KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Bruno Manzano Ma 11:08 am-kor
írta  Alignak Tegnap 6:32 pm-kor
írta  Alignak Tegnap 6:32 pm-kor
írta  Theodora Zoe Morano Szomb. Szept. 07, 2024 12:39 pm
írta  William Douglas Pént. Szept. 06, 2024 9:23 pm
írta  Egon Candvelon Csüt. Szept. 05, 2024 6:40 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Szept. 02, 2024 9:44 pm
írta  Bruno Manzano Kedd Aug. 27, 2024 4:42 pm
írta  Theodora Zoe Morano Hétf. Aug. 26, 2024 8:56 pm
írta  Alignak Kedd Aug. 13, 2024 6:32 pm
írta  Rebecca Morgan Kedd Aug. 13, 2024 2:44 pm
írta  Theodora Zoe Morano Csüt. Aug. 01, 2024 10:34 am
írta  Jackson Carter Pént. Júl. 26, 2024 8:50 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Ápr. 12, 2024 10:08 am
Bruno Manzano
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
Bianca Giles
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
Alignak
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
Zachariah O. Danvers
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
William Douglas
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Közös folyosó - Page 3 I_vote_lcapKözös folyosó - Page 3 I_voting_barKözös folyosó - Page 3 I_vote_rcap 

Megosztás

Közös folyosó - Page 3 Empty
 

 Közös folyosó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Közös folyosó // Hétf. Jún. 18, 2012 11:22 pm

First topic message reminder :

A bérház közös folyosója

Közös folyosó - Page 3 709867617P1050163-2-300x225_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
Közös folyosó - Page 3 Empty
SzerzőÜzenet
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Közös folyosó // Szer. Dec. 17, 2014 1:02 pm

Közös folyosó - Page 3 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 2wq5ouh
Közös folyosó - Page 3 6edceb
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Közös folyosó // Csüt. Jan. 15, 2015 2:20 pm


Iris & Lester


Ilyen Teremtő mellett, aki a hetedik napon se pihen meg, hanem tékozló fia útját távolról is egyengeti, az ember, illetve a vérfarkas bátran vág neki a világ legtávolabbi sarkába történő utazásnak is. Purcell ellátott információkkal és intézett nekem egy lakást régi ismerősénél, Mannheim Culkingtonnál. A német bevándorlók leszármazottja komoly bizniszt folytat Alaszkában és olcsón lehet nála lakást bérelni, ami nekem sokkalta hívogatóbb ajánlat volt, mint szerencsepénzek hadát dobálni a szállodák és motelek kútjába abban a reményben, hogy majd kilábalok a helyzetből. Purcell megoldotta, hogy ne szoruljak rá erre, mint locsolócső a kerti csapra. A reptérről a taxisnak megmondtam, melyik bérházhoz vigyen és most nyomom a háromfejű combizom erősítésére kitűnő gyakorlatot, amint a lift használatát mellőzve kézben és nyakban cipelem fel életem hozzávalóit a gurulós és szíjon lógathatós bőröndökben. Annyit ültem, hogy a fenekemnek is nagy szüksége van egy ilyen kiadós mozgásra és élvezem is, a súly pedig nem terhel meg, ezeknek sokszorosát emelgettem már emberként is.
A szolid kis lakásba becsöngetve gyorsan lezavarjuk góréval az elszámolást, kiszabja a határidőt, amikor tejelnem kell, mint nőstény marhának a fejőasszony előtt. Azösszeg ritka kedvezményes, egyetemi állás mellett legalábbis simán tudom vállalni, nem fog a földhöz vágni. Remélem, a Falka sem, de ezzel majd később foglalkozom. Most birtokba veszem a territóriumomat, megjelölöm, persze nem a természetben megszokott módszerrel, mivel azért a szaglásomat erősen bántaná a tömény ammónia-harmónia. Kinyitogatom az ablakokat, megcsodálom a belváros végtelenül unalmas látványát és utána munkához látok. Feltöltöm a szekrényeket a holmijaimmal és a fürdőt az oda tartozókkal. A konyhában csak felderítést végzek, nem is vártam el, hogy teletömjék a hűtőt meg a fagyasztót jobbnál jobb húsokkal. A víz folyik és minden tiszta, ez a kiindulási alap, ahonnan erős rajtot lehet venni.
Szóval belakom a kuckómat és én is belakok, a maradék kajámat még elfogyasztom. A kanapén hanyattdobom magam, aztán egy ugrással lemegyek fekvőtámasz pózba és a gyönge kisujjemelgetésnek megfelelő lépcsőzés után egy kiadós otthoni edzést tartok, amit zuhanyzással koronázok meg. Most pedig indulás a hotelbe tárgyalni! A szükséges cuccok, iratok, a már néhány éve megszokott bunkofon meg elegendő készpénz és a bankkártya van nálam. Fegyvert sose hordtam, még a krimigimi idején se, akkor is az öklömet szerettem használni inkább, farkasként még erőteljesebb korpusz van az arzenálomban és még annyira se kívánok szúró-, vágó, ütő-, riasztó vagy még bonyolultabb eszközöket. Megyünk most a szállodába, zárul Lester új lakása. A kulcsot elfordítom, de mielőtt tényleg a szép nagy muszklikkal beültetett nyakamba venném a várost, észreveszek valakit a szomszéd lakásnál. Mivel éveket akarok itt tölteni, a szagok alapján ez a luvnya lesz az egyik hallgatóság, ha nem elég vastagok a falak.
- Üdvözletem, kisasszony! Netán Magácska jelentené számomra a falon túli világ egyik leendő képviselőjét?
Már próbára is teszem, hogy mennyit ért meg a cirádás fogalmazásból. Egy mezei ember, az ereje eltörpül az enyém mellett, majd ezt is demonstrálom neki hamarosan, mert az mindig jó móka. A szagát éreztem odalent is és itt is, erősen, úgyhogy szerintem ő a szomszéd, nem csak valami alkalmi látogató, ami én is voltam, mikor motiválni kellett a nemfizető városiakat Minneapolis-ban. Ezt előbb gondolná rólam, még a mostani, hosszú szövetkabát-lila ing párosítás alapján is, minthogy nyelvészdoktor és egyetemi tanár vagyok. Nem bánom, szórakoztatóak az ilyen félreismerések és a rögtönítélő bírókat hamar le tudom szerelni egy jól irányzott bemutatkozással. A kopasz monstrum, aki az egyetemre jár, de nem malterozni.
Vissza az elejére Go down
Iris Lance
Ember
Iris Lance

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 Dgp3lk
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_m0n7m1uql11qe3mcao3_250
Re: Közös folyosó // Csüt. Jan. 15, 2015 6:16 pm



Lester J. Edison



I mádok a belvárosban élni. Innen nagyon egyszerűen elérhető minden. Nem kell kocsiba ülnöm, ha el akarok szaladni egy pékségbe frissen sült kenyérért, vagy nem kell attól tartanom, hogy kések a csekkek feladásával, mert ritkán van alkalmam olyan helyen járni, ahol van posta is. A gyerekeknek kell a tér, ahol játszhatnak... kell a csend és a nyugalom, és kell a szülőnek is a biztonságérzet, hogy a gyerekeit ki merje engedni. Emiatt teljesen érthető, hogy annak idején anyáék inkább a kertvárost választották, és nem a belvárost, amikor Fairbanksbe költöztünk. Egy magamfajta fiatal nőnek, aki a kutyájával él, bőven megfelel egy olyan kicsi, de lakályos belvárosi bérlakás, mint amiben élek. Mindig is tetszettek a galériás megoldások, ezért rögtön beleszerettem, amikor a főbérlő bekísért, hogy megmutassa a kiadó lakását. Olcsó a lakbérem, ahhoz képest, hogy a belváros szívében élek, viszont ennek az volt az "ára", hogy rendbe tetessem a kecót. A korábbi lakók ugyanis elég gyatra állapotban hagyták el. Elvállaltam, hogy felújítom.. sőt! Még örültem is annak, hogy teljesen a saját ízlésem szerint rendezhetem be, és a főbérlő se szólt bele, hogy például milyen színű bútort hozhatok, vagy a falakat milyen színűre festhetem. A narancs, a piros, a fehér és a szürke tartozik a kedvenc színeim közé. Nem feltétlenül ezeket viselem magamon is, csak szeretem a környezetemben ezeket a színeket látni.
Anyuhoz indulok, mert még reggel elvittem hozzá Suzy-t, hogy ne legyen annyira egyedül otthon. Ilyenkor januárban nem akad sok munkája, és a ház körül se tud sok mindent csinálni... csak megfőz apára és Mike-ra, meg esetleg vasal. Hallottam a szomszédban a mozgolódást, ami azonnal feltűnt, mert egy ideje már lakatlan volt a kecó. Persze Mrs. Moor-t megkérdezhettem volna, hogy ki az új szomszéd, hiszen a szemben lakó néni mindig mindent számon tartott, ezzel foglalta le magát. Ha nem lenne nyugdíjas, simán lehetne mondjuk segédnyomozó, ha létezik ilyen állás. Vagy kém.
Amikor kilépek a lakásból sötétkék szövetkabátomban, hajfánkkal felfogott hajjal, meghallom a szomszéd ajtó nyílását is. Kíváncsian fordulok arra, hogy megnézzem magamnak.
Egy pillanatra elkerekednek a szemeim, amikor meglátom. Ha zöld lenne, olyan lenne, mint Hulk. Meg is illetődök. Mike is sokat gyúr, de azért ekkora darab nincs, meg szerintem soha nem is lesz a bátyám. Biztos valami kidobó lehet, vagy ilyen biztonsági ember, aki sportmérkőzéseken tartja távol egymástól a drukkereket, vagy esetleg testőr. Abba inkább bele se merek gondolni, hogy valami maffiózó. Nem tudnám úgy nyugodtan álomra hajtani a fejem, és nem szívesen költöznék el.
- Jó napot! - Köszönök neki oda, majd amikor megszólal, ismét elkerekednek a szemeim. Na jó, a maffiózót azt hiszem ezennel ki is zárhatom. A cirádás beszéd valahogy nem illik bele az összképbe. Még csak megtippelni se tudnám, vajon mennyi idős lehet, de az tuti, hogy egy deka zsír sincs rajta, még a feje is tiszta izom.
- Igen. Ezek szerint maga az új szomszédom. Hallottam, hogy mozgolódás van. Nem mintha zavaróan hangos lett volna. - Teszem hozzá sietve, mielőtt még azt hinné, hogy burkoltan be akartam szólni neki.
- Iris Lance vagyok. Pár éve már itt lakom, örvendek! - Mrs. Moor mindekőzben a kémlelőnyíláson át feszülten figyel minket, de én ebből mit sem sejtek. Kezemet a legújabb szomszédom felé nyújtom.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 2wq5ouh
Közös folyosó - Page 3 6edceb
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Közös folyosó // Csüt. Jan. 15, 2015 9:14 pm

