek tartom magam a kortársaimnál. Stephen nyers, de kifinomultan az, és kiválóan kezeli a helyzetet. Imádom, amikor ilyen kis genyó. Ööö… mikor velem volt az, akkor persze nem imádtam érte.
Úgy látom egy véleményen vagyunk. Dominic a hunyó, és még csak tarkóvakargatnom sem kell. De neki sem.
Ahogy lezajlik a szájkaraté, inkább visszafordulok a könyvekhez. Nincs sértődés, de Mr. O’Brian nem az az ember, akivel szívesen társalognék tovább. Rám támadott, ha nem is fizikailag, pedig nem ártottam neki. Legalább tudom milyen arcot társítsak az ellenséghez. Utána fogok nézni alaposan, és rá fogok jönni a drogos trükkjére. Rábizonyítom, és elkapom. Megy a süllyesztőbe a többi közé. Pont. Azt még nem tudom hogyan, de meglesz. Első dolgom lesz Huston hadnagy elé terjeszteni, mint elsőszámú gyanúsítottat. Bár, ezt még nem érzem elégnek.
- Büntetőjogi ügyvéd vagyok. – feleli. Önelégült, aljas mosolyát áthatja a bensőjéből áradó gonoszság.
Remek. Az ilyen Dominic féle ügyvédeknek hála eresztik szabadon a nőerőszakoló, többszörös gyilkos szemétládákat.
- Szeretek tájékozódni, mielőtt megteszem a következő lépést. – döngi baljósan.
Ühüm. Szóval így állunk. Nyíltan megfenyegeti Stephent, mert az tuti, hogy nem a túlvilágra akarja megtenni a következő lépést. Vagy egy sakkjátszma lebeg előtte? Ide már nem Huston hadnagy kell, hanem valaki sokkal keményebb… Egy hasonlóan karakán alvilági ember, aki nem ismer kegyelmet, sem pedig tréfát. Lehet, hogy eljött az ideje egy komolyabb csevejre apám és köztem. Hátha ismeri ezt az alakot a gyengepontjaival együtt. A módszereiből már kaptam kóstolót. 3 kilónyit, amivel sittre küldhette volna Stephent. Még nem tudom milyen büntetést rovok ki rá cserébe, de körmönfont lesz, és durva. Ha valaha börtönbe kerül, elintézem, hogy megélje a poklot, erre esküszöm.
Amint lehet, értekezek Stephennel. Fogalmam sincs, ő mit tervez.
Szöget üt a fejembe a kérdés. Honnan tudta, hogy itt leszünk a vásárban? Nem hinném, hogy a véletlenre alapozott. Az ilyenek, mint Dominic, nem ismerik ezt a szót.
Ahogy látom, Stephen sem nagyon akar az ügyvédúrral diskurálni. Egyáltalán nem lep meg. Ez a fickó álszent, de elég intelligens ahhoz, hogy észlelje, mi a dörgés.
- Örülök, hogy találkoztunk, Stephen. – döfi a tekintetét vakmerően a párom szemeibe. Fűz mellé egy mocsok mosolyt, majd rám néz, és biccent. – Nia. További szép napot!
Felpillantok a könyvből, amit épp lapozgatok.
- Viszlát! – mondom ezt körülbelül annyira őszintén, amennyire ő volt az velünk.
Dominic szövetkabátja zsebeibe csúsztatja a kezeit, s ezzel hátat fordít nekünk, és kényelmes léptekkel elsétál az emberek közt. Egy darabig nézem fekete alakját, ahogy távolodik. Úgy halad el a standok előtt és veszik el a tömegben, mint akit nem is érdekelnek tovább a könyvek. A gonosz előjött ijesztegetni. Mi más célja lehetett?
Leteszem a könyvet, aztán Stephenhez fordulok és felnézek az arcába. Az ügyvédúr hallótávolságon kívülre került. Sőt, már nem is látom.
- Íme az ördög ügyvédje, személyesen... Azt a listát kidobhatjuk. – duruzsolom. - Szép kis barátaid voltak a suliban. - elvigyorodom. - Legközelebb hagyd inkább őket csajozni.
Vissza az elejére Go down
Rocky
Vérvonalfő
Rocky

