KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Aktuális oldalkaland:

Érdemes követni:
-
AKTÍV KARAKTEREK
57 TAG 30 FÉRFI 27 NŐ
FAIRBANKSI FALKA
22 TAG 12 FÉRFI 10 NŐ
MAGÁNYOS FARKASOK
11 TAG 7 FÉRFI 4 NŐ
ŐRZŐK
13 TAG 6 FÉRFI 7 NŐ
EMBEREK
2 TAG 1 FÉRFI 1 NŐ
VÉRVONALFŐK
9 TAG 4 FÉRFI 5 NŐ

Az előző negyed évben
ezek voltak az oldal kedvenc játékai:

Örökös legjobbjaink:
Az oldal alapítói, Castor, Duncan & Gabe.
A Vérvonalfők megalkotói, játékosai - különösen, akik a "NS 3.0 - Redemption" végéig kitartottak.

írta  Theodora Zoe Morano Ma 4:14 pm-kor
írta  Bianca Giles Tegnap 10:07 pm-kor
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:58 am
írta  Alignak Vas. Júl. 07, 2024 10:57 am
írta  Egon Candvelon Pént. Júl. 05, 2024 7:30 pm
írta  William Douglas Vas. Jún. 30, 2024 7:25 pm
írta  Bruno Manzano Csüt. Jún. 27, 2024 9:25 am
írta  Bianca Giles Vas. Jún. 23, 2024 6:40 pm
írta  Theodora Zoe Morano Vas. Jún. 23, 2024 11:25 am
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Alignak Szer. Jún. 19, 2024 3:24 pm
írta  Bianca Giles Hétf. Jún. 17, 2024 12:58 am
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:28 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Alignak Szomb. Jún. 01, 2024 9:27 pm
írta  Abigail Cecile Kenway Csüt. Május 23, 2024 11:01 am
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Alignak Pént. Május 17, 2024 8:07 pm
írta  Theodora Zoe Morano Szer. Ápr. 24, 2024 8:03 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Alignak Szer. Ápr. 24, 2024 5:55 pm
írta  Rebecca Morgan Vas. Ápr. 21, 2024 10:15 am
írta  Alignak Csüt. Ápr. 18, 2024 8:49 pm
írta  Dakota Miles Csüt. Ápr. 18, 2024 9:57 am
írta  Theodora Zoe Morano Pént. Ápr. 12, 2024 10:08 am
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:16 pm
írta  Alignak Hétf. Ápr. 08, 2024 3:12 pm
írta  Alignak Vas. Ápr. 07, 2024 7:36 pm
írta  Alignak Hétf. Márc. 25, 2024 10:18 pm
Bianca Giles
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 
Bruno Manzano
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 
Alignak
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 
Jackson Carter
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 
Egon Candvelon
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 
Rebecca Morgan
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 
Catherine Benedict
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 
Theodora Zoe Morano
Buszmegálló - Page 7 I_vote_lcapBuszmegálló - Page 7 I_voting_barBuszmegálló - Page 7 I_vote_rcap 

Megosztás

Buszmegálló - Page 7 Empty
 

 Buszmegálló

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7320
◯ IC REAG : 8928
Buszmegálló // Kedd Május 14, 2013 6:39 pm

First topic message reminder :

Buszmegálló - Page 7 D0c010113e5fab65d8a56d5dcdd4c9f5


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 24, 2014 10:03 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com


Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
Buszmegálló - Page 7 Empty
SzerzőÜzenet
Mattias Jake Dillon
In Memoriam
Mattias Jake Dillon

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 340
◯ HSZ : 162
◯ IC REAG : 138
◯ Lakhely : Anchorage
◯ Feltűnést kelthet : Tattoos
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_inline_nn3ypy1q9I1rpdlxb_500
Re: Buszmegálló // Hétf. Jan. 25, 2016 10:02 am

Tudod mit? Menj és ásd el magad! Adok hozzá lapátot is. Gyerekek, takarjátok el a szemeteket! Matty bácsi most megy és elsüllyed az iszapban. Enyhén összehúzott szemeim, méregetős tekintetem hamar felváltotta a felismerés, mire reflexből látatlanban homlokon csaptam magamat. De tényleg! Manapság jobb szeretek nem a képen lenni, ám olykor a szükség törvényt bont. Már nem azt csinálom, amit régen. Nem vagyok színész. De… Most én rendezem ezt a filmet, nem más.
Ez a csaj nehéz eset. Nem kemény acél, de nem is puha toll. Inkább valamiféle vékony lepedőhöz hasonlítanám. Van súlya, de mégis lágy…. Emberiség! Őrültség, naivság, és kész röhej!
Mindig is egyfajta kikapcsolódásul szolgált az egész helyzet. Kivéve persze azt az egy alkalmat, amikor sikerült itt egy tagba belegabalyodnom. Sosem értettem, hogy miért ítélik el az összes kóbort. Talán túl magabiztos vagyok, de hát Matt Dillon mindig nyer, és sohasem adja fel!
Néha nem értem az embereket, hogyan tudnak annyira savanyú képpel járni és kelni. De tényleg. Vannak, akiknek nincsenek problémáik mégsem képesek pozitívan tekinteni a világra. Csak azon rágódni, hogy mi mindenhez nem volt még csak szerencséjük sem. Mikor azt kellene nézniük, hogy mennyi mindenük van, nem pedig azt, hogy mi az, ami nincs. Nem válaszolok, felesleges lenne a szájtépés…
A telefonom megrezzen, előveszem a farzsebemből. Mic az, zárva van a bolt, ahová indultam. Remek, mehetek haza.
Tudom jól, hogy az élete tele van drámával. Persze lehetnék óvatosabb is egy fokkal, de már nem sok türelmem maradt mindahhoz, hogy lassabb ütemezéssel lássam el a dolgokat. Nincs teljes érzéstelenség, hisz ilyen a mesében, s még a képzeletben sem jöhet elő. Nincs olyan személy, aki teljesen rideg lenne belülről tekintve. Hisz mindannyian produkálunk érzelmeket. Nincs olyan ember, vagy épp farkas, aki elmondhatná önön magáról, hogy ő ugyan semmit sem érez, s ezáltal mennyivel könnyebb az élete. Oh, dehogy létezik olyasvalaki, aki erre képes. Ha bármikor is úgy teszek, mintha érdekelne valami az csak könnyed megjátszás a részemről, hisz engem az égvilágon semmi sem foglalkoztat magamon kívül, illetve a klikkemen kívül... Kegyetlen lennék? Ugyan már, hisz a  „testvéreim” is ezt teszik! Őket sem érdekel semmi, és senki, csak a maguk javára csinálnak néha dolgokat. Követem lassú léptekkel, zsebre vágott kezekkel, de meghagyva egy bizonyos távolságot tőle. Mondtam, hogy hazakísérem, nekem pedig ő nem osztogathat sem jó tanácsot, sem mást. Ő nem Alec... Szép is lenne...
Úgy néz ki, hogy követem, pedig nem, dolgom van, mondjuk nem vele, de csak ezt a területet ismerem úgy, hogy könnyedén alakot váltsak és haza sasszézzak. Addig meg a formátlan hátsóját figyelem... milyen kiábrándító.
Vissza az elejére Go down
Sage Miller
Informátor
Sage Miller

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 56
◯ HSZ : 95
◯ IC REAG : 82
◯ Lakhely : Fairbanks
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_n97durF7HZ1rmdty4o4_250
Re: Buszmegálló // Hétf. Jan. 25, 2016 12:11 pm

Sírhatnak a férfiak azon, hogy a nőket olyan piszok nehéz kiismerni és soha nem lehet rajtuk kiigazodni. Hajrá, tegyék csak nyugodtan. De elmondom, hogy a férfiakon sem éppen olyan egyszerű dolog kiigazodni. Itt van például ez a hím is. Rám hozza a frászt, úgy méreget, mintha menten nekem akarna esni, ölelget, aztán meg hirtelen átvált valami teljesen másba. Segítene összeszedni a cuccaimat, sőt, haza is akarna kísérni! Mi a fene ez? Egyik pillanatban még azt hiszem, meg akar erőszakolni, a következőben pedig már jófiút játszik. Most vagy skizofrén, vagy maga sincsen tisztában azzal, hogy mit is akar, mert kétlem, hogy tőlem rezelt volna be, hiszen semmi fenyegetőt nem csináltam, vagy mondtam. És még a nőket nehéz kiismerni…
- Hahh, persze, ilyenkor bezzeg nem jár a szája… - motyogom magam elé, továbbra sem foglalkozva azzal, hogy meghallja, már amúgy is elfordulóban voltam tőle. Érdekes, hogy az előbb ő akarta megmondani, hogy mi legyen, most meg egy kérdésre sem tud válaszolni. Oké, felőlem aztán legyen, én csak örülök neki. Úgyhogy meg is indulok, bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy jönni fog így is utánam, de nem fogok hátrafordulgatni és parázni tőle. Ha bántani akarna, már megtette volna.
Ó, egek, az ott egy taxi? Hála Istennek, tényleg az. Nem kis megkönnyebbüléssel kopogok be az ablakán, ez az érzés pedig egyre csak nő, ahogyan azt mondja, elvisz. Micsoda szerencse! Be is pattanok hát a kocsiba, hogy megadva az egyetem címét megpróbáljam örökre elfelejteni a ma este történteket a furcsa hímmel egyetemben.

// Ha nem volna más, akkor köszöntem szépen a játékot! Very Happy ^^ //
Vissza az elejére Go down
Alignak
Admin
Alignak

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ HSZ : 7320
◯ IC REAG : 8928
Re: Buszmegálló // Hétf. Jan. 25, 2016 8:59 pm

Buszmegálló - Page 7 Tumblr_no5ce8kCi41uuir2po1_400
Vissza az elejére Go down
https://northstar.hungarianforum.com
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Vas. Júl. 03, 2016 7:41 am


David & Bessie


David & Bessie



*Pár napi ittlétem alatt még nem jutottam el addig a gondolatig, hogy 21 fokot kellemesnek érezzem. Talán bolondnak tartanak az itt lakók de nem érdekel, harisnyát húztam és egy kis kardigánt is vettem a ruhám fölé, az illúzió meg volt, a nyári ruha úgy szintén, de legalább nem borzongtam meg a számomra hűvös széltől. Big ügynök azt mondta ne keltsek feltűnést, nem hiszem, hogy egy kardigán az lenne. Hónapokat kell itt töltenem, ezért az első dolgom a kezdeti döbbenet után az volt, hogy körbejártam a lakóhelyünket, egyre szélesedő körökben, és mivel nem kaptam autót, mindezt gyalog és a helyi buszjárattal tettem. Nem merészkedtem túlságosan távol az otthonunktól egyedül, a kis bolt és néhány közeli üzlet és a lakás között ingáztam leginkább. Hiába, a gondok női megoldásának szokásáról nem tudtam lemondani és mivel állam bácsi nem fukarkodott, vásároltam. Ez töltötte ki az időmet javarészt amikor nem akartam a lakásban gubbasztani a kivételes humorú „férjemmel”. A szomszédok kedvesek voltak, már megismerkedtem velük, de nem barátkoztunk össze, jó okkal.
Az utcákat járva elfoglaltak a gondolataim, melyek folyton egy pont köré fókuszáltak, hiába próbáltam elhessegetni őket, nem ment. A félelem és a gyász mindent elfoglalt a fejemben, utóbbira nem sok időm volt, még az apám temetésére sem mehettem el, nem lehettem ott az utolsó útján, nem találkozhattam a rokonaimmal, nem sírhattam ki magam a vállukon, helyette Big ügynököt tüntettem ki ezzel aminek nem igazán örült. Púp voltam a hátán, egy jókora, idegesítő púp, mentségére legyen mondva elég jól viselte és engem sem készített ki túlságosan. Előfordult, ha túl sokáig maradtam egyedül, hogy többet gondoltam az apámra, de ez természetes, hiszen már nem láthatom soha többé, nem kérdezhetem meg tőle mit miért tett. Miért küldte el nekem az életét közvetetten kioltó bizonyítékokat, miért gondolta azt, hogy majd én mindent elsikálok és életben is maradok. Miért volt fontos, hogy életveszélybe sodorjon. Azt, hogy már nincs, már nem létezik következetesen kerültem, mivel nem hiányzott egy újabb roham amivel háromszor is megismertettem a rám vigyázó ügynököt az ide út során, neki sem volt kellemes, rólam nem is szólva. Pont nem az utca kellős közepén kellene pánikrohamot produkálnom, na az még egy bundánál is feltűnőbb lenne.
Gondolataimból egy buszmegállót jelző tábla rángatott ki. Nem kellett volna különösnek lennie, de emlékeim szerint a közelben nem volt buszmegálló, már hazafelé indultam mikor elkapott az emlékek árja, így ez a látvány megtorpanásra késztetett. Körülnézve ismeretlen házakat láttam, ismeretlen utcanevet a táblán, és még a busz jelzése sem volt ismerős. Élesen hasított belém a felismerés, miszerint eltévedtem. Remek, más már nem is hiányzott, fogalmam sem volt hol vagyok, de reméltem nem túl messze attól a ponttól ahol eltérítettek a merengéseim. Nem estem pánikba, ez a fajta pánik szerencsére többnyire elkerült, életrevalónak gondoltam magam, kreatívnak remek szervezőképességgel, egy kis eltévedés nem okozhat gondot. Elsétáltam a megálló plasztik falú védelmébe és leültem a padra, a szatyraimat magam mellé tettem és előkaptam a telefonomat. Legalább ettől nem fosztottak meg, noha hívást csak két irányba kezdeményezhettem, Big ügynök felé és egy távoli biztonsági kapcsolat, egyfajta riadókészültség felé, ha esetleg Big ügynök meghalása esetén nem lenne képes beszélni, megvédeni. Bár kételkedtem abban, hogy Big ügynök halála után én még élek addig, hogy kezembe vegyem a telefont. Az internet is korlátozva volt, nem tudtam emailt küldeni, egyetlen közösségi oldalra sem tudtam belépni, tehát a kapcsolattartás mint olyan ki volt iktatva az életemből és a telefonomból, volt viszont benne egy jeladó ami az én helyzetemet volt hívatott mutatni, és meg tudtam keresni rajta a város térképét, a helyi buszjáratok megállóit. Big ügynök a fejembe verte, hogy csippcsupp ügyekkel ne is zavarjam, bár jobbára szemmel tartott, ez a mai nap kivétel volt, hiszen úgy mentem el otthonról, hogy két utcányira távolodom csak el. Közben eltérített pár újabb üzlet, egy drogériabolt ahol megvettem az újabb doboz utált, barna hajfestéket és a vége az lett, hogy itt kötöttem ki a fene sem tudja hol. Meg tudom oldani, még egy hat éves is hazatalálna, én is boldogulni fogok. Úgy nyolc percnyi keresgélés után már nem voltam olyan biztos a dolgomban, mivel az utcanevek nem voltak ismerősek, nem találtam kereszteződési pontot. Nem adtam fel, csak elegem lett egy kicsit, gondolkodnom kellett és kikapcsoltam a telefont majd felnéztem hátha találok valakit aki segíthetne. Kevés járókelő volt, azok is vagy siettek vagy csodálkozva bambultak a buszmegálló közelében bűvészkedő fiú mutatványain. Szó se róla, ügyes kezű, az átlagos nézelődőnek mindenképp, de nem nekem. Felálltam, fogtam a csomagjaimat és közelebb mentem hozzá és a kisebb embercsoporthoz. Robert, Edward bácsikám élettársa a Tacomában, a Rialto színházban játszik, és a hobbija a bűvészkedés. Persze nem annyira ügyes mint az a fiú a téren, de ő legalább beavatott minden kis trükkbe mikor még gyerek voltam. Sokkal érdekesebb tudni és ismerni a trükköket mint ámulni azon hogyan csinálhatják. Nem volt nehéz az első sorba állnom, nem kellett tolonganom hiszen páran álltak csak meg, hogy lássanak és csodáljanak a szórakoztatásukat pedig néhány érmével köszönjék meg amit egy kalapba dobtak. Én csak álltam és néztem mosolyogva, mert bár olyan gyorsak voltak a fiú kezei, hogy nem sok mindent lehetett észrevenni, némelyik trükknél tudtam mi hova került vagy honnan bukkant fel. Az ilyeneknél mindig felmerül bennem a kérdés, hogy vajon máskor is kamatoztatja a képességét? Mondjuk egy zsúfolt buszon, vagy az utcán a tömegben, és vajon van-e segítője aki a mutatványok közben kizsebeli a nézőket. Már nem is a kezeit néztem hanem a ruháját, a zsebeit…és magamhoz szorítottam a táskámat. Kíváncsi voltam mikor vetemedik arra az olcsó trükkre amivel pénzt varázsol elő valaki füle mögül.*


David & Bessie

//A fejléc csak most, csak neked! Buszmegálló - Page 7 1676056229 //


A hozzászólást Catherine Benedict összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 10, 2016 12:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Hétf. Júl. 04, 2016 10:04 pm