Az erőtlen kis emberleányka érzései kiterülnek előttem, mint kártyaparti végén a royal flush lapjai. A kíváncsiság, az egyszerű érdeklődés és újdonságok iránti nyitottság átvált valami tiszteletfélébe. Még nem félelembe. Azon dolgoznom kell. A köszöntés tovább alakítja a dekoratív kreol szépség érzéseit és turmixgépbe tett gyümölcsdarabok módjára ugrándoznak, váltakoznak. Nehéz követni, ehhez még erősödnie kell a képességemnek. Annyit mindenképp levonok következtetésként, hogy nem erre számított. A lakás már jó ideje üresen áll, ezt tudom a tulajtól, úgyhogy nagy esemény a beköltözésem.
- Aki teljes csendben képes beköltözni valahová, azt tudja, hogy hívják! De ez nem kísértetház, remélem - szerelem le a kissé zavaros, nőiesen zavaros megjegyzését egy vállrándítással és önelégült vigyorral.
A kísértetekben természetesen nem hiszek, a horrorfilmek és rémregények kísérteteiben nem. A védőszellemek már más mezsgyén mozognak, ők valós fegyvertények és noha engem nem kísér egy se, Minneapolis-ban ismertem olyat, akit segítettek. Itt és most csak utaltam arra, hogy szerintem se csaptam nagy zajt és hogy ezt le kell nyelnie. Csinike amúgy, a nyelésről jut eszembe. Egy egzotikum, aki eljutott ilyen távolra is a forró Afrika ősöket szülő termőföldjétől nyilván rengeteg generációváltás után.
- Dr. Lester J. Edison, de szólítson csak Jay-nek! Örvendek, Iris! - kapom el a kezét gyorsan, csak emberi gyorsasággal, de azt megmutatom.
Az ujjaiból nem csinálok csonttörmeléket, de azért jó mélyen megérintem a szorításommal úgy, hogy kicsit fájjon. Ez csak egy ember, akinek megmutathatom az erőmet, akár nő, akár nem. Érzek valamilyen energiát még egy közeli ajtó felől. Gondolom, a helyi, nyugdíjvezérlésű térfigyelő berendezés áll lesben vagy csupán egy kíváncsi szomszéd. Feltekerem a volume gombot és így válaszolok Iris-nak nagy vidáman, miután elengedtem:
- A hegyi egyetemen fogok tanítani. New Yorkból érkeztem amúgy.
Az álnévhez jár hamis életesemények sorozata is, amiket szorgosan bemagoltam, mint egyetemen a vizsgatételeket. Ami azt illeti, ma tényleg NY-ból jöttem, mivel az átszállást ott kellett megoldanom. Nem kötöm a nő orrára a többit, hanem inkább haladok tovább a megismerkedés útján.
- Egyedül él itt? Remélem, nyugodt környék, mert az őrültekházát a diákok általában megvalósítják az órákon és kényszerzubbony nem áll a pedagógusok rendelkezésére!
Érzek valamilyen kisállatszagot rajta. Régi, nem túl friss. Talán ma reggeli vagy tegnapi. Állatkákkal nem sűrűn szoktam bajlódni, mivel nem szeretik a természetemet. Kivétel akad, de eddig nem sokkal találkoztam. Ha csak vendégségben volt nála valami kis bolhafészek vagy ő ment dögönyözőbe, akkor jó, de ha területi harcokat kellene vívnom egy fújós macskával vagy hergetett kutyával, abból apróhirdetés lesz az "Elveszett kedvencek" rovatban vagy gyászjelentés...
Vissza az elejére Go down
Iris Lance
Ember
Iris Lance

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 Dgp3lk
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_m0n7m1uql11qe3mcao3_250
Re: Közös folyosó // Vas. Jan. 18, 2015 6:31 pm

- Kísértetház? Nem, dehogy! - Nevetek fel egy kissé zavartan. Én nem találkoztam még kísértetekkel, remélem nem is fogok, már ha léteznek egyáltalán. A "Boody Mary" játékot persze mi is játszottuk kiskorunkban, meg a bátyáim volt, hogy rávettek bátorságpróbákra éjszaka, és olyankor megijesztettek... főleg Mike, Ryan nem volt sose annyira elvetemült, de mindig kiderült, hogy nem kísértet volt, hanem a drága tesóim szórakoztak velem. Gyerekes csínyek.
- Jay, rendben. - Biccentek, és próbálom nem elárulni az újabb döbbenetem egy arcizom rándulással sem, amikor meghallom a "dr" jelzőt a neve előtt. Frankensteint is doktornak hívták. Nem tudom miért vonok párhuzamot, de párhuzamot vontam. Ha olyan orvos, aki tényleg betegekkel foglalkozik... Én biztos, hogy minden erőmmel azon lennék, hogy mihamarabb meggyógyuljak. Nekem egy kicsit ijesztő a külseje, hogy ilyen nagydarab. Attól még lehet rendes, és kedves, de elsőre nekem ijesztő.
- Tényleg? Hűha! És mit tanít? - Ez tényleg érdekel. Történelem, hadtudomány... valami ilyesmi szakot tudnék kinézni belőle. Irodalmár típusnak nem tűnik, vagy csak nekem összeegyeztethetetlen az, hogy valaki balladákat olvasson, aztán meg fekve nyomjon. Haragban biztos nem szeretnék lenni vele, mert amilyen erős a kézfogása, simán átnyúlna a falon, ha valami nem tetszene neki. El is rejtem gyorsan a zsebemben bizsergő kacsómat.
- A Nagy Alma. Én még sose jártam ott. Biztos jó nagy a nyüzsgés. - Forgatom ujjaim között a Subaru kulcsát.
- A kutyámmal. Nőstény spániel, Suzy a neve. Nem szokott gondot okozni. Esetleg csak akkor hallani a hangját, ha vendég jön, egyébként jó kutya. - Eddig még egyetlen szomszédomnak se volt problémája azzal, hogy kutyát tartok, a főbérlő se kifogásolta, szóval remélem ebből nem lesz problémánk. Suzy tényleg nyugodt kutya, maximum akkor ugat, ha vendégünk jön, és ha kinyitom az ajtót, akkor már be is fejezi. Napi szinten meg nem jár hozzám vendégségbe senki, mert munkát is csak a fodrászatban vállalok, itthon nem szoktam vágni senkiét. Nem szeretném, ha bárki is rászokna erre. Ott a fodrászat, azért tartom fenn. Mindenkinek kényelmesebb, a lakásom pedig a magánszférám.
- Csak a városi banzájok idején van egy kis hangzavar, de hát ezzel mindenki számol, aki belvárosi lakást bérel ki. Egyébként egy álag napon semmi gond nem szokott lenni. Inkább idősebbek laknak ezen a szinten, ők nem zajongnak. - Mosolygok Jayre.
- Egyedül fog itt élni? - Dobom vissza a kérdést. Teljesen érthető okokból vagyok erre kíváncsi, nincs hátsó szándékom.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 2wq5ouh
Közös folyosó - Page 3 6edceb
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Közös folyosó // Hétf. Jan. 19, 2015 2:40 pm

A kísértetház említése váratlan fordulatként hozza zavarba a nőt. Én is fel tudnék hozni a múlt mélységéből történeteket szellemekről, amikkel kiskoromban ijesztgettek minket a nagyobb gyerekek vagy a vicces kedvűek. A szellemességet mára nem ebben a formájában képviselem. Ezt már mutattam és még fogom is a kedves szomszéd hölgyikének. Ilyen bájos kis pofikát szívesen nézek a folyosón, a belseje meg kellemesen remegős, mint a kocsonya. Már most megrémisztem, pedig még sehol egy nyáladzó agyar. Az erő körbelengi a testkontúromat és a beszédem se egy nyámnyila alaké, talán ettől fél. Szeretem, ha tartanak tőlem, ez már megvan, úgyhogy akár lehetek kedvesebb is, hiszen ez mégiscsak egy esztétikailag korrekt nőcske és még hasznomra is lehet. Jó szomszédként, ágyastársként is el tudnám képzelni.
- Hűha? Valami testhezállóbb szakmára számított, igaz? - kérdezem egy cinkos mosollyal.
- Viszketés a tarkóba', kezdődhet a barkochba! - vezetem be egy szóviccel, hogy ha ennyire vakarja a fejét, hogy vajon mivel foglalkozom, akkor kérdezzen nyugodtan.
Szeretek egy kis színt vinni a beszélgetésekbe, még többet, mert azért nem vagyok én színvak, látom, most is, hogy érdeklődő és jó értelemben véve érdekes partnerre találtam, akivel szerintem fogok még párszor kellemesen társalogni. Inkább ilyen legyen, mint egy köntösben a folyosón lesben álló nénike, aki alig várja, hogy átkopoghasson, mert túl hangosan megy a gyümölcscentrifuga már 10 másodperce és ez csak ürügy arra, hogy elmesélje az unokái legújabb iskolai történeteit.
- Alapvetően sok kukac mászik a Nagy Almában, de vannak kevésbé frekventált részei is. A külváros például majdnem olyan, mint Fairbanks, már amit láttam eddig ebből a helyből. Felhőkarcolók, amik utat vésnek maguknak az ég felé, őrült sofőrök, akik beállnak a dugó végébe és már rögtön nyomják a dudát...
Ennél a résznél lenézek egy pillanatra az ő két formás fúvós hangszerére. Tényleg csinos nő és ha jól sejtem, karban tartja a testét valamilyen egyszerűbb mozgásformával. A kisugárzása és a körvonalai ezt súgják ide bele a farkasfüleimbe. Nagyon sokáig nem bámulom, csak odatévednek a szemeim, mint megfáradt vándorok a söntéspulthoz.
- Akkor tényleg jó kutya lehet, mert eddig se hallottam a hangját, amíg birtokomba vettem a bérlakást.
A spániel nincs itt, ezt én az érzékeimmel biztosan tudom, de Iris előtt játszom az embert. Hangosan beszélek még mindig, de ostobaságokat nem fogok tenni. Csak az elmehibás vérfarkas mutatkozik be rögtön a Holdra vonyító állatemberként, az én agyamnak pedig megvan minden fogaskereke és ritkán akadnak ki, főleg ilyen finom hölgyek esetében. Szóval Suzy biztos itthon van, ha vele él Iris, ezt gondolná egy átlagos szomszéd. Igaznak tűnik, amit mond, nem mentegetőzésnek, úgyhogy szerintem a territoriális küzdelmünk ki fog merülni a kutyában annyival, hogy rápillantok, ő pedig elbújik a kreol szépség bokái mögé. Láttam már olyan vérmes fenevadat, ami két marokra való volt, köret nélkül, hurkapálcikákkal a lábai helyén, de bőszen vicsorogva és csaholva próbált engem elüldözni. Suzy-val nem lesz ilyen gond ezek szerint.
- Ezt örömmel hallom! Én sem fogok éjjel-nappal kalapálni vagy egyfolytában dajdajozni, úgyhogy a ház csendes is marad. Igen, egyelőre magánzóként, de ez még változhat. Annyit elárulok, hogy inkább kétlábú Suzy-k fognak nálam megfordulni.
Állatot sose tartottam. Maddockék örültek, ha a kis családból mindenkinek jutott a tányérra vacsora, kutyatál vagyhaltáp már nem fért volna bele. Ezt pedig hoztam otthonról, mint egy batyut és később se érdeklődtem túlzottan az állatok iránt. Ellenben én lettem nagy állat, ez sokszorosan igaz, amióta vérfarkas is vagyok, de előtte se volt túlzás. Szóval díszletet jelentő akvárium, cipőket rágással amortizáló eb vagy kanapé oldalán karmokat élesítő macsek helyett majd csajt fogok inkább tartani, főleg alkalmi jelleggel. Nem ez az első és legfontosabb, de majd nyilván sort kerítek rá, mikor mindent elsimítottam. Most estem ki a repülőből és még lesz egy tárgyalásom a Falkával, amiből bármi lehet, de ha jól megy, utána az egyetemen kell futnom egy kört vagy többet is, ha épp szabin van az illetékes körmölő, szóval akad mivel elfoglalnom magam.
- Ön milyen iparágat űz? Elindulhatunk közben, nehogy elkéssen az új szomszéd miatt - mondom vigyorogva, miközben a kocsikulcsra nézek.
Én se akarok itt ácsorogni, mint faszent a templom elé szögelve.
Vissza az elejére Go down
Iris Lance
Ember
Iris Lance

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 Dgp3lk
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_m0n7m1uql11qe3mcao3_250
Re: Közös folyosó // Hétf. Jan. 19, 2015 8:40 pm