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 324
◯ HSZ : 838
◯ IC REAG : 826
◯ Lakhely : Fairbanks
Egyetemi park - Page 6 24wr02t
Egyetemi park - Page 6 Giphy
Re: Egyetemi park // Vas. Jún. 22, 2014 11:11 pm

/ Rocky & Nia – Days of vengeance III. /

Ez igen. Az arcából és az érzései közül árad, hogy most legszívesebben megfojtana. Nyílt színen, a párom előtt, egy könyvesstand előtt meséltem el a történetet. Erre mit mond? Nem tagadja, bátran vállalja, sőt szinte legitimizálja. Mintha ez olyan dolog lenne, ami mindennapos és simán el lehet felejteni. Megakad a szeme egy gyereken, akiről azért lehet látni a több réteg festék ellenére is, hogy még nem nagyon van szavazati joga. Én alázom meg azzal, hogy személyit kérek a kiscsajtól, amíg a nővére épp vécére ment, én pedig visszajárultam az asztalhoz. Ha Susie ért volna oda előbb, akkor pofon csattan, nem ilyen kis finom játszmák zajlanak. És szerinte ezt simán el lehet felejteni. Nia és én is többet értünk ebből a rövid mondatból, mint amennyit ő szeretett volna, hogy értsünk. Hja, egy gyerekkel a legkönnyebb. Csokit kell ígérni, meg a csillagokat az égről, plusz egy minimális kedvesség és elhiszi. Egy igazi nővel sokat kell foglalkozni és okosan kell bánni vele. Nem úgy okosan, mint a bíróságon vallatott emberekkel, hanem másképp. Szívvel vagy legalábbis azt mutatva, hogy szívvel és ebben Dominic mindig gyenge volt. Még most is itt tart? Ha befutott, nem volt nehéz feleséget találni. Még nem tudom, mikor nősült meg, de szerintem így csinálta. Vagy összekaparta minden tudását és tapasztalatát, hogy valakit meghódítson. Az biztos, hogy nem boldog vele. Egy boldog ember nem olyan, mint az, aki előttünk áll és szét akar minket durrantani. Gondolkozom, hogy mik voltak még. Tudok még hasonló helyzeteket mondani, amikor égett a feje, mint a Reichstag, én meg vígan elvoltam. A farsangi buli, mikor cowboy-nak voltam öltözve és felszedtem egy csajt, neki meg nem sikerült. Akkor állt elő azzal, hogy segítsek már neki. Szánalmas féreg. Érzem, hogy Nia-nak is megvan róla a véleménye a sztori miatt és amiatt is, hogy régi sérelmeket képes most előkaparni, drogokat, kurvákat és még ki tudja mit bevetni csak azért, hogy kompenzálja a kicsinyességét. Sosem tudtam meg, mi tette ilyenné. Az egy dolog, hogy az apja elhagyta őket, mikor még kicsi volt. Sokan nőnek fel így és nem lesz belőlük olyan érzelmi analfabéta, mint amilyen Dominic. Lehet, hogy a papa el lett zavarva, mert hozzányúlt a gyerekhez? Durva történet, de a világ tele van ilyenekkel. Ettől viszont még nem bocsátom meg a fickónak, amit csinál. Nia-val tényleg nem kell rejtjeleznünk. Ez nyílt támadás, színvallás. Tudom, hogy tudta előre, érteni fogjuk. Intelligens pasas és ismer engem, de nagyjából már Nia-t is. Szándékosan adta elő ezt a kis performanszt. Nia-ban érzem, hogy kicsit szórakoztatja, ahogy osztom a „barátot” vagy inkább az tetszik neki, hogy megvédem és hajlandó vagyok mélyre nyúlni. Ismerem, tudom, mik a fájó pontjai. Ez például olyan volt. Ügyvéd úr, rohadnál meg...