Igazán jó volt az idő, ezért bár a bűvészmutatványokhoz nem a legmegfelelőbb öltözet, mégis rövidnadrágot és pólót vett fel, majd az összecsukható asztalával megindult a város legforgalmasabb helye felé. Legalábbis Anguta annak vélte, mivel a buszmegálló a központban volt, és a tömegközlekedést sokan igénybe szokták venni. Meg arra is kellett figyelnie, hogy ne annyira falkaterületen végezze a dolgot, mivel akkor tejelnie kellene a haszonból, ami egyébként sem olyan nagy összeg. Mivel nem aggódhat a jövő miatt állandóan, tudatosan próbálta – igen sikeresen – félresöpörni a nyakába zúdult problémákat, így elérte, hogy alapvetően egész jó hangulata volt, és nem csak megjátszottan, hanem tényleg. Elvégre a jövő túl bizonytalan, hogy állandóan a fia feláldozásán járjon az esze, meg saját halálán, így megfogadva Jason szavait, próbálta ő is kiélvezni a hátralévő idejét. Remélte a fia is így tesz, bár sejtette, hogy ő nem képes annyira könnyedén ezt a terhet levenni a válláról, de azért bízott benne, hogy sikerül neki. Amikor a kiválasztott helyszínre ért épp nem volt senki a közelben, így nyugisan felállíthatta az asztalt, letehette a cilindert a földre, természetesen súlyként tett bele egy követ, hogy a sokszor kiszámíthatatlan alaszkai széljárás nehogy néhány méterrel arrébb repítse kedvenc lopott kalapját. Nyilván amint elegendő aprópénz gyűlne össze benne, ez a veszély nem fenyegetné kő nélkül sem, de remélte, hogy a mai nap – ünnep lévén – bőkezűbbé teszi a hazafias amerikaiakat. Elvégre július negyedike csak egyszer van egy évben, ráadásul Anguta direkt függetlenség napja témájú eszközöket vásárolt. Kártyát, kendőt, hamispénzt, akármit, ami köthető hozzá, hogy így is nagyobb nézettsége legyen. Nem a pénzért csinálja, hanem a szórakozásért, mivel saját maga roppant mód élvezi, ha átejthet valakit, a bűvész – népes közönséggel – pedig sokakat átvághat. Talán az alfánál elérhetné, hogy az egyik falkaérdekeltségű helyen lépjen fel, mondjuk a Golden Wolfban, de amikor eszébe szokott jutni az ötlet, minduntalan el is veti. Szükségtelen magamutogatás lenne, és ha nagyon sikeressé válna, még a tévé is mutatná, amit mindenképpen el szeretne kerülni. Igaz, ha úgyis meghal hamarosan, talán mindegy is. Az utolsó hónapokban majd fellép. Eljátssza világraszóló mutatványát, amivel Melbourne-ben híressé vált, persze nem csak ő, hanem tanítómestere és partnere is, akit soha nem avatott be az átváltozás megfejtésébe, mondván, hogy egy bűvész nem fedi fel a titkait. Anguta ezt a titkot pedig magával vitte a sírba, pontosabban a Krakatau kataklizmaszerűen szétrobbanó szigetére, ahol gyakorlatilag porrá égett, vagy robbant 1883. augusztus 27-én. Valószínűleg részletkérdés, hogy mi volt a halál pontos kimenete, ugyanis amikor a vulkán kitört, már nem érzett fájdalmat. Legalább az a része kíntól mentesen telt.
Anguta nem tévedett. A mai nap tényleg adakozóbbak voltak az emberek, és bár nem kezdte el számolgatni a pénzét, de legalább ötszáz dollár összegyűlt az eddig eltöltött három óra alatt. A Teremtő természetesen mindent meg is tett a közönségcsalogatás érdekében. Volt kártyatrükk, mobiltelefon trükk, bankó trükk és volt, akinek a fél pár cipőjét változtatta kámforrá, hogy aztán néhány pillanattal később előkerüljön természetesen sértetlenül, holott előzőleg a speciális célszerszámmal - egy szöges kalapáccsal - hatszor rávágott a cipő, kendő alól kidudorodó alakjára.
Anguta igazán jól szórakozott, nevetgélt, játszotta néha a bénát, aztán bezsebelte az elképedt nézéseket – na meg a zöld hasúakat -, amikor egy „elbaltázott” trükk után leesett a bámészkodónak, hogy kétszeresen is át lett ejtve. A szag hirtelen csapta meg, de épp csak odanézett a barnahajú nő felé, akit a szellemek megáldottak ajándékukkal, vagy ahogy az őrzők mostanában nevezik, mágiaérzékenységgel, ezen felül azonban nem mutatta jelét, hogy bármi érdekeset találna rajta. A lányon egyébként sem volt semmi különös – leszámítva, hogy a feje bűzlött a hajfestéktől - csupán annyi, hogy a belőle sugárzó energiák nem igazán kíváncsiságot, vagy bámulatot sugároztak, hanem határozott elismerésfélét, meg némi szorongásos félszt. Nem halálfélelem, annál jóval enyhébb, úgyhogy biztos nem menekül senki elől, talán csak nem vette be a reggeli vitaminjait, ami mellé párosul egy kis pánikbetegség, talán a tömegtől, és már kész is van a magyarázat. Tényleg félne a tömegtől? Nem túlzottan hihető, mivel az Anguta körül állók nem igazán érdemlik ki ez a jelzőt. Inkább csak csoportnak lehetne mondani őket. A lány mégis tart valamitől. Ha bohóc lenne simán megértené, mert azoktól sokan félnek, de egy bűvésztől? Kissé elkalandozott gondolatban, ami a mutatványok szempontjából annyiban nyilvánult meg, hogy sokkal tökéletesebben és gyorsabban hajtotta végre azokat, mert nem figyelt félévszázados tapasztalatára és nyolcszáz éves korára. Aztán persze észbekapott, és lassított a tempón.
- Hölgyem, megkérhetném, hogy segítsen a következő mutatványban? – kérdezte fennhangon, közben ártatlan mosollyal a képén, egyenesen a szellemi töltéssel megáldott lányra nézett. Ha más nem, ez talán kizökkenti a szorongásából. Hát… vagy nem.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Szer. Júl. 06, 2016 6:58 am

David & Bessie



*Minden reggel amikor belenézek a tükörbe furán érzem magam. Az arcom, amit majd` huszonöt évig néztem és figyeltem a fejlődését, a vonásaim változását, és éltem nőttem fel vele együtt, eltűnt. A barna haj erősebb karaktert ad, a sötétebb szemöldök amit szintén színeznem kell az összhatás kedvéért, úgy szintén és képtelen vagyok megszokni. Egészen másképp viselkedem reggel amikor még tudatában vagyok a változásnak mint napközben, ha történik valami ami eltereli a gondolataimat és nem jár az agyam azon, mit keresek itt, hogyan éljem túl, kik állnak körülöttem és mit akarhatnak tőlem. Amint kizökkenek ebből a mesterséges állapotból, önmagam leszek újra, magabiztosabb vagyok, szenvedélyesebb amilyenek a vörös hajúak. Igenis van köze a jellemhez a hajunk színének, és ezt nem a brit tudósok kutatásai igazolták hanem maga az élet. Az alkalmi bűvész művészt nézve elmerülök a jelen perceiben, elfelejtem mennyire idegen voltam saját magamnak mikor készülődtem és akarva-akaratlanul is tükörbe néztem. Csodálom az ügyességét, bár némely trükköt ismerek, én nem tudnám utána csinálni, nem elég a tudás, ide gyakorlat kell az pedig neki láthatóan van. Úgy mozognak a kezei, ahogy még bűvészét még nem láttam, pedig jártam elég szórakozóhelyen ahol tucatjával léptek fel. Észre sem veszem, hogy szélesen mosolygok, lelkesedem a mutatványokért, a kedvem a bezárkózottságból a felhőtlen felé ível és semmi sem mutatja annak a jelét, hogy bárki miattam lenne itt. Még nem telt el annyi idő, hogy menthetetlenül paranoiás legyek és mindenkiben az ellenséget lássam, elég egy kisfiús, mosolygós arc, néhány a gyerekkoromat megszépítő trükk ami egy mesevilágba vitt el, pár nosztalgikus pillanat, és kilépek önmagam zárkájából. Egyedül a táskám védelme marad meg ami ösztönös inkább mint tudatos, magamhoz szorítva tartom amiben a másik életem, az ideiglenes van rejtve. Még él bennem a remény, hogy egyszer lehetek önmagam, lehetek Catherine Benedict aki hajadon és élnek még a nagyszülei akik egymással álltak össze, akinek van egy bácsikája aki szerelmi kapcsolatban él egy másik férfival, méghozzá a helyzetet tekintve példásan. Imádom őket, sokat tanultam tőlük és még szeretnék többet is, sokat nevetni velük hálaadáskor amikor egy évben egyszer az egész család összeül valamelyikük otthonában. Mindez egy kicsit távol kerül tőlem ahogy a fiút nézem, kissé irigykedem is mert ő önmaga lehet, azt csinál amit szeret, mert láthatóan élvezi a játékot és már nem gondolom azt, hogy mindez a szemfényvesztés csak azért van, hogy másokat megkárosítson, még ha közvetetten is. Csak egy pillanatra tekintett rám, fel sem tűnt volna, de egészen közel lépve hozzá, olyan érzés kezd el kerülgetni amit nem tudok megmagyarázni. Vonzódom hozzá. Nem szexuálisan, hanem másképp….szeretnék vele megismerkedni, beszélgetni, megtudni hogyan él, mi az ami a bűvészkedésen kívül érdekli, hol lakik és dolgozik-e egyáltalán valahol, vagy még tanul és így egészíti ki a valahonnan szűken mért ellátását. Azok a szemek melyek megpihentek rajtam még komolyságukban is nevetősek, erre szokták azt mondani tréfásan, hogy a szeme sem áll jól, olyan….rosszfiús. Egy kicsit elkalandozom ezen a gondolatfonálon, pár hosszú pillanatig csak nézek ki a fejemből, meg is lep mikor meghallom a hangját. Feleszmélek mint aki most ébredt és tovább nézném a mutatványokat, de ő meg engem néz. Nekem szólt volna a kérdés? Magamra mutatok kérdőn „tényleg rám gondolt?”Ha bólint semmi kétségem nem lehet felőle, persze nem kell megvárnom a válaszát, hiszen merőn engem fixíroz és, hogy ne hezitálhassak a mellettem álló nő még oldalba is lök finoman, de türelmetlenül.*
-Persze. Nem hiszem ugyan, hogy alkalmas vagyok rá, de…miért ne?*Ahogy megadom magam az időközben megnőtt számú, ráérős társaság éljenezni kezd és tapsolni. Remek, ennyit a feltűnésmentes viselkedésről, jobban nem is lehetnék szeme előtt, ha Big ügynök most látna, a fejét fogná, megkockáztatom még a haját is tépné. Vagy az enyémet, elvégre egy-két pofontól nem rettent vissza, igaz szigorúan terápiás célzattal történt. Ember nem volt még olyan hálás két nagy pofonért mint én. *-Hello! Bessie vagyok. Leküzdöm korábbi zavaromat és a kezemet nyújtom, önkéntelen mozdulat ahogy a bemutatkozás is, gyerekkoromban a fejembe verték, szerencsére egyik életem rendezgetője sem érezte szükségesnek, hogy szó szerint tegye. Mindezzel eleget is teszek azon vágyamnak, hogy megismerjem a srácot, szinte iszom a vonásait, a nevetőráncokat a szemei körül, melyekben így közelebbről nem csak huncutságot látok hanem meglepő módon érett bölcsességet is.*

David & Bessie
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Pént. Júl. 08, 2016 12:23 am

A szellemi lány energiáiban változások álltak be. A szorongás kezdett háttérbe iszkolni, hogy felvegye helyét a kíváncsiság és a gyermeki rácsodálkozás önfeledt érzése. Ez persze nem vette el Anguta kedvét attól, hogy megszólítsa, sőt, így talán még jobb is lesz a mutatvány. Igaz nem veheti fel a lány alakját, mert minden bizonnyal mindenki halálra röhögné magát a lányhoz nem illő öltözéken, ami Angután van, na meg hát talán felfednie sem kellene magát ilyen gyermeteg módon. Anguta magában sóhajtott egyet. A szellemek úgysem hagynák, hogy tizenöt ember előtt bemutassa legbámulatosabb képességét, úgy, hogy tisztán látszana a trükk valódisága. A színpadon teljesen más, ott mindenki hiszi és nem is hiszi egyszerre, hogy csak átverés, de itt az utcán borzasztóan valódinak tűnne. Alakváltás kilőve.
Anguta kérdése szemmel láthatóan váratlanul érte a lányt, és emiatt először primitív jelbeszédhez folyamodott, és mivel Anguta borzasztó simulékony tud lenni, így saját maga is csupán heves bólogatásba kezdett, ahelyett, hogy egyértelműen válaszolt volna. Persze, ha nem teljesen értetlen – vagyis hülye – akkor nyilván fel fogja fogni, hogy az utcai bűvész pontosan őrá gondolt. A fiatal barnahajú lány mellett álló hölgy, valószínűleg jobban ért a nonverbális kommunikációhoz, mivel már „taszigálni” is kezdte a szellemi áldással felruházottat, egyenesen Anguta bűvészmancsai közé. Talán majd megemlíti az őrzőknek, a létezését, elvégre ritka kincs, bár lehet, hogy már tudnak róla. Sebaj, jobb biztosra menni.
- Ugyan, magácska tökéletes alany – közölte szemrebbenés nélkül, és igazából nem is hazudott, elvégre egy jó bűvész kezei között mindenki lehet hibátlan. Képén rendületlen mosoly díszlett, közben igyekezett a lány minden apró részletet megfigyelni. A járását, a hangját, mozdulatainak lendületességét. Ahhoz, hogy tökéletesen leutánozhasson valakit, nem elég csak a puszta külső, mivel egy közeli ismerősét aligha tudná átejteni felületes megszemélyesítéssel. Persze alakváltóra nem gyanakodna, de mindenképp furcsállná a viselkedését, ami nem tesz jót, ha bizalmas információt szeretne kiszedni valakiből. Anguta számára a megfigyelés ösztönös, nem is igazán gondolkodik rajta, most is inkább tudata mélye dolgozott, főleg úgy, hogy női alakot csak a legvégső esetben ölt magára, ezért a Bessie névre keresztelt nőszemélyt valószínűleg sohasem fogja magára húzni.
- Üdvözlöm! Frederick Montgomery – a felé nyújtott kezet finoman megragadta és kezet rázott a lánnyal, közben azon tanakodott, hogy vajon mi lehet az eredeti hajszíne. Chulyin nyilván megmondaná szagról, hogy ez a barna árnyalat milyen márkájú hajfesték, és valószínűleg tippje is lenne az eredeti hajszínt illetően, de Anguta ez utóbbit csak akkor tudná meg, ha átváltoztatná a fejét a leányzóévá, és belenézne a tükörbe. Onnan aztán alakíthatná a barnás árnyalatot, amíg elő nem hozza a jelenlegit. Ha már hajának színe átverés, miért is lenne a neve igazi? Anguta orrát és energiáit megcsapta a hazugság hömpölygése, de nem mutatta jelét rosszallásnak, pedig többnyire bosszantotta, ha nem mondanak neki igazat.
A bemutatkozás után néhány pillanatig csak nézte, aztán felvett egy pakli kártyát, megkeverte és mesteri módon, legyezőszerűen szétnyitotta – Arra kérném Bessie, hogy húzzon egy kártyát, és ne mutassa meg nekem, viszont a nagyra becsült közönségnek igen. Valamint, szeretnék közben egy személyes tárgyat is kérni magától. Lehetőleg valami olyasmit, ami elég törékeny, mert van egy marhajó kalapácsom direkt erre a célra. Óra, karkötő, napszemüveg, bármi, amitől nem fél esetleg örökre megválni – beszéd közben nem mindig a lányra nézett, hanem a közönséget is szemmel tartotta, jó bűvészhez illően, nem hagyta, hogy a többiek esetleg elveszítsék az érdeklődésüket Bessie felé fordított kitüntetett figyelme miatt. – Ja igen, a kártyák különbözőek - és fel is tartotta a paklit, hogy felvillanjon mindenki előtt a különböző színű, számú és véletlenszerűen elhelyezkedő lapok kavalkádja, ezután Hazug Bessie orra elé tartotta, képekkel lefelé, hogy még véletlenül se láthassa mit húzott a lány. Úgyis tudta természetesen, mert a keverés és a látszólagos véletlenszerű elhelyezkedés mögött tudatos rend állt.  
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Szomb. Júl. 09, 2016 6:44 am

David & Bessie



*Állnak egy páran körülöttem, de a srác rám néz. Persze egyértelmű, hogy engem kérdezett, de a felkérés már csak azért meglepett, mert még soha nem választottak ki semmire. Gyerekként sokszor elvitt apám hasonló előadásokra, Los Angelesben pedig a szórakoztatás minden válfaja jelen van, nem győztem válogatni, nyújtózni mindkét karommal, hogy egyszer én is főszereplő lehessek. Ám a vörös haj nem túl előnyös egy gyereknek, főleg ha pulykatojáséhoz hasonlatosan rengeteg szeplővel is párosul, mert akkoriban rendre elblicceltem a fényvédőkrémmel való tetőtől-talpig bekenést és a szeplők már csak olyanok, hogy a legkisebb napfény hatására előbukkan belőlük még több. Nem voltam szép kisgyerek na, a szőke loknis és sötét, hosszú hajú, fodros ruhás lányok mellett láthatatlan voltam. Mit nem adnék most ezért a láthatatlanságért. Ironikus, hogy felnőtt fejjel, amikor nem szeretnék feltűnő lenni, kapom az első sikerélményemet egy utcai bűvésztől. A megszokottól merőben eltérő, meglepő és a jelenlegi kifejlett paranoiámat lobogtató történés. Naná, hogy felmerül bennem a gondolat miszerint nem lehet véletlen, mégis ha a srác szemeibe nézek, bízom benne. Fura, az utóbbi időben senkiben sem bízom, talán még Big ügynökben sem, de rajta kívül nincs más az életemben. Ez a végtelen és feltétel nélküli szerelem, vicces és szánalmas. A mosoly szétárad az arcomon, a dicséret azonban képletesen szöget üt a fejemben. Milyen kamasz srác használ olyan kifejezéseket, mint a „magácska” és „alany”? azok akik az utcán árulják a képességeiket és azzal keresik a kenyerüket, nem beszélnek így, a látvány tökéletes ellentéte a megnyilvánulásának. Apró szösszenetnyi érzés járul hozzá, a szemeiben nem egy felelőtlen és az életet habzsoló, a szabadságtól megrészegülő fiút látok hanem minimum egy filozófust vagy egy kínai bölcset aki percenként árasztja el a körülötte lévőket a mondásaival. Már vártam mikor rukkol elő valami ideillővel s míg kezet ráztunk egymással, egy pillanatra megrázott az elektromosság. Elkaptam a kezem és felnevettem, biztosan a ruhája van tele műszállal, mert az enyém nem, erre mindig odafigyeltem. *-Frederick Montgomery*Elismételtem a nevét, így könnyebben megjegyzem, bár nem tartottam valószínűnek, hogy valaha találkozunk még és szükségem lesz erre a tudásra. Ez is mint sok minden más, ösztönös volt. Annyit kántáltam magamban a Bessie nevet, hogy a hazugság könnyedén ment, egyébként azért választottam az Elisabethet, mert a becézése hasonló az eredetihez. Cassie-Bessie, ha véletlenül felkapnám a fejem a Cassie-re, mondhatom azt, hogy Bessie-t értettem, ez egyfajta elsődleges biztonsági rendelkezés volt a részemről. Az eddig a karomon függő táskát a vállamra vettem, hogy mindkét kezem szabad legyen, majd eleget tettem a kérésnek, meglehetős izgalommal nyúltam a kártyapakli felé, bár sok kártyatrükköt ismertem, én magam tehetségtelen voltam a kivitelezésükben, kíváncsian vártam hogyan oldja meg és vajon a következőt fel fogom-e ismerni vagy számomra teljesen új lesz. A közönséggel együtt nevettem fel a mellékesen elém tárt kérésén, és azon is derültem, hogy hiába nyújtózkodtam, elkapta előlem a paklit, hogy felmutassa mindenkinek, én meg csak a levegőt markolásztam. Tetszett ez a játékosság, látszólag véletlen volt, önkéntelen de én tudtam, hogy mesterien felépített koreográfia, ennek ellenére nem vett el semmit az élvezetből. *-Lapot húzzak előbb vagy az órámat kéred?*Ha már ilyen jóban vagyunk, hogy neki adom az órámat amit minden bizonnyal össze fog törni a szemeim előtt….csak azt reméltem, hogy Big ügynök nem abba tette a kis kütyüjét. Másom nem volt, mivel apám azt az elmaradott nézetet vallotta, hogy egy nő, aranyat csak férfitól kaphat, apától vagy férjtől, csekély számú ékszerem volt, azokat is le kellett adnom nehogy azonosításra alkalmasak legyenek, bár ezt nem értettem igazán, nem ellenkeztem. Igaz, egy ikrek csillagjegyű medál minden bizonnyal feltűnő és a születésem dátumát is meglehetősen behatárolja. Bizsut nem hordtam csak alkalmakkor, a mai nap viszont hétköznapnak számított. Maradt tehát az óra és ha azt kérte előbb, azt adtam. A lap amit végül csak sikerült kihúznom, rám jellemzően a kőr ász volt amit fel is mutattam mindenkinek, vigyázva, hogy Frederick bűvész ne lássa, noha meg voltam győződve arról, hogy tökéletesen tisztában van vele. Kérdőn néztem rá, hogy mit csináljak vele, hova tegyem vissza, vagy tartsam meg. Mindez a kötetlen kis történés elmosta a feszültségemet, a helyét gyerekes izgalom vette át, mondhatni felhőtlenül szórakoztam, és élveztem, hogy egy kicsit kiléphetek a rám aggatott árnyékból. A kezeit figyeltem, próbáltam lépést tartani a mozdulataival, még sem maga a trükk vonzotta a figyelmemet, hanem az a hihetetlenül könnyed, gyors és elegáns mozdulatsor amit véghezvitt. Úgy mozogtak az ujjai mint egy zongoraművésznek, már-már kecses volt. Mégis hol tanulhatta, és miért az utcán szórakoztatja a közönséget? Ennyi erővel egy jó nevű szórakozóhelyen gennyesre kereshetné magát. Fura volt.*