Ennyire látszik? Remélem nem bántottam meg, bár a reakciója nem azt sugallja, hogy megbántódott volna. Talán már megszokta, hogy a külseje alapján sokszor nézik másnak, mint ami. Egyetemi tanár… nahát! Ezen még elmélázok egy darabig, az biztos.
- Bevallom, igen. – Mosolygok bocsánatkérően. Nem akarok hazudni, nem jó indítás egy új szomszéddal szemben, ha már kapásból hazudik az ember. Egy ilyen szomszéddal meg tényleg nem árt, ha jó viszonyt ápolok. A haragosa biztos nem szeretnék lenni.
- Történelem? – Kérdezem szélesedő mosollyal. A férfiak általában odavannak a töriért, a fegyverekért, a háborúkért. Szerintem a történelem igazán testhezálló egy férfi számára. Vagy matematika tanár. Esetleg fizika, vagy kémia. Az informatikát valahogy nem nézném ki belőle, ahhoz túlságosan fitten tartja magát, a nagy kockák meg általában vagy nagyon soványak, vagy el vannak hízva, de nem jellemző, hogy ennyire kigyúrnák magukat.
- Ez elég stresszesen hangzik. – Jegyzem meg arra, amit a városról mondott nekem. Én szeretek Fairbanksben élni, és egyáltalán nem bánom, hogy itt nincs felhőkarcoló, se annyi turista, hogy lépni se lehetne tőlük. Sokan mennek el innen. Sok gyerekkori barátom lépett le, és élnek nyüzsgőbb, barátságosabb éghajlatú helyeken, de én maximum két hétre hagynám itt a várost huzamosabb időre, hogy pihenjek valahol. Utána biztos, hogy már honvágyam lenne.
- Suzy most nincs itthon. Épp érte indulok. Az édesanyámnál van. – Intek magam mögé könnyed mozdulattal a Subaru kulcsával. Attól nem félek, hogy sírna utánam, mert anya mindig nagyon elkényezteti. A finom falatokat Suzy kapja, és anya aztán tényleg mindent megenged neki. Én nevelem, anya meg elkényezteti.
- Értem. – Mosolyodok el. Engem nem különösebben zavar, ha nőket hoz fel, a saját lakásában azt csinál amit akar. Maximum a szomszéd nénik fogják a szájukra venni, hogy: már megint más nő jött ki tőle. De az öregek már csak ilyenek. Szeretnek pletykálni. Még a végén elterjesztik, hogy strici. Ezen akaratlanul is olyan jót derülök, hogy a mosolyom még szélesebbre szalad az arcomon.
- Nem baj, ha lépcsőzünk? Jobban szeretem, mint a liftet. – Ha mindenképp ragaszkodik a lifthez, akkor most kivételesen liftezek vele, de ha neki is jó a lépcső, akkor a lépcsőház lejárata felé veszem a lépteimet.
- Fodrász vagyok. Pár utcányira van a fodrászatom. – Válaszolom meg a kérdését, majd a fejére pillantok. Nem tartom valószínűnek, hogy bármikor is igénybe venné a szolgáltatásaimat, kivéve ha úgy dönt, hogy megnöveszti a haját, bár őszintén szólva annyira erős a fejcsontozata, hogy szerintem nem állna jól neki, ha megnövesztené. Vannak, akiknek tényleg jobban áll a kopaszság.
- Egyébként nagyon jó ez a környék. Úgy öt utca távolságon belül minden elérhető. Posta, boltok, patika, a városközpont. Ha csak le kell szaladnom valamiért, mondjuk egy kiló kenyérért, nem is kell kocsiba ülnöm, úgyhogy még ezzel is sokat lehet spórolni. Én csak akkor szoktam a kocsimat használni, ha valamiért a külvárosba kell kimennem. Egyébként Fairbanks nem olyan nagyváros. Itt nincsenek hatalmas távolságok. – Csevegek könnyedén. Én ismerem, mint a tenyeremet, hiszen itt nőttem fel.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 2wq5ouh
Közös folyosó - Page 3 6edceb
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Közös folyosó // Kedd Jan. 20, 2015 3:58 pm

Ha azt hinném, hogy lerí rólam a képzettségem és nem tapló hentesnek vagy illegális követeléskezelőnek néznek inkább, mint egyetemi tanárnak, akkor olyan lennék, mint a strucc, aki homokba dugja a fejét és ezt a mozdulatot a város betondzsungelében bizony csőrtörés kíséri. Ha a betont áttöröm a csőrömmel és eljutok a csatornázási művek területéig, akkor csőrtörés mellé csőtörés is jön. Amúgy nem akadok fenn ezen, mint ablakon kihajított szennyes ruha az áramszedőn. Aki nem hiszi el, annak tartok egy kis szemantikai előadást vagy előkapom a kortárs angol nyelvhasználat területenkénti különbözőségeit és például ecsetelem az ausztrál vagy a kanadai angol sajátosságait. Utána már csak ritkán akadnak hitetlen Thomas-ok.
- Sose bánja, nem tetováltattam a homlokomra, hogy "A látszat néha csal". Történelem? Nem jellemző - felelek a játékhoz illő módon.
Napestig húzhatnám az agyát, mint utcai vandál a karistolószöget. Nem legyintek, hogy á, hagyjuk, elárulom, folytatódjék csak a móka és ha el kell válnunk, mielőtt rájön, akkor hagyom még gondolkodni. Az eleve jót tesz az agynak és mivel egymás mellett lakunk, nem kell sokat várni, hogy 2. körbe lépjen a találgatós játék és ha elég szórakoztatónak találom a kvízmester szerepét, esetleg még különdíjat is kiosztok neki. Azért ha mégis hamar kitalálná, nagyot nőne a szememben. Az intelligens nőket kedvelem igazán, ebbe a csoportba tartoztak mindannyian, akik fontos szerepet játszottak az életemben. A többi meg csak úgy volt, hogy elüssem velük az időt, hiszen töltelék is kell, anélkül nincs rendes hálaadási pulyka, se összetartó téglafal.
New Yorkról tudok még sok mindent mondani, alaposan informálódtam Purcelltől is és önszorgalomból is, a Nagy Alma aktuális történéseiről, építkezésekről, rendezvényekről, Sting karamboljáról vagy Nicole Kidman disznóvágásáról egyaránt olvasgattam, hogy ne essek a botcsinálta szélhámos csapdájába akkor se, ha netán olyannal találkozom, aki intravénásan szívta magába NY City-t és mindent tud.
A kutya nagyon kellemes érzéseket kelt a nőben, az a kis társa, ő tarthatja benne a lelket. Lehet, hogy pasifronton azért nincs szélcsend, különben macskát tartana, mint sokan, de erre nem vennék mérget, az sokba kerül és egészségtelen is. Beszélhetünk az ebről, én ugyan nem bánom, ha egy kisebb bundás is terítékre kerül a Szörnyeteg mellett. Elvigyorodom, mert egyre kellemesebb társaságnak tűnik a szomszédom.
- Vendégségben volt a kis lógófülű? Hány éves jószágról van szó?
A lépcsőzésnek kifejezetten örülök. A liftet azért találták fel, hogy az emberi láb elkorcsosuljon, de mi ketten nem asszisztálunk ehhez, nem sorolódunk át a Homo Sapiens Technicus-ba, a találmányoktól eltunyult emberi fajba. Nem ragadtam le a prehisztorikus kornál, de azért amennyire lehet, a testmozgást kívánó ténykedéseket preferálom a kétkattintásos technológiák helyett.
- A lehető legjobb! Felfelé, csomagok közül kikacsintgatva is így jöttem. Egy olyan világban, ahol a fitneszklubba is mozgólépcső vezet, nagyon jó szokás a lépcsőházban gyalogolni. Tüdő és lábizomzat egyaránt keblére öleli a gazdáját, ha így dolgoztatja őket.
Egy rövid kacagást hallatok, mikor elárulja, hogy hivatásszerűen azzal a szőrzettel foglalkozik, amit én csak álcázásként növesztettem egy pár évig. 21 nehéz esztendőn keresztül viseltem, hogy minneapolis-ban már ne hasonlítsak az egykori Zöld Sárkányra. Majd kiugrottam a bőrömből, mikor az előember imidzsétől megválva utaztam a Fülöp-szigetekre, újra napozásra alkalmas fejbőrrel.
- Azt hiszem, nem belőlem fog meggazdagodni
Sejtelmes mosollyal simítok végig a fejemen, ami most olyan pőre, hogy elcsúszik rajta a napfény is.
- Igyekszem majd én is felderíteni a terepet, hogy merre van termékeny talaj és merre ingovány lidércfényekkel. Könnyebbségnek is tűnik, hogy nem csak négy keréken lehet megélni, hanem két lábon is.
Eddigre már a lépcsőkön vagyunk és ha Iris olyan igazi nőies cipőt hord, ami egy kisebb kerületben is megfelelően pozicionálja a hangjelzéseivel, akkor a füleimet a kopogás fogja megütni. Mókás tény, hogy a nők harkályokat megszégyenítő hangzavarral tudnak közlekedni a csinos topánkákban.
Vissza az elejére Go down
Iris Lance
Ember
Iris Lance

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 Dgp3lk
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_m0n7m1uql11qe3mcao3_250
Re: Közös folyosó // Pént. Jan. 23, 2015 3:24 pm

Elgondolkodva pillantottam rá, amikor nemleges választ kaptam a történelemre. Úgy tűnik nem adja olyan könnyedén azt az információt, meg kell dolgoznom érte, ha tudni akarom mit tanít. Nem vagyok ellenére az ilyen játékoknak, úgyhogy nem adom fel a barkóbát.
- Fizika? – Kérdeztem elmosolyodva.
- Igen. Imád vendégségbe járni! – Bólintok nevetve.
- Szereti, ha ő van a középpontba, anyukám pedig totál elkényezteti. – Kikövetelik maguknak a figyelmet, annyi szent! El se tudom képzelni, hogy valaki ne szeretné a kutyákat, amikor annyira aranyosak tudnak lenni.
- Négy éves múlt, úgyhogy nem kölyök már. Úgy fogadtam örökbe. Kitették. – Magyarázom. Szeretek Suzy-ról beszélni, mint minden kutyás gazdinak, nekem is ez az egyik kedvenc témám.
- Tényleg? Ilyen kevés holmival költözött, vagy nem volt nagy súlya? – Én lényegében mindent lifttel cipeltem fel. Ami olyan volt, azt meg apa hozta fel Mike-al, vagy a kiszállító cég. Alig vártam már, hogy teljesen végezzek a beköltözéssel. Nagy volt a rumli, mivel nálam festés is volt, és teljesen bútorozatlan lakásként mindent én szereztem be. Jay-nek ennyivel is egyszerűbb lehetett a dolga, mert ha jól tudom, az a lakás bútorozott, ahova ő költözött. Bent még nem jártam, csak Mrs. Moor említette még régebben, hogy azért nem talál könnyen rá bérlőt a főbérlő, mert aki albérletet keres, az általában vinni szeretné a saját bútorait, oda meg nem lehet. De előfordulhat, hogy rosszul emlékszem, ahogy az is, hogy időközben a főbérlő mégis csak kivitette onnan a bútorokat. Napközben elég ritkán tartózkodom itthon hosszabb ideig, úgyhogy simán lebonyolíthattak úgy egy kicipekedést, hogy én ne tudjak róla. Ha itthon vagyok, akkor se vagyok az a típus, aki ha mozgolódást hall a folyosó felől, azonnal rohanjon a kukucskálóhoz megnézni, hogy ki mit csinál… ki jön, ki megy. Majd ha nyugdíjas öregasszony leszek, talán én is ezt teszem, de attól még nagyon messze vagyok, már ha egyáltalán megérem.
- Ha nagyon pénzéhes lennék, most azt mondanám, hogy növessze meg… de a világért se tegye! – Rázom meg határozottan a fejem. Neki úgy hiszem, tényleg nem állna jól a hajasság.
A beszédjét, a szavai választékosságát hallva szöget üt valami a fejembe. Azért valljuk be. Ekkora négyajtós szekrénytől kicsit szokatlan az ilyen „míves” beszéd. Nem fémből vannak a csizmám sarkai, úgyhogy nem csattognak annyira a lépcsőfokokon, de azért hallani a diszkrét, ütemes koppanásokat, ahogy lefelé lépdelek.
- Humán tárgyat tanít? – Bukik ki belőlem a kérdés az eszmefuttatását követően.
Persze benne van a pakliban az is, hogy olyan környékről származik, ahol ez a megszokott beszéd… vagy ha úgy jobban tetszik tájszólás, és csak azért találom furcsának, szokatlannak.
- Úgy beszél, mint egy irodalmár, ha meg nem sértem. Szeret olvasni? – Kérdezgetem tovább. Akik sok könyvet olvasnak, azoknak ilyen gazdag még a szókincsük.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 2wq5ouh
Közös folyosó - Page 3 6edceb
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Közös folyosó // Szomb. Jan. 24, 2015 3:59 pm