Amíg Nia látványosan kivonul a társalgásból, érzem benne, hogy nem akarja folytatni. Tuti, hogy nem tud most a könyvekre figyelni, de már nem bírja Dominic álságos tekintetét. Tettrekész, ahogy én is. Szeretem ezt az összhangot közöttünk. Nem értünk egyet mindenben, de a legfontosabb pontokban mindig tudjuk, mit kell tenni.
Dominic válaszára hátradöntöm a fejemet, lebiggyesztem az alsó ajkamat és úgy bólogatok, mintha most valami egetrengetőt mondott volna. Höhh, én meg „csak” egy tanácsadó vagyok, de az én kezem is tud olyan messzire nyúlni, mint az övé. Ezt persze nem kell neki tudnia. Kurva büszke magára, hogy elért valamit. Ez önmagában még nem lenne nagy valami, nem is érdekelne, de azok után, hogy velünk cseszekedik, máshogy nézek rá. Már tervezem, hogy mi legyen a sorsa. Egy jó kis priusz a minimum. Többet nem megy tárgyalóterembe, legfeljebb vádlottként. Le kéne leplezni a maffiakapcsolatait, ez nem lehetetlen. Rábizonyítani, hogy melyik ügyben kit zsarolt vagy fenyegetett meg és hogy milyen ügyekkel foglalkozik még. A drogot is szerezte valakitől. Ha rájövünk, hogy kitől, az esetleg csicsereghet, cserébe azért, hogy a zsaruk békénhagyják. Kis fogás lenne egy ilyen nagykutyához képest. Ha szerencsénk van, pont az intézte, aki járt nálam és ujjlenyomatot nem hagyott, de szag alapján egyszer megtalálom. Ezt nem tudhatta, ahogy a megbízója sem. Legalább a vérfarkas mivoltom titokban maradt. Szóval ez lesz a karrier tönkretétele. Az asszony szerintem elhagyja ezek után. De még egy igazán gonosz dolgot tudok elképzelni. Mindig annyira gyenge volt a nőknél, hát elveszem tőle az utolsó esélyt is. AIDS-fertőzés, impotencia, elcsúfított, torz külső. Akár mind a hármat megkaphatja. Vagy egy rakás kullancsot, ami belemászik, miközben le van kötözve. Nekem még bizonyíték sem kell, elég a mai előadása. Amit eddig mondott, meg a célozgatás, hogy megnézte, hogy állunk, mielőtt befizet engem egy túlvilági „csak oda” útra.
A hálózatát viszont fel kell derítenem. Meg kell tudnom, kik voltak még benne, kik tudhattak rólam és ki folytatná a munkáját, ha ő le lenne kapcsolva. El tudom képzelni, hogy erre is gondolt. Ragyogó elme, őrült lélekkel és elcseszett érzelmi világgal. Érzem, hogy Nia is a pokolba kívánja, ő pedig veszi a lapot. Odaböknék egy fenyegetést, de nem teszem. Higyje csak azt, hogy nem tudok mit kezdeni vele. Annál jobban meg fog lepődni és nem tud majd engem jogosan vádolni.