David & Bessie


Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Hétf. Júl. 11, 2016 8:52 pm

- Személyesen – biccentett aprót és szélesen elvigyorodott, amikor a lány elismételte a nevet, amit emberek és őrzők és mindazok számára tart fenn, akikkel nem óhajt huzamosabb időt együtt tölteni. Kivételek persze vannak, hiszen Jay Edisonnak is ezt a nevet mondta, végül aztán a kóbor kölyök megtudta, hogy kicsoda ő valójában, és elég sok időt eltöltöttek együtt. Jay roppant nagy bánatára. Kedvelte őt, minden hibája ellenére szórakoztató figura volt, és ahogy beszélt, az gyakorlatilag utánozhatatlan. Igaz, hogy néha nehéz volt követni, de egy idő után rá tudott hangolódni.
A nevét illetően a lány hazudott, de Anguta nem vette zokon, elvégre saját maga is füllentett, igaz nyomós okkal. Csak nem mondhatja a standja kellős közepén, abszolút nem őslakosra hajazó fejjel, hogy Anguta a neve. Sokan nyilván nem tudnák, de azért ez csak Alaszka és az inuit nevek fennmaradtak, annak ellenére, hogy az őslakosok elfogyatkoztak a fehér emberek kizsákmányoló kultúrája miatt.
- Kérném előbb az órát – széles vigyor, egyik kezében a pakli kártya, másikban semmi, de hamarosan egy óra lesz, ezért felfelé fordított tenyérrel várta a széttörni való órát. Amint megkapta egyszerűen letette az asztalra, mindenki jól láthatta. A varázslat nem itt fog születni, hanem kicsit később, amikor egy fehér lepel fog rákerülni. Aztán jöhet a kalapácsolás.
Bessie a kör ászt húzta, amit aztán annak rendje s módja szerint felmutatott a közönségnek. Anguta nem látta, de tudta, hogy az van a kezében. – Nagyszerű. Kivételesen kecses mozdulattal húzta ki, talán olyan munkát végez, amihez jó kézügyesség kell? – kérdezte őszinte mosollyal, miközben a paklit összecsukta, megkeverte, majd kettéválasztotta és a szemeivel a jobb kezében lévő kártyákra nézett. – Ide tessék tenni – habár nem kerülte el a figyelmét a tegezés, nem váltott át magázásról. – Köszönöm – széles vigyorral és egy bólintással konstatálta, ha a lány a kért helyre tette a kártyát, majd összecsapta a két kupacot, és gyors keverésbe kezdett. – Hölgyeim és uraim. Bessie, akit tényleg most látok életemben először, volt szíves húzni egy kártyát, ami nem volt más, mint a… - most jött volna természetesen a leleplezés, ehelyett azonban a gyors keverés miatt a kártyák egy rossz fogás következtében kibillentek helyükről, és ahogy Frederick tovább keverte, a pakli minden egyes lapja szanaszét hullott. -… fenébe. Mármint… khm, nem a fenét húzta. – Rutinos bűvészként tisztában volt vele, hogy a hiba megesik, így nem is foglalkozott vele, egyszerűen tovább folytatta a műsort. – Akkor most következhet az óra – gyors pillantást vetett a lányra, szemeiben csibészes fény villant, majd hirtelen mozdulattal a kalapács után nyúlt, az órát pedig letakarva, elkezdte kalapálni. Nem túl erősen, mert az összecsukható asztal nem bír sokat, de éppen elég intenzitással verte, hogy a feltehetően drága holmiból ne maradhasson túl sok használható rész. Széles vigyorral a képén emelte fel a leplet, majd arcára kelletlen grimasz vándorolt. – Hát. Szóval. Mennyibe is került az óra? – kérdezte hallhatóan ugyan, de érződött, hogy csak Bessienek szánja. Természetesen a közönség minden tagja hallhatta. A fehér lepel alatt, egy összetört, alig felismerhető szerkezet haldoklott éppen. – Sajnálom, azt hiszem nem hozott szerencsét a bűvészkedéshez. Tényleg igaza lehet, hogy nem alkalmas rá. Talán a rossz chi… vagy a kellemetlen karma. Tett mostanában valami rossz dolgot? – kérdezte mélyreható pillantással, miközben arcán töprengő kifejezés suhant át. – De azért köszöntem, hogy rám szánta az idejét – lassan bólogatott, majd kezét a lány felé nyújtotta lendületesen, és abban a pillanatban kiröppent tenyerének rejtekéből egy kör ász, ami pörögve, felfelé ívelve szállt a lány körül, hogy aztán Frederick egy gyors mozdulattal jobbjával utána kapjon. – Nahát, mik vannak – rázta a fejét értetlenül, miközben a közönség felé mutatta a lapot. – Úgy látszik még sincs olyan nagy baj azzal a karmával. Sajnálatos módon azonban – nézett rá a csuklóján lévő órára, ami nemrég még Bessie karján pihent – mára lejárt az időm. Legközelebb egy hét múlva leszek látható. Köszöntem a figyelmet és a viszontlátásra – örömteli vigyorral a képén baljával integetett, amin a kölcsönvett óra pihent, és ha a közönség elég szemfüles, akkor észrevehették, hogy egészen ez idáig semmi nem volt a csuklóján. De, ha nem veszik észre, neki úgyis jó. Bessie nyilván felfigyelt a dologra, ennek ellenére, mint aki jól végezte dolgát, ártatlan képpel elkezdte összeszedgetni a széthullajtott kártyákat.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Csüt. Júl. 14, 2016 6:56 am

David & Bessie



*Eddig egész jól ment az itt töltött hétköznapi élet. Sikerült nem elárulnom magam, még magamat is megleptem azzal, milyen folyékonyan hazudtam a nevemet illetően, pedig nem régóta bitorlom az Elisabeth Smith nevet. Mondjuk nem is vall túl nagy fantáziára, de mentségemre legyen mondva a Smith-t nem én választottam, de még mindig jobb mint a Doe. Az már feltűnőbb lenne, Doe mint ismeretlen személy, vicces. Az első napokban nem nagyon dugtam ki az orrom a lakásból és a sarki boltba is Big ügynökkel mentem, azt nem mondom, hogy mára felbátorodtam ,mert nem lenne igaz és ebben nincs okom hazudni, de magabiztosabb vagyok az kétségtelen. Ez a fiú pedig elszórakoztat, néhány felhőtlen perc igazán nem árthat és élvezem, hogy a félelmeimet kicsit háttérbe szoríthatom. Nem kételkedem abban, hogy a név amit mondott a sajátja, elismétlem, hogy könnyebben megjegyezzem, bár nem hiszem, hogy valaha találkozunk még, noha Fairbanks kisváros legalábbis Miamihoz képest. Mégis a név elég furcsán hat ahogy a fiú arcát nézem, vagy azt ahogy az utcán szórakoztatja az embereket, nem illik hozzá. Montgomery. Frederick Montgomery. Túl elegáns hozzá. Nem merengek el azon honnan jöhetett és miért jutott idáig, minden bizonnyal vannak okai, de nem tartozik rám, és nem is azért vagyok itt, hogy ezen töprengjek. Szórakozni szeretnék, ha már kissé eltévedtem legyen jó is benne mielőtt megtalálom a hazavezető utat. Átadom az órámat és azért fohászkodom, hogy sikerüljön a trükkje és ne valami kókler bűvész legyen. Persze az egész trükknek az időzítés és a figyelemelterelés az alapja. Az, hogy most nem is foglalkozunk az órámmal, látszólagos, senki nem figyel rá addig amíg a kártyával szórakozunk. Én igen, persze ahhoz, hogy lapot húzzak arra kell figyelnem és meg is teszem. Kör ász. Nem is lehetne jobb, ha most egy pókerasztalnál ülnék, nagyon jól jönne. *-Cseppet sem. *Én inkább az agyamat tornáztattam meg eddig amikor dolgoztam, a kezemnek semmi köze nem volt ahhoz, hogyan kerüljük meg legálisan az adóhatóságot, de átvitt értelemben ahhoz is meglehetősen jó kézügyesség kell, hogy a pénzt kivegyük az egyik zsebünkből és áttegyük a másikba, miközben mindenki látja de senki nem veszi észre, hogy útközben több lett. Nem részletezem, már nem vagyok könyvelő, nincs semmi közöm a pénzhez az elköltésén kívül, bár a számláimat befagyasztották, kaptam valamennyit, hogy a tárgyalásig legyen miből élnem. Nagy vásárlásokat nem ejthetek meg ami a női lelkemet igen érzékenyen érinti, főleg ebben a labilis időszakban amikor minden nap egy életmentés a vásárlás, de néha egy apróság is sokat ér. Frederick kivételes udvariassággal megmaradt a magázódásnál amit jó pontként könyveltem el a számlájára, ha már a gyakorlatban nem tehetem meg, legalább gondolatban maradjak a munkámnál. Elmosolyodtam ezen az átvitt értelmű gondolatszálon, de tekinthetjük annak is, hogy tetszett az előadás. Visszatettem a lapot oda ahova mutatta és már tudtam melyik lapfelismerő trükköt fogja alkalmazni, bár a végeredmény ugyanaz lesz, a kivitelezésben számos változat létezett. A bácsikám a szándékos megtalálást alkalmazta, kíváncsian vártam, vajon Frederick melyiket kedveli. *-Ó, ezt én is igazolhatom, még sosem találkoztunk. Éppen eltévedésben vagyok…tudja valaki merre kell menni a….hoppá!*Gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal és rákérdezek merre is kell mennem ha haza szeretnék jutni, azt már nem tudtam elmagyarázni, hogy csak napok óta élek a városban, de talán jobb is, hogy nem volt rá időm. A fiú elejtette a kártyákat én pedig nevetve néztem a zavarát, a jól megjátszott zavarát. Mindenki arra számított, hogy nekiáll összeszedni, de gyors témaváltással az órámra irányította a figyelmet, ám hiába néztem nagy igyekezettel, nem tudtam felfedezni mikor és hogyan cserélte ki. Nem voltam olyan rutinos, még csak kibicnek sem mondható, ismertem jó néhány trükköt de csak elméletben, én magam egyszer próbáltam csak, de a bácsikám kíméletlenül közölte, hogy halálra van ítélve a bűvész pályafutásom, olyan menthetetlenül tehetségtelen vagyok. Bár tudtam, hogy nem az én órámat töri össze – a lelkem mélyén inkább reméltem – az első csapások, a csörömpölés, a kis fém alkatrészek darabokra törése, és esküszöm még a legapróbb órarugó sikolyát is hallottam, megijesztettek. Láthatóan összerezzentem, még a számat is elhúztam és a szemeimet is behunytam. Gondolom mindenki más ezt tette. Az ember ösztönösen csukja be a szemeit ha valamit nem szívesen lát és így voltam én is az órámmal. Résnyire zárt szempilláim mögül lestem míg be nem fejezte, amikor azonban megmutatta az összetört órát, amit a legnagyobb jóindulattal sem lehetett megkülönböztetni egy halom ócskavastól, fájdalmasan felsikkantottam és kikerekedett szemekkel meredtem rá.* -Nem tudom, ajándék volt.*Ez igaz is, az órát nem én vettem, a sajátomat le kellett adnom, el kellett búcsúznom hosszú időre az apámtól kapott ajándéktól. A szövetségi óra pedig nem volt sehol. Reméltem, hogy visszakapom, főleg ha az életemet megmentő jeladó van benne, különben még Big ügynöktől is kapok a fejemre ha azzal állítok haza, hogy elhagytam a szuperkütyüt. Azért volt bennem némi félsz, hogy mindaz amit látok csak illúzió és a trükkje sikerült. Az arcának vonásaiból, a tekintetéből nem tudtam meg sok mindent, remekül játszott, vagy jól tudta palástolni a félelmeit. A miheztartás végett előszedtem a színészi vénámat, amit a középiskola óta nem csillogtattam meg, de most jól jött. Ijedten néztem rá, majd körbe az egybegyűlt nézőseregen választ, bátorítást várva.* -Kellemetlen karma? Összetörted az órámat. Ugye ez is csak egy trükk és ott van valahol a zsebedben? Rossz dolgot? Az én rossz dolgomnak semmi köze az ügyetlenségedhez! *Annyira jól játszott, hogy még én is elhittem, hogy nem sikerült az egész, kezdtem bepánikolni. Na nem úgy ahogy akkor szoktam amikor a halálomra, az elmúlásomra gondolok, nem. Ahhoz képest ez csupán enyhe ijedtség volt. A közönség többi tagja hitetlenkedett, hőbörgött, nevetett és tapsolt, attól függően ki mit hitt, de kivétel nélkül egyikőjük sem vigasztalt engem. Ilyen az emberi természet. A következő pillanatban hátrahőköltem ahogy felém nyújtotta a kezét, nem tudom mire számítottam, hogy megijedtem vagy csupán egy ösztönös reakció volt, de minden bizonnyal mókás látványt nyújthattam ahogy elkerekedett szemekkel néztem a csodás ívet leíró kártyalap után, amely végül Frederick kezében végezte be rövid pályafutását. *-Ó!*Eltátottam a számat a lapot meglátva. Igazán remek trükk volt a látszólagos ügyetlenséget kijátszva. Erre még én sem számítottam, bár az is igaz, hogy az órámon agyalva nem is gondolkodtam tovább a kártyalapon. Frederick bámulatosan játszott az emberek figyelmével, igazán nagy tehetség volt, kár, hogy itt az utcán pocsékolta el, Miamiban gennyesre kereshette volna magát a színpadon. Amikor elköszönt, már épp a karja után nyúltam volna az órámat keresve rajta, mikor minden szem – természetesen – a csuklójára tapadt, az enyém is. Emberi ösztön, figyelemfelkeltés.* -Hééé! Az az én órám! Hogy csináltad?*Észre sem vettem, olyan ügyesen és gyorsan mozgott a keze, hogy még az én tudásommal sem fedeztem fel azt az apró, árulkodó mozdulatot amivel kicserélte az órákat, az enyémet a járulékos veszteséggel. A keze után kaptam, és már megkönnyebbülten mosolyogtam, a közönség tapsolt, a korábbi felhördülők pedig már nem voltak mérgesek. Ahogy ő pakolni kezdett, a nép kezdett elszállingózni, én azonban maradtam. Nem csak az órámra vártam, a fiúra is kíváncsi voltam.* -Visszakaphatnám?