Úgy látszik, a szomszéd csaj laza, mint egy hajolgatós gyakorlatokkal megfelelően kinyújtott combbicepsz. Ismerem vagy 5 perce és már kívzjátékot játszunk, amiben nehéz feladványt kapott és ez nem rettenti el, sőt az érzései szerint szívesen találgat. A következő tippjével nagyon mellélőtt, a kapufát még hírből se ismeri az a terület, ahová most passzolta a labdát.
- Nem, nem, az távol áll tőlem, mint macho Jeruzsálemtől.
A biokémiához konyítok még egy kicsit. Laborban elvéreznék, hamarabb, mint a kísérleti albínó egerek, de a sporthoz kellő részét, a glükóz hatásait, a proteineket és hasonlókat ismerem. A fizika mindig olyan megfoghatatlan dolog volt nekem, mint vizes kézzel a tojássárgája. Várom majd a következő szabadrúgást, hátha az már közelít a kapu felé és utána jöhet a gólöröm. Ha a kedves játékos lekapná magáról a mezt, biztos szép látvánnyal örvendeztetne meg. Ez persze nem valószínű, inkább egy konzervatív szépségnek tűnik, akit sokáig kell puhítani, fedél alatt párolni. Addig a kutyája kerül terítékre, de nem kínai módra. Amúgy ettem már kutyát, egész jó az íze nyersen és tápláló a húsa. Farkasformámban nem válogatok sokat, jöhetnek az ilyenek is, ha épp az utamba kerülnek. Suzy-t azért nem eszem meg, azt hiszem. Bírom a gazdáját, nem venném el a kis barátját tőle.
- Szóval jó vendégként mindent elfogyaszt, amit kap és repetát is kér? - összegzem az elmondottakat egy kérdéssel.
- Milyen trükköket tud? Pörgés-forgás, hulahopp karikázás?
A cirkuszi állatok tudnak még azzal a karikával is bánni, nem csak úgy a fantáziavilágból húztam elő a képet. A kutyákat a farkasokból eredeztetik, azt mondják, az ember mellé szegődött első bundásokból lettek kitenyésztve. Akkor pedig érthető, miért olyan intelligensek, ezt már tudom, mióta bennem is él egy bundás. Csak a szubmisszív jellemet billogozták beléjük, az a nagy hiányosságuk. Sose kéne egy alászolgája típusú házikedvenc. Donna ilyesmi jellem, de a nőknél ez más. Nem veszem őket egy kalap alá a kutyákkal, pedig néha szeretnék és jobb is lenne nekik.
- Két gurulós bőrönd púposra rakva, azokat marokban hoztam és még kettő táska a nyakamban. Rövid statikus izommunkát jelentett a hátizmaimnak és dinamikusat a combtricepszeknek. A szokásos szériákhoz képest ez lilliputi mennyiség. Szekrénysorral, ülőgarnitúrával és konyhai robotgépek armadájával ez természetesen nem ment volna. Tudja, azoknak rossz a fogása, mint az áram alatt lévő drótvégeknek.
A lakás fel van szerelve, költöztetőre nem kellett költenem. Kicsit mélyebben kellett a zsebembe nyúlnom, de még így is jó áron kaptam meg a kérót. A Teremtőm távolról is idenyújtja a segítő kezét, államokon átívelve, hálás is vagyok neki.
Jót derülök Iris felvetésén. Ezek a "mi lenne, ha" típusú elképzelések elég mókásak tudnak lenni, csatlakozom is a gondolat továbbfűzésébe:
- Ha én lennék az agresszív kismalac a viccből, akkor rávágnám, hogy csakazértse növesztem meg. Egyébként prózaibb oka van: a sport szívügyem és egy combkefe csak útban van a mellgép használatakor vagy pliometrikus fekvőtámaszozás közben.
Amikor beharaptak és elkezdtem változtatni a külsőmet, sokszor képes voltam csak amiatt átváltozni, mert felidegesített, hogy a szemembe lóg a hajam. A kis mimóza Kölyök állapotában ilyenek is elegendőek voltak, mielőtt megtanultam akkor átalakulni, mikor én akarom. A haj álcázásra a lehető legalkalmasabb volt, mert úgy még senki se látott engem előtte, hogy 5 centinél nagyobb rőzsét hagytam volna meg. Aztán visszatértem a tar mezőkhöz és szerintem így is fog maradni.
A lépcsőzés mintha valami intuitív képességet indítana be Iris-nál, ráérez arra, merre kell tapogatózni. Elvigyorodom és bólintva válaszolok:
- Igen, pontosan!
A cirkalmazott frázisoknak köszönhetően rá lehet jönni, csak nem mindenki gondol rá, hogy abból is élek, amivel rontom a közérthetőséget a párbeszédekben. A nő csizmái nem kopogtatják ki a szút a fából, egészen diszkréten lépked itt mellettem lefelé. Az utolsó megjegyzésére megadom neki a római császárok egyezményes jelzését, amivel a gladiátor életben maradásáról döntöttek. Hüvelykujjam az égre mutat és hangosabban gratulálok a csajnak:
- Bingó! Hölgyem, Ön kihúzta a "Nyert!" kártyát! Legközelebb meghívom egy kávéra vagy amire szeretné. Angolt és alkalmazott nyelvészetet tanítok, szóval igen, a megérzése nem csalta meg.
Tény, hogy olvashatnék vagy olvashattam volna többet. Én főleg az élő szó varázsát szívtam magamba és nagyon is integrálónak bizonyultam, a szókincsemet gyarapítottam és megtartottam. Persze a családnak köszönhetően sok könyv volt a kezemben már gyerekkoromban és utána az egyetemen még több, a két időszak között viszont inkább csak füleltem, mint nemzetbiztonságis a poloska másik végén. Azóta kutatok, tanítok és nagyjából azt olvasom, ami ezzel jár. A szóbeli nyelvhasználat mindig izgalmasabbnak tűnt.
- Ön milyen kötetekkel szokott kikapcsolódni, ha erre vágyik a fodrászollók és nyakba akasztott törülközők között töltött napjai végén?
Nem nézem le, ha inkább a kamera előtt óvodás feladatokat visongva teljesítő valóságshow-hősök kalandjait preferálja a modern irodalom értékesebb vagy akár ponyvább darabjai helyett. Ha azt választja szellemi kenyérnek, táplálkozzon azzal, nekem ugyan nem árt, kivéve, ha megszalad a keze a volume gombon. Akkor jelezni fogok, hogy azért ne négy fülre lője be a hangerőt, hanem érje be azzal a kettővel, ami az ő csinos kis fejére nőtt rá. Apropó csinos kis fej, érdekelne, hova valósi a gyári barna hölgyemény. Nem egy odakozmált szolimaca, nála belülről jön ez a tetszetős pigmentáció, a vonásain is észrevenni.
- Egyébként maga tősgyökeres? Vagy szintén máshonnan érkezett a zord alaszkai hófödte városkába?
Vissza az elejére Go down
Iris Lance
Ember
Iris Lance

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 Dgp3lk
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_m0n7m1uql11qe3mcao3_250
Re: Közös folyosó // Pént. Jan. 30, 2015 9:17 pm

- Igen, valahogy így… bár próbálom kontrollálni az étkezését. Mivel szobakutya, ezért korlátozott a mozgása. Minden nap ki szoktam vinni. Reggelente csak elvégezni a dolgát, esténként munka után meg sétálunk… vagy ha jobb az idő, akkor kocogunk, játszunk. Nem szeretném, ha zsírfeleslege halmozódna fel. Az orvosa azt mondta, hogy az elhízás nem csak az emberekre, hanem az állatokra is veszélyes lehet. – Magyarázom. Persze ez nem mindig tőlem függ. Anya például soha nem mond neki nemet. Ő tényleg hajlamos arra, hogy addig etesse, amíg Suzy kunyerál tőle. Totál elkényezteti. Pont úgy, ahogy annak idején engem is gyerekkoromban. Akkor tök jó volt, de így felnőttként már kevésbé, mert sokkal nehezebb volt átállnom az önálló életre, bár még most se mondanám magam teljesen önállónak. Hiába élek egyedül, sokszor eszem náluk, vagy kérek szívességet. Valahol még mindig rájuk támaszkodom így is.
- Hááát igazából nem tanítottam meg semmi ilyesmire. Pacsit tud adni mindkét mancsával, meg kunyizni a kajáért és a simogatásért. – Nevetem el magam. Nem gondoltam soha arra, hogy bármilyen trükkre is meg kellene tanítanom.
A hasonlaton felnevettem, és közben megállapítottam magamban, hogy újdonsült szomszédom nem csak úgy vaktában edzi az izmait, hanem eléggé komolyan benne van a testépítő témában. Bezzeg én… havonta nagyjából háromszor járok le az edzőterembe, ott is csak találomra szoktam felállni az edzőgépekre, mikor mihez van kedvem. Az elliptikus trainert nagyon szeretem, meg az evezőpadot, és a szteppert. Valamennyire be szoktam melegíteni előtte, meg levezető gyakorlatokat is szoktam csinálni, de sose gondoltam bele, hogy helyen végzem-e ezeket.
- Sokat edz? – Kérdezek rá, mert kíváncsi vagyok, vajon mennyi idejébe telt így kigyúrni magát. Arra nem merek rákérdezni, hogy szed-e ilyen étrend kiegészítő dolgokat, amik jobban „felfújják” az izmait. Kb. annyira szeretnek erről a férfiak beszélni, mint a nők arról, ha implantátumot tetetnek a melleikbe, hogy nagyobbnak látszódjanak.
- Ó! – Lepődök meg őszintén, amikor kiderül, hogy mit is tanít. Fura egy pasas, annyi szent! Csupa ellentmondás. Ránézésre nem mondtam volna meg róla, így is csak azért kezdtem el gyanakodni, mert feltűnt, hogy túlságosan választékosan beszél.
- Igazán nem szeretném megsérteni… talán már más is feltette előttem ezt a kérdést… de… miért pont ez? Melyik volt előbb? A testépítés, vagy a hivatás? Nem úgy tűnik, mintha csak hobbi szinten foglalkozna az előbbivel, ahhoz túlságosan is mélynek tűnik a tudása, amiből arra tudok következtetni, hogy ez egy életforma. És kérem bocsásson meg nekem, de valahogy nem tudom elképzelni, ahogy épp hatalmas súlyokat emelget, közben pedig Shakespeare-t mormol az orra alatt. – Nevetek fel bocsánatkérő pillantást küldve felé.
- Nagyon ritkán olvasok regényeket. – Simítom el a hajamat az arcomból.
- A fodrászatban vannak prospektusok, meg magazinok. Azokat szoktam lapozgatni, ha épp van egy kis pihenőm, amíg a következő vendég meg nem érkezik. Itthon meg inkább a tv elé szoktam beülni. Nagy sorozatnéző vagyok. Imádom a bűnügyi sorozatokat, meg a kórházas sorozatokat… meg a helyszínelős sorozatokat. Ha néha-néha kezembe akad egy könyv, az inkább krimi. – Szeretem az izgalmas, akció dús dolgokat. Ezek tudják a legjobban lekötni a figyelmem.
- Stephen King-től viszonylag sok könyvet olvastam tinikoromban. – Jut eszembe hirtelen. Na, őt biztos ismeri ő is. Krimiket meg általában kölcsön szoktam kapni. Olyanokat olvasok, amik „Best Seller” listásak, mert azokkal nem nagyon lehet mellélőni.
- Tősgyökeres alaszkai. Ide húsz éve költöztünk a családommal, Juneau-ban születtem. A szüleim odavalósiak voltak, csak aztán apukám kapott egy jó állásajánlatot itt Fairbanksben, aztán itt is maradtunk. Van két bátyám, az idősebb már családot alapított, ő Anchorage-ban él… szóval mi Lance-ek lassan mindenhol ott vagyunk Alaszkában! – Vigyorgok.
- Egyébként szerintem nem olyan zord. Persze én ehhez szoktam hozzá. Annak aki más körülmények között nőtt fel, talán kevésbé barátságos, de én imádok itt élni, és imádom a hideget is! Vannak turisták, akik még a nyári hónapokban is fáznak itt, én meg sokszor rosszul vagyok a melegtől, és arra vágyok, hogy minél gyorsabban tél legyen. Még szerencse, hogy a nyarak elég rövidek! – Teszem hozzá. Biztos furcsállja, hogy afroamerikai lány létemre nem szeretem a meleget.
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 2wq5ouh
Közös folyosó - Page 3 6edceb
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Közös folyosó // Hétf. Feb. 02, 2015 7:08 pm