- Akkor kellemes napokat, nyertes pereket meg hasonló jókat neked. Tájékozódni mindig tudtál, látom, megőrizted a jó szokásodat – mondom neki hasonlóan álszent módon, majd fejet hajtok és intek, ahogy távozik. Nia egyszavas elköszönésében minden benne van. Alaposan megfigyelem Dominic-et, ahogy távozik. Azt érzem benne, hogy elégedett, de még mindig nem teljesen. Tervezget, erősen gondolkodik. Nincs még vége és bizonyíték sincs a kezünkben. Huston hadnagy mindkettőnket kiröhögne, ha elmondanánk, hogy találkoztunk egy régi ismerősömmel, aki csúnyán nézett és le akarta beszélni Nia-t rólam. A hadnagy ugyanígy tett, a nézése sem volt szebb, csak őszintébb és korrektebb. Ez nudli. Nyomoznunk kell, nekünk kettőnknek. Mikor Nia visszafordul felém, megfogom a kezét. Nem vagyok ingerült, se túlságosan feldúlt, inkább azt lehet rajtam látni, hogy a tettek mezejére lépnék. Ha engedi, félrevonom őt, ki a füves részre, messzebb a kíváncsi fülektől. Nem mosolygok, de láthatja rajtam, hogy megenyhülök, ahogy őt nézem és nem ezt a szemét Dominic-et.
- A lista megy a kukába. Azért azt el kell mondanom, hogy ez a rém akkor még egész más volt. Nem volt befolyásos, csak gazdag, eminens, minden kitűnő jegy birtokosa és a főiskolai hírek naprakész tudója. Óriási elme, ezt nem tagadhatom le, viszont a nőkkel nem tudott bánni. Valahogy ráadta a fejét, hogy tőlem kérjen tanácsokat. Nem nagyképsűégből mondom, tényleg így volt! Cserébe segített nekem, mindig tudtam, amit kellett, jegyzeteket másolt, átküldte a friss tudnivalókat, stb. Együtt csajoztunk, elláttam tippekkel, sokszor úgy tereltem a szót, hogy ő jöjjön ki jól és meglegyen a telefonszámcsere. Megalázó lehetett neki, de rászorult, ha egyszer megkeresett ezzel, nem? Fejlődött is valamennyit, de egy dolog nem megy neki. Úgy tud kedves lenni, ahogy most. Átlátszóan és ez a perekben, meg az ügyfeleknél beválhat, mert ott ez csak bónusz az érdekjátszmák mellé, a nők viszont nem igazán szeretik. Szerintem a feleségét is kb. megvette inkább, a pénze miatt van mellette. Bár lehet, hogy elfogult vagyok. Mindenesetre utána kell néznünk, hogy vannak-e kétes találkozói, esetleg a levelezésébe belenézhet a hacker barátod. Csak azt nem értem, hogy miért most...
Itt egy pillanatra belémszorul a szó. Megint eszembe jut a farsangi buli. Az a csaj, akit akkor felszedtem, Claire kiköpött olyan volt, mint a szőke kurva a parkolóban. A szám nyitva marad, a szemeim tágabbra nyílnak és kimondom, amit gondolok:
- Vagy mégis. A szőke nagyon hasonlít egy lányra, akire Dominic pályázott, de végül nekem jutott a csaj. Talán véletlenül akadt rá és ez tépte fel a sebeket. Most pedig megmutatja, mit jelent neki a hála. Beteg lélek, az tuti. Szerinted is az lenne a következő lépése a tervben, hogy szervez nekem egy túlvilági látogatást? Vagy neked? Nagyon rossz ilyenekről beszélni, de muszáj, hogy megelőzzük. Előtte kellene járnunk egy lépéssel.
A gyomrom elkezd mocorogni. A vérfarkasok híresen gyors anyagcseréje dolgozik és ki kell adnom a salakot. Körülnézek és látok egy pár kulturáltabb hordozható vécét. Pár ember sorban áll, de muszáj odamennem.
- Mon amour, elengednél egy pillanatra? Szólít a természet. - kérdezem Nia-t és igazából mindegy is, mit mond, nekem mennem kell. Rámosolygok és megfordulok, majd gyors léptekkel indulok a mobilwc-k felé.
Vissza az elejére Go down
Nia Jensen
Ember
Nia Jensen