David & Bessie


Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Vas. Júl. 17, 2016 11:07 pm

- Sajnálatos – ingatta a fejét, közben hangsúlya csüggedté vált. – Igazán kár ezt a remek kézügyességet elpazarolni – bókolni tudni kell, főleg ha kuncsaftról volt szó. – De sebaj, bizonyára más területen is kitűnően teljesít – ismét vidámság kúszott egész lényébe, és a pillanatnyi bú tovalibbent, mintha ott sem lett volna. Színészkedni is tudni kell, nem csak bókolni, hiszen a bűvészet erről is szól. Átverés mind a három, és ha jól csinálja valaki, akkor igen szépen meglehet belőle élni, a bókolást leszámítva.
A műsor folyt tovább, és mivel a lány megszólása közben kérdezett is, Frederick felé fordította a fejét, miközben a kártyák vadul kavarogtak kezei között, ám ügyetlenségének nem ez volt a kiváltó oka, habár külső szemlélő számára könnyen tűnhetett úgy, hogy Bessie – aki nem is Bessie - váratlan kérdése okozta a zűrzavart a műsorban. Nem gond, mehetnek simán tovább, a kártyák a helyükön maradnak, elvégre a mai napon igazán kellemes, szélcsendes időjárás volt. – Hová is szeretne menni? – mosolyodott el, miközben a kalapáccsal lesújtott a védtelen órára.
A kamu alkatrészek csilingelve roppantak darabokra, egészen a felismerhetetlenségig, és Frederick jól eső érzéssel könyvelte el a lány bizonytalanságát és aggodalommal vegyes ijedtségét az órájával kapcsolatban. Az átverés sikereses volt, imádott hazudni, bár arcán hamarosan az aggodalom jelei látszódtak, belül gyerekes ujjongás fogta el a pazar eredmények kapcsán. Kár, hogy nem tudja elszívni a kétségbeesést, mint Sangilak az életerőt, mert bizonyára olyan bő forrást jelentene táplálékban, hogy nem is kellene állatok életét kiontania az életben maradáshoz. Jó, hát nem konkrétan ő szokta elejteni a vadat, hanem legtöbbször boltban vásárolja a kaját, de akkor is. Egy éhes szájjal kevesebb lenne a világban.
A hatás tovább fokozódott, ahogy meghallotta a halk sikkantást, és az elképedt tekintetet. – Hm… hát. Egy jelképes összeggel be tudnék segíteni, de… nem írtunk alá semmiféle szerződést, hogy épségben kapja vissza – kínos vállvonogatást produkált, arcán pedig félig bocsánatkérő, félig zavart grimasz terült szét, jelezve, hogy erre már keresztet vethet, vagy ha nem vallásos, akkor akármi mást, amit a vallástalan emberek szoktak művelni, amikor valaminek végleg búcsút mondanak.
- Ugyan kérem… ez… ez, hát ez csak egy óra – tárta szét kezeit védekezően, és még egy fél lépést hátrált is a lánytól. – És a rossz karmát meg nem is pont úgy gondoltam, hanem hát… úgy, hogy… öhm izé – inkább elhallgatott, bár a nem Bessie nevű lány kezdett tényleg kétségbeesni, ami remekül szórakoztatta Angutát, Frederick viszont bűnbánó képet kezdett magára ölteni, és látszott rajta, hogy legszívesebben egészen máshol lenne. Mondjuk egy működő vulkán belsejében. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve megpróbálta lerázni a lányt, hogy előrelendülő kezéből előröppenjen a kihúzott kártya, amit csodálkozó arccal megragadt. Itt már látható volt, hogy mindez csupán a trükk része volt, és fel is hagyott az aggodalmas arckifejezéssel. A nem Bessie nevű lány órája Fredrick karján nyugodott, bár egyetlen mozdulatot sem tett annak érdekében, hogy visszaszolgáltassa azt eredeti tulajdonosának.
- Természetesen varázslat segítségével – vigyorodott el szélesen, hiszen egy mágus sohasem fedi fel a titkait, ráadásul a szellemi mágia átjárja a farkasokat, az teszi őket erősebbé, gyorsabbá, így gyakorlatilag tényleg a mágia segítségével érte el, hogy a pillanatnyi figyelemelterelés közepette simán felcsatolta karjára a nem Bessie nevű lány óráját. Természetesen utána kapott, de Frederick ügyesen kitért a kéz útjából, és még csak nem is volt feltűnő, mert a kártyákat kezdte el összeszedegetni.
- Hogyne – bólintott, miközben barátságos mosollyal fordult a lány felé. – Két feltétellel. Az egyik, hogy adakozik egy szegény utcai bűvésznek – szerény főhajtás, aztán sanda oldalpillantás a cilinder felé, amely elég szépen ki volt már tömve zöld hasúakkal. – És a másik – Fredrick összébb húzta szemeit, és közelebb lépve a lányhoz, egészen közel hajolt, hogy a fülébe súghasson – pedig, hogy elárulja az igazi keresztnevét. – Nem akarta, hogy az igazi vezetéknevét is elárulja, megelégedett csupán annyival, hogy a keresztnevét őszintén mondja ki.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Szer. Júl. 20, 2016 7:27 pm

David & Bessie



*A bókra megejtettem egy mosolyt, illik értékelni a lelkesedését és az igyekezetét, hogy megnyerjen magának mint potenciálisan átverhető nézőt. *-Köszönöm, ez kedves…igen, főleg a…*Lázasan agyaltam mit mondjak. Nem mondhatom azt, hogy a számok terén, nem vagyok matematikus, de otthon vagyok az adózás, a kamatlábak, a profit, az állóeszközök, forgótőke, a pénzügyi számvitel terén, és még sorolhatnám, ám számokról szó sem lehet. Semmilyen közöm nem lehet a számokhoz, még felszolgálónak sem mehetnék el egy bárba mert félő, hogy önkéntelenül is a főkönyvet nézegetném és szóba hoznék néhány hibát.* -…takarításban.*Egyetlen lélegzetvételnyi időbe telt csak míg kiötlöttem a legkézenfekvőbbet. A takarításhoz legalább értek, mondhatnám azt, hogy takarító cégem van. Persze mint a maffia halállistáján szereplő első számú célpont, a takarításról is inkább a hullám eltakarítása jutott eszembe. A gondolatot követő savanyú ábrázatomat kosárba tettem, a „jelenleg nem foglalkozunk ezzel” feliratúra és tovább mosolyogtam. A kártyák szétrepültek, de úgy tűnt jobban érdekli hirtelen az órám mint az, hogy a lapok vajon a helyükön maradnak vagy felkapja őket a szellő. *-A 19. Utcába.*Szerencse, hogy annyi számozott utca van különben fogalmam sem lenne hova kell hazamennem, de a számokat könnyen megjegyeztem. Némi kitérő volt ez de senkinek sem jutott eszébe, hogy elmondja merre kell mennem vagy melyik buszra szállnom, Frederick trükkje mindenkit jobban lenyűgözött. Nem tudom mi lehet jó és szórakoztató abban ha az ember óráját szétverik egy kalapáccsal, a srác mindenesetre élvezte, ahogy a ripityára tört alkatrészek csilingeltek és sikoltoztak. Hiába sejtettem, hogy a kendő alatt már nem az én órám van, még így is fájt hallanom a recsegést, ropogást és libabőrt csalt a karomra a pulóverem alatt. Amikor azonban láttam is szerencsétlen szétvert órát – ami nem az enyém volt – el is szörnyedtem. Én mindig minden holmimra vigyáztam, kivéve a tréningbögréimet amelyek arra voltak jók, hogy ha dühös vagyok ne a drága porcelán vesszen kárba a falon való landolásban. Hellyel-közzel annak is hasonló hangja volt és némileg enyhítette a dühömet, kiadtam a haragomat melyet olykor a tehetetlenség hozott ki belőlem. Erre gondolva teljesen meg tudtam érteni Fredericket amiért élvezte a rombolást, de szerettem volna visszakapni az órát, mivel kincstári volt. Vele ellentétben a szövetségi irodával aláírtam egy szerződést és mindent vissza kell majd adnom a tárgyalás után, feltéve ha még életben leszek akkor. *-Nos, valóban, de arról sem, hogy nem árulom el a trükk lényegét és kivitelezését. *Halkan mondtam de úgy is mindenki hallhatta. A srácra mosolyogtam mintha azt mondtam volna, hogy ezennel meghívom egy italra, teára vagy bármire. Ki akartam ugratni a nyulat a bokorból, mert bármennyire is tisztában voltam a trükkjével, még így sem vettem észre a mozdulatait és ez zavart. Ezért kezdtem elhinni, hogy az egész trükk abból áll, hogy valóban összetörte az órámat. *-De az _ÉN_ órám*Mutattam rá a helyzet valódiságára, de akkor előrereppent a kör ász és vele együtt Frederick keze is, melyen ott volt az én órám. Az emlegetett. Az egész „varázslat” tulajdonképpen összetett trükkből állt, a kártyatrükk és az órás, nem két különálló mutatvány volt ahogy általában megszokhatta azt a nézőközönség a színpadon, hanem egy egész. Ráadásul a srác kezei bámulatosan gyorsan mozogtak és egyre jobban felcsigázta az érdeklődésemet. Ezeket a trükköket nem lehet csak úgy könyvből megtanulni, ehhez tanár kell, egy tapasztalt bűvész tanácsai, kíváncsi voltam kitől tanult. Ám előbb az órámat szerettem volna visszakapni, mert nem volt kedvem Big ügynök előtt magyarázkodni mint egy rossz gyerek. *-Igen, gondoltam, hát persze.*Felszabadultan mosolyogtam, körülnézve azonban láttam, hogy a tapsolók is kezdenek elszállingózni, és megérkezett a busz is amire elvileg vártam, de nem tudtam biztosan, hogy az jó lesz nekem. *-És mi legyen az?......Ááá, persze, hogy is felejthettem el.*Hiába kaptam a keze után, nem értem el. Egyelőre le kellett mondanom az óráról, de végül is megérdemli a pénzt. A táskámba nyúltam a pénztárcámért és kivettem belőle néhány kisebb címletű bankjegyet, de a mozdulat mellyel a cilinderbe dobtam volna a pénzt, megállt a levegőben félúton. Már attól hátrahőköltem, hogy olyan közel hajolt hozzám, a fülembe súgott második kívánság, vagy nevezzük fizetőeszköznek, némileg meglepett és egy pillanatra megállt bennem az ütő. Csak néztem rá mint aki kísértetet látott, hosszú pillanatokig meg sem tudtam szólalni, erre nem voltam felkészülve. Honnan a fenéből tudja, vagy sejti, hogy nem Bessie a nevem? *-Elisabeth. *Vágtam rá….ez kissé túlzó. Az jutott eszembe, hogy a becenevet mondtam neki és ha az egész nevet mondom, azzal megelégszik, de éreztem, hogy ebben a tekintetben tökéletesen naiv vagyok. *-Elisabeth a nevem.*Ismételtem el újra, inkább csak magamnak. Már senki nem állt mellettünk, én mégis úgy éreztem mindenki minket, vagyis engem néz, pedig már az utca túloldalán voltak. A pénzt beledobtam a cilinderbe és a kezemet nyújtottam az órámért. Bármennyire is szerettem volna eleget tenni a kérésének, hiszen jó fej srác volt, ügyes és szórakoztató, nem tehettem. Nem tudtam kiben bízhatok és Big ügynök szinte a fejembe verte, hogy ebben az esetben senkiben. *


David & Bessie

Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Szomb. Júl. 23, 2016 12:22 pm

Frederick kíváncsian várta, hogy miben is lesz jártas, de végül kicsit csalódnia kellett, mert a takarítás nem pont olyan képesség, amit sokra tud értékelni. Persze megvan a maga haszna, ha néha ki van takarítva a konyha, mert akkor a bogarak és hangyák nem annyira tudnak megjelenni, de amúgy elég unalmas tevékenység. Nem mellesleg Anguta számára úgy tűnt, hogy a nem Bessie névre hallgató lány eléggé keresi a gyakorlatilag fel nem tett kérdésre a választ. Akár hallgathatott volna is, de inkább mondott valamit. Hazugságot nem érzett felőle, inkább csak nyugtalanságot, amit egyébként meg tudott érteni. Nyilván otthon várja egy csinos ki házikó, amit csillogóra kell varázsolnia. Anguta is tökéletesen nyugtalan lenne ilyen helyzetben, de szerencsére nem egyedül kell végeznie a házimunkát, és mivel folyamatosan tisztán van tartva a rá kiszabott rész, így nem is kell sokat egyszerre melóznia rajta.
A kártyák vándorútra térése után az óra következett, és Anguta repesett az örömtől, hogy a nem Bessie nevű lányt ismét erős nyugtalanság járja át. – Azt tudtom hol van – bólintott erőltetett mosoly kíséretében. Fel persze nem ajánlja, hogy elkíséri oda, de ha esetleg kéri, akkor el tudja neki magyarázni merre menjen, aztán, ha már ott van, nyilván megtalálja, amit keres.
A kamu óra darabokban, az igazi biztonságban, Frederick arcán és testtartásán pedig a kínos feszengés jelei kezdtek egyre jobban megjelenni. – Valóban, de a magyarázat megöli a szórakozást… nem nekem – vigyorodott el komiszul -, hanem a közönségnek – aztán visszavett a vigyorból, ahogy a publikum felé sandított. Saját maga is halkabban beszélt, de így is valószínűleg mindenki hallotta.
- Jó… hát az igaz – elhúzta a száját, miközben megvakargatta a tarkóját párszor tanácstalanságában. – De, akkor is pótolható nem? Amúgy sem tűnt olyan drágának, ráadásul tuti nem volt ütés álló – ami nyilván egyből lejjebb viszi az értékét, de kár is vitázni, mivel az óra sértetlen, ahogy a kör ász is előreppent, már nyilván a nem Bessie nevű lánynak is leesett, hogy mégsem ütögette apró darabokra a tulajdonát.
A mutatvány sikeres volt, Frederick bezsebelte a tapsot, na és a pénzt, aztán a lánynak is megemlítette, hogy talán jó lenne néhány dollárral támogatnia, ha már ilyen jól elszórakoztatta, és ezzel nem is volt problémája, mert már nyílt is a tárca. A második feltétel említése már kicsit problémásabb, de Angutát eléggé foglalkoztatta, hogy vajon miért hazudik neki a nevéről, így mindenképpen felkeltette a kíváncsiságát, és azt sem bánta, hogy emiatt a nem Bessie megakadt a kifizetés közben. Láthatóan igen rosszul érintette, hogy lefülelték. Még a kifinomult farkas érzékekre sem lenne szüksége, hogy észrevegye beletenyerelt a lecsóba. A lány lefagyott, pedig most még csak mínuszok sem repkedtek, aztán nagy nehezen kinyögte ismét a nevét, azt, ami hazugság volt. Frederick a név hallatán elfintorodott, lassan ingatni kezdte a fejét, és közben kelletlenül sóhajtott, de nem szólt egészen addig, amíg a lány újra el nem ismételte a hazugságtól bűzlő nevet. – Ugyan már – horkantott fel hitetlenkedőn. – Mindketten tudjuk, hogy ez nem igaz, de jól van – vonta meg a vállát, miközben a lány teljesítette az egyik feltételt és a pénzt a cilinderbe dobta. – Visszaadom az óráját, bár meg kell mondjam különös darab. Soha nem hallottam még ilyen hangot egy órából áramlani. Olyan mintha folyamatosan sípolna – Frederick lustán lecsatolta a karjáról az órát, majd a lány kezébe helyezte. Tényleg fura volt, de el nem tudta képzelni, hogy miért adhat ki ilyen hangot. Mindegy, biztos csak kezd meghibásodni benne valami. – Egyébként szeretné, ha megmutatnám merre van a 19. utca? – nyilván nem szeretné, abból ítélve, hogy milyen rosszul érintette a hazugságon kapás. Lehet, hogy épp félrelép, és ezért nem hangoztatja, hogy mi a neve, nehogy valaki esetleg emlékezzen rá később, hogy erre járt? Vagy esetleg sokkal rosszabb dologban sántikál, de az is lehet, hogy egy őrző informátor, aki egy falkabelit akar megfigyelni. Bármi megeshet, de Anguta jobbnak látta, ha nem erőlteti tovább a dolgot.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Hétf. Júl. 25, 2016 5:17 pm

David & Bessie



*Tudom, hogy a takarítás nem mindenki kedvence, de ez jutott eszembe először, ráadásul ez nem is volt hazugság, hiszen ha szó szerint vesszük, azt mondtam abban jó vagyok, és abban tényleg jó vagyok. Láttam rajta, hogy nincs igazán elragadtatva ettől, de ez volt a legkisebb bajom a sok közül. Mégis kellemesen elszórakoztam a mutatványon mindaddig míg az órám nem látta kárát. Nem is figyeltem a válaszára amit az eltévedésem okozta, hiányzó utcára mondott, egyre csak azon járt az eszem, hogy mennyire volt értékes az óra és mi lesz ha tényleg elrontott trükk volt az egész és én egy elrontott kincstári tárggyal térek vissza Big ügynökhöz. *-Ha elrontottad a trükköt, az én szórakozásomat ölted meg vele. *Még mindig a tanácstalant játszotta, vagy nem is és ezzel teljesen bevitt az erdőbe. Utáltam amikor nem én irányítom a dolgokat és az elmúlt hetekben pontosan erről volt szó, nem hiányzott még egy plusz a kosárba. Nem tudtam vajon tényleg pótolható-e az óra, így csak a fejemet ráztam és próbáltam rávenni arra, hogy erősítse meg a halványodó gyanúmat arról, hogy az enyémnek semmi baja.* -Eszmei értéke van. A férjemtől kaptam.*Big ügynökre gondoltam, a létező bár hamis házasságlevélre, a fedősztorira és majdnem én is elhittem, hogy tényleg férjnél vagyok. Sajnos a hazugság mindig másikat vonz magával és az ember egyre jobban elmerül annak mocsarában, ahogy nekem is sikerült. Hiába volt épségben a féltett óra és hiába sikerült a trükkje, hiába tapsoltam végül én is az alkalmi közönséggel, újra próbára tett a kis piszok. Mintha ráérzett volna hova nyúljon a kérdésével, vagy kívánságával, én meg hirtelen nem tudtam hova tenni az egészet, csak makogásnak tűnt ahogy győzködtem a nevem valódiságáról. Addigra már nem voltak a közelünkben azok akik velem együtt nézték a srácot, mégis roppant kellemetlenül éreztem magam. Mint egy gyerek akit hazugságon kapnak, no és hazugságon kaptak, de nem értettem miért és hogyan. Légből kapott próbálkozás lett volna ami bejött neki, vagy tényleg érzéke van, hogy lecsapjon a bizonytalan emberek gyengéjére? Egy hosszú pillanatra még az is befurakodott a gondolataim közé, hogy a srác Ramos embere és nem véletlenül került az utamba, épp csak eljátszadozik velem mint macska az egérrel mielőtt lecsap rám. Ha így van, akkor a zsaruk minden bizonnyal érdekes és frappáns nevet adtak neki, talán a Tinikaszaboló, vagy Azul fia…Azul Junior a Zenészből, csak ő nem gitárral jár hanem cilinderrel. Jó mélyen bele is néztem a kalpagba mikor a pénzt beledobtam, hátha nem nyulat rejt hanem egy mini Uzit, esetleg machete-t. Zavarban voltam nem vitás, nem készültem fel arra, hogy így nekem szegezi bárki is a kérdést, egyáltalán nem volt semmi oka rá. Ott motoszkált a fejemben az én kérdésem, hogy honnan a fenéből sejtette mindezt, de nem tettem fel mert akkor még gyanúsabb lettem volna. Nem hiányzik egy erőszakosan kíváncsiskodó. Megkönnyebbültem amikor nem feszegette tovább és megelégedett a Bessie teljes kiegészítésével.* -Köszönöm. Sípol? Én nem hallom, érdekes. *Semmit nem hallottam, de persze már a megállapítás elég volt ahhoz, hogy biztos legyek abban, Big ügynök nem egy szimpla órát adott nekem. Az engedékenységét észrevétlenül kikerültem, mintha meg sem jegyezte volna még utoljára a hazugságomat. Elvettem az órát és a csuklómra csatoltam, olyan érzés volt mintha a nagy hidegben felvettem volna egy bundát, biztonságot nyújtott. *-Szeretném, igen. Úgy tűnik a nézőközönsége nem volt idevalósi, vagy az emberek már nem olyan segítőkészek mint régen. ~vagy mint Floridában.~*Mindenki szétszéledt körülöttünk, volt aki az érkező buszra szállt fel és voltak akik továbbmentek, majd eltűntek egy-egy kapualj sötéten tátongó torkában. Nem maradt más, mint a kölyök, nyílván nem hagyom, hogy ő is magamra hagyjon, pedig kockáztattam egy újabb kérdéscsomagot. Vártam hát, hogy megmondja merre kell indulni.* -Nos, ha már képletesen szétverted az órámat és könnyebbé tetted a tárcámat, akár tegeződhetnénk is. Gondolom itt laksz ha tudod merre kell mennem és nem turista bűvész vagy. Amúgy elég ügyes, nem kellene az utcán elvesztegetned a tehetségedet.*Kihasználtam azt a kis időt amit az összepakolással töltött el, addig még toporogtam egy kicsit és merengtem, hogy megint milyen kulimászba léptem bele ezzel a fiúval. A megkönnyebbülés, hogy már nem faggat, kiengedte a mosolyomat az arcomra, azt nem mondom, hogy felhőtlen volt, de határozottan egy széles mosoly.*