Ha a csajról lenne szó, némi utánajárás után tudnék erőnlétet fenntartó és alakformáló, kondijavító edzéstervet adni neki, mert ahhoz megvan a tapasztalatom. De egy kutyának ilyet kitalálni? Komoly tenyésztőtől nem hangzana furán, a sima gazdik közül szerintem kevesen mélyednek el úgy a tudatos táplálás témájában, mint ő. Igaz, sose volt kutyám, lehet, hogy ezért csodálkozom, mint almamoly a bioirtószer befalása után. A farkasom karbantartása megint teljesen más, úgyhogy tényleg csak a levegőbe tüzelnék, ha minderre rábólintanék vagy hevesen tiltakoznék. Ahogy apám mondta, nem kell beleszólni abba, amihez nem értünk.
- A kutyája szerencsés, hogy ilyen felelős gazda kezében van a póráza. De ahogy elnézem, nem csak a kisállat alakjára vigyáz. Aerobik? Zumba?
Most én vagyok a rákérdezős pozícióban és Iris-nak osztom ki a kvízmester szerepét. Két népszerű ágazat jutott eszembe, meglátjuk, mennyire találtam a céltábla közepébe. Szerintem beletrafáltam, mint hülyegyerek a pudingostálba. A bókkal mindenképpen célt érek, elismeremm a kreol szépség alakját, ami tényleg kiváló. El is tudnék képzelni vele egy izzasztó, tüdőkapacitást és combizmokat is rendesen megdolgoztató közös edzést kondigépek helyett puritán eszközökkel, ágyban, párnák közt. Majd azt is ki kell puhatolni, van-e ilyen edzőpartnere, akit ki kell szorítanom.
- Az elsődleges igényszint kielégítése nagyon tudatos benne akkor. Az pont elég is a túléléshez neki, nem? - kérdezem Suzy-val kapcsolatban.
Ha tudja, mit kell produkálnia a hasa megtöméséért, akkor nem egy elveszett állat. Iris kutyaszeretete már látszólag rám is átragad. Látszólag. Persze nem akadok fent ilyen könnyen a légypapíron, hogy utána leszedjenek és kidobjanak. Suzy csak beszédtéma, egy eszköz, amire holnap már csak legyinteni fogok. A gazdája a cél, őt néztem ki, hogy szarvaskoponya helyett kitűzzem majd a trófeák közé egy vagy akár több sikeres lövés után.
- Igyekszem a duzzanatok leapadása ellen prevenciós céllal minél többet mozogni, igen. Heti háromszor el szoktam járni emelgetni, a hajnali párának futóedzés közben biccentek és ha lehet, ücsörgés helyett inkább dinamikusan tevékenykedem. Apropó, tud ajánlani megbízható edzőtermet? Csak ne az üveghegyen túl legyen, a kurtafarkú malac túrása mellett!
A menetrendet tartani akarom itt is. A mozgásformáról talán nem is tudnék leszokni, függő vagyok, egy láncgyúrós és a látszatot is fenn kell tartani. Mivel szeretem az edzést, ezt egyáltalán nem fogom bánni. Kevés alvással is beérem, az időm engedni fogja mindezt. Muszáj engednie, mert megparancsolom neki.
- Most omlott össze a világ, igaz? Hasonlóan apokaliptikus reakciókkal szoktam találkozni - mondom nevetve.
Iris egyszerű "Ó"-ja mögött több is rejlik, a kommandósok készülnek lecsapni éééés... ki is ugranak a bokorból. Következik az összeférhetetlenség vádja, a test és elme közös fejlesztésének elképzelhetetlensége. A legmókásabb a vége, sztentori hangon röhögök, belezeng a lépcsőház, mint ősember barlangja a rituális énekekbe. Nem sértődtem meg, nem szokásom, ha mégis, akkor az öklöm gyors reakciójával ezt hamar közölni szoktam.
- Olyat én se láttam még, aki szonettekkel és történelmi témájú drámákkal hergeli az izmait a nagyobb erőkifejtésre. Az érmének is két különböző oldala van, mégis értékes, nem igaz? A testépítés volt előbb, pontosítva a sport, mert én nem vagyok híve az ízületeket merevítő, kötött és gépies mozgásformák kizárólagosságának. Ha látott már eres tricepszeket düllesztő, de fekvőtámaszozás ellen beoltott acélembereket, akik nálam is nagyobbak, akkor másik állatfajtát pillantott meg. Jiu-jitsuban is otthon vagyok, szó szerint is, mivel a szobám nyugalmában ilyen edzésekkel ellenpontozom a súlycentrikus edzéseket. Attól, hogy könyveket is forgatok és katedrákon beszélek a fonetikáról, miért kellene zsírdús Michelin-babává terebélyesednem vagy haláltábor-szökevényt alakítanom?
A hangomban nem felháborodás játszik, csak kíméletlen és metsző pontossággal mutatok rá, hogy a sztereotípiája rám nem igaz. Gyakori jelenség a sport elhagyása és láttam szörnnyé hízott egykori bajnokokat. Ezek voltak az elrettentő példák számomra és ebben nem követem őket. A fénykoruk ragyogásáért kifejtett munkában inkább, ezért edzek szorgosan a mai napig is.
- Szóval nem szekérrel jár, csak könnyű műfajban utazik. Stephen King regényei közül egyet-kettőt olvastam és noha a horror nem szerepel a szellemi étrendem alapvető fogásai között, nem tagadom, hogy igényesség szempontjából nem lehet panasz rájuk. Tévét ritkán nézek, főleg a hírekre vagy egy-egy jó klipnél szoktam megállni.
A rockzene, a rockzene, a rockzene. A klipek mellett vannak időnként jóféle közvetítések vagy archív koncertek is és a klasszikusoknak ugyanúgy tudok integetni, mint új, feltörekvő tehetségeket megismerni a tévéből. A lemezgyűjteményemet Minneapolis-ban hagytam, azóta rádiózom inkább vagy a tévéből táplálkozom zeneileg, ha épp nem megyek koncertre. Merthogy járok klubokba is, remek rockerbigéket lehet felcsippenteni a közönségben rázva.
- Ez a két város sincs messze, úgyhogy azért nem kezdtek olyan extrém mód méretes hódító háborúba az államban! - mondom vigyorogva.
- Én New Yorkhoz szoktam, onnan azért más idepottyanni, mint Juneau-ból... Nem csak az éghajlat miatt. Itt minden szerényebb és csendesebb, a nyüzsgő almakukacok közül egy szinte steril eprecskébe költöztem át. Az emberek persze itt is emberek és azzal foglalkozhatok, amit a szívem kíván, szóval nem én leszek a harmónia nyúlgátját panaszokkal átszakító verbális terrorista. A pro és kontra közül például már az előbbi kategóriát erősíti az is, ha ilyen szomszédaim lesznek - válaszolom egy sejtelmes és barátságos mosollyal.
A kedélyes diskurzus közben lassan meg is közelítjük a kaput, amit természetesen lendületesen kitárok és most játszom a gavallért, ami egyébként egyáltalán nem vagyok, előreengedve a barnabőrű fodrászhölgyet.
Vissza az elejére Go down
Iris Lance
Ember
Iris Lance

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 Dgp3lk
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_m0n7m1uql11qe3mcao3_250
Re: Közös folyosó // Hétf. Feb. 09, 2015 10:00 am

- Nem, egyik sem, bár mindkettőt kipróbáltam már! – Mindkettőhöz az kéne szerintem, hogy rendszeresen részt tudjak venni rajtuk. A Zumba a tánclépések miatt eléggé összetett, és ott szerintem az órák jobban egymásra épülnek. Amilyen rendszertelen a munkaidőm, nem tudnék minden órán részt venni, így viszont könnyen elvesztem a fonalat, és a kedvem is elmegy az egésztől. Ismerősöknek ugyanis nem mondok nemet, ha azt mondják, hogy csak estefelé van idejük, de nagyon fontos lenne egy festés… nyírás… vagy valamilyen buliba készülnek, és szeretnének valamilyen szép frizurát.
- Konditeremben szoktam könnyebb gépeket használni, de nem túl rendszeresen. Suzyval sétálok minden nap, meg hát a fodrászatban is majdnem végig ácsorgok, járkálok. – Vontam vállat zavartan mosolyogva. Nem vagyok akkora sportember, mint amit a külsőm sugall. Ráadásul étkezés tekintetében se vonom meg magamtól a jó falatokat. Szeretek úgy általában véve mindent, nem vagyok túlzottan finnyás.
- Inkább a friss levegőn mozgás híve vagyok, mint a négy fal között, de van olyan hideg, vagy hófúvás, amikor még én se szívesen teszem ki a lábam az utcára! – Természetesen a nagyon extrém időjárási körülményekre gondolok, amikor szinte a lehelet is jégcsappá fagy a levegőben, vagy a hófúvástól nem lehet nyitva tartani a szemünket, és levegő helyett jégdarát szívunk le a tüdőnkbe, hacsak el nem takarjuk valamivel az arcunkat. Na, az ilyen időkben én is inkább a konditermet választom.
- Ó! Egy pillantás, és megvesz minket kilóra! – Nevetek fel őszintén. Van valami a spánielek tekintetében, ami a többi kutyafajtáéban nincs meg. Nem tudom megmagyarázni, de egyszerűen kész érzelmi zsarolás pusztán a létezésük is. Vagy csak én vagyok túlságosan elfogult spániel rajongó!?
- Én az Anytime Fitness Konditerembe szoktam járni. Az a legnagyobb és legismertebb hely a városban. Vannak kisebbek is, de szerintem ez van a legjobban felszerelve. Szerintem nézzen el oda, aztán ha tetszik, és hosszabb távra tervez, akkor váltson éves bérletet, az éri meg a legjobban! – Pláne annak, aki minden nap le akar járni. Elég sokat meg lehet spórolni az éves bérlettel, pláne mert korlátlan, nincs megszabva az alkalmak száma… és kevesebb pénzbe kerül, mintha egy évig minden hónapban kifizetné a havibérlet árát. Ha én rendszeresen le tudnék járni, akkor tuti, hogy az éveset venném! Kigyúrni nem akarnám magam, mert szerintem rondák a csupa-izom nők, akik még a mellük zsírszöveteit is „kiedzették” magukból. Egy-kettőt szoktam látni az edzőterembe, és valami förtelmesen rondák. Semmi nőies vonás nincs az arcukon, ráadásul manapság divatot csinálnak belőle, hogy hatalmas ballonokat ültettetnek a mellük helyére. Sokszor már azt várom, mikor durran szét nekik, annyira természetellenesen néznek ki velük. Persze ha nekik így jó, és így érzik szépnek magukat, az ő dolguk, de én sose csinálnék ilyet a testemmel.
- Nem omlott össze, csak eléggé… meglepődtem. – Vallom be őszintén.
Halvány lilám sincs, mi az a Jiu-jitsu, azon kívül, hogy valami keleti küzdősport. Csak azt remélem, hogy nem fogja átrúgni a falat, miközben itthon gyakorolja… ééés… hát örülök, hogy nem a plafonszomszédom!
- Igaza van, nem kell annak lennie, csak még nem találkoztam ilyen párosítással eddig. – Egyszer mindent el kell kezdeni. Az viszont biztos, hogy egy darabig még nem fogok tudni napirendre térni a dolog felett. Estére Nonókát várom csokifondüzésre, neki tuti, hogy el fogom mesélni újdonsült szomszédom kettős karrierjét. Már alig várom!
- Hadd találgassak! – Egy pillanatra összeszűkülnek a szemeim.
- Aerosmith? AC/DC? Nine Inch Nails? The Doors? Guns N’ Roses? The Cranberries? – Sorolok fel „csuklóból” néhány nagyobb rock zenekart. Akinek két bátyja van, óhatatlanul megismerkedik a rock zenével. Amúgy elhallgatom, van néhány szám, amit én is kifejezetten szeretek. Elég vegyes a zenei ízlésem, szóval nem fog zavarni, ha épp rocktól rázkódik meg a szomszédos fal.
Kilépek a kapun, és Lester felé fordulok.
- Elvigyem egy darabon, vagy inkább sétálna? – Ajánlom fel. Ha a séta mellett dönt, akkor itt elválnak az útjaink…
Vissza az elejére Go down
Prof. Dr. Lester J Edison
Omega
Prof. Dr. Lester J Edison

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 79
◯ HSZ : 536
◯ IC REAG : 453
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 2wq5ouh
Közös folyosó - Page 3 6edceb
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_o4ca7eSi6J1uuir2po5_r1_250
Re: Közös folyosó // Hétf. Feb. 09, 2015 3:59 pm