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 35
◯ HSZ : 268
◯ IC REAG : 326
◯ Lakhely : Jensen Villa
Egyetemi park - Page 6 T_zb00_www.kepfeltoltes.hu_
Re: Egyetemi park // Hétf. Jún. 23, 2014 10:23 am

A könyvre tényleg nem tudtam koncentrálni, csak néztem az oldalakat, ahogy lapozgattam. Járt az agyam, és közben füleltem, Dominic mond-e még valamit, de inkább okosabbnak találta elpárologni.
Stephen kézen fogva elvezet a pázsitos területre, ahol nincs senki. Végighallgatom a történetét, közben erősen ráncolom a szemöldököm. Nem a nőügyei botránkoztatnak meg, hanem Dominic elfajzott lelkivilága hangzik borzasztóan.
- Ilyenen így kiakadni? – álmélkodom.
A nősülés körülményeiről mit sem tudok. Ha mindaz, amit Stephen mesél, igaz a nőügyeiről – és miért ne lenne – akkor sanszos, hogy az asszonyt valamiféle ereklyeként, díjként őrzi otthon. Az is lehet, hogy babaként öltözteti, és külön engedélyt kell kérnie Dominictól, ha ki szeretné tenni otthonról a lábát. Még ezt is el tudom képzelni ezek után az ügyvédúrról. Nem csak pedofil, de rögeszmésen is birtokolná a nőket? Az ilyen és ehhez hasonló erőszakos szándékokat mi nők messziről kiszagoljuk. Nem csoda, hogy nem volt nagy sikere a gyengébbik nemnél, és egy másik férfi segítségére szorult.
Látom Stephenen, hogy felettébb aggasztja a helyzet. Az igazat megvallva engem is, mert nem tudom mire számítsak, mégis megpróbálom megnyugtatni.
Gondterhelten felsóhajtok.
- Ha meg akarna ölni, nem a szöszit küldi rád, hanem mindjárt egy bérgyilkost. Meg akar büntetni, de nem hiszem, hogy átküldene a túlvilágra. Azt akarja, hogy szenvedj, ahogy anno ő szenvedett az árnyékodban. Minden esetre aggasztó, hogy nem tudjuk mire értette a „következő lépés”-t. Mi jöhet még ezek után?... Tutira kiterjedt kapcsolati hálóval rendelkezik, és otthonosan mozog alvilági körökben.
Annak örülök, hogy Dominic bevallotta, kapunk még a jóból, bár az előadásmód csöppet sem tetszett. Ijesztő volt ez az erőfitogtató színjáték. Szemrebbenés nélkül állt elénk és tálalt ki. Mintha sérthetetlennek képzelné magát. Huston hadnagynak mondhatnám, hogy van egy gyanúsítottunk, de bizonyíték híján lehúzhatjuk a rolót.
- Persze, menj csak. – bólintok, mikor Stephen jelzi, hogy sürgős dolga akad. – Megvárlak a kocsinál.
Ha Stephen elindul a mobil wc-k felé, akkor én visszasétálok a parkolóba. Nem akarom mindenhova árnyékként követni.
Ahogy Tűzbogár felé haladok, élesen szúró fájdalom nyilall a nyakam oldalába. Megtorpanok, miközben felszisszenek. Azonnal odakapok. Az ujjaim rátapintanak valami keményre. Kirántom. Ahogy a szemem elé emelem, akkor látom, hogy egy hegyes kis kábítólövedék. A keserű felismerés alig suhan át az agyamon, máris forogni kezd velem a világ és minden sötét homályba borul. A végtagjaimból pillanatok alatt elpárolog az erő, mire eszméletlenül a betonra zuhanok Tűzbogár faránál. Megijedni sincs időm, olyan gyorsan hat a méreg. Ott helyben letaglóz.
Testközelből nehezen tudnának ártalmatlanítani, ezt Dominic is tudhatja mostanra, ha alaposabban utánajárt a szokásaimnak.
A fehér Ford furgont már nem is észlelem, ahogy odahajt és kitakarja a történéseket a parkoló túloldala elől. Két férfi ugrik ki a tolóajtó mögül. Egyik felkap ahogy vagyok, majd betesz a csomagtérbe, mint valami könnyű zsákot. A másik addig egy papírcetlit  csíptet az ablaktörlő alá. Másodpercek alatt végeznek. A kocsi ajtaja becsapódik, és a furgon nyomban el hajt a tett helyszínéről.
Stephen, ha ideér, egyetlen rövid üzenetet talál Tűzbogár szélvédőjén: „Sakk”.

/ Köszönöm a játékot!  Egyetemi park - Page 6 4128487724  /
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Egyetemi park // Hétf. Jún. 23, 2014 7:26 pm

Egyetemi park - Page 6 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Pandora Scarlet Mallory
Mágus
Pandora Scarlet Mallory

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 514
◯ IC REAG : 488
◯ Lakhely : Fairbanks, Mallory-lak
Egyetemi park - Page 6 700full
Re: Egyetemi park // Kedd Szept. 09, 2014 8:29 pm


Adam & P. S.