David & Bessie


Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Hétf. Júl. 25, 2016 9:35 pm

Hát, igen, kétségkívül abban is volt valami, amit a lány mondott, ezért Frederick kelletlen grimasszal jutalmazta, és úgy tett, mintha keresné a megfelelő szavakat, holott már egyből rávághatta volna, amit akart. – De… de. Hát, ők többen vannak. Egy mindenkiért? Nem? – meg a másik változat, hogy mindenki egyért, de ugyan már, ezek az emberek akkor sem állnának ki egyetlen emberért, ha az élete múlna rajta. Így jobb, ha a Bessie kamunévvel ellátott lány áll ki a többiek érdekében. Tiszta sor.
- Óh… hát valóban? – kérdezte behízelgő hangon, ami direkt mesterkéltre sikeredett, hiszen nem csak a nevéről hazudik, hanem már arról is, hogy az órának eszmei az értéke, meg, hogy a férjétől kapta. Na persze, tuti biztos, hogy a szeretője keze van a dologban, vagy valami lopott holmi. Lehet, hogy mestert tolvaj? Vagy csak simán tolvaj, végül is a mester jelző csak az igazán remek szakembereknek dukál. Ha arra vetemedne, Anguta is képes lenne kiérdemelni a jelzőt, főleg azáltal, hogy bárkinek az alakját fel tudja venni, azonban a Teremtő a sötétben járkál, és ha ő lop, akkor nem hagy nyomot, nem hagy kézjegyet sem, így lehetetlen megmondani, hogy ki lehetett az elkövető. Ergo, nem lehet mestert tolvaj olyasvalaki, akinek nincs hírneve a szakmában. Élete során már amúgy is rengeteget lopott, többnyire nem tisztességes emberektől, és vett már régebben fel kölcsönt is más nevében, amit aztán nem fizetett ki. Mondjuk nehéz is lett volna az érsek úr képében visszaszolgáltatni a kölcsönvett összeget, amikor a fickó a Besancon-i főtéren egy nagyobb tömeg kiáltozása közben porrá égett a cölöpön. Méltó halál volt neki, hiszen előzőleg ő vetette máglyára saját őrző társait. Egy cseppet sem sajnálta.
A trükk véget ért és az emberek elszállingóztak, Anguta pedig rajtakapott egy sánta kutyánál sokkal könnyebben utolérhető hazug embert, pontosabban lányt, de a lényeg, hogy nem-Bessie hiába próbálta meggyőzni, hogy tényleg ez a neve Anguta túl régóta élt már a földön ahhoz, hogy a ferdítéseket és a hazugságokat ne ismerje fel. Ráadásul még a farkas érzékek is segítették. A döbbenet és zavar tapintható volt, és belevegyült a félsz is, ami azért hamar elillant, de fura, hogy ennyire aggódik egy kis hazugság miatt. Persze, ha a férje vagyonos ember, és megszokott bizonyos életstílust, nyilván kellemetlen következményekkel járna, ha a szeretője miatt búcsút kellene mondania neki. Ugyanez áll a tolvaj alteregó elméletre is. Nyilván nem szeretne börtönbe szállingózni egy utcai bűvész hazugságfelismerő tehetsége miatt. – Tényleg nem? – furcsállva nézte az órát, és egy pillanatra még hallgatta, aztán kelletlen grimaszt vágott, és visszaadta. – Biztos olyan frekvencián szól, amit a hölgyek nem hallanak – ügyes a keze oké, de attól nem kell jártasnak lennie az emberi hallásszervek működésében, és simán mondhat baromságokat.
Felajánlotta, hogy útbaigazítja, mert kíváncsi volt, vajon mit titkol, és lehet, hogy később majd betéved hozzá – tehát betör – információ szerzés reményében. De lehet nem tesz semmi ilyesmit. Amúgy is van elég baja, miért is akarja tovább tetézni azokat? Talán mert mókás? Pontosan. Túl sok szar zúdult mostanában rá, megérdemel egy kis szórakozást.
- Ugyan rájuk se hederítsen. A fél banda azt hitte, hogy be van szervezve, a másik felét meg úgy elbűvöltem, hogy nem is tudtak a szavaira figyelni – nem volt fellengzős a hangja, csupán tényeket közölt, mert valószínűleg tényleg így volt. Amíg nem-Bessie oda nem ért – bár utána is – igen látványos műsort adott elő. Frederick elkezdte összeszedni a cuccait. Összecsukta az asztalt, és a kellékeket egy hátizsákba csomagolta.
- Tegeződjünk? Remek – Frederick elvigyorodott és a kezét nyújtotta. – Frederick Montgomery, szia! – széles és kissé pimasz vigyorral várta, hogy mit lép erre a nő, bár sejtette, hogy megint a kamu nevet fogja használni, mindenesetre nem tett le arról, hogy kiderítse az igazi nevét. Végül aztán rátért a lány szavainak többi részére is. – Igen, a városban lakok, de nem mondhatnám, hogy olyan tehetséges lennék, hiszen az utcán bűvészkedek – kemény tél lesz, sámán? Már, hogyne lenne kemény, hiszen az inuitok egész nyáron vágták a tüzelőt. Nagyjából a klasszikus vicchez hasonlatos volt Frederick válasza is, amit megcáfolni szinte lehetetlen.
Frederick összepakolt mindent, és az asztalt a hóna alá kapta, majd a lányra nézett. – Gyere. Odavezetlek – barátságos mosoly ült arcán, ami mentes volt minden hátsó szándéktól, persze Anguta szándékai már nem annyira voltak tiszták, mint ami Frederick képén látszott.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Csüt. Júl. 28, 2016 11:15 am

David & Bessie



-Én mindenkiért? *Mosolyogva kérdeztem rá az egyértelműre, mert mulattatott ahogy kereste a szavakat, bár meg voltam győződve arról, hogy ez is csak játék. A srác nagyon is értelmesnek tűnt, intelligensnek sőt, még mindig láttam a szemeiben azt a furcsa bölcsességet amit csak az idős emberek tudhatnak magukénak. Egy kicsit emlékeztetett a nagyapámra, őt nézve jutott mindig eszembe, hogy a „szeme sem áll jól” kedves volt mindig, de ravasz és sosem tudtam, hogy mire számíthatok tőle. Szándékosan elbeszéltünk egymás mellett, én azért mert ragaszkodnom kellett a fedő sztorimhoz ha meg akartam érni a holnapot és a jövő évet is, ő pedig mintha gyanított volna valamit de nem erősködött. Inkább csak rám hagyta, de éreztette velem a megjátszott csodálkozásával. *-Igen, valóban. *Egyre inkább éreztem, hogy nem megy ez nekem, többet kellene gyakorolnom mielőtt emberek közé megyek. Bár a szomszédok előtt egészen jól ment és a boltban is ahol már jó szokásom szerint összebarátkoztam az eladóval, de ez a fiú…. Mintha a vesémbe látna. Pedig napokat töltöttem el azzal, hogy megtanultam mindent amit nekem kitaláltak, egyedül a keresztnevemet választhattam ki, bár a Smith ellen is volt kifogásom, mondván nagyon is átlátszó, de azt mondták, pont ezért nehéz lenyomozni. Csak semmi feltűnés. Már az sem okozott gondot ha Big ügynökkel együtt voltam más társaságában, mert, hogy egyébként magázódtunk, megtartottuk a három lépés távolságot, nem miattam. Azt mondta így szokás, mert óhatatlan egy hosszabb együttlét közben, hogy közel kerüljenek a védendő személyhez, a magázódás azonban segít. Nos, mindez nem tartotta vissza attól, hogy a büdös zoknijait szanaszéjjel hagyja a lakásban, még a gatyáját sem dugta el, ismertem az összes, mókás, mintás alsóját. A kedvencem, merthogy az is volt, egy ördög és angyal mintás volt….ja és a malackásat se felejtsük el. Szóval a szomszédok és mások előtt szerelmes házaspár voltunk, leédesemezett én meg ledrágáztam, ez volt az egyetlen amit minden gond nélkül ki tudtam mondani anélkül, hogy el ne nevetném magam. Azt hiszem ez a kényszerű együttlét nagyban fejlesztette a szarkazmusomat ami egyébként sem volt halvány árnyék.
A visszakapott „ajándék” órát a fülemhez emeltem, mindig is volt benne egy kis gyanú, hogy esetleg jeladó van benne, ha esetleg eltűnnék a színről, tudja hol keressen, értékes tanú voltam hát nem veszíthetett el. Persze nem hittem Fredericknek, hogy ő bármit is hall, egy ilyen jeladó hangja nem hallható az emberi fül számára. Legfeljebb a kutyáknak vagy a denevéreknek, de szerintem ezt is kiküszöbölték, nehogy egy falka kutya üldözzön valahányszor lemegyek a boltba. *-Na persze, mert a hölgyek hallása gyengébb mint a nagy és erős férfiaké akik a kocsmát is a kibocsátott és a söröskorsók által visszaverődött ultrahang alapján találják meg. *Negédes mosollyal vágtam vissza, azért ne nézzen már hülyének. Az órám már a csuklómon virított, a közönség szétszéledt, ideje volt, hogy újra azzal foglalkozzam hol is vagyok és hogyan jutok haza. A srác roppant ügyes volt de kissé el volt varázsolva önmagától, persze megengedhette magának, neki még jól is állt. A kisfiús arc, kissé csibészes mosoly és a sejtelmes szemek alapvetően vadítóak voltak….egy kamaszlánynak. *-Elbűvölted őket! Nahát! Valóban, most, hogy mondod, se nem láttak, se nem hallottak. *Kedvem lett volna fülön csípni, szimpatikusan volt szemtelen, a nagyanyám biztosan oda meg vissza lett volna tőle, már láttam a lelki szemeim előtt ahogyan két ujja közé csippenti az arcának bőrét és jól megrángatja, hallottam a cukin vékony hangját is gügyögni, mintha Frederick még csak totyogó lenne. A zavarom visszatért de már nem olyan erősen, mikor felajánlottam, hogy tegezzen. Ha tényleg gyanakodott mert olyan pocsékul hazudtam, akkor számíthattam arra, hogy be akar húzni a csőbe, ám egy szívdobbanásnyi hezitálás után megszorítottam a kezét, kicsit jobban mint azt egy hölgytől várta volna.* -Nagyon örvendek Frederick Montgomery, Elisabeth Smith de neked csak Bessie.*Elégtétellel töltött el, hogy sikerült nagyon gyorsan reagálnom és cseppet sem remegett meg a hangom mikor kiejtettem a hazug nevemet. Csak bele kell jönnöm. *-Máshol is bűvészkedhetnél. Próbát kellene tenned egy szórakozóhelyen. Bár itt nem biztos, hogy olyan sok van, de szerintem megéri befektetni egy utazásba, Las Vegasban biztosan nagy sikered lenne. *Az utcán bűvészkedésnek is meg van a maga filingje, lehet, hogy ezt szereti, de kétlem, hogy meg lehet élni belőle rendesen. Biztosan van munkája, reméltem, hogy van mert nem úgy nézett ki mint aki az utcán él, bár azt mondta a városban lakik, ez még nem jelentette azt, hogy nem az utcán. Frederick azonban nem volt piszkos és büdös, nem volt elhanyagolt ami a tisztálkodási lehetőségek hiányát feltételezné, és olyannak tűnt aki a jég hátán is megél. Itt Alaszkában szó szerint volt rá alkalma, én azonban nem fogom kipróbálni, mire itt tél lesz én remélhetőleg már újra otthon lehetek, vagy egy általam választott városban, védve mindentől és túl a tárgyaláson. Ez persze enyhén szólva is ingatag álom volt, Ramos minden bizonnyal nem fogja feladni, hogy megtaláljon, csak én álltam közte és a hosszú, nagyon hosszú börtönélet között, nekem pedig szándékomban állt félreállni az útjából, hogy könnyedén beléphessen a börtönviseltek táborába. Elindultam Frederick mellett s közben az utcatáblákat figyeltem, nehogy legközelebb megint eltévedjek, vagy legalább ha már megtörtént, vissza is találjak. A tájékozódás nem volt az erősségem, még egy  okos telefonnal a kezemben sem, csak akkor jegyeztem meg az útvonalat ha végigmentem rajta legalább kétszer.* -Köszönöm, kedves tőled. Egyébként hol tanultál bűvészkedni? Neked is van egy ügyes kezű nagybácsid?

[/color]
David & Bessie
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Vas. Aug. 07, 2016 1:54 pm

- Igen… hát valahogy úgy – serényen bólogatott zavarodottsága közepette, majd hamarosan újabb hazugságot hallhatott nem-Bessitől, amire úgy válaszolt, hogy a lány tudhassa egyáltalán nem hisz neki. – Ahha – bólintott összepréselt ajkakkal. Nem is igazán tudta, hogy miért nem avatja be az igazi nevébe, hiszen mindketten tudják, hogy kamuzik a nevével kapcsolatban, ráadásul a lány már bizonyára azt is tudja, hogy Frederick is tudja, nem stimmel valami a névvel. Egyesek olyan nehezen nyílnak meg, de hát bizonyára jó oka van, hogy nem azt a nevet közli, amivel született. Mindenesetre ez nem tántorítja el Angutát az igazi nevének felkutatásában. Jó móka lesz bizonyára.
A fura hangzású óra visszakerült jogos tulajdonosához, a lány a saját füléhez emelve az órát, megpróbálta hallani, amit Frederick is hallott. Nyilvánvalóan esélytelen próbálkozás, és Anguta jót derült magában rajta, közben tovább morfondírozott a lány hazugságának a hátterén. A szarkasztikus megnyilvánulásra nem igazán számított, így csak megvonta a vállát és rábólintott. – Umh… hát. Nyilván – pontosítani lehetne, mondjuk úgy, hogy a nagy és erős farkasoknak jobb a hallása, de egyáltalán nem állt szándékában felfedni a farkasok közösségét egy halandónak, még akkor sem, ha az a szellemek adományát hordozza magában.
- Ugye, ugye? Kiválóan értek a figyelemeltereléshez – nyugodtan lehet fellengzős, valószínűleg úgysem fog a lánnyal többször találkozni, kivéve, ha esetleg úgy dönt, hogy mégiscsak meg akarja tudni az igazi nevét, és ott fog a háza körül somfordálni, esetleg másik alakban becsönget, vagy talán a sajátjában. Ez még kérdéses, attól függ, hogy melyik lesz a célravezetőbb eljárás.
Az újabb bemutatkozás lehetősége egy újabb pont, amivel kiugraszthatja a hazugságot a lányból, de sajnos semmi eredménye nem volt, maximum annyi, hogy most már azt is tudja, hogy Smithnek hívják. Vagyis azt is tudja, hogy a vezetékneve is kamu. Érdekes fordulat. Frederick elvigyorodott, szinte fel sem fogta, hogy a lány erősebben szorította meg a kezét, mint az egy bemutatkozásnál elvárt lenne, de nem igazán törődött vele. Képén idült vigyor, aztán halkan sóhajtott és a lányra nézett szomorúan. – Igazán sajnálom, hogy a neved rejtély marad – azzal elengedte a kezét, és elvégezte a pakolásban az utolsó simításokat.
- Ah… Las Vegas… igen, szerencsét próbálhatnék, de nyolc évvel ezelőtt kitiltottak a legtöbb kaszinóból, meg minden olyan helyről, ahol kártyázni lehet. Mellesleg gyanítom, hogy az egész városból kitiltottak. Elég sokat hamiskártyáztam – megvonta a vállát, majd kelletlen grimasszal a lányra nézett. – Akkoriban jobbára csalással próbáltam megélni és a bűvészet nem annyira volt kézenfekvő megoldás, az csak később jött. Idő kell, hogy az embernek benőjön a feje lágya ugyebár – ha már kamu sztoriknál tartanak, meg kamu neveknél, akkor Frederick sem maradhat ki a hazugságból. Anguta amúgy is imádott hazudni, és milyen remek lehetőség volt Fredericknek egy új háttértörténetet kitalálni. A farkasoknak beadott történetben persze semmiféle Las Vegas meg kitiltás nem szerepelt, igaz nekik Jason Fellmoreként mutatkozott be. Az őrzőknek Frederick egy labilis farkassal, meg egy védőszellemmel volt felruházva, de embereknek még nem kellett itt a városban hazudoznia, így az emberi oldal teljesen tiszta volt még. Bármit kitalálhatott, és Anguta élt is a lehetőséggel.
Frederick az összecsukható asztallal a hóna alatt, kellékeivel a hátizsákjában megindult a 19. utca felé, nem-Bessie pedig mellette haladt.
- Szóval neked van? – kérdezte ártatlan hangsúllyal. – Mármint nagybácsid? Mert nekem nincs. A szüleimnek nem voltak testvérei. A bűvészkedést pedig saját magamtól sajátítottam el. Könyvek, tévé, később internet, na és persze számtalan bűvész fellépésének a tanulmányozása – a felsoroltak többsége igaz is volt, hiszen tényleg ilyen csatornákon keresztül sajátította el a modernkori bűvészetet. A 19. századit egy bűvész segédjeként, de azóta sokat fejlődött a szakma. – Amúgy nincs messze, néhány perc és odaérünk. A 19. utcában laksz?
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Hétf. Aug. 08, 2016 7:58 pm