A barna bébi kíváncsivá tesz, hogy ha ezt a két, nők által igen preferált műfajt nem űzi, akkor mivel tartja kordában a testtömegindexe kóros növekedését. Szóval a gépeket hajtja, hogy menjen a termelés a vénáiban és az izmai kellemesen duzzadjanak.
- Bizonyára a gének is kedvelik magát, hogy az alakjának ennyi elegendő. Láttam én már karon varjút és egész nap az utcát járó postást, aki még tárogatott a mellgépen is és lihegett a futószalagon, de kettőnk vállszélessége is kevésnek bizonyulna, hogy felérjen az ő derékbőségéhez - mondom ki a tényszerű megállapítást, benne egy újabb bókkal, mert az jár a szép nőknek, amíg nem szolgálnak rá az ellenkezőjére.
- Engem zord időben is csak a jégpáncél állít meg, hiszen azon menni se érdemes, ha nem akarok hassal lefelé pózolni a befagyott közterületen. A tél arzenáljának többi része, hűhó és hideglelés, kísértetiesen üvöltő szelek ellen vannak módszerek és ezeket elő is kell rántanom a tornazsákomból ebben a városban, úgy érzem!
Téli edzéseket tartottunk a pankrátorképzés során, de a floridai tél az itteni nyárnak felel meg körülbelül, inkább egy fűtetlen szobához hasonlít, mint Alaszka jégverméhez. Farkasként aztán kitettek a hóba is teljesen ruhátlanul, hideg vízzel locsoltak, a végén még a vödröt is hozzámvágta a Teremtőm, hogy a regenerációm megtanulja, hogyan illik viselkedni fagyos környezetben. Emberként persze nem vágok fel ezzel, nem szalámi a sérthetetlenség. Eljátszom, hogy nekem is van határ és alkalmazom, amit a keményebb sportolók tesznek a téli túlélésért.
- Ha jól sejtem, oda bármikor be lehet állítani, mint a vekkert hajnali ijesztésre. Lehetséges, hogy alkalmanként ott is szomszédok leszünk, ha szimpatikusnak találom a gépparkot és az egyéb lehetőségeket - mondom vigyorogva Iris-nak.
Nagyon is megnézném, hogy tekeri a farát vagy hozza mozgásba a mellső légzsákjait lépcsőzőgépen vagy akár a futópadon. Persze ennyi prédikáció nem elég, hogy rámondjam az áment, a helyet látnom kell, meg kell ízlelgetnem. Ha nem vagyok képes belekötni az én tapasztalatommal és igényszintemmel sem és a klub átugorja a szerfelett magasra tett lécet, akkor oda fogok szokni, mint éhenkórász róka a rosszul őrzött tyúkfarmra.
- A paradox párosok pedig elég gyakran sikeresek, nem igaz? Édes-savanyú mártás, háború a békéért vagy Jay és Néma Bob. Megjegyzem, ez utóbbihoz semmi közöm, az összes általam ismert Robert keresztnevű illető birtokában van a beszéd készségének, csupán tőlem maradnak el némileg, de ez gyakran megfigyelhető jelenség.
Az egómat is piedesztálra emelem egy kicsit, hogy győztesen díszelegjen a szóforgatásban kevéssé jeleskedő Bobok fölé magasodva. Kell ez a kis melldöngetés, büszkén és harsányan demonstrálom az erőmet, mint egy robusztus hímgorilla, ha már a nő amúgy is elakadt a testalkatomnál. Iris társaságát még máskor is fogom keresni, biztos, hogy fogom, mert kellemes vele beszélgetni. A meglepetése vidámsággal párosul, mulattatom és érzem, hogy ezt nagyra értékeli. Egy vidám házbéli nyilván szívesebben látott vendég, mint egy búsképű lovag, aki belefáradt a szélmalom elleni harcba.
- Maga eddig is szórakozott velem? - kérdezem hirtelen hangulatváltásnak álcázott morcossággal és ráijesztek a csajra, hogy most felhúzta a hegyomlást, mint a konyhai időmérőt és reszkessen.
Egy kis erőjáték, a képességeim kívánják, hogy mindig próbára tegyek másokat és magamat is velük szemben, a végén pedig győznöm kell vagy ha rámszámolnak, megtalálni, legközelebb hogyan emelhessem magasba a nyertes öklömet.
- Hagyott itt barkochbázni, mikor gondolatolvasó, tele van a pátiája, mi? Na, ezt megjegyeztem! - mondom öblös kacajjal és már tudhatja, hogy mégse roppantom be a formás koponyáját.
- Igen, ezeken nőttem fel és a batyuból azóta se borítottam ki az emléküket, hanem hordom a hátamon. A Nine Inch Nails a kivétel. Annyi prüntyögés, puttyogás, kattogás, berregés, csikorgás egy komputergyárban nincs, mint náluk és én nem vagyok nagy híve az üzemi környezetnek. Maga is kedveli a jóféle gitárvakarást?
Iris tájékozottnak tűnik, vagy rászokott arra, hogy nyitott fülekkel figyeli a zenei életet vagy ugyanazon a muzikális mezőn szoktunk kapirgálni fülbemászó bogarak után. A zene, a rockzene meghatározó élmény maradt, a gyerekkorom öröksége, olyan erős effektekkel van teli, amik az életem minden szakaszában tudtak egy kis plusz segítséget, erőt és dinamikát adni. A lírai balladák irodalmilag teljesen helytelen megnevezésük ellenére meg tudják mozgatni a lelkem mélyét, felbolygatva mindent, ami oda beette magát, a szőröshátú, lendületesebb dalok pedig visznek, mint a turistabusz. Erről sosem fogok leszokni.
- Köszönöm, de a repülőút olyan traumatikus élmény volt, hogy egy kiadós edzés sem tudta feledtetni, így felszállok a helyi lábbuszra inkább. Iris, öröm lesz a maga mindig zöldebb füvét csodálni! - utalok arra, hogy megkedveltem a bájos mosolyú szomszédasszonykát.
- A Nap süssön magára nagy intenzitással!
A kocsiját még meg akarom nézni, érdekel, hogy milyen kis nőies négykerekűvel remeg végig a városon. Legközelebb talán a kicsike nevét is elárulja majd. Biztos vagyok benne, hogy adott neki valami hasonlóan frappáns nevet, mint piros Chevroletnek a Tűzbogár. Furikázik egy ilyen a városban, biztos forrásból tudom. Szívesen beleülnék a kocsijába. Majd máskor, hiszen most tényleg igénylem a mozgást és a szállodáig gyalogosan fogom szelni a város fagyos levegőjét. Aztán ha már a kőfalak omlani kezdenek, én is megmondom a szomszédasszonynak, mibe üljön bele. A beköltözés akadályát sikerrel vettem, a gátfutásom következő állomása a Falka székhelyén lesz egy becsekkolós lecsekkolás, mikor színesfémtolvajként leadom a drótot, hogy megjöttem és megismerkedhetek a neves helybéli erőfarkasokkal, akik igen integratív társaság hírében állnak.

// Köszönöm a játékot! Közös folyosó - Page 3 2101967673 Közös folyosó - Page 3 218417366 //
Vissza az elejére Go down
Iris Lance
Ember
Iris Lance

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 37
◯ HSZ : 102
◯ IC REAG : 78
◯ Lakhely : Fairbanks
Közös folyosó - Page 3 Dgp3lk
Közös folyosó - Page 3 Tumblr_m0n7m1uql11qe3mcao3_250
Re: Közös folyosó // Kedd Feb. 10, 2015 9:56 am

- Elképzelhető, köszönöm. – Mosolyodok el a bókra. Anya is karcsú volt a fiatalkori képeink. Most sincs elhízva, de három gyerek után azért megváltozott a teste, és hát már ő se húsz éves. Ahhoz képest, hogy manapság milyen a legtöbb ember a korosztályában, szerintem eléggé jól néz ki, ráadásul ad is magára. Az ő munkájában nem is lehetne slamposan megjelenni, hiszen esküvő fotókon is megörökítik folyamatosan.
Én imádom az édességet, nem is tagadom meg magamtól, úgyhogy tényleg szerencsés vagyok, hogy nem látszik meg rajtam. Apa persze mindig rágja a fülem, hogy egészségesebben kellene táplálkoznom, de nem mindig sikerül betartanom. Pontosabban.. sokszor elcsábulok.
- Igen! Csak néhány olyan gép van, amiből kevesebb van, és előre le kell foglalni fix időre, hogy ne legyen belőle vita. Délután és esténként van a nagyobb tömeg, szóval ha reggel, vagy a délelőtti órákba megy, általában nincs ezzel gond, nem kell semmit előre foglalni. – Az emberek többsége munka után szeret eljárni kondizni, csak kevesen veszik rá magukat a reggeli fáradtság után. Nekem volt egy tanárom kisdiák koromba, aki minden napját az uszodában kezdte.. fél héttől hétig úszott. Olyan fitten jött be tanítani, hogy mindenki irigyelte érte. Mindig is csodáltam ezért. Én berzenkedtem attól, hogy ilyen fába vágjam a fejszémet. A reggeli ébredés nekem mindig felér egy kisebb szenvedéssel. Az első karcsapás után belefulladnék a medencébe, az fix.
- Szórakoztam? – Kérdeztem megilletődve, mert nem igazán értettem első pillanatban, hogy mire fel szegezi nekem ezt a gyanúsítgató kérdést. Egy pillanatra tényleg megállt a szívem, mert azt hittem, hogy szétcsap, a maradványaimat pedig bőröndbe csomagolja, de aztán kisebb kő esik le a szívemről, amikor kiderül, hogy ő az, aki szórakozik. Nem velem, hanem rajtam. Ha már jobban ismernénk egymást, most biztos a hasába boxolnék barátilag, amiért a frászt hozta rám. Mike-al is mindig ezt csinálom, ha ugrat.
- A bátyáim hallgatták ezeket elég sokat. Egyikük zenei iskolába is járt, szóval néha otthon is gyakorolt, de aztán mégis más pályát választott végül. Ismerek jó pár számot tőlük, de amúgy mindenevő vagyok zenei téren. Ami tetszik, meghallgatom. – Vonom meg a vállam.
A kapuban elválnak az útjaink.
- Viszlát! – Köszönök el én is, bár az erős napsütést nem áhítom annyira, mint azt sokan hinnék a bőrszínem alapján.
A kocsimat tavaly cseréltem le. Nehezen váltam meg az elsőtől, de sok volt vele a gond, ezért most egy 2013-as Subaru Xv Crosstrek elégedett, és boldog tulajdonosa vagyok, ráadásul az egyik kedvenc színemben, narancssárgában pompázik.
Behuppanok a vezetőülésbe, aztán kijárok a parkolóból, és elindulok anyáékhoz, hogy elhozzam Suzyt. Jay mellett elhaladva mosolyogva intek a férfinek, aztán belecsordogálok a forgalom sűrűjébe.

/ Köszönöm én is! Smile /
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7326
◯ IC REAG : 8932
Re: Közös folyosó // Csüt. Feb. 12, 2015 9:33 am

Közös folyosó - Page 3 30a5lac
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Eugéne Fortier
Ember
Eugéne Fortier

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 51
◯ HSZ : 234
◯ IC REAG : 221
◯ Lakhely : Anchorage belvárosa
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 2:40 pm

Belökve az ajtót engedte előre a nőt, majd belépve utána pakolta cuccait a grafitszürke kanapéra.
- Érezd otthon magad. – bújt ki kabátjából, majd precízen hajtva bele a sálat akasztotta a fogasra. A lakásban megdöbbentő rend uralkodott. Mintha senki nem lakná. Nem volt elszórva egy pohár sem, nem hever félig olvasott napilap az asztalon, nem volt ledobva sehol egy ottfeledett pulóver.
- A fürdő arra van, ha át szeretnél öltözni. – intett jobbra, a nappalin túl, míg maga a hálószoba felé indult. Nem kívánta öltönyben végigfeszengeni az estét, még akkor sem, ha otthonosan érezte magát benne. Kivetkőzve az munkavacsorára szánt zakóból akasztott minden a megfelelő helyre, majd a fehér inge tetejére szürkéskék, vékony pulóver került, míg a galambszürke nadrágot is felváltotta valami sötétebb tónus. Visszatérve az amerikai konyhás nappaliba, tűrte fel ingujját, majd a hűtőhöz lépve emelte ki a sűrű paradicsomlevet, és töltött poharakba. Sajátját elvéve a teraszra néző asztalhoz sétált, majd kinyitva a sötétbordó gépet jelentkezett be a felületre. Belekortyolva a hűs, sűrű italba pillantott a visszatérő nőre.
- Tiéd a pálya. Elég sok mindent találsz, abból próbálj összehozni valamit. Fűszerek a tűzhely feletti szekrényben vannak, edények alul. Ha még egy kávét is összedobsz, mára egyértelműen felülmúlod Mrs. Growert, a házinénit. – vigyorodott el, majd hátat fordítva a nőnek nyitotta meg asztaláról a szakanyagokat, nem gondolkodva azon, mit kéne vagy mit nem, mi helyes vagy mi nem. A nő azért volt itt, mert így akarta. Felnőtt volt, és igaza volt. Nem kellett rá vigyáznia.
Vissza az elejére Go down
Erin Carter
Ember
Erin Carter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 34
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 223
◯ Lakhely : New York, Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : általában mindenhol feltűnést kelt
Közös folyosó - Page 3 Rachel
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 3:14 pm