Érdekes telefonhívást kaptam a minap, nem nagyon tudtam mire vélni, de annyira felkeltette a kíváncsiságomat, hogy muszáj volt utána járjak a dolognak. Fogtam hát magamat, behajítottam a táskámba az éppen olvasott könyvet – Eva néni kifejezetten büszke lehetne rám, na meg Dimi is, annyit olvasok mostanság, amennyit még egy horda könyvmoly is megirigyelne – és a jegyzetfüzetemet, melybe az őrzőséggel kapcsolatos minden megtanulandó, fontosnak ítélt dolgomat firkantom amióta csak eljött ennek is az ideje, majd megindultam az egyetem felé.
Kék pulóvert kaptam a fekete trikóm fölé, annyira még nem ítéltem meg hidegnek az időt, hogy kabátot is vegyek. Igaz, már nincsen nyár, így a balerinacipőt lecseréltem bakancsra, melynek szárába betűrtem a szintén kék nadrágom szárát is. Eléggé úgy nézek ki, mint egy rocker, de néha szeretek így is megjelenni, van annak valami bája, amikor acélbetétesben csattogok.
Hajamat a megjelenésem durvaságával harmonizálandó copfba fogtam, egyszerű, feszes lófarokba, így nem lógnak szemembe a tincseim. Nem zavar, hogy látszik a tetoválásom, szeretem viselni, szerintem nagyon szép lett és különben sem hiszem, hogy azért lennének az ilyesmik, hogy rejtegessük őket. Persze ha Dimitris megkért volna rá, akkor tenném, de nem hiszem, hogy egy nem-őrzőnek jelent többet annál, mint egy sima Fathima-kéz. Aki meg őrző, az úgyis egy idő után ismerni fog, szóval ennyit erről is.
Gyalog indultam neki, kényelmes tempóban, de így sem késtem el. A park egyik padján ücsörgök, várva arra, hogy Mr. Revenor megtaláljon. Én nem fogom keresni, egyrészt ő hívott, másrészt pedig van még egy vonatkozó rész, amit a jegyzetből át szeretnék olvasni, szóval elő is kapom a füzetkémet, hogy elmerüljek a tanulás gyönyöreiben. Egyelőre nem izgatom magam azon, hogy miért is kellett eljönnöm ma ide. Majd kiderül, nem igaz? Addig pedig fejtágítok, annak legalább van haszna is.
Vissza az elejére Go down
Adam Revenor
Harcos
Adam Revenor

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 61
◯ HSZ : 520
◯ IC REAG : 577
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sötétszínű "Columbo" kabát
Egyetemi park - Page 6 Mb05ue
Egyetemi park - Page 6 15-1385982335
Re: Egyetemi park // Szomb. Szept. 13, 2014 3:19 am

Egyetemi park - Page 6 Tumblr_static_tumblr_mjqh8vnnzc1qeijfbo1_500Egyetemi park - Page 6 Tumblr_lp347i4cpZ1qa0hmn

P.S. és Adam

Nos… hölgyeim és uraim, elérkezett az igazság pillanata. Majdnem fél évvel az Alidadtól érkezett megbízást követően eljött az ideje, hogy megbizonyosodjak a kutatásaim valós tartalmáról. Pont az, amit Palomának ecseteltem talán egy hónapja. Mondjuk kicsit ég a pofám a dolog miatt. Alig egy hétre rá, hogy elvállaltam Rahim megbízását, küldtek ki Kínába, ami miatt szinte alig tudtam valamit kezdeni az üggyel. Ugyan a technikának köszönhetően a rendelkezésemre tudtak bocsátani némi információt, de úgy, hogy más kötötte le a figyelmemet, döcögős lett a téma. Viszont visszatértem, megint kutathattam, most pedig itt állok. A kapujában a sikernek, még hogy ha csak részsiker is. De ennyire még ne rohanjunk előre, elvégre valami még előbbre kívánkozik. Pár napja beszélgettem Dimitris-el a mentorálltjával kapcsolatban és rákérdeztem, nem zavarná-e, ha egy alkalom erejéig foglalkozok vele én is. Szerencsére nem csinált ügyet belőle – mondjuk akkor lepődtem volna meg, ha de -, így hát leegyeztettem a találkozót, majd elindultam. Tekintettel arra, hogy lényegében az egyetemen lakok, nem nagyon siettem el a dolgot. A szokásos öltözékemben, farmernadrágban, fekete pulóverben, no meg az elmaradhatatlan hosszúkabátomban jelentem meg az egyetemi parkban, amit elég jónak ítéltem meg egy ilyen találkozóra. A keresésem nem tartott sokáig, rövid úton ráleltem az egyik padon ücsörgő nőre, akit csendben közelítettem meg, csak akkor hívva fel magamra a figyelmet, amikor ott álltam vele szemtől szemben, kissé árnyékot vetve rá.
- Pandora? – szólítom meg. – Adam Revenor vagyok, én hívtalak téged nemrégiben. Köszönöm, hogy eljöttél, remélem nem rondítottam bele a napi terveidbe.
Akárhogy is, az Őrző lét képes ilyenekbe. Tapasztaltam már, hogy a lehető legrosszabb pillanatokban is képesek berángatni az embert egy fontosabb ügyben, akkor pedig menni kell, nincs mese. Jobb hozzászokni az ilyenekhez, inkább előbb, mint utóbb.
- Gyere, sétáljunk egy kicsit – invitálom őt.
Egyelőre nem szándékoztam elárulni neki többet annál, miért is hívtam őt ide, mint amit eddig is tudott. Egy kis gyakorlásra invitáltam őt a minap, de megszellőztettem azt is, hogy valami más jellegű dologról is szeretnék vele beszélni. De még nem bukott napvilágra. Fogalmam sincs, hogyan fogja fogadni a híreket, szóval inkább jobbnak láttam a gyakorlás részét előbbre venni a találkozásnak. Ha fordítva csinálnám, ki tudja, mennyire okozna kavart fejében a hír.
- Mond el, hogy mit látsz – intek kezemmel a park egy másik pontja felé.
Ott éppen egy kisebb csapatnyi diák heverészett a fűben, ahogy vidoran igyekeztek eltölteni az időt. Ha rám néz, én csupán érdeklődő arccal nézek vissza rá, minden további instrukció nélkül.
Vissza az elejére Go down
Pandora Scarlet Mallory
Mágus
Pandora Scarlet Mallory