David & Bessie


*Az ultrarövid válaszokból már biztosan következtettem arra, hogy Fredericket nem vertem át a hazugságaimmal. Eszmei érték. Na ja. Az óra nem volt túl értékes, legalábbis látszatra, így a meghatározásnak pontosnak kellett lennie, miért is sajnálom. Egyébként, ha úgy vesszük eszmeileg értékes volt, hiszen akár az életemet köszönhetem ha egyszer beüt a krach, de reméltem nem jön el annak az ideje. Nem mondhattam semmit magammal kapcsolatban, semmit ami igaz és hálás voltam amiért Frederick nem feszegeti tovább.
Van akire nem hat a szarkazmus és így volt ezzel a srác is, úgy pergett le róla mint esővíz az ernyőről, magamat azzal vigasztaltam, hogy nem volt túl erős és nyilván okom sem volt arra, hogy megbántsam. A tréfa kedvéért dobtam be a szöveget, ám a nevetésre már nem került sor, a poén elsüllyedt mint a Titanic, miután Frederick jéghegyének ütközött. Ennek ellenére szórakoztató volt a társasága, fiatalságának könnyedsége, nemtörődömsége és az a lazaság amit én sosem tudok a magaménak nevezni. Ez persze nem szomorított el, csupán tény volt a maga nemében, engem másképp neveltek és elégedett voltam mindazzal amit kaptam a családomtól, szóban és genetikailag. *-Senki nem vonja kétségbe. Pont annyira megy mint amennyire szerény vagy.*Egy kis irónia senkinek nem ártott még, Frederick hírből sem ismerte az imént említett tulajdonságot, de azt hiszem volt is mire büszkének lennie, volt oka bőven, hogy nagy szája lehessen. Ügyes volt, fifikás, kreatív és remekül improvizált. Mondjuk pont mint egy ügyvéd. Ezt tanúsította az újabb próbálkozása ami a bemutatkozást illeti, nem számítottam rá de még sem ért olyan váratlanul, hogy belelépjek a gondosan kihelyezett csapdájába. Ha meg is érezte a kézfogás elvárt és az általam bemutatott közötti különbséget, nem tette szóvá és más módon sem jelezte, ám olyan szélesen elvigyorodott, hogy attól féltem a szája lesodorja a füleit a helyükről. Nyíltan kimondta azt amit eddig nem neveztünk a nevén, én pedig megadva magam csak sóhajtottam egyet szomorkás mosolyom mögött. Oké, szóval tudja és most már én is tudom, hogy tudja, mindez hivatalos formát öltött, de ebben a helyzetben kell maradnia, ennél a pontnál tovább nem léphetünk. Minden ami itt van és velem történik nem titok, minden amit otthagytam Floridában, ott is marad.  Rajtakapott gondolataimat mélyen eltemettem, és Frederickre koncentráltam, muszáj voltam megemlíteni milyen ügyes és az értetlenségemet is amiért ezt nem egy Fairbanksnél jobb helyen kamatoztatja. A magyarázat hihető volt és nekem nem volt okom, hogy kételkedjek benne, egyébként nem is lepett meg amit állított magáról. Mosolyogva ingattam a fejem.* -Miért nem lepődöm meg ezen?*Hamiskártyás, csaló, rossz fiú. Naná, hogy a szeme sem áll jól. *-Szóval Persona non grata vagy. Hány helyen is Las Vegason kívül?*Sosem késő, hogy bárkinek benőjön a feje lágya de Frederickről nem hittem, hogy ez megtörtént. Valami biztosan van a háttérben, ő sosem fog felnőni. Az a fajta srác volt aki ötven évesen is csak a kalandokat keresi. Egy igazi kis Indiana Jones-szal lettem megáldva. Úgy gondoltam, hogy majd én kérdezem őt és akkor nem kell hazugságokon törnöm a fejemet és ez nagyon jól működött amikor csak elterveztem és elméletileg létezett csupán,ám nagyon hamar rá kellett jönnöm, hogy a kérdéseimmel ugyanúgy elárulhatom magam. Nem kellett volna semmilyen rokonról beszélni, semmilyen azonosítható rokonról. Minél kisebb a családja Elisabeth Smithnek, annál könnyebb dolga van a szövetségieknek megtartani a háttér sztorit. Ám most úgy nézett ki a dolog, hogy kell kreálni egy bűvész nagybácsit, aki egyébként szigorúan véve van a valóságban de olyan mint a nevem. Floridában hagytam, legalábbis a virtuális személyét, ergo ott is kellett volna maradnia. E helyett idehoztam Faribanksbe. Ha már megszültem, fel is kell neveljem. Kelletlenül bólintottam.* -Igen van. Szóval te amolyan autodidakta vagy. Gratulálok, nem lehetett könnyű, főleg nem a bűvészetet, az amúgy is furfangos és trükkös hivatás. *Lassan sétálgattunk és míg a zavarommal küszködtem, meg azon munkálkodtam, hogy minél jobban eltereljem a figyelmét magamról és csak az ő személyével törődjünk, figyeltem az utat is. Egyelőre nem volt ismerős ház vagy utcarészlet.* -Nem, de ott áll meg a busz ami a lakóparkhoz visz ahol lakom. Csak be kell sétálnom a megállóból, pár perc, nem sok. *Szóval akkor negyed órán belül otthon leszek. Otthon. Ez sem volt túl szerencsés és kedvelt megfogalmazás, de jelenleg nem futotta jobbra. Big ügynök jutott eszembe, mivel nem számolva az eltévedésemmel, korábbra ígértem magam. Persze még a távollétében sem hazudtolta meg magát, ahogy rá gondoltam, rögtön elkezdett rezegni a telefonom amit korábban vissza tettem a táskámba. Csak ő lehetett, mégis ki a fene, hiszen csak neki van meg a számom, és persze a központnak de ők nem hívnak csak ha Big ügynök meghal, arról viszont valószínűleg én fogok előbb tudni. Menet közben nyúltam érte és vakon simogatni kezdtem az érintőképernyőt, hogy „kinyomjam a férjemet” . Sok mindenben nagy segítség volt az okos telefon, de én ennek ellenére nem voltam kibékülve vele. Nem lehetett csukott szemmel kezelni, pedig hajnalok hajnalán,amikor az ember lánya félkómás még, gyorsabban ki tudja kapcsolni az ébresztőt. Az is igaz, hogy így legalább tutira felkelek. A telefon csak rezgett és rezgett, végül kivettem és már látva húztam el az ujjam a piros X-en. Semmi kedvem nem volt most vele beszélni, de szinte azonnal újra rezegni kezdett a telefon, így egy bocsánatkérő pillantást vetettem Frederickre és „felvettem” Big ügynököt. *-Mindjárt otthon vagyok drágám, csak eltévedtem. Ez a sok egyforma utca. *Nem fecséreltem köszönésre az időt.*-Hol a fenében van? Tudja mi a szabály! Megmondja hova megy és meddig marad. Ennek ellenére nem mondta hova megy és azt sem, hogy mikorra várjam és mikor kezdjek el aggódni.
-Na látod, így nem is tudok késni. Én is szeretlek drágám. Sietek.*Azzal bontottam is Big ügynököt és eszembe sem jutott azon aggódni, hogy Frederick talán minden szót hallott. Így rámosolyogtam és eltettem a telefont azzal a szent elhatározással, hogy fel sem veszem míg hazaérek.* -Állandóan aggódik, olyan édes tud lenni ilyenkor.*Meg a fenéket. De ezt nem mondtam ki, mert jól nevelt hölgy ilyen szavakat nem használ csak gondol, és akkor senkinek nem fáj, de én jól érzem magam tőle. Nagyikám tanítása. Legszívesebben bokán rúgtam volna megint, de játszanom kellett a szerelmes asszonyt, szóval negédes voltam, bájos és fülig szerelmes. Még sóhajtottam is.*

David & Bessie


A hozzászólást Catherine Benedict összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 10, 2016 6:40 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Hétf. Aug. 08, 2016 10:37 pm

- Bizony! Remek megfigyelés, pedig nem is említettem külön. A kezének ügyessége mellett valószínűleg a megfigyelőképessége is kiváló – ennyiből persze még Anguta sem tudta felmérni a lányt, egyébként is csak lódított, és a bókolással bármit ki szabad mondani, főleg, ha az még kedvére való is a beszélgetőpartnernek.
Az újabb bemutatkozás egy újabb lehetőség, hogy megtudja a nevét, de mivel nem-Bessie hajthatatlan, így újabb hazugsággal gazdagították egymást. Oda-vissza a legjobb hazudozni, és bár Anguta remekül teljesít a sok síkon folyó hazudozásban, a lányból ezt nem igazán nézte ki. Keresztkérdésekkel valószínűleg padlóra lehetne küldeni, vagy legalábbis a szorító sarkába, esetleg az egérfogó elsütő pálcikájának a közvetlen közelébe, és akkor kibukhatna az igazság, mint az ördögűzős filmekben, amikor a pap végre  megtudja a démon nevét, és ezáltal visszaűzheti a pokolba. Itt annyi különbség lenne, hogy nem-Bessie magába roskadva elregélné a nevét, ahelyett, hogy visszakúszna a kénköves pokol valamelyik bugyrába. Bár ki tudja? Lehet, hogy démon, csak jól titkolja. Anguta legjobb tudomása szerint persze ilyesmik nem léteznek, attól eltekintve az nem zárható ki, hogy a szellemek világából átugrik néha valami gonosz kis fajzat, hogy az emberek idegeire menjen. Alignak az élőholt példa erre. Lehet, hogy a megszállások is a Távol szellemeinek művei, aztán szerencsétlen egyház, meg azt hitte a pokolbéli démonokról van szó? Mellesleg sok különbség nincs, csak annyi, hogy a Távol se nem a gonosz, se nem a jó lelkek lakhelye, hanem inkább olyasmi, mint a görög mitológiában a szürke puszta, ahol egyébként a legtöbb mitikus hős is tengeti mindennapjait céltalan vándorlás közepette. Frederick leleplező válaszára a lány már nem is próbált ellenkezni, beismerte egy szomorú mosoly kíséretében. Egy nulla a farkasok csapatának a halandókkal szemben… bár összesítve valószínűleg már nagyjából tízen négymillió nulla az eredmény. De hát ki számolja ezt? Mindenesetre, ha nem tagad, akkor jó úton halad, hogy az igazat is beismerje. Ez mondjuk időbe telik, de Angutának van ideje… legalábbis valamennyi még van.
- Azt én honnan tudjam? – kérdezte félmosoly kíséretében, ami aztán egyre inkább vigyorgásba csapott át, majd a nem költői jellegű kérdés után, kapott egy megválaszolhatóbbat is. – Csak néhány kaszinóból tiltottak ki szerte az országban, nem lehet több úgy… százhatvankettőnél – fancsali grimasz kíséretében megvakargatta a tarkóját, majd megvonta a vállát. – De hát ez már a régmúlt. Idén még sehonnan sem tiltottak ki, pedig itt Fair… - hirtelen elhallgatott, majd nem-Bessire nézett és összepréselt ajkakkal megköszörülte a torkát. – Vagyis, úgy értem, hogy már Fairbanksban lakok egy éve – és egyáltalán nem úgy, hogy itt is van kaszinó, ahol hamiskártyázott már néhányszor, csak még nem bukott le.
A nagybácsi sztori stimmelt, nem érzett hazugságot a válaszában, igaz nem is volt nagyon meggyőző, de a hazugság szele nem csapta orrba péklapáttal, mint a kamunevének említésekor. Nyilván tényleg van egy nagybátyja, aki történetesen bűvészkedett, persze valószínűleg amatőr szinten.
- Nem nehezebb, mint hat éves kortól árvaházban élni – gyakorlatilag nem árvaház volt, hanem az Egyesül Államokban előszeretettel alkalmazott gondviselői ház, ahol több kölyök élt együtt, de azért akkor sem olyan, mint az igazi család. – Persze, ennek köszönhetem érdeklődésemet a bűvészet iránt, hiszen ki ne szeretett volna olyan „apa” – itt nyuszi fülezett – elől eltűnni, aki rendszeresen a nadrágszíjával akarta megtorolni a kisebb vétségeket. Mintha azok vázák olyan baromi értékesek lettek volna – arca elfelhősödött és tehetetlenség sugárzott róla, de aztán ismét elvigyorodott. – Szerettünk a házban focizni, főleg, ha odakint esett – a labda és a csecsebecsék meg nem igazán jönnek ki egymással. Valami olyan ősi ellentét húzódhat a háttérben, mint a kutya-macska örök gyűlölet. Mondjuk utóbbi talán kicsit régebbi, de nem lehet túlságosan sokkal.
- Ühüm?  Tényleg? – kérdezte megemelkedett hangsúllyal. Nem-Bessie már megint kamuzik. Valószínűleg a 19. utcában lakik, csak nem akarja elárulni. Persze! Csak ott áll meg a busz, mi? Frederick meg most jött le a falvédőről. Épp egy buszmegállóból jöttek, és a fránya tömegközlekedés olyan szemtelen, hogy egy harminc ezres városban külön busz megy a lakóparkba. Csak oda meg vissza. Nagyon hihető. Mindenesetre nem akarta megint a hazugságot az orra alá dörgölni.
Nem-Bessie telefonja megrázkódott, Anguta biztosra vette, hogy nem a sajátja, mert nem érezte, és egyébként sem volt lehalkítva, és mivel elég közelről jött a hang, így másé nem lehetett. Már persze, ha a lány nem lopott magának néhány telefont, amíg nézte Frederick Montgomery világraszóló mutatványait.
Anguta némán sétált, amíg a lány próbálta a hívót lerázni, ami sikerült is néhány pillanatig, de aztán újra rezegni kezdett a fránya telefon, és a lány kénytelen volt felvenni. Egészen addig, amíg csak a nő beszélt, Anguta biztosra vette, hogy épp megcsalni megy a „drágáját” a 19. utcába, ami borította azt az elméletét, hogy majd máskor visszamegy abba az utcába, de ahogy meghallotta a vonal túlsó feléről felharsanó ideges és haragos, ráadásul magázódó férfit, le kellett mondania eddigi elképzeléseiről, hogy egészen új elméletek gyártásába kezdhessen.
Frederick nem adta jelét, hogy bármit is hallott volna, de amikor nem-Bessie immár a fiúnak címezte szavait, Anguta mosolygós ábrázattal ránézett, és lassú tempóval megszólalt – Hát hogyne – bólogatott, hangja behízelgően negédes volt, és ismét magasabb hangon szólalt meg. – Egyébként mióta is vagytok házasok Mr. hogyishívjákkal? – a hazugság ismét megcsapta az orrát és érzékeit, amikor az édes szóval kapcsolatos mondandóját fejtette ki, de ez a legkevesebb. Nyilván senki sem szereti, ha túlaggódják a távollétét, de attól eltekintve nagyon úgy tűnik, hogy a lány feltételesen mozoghat csak erre-arra. Ha nem mondta volna, hogy a drágája, akkor simán lehetett volna egy főnöki hívásnak is tekinteni, aki a beosztottja császkálását nem nézi jó szemmel, de még annak is eléggé sántítana. Nem. Valószínűbb, hogy más áll a háttérben. Talán védőőrizetben lenne? Vagy valami bűnszövetkezet kis üdvöskéje, akit nem akarnak sokáig távol tudni maguktól? Persze az is előfordulhat, hogy a férje ennyire szigorú és tudni akar minden lépésről, amit az asszonykája kecses lábain megtesz. Ha így van, mindenképpen érdemes lenne kimenteni a fickó karmai közül, mert ez már beteges.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Csüt. Aug. 11, 2016 6:16 am