Még a kocsiban levettem a lábszármelegítőket, így csak a nadrág- sportfelső együttesben érkeztem Eugéne nyomában a lakásába.
- Hű. Nagyobb így, mint a képeken volt.
Pillantottam körbe elégedetten. Nem sok változtatást eszközölt Eugéne a lakáson, úgy tűnik megfelelt neki minden úgy, ahogy megkapta. Hízik a májam a büszkeségtől, hogy sikerült jól választanom.
A hátam mögé nyúlva húztam le a felsőm cipzárját, aztán előrefele húzva magamon bújtam ki belőle. Zöld ujjatlant viseltem, alatta pedig átütöttek a fekete sportmelltartóm szélei.
Kibújtam a bakancsokból, majd a pamutzoknimat mindkét lábamon lehajtogattam bokazoknivá, úgy indulva meg a fürdőszoba felé, hogy kicsit rendbe szedjem magam, és megmossam a kezeimet.
Mikor kiléptem, pillantásom azonnal Eugéne-re siklott. A laptopra is vetettem egy pillantást, de jelenleg az annyira nem érdekelt. A fotel támlájára támaszkodva vontam fel kérdőn a szemöldökömet, aztán a konyha felé pillantva fújtam ki arcom elől egy odatáncoló tincset.
- Egyszerűbb lenne, ha megmondanád, mit kívánsz.
Léptem el a kanapétól, és a konyhasarokba lecövekelve pillantottam körbe. Nem sűrűn használhatta, mióta beköltözött, sőt! Meg merem kockáztatni, hogy még tényleg nem avatta fel.
Egymás után nyitogattam ki az alsó szekrényajtókat, bekukucskálva, hogy melyikben mit tart, mi lehet esetleg a hasznomra. A hűtő ajtaját is kitártam, majd végigbogarásztam a polcsorokon levő alapanyagokat.
- Feketén, vagy tejjel?
Pillantottam a tejes dobozra, aztán becsukva a hűtő ajtaját az elektromos kávéfőzőhöz fordultam. Egy adagra való kávét tettem fel főni, friss őrlésre állítva a szerkezetet, és hamarosan már érezni is lehetett a frissen őrölt kávébab kellemesen aromás illatát.
Amíg a kávé lefő, az egyik pultnál levő bárszéket felemelve cipeltem a konyhaszekrényhez, aztán felmászva rá nyitottam ki a felső ajtókat, amiket még nyújtózkodva se értem fel a földön állva.
Átpörgettem a fűszereket, és behalok… ABC sorrendben vannak még ezek is pakolva.
A kávé lefőlésével egy időben másztam le a székről, aztán a csészét kivettem a gőzölgő gép alól, és rátettem az alátétre.
- Mr. Fortier… a kávéja.
Tettem le az asztal szélére a csészét a szalvétával és a kanállal, a hozzá kért egyéb édesítő és ízesítő dolgokkal egyetemben.
A fémtálcát megpörgettem az ujjamon, majd sarkon fordulva indultam vissza a konyhapult mögé.
- Nem rossz, mi? Ezt már a Sportban mutatták…
Jegyzem meg csak úgy mellékesen, hogy felvettek. Igaz még csak próbaidő, de ez is valami.
Vissza az elejére Go down
Eugéne Fortier
Ember
Eugéne Fortier

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 51
◯ HSZ : 234
◯ IC REAG : 221
◯ Lakhely : Anchorage belvárosa
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 3:52 pm

Nem foglalkozva a nő matatásával állt neki dolgozni. Valóban sürgette az idő, és mint már magyarázta, rettenetes volt ennek beosztásában. A kérdés eljutott az agyáig, mire csak rövid, egyértelmű választ adott.
- Feketén. – majd folytatta amit csinált. Ujjai gyorsan repültek a billentyűkön, arca komorrá és zárkózottá vált, ahogy a példaesetet kifejtve kezdett bele a magyarázatába, az ok okozati összefüggések, és következmények fejtegetésébe.
- Légy kreatív. – szólt csak oda a nőnek az újabb megjegyzésre. – Amit találsz, abból mindent megeszek. – volt elég érthető, mivel egyedül lakott.  – Azt készítesz, amit akarsz, amit tudsz, és amit te is szívesen megeszel. – fordult vissza az asztalhoz, majd felvéve a Blackberryt tárcsázott.
- Üdvözlöm Norah. Bocsásson meg, hogy ilyen kései órában zavarom. Megtenné nekem, hogy átküldi a Ford anyagot? Az önnél lévő laptopon hagytam…Igen, az lesz az…a mellékletét is csatolja kérem…igen…köszönöm. És Norah, holnap csak délre érek be. Elég, ha ön is akkorra jön…igen, nyugodtan intézheti. Csak kérem még mindenképp szóljon előtte…Köszönöm Norah. Jó éjt. – jött egy apró csippanás a laptopból, ahogy megérkezett a kért anyag, majd mielőtt feltette volna a nő a kérdést, már válaszolt.
- Igen, találtam asszisztenst. Illetve nem én, hanem Nathe egyik doktorandusz interjúztatta le őket, legalábbis ezt állítja. De majdnem biztos vagyok benne, hogy Elisé volt. De mindegy, a lényeg hogy kellően ismer ahhoz, hogy jól válasszon. – pillantott fel a kávéval mellé érő nőre, majd apró mosollyal figyelte a bravúrt.
- Gratulálok. – pillantott végig az enyhén átlátszó trikóba bújtatott alakon, és nem tudta szó nélkül megállni. – Ugye tudod, hogy mit csinálsz? – tartotta hosszan a nő tekintetét, de a kérdés egyértelműen költői volt, inkább figyelmeztető, mintsem választ váró. És ha a másik még mondani is akart volna valamit, mindkettőjük gondolatmenetét megszakított a kopogás.
- Kinyitnád? Szerintem a jövendőbelim az. – vigyorodott el a 80 éves, bájos, de minden lében kanál nénikére gondolva. – Ha segítség kell a főzéshez, itt a nagy lehetőség. Egy életre beléd szeret, ha segíthet. Adj egy órát, aztán a tiéd vagyok. – fordult vissza a monitor felé, majd megfogva a gépet átvonult a hálóba, hagyva kibontakozni mindkét vendéget.
Vissza az elejére Go down
Erin Carter
Ember
Erin Carter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 34
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 223
◯ Lakhely : New York, Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : általában mindenhol feltűnést kelt
Közös folyosó - Page 3 Rachel
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 4:30 pm

Tudtam én, hogy sikerül találnia valakit. Az információra csak bólintottam, aztán a kérdés elhangzásakor elmosolyodtam.
- Persze. Megpróbálom, és ha nem megy, akkor ott hagyom… de legalább elmondhatom, hogy megadtam az esélyt.
Pillantottam egyenesen a kék szemekbe.
A tálcát a hónom alá csaptam, majd biccentve megindultam az ajtó felé. Mire kinyitottam azt, Eugéne már becsukta maga után az ajtót. Tényleg a néni volt az.
- Jó estét! Erin Carter vagyok, mi már beszéltünk néhány hete telefonon.
Nyújtottam széles mosollyal a kezemet, és ahogy a néniben megszületett a felismerés, felragyogott az arca.
- Hát persze, aranyom! Nahát micsoda kellemes meglepetés. Eugéne drága itthon van?
A szemöldököm megugrott a drágázás hallatán, és akaratlanul is lepergett előttem a kép, ahogy Eugéne az oltárhoz vezeti. Betessékelve fojtottam el magamban a kikívánkozó nevetést, majd becsuktam utána az ajtót.
- Igen, odabent dolgozik. Határidős munkája van. Kihívjam, vagy én is segíthetek?
Kérdeztem, mire nemlegesen megingatta a fejét, majd megdörzsölte a vállamat.
- Nem kell aranyom, nem akarom megzavarni… csak azért jöttem, hogy hozzak-e fel neki vacsorát.
- Épp most állok neki főzni, de még azt se döntöttem el, mi legyen a vacsora.
Intettem a konyhasarok felé. A néni cinkosan hunyorítva hajolt oda hozzám, majd a fülembe súgta, hogy kisegít.
Én a magam részéről próbáltam halkan társalogni, mert nem akartam zavarni Eugéne-t a néni viszont enyhén nagyot hallott, így a kelleténél hangosabban beszélt. Nem zavartatva magát túrta át a hűtőt majd emelte ki belőle az előre legyártott lapokat.
- Vegyél elő egy tepsit. Megmutatom hogy kell. Ne aggódj, nem bonyolult.
Vágta fel a lasagne lapokat tartalmazó csomagolást, aztán kipakolta közben a szószos üvegeket, és a darált húst is.
- Nem is tudtam, hogy ilyen kis csinos barátnője van Eugéne drágának. Gyönyörű hajad van aranyom, de ha hallgatsz egy magam fajta sokat megélt vénasszonyra, szedsz fel magadra néhány kilót. Annyira kis soványka vagy, a férfiak meg szeretik ám, ha van mit markolni.
Meglepetten vontam fel a szemöldökömet, majd nevetve tettem a pultra a tepsit, és vettem elő a hűtőből a zsiradékot, hogy kikenjem vele az alját.
- Sajnos nem rúghatok labdába. Az érettebb nőket szereti.
A második mondatomat kicsit hangosabban ejtettem ki a számon. Tudom, hogy ezt ő is hallani fogja odabent.
- Ugyan! A kor nem számít.
Legyintett a néni huncut csillogással a szemében. Inkább nem akartam komolyabban belegondolni a dolgok mögé, mert egyáltalán nem hozott lázba annak gondolata, hogy milyen lehet egy ilyen idős hölgy nemi élete.
A húst egy kis olajon lepirítottam, megszórva fűszerekkel, aztán a néni rákotorta az üvegekből a szószt, és azzal együtt felforraltam, amíg össze nem főtt. Kezdtek nagyon jó illatok terjengeni.
A sajt is előkerült időközben a hűtőből, majd az első sort még a néni mutatta meg, hogy pakoljam egymásra, a következő sorokat azonban már teljesen rám bízta, csak felügyelt.
Fél óra elteltével került be a légkeveréses sütőbe a tepsi, fél órás programra beállítva. A néni felajánlotta, hogy elmosogat, de nemlegesen megráztam a fejemet.
Egy kicsit még beszélgettünk, aztán elköszönve távozott.
Mikor magamra maradtam, visszasétáltam a konyhapult mögé, aztán kerítettem mosogató szivacsot és mosogatószert. Forró folyóvíz alatt kezdtem elmosni a szennyes edényeket, amik halk csörömpöléssel kerültek egymás mögé az edénylefolyatóra.
A legvégére a pultot és a gáztűzhely tetejét hagytam, azokat is szépen lemostam, majd konyharuhával szárazra töröltem.
Mikor végeztem, derekammal a konyhapultnak dőlve fontam össze magam előtt a kezeimet, és a sütő digitális kijelzőjét figyelve néztem a csökkenő percek formális változását.
A sajt szépen pirult a lasagne tetején, és az illatok is ínycsiklandozók voltak. Amikor meghallottam magam mögött a hálószoba ajtajának nyikordulását, elmosolyodtam, de nem fordultam oda.
- Két perc.
Vissza az elejére Go down
Eugéne Fortier
Ember
Eugéne Fortier

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 51
◯ HSZ : 234
◯ IC REAG : 221
◯ Lakhely : Anchorage belvárosa
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 4:51 pm