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 514
◯ IC REAG : 488
◯ Lakhely : Fairbanks, Mallory-lak
Egyetemi park - Page 6 700full
Re: Egyetemi park // Kedd Szept. 23, 2014 8:54 pm

Annyira elszoktam ettől a névtől, hogy először fel se rezzenek, amikor meghallom. Naomi Pandának hív, Dimi meg Scarlettnek, s mással igazán nem töltöttem mostanában az időmet, szóval engedtessék meg nekem ennyi furcsálkodás. Meg amúgy is, annyira rég vagyok már P.S., hogy el sem tudom mondani. Mosollyal bólintok azért, amikor leesik, hogy nem csalás és nem ámítás, a saját nevemet hallom a számomra egyelőre ismeretlen férfi szájából.
- Örvendek! – pattanok fel a padról, s nyújtom a kezemet Adam felé üdvözlésképpen.
Ez lehet, hogy régen férfias gesztusnak számított, de én valahogy nem tudom elképzelni, hogy kihagyjam. Igyekszem mindig nagyon udvarias lenni, de most valamiért pláne ki szeretnék tenni magamért.
- Felkeltetted az érdeklődésemet. – mosolygok rá, s tegezem vissza, ahogyan ő is tegezett engem.
Nem vagyok annyira beszűkült, hogy kikérjem magamnak, hiába, hogy a nőnek kellene felajánlani a tegeződést, ez engem nem zavar. A boltokban is csak akkor szoktam beszólni, hogy nem őriztünk együtt libát, amikor már nagyon pofátlannak tartom a hello-szia-szevasz típusú eladókat.
Sétára invitál én meg megindulok vele. Úgyis kezdett már ráfagyni a fenekem a padra, hiába, eljött az ősz megint, s bár ezt még én bírom, azért nem mondom, hogy olyan nagyon kellemes. Hiányzik a nyár. Szeretem a – melegen kívül – a hangulatát.
Amióta őrző lettem, a gyakorlás legalább annyira felcsigáz, mint bármilyen pletyka vagy egyéb információ, szóval semmi gondom nincs azzal, hogy nem kerülnek szóba olyasmik, amiről nem is tudok. A felszólítására meglepetten kamillázok, végül arrafelé nézek, amerre mutat, s úgy döntök, hogy bekapcsolom a mindent-mondj-ki-amit-gondolsz funkciómat. Bekapcsolni sokkal könnyebb, mint ki, pedig néha azt is meg kellene tenni.
- A lányok valószínűleg barátnők, bár tipikusan a rivalizálós fajtából. A szőke úgy fekszik hason, hogy mindenki kellemesen beláthasson a dekoltázsába, s ez a barnát láthatólag idegesíti, mert miközben beszél, folyamatosan próbál a másik lány gesztusaiba vágni, gondolom én egyszerre is beszélnek, bár a szőke száját nem látom. A srácoknak egyértelműen a szőke jön be, ami a barnát a kelleténél jobban idegesíti. Sokszor tűri a haját a füle mögé, igazgatja a ruháját miközben próbál felhőtlennek tűnni. Szerintem a szemüveges srác jön be neki, de ebben nem vagyok biztos. Lehet, hogy csak általánosságban zavartatja magát amiatt, hogy nem ő van a középpontban. – vállat vonok. Kissé kérdőn tekintek Adamre, mert egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy ilyesmikre gondolt.
Vissza az elejére Go down
Adam Revenor
Harcos
Adam Revenor