David & Bessie



*Elnéző mosolyt eresztettem meg felé a bókra, olyan lehet ez nála mint a köszönés, szinte minden második szavával dicsér. Nem volt nehéz megállapítani a személyiségének ezt a részét, megfigyelő képesség sem kellett hozzá, szerencsére mert az, ellenben Frederick méltatásával, nekem nem volt túl kifejlett. Ha számokról lett volna szó, kamatlábakról, százalékokról és hasonló matematikai számításokról, akkor verhetetlen vagyok, legalábbis ami a vagyon ide-oda tologatását illeti haszonszerzés céljából. De persze _ezt_ sem gyakorolhattam aktívan és nyíltan, le voltam tiltva mindenről aminek halvány köze is van a könyveléshez. Magamat ismerve egy bárba sem mehettem volna felszolgálónak vagy pultosnak, mert rögtön a könyvelést néztem volna meg, a számlákat, és biztos vagyok abban, hogy kitaláltam volna valamit. Volt hozzá érzékem, nem véletlen, és nem is szándékos kicseszés volt az apámtól, hogy rám hagyta az örökét, Ramos végrehajtóival együtt. Korábban több ilyen munkát is rám bízott, gondolom tesztelt, csak éppen a mimóza lelkemmel nem számolt. Most meg itt vagyok az isten háta mögött egyedül, még a családommal sem vehetem fel a kapcsolatot, hazudnom kell a nevemről is, és természetesen le is bukom. Minden rosszban van jó is, legalább nem Ramos emberei előtt buktam le, különben már nem élnék, vagy halálra kínoznának, hogy megtudják hogy tudják eltüntetni a bizonyítékokat. Nem kétlem, hogy a szövetségieknél is van emberük, ő majd tesz arról, hogy ne legyen írásos bizonyíték, sajnos azonban így beleláthatnak a tanúvédelmi programba is.
-Néhány??? Százhatvankettő az nem néhány, hanem elég szép szám. *A vigyorgására én még javában a számat tátottam meglepődve, szerintem csak Las Vegasban van ennél több kaszinó, hogy tudott ennyit csalni és hazudni? Biztosan függő. Adrenalin függő, vagy csalás függő. Élvezi. Nem is lenne semmi érdekes számára abban, ha egy hatalmas színpadon állna és onnan nyűgözné le a jó népet. Frederick szeretett kapcsolatot teremteni másokkal, és ezt egy távoli színpadról sokkal nehezebb megtenni. Úgy beszélt az életében eltelt időről mintha már nagyon régen történtek volna a dolgok, megint ugyanazt éreztem amikor belenéztem a szemeibe. A tekintete olykor végtelen bölcsességet és nagyon hosszú, mozgalmas és harcokkal teli út fáradtságát sugározta ami a korát meghazudtolta. Furcsa volt, nem gondoltam bele semmit, de az érzés ott lappangott bennem és amikor félbeszakította a mondatot, még valami más is csatlakozott hozzá. Mintha hazugságra készült volna, mint én amikor véletlenül elszóltam magam, csak ő hamarabb észbe kapott. Az egész nagyon halvány volt és nem tartott sokáig, abban a néhány röpke pillanatban míg rám nézett és torkot köszörült, kíváncsian oldalra hajtottam a fejem. Vártam mi fog kisülni belőle, de végül csak egy érdektelen mondat lett belőle. *-Aha. Értem. Fairbanksben nincs is sok kaszinó, gondolom. Még nem volt időm végigjárni a várost, azért is tévedtem el.
*Hagytam az iménti érzést elsunnyogni, nem volt olyan erős, hogy szándékosan nekiálljak feszegetni, másrészt az én fülem mögött is volt vaj bőséggel, a végén még visszafelé sül el az érdeklődésem és a fejemre olvassa a korábbi hazugságot amit pillanatok alatt megfejtett. Nézzük a jó oldalát a rossznak, a nagybátyámmal kapcsolatban legalább nem kapott hazugságon. Nekem nem volt kifejlett hazugság érzékelőm, ha az életéről szóló történet nem is volt igaz, én nem vettem észre, mivel nem volt elakadás és korrigálás, így a mosoly lehervadt az arcomról és jött a szokásos „belenyúltam a mocsárba” tünetegyüttes. Halvány ijedtség, hogy felszakítottam a régi sebeket, némi sajnálat és együttérzés, szomorúság mert belegondoltam mindabba amit elmondott és pocsékul éreztem magam tőle, és mindez akkor sem múlt el amikor Frederick már újra mosolygott. *-Sajnálom….valóban….rossz lehetett. *Korát tekintve pedig nem lehetett nagyon régen, és most már értettem miért érzi magát jól az utcán. Az olyan gyerekek mint Frederick nehezebben illeszkednek be a felnőttek kötött világába, kisebb eséllyel indulnak neki az életnek, és lehetőségük is kevesebb van a továbbtanulásra, hiába tanít meg az élet sok mindenre, papírt nem ad a kezébe senkinek amivel érvényesülni tudna. Ám Frederick láthatóan elégedett volt. Én viszont nem. Amikor rezegni kezdett a telefon, még azt is elfelejtettem, hogy miről beszéltünk az imént. Halványan rémlett, hogy Frederick rákérdezett hol lakom, én válaszoltam, ő meg visszakérdezett, de, hogy miért, azt már nem fogtam fel. Igyekeztem Mr. Biget lerázni, de nem sikerült, kénytelen voltam beszélni vele, és azt nem tettem zsebre. Persze igaza volt, megegyeztünk és én nem tartottam be az egyezséget, ami akár rosszra is fordulhatott volna, ám Frederick előtt nem mehettem bele a bocsánatkérésbe. Ezért is kapni fogok ha hazaértem és utáltam ezt az érzést. Az ezt követő kérdés viszont nem ért váratlanul, vagyis az, hogy Frederick a „férjem” iránt érdeklődött, igen ám a válasz már ott volt a fejemben, hiszen bemagoltam az „életemet”. *-Nem mondtam, hogy a férjem. Egyébként az, kicsivel több mint egy éve vagyunk házasok és nem rég költöztünk ide a munkája miatt Mr. Smith-szel. *A Smith-t kicsit megnyomtam, mert egyszer már bemutatkoztam és ha már kitalálta, hogy a férjem, akkor azt is tudnia kellett, hogy Smith, ennek ellenére rákérdezett. *-És te hol laksz? A közelben? Talán segíthetnél megismerni a várost, biztosan ismersz olyan helyeket ahova érdemes elmenni. Még nem találtam magamnak munkát és túl sok időm van amit unatkozásra fordítok.*Eléggé be volt határolva az életterem és az időm is, bár ennek nem szabadott látszania a külvilág felé. Big ügynöknek voltak elintézendő dolgai amikor nem lehetett a közelemben, ráadásul nem szeretett babysittert játszani, szóval a fehérnemű boltba példának okáért nem kísért el.*
David & Bessie

Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Csüt. Aug. 11, 2016 9:35 pm

A bók mindenkinek tetszik, még ha nem is ér miatta fülig a szája, a mosoly az arcán árulkodik arról, hogy annyira nincs ellenére, amit hall. A legjobb az egészben, hogy mivel mindketten tudják, hogy csak bókról van szó, még komolyan sem kell gondolni. Nem mintha problémája lenne Angutának a hazudozással, mert igen jó benne, és az arcjátékot is képes tökéletesen alakítani, ha éppen olyan a kedve.
- Hát igen. Jó néhány államban sikerült megfordulnom, mire elértem ezt a csekélyke számot, de még ezen kívül legalább van négyszer ennyi, ahonnan még nem tiltottak ki – fő az optimizmus, és ennek jegyében fenntartotta vigyorgó ábrázatát. Persze, lehet, hogy csak háromszor annyi az USA-ban fellelhető kaszinók száma, de ez igazán részletkérdés, mert valójában sehonnan sem tiltották ki, mert ha csalt is, azt úgysem vette észre senki, és egyébként sem volt egy kaszinóba járós fajta. Főleg 2010-től, amikor is farkasbőrbe kényszerülve járta a Dél-Franciaországi erdőségeket.
A félbehagyott mondattal Frederick csupán azt akarta sugallni, hogy a helyi kaszinóban is megfordult már és élt is a hamiskártyázás lehetőségével, de még nem sikerült fülön csípniük. Persze nem vette zokon, hogy a lány nem kérdezett erre rá, elvégre lehet, hogy túl hamar harapta el a mondatot. Sebaj, majd legközelebb tovább beszél, úgy, mintha épp elszólná magát. – Egy biztosan van. Mármint kaszinó. Szép hely meg minden, de annyira nem nagy durranás. Meg hát baromi drága is. Egy heti keresetet simán el lehet verni néhány óra alatt – a rutinosabbak akár a havinak is búcsút mondhatnak, hogy aztán uzsorások kölcsöneiből éljenek. Annyira nem vészes a helyzet Fairbanksban, mint mondjuk egy nagyobb városban, de azért itt is akad egy két eltörött ujj, meg némi testi sértés, amit nem lehet a falkával összekapcsolni. Persze kispályás bűnözők intézik az ilyen ügyeket, akik mihelyst nagyobb dologba akarják vágni a fejszéjüket, érdekügyileg összeütköznek a falkával, ami rövidtávon irha elhordást eredményez. Jobb esetben.
A szomorú történet megtette a hatását, és Anguta örömmel nyugtázta, hogy sikerült átvernie nem-Bessie-t és ennek hatására együttérzésfélét sikerült kicsikarni belőle. A szerep bevált, ha minden jól megy, majd néha átmehet teázni, meg süteményt enni, vagy akármit, amit sikerül kialkudnia hányatatott gyermeki sorsa kapcsán. – Az volt, de már vége – vigyorogva vonta meg a vállát. – Igazán nem kell sajnálnod, hiszen nem te tehetsz róla – azért hálásan nézett a lányra, mert Fredericknek jól esett a törődés, és ha igaz lenne, amit állít magáról valóban ilyen érzelmet kellene produkálnia.
A telefon rezgése kissé kizökkentette őket a témából, de nem is baj, elvégre nem akart saját életének nyűgös pontjai mellé, még egy kamuélet problémás felével is foglalkozni.
- Most nem is. Épp csak drágámnak szólítottad Smith urat – közölte pimasz vigyorral a képén. – És mivel mondtad, hogy tőle kaptad az órát, mármint a férjedtől, így az egyetlen logikus magyarázat volt, mert egy ex-férj óráját inkább hagytad volna összetörni, mintsem annyira ragaszkodtál volna hozzá. Persze jobban örültem volna, ha nem árulod el, hogy ő a férjed, mert sokkal ütősebb lett volna a levezetésem, de sebaj. Gondolom így is érted, hogy oda kell figyelned az elhangzott szavaidra jobban, ha nem akarod, hogy mindenki tudomást szerezzen az életedről. Főleg, ha egy bűvésszel beszélgetsz. Ja, és nem tudhattam, hogy a Smith a leánykori kamuneved, vagy a férjezet kamuneved – halkabbra fogva hangját mondta az utolsó mondatot, mivel nem akarta közkinccsé tenni a Smith család hamiskás mivoltát. A vezetéknév erőteljes megnyomását meg tökéletesen érzékelte, így biztosra vette, hogy célzás jelleggel kapta, és esze ágában sem volt szó nélkül hagyni. – De nyugi, nem mondom el senkinek – rázta a fejét vigyorogva.
- Szívesen segítek. Én is ráérek, és amint látod a magam ura vagyok. Bármikor elkísérlek ahová szeretnéd, csak épp nem most, mert a… férjed az a bizonyos kamu-Smith tűkön ül valószínűleg, hogy hazaérj. Én a helyedben nem váratnám meg, elvégre mindketten tudjátok mi a szabály – kedvesen ártatlan mosolyt villantott meg a lány felé, miközben direkt ragadott ki egy kis részletet a férjnek titulált személy telefonbéli szavaiból, és várta a hatást, ami minden bizonnyal meg fog jelenni nem-Bessie arcán.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Vas. Aug. 14, 2016 4:52 pm

David & Bessie



*Frederick egy igazi világutazó, ha jó néhány államban megfordult, az államonként is több város, hacsak az utazást nézem, de ő el is töltött némi időt minden helyen. Mire rájöttek arra, hogy milyen kis csaló, addigra már megszedhette magát, legalább annyira, hogy bőséggel és kényelmesen tovább tudjon állni. Talán pont ezt a fajta életet kedveli, van annyi város a világban, hogy élete végéig kitart.* -Remélem itt nem tiltanak ki sehonnan. *Frederick jó kedvűen viselte az egészet, mintha csak jó móka lenne, de én úgy gondoltam nem jó érzés ha korlátozzák a szabadságában az embert, és ez is van olyan mintha nem mehetne ki valahonnan, csak épp fordítva; be nem mehet. Még időben visszafogtam magam és nem kezdtem el mesélni arról, hány kaszinó van Los Angelesben és Floridában, bár a kaszinók „fővárosa” Las Vegas, azért nálunk is akadt szép számmal. Ám én elvileg Montanából érkeztem és ehhez tartani kellett magam, ha a nevemmel nem is arattam sikert, a mesém többi részéhez ragaszkodnom kell. *-Akár többet is és nem csak pénzre gondolok.*A játékszenvedély mocskos egy dolog, nem csak azt teszi tönkre aki szenved miatta hanem a családot is, a kapcsolatokat, a karriert, mindent. Ismertem olyat akit teljesen tönkretett a szenvedélye, mindent elveszített és talán most is egy olyan intézményben „pihen” ahol megpróbálnak rajta segíteni. Szerencsére nem ez a jellemző, de azért vigyázni kell, nehogy elkapja az embert a gépszíj, könnyű beleesni a csapdába és kimászni onnan már nehéz. Nekem nem voltak ilyen gondjaim, könyvelőként inkább a pénzkereset más lehetőségeit tartottam szem előtt, az eszemmel keresztem a kenyerem és nem a szerencsével. Persze játékszenvedély nélkül is meg lehet járni a poklot, Fredericknek nem volt könnyű élete de úgy vettem észre, nem döngölte a földbe.* -Nem én tehetek róla, de azért együtt érezhetek, nem? *Nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni, tudom milyen az ha az embert szánják, sajnálják, de amit én éreztem az csupa jóindulatból fakadt. Nem volt okom azt feltételezni, hogy nem mond igazat. Én viszont szinte folyamatosan hazudtam, de nekem jó okom volt rá, az életem. Sajnos Big ügynök mindig a legváratlanabb és a legalkalmatlanabb időben tud rám telefonálni, persze az én hibám, hiszen ha betartanám a szabályokat, nem kellene ellenőriznie. Nagy nehezen letudtam a telefont, ám Frederick gyanakvását nem sikerült elhessegetni, bár nem faggatott de épp elég volt az is, hogy tükröt mutatott a korábbi szavaimnak. Hiába, nincs még gyakorlatom ebben. *-Ó! *Erre mondják, hogy elakad az ember szava. Logikus levezetés volt és ettől még nem is kellett volna elájulnom, de az már igen kellemetlenül érintett, hogy újra szóba került a nevem. Frederick minden egyes szavamat megjegyezte, jobban figyelt mint egy eminens diák az órán. *-Ne is. *Adtam meg magam egy sóhajjal. Nem akartam ezt tovább feszegetni, de azért bogarat ültetett a fülembe ezzel a gesztussal. Éltem a gyanúval, hogy egyszer majd benyújtja a számlát, hiszen manapság semmit nem adnak ingyen, a hallgatásért pedig egyesek nagyon sok pénzt el tudnak kérni. Arra gondoltam, fővesztés terhe mellett meg kellene említenem Big ügynöknek, de végül letettem erről, majd akkor aggódom e miatt ha Frederick megteszi a következő lépést. *-Nem is most gondoltam. Nélküle is van elég dolgom, és ha lehet, megtennéd, hogy nem ezzel a jelzővel emlegeted? *Pocsék érzés volt lépte-nyomon szembesülni az ügyetlenségemmel, de ennél rosszabb volt az a tudat, hogy bármikor lebuktathat, akár vétlen is. Ezen járt az agyam amikor az utolsó mondatot kiejtette a száján, fáziskéséssel reagáltam rá. Először csak rossz érzésem volt ezzel kapcsolatban, mintha valami nem stimmelne, valami nem volt a helyén a szavak között, de nem jöttem rá azonnal. Néhány lépés után torpantam meg és néztem Frederickre. Nem hallhatta a beszélgetésünket, legfeljebb az én szavaimat, de én…..nem voltam biztos abban, hogy nem említettem a „szabályt”, visszapörgetve a beszélgetésünket azonban tudtam, hogy a szabályokat nem én emlegettem. *-Hogyan???*Csak ennyire futotta. Homlokráncoltam és a szemöldökeim is közrefogtak pár mélyebb vonást az orrnyergemen. Ha ez így megy tovább ott lesznek az első ráncaim, a mélyebbek jelzik majd, hogy öregszem. *-Mi a szabály?*Kíváncsi voltam erre mit mond, ha elismétli az egészet, meg kell tudnom hogyan hallotta a beszélgetést és mennyit belőle. A telefonom nem volt kihangosítva, különben nem a fülemre szorítom, egyszerűen képtelenség, egy embernek nincs ennyire jó hallása.*


David & Bessie
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Kedd Aug. 16, 2016 12:36 am

- Remélhetőleg nem, bár meg van rá az esély – húzta száját félmosolyra. – De olyan ez a város, mint a medve, amelyik épp téli álmot alszik. Lassan peregnek az események, és ehhez vannak az emberek is szokva – nem erőltetik meg magukat nagyon, ha éppen valami eltűnik, pedig a lopást elég rendesen művelte az első fél évben, és senki sem kapta rajta. Persze szomorú is lenne, ha nem tudott volna úgy csórni, hogy ne vegyék észre. Az antikváriumos eset, természetesen más volt, mert ott direkt lopott úgy, hogy Lester észrevegye. Régi szép idők, amikor még a kölyök azt hitte, hogy csak egy kelekótya morf, de végül fel kellett fednie magát, és a vidám átverős időszak véget ért. Igazán sajnálatos, de hát ez van. Semmi sem tarthat örökké.
- Jaja – bólogatott Frederick serényen. – Házat, kocsit… feleséget. Bármit el lehet játszani, ha valaki megfelelő partnert talál a kártyaasztal mellett. Ilyen ez a szenvedélybetegség… egyébként neked van valami szenvedélyed? Ha már rólam tudod, hogy szeretek bűvészkedni talán te is elárulhatnád, hogy mit szeretsz csinálni – egy cseppet sem szerényen tette fel a kérdést, arcán kíváncsiság tükröződött, bár legbelül ismét hazugságon akarta kapni a lányt, amit talán nem dörgöl az orra alá, de hát ki tudja. Ha valami jót mond, esetleg lehet vele kezdeni valamit, de persze kétséges. Jól jönne neki Kaskae gondolatolvasó képessége jelen pillanatban.
- Hát… aha – megvonta a vállát, majd grimaszolva a lányra nézett. – Persze ezzel csak saját magadnak teszel jót. Mármint az együttérzéssel, mert rajtam nem segítesz, viszont a saját lelkedet megnyugtatod, hogy nem vagy olyan szörnyű alak, akit nem érint meg mások „nyomora” – az asztal a hóna alatt nem zavarta abban, hogy két kezével nyuszi fület mutathasson. – De ne érts félre, ezt most csak úgy általánosságban mondtam, nem konkrétan rád… még ha úgy is hangzott. Talán néha gyorsabban jár a szám, mint az agyam, de… ühm. Mindegy, tényleg nem rád értettem – Frederick összepréselte az ajkait, majd elfordította a fejét, aztán vissza, és kinyitott a száját, hogy végül inkább újra összezárja. Jobb, ha ezt már nem ragozza, mert csak rosszabb lesz.
Az állítólagos férj telefonhívása kétségeket ébresztett addigi elméleteiben, de könnyen felállított újakat, és igazából élvezte is, hogy nem tudja mi lehet a lány története. Megfejtésre váró titok, amit ha lesz rá ideje, talán meg tud oldani. A férj kérdéskörének levezetése csodálkozásra bírta nem-Bessie-t, aztán a végén egy megadó sóhajjal jutalmazta. Tényleg nem állt szándékában senkinek sem elregélni a kamunevet, elvégre azzal nem nyer semmit, így a lány szavai után jobbjával behúzta a száján lévő láthatatlan cipzárt, ráadásul teljesen komoly képpel tette. Bizonyára rendkívül őszintének tűnhetett.
Fredirck töprengő arckifejezést öltött a kérés kapcsán, aztán színpadiasan rábólintott, széles vigyorral a képén. – Rendicsek. Akkor majd tartózkodok a kimondásától, mert iszonyúan utálok hazudni – hazudta könnyedén, őszinteségtől fűtött hihetőséggel. Egy pszichológus nyilván éveket eltölthetne vele, mire kibogozná Anguta minden személyiségének részleteit. Jobban belegondolva lehet, hogy inkább évtizedek telnének el, de meddő töprengést folytatott, hiszen nem valószínű, hogy lesz még egy évtizede, és ha lesz is, nem azzal fogja tölteni, hogy egy bársonykanapén a gondolatait ecsetelje egy fehérköpenyesnek. Miközben Frederick megígérte, hogy nem fogja a férje neve elé a kamu jelzőt tenni, addig nem-Bessie-nek leesett a tantusz, és megtorpant. Zavara átitatta a lényét, Anguta pedig jól szórakozott rajta. - Nem voltam világos? – kérdezett vissza, aztán az újabb kérdésre szélesen elvigyorodott, és halkan kuncogott. Frederick megfordulva közelebb lépett a lányhoz, és a hangját halkabbra fogta, szinte már suttogott. – A szabály? Hm? Ám legyen – hangja selymesen ölelte körbe kettejüket. – Megmondod hová mész, és meddig maradsz. Ez a szabály. Egy férjtől furcsán magázódó stílusban kifejtve, ráadásul hangosabban is a kelleténél – Frederick kissé félrefordította a fejét, és hosszan hümmögött egyet. – Ha már úgyis kitaláltam, hogy körülötted nem stimmel minden, nem szeretnél beavatni? Kezdetnek elég lenne az igazi neved is – derűs mosolyt villantott a lány felé, és kicsit hátrébb lépett.
Vissza az elejére Go down
Catherine Benedict
Naturalak
Catherine Benedict