Olykor akaratlanul is elmosolyodott a kint zajló párbeszéden, de alapvetően valóban azzal foglalkozott, ami sürgető volt. Elintézve pár telefont zárta le a cikket, majd továbbította a szaklap kiadójába korrekcióra. Nem örültek neki, hogy most jut el hozzájuk, de már megszokták a doki munkatempóját, mi az utolsó pillanatokra sűrűsödött be.
Lecsukva a gépet hagyta azt a tágas hálószobába beállított asztalon, majd kilépve a pultnak dőlő nőre pillantott. Egy hosszú másodpercig tűnődött csupán, majd hosszú léptei átszelték a közöttük feszülő távolságot. A nő fölé magasodva fogta meg kétoldalt a pultot, mitől az alacsony test két karja börtönébe rekedt.
- Sajnos…? – simította a nő ajkát a mondatkezdő szó, mit habár fricskának szánt, mégis elárulta vele magát. – Sajnos nem így van… - futott fel balja a nő csupasz karján, majd elhagyva vállait túrt a szőke tincsekbe, mielőtt tarkójára feszült volna az érintés. Azonban akárhogy is folytatódott volna mozdulata, a zsebében felciripelő telefon megakasztotta, és menekülési lehetőséget nyitott a nőnek. Sóhajtva nyúlt zsebébe, és felvonta szemöldökét pillantott a túl közel álló nőre, miközben felvette a telefont.
- Üdvözlöm Mrs. Carter. Miben segíthetek ilyen kései órában? – tette egyértelművé a nő anyjának, hogy nem a legalkalmasabb időpontban hívja.
Vissza az elejére Go down
Erin Carter
Ember
Erin Carter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 34
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 223
◯ Lakhely : New York, Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : általában mindenhol feltűnést kelt
Közös folyosó - Page 3 Rachel
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 5:10 pm

Amikor letámaszkodott a kezeim mellé, a laza testtartásból kissé feljebb húztam magam. Ajkamat beharapva konstatáltam, hogy biztos azt is hallotta… s ezek szerint vékonyabbak a falak, mint gondoltam volna.
- Sajnos.
Ismételtem meg elhaló hangon.
A simítás kellemesen borzongatott végig, és most már a felső se rejtette el testem lúdbőröző válaszát, ahogy odakint a folyó jegén. Fejemet finoman hátra vetettem, nyakam ívesen megfeszült miközben a hosszú ujjak elmerültek szőke tincseim selymes tapintású rengetegében.
Csak akkor biccentettem előre a fejem, amikor megéreztem a tarkómra feszülő ujjakat, majd szempilláim sűrűje alól pillantottam rá zöld íriszeimmel. Ajkaim szóra nyíltak, de a következő pillanatban megcsörrent a telefonja. Összerezzentem a kizökkenéstől, majd zavartan megköszörülve a torkomat léptem el, és a felakasztott vastag tepsi fogó kesztyűkért nyúltam, s nem is fordultam volna Eugéne felé, ha nem hallom meg, ki keresi.
Ezt nem hiszem el! Nemlegesen ingattam meg a fejem. Nem akarok vele beszélni, és azt se akarom, hogy tudja, itt vagyok. Semmi köze hozzá! Azóta az este óta nem beszéltünk, bár még mindig kitartóan hívogat, de nem vagyok hajlandó felvenni neki a telefont, mert semmi szükségem egy újabb veszekedésre.
- Rázd le.
Suttogtam halkan, hogy anya ne hallhassa a vonal túl végén. A sütő leállt, én pedig kinyitottam az ajtaját.
A szememet forgatva hallgattam a kiszűrődő hangokat. Naná, hogy miattam hívta már megint.
A tepsi alá nyúltam, majd kihúztam a sütőből, de ahogy a márványlapos pult felé fordultam vele, hirtelen fájdalmas forróságot éreztem az alkaromon, és felszisszenve ejtettem rá nagyjából három centi magasságból a pult tetejére a tepsit.
Szerencsére a lasagne nem fordult ki belőle, én viszont a fürdő felé megiramodva vágtam be magam után az ajtót, és a fogókesztyűket lekapva a szennyes kosár tetejére dobtam őket. Bal alkaromon két centis vöröslő égésnyom éktelenkedett, és borzasztóan lüktetett a bőröm tőle. Megengedtem a hideg vizes csapot, majd alá tartottam a kezemet.
Vissza az elejére Go down
Eugéne Fortier
Ember
Eugéne Fortier

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 51
◯ HSZ : 234
◯ IC REAG : 221
◯ Lakhely : Anchorage belvárosa
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 5:34 pm

Ellépve engedett utat a nőnek, majd ő maga dőlt neki a pultnak, ahol előtte még Erin támaszkodott. Hosszú pillanatokig hallgatta a nő siralmait, majd ahogy a másik végre levegőt vett, kihasználva a szavába vágott.
- Mrs. Carter, nem vállalom el a lánya kezelését. Nem csak azért, mert nem kér belőle, hanem mert nem én vagyok az alkalmas személy erre a feladatra.– de még mennyire, hogy nem. Tekintete befogta a karcsú alakot, és csak bólintott a kérésére. Le fogja rázni.
- Utána néztem a szakmai előéletének. Nincs önnél tökéletesebb személy a közelében. – akadékoskodott a nő. – Jól tudom, hogy volt hasonló esete, és remek munkát végzett. – magyarázta rátartin, miközben Eugéne a lányának mozdulatait követte, majd összevonva szemöldökét az apró balesetre lépett a csaphoz, és nyitotta meg a hidegvizet.
- Nézze Mrs. Carter. Mikor utoljára találkoztam a lányával, jó állapotban volt. Az, hogy önök iránt milyen érzelmeket táplál, ez másodlagos. – nézte a nőt, ahogy a fürdő felé veszi az irányt, és nem is akarta zavarni. Rájött, hogy kitől örökölte ezt az oktalan makacsságot. Elzárva a konyhai csapot, hallgatta az érvek tengerét, olykor-olykor közbeszólva, majd mikor a végre visszatért, nem foglalkozva azzal, hogy anyja még mindig beszél, lépett elé, és keze után nyúlva nézte meg a felületi sérülést.
- Mrs. Carter. Sajnálom, de nem tehetek többet. Ez egy olyan családi probléma, melyben én nem segíthetek. Amit bizonyosan tudok, az az, hogy a lánya nincs életveszélyben. Sem ön sem más kezétől. – vonta közelebb a nőt, megingatva fejét mind az égésen, mind az anyján bosszankodva. Balja a karcsú derékra futott, mi nem engedte továbblépni.
- Tegyen így, Mrs. Carter. Bizonyosan. Igen, Mrs, Carter, egyszer valóban beszélnie kell magával, de én azt javasolnám, adjon neki egy kis időt. Valóban nem tehetek semmit…téved…érdekel a lánya. Azonban nem vagyok alkalmas az esetéhez, és ezt meg kell értenie. Nem segíthetek. – volt olyan rideg a hangja, ami már a telefonon is átment, akármennyire nem akarta meghallani a vonal másik végén lévő asszony. Végre elköszönve bontotta a vonalat, majd a pultra fordítva a fekete készüléket fordult újra teljes figyelme a nőre.
- Anyád aztán tud időzíteni. – morogta félig kedélyesen, tekintetével a másikat kutatva.
Vissza az elejére Go down
Erin Carter
Ember
Erin Carter

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 34
◯ HSZ : 257
◯ IC REAG : 223
◯ Lakhely : New York, Fairbanks
◯ Feltűnést kelthet : általában mindenhol feltűnést kelt
Közös folyosó - Page 3 Rachel
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 5:54 pm

Addig tartottam a kezemet a csap alatt, amíg nem éreztem, hogy a lüktetés enyhülni kezd. Pontosan nem tudok hány perc telt el amíg odabent tartózkodtam, de látványosan megforgattam a szemeimet, amikor kilépve azt tapasztaltam, hogy még mindig szóval tartja az anyám. Eszméletlen, hogy képes lenne rám erőltetni egy pszichiátert csak azért, mert ő úgy gondolja, arra van szükségem.
Pár napig biztos meg fog látszani az égésnyom, de nem annyira vészes, mintha közvetlenül érte volna a tepsi élének forrósága. Hagytam, hogy erről Eugéne is meggyőződhessen, nem is húztam el a kezem, hogy ne aggódjon feleslegesen.
Helyeslően bólogattam nagyokat, amikor anya orra alá dörgölte, hogy ebben nem tud segíteni… Szerintem egyébként más se lenne hajlandó, hiába hívná végig Fairbanks összes pszichológusát azzal, hogy beszéljenek a lánya fejével, mert nem áll velük szóba. Vélhetően nem velem van a probléma, ha már voltak annyira meggondolatlanok, hogy mindkét gyereküket maguk ellen fordították a cselekedetükkel. Csakis saját magának köszönheti, hogy nem akarok beszélni vele.
Bal kezemet esetlenül lelógattam magam mellé, jobb alkarom és tenyerem viszont Eugéne mellkasára simult, amikor átkarolt.
- Végre!
Morrantam fel, amikor a hívásnak vége szakadt, és egy futó pillantást vetettem a pulton landoló telefonra.
- Ha legközelebb próbálkozik, fel se vedd neki. Elég meggyőző voltál, de ismerem. Párszor még hívni fog.
Húztam el nem tetszésemet kifejezvén ajkaimat.
- Vigyázz, még a végén magyarázkodnod kell, ha betoppan a menyasszonyod és meglátja, hogy egy másik nőt ölelsz.
Utaltam az idős hölgyre.
- Te tényleg bejössz neki!
Állapítottam meg szélesedő kaján vigyorral az arcomon.
- Látnod kellett volna szegény arcán a csalódottságot, hogy helyette mást hívtál fel vacsorát főzni. Ki kell engesztelned valahogy, ha nem szeretnéd, hogy faképnél hagyjon az oltár előtt.
Cukkolom egyértelműen. Láthatóan jól szórakozok, hogy szívhatom kicsit a vérét.
Vissza az elejére Go down
Eugéne Fortier
Ember
Eugéne Fortier

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 51
◯ HSZ : 234
◯ IC REAG : 221
◯ Lakhely : Anchorage belvárosa
Re: Közös folyosó // Szomb. Okt. 10, 2015 6:24 pm

Hallgatva a nő szavait hirtelen újra belécsapott a felismerés. Ez a lány egy gyönyörű gyermek. A közöttük lévő szakadék olyan széles volt, hogy csak ideig-óráig lett volna képes átívelni, és a végén semmi nem maradt volna, csak a megbántottság. Jók voltak az anyja radarjai, még ha fogalma sem volt róla, mit is akadályozott meg. Valahogy a távoli New Yorban érzett rá valamire, amiért felemelte a telefont. Kezei a mellkasát simító ujjakért nyúltak, majd rájuk fogva emelte ajkához őket, futó csókot lehelve rájuk. A mozdulat kedves volt, bensőséges, de kiveszett belőle a szenvedély. Útjára engedve a nőt pillantott a tepsire, majd megkerülve a pultot nyúlt fel tányérokért.
- Jól néz ki. Még a végén csak tanulsz valamit tőlem…vagy inkább általam, az érvelő zsaroláson kívül. – pakolt alátétet a pultra, majd rá a tányérokat. Minden mozdulatáról ordított, hogy kényszeresen óvja a rendet és a rendszert, mivel a tárgyai körbevették. Óvatosan vágva fel a gőzölgő ételt, szedett a nőnek, majd a hűtőhöz lépve emelt ki hozzá egy üveg rosét.
- Hajlandó vagy megkóstolni? Gyümölcsös, nagyon könnyű rosé. Semmilyen kellemetlen alkohol íze nincs, inkább olyan, mintha…kóstold meg. – összegezte, majd levéve a feje fölött lévő fémsínbe akasztott talpas poharat, öntött magának, és tolta a nő felé várakozóan. Míg a nő döntött, a tévé alatt lévő hangrendszerhez lépett, majd egyetlen gombnyomással indította el az utolsót, mi a memóriájába volt. A zene körbeölelve őket teremtett kellemes, bensőséges hangulatot a vacsorához, mi az öreglánynak hála valóban jól sikerült. Visszatérve a különálló, asztalként is üzemelő pulthoz, szedett magának is, majd kérdőn intett a bor felé.
- Önthetek?  - vett le még egy poharat, és ha a nő kért, öntött neki. – Kétlem, hogy újra hívna az anyád. A hozzá hasonló emberek egója nehezen viseli el azt, ha valamin nem tudnak változtatni. És ezzel csak akkor hajlandóak újra és újra szembesülni, ha ehhez valamiféle erős érzelem köti őket. Ezért hívogat téged. És ezért nem fog engem. Nem akar újra falnak menni. – kóstolta meg a paradicsomos értelt, majd elismerően bólintott.
- Ha nagyon udvarolsz az öreglánynak, a szexuális tanácsadáson kívül talán főzni is megtanít. – mosolygott a nőre a tányér felett.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Közös folyosó //

Vissza az elejére Go down
 

Közös folyosó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

 Similar topics

-
» Folyosó
» Közös PM
» Közös Konyha
» Közös terek
» Közös terek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Fairbanks :: Házak, lakások :: Bérház a Belvárosban-