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 61
◯ HSZ : 520
◯ IC REAG : 577
◯ Lakhely : Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : sötétszínű "Columbo" kabát
Egyetemi park - Page 6 Mb05ue
Egyetemi park - Page 6 15-1385982335
Re: Egyetemi park // Szomb. Szept. 27, 2014 12:09 am

Csendben álltam Pandora mellett, ahogyan hallgattam a lány mondandóját. Az arcom kifejezéstelen maradt mindvégig, nehogy egy grimasz, vagy homlokráncolás problémát okozzon. Tapasztalat, az újoncokat egy nem várt reakció bőven képes kiugrasztani őket a lendületből. Jobb ilyenkor érvényesülni hagyni őket, hagy legyen sikerélményük. Meg ki tudja? Ilyenkor lehet mindig elcsípni olyan információmorzsákat, melyekből lehet alkotni egy képet a tanoncokról.
- Lehet informátornak kellene menned, elég sok mindent észrevettél - jegyzem meg. - Viszont úgy tűnik rosszul tettem fel a kérdést. Ne csak egyszerű, földi halandó szemével nézd őket. Hagy mondjam el, én mit látok - nézek rá a fiatalokra. - Annak a bizonyítékát, hogy jó munkát végzünk. A világ, amibe beléptél, finoman szólva labilis. Ugyan a legtöbb lompos tudja, hol a helye, nem pont fényes nappal állna neki balhézni de láttam már ellenpéldáját ennek. Mindig van az egy őrült, aki magasról tojik a szabályokra és a józan észre, csak azért, mert "jogában áll, mint felsőbb rendű lény". Az ilyenek pedig bárhol feltűnhetnek. Talán egy pont a mögöttünk levő bokorban várakozik, hogy végrehajtsa az ámokfutását. Ha pedig sok ilyen történik, az a társadalomban is feszültséget szül. Hogy pedig ne legyen ilyen feszültség, azért vagyunk mi. S tudod, ha látok akár egy embert is nyugodtan sétálni az utcán, akár nappal, akár éjjel, én már valahol elégedettséget érzek. Nem eleget ahhoz, hogy hátradőljek és szemléljem a munkánk gyümölcsét... de eleget ahhoz, hogy tudjam, megérte.
Persze nem voltam óvatlan, direkt egy olyan területen állítottam meg P.S.-t, ahol nincsenek a közelünkben és elég halkan beszéltem, hogy ne lehessen csak úgy kihallgatni. Nevezzenek fásultnak a véleményem miatt, de valahol tényleg így tekintettem a világra. 10 éves voltam, amikor elhívtak őrzőnek és igazából én más világot nem igen ismertem. Mikor kiléptem a kolostorból, már tudtam, mi az igazság, esélyem sem volt megszokni a "normális" életet. 41 év ilyen közegben... talán kissé munkamániás volt a megjegyzésem, de én így gondolkodtam. A magyarázatom után arrébb vezettem a lányt, hogy kicsit távolabb kerüljünk az ösvénytől, majd lehuppantam a földre. Intettem, kövesse a példámat.
- Beszéltem Dimitrissel a haladásodról. Úgy informált engem, hogy a meditáció alapjait már átvettétek. Én ugyan harcos vagyok, de úgy vélem tudok a múltamnak köszönhetően segíteni ebben. Igen, kicsit zajos a környezet, de ez most ne zavarjon. Tapasztalat, hogy ilyen környezetben hamarabb találja meg az ember a belső hangját.
Megtámaszkodok törökülésbe húzott lábaimon, majd figyelmesen nézek a lányra.
- Szeretném látni, eddig hogy megy neked a meditálás.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Egyetemi park //

Vissza az elejére Go down
 

Egyetemi park

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
6 / 12 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

 Similar topics

-
» Egyetemi Könyvtár
» Egyetemi parkoló
» Town Square Park
» Fairview Lions Park
» River's Edge Trailer Park

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Fairbanks :: Kultúra és Tudomány :: University of Alaska Fairbanks-