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 33
◯ HSZ : 572
◯ IC REAG : 481
◯ Lakhely : Fairbanks - Farkaslak
Buszmegálló - Page 7 Tumblr_oinqvyqs5v1uuir2po8_r1_250
Buszmegálló - Page 7 6hrlxO3
Re: Buszmegálló // Pént. Aug. 19, 2016 6:28 am

David & Bessie



*Az jó, ha lassan peregnek az események, így kisebb a valószínűsége annak, hogy engem felfedeznek. Egészen mást vártam ettől a várostól, nem volt ez olyan nagy, hogy mindenki elmenjen a másik mellett, de úgy tűnt mégis ez a helyzet. Az embereket nem érdeklik a többiek, itt is mindenki csak a maga pecsenyéjét sütögeti. Amíg valaki nem piszkít a portájukra, fel sem néznek. Ám Frederick különbözött tőlük, kíváncsi volt, ráadásul engem sem hagyott ki a szórásból.* -Értem. Szóval azt hiszed van bőven időd másokat átverni míg feleszmélnek és lebuktatnak. *Nem kérdés volt hanem megállapítás, a szavaiból mindenesetre ezt szűrtem le. Frederick a békés polgárokra épített. Most már világos volt miért éppen ezt a várost választották a számomra, el tudtam vegyülni az emberek között, el tudtak tüntetni szem elől és ez volt a lényeg, hogy életben maradjak. Azért fájt a gondolat, hogy az életem, a szó legszorosabb értelmében csak nekem fontos, gyanítom még Big ügynök is csak a feladatra gondolt, arra koncentrált, különben több éves munka vész kárba, ha Ramos szabadon marad. Senki nem kételkedett abban, hogy akár a börtönből is tud irányítani, de ott jobban szemmel tudják tartani és legalább megnehezítik a dolgát. Én viszont szerettem volna megérni a jövő évet is és az azutánit és még nagyon sokat. Terveim között szerepelt, hogy lesz férjem – igazi – gyerekeim, vagy legalább egy, nagylelkűen lemondtam a fehér kerítésről, mert egészen más otthont képzeltem el magunknak. Ám mindez egyre messzebb került tőlem. Főleg Frederick kérdéseivel. Ha továbbra is ilyen kíváncsi és látszólag érdektelen kérdéseket tesz fel, melyek belőlem viszont előbb vagy utóbb kiugrasztják az igazságot mint hajtó a nyulat a bokorból, akkor még a karácsonyt sem érem meg. Bár kedves volt és aranyos, de jó eszű és ki tudja, hogy nem számító. Akár pénzt is láthat majd bennem ha kiderül egy s más. *-Igen, sajnos nehéz belőle kigyógyulni….hogy? Szenvedély? Nem, nekem nincs ilyen káros szenvedélyem. *Most megint jöhet a lázas agyalás, hogy mit mondjak. Konkrétan nem vettünk át semmit az ilyen esetekre, szerintem nem volt teljesen kész a karakter akit el kellett játszanom az ittlétem alatt, kénytelen voltam félig az igazságot mondani, de éreztem, hogy soha nem fogok ebbe belejönni; mellesleg nem is akartam. Hazudni jó és izgalmas míg az ember _tud_ hazudni, de ha nem, akkor csak kín.* -Szeretem a romantikus filmeket. Azokat melyekhez oda kell készíteni egy doboz papírzsebkendőt. Mindegy, hogy régi vagy új csak sírni lehessen rajta. Sajnos a férfiak nincsenek oda érte.*Nagyot sóhajtottam. Ez igaz is volt mindkét részről. Oda voltam a tocsogós drámákért és a „jaj annyira tudtam” happy end-es filmekért, ám a férfiak hidegrázást kaptak valahányszor megemlítettem, szóval nem volt közös program. Big ügynöknek viszont ha akarta ha nem, végig kellett néznie, vagy bevonult a fürdőbe és a kádban aludt, mivel a tévé a nappaliban volt, ahol ő vert tanyát a kanapén. Ittlétünk alatt volt már pár olyan este, amikor az őrületbe kergettem, egy csipetnyi elégtétel volt ez a számomra az élvezeten túl. Az együtt érzésről más fogalmaink voltak, azt hiszem sokan osztották volna Frederick véleményét, de én nem voltam köztük és pont ezért nem is ezt a feleletet vártam.* -Elég lett volna egy köszönöm is. De igen, félreértettél. Az, hogy együtt érzek nem csak nekem jó hanem annak is akivel együtt érzek, mert akkor remélheti, hogy a másik segít neki ha szüksége van rá. Ezzel azt akarom mondani, hogy engem nem csak megérint mások nyomora. *azt nem mondhatnám, hogy én vagyok Teréz anya, de gyakran segítek másokon a lehetőségeim adta határokon belül. Nem keresem a lehetőséget, úgy is megtalál és az bőven elég, nem vagyok önkéntes egyetlen karitatív szervezetben sem, nem járok utána a dolgoknak, nem veszek igénybe hivatalos utat, csak amit a saját ember érzések diktálnak. Ez legtöbbször kimerül abban, hogy pénzt adok a hajléktalanoknak, vagy ruhát, cipőt, ételt. Lehet, hogy tényleg csupán a lelkiismeretem megnyugtatása a cél, én azért másképp élem meg. Jó érzés segíteni másoknak, de azért vagyok annyira gyarló, hogy egy bizonyos pontnál megálljak. Fredericknek is segítenék ha megkérne rá, egyelőre azonban nem látszik rajta, hogy rászorulna, ő a jég hátán is megél, másrészt egyre kíváncsibb a személyemet illetően, én pedig kezdem azt érezni, hogy rám nézve veszélyes lehet egy tartósabb ismeretség. Mindezt csak megerősítette Big ügynök hívása, amivel belefutottam a következő veszélyzónába. Mivel elég egyértelmű volt a lebukásom, inkább megadtam magam, a további hazudozásnál még mindig jobb arra kérni, hogy hagyjuk annyiban, semmint tovább bonyolítani a magam életét. Reméltem, hogy ennyivel megelégszik, és egy hálás mosollyal nyugtáztam a beleegyezését a „férjem” neve lekamuzásának hanyagolását. Ám mindezt megint csak felülírta valami, amit csak némi fáziskéséssel fogtam fel. Az egész olyan volt mintha Frederick kihallgatta volna a beszélgetésemet Big ügynökkel, de az, tekintve a távolságot és a telefon fülemre szorítását, lehetetlen volt. Visszakérdeztem, ami azt jelentette, hogy egyrészt nem hiszem el amit mondott, másrészt lehetőséget adtam egy másik válaszra. Nem csoda, hogy zavarban voltam, magamban azért fohászkodtam, hogy az egész csak félreértés legyen, hogy Frederick csak véletlenül nyúlt bele az iszaposba, de a magabiztos vigyor az arcán egészen mást sejtetett. Tőle viszont hallani Big ügynök szavait olyan volt mint egy arculcsapás. Éreztem, hogy a jeges rémület és a csodálkozás gleccserként csordogál le a gerincemen, onnan pedig szétfolyva beborítja az egész testemet. Mire a hideg eljutott az ujjaim begyéig és az érzésből feltételezve az arcom is a halott sápadt árnyalatot vette fel, már elfelejtettem azt, hogy meghallani bármit is a beszélgetésből lehetetlenség, és csak azon járt az agyam, hogy itt a vég, lebuktam és Ramos közelebb van semmint gondoltam volna. Pedig Fredericknek semmi köze nem lehetett hozzá, Ramos egészen más emberekre bízta a piszkos munkát, nem volt olyan kreatív, hogy elbűvöltessen egy alig felnőttel mielőtt elvágja a torkom. Esélyesebb volt, hogy megvárják míg elvonulok a védett lakásba és ott tesznek hidegre, hogy a holttestemet csak napokkal később találják meg, belefagyva Big ügynökébe. A bele- és lefagyást illetően itt jött el a pillanat amikor már nem voltam képes tisztán gondolkodni, éreztem azt a különös és fémes illatú aurát ami a rohamomat szokta megelőzni. Remegő kézzel, nem is figyelve Frederickre, kotortam bele a kezemmel a táskámba, leejtve a földre a karomon eddig függő papírtasakokat, és az sem érdekelt, hogy az egyikből kicsúszott az utált barna hajfesték. Csak a gyógyszert akartam megtalálni, aminek a bevételéhez már késő volt, de engem a tudat is megnyugtatott volna, hogy bevettem. Lelki szemeim előtt Ramos állt velem szemben nevetve, és már azt is láttam ahogyan a testem eltűnik a földben, ott fekszik tehetetlenül és élettelenül miközben a világ továbbrohan a maga életében nélkülem. A pánik nem lassan kúszott az elmémbe hanem belerobbant, élesen és égetőn mint egy ívfény. Kapkodtam a levegőt, vadul kotorásztam a táskámban és a sírás kerülgetett, de minderről már nem vettem tudomást. *



David & Bessie
Vissza az elejére Go down
Anguta
Szellem
Anguta

KARAKTERINFORMÁCIÓK
◯ Kor : 826
◯ HSZ : 430
◯ IC REAG : 417
Buszmegálló - Page 7 Dz7d5t
Re: Buszmegálló // Hétf. Aug. 22, 2016 11:03 pm

- Hát… - lehajtotta a fejét, és megvakargatta a tarkóját, aztán grimaszolva a lányra tekintett. – Valahogy így… de azért kimondva nem hangzik olyan nagyon jól – meg tényleg a fene enné meg, ha le lenne képes bukni saját akarata ellenére. Régóta űzi már az átverést, és mivel élvezi is a legtöbb esetben, hogy átvághat másokat, így hajtó erő is, ami arra ösztönözte egész életében, hogy kiválóan játszhassa a szerepét. Nyilván előfordult már, hogy lebukott, nem is egyszer, de a hibák arra vannak, hogy a farkas tanuljon belőle, és nem arra, hogy depresszióba sodorja saját alkalmatlansága egy feladatra. Legalábbis Anguta így gondolkodott, és ha többen gondolkodnának így a világban, akkor egy kellemesebb hely lenne mindenki számára, így azonban sokan olyan dolgokon aggódnak, mint egy elbaltázott vizsga, vagy éppen egy nem tökéletesen teljesített munkahelyi projekt. Hülyeség izgulni rajta, fel kell mérni a hibákat, aztán tanulni belőle. Nyilván nem-Bessie-nek is tanulnia kell még a kamuzás művészetét, bár esélyes, hogy egy ember hazugságát akkor is kiszúrta volna Anguta, ha az arca sem rándul meg az illetőnek. Elvégre, ha a tekintetből nem tud olvasni, akkor jöhet az energiákból való könnyed okfejtés, amit egy ember képtelen elrejteni mások elől. Sajnálatos, de igazán hasznos a farkasok számára ez a gyengesége az emberi fajnak.
- Nem csak károsat lehet felsorolni – ingatta a fejét széles mosollyal az arcán. Nyilván a bíztatása nélkül is elkezdte volna sorolni, hogy mit szeret csinálni, de úgy érezte jobb, ha tisztázza, hogy nem kimondottan a káros szenvedélyre gondolt. Frederick ábrázatáról lerítt, hogy ő is osztja a férfiak többségének véleményét, és ő sincs odáig a romantikus nyáladzásokért. – Nyilván nem véletlen. A férfiakat nem arra nevelték gyerekkorukban, hogy zsebkendővel a kezükben végigbömböljenek másfél órát, hanem arra, hogy szeressék az akciófilmeket, meg a horrort – Frederick vállat vont. – Én persze inkább az elgondolkodtató filmeket szeretem – a legelső, amit látott, egyébként is eléggé elgondolkodtatta, főleg, hogy a Távol egy nyitott ablakán keresztül nézte a masinát, amiben képek lebegetek egymás után fekete-fehéren. Ha a Távol eseményei nem pörögtek volna szédítő sebességgel az örökkévalóság álló medrében, talán jobban elmerenghetett volna rajta, de az a hely nem kedvez a gondolatok folytonosságának, ráadásul akkor fogalma sem volt, hogy mennyi idő telhetett el, mert az egész egy röpke pillanatnak hatott, ugyanakkor többet volt ott, mint amennyit a földön életében eltöltött. Egyébként is jobban érdekelte a torkának ugró bestiája, mint a mozgóképeket közvetíti fa és fémszerkezet.
- Aha, szóval, ha kérnék ötszáz dollárt, akkor kapnék tőled? – csibészes mosollyal nézte a lányt, bár nem hitte, hogy adna neki ennyi pénzt, és logikai alapon valószínűleg nem lehet nagyon megtámadni az érvelést, viszont az emberek sokszor csak hazug együttérzést produkálnak és fizikailag már semmivel sem járulnának hozzá, hogy annak, akivel együtt éreznek valamivel jobb legyen. Frederick esete persze kicsit más, mert ő sohasem használná ki az együttérzést anyagi javakra, inkább kérne szívességeket, azokat úgyis könnyebben teljesítik az emberek, főleg, ha eleinte apró-cseprő dolgokról van szó. Aztán, ha a háló már elég szövevényes, elő lehet állni a nagyobb dolgokkal is, amik akár már Anguta munkáját is segíthetnék. Igaz, itt Fairbanksban nem nagyon van meló, a szellemek nem azért rendelték ide, hogy az örökséget gondozza, hanem, hogy mind a tizenhárman elhalálozzanak. Talán megkérhetné nem-Bessie-t, hogy vigyen majd virágot a sírjára, minden év december 19-én. Mondjuk biztos furán nézne rá, hogy ilyen fiatalon valaki a halál utáni dolgokkal foglalkozik.

A furán nézés végül így is bekövetkezett, amikor Frederick elárulta, hogy bizony minden egyes szót hallott, ami a telefonból kiáramlott. A lány zavara tapintható volt… nem, nem, inkább volt olyan, mint amikor valakire rázuhan egy Boeing. Elkerülhetetlenül ott fortyogott testében, mint egy kitörni kívánkozó vulkán. Előfordulhat, hogy túl messzire ment, de a gondolat csak egy pillanatra fordult meg a fejétben, aztán elvetette. Nem ment túl messzire, a lány reagálja túl a helyzetet. Kissé félrefordított fejjel, kíváncsian nézte – és érezte – a lányt, miközben arcán szenvtelen érdeklődés tükröződött. Félelem és meglepetés egyvelege kanyargott a törékeny testben, ami Angutát megerősítette abban a hitében, hogy olyasmibe nyúlt bele, ami nem szokványos errefelé. Ha maffia üdvöske lenne nem félne ennyire, így marad a védelem alatt állás, amire a „férj” magázódó stílusa és aggodalommal, valamint méreggel feltöltött hangja is enged következtetni. Ez persze csak spekuláció, de attól, mert kihallgatja a másik telefonbeszélgetését, aztán elmondja neki a tartalmát, nem szoktak pánikba esni, valamint falfehérré válni. Nyilván embere is válogatja. Anguta érdeklődve figyelte a jelenetet, ami kibontakozott a szeme előtt. A lány, aki a becses nem-Bessie névre hallgat rohamtempóban próbált valamit a táskájából előkotorni, a művelet annyira jól sikerült, hogy közben el is ejtette a papírzacskót, amiből valami kicsúszott. Csak egy röpke pillantásra méltatta, de annyi is elég volt, hogy felismerje a hajfestékes dobozt. Mindegyiken egy gyönyörű nő van, csodaszép hajjal, és ha nem pancserek a designerek, akkor a dobozon található hajszín megegyezik a festett állapottal. Hát nem pont. A lány haja néhány árnyalattal eltér, de sebaj, egyébként is Anguta minden porcikájában megfeszülve nézte a kotorászó, erősen hisztériába eső lányt, és várta a pisztolyt, amit talán elő akar kotorni. Könnyedén ki fog térni a lövés elől, de úgy kell majd játszania, mintha éppen csak elkerülte volna. Gyilkos indulat nem érződik a lány felől, de a pánikba esettek érzései ködösek és a végkifejlett kiszámíthatatlan. Akárhogy is, Anguta élvezte a helyzetet, arcán persze ez nem látszódott. Nem tett egyetlen lépést sem a lány felé, nem kérdezett, csak várta, hogy mi lesz a táskában kotorászás eredménye.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

KARAKTERINFORMÁCIÓK
Re: Buszmegálló //

Vissza az elejére Go down
 

Buszmegálló

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
7 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
◯ North Star FRPG :: Játéktér :: Fairbanks :: Mindennapi élet :: Utca-